Rośliny czerwonej księgi rosji

Krótka historia Czerwonej Księgi Rosji

W przestrzeniach Rosji rośnie ogromną liczbę rodzajów flory. Są to drzewa, krzewy, zioła i kwiaty. Pomimo faktu, że istnieje duża liczba zielonych stref, takich jak lasy, łąki, stepy, w kraju ogromna liczba gatunków roślin jest na skraju wyginięcia. Rośliny te są wykonane do czerwonej książki, nie można ich zakłócić i są pod ochroną państwa.

Listy typów flory rzadkich są aktualizowane przez cały czas, ale mimo to możemy zobaczyć tylko przybliżony obraz, ponieważ dziś nie ma metod dokładnego ustawienia liczb i zakresu dystrybucji niektórych gatunków. Na podstawie ich danych ostatniej edycji Czerwonej Księgi Federacji Rosyjskiej, obejmuje ponad 600 gatunków roślin. Dla każdego widoku jest sześć statusów, w których wskazano etap zniknięcia: od gatunków cięcia, aby prawdopodobnie zniknął całkowicie.

Krótka historia Czerwonej Księgi Rosji

Żółta droga

Fakt, że planeta nieodwołalnie traci wiele rodzajów roślin i zwierząt pierwotnie mówił w Międzynarodowej Ochrony Przyrody. W rezultacie, pomysł urodził się, aby stworzyć czerwoną książkę, podejmując ją jako lista międzynarodowa (katastru) z krótkim opisem zwierząt, które zagrożone zniknięciem.

Ciekawy fakt o czerwonej książki:

Czerwony kolor wiąże się z niebezpieczeństwem i zagrożeniem, dlatego książka otrzymała taką prostą i napełnioną nazwę sensu (czerwona książka danych - litery. Czerwona książka danych).

W 1963 r. Opublikowano pierwszą edycję Czerwonej Książki lub tak zwane - Międzynarodowa Czerwona Książka, z podgatunkami ssaków, a także typów i podgatunkami ptaków, które wymagają ochrony.

W Rosji konieczność stworzenia jego czerwonej książki mówił po pierwszym małym obiegu Czerwonej Księgi ZSRR w 1978 r., Gdzie jedna objętość była poświęcona wymarłym gatunkowi zwierząt, a drugi - świat roślinności. W 1983 r. Świat zobaczył Czerwoną Księgę RSFSR i dopiero po zgłoszeniu niezależności Rosji w minuologii kraju, powstała nowa czerwona książka, która brzmiała jak "Czerwona Księga Rosji". Na podstawie jej podstawy Red Księga RSFSR.

W 1995 r. Rosja ratyfikowała konwencję o różnorodności biologicznej, przyjętych przez 145 krajów w 1992 r. W Rio de Janeiro. W rezultacie, sześć lat później, w 2001 r. Opublikowano pierwszą czerwoną księgę Rosji, która ma jedną zasadniczą różnicę z innymi podobnymi księgami krajowymi. Szukasz rośliny lub zwierzęcia w książce automatycznie gwarantuje ochronę na poziomie legislacyjnym. Naruszenia norm są uważane za przestępstwo i pociąga za sobą karę przestępczą.

Inny interesujący fakt o czerwonej książki:

Zgodnie z prawami Rosji książka powinna być publikowana co najmniej raz w dziesięciu latach. Ale ponieważ proces studiowania dzikich zwierząt, rośliny dzikiego rosnącego, grzybów, podgatunków i lokalnych populacji, bardzo złożonych, ostatniej rearyzacji Czerwonej Księgi Rosji, zatwierdzona przez Ministerstwo Przemysłu, odbyła się 27 grudnia 2017 r. Zmiany dotknięte tylko świat zwierząt.

Trzeci interesujący fakt o czerwonej książki:

Czerwona książka może być nie tylko uzupełniana nowymi gatunkami. Z książki można również usunąć jeden lub inny єchemple, jeśli jego populacja odzyskała, co jest niezwykle rzadkie.

Żółta droga

Szafran piękna

Wchodzi do roślin Czerwonej Księgi Rosji. Kwiat mieszka w płytkiej wodzie, umieszczając arkusze w kształcie serca, zarówno nad wodą, jak i pod nim. Żółte kwiaty są kompaktowe, zaokrąglone, idź do pudełka z nasionami. Dlatego w ludziach roślina jest kopnięta przez sześcienkę. Do celów leczniczych używaj korzeni żółtego dzbanka. Przed wejściem do kwiatu w czerwonej książce opartej na nich, nawet stworzyli lekiem aptecznym "Lyutenurin". Ma działalność przeciw syntrical. Przepisany lek i liczbę chorób skóry, śluzów.

Szafran piękna

Belladona

Zakład wycinający, który można znaleźć na terytorium Federacji Rosyjskiej w Stavropolu, Terytorium Krasnodar, republik Dagestan, Adygei i południowych wybrzeży Krymu. Zakład jest przystosowany do istnienia w przyciemnionych miejscach, dzięki czemu może bardzo często spotykać go otoczonym przez wieloletnie krzewów. Powody zniknięcia roślin w zwykłych miejscach wzrostu jest rozpad ziemi, budowlany. Zmniejsz również liczbę osób, którzy kopią żarówki do uprawy w ogrodach lub po prostu łzy kwiaty na minutę przyjemność. Aby zachować populację, roślina uprawiana jest w 14 ogrodach botanicznych w Rosji. Pozwala to zabrać nowe odmiany, które charakteryzują się dobrą reprodukcją i odpornością na negatywne czynniki zewnętrzne.

Belladona

Anemonstram permski

Znane, a także upiększanie. Belladonna i żeń-szeńsency nie tylko lecznicze, ale także rośliny lasowe Czerwonej Księgi Rosji. Pierwszy występuje w postaci zielnej na krawędziach, drugi ma kształt krzewu i czasami znajduje się nawet w bardzo głębokościach liściastych. Owoce - ciemnoniebieska jagoda z rozmiary wiśni. Są ich niemożliwe, ponieważ są bardzo trujące. Połknięcie kilku jagód, nawet dorosły ma ciężką formę zatrucia, nie wspominając o dzieciach.

Anemonstram permski

Sosna

Anemonastrum Perm lub Anemone Perm - kwiatowy widok wymieniony w Czerwonej Księdze Środkowych Ural. Nazwa rodzaju pochodzi z greckiego słowa Anemos - "wiatr". Ziołowa wieloletnia roślina rodzinna rolnicza, do 65 cm wysokości. Łodygi, jak liście, są ubrane grube horizontally hopping, małą książkę z odrzuconych włosów. Kwiaty 2-3 cm średnicy, arkusze periastyczne eliptyczne, białe. Owoce o długości około 7 mm.

Sosna

Śnieżyczka o szerokości

W publikacji wymieniono nie tylko rośliny zielne. Wśród nich są drzewa, na przykład, sosna. Ma wiele odmian, ale pod strażnikiem to pięć z nich: Grób. Europejski Cedar. Eldarskaya. Pitsundskaya. Kreda. Sosny zwykle występują w Rosji w lasach iglastych, na stokach gór i ich wierzchołków, w pobliżu bagien torfowych. Drzewo kocha zarówno ciężko, jak i umiarkowane klimaty. Najcenniejsze w sosnach to bump. Ich nasiona, orzechy zawierają wiele przydatnych substancji, olejów, witamin i kwasów. Właściwości uzdrawiania sosny zostały odkryte w XVIII wieku. Uważano, że nasiona cedrowe zostaną zwrócone z młodzieżą i zagubioną siłą męską. Mleko, które jest wykonane na podstawie stożków, pomaga w chorobach nerek i pęcherza moczowego.

Śnieżyczka o szerokości

Dzwon Tolomite

Zakład jest endemią centralnej części Kaukazu i spotyka się na łąkach alpejskich i subalpejskich. Przez większość roku, śnieżyczka slawysta prowadzi w formie żarówek pod ziemią. Jest to pogląd odporny na mróz, który preferuje zacienione miejsca. Śnieżyczka budzi się w spadku, a wiosna zwiększa zieloną masę. Okres kwitnienia spada w marcu - kwiecień. Kwiaty wygnały cienki zapach. Dokładny numer nie został jeszcze ustalony. W niektórych obszarach pełne zaginięcie zagraża. Turyści i rośliny kolekcjonerzy niekontrolowanie łzy kwiaty i kopać żarówki. Ze względu na cięte liście, jakość kwitnienia jest najgorsza w przyszłym roku.

Dzwon Tolomite

Rododendronowy Shlippenbach

Wszedł do opisu roślin czerwonej książki z powodu ograniczonego siedliska i jego aktywnej redukcji. Kwiat jest endemią Rosji, znajduje się tylko w Osetii Północnej. Tam roślina może być rozważana w ogrodzie botanicznym Nalchik. Dzwon jest trawiasty, wschodzący około 40 centymetrów, długoterminowy. Różni się cienki korzeń. Kwiaty przypominające dzwonki, biały. Dlatego roślina i nazwane Dolomity. Dolomit - Sedymentacyjny węglan wapnia oparty na rasie. Ten komponent sprawia, że ​​kamienne światło.

Rododendronowy Shlippenbach

Lilia doliny

Roślina otrzymała swoją nazwę według nazwy podróżnika morskiego, który pojawił się przez jego Zbawiciela, kiedy kwiat był na skraju całkowitego zniknięcia w Korei. Ten gatunek jest jedynym rozkładanym rododendronem. Sensowo roślina pochodzi z Dalekiego Wschodu. Gatunek ten charakteryzuje się długością życia. W naturze istnieją okazy, którego wiek osiąga 50 lat, co jest wiele dla kultury liściastych. Pomimo obecności zakładu w czerwonej książce charakteryzuje się dużą populacją. Jest to wyjaśnione przez fakt, że ten typ jest dobrze pomnożony i łatwo zajmuje się przeszczepem. Jedyny zakaz jest nałożony w okresie przeszczepu - jest to czas kwitnienia lub późnej jesieni.

Lilia doliny

Iris Yellow

Rzadkie rośliny Czerwonej Księgi Rosji obejmują na ich liście i nazwę. Niesamowity kwiat, prawdziwy cud natury, był pod ochroną ekologów ze względu na masowe zniszczenie przez ludzi. Legenda mówi, że dolina utworzyła się z niekończącego się przepływu łez dziewczyny za narzeczonym. Spada na trawę, zamienili się w białe małe boutons.

Lilie rosną w europejskiej części Rosji, znajdują się również w lasach Kaukazu i Dalekim Wschodzie. Jednocześnie preferuje roślinę solidną przestrzeń. Wysokość osiąga 20-25 centymetrów. Po płynie pąków, na ich miejscach powstają jagody zielonych kolorów, które z czasem rumieni. Lilia trująca doliny. Mimo to są aktywnie stosowane w leczeniu chorób serca, choroby okulistycznej, nerwicy i depresji. Często są wyrwane korzenie w dużych ilościach. Dlatego wraz z innymi przedstawicielami flory, ten kwiat jest bardzo wrażliwy i musi być chroniony.

Iris Yellow

Gibraltar Smolevka

Iris Yellow (False Roomar, Bagna, Woda) - rośnie w europejskiej części Rosji, na surowych brzegach jezior i rzek, na bagnistych łąkach. Na rozgałęzionym łodydze z pęczkami 3-8 sztuk rośnie jasnożółty z pomarańczowym środkiem kwiatów. Zastosowano olej eteryczny, stosowany w perfumerii, stosowany w perfumerii i suszone kłącza z przyjemnym fioletowym zapachem są stosowane w produkcji cukierniczej, w produkcji win, likierów i innych napojów.

Gibraltar Smolevka

Kokio

Rod Smolevok ma czterystu gatunków rosnących w różnych regionach Eurazji. Zwykle są dość powszechne w obszarze siedlisku, niektóre są nawet uważane za chwasty. Ale Gibraltar Smolevka, lub, jak go także nazywane, Lichnis -krayne jest rzadką rośliną, a na dzikim już nie znaleziono. Wcześniej Smolevka uprawiana tylko na skale Gibraltarskiej, a do 1980 r. Uznano całkowicie eksterminowany.

Drugie narodziny tego kwiatu wydarzyło się, gdy w latach 90. wspinacz znalazł jedną kopię znikanego kwiatu w górach. Nasiona od niego starannie zebrane i przeniesione na nasiona tysiąclecia. Dziś roślina ta jest uprawiana w dwóch brytyjskich ogrodach botanicznych - Royal (Londyn) i Gibraltar (jeśli pamiętasz, ten półwysep jest również terytorium Wielkiej Brytanii).

Gibraltar Smolevka - skromny przedstawiciel flora z małymi jasnoróżowymi kwiatami. Nie jest niczym uwagi, a prawie nie wygrała tak wiele uwagi frajerów, nie bądź taki rzadki.

Kokio

Franklinia alatamah

To drzewo z niesamowitymi jasnymi czerwonymi kwiatami rośnie tylko na Hawajach. I być bardziej dokładnym - wzrósł. Pod koniec XIX wieku został po raz pierwszy odkryty, a potem okazał się rzadki - Botanika była w stanie znaleźć tylko trzy konserwowane drewno. Próby kultywowania go nie doprowadziły do ​​niczego, a nielici znaleźli przedstawiciele gatunków zmarł. Dlatego w połowie XX wieku drzewo zostało rozpoznawane jako wymarły. Minął dwadzieścia lat i - o cudu! - Kolejne konserwowane drzewo znalezione na Hawajach. Nie miał jednak również szczęścia - w 1978 r. Ostatni cokio spalił się w ogniu, pozostawiając tylko jedną zachowaną gałązkę. Była w stanie zaszczepić ze względnymi gatunkami, dając innym życiu roślinie. Cokio i są teraz nieliczni i istnieją tylko w orangers i ogrodach botanicznych.

Franklinia alatamah

Lilia Saranka

Drzewo z rodziny herbaty zostało odkryte w Ameryce Północnej przez Brothers Bartram i nazwane na cześć Benjamin Franklin, z którym ich ojciec był przyjaciółmi. Dorastali drzewo w ogrodzie, dopóki nie stwierdzono, że wszystkie naturalne plantacje zniknęły. W 1803 r. Franklinnia została oficjalnie ogłoszona przez wymarłe gatunki, zachowane tylko w przedszkolu Bartamov. Jego nasiona wysłały różne ogrody botaniczne, aby zachować gatunek, a dziś spotyka się tylko w kilku miejscach, a nawet wtedy pod bezpretensjonalnym nadzorem ogrodników.

Drzewo Franklin, zwłaszcza w upadku jego liści, nabywają piękny kolor miedzi-czerwony, jakby Sunflowed z zachodu słońca.

Lilia Saranka

Nakrętki lotosowe

Obszar tego gatunku odpornego na zimno jest Europa Południowa i Syberia. W in vivo Lilia Lilka rośnie w dużych lasach i na krawędziach. Wysokość łodygi wynosi 80 cm. Kwiaty malowane w fioletowym cieniu, mają ciemne plamy. Kwitnie lilii w środku lata. Kwitnący kwiaty Wyjście słodki zapach. Czynniki ograniczające obejmują: wycinanie lasów, wypas, kolekcja bukietów i kopanie żarówek do przeniesienia do strychu.

Nakrętki lotosowe

Barguzinskaya Wormwood

Rzadki widok z rodziny Lotus, rosnących w rzekach Amur, Primorsky Krai, a także na brzegach Morza Kaspijskiego i Azowskiego. Kłącza tej wody wieloletnia roślina jest zanurzona w IL, a liście wystaje nad wodną powierzchnią. Kwitnienie Falls na lipiec - sierpień. Pink Nuttop Lotus Kwiaty osiąga 25 cm średnicy. Nasiona zachowują kiełkowanie przez lata. Redukcja populacji wpłynęła na rozwój zrozumienia rzek Rosji i ciężkich powodzi. W okresie kwitnienia Lotos cierpi na ręce, które chcą zgrać kwiat. Ludzie nie zdają sobie sprawy, że kwiat nie stanie w wazonach, zanika w ciągu kilku godzin. Wzrost liczby obserwuje się wyłącznie na obszarach chronionych rezerwatów przyrody i parków narodowych.

Barguzinskaya Wormwood

Wrzos zwyczajny

Na liście czerwonych książek, Wormwood spadł ze względu na działalność człowieka. Częściowo, są to opłaty za cele lecznicze. Soki roślinne leczą rany. Charakterystyczny aromat piołun jest związany z obecnością Kumarynów w nim. Jest to różne estry cykliczne. Kilka dekad temu zapach rośliny znał każdy. Młodzież uważa, że ​​trudno go zapamiętać. Roślina zielna z rodziny astronicznej wysokości około 50 centymetrów na skraju wyginięcia.

Wrzos zwyczajny

Żeń-szeń

Evergreen krzew wchodzi do roślin czerwonej książki. Stock Foto Pokaż okaz z czerwonawą korą. W realiach Heather prawie nie spełnił. Jeśli uda ci się cieszyć się pięknem krzewu. Jego gałęzie są pokryte małymi arkuszami i kwiatostanami szczotkowymi. Jeśli blaty zostaną odcięte, ktoś zebrał Heather do celów leczniczych. Jego młode pędy dodają do Coogeon i opłat moczopędnych.

Żeń-szeń

Fioletowy

Roślina, która odnosi się do grupy leczniczej, która jest układana nawet w jego imieniu. Przekłada się jako "panacea". Najcenniejszą częścią jest root, który służy do leczenia zestawów dolegliwości i powrotu młodzieży. W miejsce pierwotnego rosnącego żeń-szeń na terytorium Federacji Rosyjskiej są Daleki Wschód, Khabarovsky i Rimiorsky Krai.

Fioletowy

Buty dużych kwiatów

Lista roślin Red Księgi Rosji obejmuje ten piękny i delikatny kwiat. Uwielbia glebę w pobliżu zbiorników wodnych, na krawędziach lasów, zwłaszcza iglastych, na stokach na kamienistym. Możesz spotkać się z nimi w regionie Irkutsk, Buriacie, Ałtaj i Terytoria Krasnojarskie. Przycięte fioletowe powierywa z nasionami. Są one uformowane nie każdego roku, więc ten kwiat był na skraju wyginięcia.

Starożytni Grecy zwrócił uwagę na uroczą roślinę. W tym kraju była pod patronatem Persefony, uprowadzona przez pomoc w Królestwie Martwego. Od tego czasu kwiat jest symbolem umierania i zmartwychwstania.

W dzisiejszych czasach populacja gwałtownie spadła. Do specyfiki biologicznej, która prowadzą do zniknięcia, położyła jej rękę i ludzkość. Opanowanie nowych obszarach rozwoju turystyki i rolnictwa, niszczy całe rośliny plantacyjne. W rezultacie tracimy jeden z najpiękniejszych fioletowych kwiatów na planecie.

Buty dużych kwiatów

Natryshnik zegar

Wenusian Shoe, Dame Shoe, Buty Lady - Wszystkie te nazwy jednej rośliny. Ta orchidea nadal można znaleźć na Syberii, nie gęstą lasów iglastych lub brzozowych. Kwiaty są bardzo atrakcyjne. Miejscowi zbierają je na bukietach, kopiuj korzenie do dalszej uprawy na swoich stronach.

Natryshnik zegar

Lilia wodna

Roślina z nieustannym tytułem odnosi się do orchidei. Kwiat ma wysokość około 40 centymetrów grubych łodyg. Przed środkiem są one pokryte wydłużonymi liśćmi, powyżej - Scaly. Kwiatostany akrycanu chłodzonych, istnieje wiele boutonów liliowych. Problem w zapachu. Kwiaty zapach chmur. Niewielu, ale frajerów są smutne o zmniejszeniu populacji Yatryshnika.Jest związany z rozwojem i drenażu jego "domów". Roślina kocha mokre gleby.

Lilia wodna

Kandyk Siberian

Lekcje ekologii powinny być przechowywane w każdej szkole, aby dzieci były już znane z małych lat, które rośliny są wymienione w Czerwonej Księdze Rosji. Możliwe jest ochrona niektórych gatunków z pełnego wymierania, w tym pięknej Królowej Wód - Żyd. Co roku ilość tego kwiatu zmniejsza się w progresji geometrycznej.

Kwitną przez długi czas, prawie cały ciepły sezon - od maja do sierpnia. Rano, z pierwszymi promieniami słońca, otwiera się pączek. Wieczorem mocno zamyka płatki. Niesamowite widowisko widać na świcie: z głębi jeziora kwiaty odżywiają kwiaty na arkuszach łodzi i otwierane w kierunku nowego dnia. To wspaniałe zjawisko, ludzkość wkrótce zostanie stracona na zawsze, więc kwiat "szelał" na jego stronach Czerwona Księga Rosji (rośliny). Waterway to nie tylko piękny przedstawiciel flory, nadal posiada magiczne właściwości. Przynajmniej w tym święce wierzyli w naszych przodków. Wierzyli, że ożywia moc człowieka, aby pokonać wroga, a wciąż strzeżony i chroni go przed kłopotami, zazdrością i Sorami. Jeśli został dotknięty łajdowaniem z brudnymi myślami i ciemną duszą, lilia wodna była nawet w stanie go zniszczyć. Wierzący nosili skoczył kwiat jako nakładanie się, zakładając go w Lindok.

Kandyk Siberian

Anemonstram permski

Piękna kwitnąca roślina bulwiasta. Od środka wiosny kwiecień-maja na jego łodygi pojawiają się Drovs, Pink-Lilac Bells. Rośnie w regionie syberyjskim Rosji. Jego żarówki są jadalne, mogą jeść surowe lub smażyć, a także piec na ogień, jak ziemniaki. Oprócz właściwości odżywczych, obróbka. Dowód jest używany jako przesuwny, stymulujący środek. Kompresy ze świeżych liści traktują nowotwory ulzes. Również tradycyjna medycyna używa go jako wymiociny lub antidotum.

Anemonstram permski

Volodya Martyna

Anemonastrum Perm lub Anemone Perm - kwiatowy widok wymieniony w Czerwonej Księdze Środkowych Ural. Nazwa rodzaju pochodzi z greckiego słowa Anemos - "wiatr". Ziołowa wieloletnia roślina rodzinna rolnicza, do 65 cm wysokości. Łodygi, jak liście, są ubrane grube horizontally hopping, małą książkę z odrzuconych włosów. Kwiaty 2-3 cm średnicy, arkusze periastyczne eliptyczne, białe. Owoce o długości około 7 mm.

Volodya Martyna

Bezgrzewana śmieszna

Jest to dobra roślina ziołowa, znaleziona tylko w Rosji - w Sayanov i Altai. Rzadka roślina wymieniona w Czerwonej Księdze Rosji.

Zwykle występuje w obszarach z suchym klimatem w rozrachowanych lasach liściastych.

Wysokość rośliny 20-70 cm, jasnozielone liście. Kwiaty w czerwcu-lipiec. Kwiaty jasnożółty.

W medycynie ludowej, wollet stosuje się do zaburzeń nerwowych, feverish stwierdza. Zakład działa jako środek przeciwzapalny, uzdrowienie rany.

Bezgrzewana śmieszna

Grzyby wymienione w czerwonej książce

Ta rzadka roślina znajduje się tylko na Kaukazie. Rośnie na lasach, wśród krzewów. Nie-lista piękna i trująca. Jego liczba jest zmniejszona ze względu na fakt, że jest zepsuty, aby stworzyć bukiety.

Merrysless Lantern - To jasne słońce słońce wśród jesiennej pogody. Kwiat kwitnie jesienią, kiedy większość roślin kwiatów już przygotowana do snu zimowego. W pochmurnych jesiennych dniach, nie-Lunist fascynuje swoją świeżość i soczyste jasne kolory.

Kwiaty zatrzaskowe Singlless, duży, lejka lub kształt spożywczy. Ponieważ mają bardzo krótki trzon, roślina podczas kwitnienia wygląda tak, jakby kwiaty wystaje z ziemi. Pale-fioletowe lub fioletowe kwiaty.

Na początku lub w połowie września, brakuje im kobiet. Blossom trwa tylko 2 lub 3 tygodnie, po którym części góry stają się prawie niewidzialne.

Wszystkie części rośliny są trujące: zawierają Colchicine, które mogą powodować oparzenia skóry i śluzów. Zatrucie pokarmowe jest bardzo niebezpieczne: trująca nawet woda, w której stały się cięte kwiaty.

Grzyby wymienione w czerwonej książce

Grzyby są integralną częścią lasu. Wyróżniają się w oddzielnym królestwie, ponieważ łączą znaki i zwierzęta i rośliny. Podczas cięcia lasu żywe organizmy umierają, które mieszkają w plantacjach leśnych. Grzyby należą do takich organizmów. Przetwarza pozostałości zwierząt i roślin, czyszczących środowisko. Ponadto tworzą warunki asymilacji minerałów glebowych z wyższymi roślinami i zwiększyć płodność gleby. Grzyby są używane w leczniczo-żywieniowych. Ważne jest, aby nie eksterminować ich tak, jak to nie deptać, nie kopnij, ostrożnie je traktują. W czerwonej książce są wymienione:

 • Amanita sishkovoid.
 • Boostyovik White.
 • Spechis Curchay.
 • Pies Mutinus i inni.

Na liście wymieniono tylko 17 rodzajów grzybów, w tym niejadalne i jadalne.

Boostyovik White

Boostyovik White

Ten grzyb ma inną nazwę - Osinovik White. Jest podobny do czerwonego borowika, dość powszechnego rodzaju grzybów, ale różni się w kolorze.

Rzadki przedstawiciel klasy Agaricomycetes ma wystarczająco duży biały kapelusz, osiągając o średnicy około 25 centymetrów. Stopy w grzybie są również białe, poniżej pogrubiło. Osinovik rośnie biały w lasach sosnowych na terytorium krajów byłego Związku Radzieckiego. Te grzyby można znaleźć od połowy lipca i sierpnia. I nawet jeśli są jadalne, odcięte i jedzą zakazane, ponieważ gatunek jest włączeniem.

Grzybowa dziewczyna parasol

Grzybowa dziewczyna parasol

Ten grzyb jest również przedstawicielem klasy rolnych i jest bezpieczny dla ludzkiego ciała. Grzyb ma cienki biały kapelusz. Średnica jest wystarczająco duża, osiąga dziesięć centymetrów. Noga jest również biała, bardzo cienka i wysoka. Parasol grzybowy znajduje się w lesie mieszanych lub sosnowych od połowy lata i września. Jednocześnie jego obszar jest całkiem szeroki, grzyb można znaleźć prawie w całej Eurazji.

Rosnące ten grzyb jest często jeden po drugim, ale czasami można go znaleźć i grupy.

Mutinus Doggy

Mutinus Doggy

Forma tego grzyba jest wydłużona, a kapelusz jest słaby. W długości mutinus psa osiąga 18 centymetrów, podczas gdy średnica nogi jest mała, rzędu półtora centymetrów. W wyniku pełnego dojrzewania jego korona jest ujawniona, podczas gdy czubek bladego koloru staje się widoczny. Mutinus pies to bardzo rzadki grzyb, spotyka się głównie w Europie. Istnieją również przypadki jego wyglądu w Ameryce Północnej. Uwielbia lasów iglaste, rosną często jeden po drugim. Możesz zobaczyć Mutinus na zgniłych żartach lub pniach.

Grzyb jest uważany za jadalny, ale tylko wtedy, gdy jeszcze nie dojrzewa, to znaczy, gdy jest w osłonie jaja. Sam psa muinus ma określony zapach, który z kolei przyciąga różne owady. Spłuczął na zapachu i zaczynają myśleć grzyb. Potem zaczyna szybko rozkładać się.

Śliczna miejska

Śliczna miejska

Ten rodzaj grzyba z czerwonej książki należy do rodziny "Municipal" Genus Amanita. Roślina ma trzeci status (R), odnosi się do rzadkich gatunków z obszarem rozłącznym. Na terytorium Rosji specyfikacja znajduje się tylko w regionie Belgorod (region Valui i Novoqualian). W dolnej części za granicą Amansor są bullsorami można znaleźć w krajach bałtyckich, Ukrainie, Kazachstanie i Wschodniej Gruzji.

Istnieje roślina do typu Mycosic, jest symbiotyczna lipy, buk, dębu na glebach typu węglanu w szerokich i iglastych lasach. Owoce pojawiają się w okresie od lipca do września. Cechy: Wymowa wciąganie, napięcie ciepła, wąska amplituda ekologiczna, reakcja antropogeniczna. Roślina wymaga kontroli statusu populacji i poszukiwania nowych miejsc wzrostu.

Kręcone Sparasis

Kręcone Sparasis

Innym z grzybów wymienionych w Czerwonej Księdze Rosji jest oceniana przez rodzinę Sparassis. Miejsca wykrywania na terytorium Federacji Rosyjskiej: Primorsky, Khabarovsky, Ałtaj, Terytorium Krasnodar. Również zakład znajduje się w krajach państw bałtyckich, Białorusi, Gruzji, na Ukrainie. Za granicą grzyb rośnie w Ameryce Północnej, Europie Zachodniej, Azji. Podstawowe siedliska - lasowe i mieszane lasy (cedr, sosna, jodła). Spaissis powoduje czerwony gnicie, jego wzrost jest ograniczony do wzmocnionej eksploracji lasów i wpływu rekreacyjnego. Roślina wymaga utworzenia "stref zarezerwowanych", a nie podlega uprawnieniu ziemi, a także wyszukać nowe siedliska.

Purpurowy Paouth

Purpurowy Paouth

Jakie grzyby w czerwonej książce można przypisać najbardziej wyjątkowym? Jednym z nich jest fioletowy płaszcz. Należy do rodzaju Cortinarius, w Rosji znajduje się na Dalekim Wschodzie i na Syberii. Również roślina rośnie w niektórych miejscach Leningradu, Penza, Moskwy, regionu Chelyabinsk. Poza CIS, sieć rośnie w Ameryce Północnej, Japonia, częściowo w Europie. Zakres mieści - lasowe lasy, brzoza, dąb, buk. Widok jest wliczony w listę roślin, które mają być chronione na terytorium regionu Leningradzka, wymaga ochrony i rozwoju populacji.

Setoskopowe kolesie

Setoskopowe kolesie

Występuje, grzyb przypomina psa munianusa, ale różni się w kolorze. Początkowo zbiór podwójnego słabo wyrażonego brązowego kapelusza, a kiedy doja, staje się szary. Setoskop podwójny jak kocha osuszona ziemia, rośnie często na rozkładającym się drewnie. Grzyb spotyka głównie pojedynczy, rzadziej, możesz zobaczyć grupy kilku przedstawicieli. Sam, podobnie jak pies Mutinus, zestaw ustawień jest uważany za jadalny, ale dopiero do momentu, aż do dojrzewania i jest nadal w pochwie. Grzyb jest również uważany za terapeutyczny i jest używany w medycynie tradycyjnej.

Chestnut

Chestnut

Ma również kilka innych nazw: grzyb kasztanowy lub kasztany.

Zewnętrznie rzadki wygląd jest dość atrakcyjny, ma gruby kapelusz brązowy i niski, nieznacznie rozszerzony na nogę końcową. W wielu krajach są kasztany w wielu krajach, w krajach CIS, Europe, Azji, a nawet w Ameryce Północnej. Zasadniczo grzyb rośnie na glebach piasku lub gliny, na krawędziach lasów liściastych lub iglastych. Znalezienie grzybów potrzebnych z dala od drzew.

Chestnut Mushroom rozpoczyna owoce w sierpniu, a kończy - we wrześniu.

Lakierowany lakierowany

Lakierowany lakierowany

W rzadkich i zagrożonych gatunkach roślin i grzybów warto pisać i taki przedstawiciel saprofitu rodziny Hanoderm, jak lakierowany. Jest to piękny płaski grzyb, lepiej znany jako "grzyb nieśmiertelności" lub "lin-ji". Ma gładką powierzchnię czerwonego, brązowego lub fioletowego kapeluszy i gęstego rustykalnego ciała.

Jego główną cechą jest użyteczne substancje, które są zawarte w nim. To dzięki temu z tego grzyba należysz lecznicze nalewki.

Ta grzyb rośnie, wniesiona do Czerwonej książki, w regionie Amur, w Japonii, Korei i Chinach. W Rosji znajduje się na północnym Kaukazie, a także na terytoriach Krasnodar i Stavropol.

Jakie grzyby są brane pod uwagę już zniknęły?

Jakie grzyby są brane pod uwagę już zniknęły?

Stylizacja falllorine

W liczeniu "zniknęło grzyby", takie przedstawiciele powinni być dokonani jako:

 • Stylizacja falllorine.
 • Zabawa Hadriana.
 • Omophalina Garen.
 • Migająca tkanina.
 • Węgiel geopixis.
 • Carboofil i inne.

Każdego roku ta lista jest uzupełniana tylko. Cieszę się, że w tej chwili wiele rzadkich grzybów ludzi nauczyło się sztucznie rosnąć. Takie podejście, według ekspertów pomoże zminimalizować znikające typy grzybów.

O odpowiedzialności za upośledzenie zachowania kopii roślin wymienionych w Czerwonej Księdze Federacji Rosyjskiej

"Zgodnie z kodeksem Federacji Rosyjskiej w sprawie przestępstw administracyjnych (art.35), zniszczenie rzadkich i zagrożonych zniknięciem gatunków roślin wymienionych w Czerwonej Księdze Federacji Rosyjskiej lub chronionych traktatami międzynarodowymi, a także działań (bezczynności), co może prowadzić do śmierci roślin, takich jak górnictwo, kolekcja, treść, zakup, sprzedaż lub wysyłanie tych roślin, ich produkty, części lub instrumenty pochodne (pochodne) bez odpowiedniego zezwolenia lub naruszające warunki przewidziane za zgodą lub z naruszeniem innej ustalonej procedury, pociąga za sobą nałożenie grzywny administracyjnej na obywatelach w wysokości tysiąca pięćset do dwóch tysięcy pięćset rubli do dwóch tysięcy pięciuset rubli z konfiskatą narzędzi górniczych roślin, a także rośliny, ich produkty, części lub pochodne lub bez urzędników - od piętnastu tysięcy do Dwadzieścia tysięcy rubli z konfiskatą narzędzi górniczych, a także sami roślinnymi,Ich produkty, części pochodne lub bez takich podmiotów prawnych - z trzustu tysięcy do pięciuset tysięcy rubli z konfiskatą narzędzi górniczych roślin, a także samych roślin, ich produkty, części pochodnych lub bez żadnych "

Jeśli strona jest szczególnie duża lub zbiór rzadkich roślin doprowadziła do całkowitego zniszczenia - przychodzi do odpowiedzialności karnej.

Krajowe programy do zachowania zagrożonych gatunków roślin są realizowane w rezerwy, rezerwach, parkach narodowych, za naruszenie zachowania naturalnych kopii, stosowane są grzywny, środki administracyjne (czasami odpowiedzialność karna). W sumie znajduje się 66 rezerw na terytorium Federacji Rosyjskiej, 103 rezerw, 47 parków narodowych.

Jakie rośliny są wymienione w Czerwonej Księdze Rosji?

Jakie rośliny są wymienione w Czerwonej Księdze Rosji?

Kwiatowy świat na Ziemi znika szybszy niż naturalny kurs ewolucji. Nie omijaj tego problemu na imprezę i Rosję. Pomimo bogatego świata kwiatowego, flora naszego kraju zniknęła rok po roku. Przyczyny światowego zniszczenia i eksterminacji świata roślin są różne, na przykład:

 • Mastering of Virgin Lands, Deforestation Taiga.
 • Drenaż bagażników i budowa miast.
 • Budowa autostrad transportu.
 • Zmiana klimatu.

W celu ochrony flory, a także fauny na ziemi, utworzono specjalny dokument - czerwona książka. Nie jest to nic, co się nazywa, ponieważ ten kolor symbolizuje niebezpieczeństwo.

Ważny: Czerwona książka została zaprojektowana, aby regulować ochronę zwierząt i roślin na poziomie legislacyjnym, ożywić naturę, aby go utrzymać. Czerwona książka jest dostępna dla wszystkich, wzywa do wszystkich ludzi, aby dbać o życie na żywo.

W tym artykule chcemy przedstawić Państwu światowy świat, który nie mniej niż zwierzęcy potrzebuje ostrożności. Wielu nie myśli nawet o stanie bezpieczeństwa rośliny. Często ludzie wycinają drzewa i krzewy, łamiące rzadkie kwiaty, aby stać przez kilka dni w wazonie. W międzyczasie liczba pewnych rodzajów roślin jest zobowiązana do całkowitego zniknięcia.

Każdego roku uzupełniono lista czerwonych książek, ale naukowcy potwierdzają fakt, że rośliny obserwują i utrzymują rekordy roślin bardzo trudnych. W każdym regionie znajduje się czerwona książka, dowiedz się o statusie bezpieczeństwa roślin jej krawędzi, możesz dokładniejszemu z książek regionalnych. Niewątpliwie pozostaje fakt, że natura musi zostać zachowana. Osoba powinna nie tylko cieszyć się zasobami naturalnymi, ale także dbać o przyrodę. W końcu bez świata warzywnego życie jest niemożliwe. Korzyści z roślin jest przede wszystkim zachowanie czystej ekologii. Ponadto zakłady dają żywność ludzkość, materiał budowlany, medycynę, surowce przemysłowe. Niedopuszczalne jest zrujowanie natury, powinno zrozumieć dzieci i dorosłych.

Ważną rolę w ochronie świata zakładu ma prace wyjaśniające z ludnością. Znajomy z rodzajami roślin w ramach ochrony, występuje w wieku szkolnym. Wcześniej osoba występuje uświadomienie, że natura musi zostać zachowana, tym więcej szans musimy zachować świat roślinny.

W czerwonej księdze roślin Następujące depozyty roślin:

 • Kumenat
 • Utalentowany
 • Mosilnik
 • Paproć
 • Porosty
 • Playanovoid
 • Grzyby

Przyczyny zniknięcia

Przyczyny zniknięcia

Lasowanie, suszenie bagien, wykorzystanie nawozów w dziedzinach dostarczanych bez zniknięcia śledzenia tego niesamowitego stworzenia. Ponadto wielu, którzy odwiedzili las, chce zakłócić ten kwiat na pamięć. Dlatego wszystkie państwa europejskie uważnie chronią buty wenerenowe. Czerwona Księga Rosji pozwala zachować tę roślinę z swobodnego i niechlujnego zniszczenia.

Świat roślinny jest podstawą naturalnego siedliska wszystkich organizmów mieszkających na bakterii na ziemi, a to jest źródłem szerokiej gamy zasobów roślinnych (i zasobów odnawialnych) dla społeczeństwa ludzkiego. Tymczasem zwiększa się wpływ społeczeństwa ludzkiego na naturalne przedmioty świata roślin. Obiekty sprężynowe zaangażowane w społeczności roślinnych naturalnych są zmniejszone, aury roślinne są zmniejszone, grzyby.

Nawet na obszarach chronionych (obszar, którego na świecie jako całość i w Rosji jest mały), istnieje ograniczenie liczby rzadkich gatunków roślin i grzybów. W obecnej sytuacji w Rosji - jest to czerwona książka federacji rosyjskiej, która jest nadal jedynym na poziomie federalnym realistyczny mechanizm ochrony obiektów świata roślin (i przede wszystkim gatunków i podgatunków roślin, gatunki Grzyby i inne przedstawiciele Mikiabioty) rosnące poza obszarami chronionymi. Czerwona Księga Federacji Rosyjskiej jest głównym dokumentem źródłowym dla czerwonych książek przedmiotów Federacji, której liczba znacznie wzrosła w ciągu ostatnich 10 lat.

Przedmioty świata zwierząt i warzyw wymienionych w Czerwonej Księdze Federacji Rosyjskiej podlegają specjalnej ochronie.

Kategorie gatunków w czerwonej książce

Zagrożone gatunki. Zbawienie takich zwierząt lub roślin jest niemożliwe bez przyjęcia specjalnych środków ochrony. Rzadko spotykany. Zwierzęta i rośliny wymienione w czerwonej książce na tej liście nie są w poważnym zagrożeniu. Istnieją takie typy w małych obszarach terytorium i dość rzadkie, dlatego, jeśli nie przyjmują specjalnych środków, mogą wkrótce zniknąć. Kurczący się gatunek. Pod wpływem wszelkich czynników, liczba tych roślin i zwierząt jest szybko zmniejszona. Niepewny. Zwierzęta i rośliny wymienione w czerwonej książce na tej liście nie są jeszcze wystarczająco badane, że nie pozwala określić dokładnej lokalizacji i numeru.