Ptaki przedmieściami

Krótka lista ptaków w pobliżu Moskwy

Ptaki regionu Moskwy są nie tylko sojki, wrony i snegiri. Istnieją również prawdziwe drapieżniki, takie jak Berkut. Czasami nie jest łatwo określić, który ptak spotkał się w lesie, na łące lub w ogrodzie. Oto ważne i malowanie i rozmiary oraz formę dziobu. Żółty ptak może okazać się potrząsaniem. Niebieskie pióra są wyposażone w zimowanie. Ale jest wiele innych ptaków żółtego lub niebieskiego. Charakter regionu Moskwy jest tak zróżnicowany, że po wybraniu miasta można uzyskać wiele nowych wrażeń, a nawet zbierają przyzwoitą kolekcję piór. Możesz zabrać ze sobą Atlas i przejść do badania tego niesamowitego świata w nadchodzącym weekendzie!

Krótka lista ptaków w pobliżu Moskwy

Bocian

Ptaki przedmieściami

Biały ptak nie jest w 100%. Na skraju skrzydeł znajdują się czarne pióra, a nogi i dzioby pióra różowe. Ważyć zwierzę o 4 kilogramach. Prędkość skrzydeł bocianów białych to 180 centymetrów. Wzrost Pennate zbliża się do 130 centymetrów.

Bociany nie są w próżnej stalowej symbolu. Ptaki gatunków silnie. Po przywróceniu odnowionych bocianów gniazdowych od roku na rok są odziedziczone dzieciom, a tymi wnukami. W Niemczech przypadek używania gniazd za pomocą bocianów jest rejestrowany w ciągu 381 roku.

Złoty Orzeł

Ptaki przedmieściami

Złoty Orzeł - Największy ptak z plemię orła. Może być pogrubiony przez króla Orłowa. Jest to duży i silny ptak waży od 3 do 6 kilogramów. Niektóre osoby osiąga trzy i pół metra. Wygląd berkita zazwyczaj orła, kolorystyka ciemnobrązowy. Kiedy leci, białe plamy są dobrze widoczne na skrzydłach i tej samej podstawie ogona. Jest bardzo łatwy do odróżnienia młodego Berkuta ze starego. Młodzi ludzie mają dużo białych plam. Nawiasem mówiąc, Berkut ma najdłuższy ogon wszystkich orłów.

Ten drapieżny ptak umiejętnie używa przepływów powietrza w górę, dzięki niemu może szybować godzinami w powietrzu. W formie górnictwa Berkut ostro nurkuje na nim. Głos Berkuta - typowy orzeł zamknięty, brzmi jak "Kidge-Kidge".

Berkity są szeroko rozpowszechnione w Eurazji, Afryce, w Ameryce Północnej i Południowej. Żyją w najbardziej zróżnicowanym terenie, począwszy od przestronnej sawanny i kończącym górskim okręgami. Jedyne miejsce, w którym Berkut nie żyje - to jest las.

Gnob ten ptak garnitury na skałach i na drzewach, ale nie bliżej niż 3-4 kilometrów jeden z drugiego, ze względu na fakt, że mają bardzo duże witryny myśliwskie. Demolitory Berkuta 1-2 jaja. Ale pisklęta karmą oboje rodziców. I pierwsze dwa miesiące paszy nosi tylko mężczyzna. Kobieta nie opuści gniazda i dystrybuuje żywność między pisklątami.

Polowanie z Berkutem był bardzo popularny wśród różnych ludów. A teraz niektóre narody z pokolenia są przekazywane do generowania tajemnic treści i szkolenia ośrodków Berkt. Na całym świecie tworzy specjalne szkółki dla rzadkich gatunków ptaków drapieżnych. Wśród nich w pierwszej kolejności jest król Orłowski - Berkut.

Przyczyny gwałtownego spadku liczby Berkuta są różne, ale główne jest prześladowanie i lęk na temat zagnieżdżenia. Kiedy ten ptak jest bardzo często niepokojący, może nawet rzucić gniazdo z pisklętami, nie wspominając o leach.

Duży

Ptaki przedmieściami

Duży napój płotowy krewny. Zakres skrzydeł samców do 70 cm, w żeńskich skrzydłach krótszych. Mężczyźni większe kobiety. Malowanie mężczyzn i samic to samo.
Ptak gęstej sylwetki. Stopy stosunkowo krótkie, szerokie skrzydła, ogon krótki. Główny kolor upierzenia żółtawo-brązowy z czarnymi i ciemnobrązowymi pendinami. Brzuch kolory oath z brązowym wzorem poprzecznym. Taki kolor ptaka pozwala jej ukryć wśród zwykłej trzciny, rosa, suchej trawy. W poszukiwaniu dziewczyny, mężczyźni krzyknęli, ciągnąc szyję do przodu i w górę.
Big Drink Active Twilight Hunter. W locie przypomina jej gromadzenie, lot jest gładki i cichy. Żywność z rybami, żaby, rozmrożenia, robaki.
Zyje Duży w pobliżu zbiorników wodnych z stojącą lub powoli aktualną wodą, z brzegami zarośniętych trzciny zwykłych i innych wysokich ziół.

Big Tit

Ptaki przedmieściami

Wygląd: głowa, gardło, pasek pośrodku klatki piersiowej i startowej czarny, skrzydła i ogona niebieski, wiruje zielony lub niebieskawo-szary, klatka piersiowa i brzuch żółty lub biały, policzki i plama na plecach biały. Rozmiar: Długość ciała - 14-16 cm, waga - 19-21g. Z Sparrow. Big Tit z innych siników charakteryzuje się większym rozmiarem.

Bardzo mobilny ptak, szukając jedzenia, zawiesia głowę lub z powrotem na końce gałęzi. Latająca fala, z częstymi huśtawkami. Fundacja jest naciśnięta łapą i oparzeniami. W czasie gniazda jest trzymany w parach, w reszcie - mówi zwykle wraz z innymi witrynami.

Zarychowany i nomadarny ptak. Żywność - owady i najbardziej zróżnicowane jedzenie, takie jak kwiatowy i zwierzę. Duża Sinica nie jest obce do drapieżnych instynktów: Kiedy zawartość jest w niewoli, duży tit był w klatce z innymi ptakami, wielki tit często ich zabija, a mózg je. Takie przypadki mają miejsce w naturze.

W Rosji największy i najczęstszy cyt. Obszar gniazdowania - lasy liściaste i zabawne na równinach iw górach, parki. Lokalizacja gniazda i jej opis: w dupes, tworzenie budynków i różnych zamkniętych miejsc. Główny materiał budowlany - gałązki, korzenie, suche zioła, mech, porosty.

Wrona

Ptaki przedmieściami

Wieki kruków zniszczonych w całej Europie, Azji i części Afryki. Gdy ludzie wierzyli, że byli one związane ze szczebionem. Najwyraźniej pojawiła się taka przesądzanie, ponieważ ryczą martwych ciał na szubienicy. Rozpowszechnianie uprzedzeń ptaków przyczynił się do rozpowszechniania uprzedzeń.

W Europie Środkowej zwykły wrony najczęściej osiedlili się w górach, zamieszkują podnki Alpy, w dużych tablicach leśnych i bagnach, na przykład w północnych Niemczech. W ostatnich latach Black Crows powrócą do wielu obszarów Europy Środkowej i wypełnić podstawowe miejsca zagnieżdżania. Wrona jest dość często mylona z czarnym żurawiem, chociaż są to różne ptaki, ponieważ oba ptaki mają podobny kształt ciała i czarny upierzenie. Jednak kruk jest większy niż wrona, ma ogromny dziób i długie, rozczochrane pióra wiara, w stadzie wrona, można odróżnić na ogonie w kształcie klina, dużej głowy i aranżacji fly fly fly.

Charakterystyczne cechy wrony:

 • Dziób: duży i bardzo silny.
 • Pióra GOOBA: Rozszerzone, lancetovoids.
 • Pisklęta: Rodzice zajmują się nimi. Pisklęta pozostawiają gniazdo w wieku 6 tygodni. Ich upierzenie ciemnobrązowe.
 • Gniazdo: Zbudowany z gałęzi, ziemi i mchu. Pokryte z wnętrza wełny, suchej trawy, szmaty.
 • Jajka: Żeńskie odkładki 4-6 jaj. Złamane jaja z brązowymi plamami, plamami, uderzeniami. Okazja zaczyna się od pierwszego jaja.
 • Upierzenie: Czarny z niebieskim, zielonkawym i purpurowym metalowym brokatem.
 • Ogon: Długie, klinowe.

Ceremonary

Ptaki przedmieściami

Mieszka w Eurazji, preferując laski iglastych i mieszanych lasów. Długość ciała 45 - 90 cm, waga 2 - 6 kg, zakres skrzydeł 1.4m. Mężczyźni więcej kobiet o jedną trzecią. Biznesowa jest gęsta, głowa jest duża, ogon jest szeroki. Najczęściej w naszej naturze kobiety mają skromny kolor, a nie przedstawiciele silnej seksu. Glukhary też nie wyklucza tego faktu. Ma brązowo czerwony ton upierzenia Motleya - paski poprzeczne w całym ciele w postaci szarych, czarnych i czerwonych plam.

Prowadzić osiadanie i pojedynczy styl życia. Tylko zimą są gromadzone w małych grupach i może obudzić się na krótkie odległości. Ale zawsze zwracaj ptaki - do domu. Aktywność jest pokazana w godzinach porannych i wieczornych, dzień siedzi na drzewach. W nocy ukrywają się w odosobnionych miejscach. Luchują głośno i ciężko, tworzą częste klapy ze skrzydłami. Lot ptaka jest niski i nagromadzony na krótkie odległości. Wolę osiedlić się w lasach z moisteld gleby, zwłaszcza lubią bagna, tutaj znajdują dużo jedzenia. Jedzenie i efekt: owady i nasiona, nerki i jagody, trawa i pędy, liście. Zimą głównym posiłkiem jest igły. A kiedy są tułe przymrozki, nurkuje bez myślenia w śniegu i rozpada się w nim. Nie używaj dwukrotnie sypialni w domu, aby zabezpieczyć się przed drapieżnikami. W naturze ma wielu wrogów - wilków, lisów, rysia, ptaków drapieżnych, a zwłaszcza pieprzonego człowieka.

Wieża

Ptaki przedmieściami

Wieża - Typowy ptak otwartego krajobrazu. Zimą Graci znajdują tysiące - gości z północy i północno-wschodniej Europy. Dzień szukają żywności, latając po polach i łąkach i pojawiających się w miastach. Wieczorem, ta sama trasa, codziennie w tym samym czasie, powracają do wspólnego miejsca. Takie liczne stada są zapisywane w około październik do marca, a potem znowu znikają. Ptaki z Europy Środkowej zbieżną na Zachód, gdzie Graci zwykle prowadzą osiadłym lub nomadycznym stylem życia. Przez pewien czas, RENTI dostosował się do zima w dużych miastach.

Otherland Graca - Europa, czy raczej szeroki pasek od centralnej części Francji, północnej części Włoch, Jugosławii i Rumunii do Zatoki Finlandii, a większość Azji. Niektórzy nazywają tym narożnikami ptaków, ale od kruk wyróżniają się jasnym fioletowo-niebieskim brokatem upierzenia. Stare zasady są wyraźnie widoczne przez białawe obszary nagich u podstawy dzioba, w młodych ptakach w pierwszym roku życia te miejsca są pokryte piórami.

Grae woli odkrytego krajobrazu nizin z polami i łąkami, płetwy, grupy drzew wzdłuż strumieni. Gniazda również na skraju lasu lub w prawo w parkach miejskich. Grady są prawie zawsze osiedlone przez kolonie kilkudziesięciu gniazda na jednym drzewie, położone prawie blisko siebie. Od marca GRAZICS zaczynają naprawiać stare gniazda lub budować nowe ze złamanych gałązek, gliny, mchu, korzeni i suchej trawy. Budynek są zaangażowany w obu partnerów.

Ruch - hardy i dobry list. Osadzanie się w centrum miasta, idzie do karmionego kilku kilometrów od gniazda. Groch pasuje głównie owady i ich larwy, nędzne gryzonie. Je, zwłaszcza na wiosnę, a nasiona ziarna, warzyw, a jesienią - kukurydza i słonecznik może uszkodzić melony, arbuzy, bulwy ziemniaczane. Ale ten ptak przynosi wiele razy więcej, niszcząc ogromną liczbę szkodników rolnych.

Domowa sowa

Ptaki przedmieściami

Sowa domu na południu zastępuje inne typy sów. Ten ptak woli uniknąć lasu, aw innych krajobrazach znajduje się wszędzie, chętnie osiedlenie się na wieżach, strychach, cmentarzach i dzwonnicy.

Ulubione siedliska Sowa w Rosji są środkowymi i południowymi paskami z Białorusi i Moskwy do Kaukazu. Azjatycka część Federacji Rosyjskiej manituje ptaka z Kazachskich Steppes do Tarbagaty, gdzie szuka za granicą na południu.

Kolorowy kolor sowy podlega różnym zmianiu w zależności od zakresu. Europejska część Federacji Rosyjskiej oparła górną stronę ciała ptaka w ciemnobrązowe odcienie z małymi lekkimi młynami piaskowymi, które są wyciągane na ogonie i stają się poprzecznymi paskami. Skrzydła europejskich ptaków długości mogą dotrzeć do szesnastu centymetrów. Te sowy mają żółte dzioby i oczy, a ich palce są wyśmiewane na twarde włosie. Owczyl Kaukaski Sowy są większe i nieco lżejsze niż ich europejscy iglaste.

Sowa prowadzi osiadanie, głównie życie nocne, czasami polowanie na światło słoneczne. Odpocząć ptak, który pędzi do cichej dusty lub szczeliny skał.

Domowe sowy jedzą, a także sowy, głównie strumyki, młode gophery, myszy, są znacznie mniej prawdopodobne, że mają dzieci z trzęsień ziemi. Drugie najpopularniejsze miejsce wśród paszek ptaka zajmuje różne jaszczurki i owady, a następnie mniejsze ptaki.

Sowa domowa jest jednym z najbardziej przydatnych drapieżników, więc musi być chroniony, a jakiś rodzaj pomocy ułatwiają wojnę z gryzoni z osoby. W tym celu można użyć szuflad Dupelca do gniazdowania. Sowa złych wrogów uważa się za orzeł-graczy, księżyc bagna i zboża.

Drozd

Ptaki przedmieściami

Drozda - Odbudowane, ruchome, bardzo inteligentne ptaki, które są również obdarowane przez zdolnościach pozew na śpiew. Są to bardzo towarzyskie ptaki, chociaż nie można ich nazwać spokojnym. Uwielbiają być zbierane przez firmy i choć często podważają walki między sobą, nadal nie mogą żyć bez siebie. Jeśli jeden drozda wydał najwyższy krzyk, wiedz, że drugi raz pojawił się na wezwanie.

Drozdda leci doskonale, ale z silnym przerażeniem, wyścigowaliśmy przez bardzo długi czas i upadliśmy na ziemię, zanim będziesz mógł Takele. Zwykle są rozwijane w droidy bardzo dobrze. Wystarczy powiedzieć, że najmniejsze owady Drooks widzą z daleka. Mają bardzo subtelną plotkę, w przeciwnym razie nie będą mogli śpiewać tak wspaniałych. Dla pięknego głosu Drozdowa, czasami nazywane "Nightingians Forest". Drozda jest bardzo śmiała, jeśli nie powiedzieć - bezczelna, niedowierzająca, slyers i ostrożność. Kiedyś oszukany Drozd nigdy nie przyjdzie do tej samej pułapki.

Drozdda żyje tylko w lasach i każdy. Oni osiedlą się w ciepłych lasach deszczowych, aw gajach północy, a nawet w krzewach stepowych i sawann. Niewielu TREROROR prowadzi osiedlający styl życia, większość miłośników uwielbia podróżować. Często zdarza się, że przed przybyciem do nas do Rosji drosi się drapieje już połowę kuli ziemskiej.

Jedzenie Drozdowa makijażu owadów, ślimaków, robaków, a także różnego rodzaju jagód. Gnobs te ptaki pochodzą z cienkim suchym skrętem, mchem, delikatnymi korzeniami i łodygami. Wewnątrz delikatnie wyłożyli suchymi liśćmi trawy. Jeśli wróg zbliża się do gniazda, fraźniki są odważnie atakują wroga, a jeśli nic się nie dzieje, udaje, że są chorych i chrom, z trudnością skoki na ziemi, zwolnił wroga z gniazda.

Żółta pliszka

Ptaki przedmieściami

Ptak małych rozmiarów, z eleganckim ciałem i długim ogonem. Wyraża się polia diorfizm: sofa dna ciała jest żółta, wir zielonkawo-oliwkowo (kolorystyka i wzorzec głowy różnią się znacznie i są głównymi kryteriami przydziału licznych podgatunków) - żeńska ma brązowo-czerwonawy ( z zielonym!) Odcień górnej i białej dna.

Rodzaj lotu jest prezentowany, co najmniej 18 podgatunków dla większości Eurazji, w Afryce Północnej i Alasce. W Europie nieobecny w Islandii, Irlandii i strefie Arktyki. Zima w Afryce, na Bliskim Wschodzie i na południu Hiszpanii. We Włoszech 20-40 stron gniazda na wysokości do 1300 metrów nad poziomem morza. Zdarza się również na zimowaniu.

Mieszkaniec otwartych krajobrazów zamieszkuje surowe i mokre obszary, takie jak bagna (w tym mosiężne), mokre łąki, tundra, czasami suche obszary - pola pszenicy. Podczas lotów obserwuje się na brzegach rzek i jezior, na pastwiskach.

Zrówna

Ptaki przedmieściami

W przeciwnym razie nazywa się Malinovka. Ptak jest uszeregowany w rodzinie trzepakiem. Łatwo odgadnąć, że pasza owad zwierząt. Polować na duży ptak, nie może, ponieważ jest mały. Długość korpusu ładunku wynosi 14 centymetrów. Waży malinę około 20 gramów.

Malinovka atrakcyjna na zewnątrz. Piersi i Bock Peathed Bluszczem. Reszta upierzenia ma ton z oliwek. Białe ptaki ptaków i głowy i szyje czerwone. To jest jasne miejsce, jak jagoda. Dlatego Ptahu i odnoszą się do Malinovka. Nawiasem mówiąc, śpiewa meloduje i jest często zawarta w komórkach.

DYATLA

Ptaki przedmieściami

Na przedmieściach można zobaczyć 4 rodzaje Dyatłowa - biały, zielony, duży i mały Motley Dyatlov. Wszystkie z nich są nieco inne w wyglądzie, mają wspólną rzecz, którą mieszkają w mieszanych i liściastych lasach zalewowych, parkach i parkach leśnych, są cumowanie lub scadane.

White wielkości białe rozmiary, masa ciała wynosi około 110 g u mężczyzn i 105 g w samicach. Ptak ma białe dno pleców, boczne kawałki szyi, są białe paski na skrzydłach. Ale szczyty pleców i szyi, ogonów i skrzydeł - czarny. Czoło kremu, biało-różowe piersi lub białe i żółte, po bokach czarnych pasków, pióra pod ogonem różowym lub czerwonym. Mężczyźni różnią się od samic, ponieważ samce mają czerwoną głowę, a kobieta - czarna.

Woodpecker Green to raczej główny przedstawiciel swojej rodziny, ciężar ciała u mężczyzn i kobiet od 180 do 250 gramów. Wirować jasnozielony, pióra nad ogonem złoty żółty, ogon jasnobrązowy z wzdłużnymi szarymi paskami, skrzydła jasnobrązowe lub jasnoszare. Czoło jest czarne, pasek nad dziobem jest czarny w samicach, czarny z czerwonymi pociągnięciami - u mężczyzn. Góra głowy i szyi jasny czerwony, brzuch i klatka piersiowa.

Woodpecker to wielki duży rozmiar - duże rozmiary nie różni się. Waga od 70 do 100 gramów w samicach i samcach. Powrót, skrzydła, wierzchołki szyi i głowy, ogon i zdolność do czerni. Pasek z karmy do dziób zbyt czarny. Policzki, piersi, gardło, czoło, brzuch - biały. Białe paski i plamy są na ramionach, skrzydłach i ogonie. Pióra pod ogonem - czerwony, czerwony zespół poprzeczny jest dostępny z tyłu głowy, jest górną częścią głowy.

Dzięcioł wielo-mały - naprawdę mały ptak, ważący tylko 20-25 gramów, jak wróbel. Przód pleców, górna szyi, ogon i skrzydła, który ma czarny. Czoło, dolne plecy, policzki - białe. Białe paski znajdują się na bocznych piórach kierowniczym, a na skrzydłach. Dno ciała jest również biały. Męski jest szczyt głowy, jest czerwony, żeński - czarny.

Czubaty Chernet

Ptaki przedmieściami

Jest to kaczka średniej wielkości, do 47 centymetrów długich, ważących do 900 s gramów, a 70-centymetrowy rozpiętość.

Abbeard wyróżnił się zdolnością do nurkowania, zanurzając się na 5-6 metrach. Większość kaczek jest ograniczona do 3-4. Pod wodą gatunek czubaty posiada około 30 sekund. Nawiasem mówiąc, czubata kaczka jest nazywana z powodu pędzla czarnych piór, malejąco z głowy do szyi. Ostatni jest również czarny, jak tył, ogon. Na tym tle, białe boki i dziób wyróżniają się.

Zimorodek

Ptaki przedmieściami

Monfoot Zwykły - mały ptak z jaskrawym upierzeniem: ciemnoniebieski plecy i paski, bairnat blue, górną część głowy w połączeniu z jasnym pomarańczowym brzuchem. Dziób na morze zwykłego prostego i długiego, z zauważalnym wystającym grzbietem impulsu. Skrzydła są niepotrzebne (7-8 cm) i szerokie, ogon krótki. Samice najmniejsze samce.

Dzieci ptaka wzdłuż brzegów rzek, jezior, strumieni, stawów - zbiorników wodnych z czystą i cichą bieżącą wodą. Do gniazdowania, wspinaczki, zarośnięty krzewów i drzew. Moonflowers czują się wysoko w górach, mogą gniazdować na wysokości do 2000 m.

Poza sezonem zagnieżdżania, kobieta i mężczyzna trzyma się, pary łączą się tylko w okresie małżeństwa. Na środkowym pasie terytorium Europejskiego Rosji okres gniazdowania jest druga połowa kwietnia - początek maja, kiedy ptaki powracają z windy.Gniazdo mężczyzny i żeńskiej trawią dziób, kaczki gleby odrzucił łapy. Otwór otworu jest zwykle umieszczany nad wodą, bezpośrednio blisko lub na pewnej odległości i jest dobrze ukryty przez gałęzie krzewów lub drzew.

Wspólne żywiony zimorodek, głównie płytki rozmiar ryb do 6 cm. Karmi także Dragonfly Larve, inne owady wodne i bezkręgowców. Czasami jedzenie dżdżownic, krewetek i od czasu do czasu - nawet małe żaby. Siedząc w swoim punkcie obserwacji, zimorodek wygląda na zdobycz. Kiedy ofiara spada w dziedzinie widzenia, zimorodek spływa do wody, lekko zrywają i porazuje rybę. Z zdobyczami w dziale muchy do Nowej, po czym wróci. Scena podajnika może znajdować się w odległości od pół-kilometra na kilometr od miejsca zagnieżdżania.

Zięba

Ptaki przedmieściami

Zięba - Mały ptak rodziny recyklingu, waga 20-25 g. Siedliska pożarowe - lasy, gaje, ogrody europejskiej części Rosji, Syberia, Kaukaz. We wrześniowo-październiku, zły latać w ciepłych krawędziach. Miejsca ich zimowania - Europa Środkowa, Afryka Północna, Mała Azja, Kazachstan, Kaukaz, Krym. Taka przejście ptaków jest przeprowadzane zorganizowane - zbieraj się w małych kawałkach i stopniowo leci z miejsca na miejsce.

Ptaki rzadko idą - zazwyczaj skaczą na ziemi. Latać szybko, machając. W swojej diecie gąsienice, chrząszcze, muchy, nasiona, jagody, nerki. Ich Wspólne gniazda Wyłącz w mieszanych lasach, ciałach sosnowych, świerku. Wolę osiedlić tam, gdzie w zeszłym roku. W okresie gniazdowania mężczyźni są agresywni - biegną z ich terytorialnych rywali.

Niszczenie szkodliwych owadów, nasiona chwastów, Chasters Korzyści Las i Rolnictwo. 12 lat w niewoli. Ręczny nie staje się. Poważnie przyzwyczaić się do nowego ustawienia. Jego śpiewa podoba się niezwłocznie. Niebieski Priony Finlandia Może być talizmanem: w starożytnych, takie pióra uważały za wiarę szczęścia rodzinnego

Wilga

Ptaki przedmieściami

Wilga - jeden z najpiękniejszych ptaków i jednego z najlepszych śpiewach naszych lasów. Konieczne jest dodanie tego, wchodząc do wielu szkodliwych owadów, Ivolga przynosi nam świetną korzyść. Oczywiście chcesz się dowiedzieć, kto tak wstrzyki? Trudno jest uwierzyć, ale także piękne i nieprzyjemne dźwięki są publikowane przez ten sam ptak. Nic dziwnego, że oriwright nazywa się lasem fletowym i lasowym.

Dziś Iyolga zamieszkuje Europę na południu Wielkiej Brytanii i Szwecji, a nawet przychodzi na południowo-zachodniej Syberii. Ponadto mieszka w części północno-zachodniej Afryce i Malaya Azji. Jej tropikalne pochodzenie potwierdza fakt, że jest to latający ptak, który znajduje się w naszych krawędziach gości. Przyjeżdża z jednym z tych ostatnich, z reguły, w ciągu pierwszych dni. Lubi osiedlać się w starych parkach, ogrodach, alles, w zaroślach z wystarczająco wysokimi drzewami na brzegach strumieni. Ale mieszka w lesie liściastych, nawet w jasnych borach, a unika się ciemnych i grubych lasów iglastych.

Pomimo pięknego upierzenia, zauważ, że oriole w przyrodzie nie jest łatwa. Boi się i ostrożnie, utrzymuje cały czas w gęstym liściach wysokich drzew, gdzie i buduje gniazdo. Samica zwykle odkłada 3-5 jaj. Oboje rodzice opierają się na. Około miesiąca później pisklęta już lecą z gniazda.

Główna pasza - owady, których Ivolga łapie w locie, zbiera na drzewach i na ziemi. Pasza również pająki i małe ślimaki. A co najważniejsze - zjada takie gąsienice, które inne ptaki nie jedzą. Pod koniec lata rośnie rola żywności warzywnej: Ivolga pecczy małe owoce drzew - wiśni, morwy, gruszki i różnych jagód.

Ordivody lubi pływać. Ogromna przyjemność oglądać jasny żółty mężczyzna, jak on, jak połknięcie, spada na powierzchnię wody. W sierpniu, Oriole znika z gniazdowania miejsc i leci daleko do Afryki Tropikalnej.

Kobchik

Ptaki przedmieściami

Arola gniazdowania Cobster jest szeroka. Ten miniaturowy sokon można znaleźć w Europie, a na Dalekim Wschodzie. Wintering ptak leci do Afryki lub na południe od Azji. Wybór siedlisk, Cobchik przedstawia preferencję do podświetlonego leśnego stepu i odpływów. Wysokość Cobster nie straszy. Te ptaki można znaleźć na wysokości 3000 metrów nad poziomem morza.

Siedlisko Cobster na Zachodzie przychodzi do północnego basenu napływu Lena Viluya na Wschodzie - do brzegów Bajkału. Duża populacja mini-sokołów żyje na Ukrainie, w Rosji i Kazachstanie. Widziane są kolby i Ameryka Północna.

Cobchik - Społeczny ptak, który nie jest specyficzny dla sokolnictwa. Sam ptaki te nie mieszkają, głównie kolonii, dość liczne - do 100 par. Ale na tej "socjalizacji" Cobchikowa kończy się. W przeciwieństwie do innych ptaków, przeniesionych stad, Cobschiki nie są związane z krewnymi, a do gniazda, choć poczucie odpowiedzialności za "małżonka", surfing jaja, mają rozwinięty.

Cobschiki nie pochodzą z gniazd. Te mini sokoły nie są budowniczymi. Nie przejmuj się pracami budowlanymi, wolą zajmować zagnieżdżanie innych ludzi. Częściej jest to opuszczone gniazda rocker lub połknie, Vorona, SUPII. Jeśli nie ma takich, jak dom na sezon, Kobik może wybrać pustkę lub nawet Nora.

Cobschiki - ptaki migrujące. Przybywają do gniazda, późno - w maju i w przeddzień zimna, już w sierpniu, wracają do ciepłych krawędzi - do zimy. Późniejszy okres reprodukcji Cobchikowa jest ściśle związany z okresem reprodukcji głównego rodzaju żywności - szarańczy i innych owadów.

Koza

Ptaki przedmieściami

Średniej wielkości ptak - ważący od 50 do 100 gramów, z długimi skrzydłami i wydłużonym, jak korpus kukułki. Kolorystyka kozła szaro-brązowego, szkodnika, pozwala mu ukryć wśród gałęzi drzew. Ptak prowadzi życie nocne, więc jej oczy są dość duże, żółte. Pod oczami jest dobrze widoczna biała taśma, gardło ma małe plamy - białe u mężczyzn i czerwonawe u kobiet.

Gniazduje kozę w regionie Moskwy i innych regionach Eurazji, w lasach sosnowych, będzie latać do Afryki na zimę. Kozioł rzadko osiada w gęstych i ciemnych lasach, uwielbia dobrze wyglądające miejsca, cięcie i ciele się lasów.

Ze względu na ukryty styl życia ptak nazywał się Goatoye, niesprawiedliwie oskarżając, że w nocy ssie mleko z Umerges kóz i krów. Faktycznie karmi kóz nocnych owadów.

Derkacz

Ptaki przedmieściami

Coruser lub Dergach - mały ptak rodziny pasterza. Zewnętrznie przypomina kuropato, ale mniej ma bardziej wydłużony korpus i mniej.

Znajdź Korostal łatwy do startu i lotu. Wzrost na skrzydle ten ptak jest niechętny, wolę się ukryć. Leci na wysokości 50-100 cm na niewielką odległość. Latanie jest dość powolne, niezdarne, zwłaszcza jesienią, kiedy ptak jest pokryty dużą ilością tłuszczu. Jednak w tym samym czasie róg jest ptakiem wędrownym. Podczas lotów wydaje się być przekształcony i leci wysoki, szybko i na duże odległości. Same loty są nocą. Wyjazd z zakresu rozpoczyna się w zależności od siedliska. Na północy, tym razem spada na drugą połowę sierpnia, a na południe kąt zaczyna odlecieć od września, ale trzyma w miejscach zagnieżdżenia do połowy listopada.

Dystrybuowane praktycznie w całej Europie. Jest dość masowo znaleziony w Kazachstanie, Transcaucasia i Azji Środkowej. Jednak na niektórych terytoriach jest uważany za rzadki lub znikający ptaka i jest chroniony. Zmniejszenie liczby wiąże się z działaniami rolnymi ludzką i spadkiem obszaru terytoriów odpowiednich do siedliska tego ptaka.

Mieszka na trawie, na trawiastym bagnach, łąk, blisko, do którego znajduje się pole zbiornika i chleba. Nie lubi zbyt wilgotnych terytoriów. Przesuwa głównie pieszo, trigowanie w wysokich trasach i tunelach. Karm na zbożach, nasionach, owadach, larwach, robakach, mięczakach, małych płazach i rybach. Dość często zrujnują gniazda małych ptaków, pijących jaj i piskląt (mózg). Własne gniazda Korosnelowe są rozmieszczone, kopiąc w suchym podłożu. Od wewnątrz Fossa jest wyłożona trawą, mchem. Para nie tworzy.

Mallard

Ptaki przedmieściami

Możesz spotkać się w różnych siedliskach, gdzie jest roślinność wodna i przybrzeżna (zbiorniki, mokradła, bagna, zalane obszary, strumienie, rolnicze, wybrzeże, zatoki, parki miejskie i rzeki).

Rzeki górskie i nagi (wzdłuż brzegów) zbiorników unikają. Może gniazdować w słodkich i salach salonowych. Występuje do 1800 powyżej poziomu morza. Mallard jest największym z kaczek. Krótkie łapy, trzy palce. Wymowa dimorfizm seksualny. Dziób płaski i szeroki.

Ciało szerokie ciało. Rozmiary DC Zmiana w zależności od zakresu: na południu ptaków są bardziej autonocyjne, a dziób w rozmiarze jest mniej. Kolor: Małżeństwo męskiej szyi i czarnej głowy (z intensywnymi zielonymi sumpami), klatką piersiową i różnicą brązową i kasztanową, na dnie szyi białego pierścienia, dziób jasny oliwkę, łapy są pomarańczowe lub czerwone. Wirować szary z pithrins. Samica brązowo-czerwony, brzuch szaro-brązowy z pendins, belfer szary lub oliwkowy, z jasnymi pomarańczowymi lub żółtymi krawędziami.
Na skrzydłach w obu płciach jest fioletowy lustro z białą granicą. Ogon biały, czarna skifness.

Prowadzi zarówno dzień, jak i życie nocne (do sierpnia - karmi się po południu, podczas otwarcia sezonu myśliwskiego - o zmierzchu). Miejsca odpoczynkowe w wiatr zamknięte. Zachowuje się ostrożnie. Podczas karmienia Kryakwy obniża głowę do wody (w tym samym czasie tył ciała wznosi się).

Dobre leci, staraj się ciężkie, hałaśliwe. Prędkość lotu 20-90 km / h. Może siedzieć na wodzie pod bardzo ostrym kątem, który umożliwia napędzanie ptaków na małych powierzchniach wodnych. Zdejmij się na małym kącie (bez pracy), może spojrzeć w powietrze prawie pionowo.

Dorosłe kaczki nie nurkują, ale jeśli ptak jest ranny, potem może nurkować i pływać pod wodą. Linka przechodzi dwa razy w roku, lato (kompletne) trwa około dwóch miesięcy, ponieważ 20-30 dni ptaków nie może latać. Wyjazd do ciepłych krawędzi zaczyna się, gdy zmieniając płytką wodę. Majlówki z małymi kawałkami. Przyjazd na miejsce gniazdowania jest dość wcześnie - podczas rozpoczęcia topnienia śniegu.

Kukułka

Ptaki przedmieściami

Kolejny miejski mieszkaniec, o którym usłyszeliśmy wielu z nas. Ma takie same rozmiary jak drozd, długi ogon i wskazane skrzydła, kukuł może być ciemnoszary lub złoty, a dolna część poprzecznego i pasiasty. Możesz odróżnić mężczyznę głosem, że wielokrotnie publikuje "KU-KU, KU-KU". Jeśli chodzi o kobietę, jej piosenka jest dość przedłużona i przypomina "Kli-Kli-Kli-Kli ..." Słysząc, że jej piszenek może być brany na śmiech. Kukułka - ptak z nazwą mówiącą.

W Moskwie żyje długo, ponieważ jest uważany za wędrowcę i muchy na zimę:

 • w Afryce tropikalnej i południowej;
 • Na Sri Lance;
 • na Półwyspie Malaju;
 • na wschód do wyspy Nowej Gwinei.

W naszym stolicy, Kukułka może najczęściej spotykać się w mieszanych wielowarstwowych, wielowarstwowych krajobrazach, a także w pobliżu krawędzi i gęstych krzewów, gdzie małe ptaki śpiewające żyją w dużych ilościach. Kukułka przedstawia ich zainteresowanie, ponieważ wybierając gniazda, aby rzucić jaja.

Swallow Urban

Ptaki przedmieściami

Ptak jest mały - ważący od 14 do 25 gramów. Jej ogon i skrzydła są długie i czarne, głowa jest walczona. Czarny plecy góry i biały na ogonie, biorce zbyt białe.

Ptak jest migracyjny, pojawia się w regionie Moskwy na początku maja, gniazda budują się pod nernowanie różnych budynków - budynków mieszkalnych, budynków przemysłowych i administracyjnych.

Konstruowanie gniazdu mokrej gliny i ziemi są zaangażowane zarówno - jak i mężczyźni. Stał gniazdo piór i suchej trawy. Gniazda, jeśli ludzie ich nie zniszczą, są konserwowane przez kilka lat, więc kilka jaskółek, kiedyś zbudowało gniazdo, może wrócić do niego i znowu.

Upadek z jaskółkami latające owady, zbierając je w podróży. Na zimę latać do Afryki lub Indii pod koniec sierpnia lub na początku września.

Łyska

Ptaki przedmieściami

Wielkość ptactwa wodnego z małą kaczką (nieco najmniejszy mallard), ciemny monofoniczny kolor, z bardzo krótkim ogonem i dużymi długowłosych łapy (długość ciała 36-38 cm, masa ciała 500-1 000 g). Palce oprawione przez płaskie skórzaste "festons", które zastępują jej membrany.

Lądowanie na wodzie jest dość niskie (w przybliżeniu jak kaczki jarzma), gdy porusza się, wstrząśla do tyłu, jak gołąb spaceru na ziemi. Spotyka się na wszelkiego rodzaju stojących lub powoli obecnych zbiorników (starych mężczyzn, stawów, w tym regulowanych ryb, zbiornikami), z wyłączeniem bardzo małych stawów. Z reguły stara się zbliżyć do zarośli roślinności powierzchniowej, na przykład trzcinę, gdzie i ukryty w niebezpieczeństwie, nurkowanie lub bieganie wokół wody, pomagając swoje skrzydła. Na krainie Lyshuha z jego konturami najbardziej przypomina parę kurczaka.

Areal obejmuje Eurazję, Afrykę Północną, Australię. Powszechny na południu europejskiej części Rosji. Normalny, miejsca liczne pojawienie się zwykłych zbiorników. Wintering na południu Rosji w Europie i na południu Azji.

Moskwa

Ptaki przedmieściami

Moskwa w wyglądzie przypomina duży niebiesko, ale ma mniejsze rozmiary i bardziej blade upierzenie ciała. Jak duży tik, Moskwa ma głowę malowane w kolorze czarnym z białymi pędzlem. Okazuje się chore czapkę lub maskę.

Właściwie, zgodnie z badaczami, ten znak i dał imię sinusie - "Macknow", który został następnie zmieniony na "Moskwa". Więc do stolicy rosyjskiej, czarny tit nie ma nic. Jest to bardzo mały ptak, nie przekraczający rozmiaru 11 cm i waży 12 gramów. Dla tych wskaźników jest porównywalny z Ladadooga.

Moskiewskie kobiety są rozpowszechnione na półkuli wschodniej, w tym w Eurazji i osiedlają się głównie w lasach iglastych. Ale poza sezonem hodowlanym, te cycki często wylatują z lasów w innych miejscach, w tym w mieście, gdzie mieszkają w parkach i ogrodach.

Dieta Moskwa zależy od sezonu. W okresie lęgowym jest to głównie żywność zwierząt - owady, pająki, gąsienice. Jesienią, zimą ptaki przenoszą się do żywności roślinnej, głównie nasiona drzew iglastych, jagody jałowca.

Wyposażony w samicę. Masoncks są zwykle dwa rocznie, których przede wszystkim spadają pod koniec kwietnia lub na początku maja (3 - 5 jaj), a drugi na czerwca (5 - 9 jaj). Tylko w Afryce Północnej i na Korsyce Moskwa pędzi raz w roku.

Zwykły gillfinch

Ptaki przedmieściami

Mały, piękny ptak z szkarłatnym piersią i ciemnym powrotem. Schire Waga od 25 do 35 gramów odpowiednio u mężczyzn i samic. Na głowie znajduje się czarny pasek - kapelusz. Charakterystyczne, czerwone upierzenie jest dostępne tylko u mężczyzn, samic i młodych ptaków malują szaro-brązowe, a bez czarnych "kapeluszy" na głowie. Więc są łatwo wziąć na wróble.

Na przedmieściach mieszają się w lasach iglastych i mieszanych, karmąc nasiona roślin. Tutaj jest obarczony ptakiem. Lato Snegiari mieszka w lasach, gdzie dużo jedzenia, w różnorodności farb i kolorów, łatwo się zgubić i nie przyciągają uwagi. W zimie bójcy zachowują bliżej człowieka i wyróżniają się na białym śniegu z ich aluminiowymi piersiami. Dlatego czasami wydaje się, że billator przybywa w regionie Moskwy na zimę z chłodniejszych miejsc.

Bluza

Ptaki przedmieściami

Być może ten ptak jest najbardziej znany wśród cechy miasta. Wyróżnia się między innymi przedstawicielami fauny przez średnie rozmiary i kontrastujący kolor. Tradycyjnie ptak tego miasta Rosji ma czarny kolor głowicy, gardło, nos, gdzie widoczny jest również metalowy połysk. Plecy i brudny brudny szary, i nogi i dziób całkowicie czarny. Podczas lotu nie robi trudnych ruchów, tworząc jednolite obrzęki z szerokim skrzydłami. Te ptaki lasowe pojawiają się w jesieni i zimą, kiedy spieszą się do całych stad w kierunku rosnącym powietrza. Często możesz obserwować gry Raven Single and Group, podczas których tworzą ostre obroty, upadki i UPS. Ale w niektórych przypadkach możesz obserwować, jak wrony są rozmieszczone gry z obiektami, podnosząc je w powietrzu i próbując przechwycić dziób i łapy.

Ozernaya Chaika

Ptaki przedmieściami

The Lake Seagull spotyka się w Europie częściej niż inni przedstawiciele rodziny, do której należy. Stało się to możliwe ze względu na zdolność tych ptaków do dostosowania się do różnych warunków życia. Gull Lake, jak srebrna mewa, przystosowana do życia w pobliżu ludzi. Żywi się rybami, gryzonami, żabami i odpadami.

W locie tych ptaków łatwo jest odróżnić od innych typów czarnych miejsc za oczami (w sukience zimowej) i czarnych wskazówek skrzydeł. Mewy zazwyczaj trzymają go stadami. W miejscach odpoczynku - na wyspach, skałach, tamach, polach lub dachach domów, można obserwować duże grupy tych ptaków, które często ponoszone do kilku tysięcy osób.

Obecnie jezioro Seagull jest bardziej liczne niż srebrna mewa, która wcześniej była uważana za najbardziej powszechny widok. Do środkowej europejskiej populacji mewy zwykłej zimy dołączyło do "Gości" z Europy Północnej i Wschodniej. Gull Lake Lekko większy gołąb i mniej niż jego krewny - szary mewa. Ma dość cienki, ciemnoczerwony dziób i ciemnoczerwone nogi. Latem na głowie faceci pojawia się ciemnobrązowy "kaptur". Te ptaki wokół oczu mają biały pierścień. W zimie, "kaptur" znika, a potem pozostają tylko ciemne plamy. Młodzi ptaki różnią się od dorosłych szarońskich brązowych kolorów.

ORLAN-Belohvost

Ptaki przedmieściami

ORLAN-Belochvost - Big Bird Rodziny ptak, którego całkowita długość może osiągnąć metr i wagę - od trzech do siedmiu kilogramów. Samice rosną znacznie większe niż mężczyźni, ale ogólnie ten ptak jest czwartym co do wielkości Europą drapieżną.

Większość ogromnego ciała ORLANE-Belochpost malowany w brązowym kolorze, a tylko ogon jest biały - to ta funkcja stała się podstawą do nazwy typu. Orzeł mieszka prawie przez Light Eurazjówek: z tundry do Japonii, a z północy Skandynawii do Rumunii. W Europie Środkowej ten ptak można znaleźć bardzo rzadko, a osoba odegrała w tym znaczną rolę. Wintering część osób, zwłaszcza młodych, spędzonych w Pakistanie, Chiny i Afryce Północnej.
ORLEN-Belochvost Mocuje najczęściej w zbiornikach wodnych. W Skandynawii i Islandii mieszka na wybrzeżu Morza, ale może również spotkać się na brzegach rzek i jezior.

Gniazdo twojego ptaka próbuje zbudować wyżej z ziemi, głównie na drzewach, czasami na skałach. Jest zbudowany z dużych zakazów i dokładnie: w nim pary żyją w sezonie, a nie dwa, ale przez kilka lat. Z czasem budynek osiąga gigantyczne rozmiary, które czasami odwracają wiatr i, łamiąc gałęzie drzew, spada na ziemię. W tym przypadku mężczyzna i kobieta odbudowują nowe gniazdo.

Ponieważ Orlan-Belochpost woli żyć w pobliżu ciał wodnych, to głównie ryby. Polowanie na latanie nad powierzchnią zbiornika, a gdy tylko zauważy rybne, szybko się obniża, i może nawet zanurzyć się w krótki czas w wodzie, aby zrzucić w ekstrakcję swoich silnych pazurów.

Przepiórka

Ptaki przedmieściami

W papyronach pochodzących z czasów starożytnego Egiptu, wskazuje, że mięso przepiórek karmił budowniczych piramid. Jest to pierwsza wzmianka o ptaku podfamily w kształcie chiru.

Przepiórki, zarówno dzikie, jak i udomowione, małe. Pernaya waży około 100 gramów, długość wynosi 17 centymetrów. Path Coloring Ochronny, Brown-Red. Przepiórki ziarna muszą być niezauważone, gdy w pobliżu drapieżnika.

Pardwa

Ptaki przedmieściami

Rybchik jest małym ptakiem gęstej wielkości ciała z domowej roboty gołąb. Środkowa masa rzędu waha się od 360 do 440 gramów. Ptak ma szare upierzenie z czerwonymi i czarnymi poprzecznymi paskami. Na głowie stojaka ustnika ledwo widoczna koszula. W locie Ryabchik wydaje się szary-dymny, z wyróżnioną ciemną linią na czubku otwartego ogona. W kolorze mężczyzn i kobiet istnieją pewne różnice: pierwsze gardło jest czarne, graniczy z jaśniejszym paskiem, drugi jest najariowością i światłem. Europejscy przedstawiciele Ryabchikowa ciemniejszy i mniejszy niż ich szybkość syberyjska.

Najczęściej wiersz można znaleźć na obszarach świerkowych i świerkowych, zwłaszcza jeśli są doliny strumieni, rzek i rozliczeń. Również Ryabikov mieszkał w pobliżu krawędzi brzozowych i świerkowych lasów, Ale oto czyste bors sosny próbują unikać. Ogólnie rzecz biorąc, Ryabchik mieszka w prawie całej strefie lasu naszego kraju, z wyjątkiem stepu leśnego, leśnego tundry i Kamczatki. Liczba Ryabchikowa w Rosji jest znacząca, a jesienią jest około 30 milionów osób, aw południowej strefie Tajgi, osiąga od 12 do 18 ptaków na 100 hektarów leśnych ziemi.

Chirina-Whistling

Ptaki przedmieściami

To także kaczka, ale najmniejsza w rodzinie. Waży pierzastych nie więcej niż 500 gramów. Z innych kaczek chirks jest również inna i wskazywana, wąskie skrzydła. Dzięki temu ptak zdejmuje pionowo. Inne kaczki wznoszą się w powietrze płynnie. Kolorystyka z Chirkov szaro-brązowy. Głowy są całkowicie brązowe z szmaragdowymi paskami przechodzącymi z oczu na szyję.

Sweettel

Ptaki przedmieściami

Łatwy do rozpoznawalnego średniej wielkości ptaka, z mocą na głowie. Z reguły spełnia grupy, czasami tysiące stad. Całkowity ton upierzenia jest różowo-szary, z większą ilością oliwek. Na skrzydła wielokolorowe plamy i paski: czarny, biały, żółty i na końcach wtórnych piór muchowych czerwonych tablic. Krótki ogon, z żółtym paskiem na końcu, kasztan. Gardło i pasek przez czarny oko. Nr dimorfizmu seksualnego.

Rodzaje lotu i uznawania charakteryzują się nieoczekiwanymi odległymi inwazjami, reprezentowane są 3 podgatunki w północnej Eurazji i Ameryce Północnej. Europejski zasięg gniazdowania zasadniczo nie pójdzie na południe niż 63 ° szerokości geograficznej. Zima na południu obszaru w centralnych i południowych regionach kontynentu europejskiego. W Europie Południowej i Zachodniej staje się nieregularne podczas "Invasions", może być tutaj podszyte, a zimą, głównie w północnych regionach.

Gniazda w lasach tajskich: iglaste i brzoza. W zimie, szeroko rozpowszechnione w poszukiwaniu jagodowych drzew, krzewów, latających w ogrodach, parkach i tym podobnych.

Gniazda z rozproszonymi kolonami, wspina się gniazdo na drzewie, najlepiej modrzewi, niezbyt wysoko nad ziemią. Do budowy pary gniazdowej używa suchych gałęzi, mchu i porostów. W maju czerwiec jest 5-6 szaro-niebiesko jaj w ciemnych jajach. Wypłaca kobietę w ciągu 14-15 dni. Pisklęta stają się latające 14 i 15 dni życia. Rocznie jeden mur. Szybka prosta linia Waiviela można porównać z klapą. Puby krótki trill. Power Base - Owoce i nasiona.

Szara czapla

Ptaki przedmieściami

Wśród Herkel jest jednym z największych. Długość ciała ptaka jest równa 1 miernikowi, zakres skrzydłów osiąga półtora. Waży brutto około 2 kilogramów.

Kolor ptak odlewa niebieski niebieski.Na spodni, szyję i głowa są brudne białe znaki. Różowy belfer. Ten sam kolor znajduje się na szczycie nóg. Dolne kończyny są szare.

Sizy gołąb

Ptaki przedmieściami

Ten mieszkaniec regionu Moskwy jest również znany wielu. Jest jasnym przedstawicielem gatunków synantromów i ma średnie rozmiary ciała. Ten ptak, prezentowany w dużych ilościach, nawet na terytorium Krasnojarska - potomek dzikiej nosowej gołąb, więc ma ten sam niebiesko-szary kolor. Jego ogon jest biały, a na końcu ogona jest szeroki pasek, czarne skrzydła są ozdobione dwoma poprzednich pasów. Synantropic Gołębie mogą mieć kolejną kolorystykę - ciemnoszary, piłorzyk, popiół i czerwony i biały.

Ten ptak deklaruje ten ptak, ale w gnieździe sprawia, że ​​głuchy dźwięk "U-U-U". Wielkość gołębi są prezentowane na przedmieściach w dużych ilościach, aw różnych obszarach ich liczba jest dość wysoka. Począwszy od lat 60. XIX wieku i do 1918 r., Te ptaki można znaleźć w większości rozliczeń regionu Moskwy. Ale w kolejnych latach były mniej i mniej, a do końca 1921 r. Ich ludność zmniejszyła się do kilkudziesięciu par.

Sójka

Ptaki przedmieściami

Ten ptak ma oryginalny obraz kolorów i masy ciała w zakresie 120-194 gramów. Jej skrzydła są krótkie, długie, czarne i brązowe. Na ramionach znajdują się jasne błękitne paski w czerni. Ciemnobrązowa głowa lub szkodnik.

Na przedmieściach ten ptak jest migracyjny, żyje w mieszanych lasach, parkach i dalszych krajach. Gniazda buduje na wysokości od 1,5 do 5 metrów, jaja odkładają od kwietnia do czerwca. Jesienią, płaszcze idą do stad i udają się do miejsca zimowania - w Afryce. Jest zasilany przez żywność roślin i zwierząt - jaszczurki, myszy, żaby i inne ptaki i ich jaja.

Słowik

Ptaki przedmieściami

W większości ludzi słowo "Nightingale" jest związane z ideą najlepszej piosenkarki Poinnom. Słowik - jeden z ich najczęstszych ptaków piosenkowych. Wszystkie koryta są pomalowane w monotonnym brązowym kolorze, który jest jaśniejszy na spodni i idzie w biały. Duże ciemne oczy dają specjalny urok rozpuszczalnika.

Jedzenie tylko owady, Nightingale na zimę leci w ciepłe kraje. Wiosenne Nightingahs przybywają do ojczyzny, podczas gdy drzewa i krzewy rozpoczynają opatrunek z liśćmi. Wracając do domu, Nightingary Znajdź swoje stare mieszkania i zaczynają śpiewać. Nightingale zwykle śpiewa dzień i noc. Noc śpiewu Nightingale wytwarza nieporównywalne wrażenie na słuchaczy. Aby zamówienie słuchać nocnego koncertu tego piosenkarza, wiele specjalnie wysyła wieczór czasami na spacery w lesie.

Singing Nightingale nazywa się piękną, ale nie wszystkie samce zasługują na taką ocenę. Wśród nich istnieją prawdziwi mistrzowie wokalu, ale spotykają się (i dość często) bardzo słabych wykonawców. Faktem jest, że wysokie umiejętności piosenek nie jest właściwością wrodzoną samców: Młodzi ptaki zdobywają go tylko wtedy, gdy ich ojców lub sąsiedzi są w stanie ich nauczyć.

Z South Solovy można najczęściej spotykać się na krawędzi lasu liściastych lub mieszanego, w grubych ogrodach i parkach lub na brzegu zbiornika, otoczony gęstym krzewem. Chętnie żyją w krzakach ogrodowych i klombach, gdzie rosną roses i inne rośliny kwitnące.

Do miejsc gniazdowania Nightingale leci w nocy w kwietniu-maju, a na początku mężczyzn i dla nich samic. Mężczyźni natychmiast zejdą na grupy, a ich śpiewa służy jako wiarygodne odniesienie do kobiet. W maju lub czerwcu, rodzice Nightingale są akceptowane do przekręcenia gniazda, wybierając im miejsce na ziemi wśród grubego krzewu z warstwą suchych liści lub w widwie oddziału, ale także powyżej Ziemi. Materiał do doskonałych przebranych gniazd serwują suche liście, trawę, włókno warzywne i wełnę zwierząt.

Teterian

Ptaki przedmieściami

Jastrząb. W tej długości Malowanie ptaków przedmieściów Osiągnij 70 centymetrów. Skan Wings to 120. Waży opierzył 1,5 kilograma. Kobiety większe samce. Kolor obu płci zbieży z przedstawicielami obu płci. Przednia strona piór fasoli i biała noszona. W związku z tym, w locie jastrząb wygląda z światła ziemi. Ludzie oswoili ciotkę ze względu na sokolnictwo. Ptak sięga górnictwa przynajmniej na niebie, nawet w gęstych zaroślach na ziemi.

Swan-Shipun

Ptaki przedmieściami

Swan-Shipun to mistrzowski piękny ptak z czystym białym upierzeniem. Długa elegancka szyja, lekko wydłużona głowa z silnym dziobem pomarańczowym.

U podstawy dziobu znajduje się czarny na czarno, który jest samozadłany niż u kobiet. Na krótkich czarnych nogach basen łączący trzy palce.

Miejscem ich siedliska to Azja i Europa. Oni osiedlają się w zbiornikach wodnych (jeziora, bagna) z grubą i liczną roślinnością. Jedzenie jest głównie żywnością warzywną, obniżając długą szyję do wody, znajdź pyszne odżywcze algi. Czasami owady i ich larwy. On jest ulotnym ptakiem. Na zimę latają do Afryki lub Azji, dzieje się to w październiku lub listopadzie. Zwraca w środku wiosny (kwiecień) z powrotem do gniazdowania.

Z wody startuje ze rozproszeniem. Może rozwinąć prędkość swojego lotu do 60 km / h. Ten ptak milczy, jej głos jest ochrypłym, może zatem woli.IProke jej tsaryjskich postawy, s- w kształcie, przesuwając szyję, powoli pływa łańcuchowy shipun na wodzie, a nie jeden, ale z właściwym towarzyszem życia. Para, tworzą przez całe życie bez podziału siebie nie przez pewnego dnia.

Offspring przyniesie raz w roku. Ich gniazdo jest bardzo duże, zbudowane z trzcinowych gałęzi w płytkiej wodzie lub na wysepkach w gęstych zaroślach CANTHAM. W masonerii od 3 do 9 jaj, częściej jest 6 - 8 sztuk.