Tropikalne ptaki

Tukan

Liczba ptaków i ich różnorodność jest znacznie więcej w tropikach niż w strefie umiarkowanej. Prawie wszyscy prowadzą drzewny styl życia. Nawet niektóre rodzaje kurczaka w lasach Ameryki Południowej (Gokko lub Knez, Penelope) stały się drzewnymi mieszkańcami. W Ameryce Południowej wspaniały ptak żyje Goacin, który zachowuje pazury w pisklątach na skrzydłach: z ich pomocą piskląt wspinają się na drzewa, jak przodkowie ptaków - Archeopterixam.

Papugi - grupa świata zwierząt z najbardziej jasnym kolorem. Na tle zielonych piór, mają czerwone, pomarańczowe, niebieskie pióra - na głowie, gardło, skrzydła i ogon. W niektórych gatunkach papugi ARA w Ameryce Południowej mają czerwone, niebieskie i ciemnoniebieskie pióra - w wielu afrykańskich, amerykańskich i indyjskich gatunkach - Magenta, szary, niebieskawo-nasy- w papurzu Lori - Karmowszy, w Kakadzie - różowawy i czysty White- papugi na Nowej Gwinei i Molukksky O-Gossi - Tempur i Black. Na tych wyspach, biały kakadu i wspaniałe czerwień z niebieskim Laurie - najbardziej zwykłe ptaki.

Odłączenie wróbli zaprezentowane w krajach tropikalnych bardzo zróżnicowane. Wraz z ptakami, wspaniałym w kształcie i kolorze, istnieje wiele rodzajów ptaków szarych, ze skromnym kolorem, bardzo podobnym do naszych wróbli, kultu, Drokes.

Te same oderwanie obejmuje raj ptaki, raj muchy, parasol ptak, królewski tyrant, Lyoid.

Wspaniałe ptaki altana żyją na tropikalnych wyspach azjatyckich. Budują cięcie na ziemi, udekorują je z wielobarwnymi piórami, często jasnymi skorupami i innymi pomalowanymi przedmiotami i zorganizować "taniec" z tych arborów. Prawie wszystkie rodziny Dyatlova mieszkają w krajach tropikalnych - tylko dwie rodziny - prawdziwy woodwood i zimorodek - są reprezentowane przez kilka gatunków w Europie.

Tukan

Żuraw wenecki

Ze względu na niezwykły wygląd, ptak Tukan nie może pozostawić nikogo obojętnego. Ma jasny egzotyczny wygląd, ale według pochodzenia jest właśnie - daleko od naszej DYATLI. Często się mylił do papug, ze względu na duży dziób i jasny kolor. Na świecie istnieje 37 rodzajów Tukanov, w połączeniu w 6 rodzajach. Otrzymali imię dzięki dźwięku. Te piękne ptaki mają kolejną mało znaną nazwę - Pecet.

Tukan ptak nie jest zbyt duży, masa jest tylko około 300 gramów. Długość ciała osiąga 50-60 centymetrów. Kolor herbaciany jest zwykle czarno-biały, często z Rainbow Edging. Szczególna uwaga zasługuje na dziób, jest to duma Tucana i jego wizytówki. Jest bardzo duży, do 45 centymetrów, czyli porównywalny z długością ciała. Pomimo imponujących rozmiarów dziobu, jest bardzo łatwy, ponieważ składa się głównie z keratyny, co również zapewnia mu z czterdziestu i twardości. Tukanians nie stosują swoich dziób jako bronią ochronną, ale tylko jako narzędzie do żywności górniczej. Kolor dzioba może być dowolnym, ale zwykle jest czerwony pomarańczowy, może być również szmaragdowy, czekolada i inny kolor.

Ogon jest raczej krótki, ale bardzo potężny. Nogi Tukanova są duże i mocne z 4 pazurami, co czyni je wirtuoziem. Średnia długość życia ptaka w warunkach naturalnych 30-40 lat, w niewoli w dobrych warunkach może wynosić ponad 45 lat. Latają leniwie i niechętnie, preferując małe loty z oddziałów do gałęzi, wzdłuż ziemi się poruszają. Z tego powodu zdobycz drapieżników i kłusowców często stają się zdobycz.

Ptak drób

Tukanans - wyjątkowo lasów mieszkańców. Ulubione miejsca tych piękności są lasami i światłami Brazylii, Argentyna do południa Ameryki Północnej. Lasy wolą zwykły, rzadziej - góry, ale na wysokości ponad 3000 metrów nie mogą ich już spotkać. Jest tylko jeden typ Tukanova, który można znaleźć na wysokości ponad 3000 metrów. Mieszkają w dupkach pozostawionych przez inne ptaki lub wyrzucili innych mniejszych najemców. Styl życia Tukanov sprawia, że ​​łatwa zdobycz. Wielu z nich staje się ofiarą nielegalnych myśliwych. Należy to pamiętać, gdy chcesz go kupić w sklepie zoologicznym.

Uważa się, że te słodkie kreacje są omnivores. Ale nadal drobiu drób pasuje głównie żywność warzywną, to ich główna dieta. Zwykle to jagody i owoce. Rzadziej mogą złapać owada lub małą jaszczurkę, ale jest niezwykle rzadki. Nawet mniej może zrujnować kogoś innego gniazdo i jeść jaja murowane. Jednak takie zachowanie nie jest typowe dla tych ptaków. W niewoli ptaki z przyjemnością jedzą banany, owsiankę ryżową, a nawet jedzenie dla psów, wstępnie pracował w wodzie. Bardzo miłość persimmon, śliwki i morele.

Żuraw wenecki

Indian Pavlin

Żuraw Venich - ptak. Zatłoczony dźwig wchodzi do rodziny karawilinów lub czasami nazywana jest w rodzinie prawdziwych karawałków. Te ptaki wolą osiadać styl życia i są powszechne w Afryce Wschodniej i Zachodniej.

W tej chwili liczba dźwigów jajecznych jest dość duży i jest o czterdzieści tysięcy osób, ale jednocześnie tendencja do zmniejszenia liczby ich populacji jest wyraźnie śledzona. W związku z tym, Vengeious wiara w Międzynarodową Czerwoną Książkę jest przypisany status wrażliwych.

Większość upierzenia jest malowana w ciemnoszarym lub czarnym kolorze, ale rozpadają się pióra Cerceli i wychowywania malowane w kolorze białym. Najbardziej charakterystyczną cechą dźwigu Vengeous to duży prysznic, umieszczony na głowie. Ten khokholok składa się z złotego koloru bardzo twardych piór, które faktycznie stało się powodem, dla którego zaczęły się nazywać tego rodzaju żurawie. Na każdym policzku znajdują się dwa białe i czerwone plamy.

Uświęca się w Savannas w Savannas zlokalizowany na południe od Sahary, w okolicy Sahal. Jest również powszechny w Etiopii, Sudanie, Burundi, Rwandzie, Ugandzie i Afryce Wschodniej. Preferuje otwarte przestrzenie, które mogą być obiema mokradłami, a suchą. Jednak preferencje podaje się do brzegów zbiorników wodnych, wypełnionych łąk i bagien słodkowodnych.

Żuraw Weniowy preferuje osiadł lifestyle, ale w zależności od sezonu może być owinięte w granicach jego naturalnego zakresu. Należy zauważyć, że zarówno codzienne, jak i sezonowe migracje mogą być dość duże na odległość i stanowią kilka dziesiątek kilometrów. Aktywne wgląd w jaskrawy dzień dnia.

Preferuje zostać zapukane w stada i wystarczająco duży, ale nie dotyczy to sezonu reprodukcji. Ponadto, gdy nadejdzie sezon deszczowy, ptaki te są podzielone na osobne pary, które chronią okupowane terytorium, zarówno z innych przedstawicieli własnych gatunków, jak i innych ptaków, takich jak gęsi i kaczki.

Ptak drób

Paradise Bird

Zostali nazwę, że za fakt, że mają grubą grasię na dziobie, zdalnie przypominają nosorożec. Ojczyzna Ptaki-Rhinos - Azja Południowa, a także Afryka Środkowa i Południowa. Cała rodzina ptaków nosorożca składa się z 50 gatunków, które są bardzo podobne do każdego uzależnienia i stylu życia. Te ptaki mieszkają z wybrzeża brzegu morza do wysokich gór, gdzie można je znaleźć na wysokości do 3 kilometrów. Zazwyczaj zamieszkują gęste lasy, a tylko mniejsze gatunki wolą krzewów.

Większość ptaków nosorożców jest bardzo niezdarna, ale przelatują znakomicie. Prawda, lot ich shumen, tak bardzo wcześniej usłyszysz hałas skrzydeł, ale tylko później zobaczysz sam ptak. Ptaki nosorożec są bardzo ostrożni, inteligentne i blugles. Nie są tak łatwe do złośliwości. Jedzenie w tych pierzastych mieszanych. Z tym samym przyjemnością zjadłem zarówno owady, jak i małe ptaki, a ziarno, owoce i młode pędy.

Bardzo ciekawe kobiece nosorożec siedzą. Narażają się na dobrowolne więzienie, ciasno stojący wlot pustych, w którym jaja. Pozostawiają tylko małą lukę, w której mężczyzna rzuca przyjaciela wydobywczego jedzenia. W tym więzieniu kobieta spędza cały czas, dla którego pisklęta powinny wykluć się i nauczyć latać. W niewoli ptaki nosorożca bardzo szybko stają się podręcznikiem. Mniejsze typy nosorożca nazywane są prądem lub umieszczającym Calao. Dzioby w ogóle nie mają wzrostów ptaków. Mieszkają we wschodniej, centralnej i centralnej Afryce.

Indian Pavlin

Goacin

Peacock jest uważany za najpiękniejszego ptaka na świecie, a ogon Peacock ma niezwykłe piękno. Wspólny paw lub indyjski paw, jest najbardziej licznym rodzajem paw, odnosi się do oderwania się w kształcie churo, rodziny Pheasan, rodzaj pawia.

W zwykłych pawach, długą wdzięczną szyję i małą głową z małym hokholm: samce khokholok niebieskiego, a samice są brązowe, pod kolorem upierzenia. Głos Peacock jest ostry i niezbyt przyjemny. Długość paw męskiego osiąga 100-125 cm, długość ogona wynosi 40-50 cm, podczas gdy długość rozpadkowych piór wynosi 120-160 cm. Waga pawa mężczyzny wynosi 4 - 4,25 kg. W upierzeniu tego pięknego ptaka znajduje się różnorodne kolory: wir zielony, głowa, część piersi i szyi niebieski, dolny korpus czarny. Kobieta w pawie indyjskie mniejszy i ma bardziej skromny, brązowy kolor.

Zamieszki z farby upierzenia i luksusowy fanopodobny ogon stworzył paw obraz najpiękniejszego ptaka na świecie.

Co ciekawe, tylko mężczyźni mogą pochwalić się tak pięknymi ogonami, samice tego gatunku były szczęśliwe. Ich operacje nie będą pachnące z farbami, ale składa się z tylko szaro-brązowych odcieni. Ornitolodzy nazywają to dimorfizmem seksualnym. Okazuje się, że nazywamy ogonem pawem - w rzeczywistości, nic innego jak umiejętność. Chodzi o wzrost i układ pióra. Krótsze pióra pokrywa dłużej, osiągając długość jednego i pół metra. Pen składa się z rzadkich włókien nitkowych o jasnym "oczymu" na końcu.

Peacocks są najpiękniejszymi i dużymi ptakami na świecie, wynika to z interesu osoby do tego rodzaju. Jako egzotyczny cud, byli nadal w parkach rzymskich, najpierw w celach estetycznych, a następnie zostali zebrani i służyły do ​​stołu podczas bujnych bonków. Pawie mięso zwykłego sezonu było przyprawione z różnymi przyprawami, uważano, że jeden z pysznych dań mięsnych. Obecnie pawie zawierają wyłącznie jako ozdobne ptaki.

W przypadku bezpośredniego niebezpieczeństwa, zwykły paw może zdejmie, ale lot nie będzie długi i wysoki: tylko kilka metrów naprzód.

Paradise Bird

Dudek ptak

Paradise ptaki nie są bohaterami bajek, ale najbardziej prawdziwych zwierząt. Te fantastyczne ptaki są najbliższymi krewnymi naszego zwykłego kruka, czterdziestu i wróbli. Ich duma i dekoracja to jasne i niezwykłe upierzenie, które nie zobaczysz na innych ptakach.

Daj ogólną charakterystykę ptaków raju trochę skomplikowane, ponieważ każdy widok ma własne cechy. Jeśli w ogóle mówimy, większość z nich ma jasne upierzenie, niektóre są ciemne, z metalowym odcieniem. Przeważają czerwone, niebieskie i żółte kolory. Na ogonie głowy lub boki są piórami do dekoracji. Najczęściej najpiękniejszy kolor mężczyzn. Tylko kilka gatunków rajskich samic drobiowych pochwalić się tak pięknym upierzeniem. Ogon może być prosty lub długi.

Ale każdy typ tego ptaka ma swoje własne funkcje wyglądu. Nie liczyć ich wszystkich, więc szybko zapoznasz się tylko z kilkoma z nich. Na przykład sześć stałych ptaków i długiego i długiego pióra z frędzlami na końcach. Podczas tańca małżeństwa mężczyzna kwitnie je przed parasolem.

Były różne mity i legendy wokół tych ptaków i najczęstszymi z nich jest to, że ptaki nie mają nóg. I powód tego było kilka skór ptaków, które zostały dostarczone przez Hiszpanów, w szczególności jednego z kapitanów Ekspedycji Magellan, z Wysp Moluk do Europy w 1522 roku. Nie było stopy. Potem plotki zaczęły rozprzestrzeniać, że te ptaki żyją swoim życiem w powietrzu, karmiącą "niebiańską rosa", a kobiety siedzą na jajkach na plecach samców podczas lotów.

W rzeczywistości jest to zwykłe ptaki, jednak cholernie piękne, które należą do oderwaniem wróbli. W sumie jest około 45 gatunków tych ptaków i prawie wszyscy mieszkają w Mlow of Mlow, w nowej gwinei i pobliskich wyspach.

Goacin

Kvezal

Goacin - mały ptak ważący 700-900 gramów, z małą głową, długą szyją i nie mniejszym ogonem, jedynym przedstawicielem rodzaju opisthocomus.

W kolorze pióra Gaacina przeważały brązowe odcienie - brązowe brązowe, gardło i piersi beżowy, ponieważ porusza się do ogona, bierze kolor kasztanowy. Górna część skrzydła jest również brązowa, ogon, a końcówki piór kierowniczych kończą granicę żółto-brązową. Istnieje kilka tuzin wąskich brązowo-żółtych piór, które tworzą Irokes. Krótki silny dziób czarny, bezpośrednio za nim po bokach głowy są dwa miejsca niebieskiej skóry.

Gazin mieszka w tropikalnej mokrych dżungli północnej części kontynentu południowoamerykańskich, w amazonskich basenach, Orinoco i ich dopływy, nie rosnąca na wysokości ponad 500 metrów nad poziomem morza. Ten ptak ma funkcję anatomiczną, która wyróżnia go przed większością pierwszej do naszej planety. Fakt jest taki GORATROTA GORATRORA może wynosić do 25% wagi jego ciała, co jest niewymawiające więcej niż rozmiary miasta innych ptaków.

Zjawisko to jest związane z cechami diety, z których podstawą jest liście roślin z rodziny Aroid, a także w niewielkich ilościach kwiatów i owoców. Liście te są złośliwe i grube, a także do soku gumowego, zawierają substancje toksyczne. Dlatego goob Goacin służy jako wybór żołądka, którego flora neutralizuje toksyny i zaczyna strawić żywność.

Pełny cykl trawienia liści serwujących trwa od 24 do 48 godzin. Ta sama ilość żywności spędza w przewodzie trawiennym ssaków roślinożernych. Ze względu na tę funkcję Goacin emanuje niezwykle nieprzyjemny zapach wokół niego, a jego mięso nie je nawet rdzennych ludzi Ameryki Południowej. Białe kolonizery i nazwał ten pierzasty "śmierdzący ptak".

Te pióra mieszkają z dużymi stadami, składające się z setek osób, i tylko w okresie małżeństwa rozpadają się na mniejsze grupy 3-8 ptaków, często składających się z pary z ubiegłorocznym łykiem. Osoby osłabione pomagają dorosłym kształcić młodych i chronić terytorium grupy, która zwykle nie jest ponad 160 kV. Mierniki.

Okres zagnieżdżenia trwa od grudnia do lipca. Gniazdo znajduje się na krzewach w pobliżu wody, i jest platformą z wiązki. Kobieta stawia średnio 3 białych jako skórę niedźwiedzia polarnego, z brązowo-czerwonymi plamami, jajkami, które rozciągają się przez 30 dni.

Dudek ptak

Lorquet Multicolor

Udodes - mała grupa ptaków z oddziału. Istnieje 10 gatunków tych ptaków, wśród których przydzielają zwykły paszę, częściej nazywany Udodem i Woody Udodov. Ten ostatni z kolei są podzielone na dwa rodzaje - fadery lasów i Sablelectric. Krewni wszystkich tych gatunków są ptaki-rhinos i rogaty stażysta.

Wygląd zewnętrzny zwykły paszę Bardzo niezapomniany, jest to mały ptak do 28 cm długości i waży około 70 g. Dla tych ptaków charakteryzują się podłużnym tułowia, skrzydeł i ogonem średniej długości, a także długi, lekko zakrzywiony, cienki dziób. Pióra na głowie fuzji tworzą długą poruszającą się Hokhol, że ptak najczęściej trzyma złożony.

Zabawa z drewna mają takie same wymiary i proporcje, tylko ogon, które mają znacznie dłużej, a Khokholka wcale nie jest. Kolorystyka zwykłej diety jest bardzo namalowana: podstawowy kolor ciała zmienia się od żółtawej brzoskwini na pomarańczowy, skrzydła i ogon odbywają się przez poprzeczne czarno-białe paski, końcówki piór w Khokholce również czarno-białe. Kolor drzewnych doodles jest znacznie bardziej skromny, ciemne dźwięki są zdominowane w ich upierzeniu - ciemnoniebieskie, fioletowe, poszczególne części ciała (głowa, dziób, łapy) można namalować w jasnych kolorach.

Udodes - Kochające ptaki. Wszystkie rodzaje drzewnych fuddles na żywo wyłącznie w Afryce i mają rozstrzygnięty styl życia. Zwykły Udod ma najwspanialszy zasięg i zaawansowany na północ przed swoim kolegem. Ten ptak mieszka w całej Eurazji, Afryce (z wyjątkiem Sahary) i Madagaskar. Udodes z północnych części zasięgu na zimę latać do zimy w południowych częściach - w Afryce, Transcaucasia, Indie, Birma, Południowa China.

Należy powiedzieć, że Foddes unikają regionów północnych i tajskich, a także regiony o wysokiej wilgotności, więc nie znajdują się w północnej części umiarkowanej strefy, na ekstremalnej na zachód od Europy, na Wyspach Brytyjskich, w Alpach.

Spring przybycia dźwięku rozciągnięty od lutego do maja (w zależności od regionu), jesienna migracja zaczyna się wcześnie - w sierpniu i może opóźnić do października. Podczas lotów Foddes nie tworzą gęstych stad i latają głównie w nocy lub o zmierzchu. W południowych częściach zasięgu zasmuconychodów mogą również robić małe nomes w poszukiwaniu żywności. W zwykłym czasie (nie podczas lotów), te ptaki są aktywne tylko w ciągu dnia.

Kvezal

Kholibr

Kvzal - ptak wolności. I to nie jest drogie słowa. Naprawdę, Kvezal jest symbolem stanu Gwatemali i narodowego symbolu wolności. Więcej starożytnych Majów i Azteków, ci ptak był święty - Osobiła Bogu Powietrza.

Teraz te ptaki są na skraju wyginięcia i są wymienione w Międzynarodowej Czerwonej Księdze jako wyginięcie. Powodem takiej sytuacji przygnębiającej nie strzela nawet tych ptaków, ale zmniejszenie obszarów ich naturalnych siedlisk - lasów tropikalnych i górskich.

Teraz siedlisko KVezl obejmuje terytorium z Południowego Meksyku do Panamy.Żyją w obszarach górskich i tym wyższe, tym lepiej. W zależności od pora roku, te ptaki wykonują małe "pionowe" migracje - w suchym sezonie znajdują się na wysokości około 3000 metrów nad poziomem morza, a przy wystąpieniu deszczów zstąpił do wysokości do góry 1000 metrów nad poziomem morza.

Ptak, choć mały, ale bardzo piękny. Długość ciała wraz z ogonem nie przekracza 35 centymetrów. Ale nie rozmiary, zwraca uwagę. Głównym bogactwem jest niesamowicie obraz i ogon, a jeśli dokładniej, istnieje 2 długie rówieśnik, którego długość może sięgać, a czasami nawet przekracza długość ciała samego ptaka (wraz z ogonem).

Przez większość czasu konwój wydatnie na drzewach, gdzie są zaangażowane w układ gniazda lub spożycia. Ich menu nie można nazwać różnorodnością. Głównym daniem jest owoce opt, które są połknięte przez całość. CVZALI nie przejdzie przez owady, drzewne żaby, ślimaki i jaszczurki.

Gniazda tych ptaków znajdują się wysoko nad ziemią, w opuszczonych dupkach. Jego układ jest zaangażowany w obu partnerów. Po kryciu żeńskich wstrząsów od dwóch do czterech jaj.

Rodzice są odpowiedzialni za opiekę i wychowanie ich potomstwa. Na początku, rzucają układanie. Ten proces trwa trochę ponad 2 tygodnie. Potem wspólnie karmą owady piskląt, a następnie z kawałkami owoców, żab, ślimaków lub jaszczurek. Wszystko to trwają dni 20, dopóki laski się rozwijają i nie są całkowicie niepokoją. Potem młodzi ptaki zaczynają samodzielnie wyodrębniać się.

Lorquet Multicolor

Czerwony kardynał

Rainbow lub Multicolor Lorquet - To jest mała papuga, mając prawie wszystkie kolory tęczy w jego upierzeniu. Z tego powodu są one częściej niż inne australijskie papugi stają się zwierzętami.

Typ Lorquet Rainbow zawiera około 22 podgatunków, z których 8 z powodu ich piękna często zamieniają się w więźniów zoologicznych i prywatnych apartamentów.

Po raz pierwszy świat zobaczył wizerunek tej papugi na stronach "nowe ilustracje zoologii" w 1774 roku. Ich długość wynosi tylko 30 centymetrów, a rozpiętość skrzydeł u dorosłych wynosi około 17 centymetrów. Ważą tylko 130 gramów!

Na czerwono, że poplamiona piersi i tęczówka, w pomarańczy - boki i dziób, w żółtym - pasek szyjki macicy, apartament i dolny ogon, w kolorze zielonym - skrzydła, tył i górna część ogona, w kolorze niebieskim, w kolorze niebieskim - przednia szyjki macicy i brzuch. To tylko purpurowy kolor tutaj, niestety miejsce nie wystarczyło.

Siedlisko Rainbow Loriquets to Australia (części północno-wschodnie), a pobliskie terytoria: Nowa Gwinea, Oh-in Borei, Wyspy Salomona, nowe hebrydy, Tasmania i Nowa Kaledonia. Budują swoje gniazda na wierzchołkach drzew, na wysokości ponad 25 metrów, więc papugi wolą żyć w lesie deszczowych wysoko ranid (las deszczowy, lasy eukaliptusowe, plantacje kokosowe).

W Tasmania, na przykład pakiety tych papug stanowią lokalną atrakcją, ponieważ codziennie tysiące tych wielokolorowych ptaków przyjeżdża do tego samego miejsca, aby cieszyć się nektarami. Najczęściej to miejsce to plantacje kokosowe, w zapyłach, których loicets są bezpośrednimi zaangażowani.

Nektar, nasiona, kwiaty, owoce i jagody - To jest główne menu papugi Rainbow. Dzięki prawej diecie ich długość życia może osiągnąć 20-30 lat, ale jeśli nie ma ważnych substancji, termin ich życia zostanie zmniejszona do 7-10 lat.

Rainbow Lorickets tworzą parę na całe życie. Małżeństwo ma miejsce w sierpniu i kontynuuje do stycznia następnego roku. W gnieździe można wykryć 2 białe małe jajka, które kosztuje żeńskie przez 23-25 ​​dni. Pierwsze 7-8 tygodni piskląt nie może zrobić bez rodziców. Ale z początkiem 2 miesiąca życia stają się niezależni i pozostawiają gniazdo macierzyste. Dojrzałość seksualna przychodzi tylko przez rok życia.

Kholibr

Zwykłe zimowanie

Nieustraszony, energiczny, układający. Najmniejszy ptak na świecie - Hummingbird. Jest to jedna z najpiękniejszych stworzeń natury. Wystarczy wymienić nazwiska, które przyznano "Topadic Hummingbird", "Emerald Gorshko", "Flying Amethyst" i "Fiery Topaz". Kolibry są najmniejsze ze wszystkich ptaków. Największy widok, gigantyczne kolibry z południowoamerykańskich Andów, osiąga wielkość 22 cm. ALE Najmniejszy widok, Hummingbird - Pszczoła Dwarfowa z wyspy sześcianu, osiąga tylko 6 cm długości (Od czubka ogona do zbiornika belfornego) - to najmniejszy ptak na świecie.

Ogólnie rzecz biorąc, istnieje 350 rodzajów kolibry, a wszyscy mieszkają w Ameryce, nie tylko w tropikach i subtropikach, ale także w innych strefach klimatycznych, aż do Alaski.

Kucyki kolibry są tak piękne, że wyglądają jak kamienie szlachetne. W słońcu przelewają się i zmieniają swój kolor. Gniazdo tego małego ptaka jest tkane z terytorium i wielkości tego - z powłoką z orzecha włoskiego. W gnieździe kłamaj dwa małe jajka grochem. Ale odwaga tego ptaka można zazdrościć: nieustraszająco atakuje nawet na węża, jeśli wróg jest wybrany do gniazda. Jako strzała, leci na ochronę piskląt i wznosi się jego długi i ostry dziób do nosa lub oczu wroga.

Kolibry karmią się na nektaru, które są produkowane z kwiatów. Mogą to zrobić w locie, wiszące nad filiżanką kwiatu. Te małe "samolot" tworzą do 78 pełzających skrzydeł na sekundę. Jednak taki lot nie jest dla nich łatwy i zajmuje dużo energii. Ptaki próbują, ale okazja do siedzenia na kwiatku, podczas gdy piją nektar. Ponadto kolibry mogą latać z wyprzedzeniem, jedynym ze wszystkich ptaków.

Wiele kwiatów jest ułożonych, aby mogli zapylić tylko najmniejszy ptak. W zależności od kształtu kwiatu w różnych zakładach, dzioby w niektórych rodzajach kolibry są również różne. Z płaskich kwiatów Nektar może być pozwany tylko z krótkim dziobem, a od dawna, jak lejki - długie i wąskie. Najdłuższy dziób wszystkich koliber jest obdarzony Musklev - jego dziób osiąga 10 cm i jest prawie równy długości ciała tego ptaka.

Czerwony kardynał

Bengalski Sizoront

Czerwony kardynał lub dziewiczy kardynał po prawej stronie jest bardzo jasny i zauważalny ptak.

Kardynał - jak wojownik, kardina rodzinna, kardynała rodzina.

Kardynał średniej wielkości ptak, długość jego ciała od 18 do 23 centymetrów i waga jest stosunkowo niewielka z taką wielkością, około 50 gramów. Samce zewnętrznie większe niż kobieta.Obecny jest dymorfizm seksualny, a mężczyzna różni się radykalnie od kobiet. Mężczyzna ma jasne czerwone upierzenie w całym ciele. I tylko u podstawy dzioba ma czysty czarny kolor. Ma także czarne odcienie na skrzydłach.

Kobieta jest zwykle czarna lub brązowa, a jest czerwony kolor tylko na skrzydłach, a to nie jest takie wymawiane. Mężczyzna ma piękny, duży czerwony dziób, podczas gdy kobieta jest bladożółta. Wszystkie osoby są długie i cienkie łapy, palce i pazury są małe. Kiedy ptak leci, czarny krawędź jest widoczny na skrzydłach na każdym. Kolejną cechą jest ich podnoszenie głowy na głowie. U mężczyzn jest bardziej zauważalny i podniesiony na wiosnę, gdy ptaki mają grę małżeńską.

Czas, gdy kardynał zjada, jako reguła lub poranek lub wieczorem. Podobnie jak wszystkie ptaki ich drużyny, ten gatunek jest uważany za wszystko w środowisku. Zjada żywność zwierząt i warzywa. Ale nadal można zadeklarować się z ufnością, że preferencja ptaka daje żywność warzywną. Najczęściej kardynał kardał na nasionach roślinnych, które znajdą na ziemi i trawie.

Każdy ptak ma jednego partnera i mogą żyć przez cały rok razem. Pary ptaków tworzą przez wiele lat. Wiosną, gdy okres dojrzewania wśród młodych ptaków przychodzi do pełnego ukończenia, samce śpiewają piosenki, przyciągając tym samym słabą podłogę. Kiedy odwracają ich oczy, para porusza się do krycia. Kiedy się dzieje, żeńska będzie musiała przemyśleć przez gniazdo, ponieważ zadanie to jest całkowicie na nim. Kobieta robi gniazdo w krzakach lub wysokiej trawie, gdzie bardzo trudno jest wejść i gdzie można ukryć przed innymi drapieżnymi ptakami. Około 4 jaj może zburzyć kobietę i siebie, a więc przejdzie 2 tygodnie. Mężczyzna w tym czasie strażnicy gniazdo i karmi matkę. Pisklęta pierwsze dni bezradne i nie mogą być pozostawione samodzielnie przez sekundę. W ciągu miesiąca pisklę rośnie i może nauczyć się latać. Młoda laska staje się zdolna do reprodukcji w wieku jednego roku.

Zwykłe zimowanie

Lastochchalnaya Pure

Ten ptak jest łatwy do nauczenia się na kompaktowym ciele, dużej głowie z ostrym długim dziobem, krótkim ogonem i, oczywiście na wielokolorowych Yarach do kogo. Grzbietowa strona zielonego kingfield z metalowym tikiem i bzdurami i brzucha - rude, z białym gardłem, czerwone łapy, dziób ciemny. Mężczyźni i kobiety malowane równo.

Są osiedlone i populacje lotnicze. Widok obejmuje 6 podgatunków wspólnych w Eurazji, w Afryce Północno-Zachodniej w Indonezji i Nowej Zelandii. Około 5-10 tysięcy pary gniazdo we Włoszech. Kopce są nierozerwalnie związane z elementami wody. Jest w bliskim sąsiedztwie źródeł świeżej wody, na brzegach rzek, stojących zbiorników i lagunonów morskich. Gniazdo zwykle nie wyższe niż 600-700 metrów nad poziomem morza.

W kwietniu-maja ponad wodą na wysypiskach rzecznych i klifów na miękkim terenie, Joke są energetyzowane o długości 50-100 cm, gdzie 6-7 białe jajka odłożone w komorze gniazdowej. Uzyskać zarówno rodzice 19-21 dni. Pisklęta wykluwa się nago i bezradny, zostawić Nora w dniu 23-27 dnia. Większość zimowa żywności - małe wędkowanie słodkowodne, skorupiaki i owady wodne. Niezwykły sposób na produkcję paszy jest niezwykły: ptak siedzi na uzależnieniu na wodę i cierpliwie czeka na pojawienie się górnictwa, po czym nurkuje do wody.

Jeden z niewielu gatunków ptaków, kopanie otworów. Szybki lot towarzyszy seria przechyłnych krzyków. Przez obecność moonfootu można ocenić stan wody - uspokaja tylko w pobliżu czystych zbiorników wodnych. Dlatego niestety liczba tego typu wskaźnika jest zmniejszona przez większość Europy.

Bengalski Sizoront

Niebieski kurczak

Lato Bengalskie - najjaśniejszy i zaskakująco piękny ptak Azji. Spotkanie z tym "niebieskim ptakiem" jest niezapomniany. Jest malowany skrzydłami lotu przypominają ręcznie malowane jedwab. Obszar siedliska - Azja Południowa z Iraku do Tajlandii. Nasi podróżnicy obserwowali ją podczas podróży do Indii.

Ze względu na dużą częstość występowania tego ptaka z nią wiąże się z nią wiele legend i legend. Wiele legend kojarzy jej shivę. Było nawet specjalny kult poświęcony letnim bengalskim.

Preferuje teren sucha i gładka. Uwielbia siedzieć na wysokich, samotnych drzewach stojących lub na drutach władzy w pobliżu kolejowej. Bengalski polar z całych błędów, małych jaszczurek i myszy, które znajdują się na ziemi. Uwielbiam być dotkniętym jagodami i owocami. Jeśli okaże się blisko zbiorników, pływają, a nawet nurkować, podczas gdy łapią małe stojaki pod wodą i rybami.

Postać z bengalskim podsumowaniem niespokojny, rozdrażnie, lot szybki i nierówny, z nurkowaniem i transportem transportowym w powietrzu.

Okres reprodukcji Sizontal - od marca do czerwca. Umieść jajka w pustych chusteczek ptaków, w zacisznych miejscach budynków. Masonry z 2-5 jaj zazwyczaj otaczają zarówno rodzice. Pisklęta pozostawiają gniazdo w ciągu miesiąca.

Kilka stanów Indii wybrał Sierbidełkę Bengalię jako symbol.

Charakterystyczne cechy:

  • Długość ptaka wynosi około 27 cm
  • Lampka w klatce piersiowej Brązowa, głowa jasnoniebieska
  • Ogon niebieski z lazurskim paskiem - szyi i gardło czerwonawo-liliowy z ciennymi białymi paskami
  • dziób jest wystarczająco długi, na końcu wygiętego małego haka

Na ziemi poruszają się dość niezręcznie. Dopiero dla Soromiczki niezawodnie wiadomo, że można przenieść pisklęta z jednego gniazda do drugiego.

Lastochchalnaya Pure

Strustle African Tringon

Silent - Rodzina ptaków Rakshye. Przedstawione przez klasy rodziny, w tym 21 gatunków. Większość przedstawicieli gatunków mieszka w umiarkowanych i tropikalnych częściach Afryki, ale niektóre ptaki znajdują się w Europie Południowej, na Madagaskarze, w Azji, Australii i Nowej Gwinei. Niektóre typy są floty.

Ptaki z jaskrawo kolorowym gęstym, błyszczącym, podobnym do mężczyzn i samic z upierzeniem na szczupłym ciele. Błękitny, zielony i żółty ton zwyciężony w kolorystyce. Długie, ostre skrzydła, szybki lot. Ptaki zwykle mają wydłużony, nieco zakrzywiony cienki dziób. Krótkie nogi, co utrudnia poruszanie się na ziemi.

Sama nazwa mówi o swoich uzależnień do jedzenia. Zasadniczo stosuje się owady, szczególnie preferowane pszczoły, OS i trzmiele, które są złapani na lotnicę - jedzenie Muravydov. Powodując owady w locie, oderwij żądło przed jem.

Stoiful Birds. Mieszkańcy otwartych przestrzeni - unikaj lasów. Gniazdo z kolonami w nonorach wykopane w klifach lub nawet miejscach.

W układzie 2-9 białych jaj. Przypadkowy mężczyzna i kobieta. Pisklęta wykluwa się nago. Owady paszy, w tym operację operacyjną i pszczół, które są złapani na lato, takie jak jaskółki, albo startują z gałęzi lub klifu.

Niebieski kurczak

Parrot karłowata Edwards

Szczerowie dmuchawy bite gniazda w bagnach i stawach we wszystkich częściach północnych i centralnych Ameryki Północnej. Są one wspólne w całej Ameryce Północnej, z wyjątkiem zachodniej i północnej Alaski, Yukon Canada i Northeastern Canada. Czasami znajdują się na południowo-zachodnich pustyniach i na zachodnim wybrzeżu. W locie są one szczególnie szybkie oszukiwanie skrzydłami. Ma 2 molty na rok i trzeci molting w pierwszym roku życia.

Chirks dmuchawy tworzy loty w Styers do Ameryki Środkowej i Południowej. Niektóre ptaki zimowe na wybrzeżach Zatoki Meksykańskiej i Kalifornii. Podczas lotów niektóre ptaki mogą latać na duże odległości przez otwarte ocean. W rzadkich przypadkach poruszają się do Europy.

Te ptaki wytwarzają jedzenie na powierzchni małych kałuż na krawędzi bagien lub otwartych zbiorników. Przeważnie jedzą rośliny, ich dieta może obejmować mięczaki i owady wodne.

Dojrzenie Paul występuje po pierwszej zimie. Sezon hodowlany zaczyna się późno - od kwietnia do lipca. Gniazdo z małym pogłębianiem w glebie, dziki na trawie i w dół, jest zwykle otoczona roślinnością. Czas dorywczy: 21-35 dni. 12 godzin po wylęgu, pisklęta schodzą do wody. Pełna upierzenie rośnie tylko 6-7 tygodni.

Strustle African Tringon

Ara żółto-niebieski

Strudle African Truncron znajduje się prawie w całej Afryce na południe od Sahary. Woli lasów nizinnych, krawędzi, a także górskich stoków i wąwozach, zmięta roślinność. Ptaki te nie lubią być w zasięgu wzroku, więc bardzo trudno je zauważyć.

Maksymalna długość ciała tego ptaka termicznego - 33 cm. Outfit małżeństwa mężczyzny jest bardzo jasny i atrakcyjny. Jego górna szmaragdowa zieleń z metalową płynącą. Belubo i sprzężenie zwrotne z fioletowego koloru, a skrzydła są ciemnoszare z kontrastowymi czarnymi i białymi paskami. Muchy czarnych piór męskich z śnieżnobiałymi prętami. Najbardziej ekstremalne są białe na zewnątrz, ale wewnętrzny ognisko czarny.

Większość dnia pnie nadal siedzą na gałęziach, patrząc na odpowiednich owadów. W tym samym czasie przycisnęli głowy do ramion i obniżają ogon w dół. Jeśli ptak jest zakłócany, ostro rozwija się, wykazując jej jasne czerwone piersi. Ta technika jest zwykle bardzo dobrze działająca na innych ptórkach, ponieważ ptaki instynktownie strach przed czerwonymi odcieniami.

Od czasu do czasu, uzda tondy robią głuche dźwięki, coś przypominającego głosy czcicieli. To zabawne, że ptak może być całkowicie blisko, ale jej głos będzie słyszany jakby opublikował. Często myli niedoświadczeni podróżników, którzy chcą się jej spotkać bliżej. Ale w małżeństwie mężczyźni idą na głośno, prawie bolesne krzyki.

Pary w trnogonach afrykańskich. Po kryciu, żeńska leżąca od dwóch do czterech niemal okrągłych białych jaj, mających zorganizowanie gniazda w drewnie. Jednocześnie nie obchodzi zbyt wiele o komforcie piskląt i kładzie jajka bezpośrednio na dno puste, bez żadnej śmieci. Jednak biorąc pod uwagę miękkie warunki pogodowe, to jest wystarczająco dużo na terminowy rozwój dzieci. Ojciec Masonry i matka na przemian przez dwa tygodnie.

Pisklęta Afrykańskiego Turning pojawiają się na światłach i nie zostawiają gniazda, dopóki pióra nie pokrywają się. Średnio dzieje się to na 16-20 dni. Ale nawet po tym, jak młodzi ludzie uczą się latać, nadal pozostają obok swoich rodziców, którzy dbają o nich i uczą wszystkich niezbędnych mądrości.

Parrot karłowata Edwards

Afrykański Jaco

Dwarf Parrot Edwards - Papuga rodziny ptaka. Widok jest nazwany na cześć francuskiego ornitologa Alphonse Miln-Edwards (1835-1900).

Krasnoludowa papuga Edwardsa osiąga długość 18 cm. Upierzenie jest głównie zielone. U mężczyzn, głowa, czoła i podnosi żółto-zielona. Oliwkowo-brązowa głowa. Między pleców a oczami znajduje się czarny pasek. Letny żółty. Pod oczami znajduje się zielonkawe niebieskie miejsce. Klatka piersiowa, gardła i policzki są szkarłatne. Cienka purpurowa niebieska taśma przechodzi nad środkiem klatki piersiowej. Wewnętrzne skrzydła do gliny pomarańczowo-czerwone szczyty. Dolne sine-green skrzydła. Wokół Czerwonego Rainzhina jest szary. Nogi jasnoszare, dziób czarny. W samicach fioletowy niebieski pasek na piersi. Młode ptaki żółte policzki z czerwonawymi nalotami, zielonkawo-żółty krojenie ucho, ciemne Rajdens. Głośny głos brzmi ostry, z metalowym odcieniem.

Edwards karłowata papuga zamieszkują lasy, krawędzie lasowe i częściowo posiekane ziemie na równinie iw górach, czasami znajdują się w ogrodach.

Papuga Krasnoluda Edwards żyje zwykle przez pary lub poza sezonem gniazdowania w małych stadach. Czasami możesz obserwować stada, których liczba na drzewach owocujących osiąga 35 osób, czasami papugi są łączone z innymi rodzajami ptaków preferujących fig. Utrzymuje większość w koronie drzew, ptaki są szybkie i ruchome. Ich odżywianie składa się z owoców (w szczególności FIG), nektar, kwiatów i prawdopodobnie owadów i ich larw. Często ptaki jedzą owoce, wiszące.

Okres gniazdowania jest prawdopodobnie w październiku, ponieważ w tym czasie obserwowano parowanie. Gnobs są zbudowane w opakowaniach drzew na wysokości do 20 m.

Ara żółto-niebieski

Azjatycka papuga Żółty Hallet Cockada

Papuga Ara - Duża, Długość do 95 cm, Ptak z bardzo jasnym i pięknym kolorowankami zielonymi, czerwonymi, niebieskimi i żółtymi odcieniami. Sekcje skóry wokół oczu i po bokach głowy mają nago, czasami z rzadkie i krótkie szpilki. Skrzydła do końca silnie wydłużone i wskazane. Długie ciało ogon w kształcie klina. Charakterystyczna cecha tych zwierząt jest duża, ściśnięta z boków i silnie zaokrąglone dzioby z fajną zakrzywioną końcówką. Mężczyźni, samice i młode ptaki mają prawie tę samą kolorystykę. Ten typ papuga jest właścicielem najsilniejszego dzioba na Ziemi.

Papugi ARA lub MACAU są zawarte w grupie papugi bez rafineryjnych, które obejmują wszystkie papugi nowego światła, tylko 148 gatunków, z kolei w rodzinie - Psittacidae, podfamily - PsittaCinae.

Makau - bez żadnych cichej ptaki i nie jest to bardzo nadaje się do utrzymywania jako zwierząt domowych. Te zwierzęta są niewyobrażalnie objawieni, krzycząc, tworzą ostre szlifowanie. Krasnouchi ARA sprawia, że ​​najbardziej muzyczne dźwięki z całej grupy. Wokalizacja i repertuar w pełni zależą od każdej danej osoby. Niemniej jednak takie zwierzęta mogą być całkiem dobre "gogle" - odniosą sukcesy, choć nie tak dobre jak, na przykład, Jaco lub Amazon, odtwarzają różne dźwięki, a nawet przemówienie ludzkie, jednocześnie wyraźnie wymawiając oddzielne słowa.

Niestety, wiele rodzajów tego jasnego ptaków w naszych czasach stało się dość rzadkie, a niektóre są nawet na skrajnym zniknięcia. Głównym powodem zmniejszenia ich numeru jest intensywna cielę do sprzedaży tusz zwierząt do prywatnych kolekcjonerów lub nielegalnej sprzedaży żywych ptaków do wielu turystów i fanów egzotycznych. Wiele zwierząt umiera z nieludzkim transportem lub w pierwszych miesiącach życia od nowego właściciela ze stresu, niewłaściwego karmienia i masy innych powodów.

Innym, nie mniej ważnym powodem jest zniszczenie lasów deszczowych, naturalnych siedlisk tych ptaków i wielu innych zwierząt i roślin. Ponadto lokalna ludność łapie duże papugi, aby cieszyć się nimi, ludzie rdzenni można również rozumieć, hodowla zwierząt nie daje niezbędnej ilości białka do licznych populacji, zwłaszcza jego najbiedniejszych warstw.

Afrykański Jaco

Nowa Zelandia Parrot Kea

Jaco, lub szara papuga dla ponad dwóch stuleci - jeden z najpopularniejszych gatunków papug od miłośników ptaków ozdobnych. Papuga Jaco nabyła szczególnie sławę dzięki swojej inteligencji, a oczywiście rozmowy, ponieważ wśród takich znanych papug, takich jak Laurie, Kakada, Ara, Amazon i T.D., Jaco - poza konkurencją.

Jaco, z reguły, mieszka w Low-Rainforest, ale w poszukiwaniu żywności wizyt leśnych krawędzi, osiedli, plantacje, ogrody i pola. Rozprzestrzenianie się szare papugi w naturze jest w dużej mierze ze względu na miejsca wzrostu afrykańskiej dłoni oleistych, których owoce stanowią znaczącą część diety tych ptaków.

Szare papugi są największymi papugami w Afryce, długość ciała dorosłego ptaka może osiągnąć 35 cm, a waga waha się od 320 do 500 gramów. Typ ciała gęsty, kompaktowy, ogon krótki. Szary kolor przeważa szary, właściwie stąd i jego drugie imię.

Wygląda na to, że jego upierzenie ma porysowany rysunek. W rzeczywistości taki efekt jest tworzony ze względu na fakt, że pióra głowy i szyi graniczą granicami szaro-białych hazardów i jaśniejsze pióra brzucha - ciemnoszare kaczki.

Drowstone Jaco nieco mniejszy niż jego czerwony chłopak, a jego obraz jest ciemniejszy. Dwa więcej cech wyróżniających - brązowo czerwony ogon dzwonkowy, którego dolna część jest czarna, a górna część z kości słoniowej. Upierzenie na liście jaco jest trochę ciemniejsze. Czasami wyróżniają się również trzecie podgatunki szare papugi - królewski jaco. Te papugi mają rzadki i niezwykły kolor, na przykład czerwone piersi, plecy lub skrzydła.

Lot Jaco jest ciężki, na drzewach, które wspinają się niezgrabnie i rzadko schodzą na ziemię - potrzebują tylko tutaj Gastrolity (Mała ziemia, połknięta przez ptaka, aby poprawić dziedziczenie żywności).

Z wyjątkiem okresu reprodukcji, Jaco posiada stadami. Wcześnie rano ptaków z krzykami zostawiają miejsca łóżka i latać w poszukiwaniu żywności, czasem dość znaczne odległości. Jaco robi loty z drzewa na drzewie w poszukiwaniu dojrzałych owoców i orzechów. Szczególnie rozmawiałem z tych ptaków to owoce palmy oleistych. Uwielbiają karmić na polach z pół-serwowaną kukurydzą, często zadającymi ciężkie uszkodzenie i powodując oburzenie właścicieli lądowania.

Azjatycka papuga Żółty Hallet Cockada

Tropikalne ptaki

Cockada jest papugą o wyjątkowym wyglądzie, imponujące rozmiary ciała i osobliwe zachowanie. To są te funkcje, które prowokują pragnienie nabycia takiego ptaka. Ale to nie wszystkie jego różnice od innych znanych papug, ponieważ Kakada - rodzaj ptaka.

Jest to ptak, przybliżona długość ciała waha się od dwadzieścia pięć do siedemdziesięciu centymetrów. Masa ciała około jednego kilograma. Niezwykłe szczegóły wyglądu Cockada - duży belfer.

Nazwa tej rodziny papug może przetłumaczyć na rosyjski jako "przewody". Rzeczywiście, duży dziób ptaka odpowiada nazwie, ponieważ z nim może okazać się stałe nakrętki, a także do przekąsk.

Być może najbardziej atrakcyjna część ciała Cockada jestWysoki i wspaniały khokholok. Najczęściej jest różny w kolorze od głównego upierzenia. Ale ogon w kakadu jest trochę opieki. Jest mały i ma zaokrąglony kształt.

Zholichochochny kakada nie można nazwać miniaturą, ponieważ jej waga jest czasami równa jednej kilogramie. Kobieta trochę trudniejsza. Biało-żółty odcień upierzenia. Najbardziej zauważalna część ciała tego ptaka - ekspresyjny ostry żółty sfer. Niektóre osoby są oprawione przez niebieskawego samochodu. Irys w męskim ma czarny kolor, a kobieta - cegła. Gatunek ten można przypisać najłatwiejszym szkoleniu. Zholechochny kakada może posłusznie powtórzyć frazy, a także wykonać kilka sztuczek.

Najczęściej ptaki można znaleźć w lasach tropikalnych i deszczowych. Rzadko osiedli się w obszarach sawanny i suchych. Na wolę takie ptaki są gromadzone przez stada. Numer w nich może nawet osiągnąć sto osób.

Cockada Polygamus, więc nie szukaj kilku życia. Połącz w pary do hodowli, tworzenia gniazd lub z trudnymi sytuacjami. W niewoli, ptaki są towarzyskie i całkiem przyjaźni. Jeśli jednak nie będą latać co najmniej dwadzieścia minut dziennie, a ich komórka zostanie pozbawiona zabawek, które możesz gryźć, Cockada będzie się źle czuć.

Nowa Zelandia Parrot Kea

Tropikalne ptaki

Ten ptak wchodzi do rodziny papugi, oderwanie papuga. Możesz spełnić go tylko w jednym miejscu - w górach południowych wysp Nowej Zelandii, na wysokości od 600 do 3 tysięcy metrów nad poziomem morza. Tj Jest endemią danego obszaru z dość surowym klimatem: częste silne wiatry, śnieżne notatki i mgły.

Ponieważ są bardzo ciekawi i nie boją się osoby, często jest uszkodzone dla ludzi - samochody, namioty, namioty. Dla turystów są one tak jak plaże, ponieważ mogą łatwo okazać się rzeczy pozostawione bez nadzoru plecaki, aby latać w otwarte okna samochodów i zastanawiać się w nich. Lokalni mieszkańcy często dostarczają również kłopoty, usuwając zawartość zbiorników śmieci.

Kea jest wyjątkowa w dwóch funkcjach.

Po pierwsze, Jest to jedyny drapieżnik w rodzinie papugi. Jego głównym jedzeniem jest owady i robaki. Zimą, kiedy napięta sytuacja z posiłkami, papuga może jeść padalu, najczęściej martwy owce. Istnieją jednak przypadki, gdy Kea zaatakowała żywych zwierząt. Dlatego najczęściej ten ptak jest nazywany - papuga zabijająca owce. Chociaż szkoda, że ​​dostarcza osłańce osła jest znacznie przesadzona. Na zwierzętach te pióra atakują bardzo rzadko, tylko jako ostatni ośrodek, gdy rozciągają się z głodu i nie mogą znaleźć innego skomplikowanego.

Ciekawy manewr, z którym Kea atakuje owce. Początkowo siedzi blisko niej, a potem ostro skacze na plecach i wierzy dziób w tłuszcz podskórny. Więc otworzył się w owczej rany o średnicy około 10 cm. Owce albo zarządza radzenie sobie z napastnikami, rzucając go podczas biegania, albo musisz zostać ofiara - od otrzymanej Rosyjskiej Akademii Nauk często umiera. W tym samym czasie zostaną zaatakowani na Barusu, nie wszystkie Kea, tylko najstarsze w stadzie. Reszta po prostu je już zabiła bydło.

Po drugie, Dzięki, że Kea jest znana - ta umiejętność rozmnażania na wysokości 1,5 tysięcy metrów nad poziomem morza i powyżej. Inne papugi nie są zdolne.