Ptaki czerwonej księgi rosji

Czerwona Księga Rosji

Czerwona Księga Rosji

Zaktualizowany. Czerwona Księga Zwierząt Rosji nie zmieniła się od momentu stworzenia, to znaczy od 1997 roku. W 2016 r. Sytuacja załamała się. W listopadzie zaproponowano zaktualizowaną wersję. Lista krykowanych zwierząt na 30%.

Pierwszy zgłosił to w Ministerstwie Nature of the Country. Następnie wiadomości rozproszone "Izvestia". W publikacji opublikowała to z Czerwonej Księgi Rosji, Saiga, Niedźwiedzia Himalajskiego i Northern Deer. O ptakach nie dały konkretnego. Ale nowa edycja jest już na półkach sklepowych.Czas zaktualizować dane internetowe.

W 2016 r. Rząd kraju uznał porządek Państwowego Komitetu Ochrony Środowiska od 3 października 1997 r. W zamian zatwierdził nowy porządek utrzymania czerwonej książki. Opiera się na trzecim paragrafie 1219 Dekret rządowy 11 listopada 2015 r.

W nowej edycji, gdzie bezkręgowce i kręgowców stały się standardem, zmiany dotykły głównie pierwsze. Są to mięczaki i owady. Z kręgowców znacznie rozszerzył listę gadów. 17 Dodano gad. Było na liście 21. Lista ptaków, które mają być chronione bardziej niż jedną trzecią. W dawnej edycji czerwonych książek było 76. Teraz są 126 lat. W sumie 760 gatunków opierzonych żywych na obszarach krajowych, a na świecie jest prawie 9000.

W poprzedniej edycji Czerwonej Księgi Rosji strony na temat tradycji międzynarodowej są podzielone przez kwiaty. Czerwone - typy znikające i czarne - już wymarły. Żółta farba w książce wskazuje wrażliwe i rzadkie zwierzęta, a białe - na słabo badane. Pozostaje zielony. Oznaczają gatunki, które udaje się przywrócić.

W nowej edycji książki zachowuje się zwykły projekt, ale "mapy" są tasowane. Pojawił się nowy "Jokerzy", a niektórzy puszyste stracił czerwony urodzony "korony".Pozwól nam studiować zaktualizowaną listę.

Chernabaya Gagara

Chernabaya Gagara

Opis

Średniej wielkości Gagar, z bezpośrednim dziobem. W przypadku sukni małżeńskiej, czarno-biały rysunek na plecach, szarej głowy i czarnym gardle, w stroju zimowym, górna część ciała ma monochromatyczny kolor, z małymi białymi plamami. Nr dimorfizmu seksualnego.

Rozpościerający się

Posiada 3 podgatunki, które gniazdują w północnej części Eurazji i Ameryki Północnej, w Europie, z reguły, na północ od 55. równoległy. W przeciwieństwie do Greyhound, Gagara nie znajduje się w Islandii. Ptak lotu, zima spędza na wybrzeżu Atlantyku, w morzu czarnych i śródziemnomorskich. Każdego roku pojawia się w niewielkiej liczbie we Włoszech.

Siedlisko

Biały kręgosłup Albatross

Preferuje gniazdo w głębokich jeziorach znajdujących się w obszarach pagórkowatych lub wzdłuż niskich brzegów. Zimy często w dużych wnętrzach lub na wybrzeżu morskim.

Biologia

Od końca kwietnia do końca czerwca są 2 jajka w gnieździe, które są często budowane na każdej wyspie. Oboje rodzice uczestniczą w osiągnięciu przez 28-30 dni. Młody staje się na skrzydle około dwóch miesięcy. Podobnie jak inne pokrewne gatunki, Chernošoy Gagara w ciągu roku wyświetla tylko jedno potomstwo. Dieta jest bardziej zróżnicowana niż między innymi BARGAR i może obejmować owady i rośliny wodne.

Biały kręgosłup Albatross

Crested lub długi kształt kormoran

Wygląd zewnętrzny

Największy z Northokeaan Albatrosov. Długość ciała wynosi średnio 92 cm, zakres skrzydeł - 213 cm. Upierzenie jest głównie białe, z żółtym jeździłem na głowie i szyi. Najlepsza strona skrzydeł w części wierzchołka czarnego i brązowego. Ogon z szerokim ciemnym paskiem na końcu. Różowy dziób z bluece vietex. Niebiesko-białe nogi. Młody ptak w pierwszym roku życia Całkowicie ciemnobrązowy, dziób i nogi ciała. Upierzenie jest stopniowo rozjaśnione od kilku lat. W strojach pośrednich pomarano ciemny obraz tylnej strony szyi, dwa charakterystyczne białe plamy powstają na górnej stronie skrzydła.

Siedlisko i styl życia

Gniazda na małych zmarszczkach pokrytych roślinnością ziołową. Hodowla zwykle w wieku 6 lat. Przyjeżdża do miejsc gniazdowania w październiku, odkładając jaja na koniec października - listopad. W murowanej jajku, który opiera się na obu rodziców w ciągu 64-65 dni. Okres ciecierzycy trwa około 5 miesięcy. Bieg z kolonii występuje na koniec maja - połowy czerwca. Sukces hodowli w ostatnich latach wynosi 60-70%, coroczna śmiertelność ptaka - średnio 4%. Żywi się kalmamiami, rybami, skorupiakami, czasami śmieciami żywnościowymi z statkami i odpadami rybołówstwa morskiego. Dba o zarówno głęboką wodę, więc na obszarach półek.

Rozpościerający się

Czapla egipska

W przeszłości, zagnieżdżone duże kolonie na wielu wyspach wulkanicznych na południe od Japonii na Oceanie Spokojnym i Morze Wschodnie Chiny. Obecnie, gniazdowanie kolonii zostały zachowane tylko na O-ve Torisima (O-VA IZU) oraz O-Mami-Kodzima w grupie O-Gossi Shankar. W regionie Kamchatka regularnie troszczy się o sąsiednich obszarach wodnych głównie w okresie letnim jesienią. Gatunek ten został opisany przez. Z. Pallas precyzyjnie po zebraniu kopii. W. Steller na Kamczatce. Przed obrotem XX-XX wieku. Biały Albatros był zwykle powszechny w przybrzeżnych wodach P-OV Kamchatka i dowódcy O-Great. W przyszłości, ze względu na katastrofalną redukcję liczby, było tutaj niezwykle rzadkie. Na okres od końca lat 40. do 2005 roku. W sumie 30 przypadków wizualnej rejestracji tego gatunku na wodach Kamchal. Większość spotkań spadają na wodach dowódcy Ogo i zachodniej Kamczatki.

Crested lub długi kształt kormoran

Cawaajika

Wygląd i zachowanie

Wielki rozmiar ptaka morskiego z gęsią. Długość ciała 68-78 cm, Zakres skrzydeł 95-110 cm, waga około 2 kg. Metaliczny brokat. Startuje z trudem, zwykle z klifu lub z klifu, z wody - po długim biegu. Latający ciężki, z częstymi WingsPins. W lotu ciągnie długą szyję i nogi. Na ziemi jest źle, utrzymując ciało pionowo. Zmuszony do wyschnięcia upierzenia, siedząc na kamieniach i otwórz skrzydła. Dobrze pływa i nurkowania, lądowanie na wodzie jest niskie, tylko głowa i mała część ciała może być widoczna w pływających ptakach. Widok stoyed. Ostrożnie, człowiek nie pozwolił mi blisko.

Opis

W mężczyznach i samicach w sukni małżeńskiej z przodu głowy znajduje się mały czarny Khokhol, którego pióra na wierzchu boli. Duże ciasto z zielonym metalowym brokatem. Tylne pióra i rozpadające się pióra skrzydła z błyszczącymi aksamitnymi czarnymi granicami tworzącymi rysowanie łuskowate. Czarne nogi. Dziób jest czarny, w okresie małżeństwa, a czasami po jego miejscu gołej skóry u podstawy dolnej szczęki podkreśla żółtą plamę. Dolna żółtawa szczęki. Oczy są zielone. W zimowym stroju u dorosłych ptaków, obraz upierzenia nie zmienia się, ale khokhol znika.

Dystrybucja, status

Red-nonged lub japońskie Ibis

Zakres obejmuje wybrzeże morskie w Europie Zachodniej z Półwyspu Kola do morza czarnego i śródziemnomorskiego. Rozprzestrzenianie się jako całe sporadyczne - na południu prowadzi osiadający styl życia, na północy - nomading. Ptaki różnych podgatunków wyróżniają się kolor membrany pływackiej (odpowiednio brązowy i czarny), długość dzioba i khokhl. Na wybrzeżu Murmańska, Crested Bollan - kilka gniazdowania. Koching robi wzdłuż brzegów Skandynawii w kierunku południowo-zachodniej, niektóre ptaki pozostają windy na wybrzeżu Murmańskim.

Styl życia

Ptak morski, z ziemią związaną tylko w okresie lęgowym, reszta czasu spędza na morzu z wybrzeża. Preferuje w skalistym wybrzeżu, wyspach i na skałach oddzielnie w morzu. Gniazda kolonii, często razem z innymi kormoranami, meami i kumberlandami. Gniazdo buduje z gałęzi, alg i ziół, zwykle w szczelinach skał, w niszach i pod kamieniami. Otwarte gniazda są rzadkie. W murach najczęściej 3 niebieskie jajka pokryte białą warstwą wapną. Uzyskać zarówno rodzice przez miesiąc.

Pisklęta wykluwa się gołymi i ślepymi, rozwój upierzenia jest powolny, najpierw pisklę jest pokryty ciemnym szarym w dół, potem - Blacknate-Brown, nieco zapalniczki na głowie i szyi. Naga skóra wokół oka ciemno, w rogach ust i na dolnej szczęce - brudno-żółty kolor. Jasnobrązowe oczy.

Czapla egipska

Czerwona Chanskaya Kazarka

Wygląd zewnętrzny

Egipska czapla - centralny ptak. Rozmiar jest nieco gorszy od kvakve i znacznie większa niż żółta czapla, ma stosunkowo krótki dziób, duży, nie tak wydłużony, jak wielu herlin, głowy, krótka szyja i raczej długie, grube nogi. Na głowie, klatkę piersiową iz powrotem są wydłużone demontażowe pióra, które wypalają jesienią. Ogólny wygląd ma wiele wspólnego z Quax. Długość skrzydła 233-253 mm.

Pisklęta w gnieździach są ubrane na białe. Młody ptak jest czysty i biały. Dziób jest szaro-czarny z żółtym topem, nogi są prawie czarne, z wyłączeniem artykulacji nogi z zestawem, co jest nieco zielonkawe. Skóra wokół szarych dzieci, Radgina brudna i biała.

Areal

Pirenean PR, Afryka, Madagaskar, Arabia, Syria, Iran Północny, Transcaucasia, Indie i dalej na Wschód na niski poziom Blue River w Chinach, Indo-Chiny, południowej Japonii, Filipine i rufowe oleje. W ZSRR dystrybucja jest taka: gniazda na nizinach między g. Lankaran i usta kurczaków i na niskim przepływie tej rzeki. Zwykle między dużymi kolonami gniazdowymi dużymi przerwami. Nieporównynie rzadziej gniazda w równinie Yerevan wzdłuż doliny Araków. Zimowanie w Afryce.

Biotope

Niziny, zlokalizowane z bagnami, zwłaszcza pól ryżowych i zbiornikami z przeplatanymi armiami i gajami lub graniczy z dużymi masami lasów w krajobrazie kulturowym.

Gniazdo - małe grupy wiatrów o dużej mocy, częściej niż transfer i gaje szerokich drzew skalnych (dąb, orzech, morwy, karagach), oskarżonych przez kolczastych i innych Lanów i rozproszonych wśród pól ryżowych, bagien lub zbiorników -. Często ptaki gniazdują wśród głównych sekcji lasu szerokiego lasu znajdującego się w pobliżu z paszy, otwartych obszarów. Te ostatnie, głównie, głównie są pola ryżowe (bejoras) i do mniejszego stopnia łąki, bagien, zbiornikami zbiornikami, brzegami jezior i rzek występujących w otwartej miejscowości.

Odżywianie

Górski Gus

Podstawowa żywność - bezkręgowce (koniki polne, szarańcza, ważki, ślepy, chrząszcze wody i ich larwy, pająki, zwoje, niedźwiedź, mięczaki), do małej stopy żab. W dużej liczbie kontakrowników, którzy najwyraźniej są preferowane.

Reprodukcja

Egipska czapla - kolonialny ptak, zwykle gniazdujący na drzewach. W obszarze Lankanoran jest od czasu do czasu niezależna kolonia, ale znacznie częściej gniazda razem z innymi czaplami (mały biały, żółty, quax, szary, a także dużych i małych kormoranów). Mieszane kolonie tworzą w innych miejscach. Według obserwacji Solkovnikowa w pobliżu Agdasa gniazda są zbudowane dość wysokie (8-10 m) nad ziemią. W obszarze Lenkorani na różnych wysokościach, ale nie niższy niż 3 m od ziemi lub wody, wierzchołki drzew nie zajmują. W koloniach mieszanych, egipska czapla jest ułożona na środkowym i niższym poziomie, gdzie gniazda znajdują się obok siebie z gniazdami z małym białym i żółtą szpilką, podczas gdy większość innych typów w kolonii gniazdach powyżej.

Cawaajika

Sawka

Opis

Kapanacja - średnie rozmiary ptaków, z arcuchfalistą z belferą. Całkowita kolorowanie letniej sukienki ciemno brązowe, z zieloną i purpurową sumpą na czole, wzór, plecy i skrzydła. W zimowym stroju, dolna strona brzęczenia z ziemi, ze słabym purpurowym namiotem i szczytem szyi ziemi brązowej z białymi krawędziami piór. Mężczyzna różni się od dobra dobrze wymawiane khokholki na głowie (na samicach ten trener jest ledwo zauważalny ani całkowicie nieobecny), słaby belfer zginać, a także rozmiary ciała. Nogi zielonkawo-Black - dziób, obok i naga przestrzeń między dziobem a okiem zielonkawo-brązowej rain. Rozmiary: Mężczyzna - skrzydło 290-306, Belfer 126-150, Plusing 90-123 mm - Kobieta - Wing 265-280, Belfer 100-125, Plus 80-96 mm.

Rozpościerający się

Kapanacyjna sporadycznie gniazda na północnym wybrzeżu Morza Kaspijskiego i w Delta Volga i Ural, a także w niższych krajach URARA 60 km na północ od Atyrau. Wcześniej zamieszkiwał obudowę Syrdaryi, Turgasa i Delta lub. Być może gniazda na jeziorze Shoshkakol, gdzie wzrasta liczba Karavaek. Na rozpiętości i nomadach znajdują się w zachodnim Kazachstanie w dolnym kraju Kushum, na Mangyshlaka i Ustyurcie. Oznaczone przypieczonym Kuragalginino i Delta lub Delta.

Biologia

Rybołów

Kapanacja - rzadki lub dorywczo gniazdkowy ptak wędrowny. Mocuje rzadko odwiedzane przez Man Lakes, Kanały rzeczne i Wyspy Morza Kaspijskiego z obfitymi zarośnięciami trzciną, drzewami, krzewami i pobliską płytką wodą. Wiosna pojawia się pod koniec marca - na początku kwietnia, lot jest zakończony pod koniec maja - na początku czerwca. Stada Caravaek latają klinem lub pojedynczym frontem. Zrób kolonie w kilkudziesięciu parach, zwykle razem z rzekami, kwakawami, szarym, małym białym, stawami, kormoranami, ale czasami gniazdami również oddzielne pary.

Masonry w 2-5, zwykle 4 jajka występuje od końca kwietnia do początku lipca (ponowne zagnieżdżanie po utraty pierwszego muru). Oboje rodzice opierają się na jajkach i karmić pisklęta, które wyklują się na początku czerwca i stają się na skrzydle w wieku 16-18 dni. Jesienne koczowniki (młodzi i dorośli w oddzielnych stadach) zaczynają się od końca lipca i płynnie idą do lotu, których szczyt spada pod koniec sierpnia - wrzesień.

Red-nonged lub japońskie Ibis

Czerwony Korshun

Opis

Red-nonged lub japońskie Ibis - jedyny przedstawiciel rodzaju Redu-Ebis Ibisa. Jego upierzenie od niego delikatnie różnorowanego odcienia, najbardziej intensywne na pierwotnych tkanych piórach i ogonie - nogi brudnej czerwieni - głowa głowy wokół dzioba, a oko jest inartore, a także czerwieni belf Czerwony wierzchołek, wokół oczu żółtego pierścienia, czerwone oczy. Z tyłu dziwaka z rozszerzonych piór. Wiosną, kiedy Ibisowa rozpoczyna sezon małżeński, upierzenie staje się szaro. Red-legged IBIS - niezwykle rzadki, wymierający ptak, wprowadzony do Czerwonej Księgi Federacji Rosyjskiej i Międzynarodowej Czerwonej Książki.

Styl życia

Red-legged Ibis zamieszkały rzeki mokradła, niziny z jeziorami i polami ryżowymi. Ptaki na wysokich drzewach w lesie spędzą noc, paszą w małych zbiornikach na głębokości 10-15 cm, gdzie polują na małe ryby, kraby, mięczaków i innych bezkręgowców wody, gadów i żab.

Europejski Tuvik

Red-legged Ibis tworzą stałe pary i gniazdo na wysokich drzewach, głównie na sosenach i dębach. Masonry, który jest oparty obok rodziców, składa się z 3-4 jaj. Wymiana trwa 28 dni. 40 dni po wylęgu pisklęta rosną na skrzydle. Młode ptaki trzymają rodzicami aż do jesieni, a następnie łączą się w stadkach.

Zanik

Pod koniec XIX wieku Red-legged Ibis był liczny widok i mieszka w środkowej Chinach i Japonii, a także na Dalekim Wschodzie Rosji. Następnie, w związku z polowaniem do IBIS, jako szkodników, a także na mięsie, cięcie drzew, na których organizują gniazda i zatrucie ptaków przez jadogymiki, rozrzucone na polach ryżowych doprowadziły do ​​gwałtownego zmniejszenia liczby Widok na całym obszarze. Przez pewien czas czerwonej nocy Ibis uważany za prawie wymarły, ponieważ ostatnie 5 ptaków zostało złowionych w Japonii z myślą o ich reprodukcji w niewoli. Nagle w 1981 roku niewielka populacja ptaków, składająca się z 4 ptaków dla dorosłych i 3 piskląt, została znaleziona w środkowych Chinach. Księgowość dla dzikich ptaków w 2006 r. Wykazała, że ​​ich liczba osiągnęła 500, w tym wielu młodych.

Czerwona Chanskaya Kazarka

Brodaty

Opis

Kamera Red Country ma bajecznie piękny strój. Górna część głowy i szyi, a także tył boków i klatki piersiowej są pomalowane na czarno, miejsca z niebieskawym pobieraniem próbek. Po bokach głowy znajdują się dwie czerwone plamy oprawione przez granicę białego pióra. Dolna część szyi i klatki piersiowej w czerwonych przypadkach są również rude, a także nikczemna biała granica. Po bokach ciała przechodzą na białe pasy, które są połączone z nagłością śnieżnobiałej.

Chociaż kamera Red Country i odnosi się do oderwania się w kształcie gęsiej, jest porównywalny ze złośliwym, a jej szyja jest krótsza niż gęsi. Ptak waży średnio 1,3 kg o długości ciała 53-56 cm, rozpiętość skrzydeł wynosi 120-130 cm.

Styl życia

Te pióra gniazdo tylko w Rosji, w Zachodniej Fundra Siberian. Wcześniej czerwone beczki były zimowane na południowych i zachodniej brzegach Morza Kaspijskiego, ale teraz latają do zimy na północno-zachodnim wybrzeżu Morza Czarnego.

W punktach ptaków gniazdujących przybywają nie wcześniej niż druga połowa czerwca. Będą przeszukiwane na zarośniętych krzewach trawy i egzallcyjnych, a zaraz po przyjeździe zaczynają odbudować gniazdo. Kolonie Casseau Red Country w kilku parach, bardzo często w bezpośrednim sąsiedztwie gniazd SAPSANA i Mokhnogo Kinuk, co zapewnia, że ​​zapewniają niezawodną ochronę przed piaskami i innymi drapieżnikami.

Bald Sip

Sama gniazdo jest zbudowana z suchych łodyg różnych roślin, a wewnątrz czuje się w dół w dół, które kobiety wyrywają od jej brutalnego. Nie ma wysiłków, aby ukryć gniazdo czerwonych.

Reprodukcja

Kobieta składa 6-7 białych, z nieco zauważalnym żółtawym lub zielonkawym flarą, jajkami, która jest wtedy taka sama i koszty przez miesiąc. Po dniu piskląt, chciwość baryłek opuszczają gniazdo, a także rodzice przenoszą się do najbliższego zbiornika. Płynące dobrze i nurkują.

W drugiej połowie sierpnia młodzi ludzie stają się już na skrzydle, dorośli wydają Molt na ten czas, a ptaki zostaną zapukane w duże opakowania, w których utrzymują się do wyjazdu. Lot stad w tych ptakach można porównać z siquerami: ptaki latają szybko, szybko zmieniając kierunek lotu.

Odżywianie

Red Country Caster karmi wyłącznie żywność warzywną, z którą wiąże się z jego późnym przybyciem do miejsc zagnieżdżania. Już w połowie września pióra zaczynają uciec do miejsc zimowania. Podczas tego lotu ptak zjada zimowe korzenie. Tak więc w tundrze spędzają trochę ponad 3 miesiące.

Górski Gus

Moginowy

Rozpościerający się

Oczywiście w górach góry, oczywiście w górach. Jego obszar - Tien Shan, Pamir, Altai i Mountain Systems of Tuva. Na zimę latają do Indii. Wiadomo, że wcześniejsze gęsi górskie spotkały się na bardziej rozległym terytorium obejmującego Syberię i Dalekiego Wschodu. W dzisiejszych czasach liczba gęsi górskich jest mała, więc ten ptak stał się rzadki.

Wygląd zewnętrzny

Jego z daleka można zauważyć na jasnoszarym kolorze ciała, a jego głowa jest całkowicie. Istnieją dwa czarne paski na drży, a tył głowy, szyjka górskiej gęsi. Dziób średnich rozmiarów, jak nogi, ma żółtawy kolor.

Nogi górskiej gęś bardzo wysokie, trzyma na nich trochę niezgrabnie, chociaż idzie dobrze. Biegnie zbyt dobrze, czasami pomaga sobie w skrzydłach. Gąski górskie są śmiesznie związane z wodą i są na ogół ptaki ziemi. Ale w przypadku niebezpieczeństwa i w innych przypadkach spieszą się, by wspiąć się w wodę i uratowali.

Sapsan

Górski Gus - stosunkowo duży między sobą. Długość jego ciała wynosi 70 - 75 cm, skrzydła rosną do 50 cm, a waga dorosłej gęsi może przekraczać 3 kilogramy. Szyja wydaje się nie tak długo, jak inne gęsi.

Styl życia. Zachowanie

Górski Gus - ptak nie jest wózkiem, choć stosunkowo ostrożny. W miejscach, nie zaludnionych przez ludzi, gęsi górskie są łatwe do przynęt. Zostało to używane, na przykład, Przhevalsky - poszedł na ziemię i pomachał czapkę, która zachęciła ptaki, aby przewrócić się z drogi i udać się do niego. Okazuje się, że gęsi górskie są bardzo ciekawe.

Gdzie ich nie polują, mogą wejść do ludzkich osiedli i szukają tam jedzenia. Jeśli polują, stają się bardziej ostrożni i udają się do nocnego stylu życia, dzień odpoczynku w schronach. Gąski górskie łatwe wiedzieć z daleka, w locie. W tym przypadku wyróżniają się na osobliwe zachowanie. Gąchy górskie tworzą głośne niskie dźwięki, nie podobne do geniotu zwykłych gęsi, najpierw obserwator słyszy te dźwięki i tylko następnie zauważa paczkę.

Odżywianie

Gąski górskie charakteryzują się mieszanym odżywianiem. Są one równie spożywane i warzywne (esej i inna trawa wzdłuż brzegów zbiorników), a zwierzę (mięczaki, małe awarie, owady).

Reprodukcja

Gąski górskie w miejscach zagnieżdżających najpierw przewróciły się do małych kawałków, a potem mężczyźni wybierają swoje kobiety. Przed kryciem spędzają gry małżeńskie, które są, że mężczyzna realizuje kobietę w powietrzu, odwracając się.

Gesty gęsi górskie również grupy - czasami małe, a czasem ogromne (takie powszechne, na przykład w Tybecie). Mają swoje gniazda na skałach lub wysokich drzewach, mniej prawdopodobne zorganizować je na ziemi. Są zbudowane niedbale i składają się z cienkich gałęzi. Na ziemi gęsi górskie jako gniazdo wybuchły doły w mchu i zniszczyć je trawą i puszystym. Masonry zawiera 4 - 8 białych jaj z szorstką skorupą. Kobieta otacza je w ciągu 32 - 34 dni.

Sawka

Biały żuraw (bar)

Wygląd zewnętrzny

Sawka - ptak z rodziny kaczki. Ta kaczka średniej wielkości waży od 500 do 900 g, ma długość ciała 43 - 48 cm i rozpiętość skrzydła od 62 do 72 cm.

W okresie małżeństwa mężczyzna ma bardzo oryginalny kolor. Ciało jest malowane w kolorze brązowym i kurczakowym z ciemnym plamką. Głowa męskiego bieli, z czarnym miejscem z góry.

Dziób ma jasny niebiesko-niebieski kolor. Kobieta różni się od mężczyzny przez fakt, że jej głowa nie jest biała, ale ma kolor reszty ciała. Ponadto kolor ciała jest bliżej bromota niż mężczyzna. Latem śledziona dzioba jest szary, a miejsce rozszerza się na górze. Czasami nawet spotykają mężczyzn z całkowicie czarną głową.

Siedlisko

Savka mieszka w Paneaktyce. Siedlisko jest bardzo rozdrobnione i mozaiki. Spotyka się z zachodniej Mongolii i Western China do Maroka i Hiszpanii.

Obszar jest podzielony na 4 główne populacje:

  • Ludność w Afryce Północnej. Tutaj ptaki prowadzą osiadający styl życia.
  • Ludność Azji Wschodniej. Ta populacja jest przytłoczona. Gniazda znajdują się w Syberii Zachodniej i Wschodniej, Mongolia. Wintering są w Pakistanie.
  • Azjatycka ludność migracyjna. Gniazda znajdują się na południu Rosji iw Kazachstanie. Rodziny znajdują się na Bliskim Wschodzie iw Europie Wschodniej na Zachód do Grecji, a także w Azji Zachodniej, Caspiani i precasitis.
  • Zabawna populacja w Hiszpanii.

W Rosji sprężyny gniazdowe znajdują się na Limańskich w ustach rzek i jezior z porzuceniem trzcinę na półpustynnych, stepowych i stepowych strefach stepowych.

Lifestyle Zbawiciel

Rogaty Kamnitsa

Ta kaczka prawie cały cykl życia spędza na wodzie, unikając sushi. Wybiera duże świeże lub solone zbiorniki wodne z obfitym roślinnością trzciny i małymi zatokami wewnętrznymi i splaszami.

Savka ma unikalny sposób pływania. Robi to z podniesionym pionowo ogonem. Uciec od niebezpieczeństwa, sawka jest wystarczająco zdolny do nurkowania. Pod wodą może płynąć do 40m. Nurkuje niemal cicho i niezauważalnie. Rzadko i niechętnie uciekł się do lotu, wolą ukryć przed niebezpieczeństwem pod uderzeniem wody.

Odżywiony Zbawiciel

Food Sckequer wyciągi głównie z przybyciem nocy. W poszukiwaniu nurkowania z żywnością na głębokość. Dieta obejmuje skorupiaki, mięczaki, owady wodne i ich larwy, robaki i rośliny wodne.

Dzielenie Zbawiciela

Na gniazdowaniu, położonym w Rosji, sawka leci dość późno. Gniazda powitalne lub poprawki między trzciną łodygami na Precestwie lub kończą je wzdłuż krawędzi sponsorów trzcinowych na wąwozach trzcinowych. Może również gnić się w koloniach luźniej i facetów.

Okres murarski jest silnie rozciągnięty z czasem, aw różnych punktach geograficznych obszaru może się znacznie różnić. Dla jednego muru, kobieta produkuje od 4 do 9 jaj szaro-białych. Te jaja mają duży rozmiar. Ich średnica wynosi 45 - 58 mm, długość do 80 mm i waga do 110 g. Savka szyje największy w stosunku do masy ciała jaja między wszystkimi rodzajami ptactwa wodnego. Jedno murowanie waży o tak samo jak sama kaczka. Okres inkubacji kontynuuje nieco dłużej niż 3 tygodnie. Pisklęta stają się całkowicie niezależne po 3 tygodniach po pojawieniu się na świetle, całkowicie pochylone po 8 - 10 tygodniach.

Rybołów

Avdotka

Wygląd zewnętrzny

Występuje, squash jest dość łatwy do odróżnienia od reszty ptaków skał zdobyczych, można go zobaczyć wieloma zdjęciami. Są to raczej duże osoby, ze skrzydłami, około 1,8 metra, długości ciała około 60 cm. i waży około 2 kg. Kobieta jest większa, mężczyźni waży około 1,6 kg. Ciemny spin, żołądek i klatka piersiowa prawie biała. Kobieta jest trochę ciemniejsza mężczyźni, a oni mają naszyjnik na szyi, a po bokach głowy ma ciemny pasek. Nogi ołowiu koloru i żółte oko Iris kończą wizerunek skaków.

Habry hastak

Ten ptak, pomimo jego małej liczby, jest powszechny na całym świecie. Gniazdo i mieszka na wszystkich kontynentach, z wyjątkiem Antarktydy.

Nie wiadomo, czy skrawki rasy w Ameryce Południowej, ale odwiedzą Brazylia, Argentynę do zimowania tam, Urugwaj. Gniazda w zimie są ułożone w Egipcie i na wyspach Morza Czerwonego.

Również często zimą można znaleźć w Azji Wschodniej, Indonezji, Malezji, Filipinach. Półkula północna rozluźniła je na Alasce, USA na Florydzie i na brzegach Zatoki Meksykańskiej.

A latem skropki mieszka w całej Europie, dostając się do Skandynawii i Islandii. Czasami ptak znajduje się w Australii i na Wyspach Salomona. Miejsca na Skop zagnieżdżający wybiera w pobliżu płytkich zbiorników wodnych - rzeki, jezior, bagna. Ponieważ masa diety jest precyzyjnie ryba.

Odżywianie

Rybołów - wrodzony Rybak, i karmi głównie ryby. Dlatego buduje swoje gniazda w pobliżu zbiorników. Oprócz ryb, które z udanym połowem jest prawie 100% diety, umiejętności mogą polować na małe ptaki, jaszczurek, węże, żaby, białko, myszy, ondatra, młody aligator, króliki.

Proces polowania, jak wielu ptaków drapieżnych, dzieje się z muchą. Z wysokości 15-40 metrów umiejętność wygląda na ofiarę, gdy zostanie wykryty, podnosi, wystawiając pazury do przodu i oparcia skrzydeł. Jeśli zdobycz jest wybrany przez rybę, to ptak zanurza w wodzie pazurów, chwyta go i silne znaczki skrzydeł podnosi się w powietrze.

Reprodukcja i średnia długość życia

Biała kuropatwa

Życie w północnych skorach na zimę lata w ciepłych krawędziach. Niektórzy mogą nie wrócić i pozostać na żywo na południu. Gry małżeńskie "Northern" Scop Start w kwietniu-maju, Mieszkańcy południowych rozpoczynają je w lutym-marzec. Umiejętność odnosi się do pojedynczych ptaków, ale na okres reprodukcji par, które są zapisywane przez wiele lat.

Pierwsza do miejsc gniazdowania przybywa mężczyzn, a kobieta pojawiają się później. Waugs zaczynają odpisywać piruetów, powodując, że za kobietą i pobierając konkurenci.

Samica układa 2-4 biały z brązowymi jajkami, małym rozmiarem, ważąc 60 gramów. Zaokrąglanie trwa 5 tygodni. Najczęściej pokrzywia pisklęta, ale dzieje się męskim zastępując go.

Obecnie rybołów nie jest endback, ale ze względu na fakt, że jest to jedyny przedstawiciel swojej rodziny, jest wymieniony Redcliga Rosja i Białoruś. Ponadto jej liczba odzyskała się nie tak dawno temu, pośrodku XIX wieku sytuacja była poważna. W tym czasie wszędzie stosowano pestycydy, które prawie nie wzięło.

Czerwony Korshun

Merlin

Opis

Drapieżny ptak średniej wielkości, raczej elegancki, ma rozszerzone skrzydła i wąski długie, niezwykle ruchomy ogon, z głębszym wycięciem na końcu niż czarny koreański. Czerwonawo-czerwona upierzenie, szara głowa z ciemnymi pertonami, czerwonawym ogonem. Wewnętrzna część skrzydła charakteryzuje się charakterystycznym jasnym wzorem. Nr dimorfizmu seksualnego.

Siedlisko

Widok sedden i lotu znajduje się 2 podgatunki w Europie, z wyjątkiem ekstremalnych regionów północnych. Północne populacje Zima na południu obszaru do basenu śródziemnomorskiego. We Włoszech jest to rozstrzygający widok, populacja ma 100-170 pary. W ciągu ostatnich kilku dziesięcioleci liczba czerwonych koreańskich na południu się zmniejszyła, we Włoszech zniknął z Toskanii, Umbrii i Marka - jednak nadal jest całkiem powszechne w Bazyliki.

Ptaki czerwonej księgi rosji

Znajduje się w zwykłych i pagórkowatych obszarach z drzewami i krzewami, na ziemiach nie-pionowych lub ornych, czasami na suchym skalistym, zmiętych uli, jednak preferencje zapewnia rozległe łąki, otoczone lasem. Rzadko leci wyższe niż 1000 metrów nad poziomem morza.

Biologia

Od marca zwykle jest opóźnione 1-3 białe z brązowo-czerwonymi jajkami plam, które niejasne prawie cały czas jest kobietą przez 31-36 dni. Pisklęta zaczynają latać w wieku 50-70 dni. Czerwony Korshun leci doskonale, odkrywając ziemię, planowanie i występowanie w powietrzu najwyższych postaci pilotażowych. Kanały na żywo zdobycz, ale często widać na śmieciach, gdzie przecina śmieci i padał. Potrafi złapać ofiarę w locie, a potem zabija to nie z łapami, ale dziób. Cichy ptak, w małżeństwie, publikuje głośną możliwość.

Europejski Tuvik

Ptaki czerwonej księgi rosji

Opis

Mały jastrząb. Masa ciała - 150-250 G - Długość - 32-38 Mężczyźni Wing - 20,8-22,8 cm, Kobiety - 22,4-24.4 CMS skrzydeł - 64-80 cm. Strona kręgosłupa ciała u dorosłych ptaków jest malowana w kolorze azjatyckim, bok brzuszny w różowo-brązowych poprzecznych waili. W mężczyznach wszystkie kolory są wyrażone bardziej intensywnie i jaśniejsze. Młode ptaki są rdzeniową stroną brązowego koloru, na jasnej stronie brzucha znajdują się brązowe wahanie w kształcie spadku. Rainbow Eye Sheath Ciemna Buura (w przeciwieństwie do usuwania). Weskov i łapy żółte. Kobiety większe samce.

Siedlisko

Po raz pierwszy został zarejestrowany na terytorium prowincji Saratowa na terytorium obecnej dzielnicy Petrovsky na początku XX wieku. Wtedy Tuvik obchodzono w okolicach dzielnic Volsk, Saratowa i Novobuoral. Chociaż północna granica rozprzestrzeniania jastrzęba została już przeprowadzona w tych latach w wolku Wolskim, widok wszędzie w regionie miała status bardzo rzadkiego. Dziś drapieżnik wypełnił prawie cały Bank Saratowa - gniazdowanie jest penetrowane na północ - w regionie Ulistowskiego.

Ptaki czerwonej księgi rosji

Przeważnie przeważnie lekkie rutynowe lasy zalewowe, gdzie utrzymuje blisko łąki i osiedli. Czasami gniazda w pasach leśnych. Znajduje się w Lasach Baiurany i Nagorne, gdzie wędziny wąwozów piasku lub kredy. Z migracjami i zimą przylegającymi do mozaiki krajobrazy lasu-stepowe.

Reprodukcja

Pod koniec kwietnia układ jaj zaczyna się pod koniec kwietnia, układ jaja rozpoczyna się pod koniec maja - na początku czerwca. Małe gniazda przypominające obrócony stożek (szeroki na szczytach, zwężenie do tacy), tworzą się tive. Masonry zwykle z 4, mniej często 3 jajka. Wyjazd piskląt występuje w pierwszej dekadzie sierpnia. Opuszczony gniazdo łez na miejscu zachowują się dość głośno.

Odżywianie

Z całą tajemnicą zachowania Tuvik jest bardzo nieustraszony człowieka i często leci na terytorium rozliczeń (zwłaszcza na działki domowe z kulturami drewna) w poszukiwaniu górnictwa. Żywi się głównie jaszczurkami, ale także z gryzonami podobnymi do mile, ptaków lotów, czasami - masowe gatunki owadów (Dragonfly i inni.). Tuvik jest bardzo skryty i niepełny ptak i tylko w okresie wyjazdu spłaszczającego, wybitną awaryjną crocity, może przyciągnąć uwagę ludzi.

Brodaty

Ptaki czerwonej księgi rosji

Opis

Długość ciała ptaka od 95 do 125 cm, masa jest w odległości 4,5-7,5 kg, długość skrzydła od 75 do 80 cm, rozpan skrzydeł 275-308 cm. W dorosłym drób, kolor głowy, szyi i brzucha, światło, z białego do jaskrawo czerwonego, w pobliżu oczu, a na uzdę są czarne plamy - pod dziobem jest charakterystyczna wiązka czarnych piór, które przypominają brodę. Ptak z tyłu srebra. Randula dorosłych jest biały lub żółtawy z czerwonym obmyciem samochodowym, w młodym - brązowy. Niebiesko-szare dzioby, łapy - szary. Ogon długo, wygląda jak klin.

Młode ciemne ptaki, blackght, brązowy, z lekkim pchanym i lekkim trójkątnym miejscem na plecach. Dziób niebieski, ciemniejszy na końcówce. Łapy zielonkawego niebieskiego cienia.

Odżywianie

Brodaty kanał na świeżym padalu, ssaków kości, które pozostają od mężczyzny lub innych zwierząt i ptaków, czasami jedzą małe zwierzęta - zające, Surkov, drób.

Nadal ulubionym delikatnością brody są kości. Ptaki wydobywane, przede wszystkim, kości mózgu, które rozdzielili, rzucając wysokość na skałach. W wieku dwóch miesięcy Kościół Borodach może już połknąć kości od 15 do 20 cm długości, a dorosłe osoby zdarzają się połykać owiec całe żebra i artykulację 3-4 kręgów od dorosłych szkieletów owiec lub kóz. I brodaty żołądek z łatwością trawioną z powodu wysokiej kwasowości.

Siedlisko

Ptaki czerwonej księgi rosji

Brodaty siedlisko obejmuje Europę Południową, Wschodnią i Południową Afrykę, przednią i środkową Azję. W Rosji, brodaty rozprowadzony na Kaukazie i Ałtaju. Ponadto ptak został pomyślnie dostarczony do Alp, gdzie był przyzwyczajony, ale w Europie pozostaje bardzo rzadkimi ptakami ofere.

Brodaty - górski ptak, nie boi się wysokich, niedostępnych wierzchołków, ale w poszukiwaniu żywności i bezpieczeństwa może osiedlić się i dość niskie. Brodaty siedliska są skałami i otwarte przestrzenie w górach na wysokości 500 do 4000 m.

Live Brodaty małe stada, od dwóch do pięciu osób, rzadziej - jeden po drugim. Ptaki są doskonale przystosowane do lotu i mogą rosnąć na tak wysokość, że na tle nieba wydaje się niewielki punkt.

Reprodukcja

Borodachi - Monogamious Ptaki, które żyją swoim życiem w jednej parze.

Twoje duże gniazdo ptaka jest wyposażone w wygodne miejsca, położone wysoko w górach lub w jaskiniach, Creaclas of Rocks, na gzymsie lub pod bombardą kamieniami. Gniazdo jest bogactwem suką, gałęziami i starymi kościami o wysokości jednego metra, w środku, w którym ptaki dobrze robią z miękką pościelą. Gniazdo jest pokryte wełną, włosami, materiałami warzywnymi, suchą trawą. Gniazdo brodaty jest łatwe do znalezienia na warstwach białych kał, a także pozostałości żywności, że rodzice przynoszą pisklę.

W styczniu kobieta robi układanie dwóch jaj, z których jedno ptaki są zniszczone, a pozostałe otoczenie przez dwa miesiące. Brodaty jajko o długości około 8 cm, zaokrąglone owalne kształt i różnorodność kolorystyki z plamami lub bez nich. Jajka są zaangażowane w przeważnie żeńskiej brodę.

Bald Sip

Ptaki czerwonej księgi rosji

Opis

Belogol SIP - główny przedstawiciel rodziny sępów. Długość ciała dorosłego ptaka jest przeciętny metr, a rozpiętość skrzydeł - od 2,4 do 2,6 metra. Cechy jego wyglądu są podobne do cech innych padelvers.

Mały, w porównaniu z wielkością ciała, głowa i górna część szyi nie są obsługiwane i pokryte tylko cienką. Reszta ciała pokryta jest brązowym łóżkiem, który w brzuchu ma czerwonawo. Latające pióra skrzydła i kierownicy na ogonie mają ciemny lub czarny kolor, nogi są również ciemnoszare. W pojawieniu się mężczyzny i żeńskiej białej łyczki, nawzajem się nie różnią się od siebie, ale można odróżnić młodą osobę od starego, ponieważ upierzenie młodych ludzi wygląda blednie i monotonowane.

Siedlisko

Rozprowadzono ten dostępny szeroki. Znajduje się w południowej Europie, Afryce Północnej i Azji północno-wschodniej. Z reguły, aby rozliczyć Belogol SIP woli w pagórkowatym i górzystym terenie, przenosi się z otwartymi przestrzeniami.

Ptaki czerwonej księgi rosji

Może spotkać się na wysokości do 3000 metrów, ale w stepie i na pół-pustyni są rzadkie. Wynika to z dużej wagi ptaka, która komplikuje, startuje gładką powierzchnię.

Styl życia

Na ziemi biała głowa jest bardzo sprytna, a od osoby ucieknie bez trudności. W powietrzu trzyma stopniowo, rzadko i powoli oszukiwa skrzydła, preferując aktywny lot w rosnący przepływ powietrza. Karmienie Sip wyłącznie martwe zwierzęta, nigdy nie atakuje żywych. Często podąża za stadami domowych i dzikich ssaków, z wysoką wysokością poszukującej padli.

Reprodukcja

Żywy sicki na głowie w małych koloniach w 30-50 osób. Partnerzy w parze są prawdziwe dla siebie w całym życiu. Ich gniazda ptaków są ułożone na skalistym półkach lub w niszach sprzęgających, gdzie niemożliwe jest zdobycie z ziemi. Sama gniazdo jest dużą ilością bitów, pół metra wysoko i do 2,5 metra średnicy. Od wewnątrz jest wyłożony cienkie gałęzie i trawą. Parowanie w białych łapach występuje wczesną wiosną. Jest poprzedzony demonstracją samiec jego "nieodpartego" - uporczywie idzie wokół kobiety, machając ogonem i pół otwarciem olbrzymich skrzydeł.

Żeńskie odkłada jeden, rzadziej dwa jajka, które rodzice alternatywnej przyczyna 1,5-2 miesięcy. Pisklęta wydają się absolutnie bezradni i są pod opieką mężczyzną i kobietami przez 6-7 miesięcy. Młodzi ludzie są zdolne do reprodukcji stają się 5-7 lat, a średnia długość życia ptaka osiąga 40 lat.

Moginowy

Ptaki czerwonej księgi rosji

Siedlisko

Podstawa pochówku Eagles zamieszkują strefy stepowe i stepowe, a także w strefie mieszanych lasów europejskiej części Rosji i Syberii Południowej. Poza krajem gniazdują w Kazachstanie, Ukrainie, Transcaucasia, Chinach i Mongolii. Ulubione siedliska gatunków są suche bors ze starymi sosnami, a także lasy wyspiarskie, składające się z brzozy, dębów i topoli. W górach ptaków mieszkają na wysokości do 1000 m npm. Mogilniki mogą prowadzić migracyjną, częściowo migracyjną lub osiadającą styl życia.

Wygląd zewnętrzny

Zewnętrznie palnik przypomina Berkuta, dając mu rozmiar. Jest to główny przedstawiciel rodziny jastrzębie z szerokim potężnym skrzydłami i długi prostym ogonem. Masa ptaków waha się od 2,5 do 4,5 kg, a całkowita długość ciała może osiągnąć 85 cm.

Ptaki czerwonej księgi rosji

Głównym kolorem upierzacza jest ciemnobrązowy, prawie czarny. Light to obszar szyi, tutaj pióra mają słomy cień. Często na ramionach terenów pogrzebowych można rozważyć białe plamy, tzw. Epolutes. Żeńska samca i kobieta na zewnątrz praktycznie nie do odróżnienia, ale zakładają strój dorosłych tylko na szóstym siódmym roku życia. Weskov i żółte stopy, ale pazury na nogach niebieskawo-czarny.

Styl życia

Zwykle sezon małżeństwa rozpoczyna się w marcu. W tym czasie mężczyźni zorganizują loty demonstracyjne, próbując przyciągnąć uwagę samic. W tym starają się osiągnąć doskonałość, ponieważ mówimy o związku dla życia! Mężczyzna i kobieta trzymają się nawzajem nawet podczas zimowania, a także rozpiętość. Wybierając miejsce w celu ustalenia gniazda, para zaczyna budować. Ta sama strona gniazdowania będzie używana przez kilka lat. Oba członkowie para mają aktywną rolę w układzie przyszłego mieszkania, ale kobieta należy do ołowiu. Z odstępem w dwóch lub trzech dniach ustanawia od jednego do trzech jaj, więc pisklęta pojawiają się na świetle nie w tym samym czasie. Od momentu ustanowienia pierwszego jajka, żeńskie przechodzi do osiągnięcia, co trwa średnio 43 dni. W pierwszym tygodniu po pojawieniu się kobiecych piskląt spędza cały czas w gnieździe, ocieplenie i ochrona słabych zjazdów. W tym czasie męskie polowce i przynosi zdobycz.

Podstawą jedzenia diety Eagle-Mogilnika stanowi różne gryzonie, głównie Susliki i Surki. Może polować na małe zające i niektóre ptaki.

Sapsan

Ptaki czerwonej księgi rosji

Opis

Ten ptak jest bardzo szybki. Długość ciała Dorosłych Sapsana rzadko przekracza 35-38 cm. Mężczyźni zazwyczaj znacznie mniejsze niż kobiety. Różnice między podłogami w ptakach tego gatunku są dość znaczące. Samice zazwyczaj waży około 1-1,5 kg. Mężczyźni niezwykle rzadko osiąga wagę w 750 g. Zazwyczaj różnica wagi między ptakami tworząc parę podczas sezonu małżeństwa wynosi nie więcej niż 30%. Skan Wingsan może zmieniać się od 75 do 120 cm.

Inną niezwykłą cechą tych ptaków to oczy. Mają duże sapsana. Iris wyróżnia się ciemnobrązowym. Nie ma upierzenia w oku ptaka, więc bladożółta skóra jest wyraźnie widoczna. Wizja dla SAPSANA jest niezwykle ważna, więc w procesie ewolucji, tworzenie ta rozwinęła się w trzecim wieku, chroniąc łzawe oczy przed uszkodzeniem.

Siedlisko

Obecnie ponad 70 odmian tych ptaków żyjących przez cały czas. W tym względzie Sapsans są prawdziwi kosmopolity. Znajdują się one w całej Eurazji, a ponadto, duże populacje tych ptaków zostały zidentyfikowane w Ameryce Północnej i Afryce. Sapsans zamieszkują obszary otwarte. Najbardziej preferowany dla nich to Tundra, Fierotundra, Savan i Forest Special. Ponadto te stworzenia w dużych ilościach znajdują się w skalistym wybrzeżu morza i oceanów. Wśród innych rzeczy, obecnie występuje wzrost liczby tych ptaków, preferowaną Jungle Urban, ponieważ nawet tutaj ten wspaniały myśliwy może znaleźć sporo górnictwa.

Odżywianie

Ptaki czerwonej księgi rosji

Wlewając sapsans małe zwierzęta.

Zwykle Falcon Sapsan zawiesza się w godzinach porannych i wieczornych. Zdobycz tego drapieżnika łapie w locie. W przypadku, gdy Sapsan nie widzi ptaka ani zwierzęcia, które można złapać, może siedzieć na gałęziach wysokich drzew, czekając. Jeśli ten drapieżnik jest zbyt głodny, leci nisko nad równiną na wzdychając potencjał. Następnie po prostu łapie ją swoim wytrącanym pazurami i błyskawicznie zabijają ostry dziób.

Reprodukcja

Pomimo faktu, że Soncon Sapsana wciąż trzyma rezydencję przez prawie tylko rok, nadal na okres reprodukcji bez pary nie może tego zrobić. Uważa się, że te ptaki różnią się w monogamii. Zwykle drób próbujący zbudować gniazda na wzgórzu, to znaczy na wysokich drzewach lub skałach. W przypadku, gdy nie ma odpowiedniej lokalizacji, mogą zrobić miskę na ziemi.

Każda para ma zwykle kilka miejsc zamiennych, które są przeznaczone do rujnowania głównego. W pewnych okolicznościach Sapsans mogą zajmować stare gniazda innych drapieżnych ptaków.

Do jaj murowanych kobiet zaczyna się dopiero w kwietniu. Zwykle w gnieździe okazuje się od 2 do 5 sztuk. Mają czerwono-brązową skorupę z małymi ciemnymi plamami. Oba ptaki są zaangażowane w pojawiające się jajka. Proces inkubacji zwykle trwa od 33 do 35 dni. Pomimo faktu, że pisklęta pojawiają się na światła pokryte ciepłą POUMP, najpierw potrzebują dodatkowego ogrzewania z osobą dorosłą.

Biały żuraw (bar)

Ptaki czerwonej księgi rosji

Opis

Ptak Sterch wysokości osiąga około 140-160 centymetrów, zakres skrzydeł wynosi 210-230 centymetrów, a ciężar Carawła od 5 do 8,5 kilograma. Przód głowy białego żurawia jest pozbawiony upierzenia. W dorosłych karawałach to miejsce jest malowane na czerwono. Dziób jest bardzo długi, jest dłuższy niż inne typy, czerwona i służyła. Upierzenie jest prawie całkowicie białe, z wyjątkiem czarnych piór na skrzydłach. Młode iskry mają upierzenie brązowo-czerwonego koloru. Cornea Eye Caravel Czerwony lub bladożółty. Długie różowe i czerwone łapy. Długość życia ptaka wynosi około 70 lat.

Siedlisko

Takie ptaki, takie jak białe żuraw są bardzo wymagające siedliska. Odkryto dwie oddzielne populacje zbiorów. Jedna populacja zamieszkuje w regionie Arkhangelsk w Rosji, a drugi życie w dzielnicy autonomicznej Yamalo-Nenets. Biały żuraw sterch, zagnieżdżanie tylko w Rosji, Zimy w Indiach, Azerbejdżan, Mongolia, Afganistan, Pakistan, Chiny i Kazachstan. Sterch ptaków większy niż wszystkie inne rodzaje żurawi i prowadzi styl życia wody. To sprawia, że ​​zbawienie tego rodzaju wyginięcia trudnej misji. Ich dzioby i nogi są przeznaczone do podmokłych. Długie nogi pozwalają łatwo poruszać się po uderzeń i lepkiej ziemi.

Ptaki czerwonej księgi rosji

Biały dźwig jest uważaj na człowieka: Jeśli zauważa osobę na horyzoncie, a następnie opuszcza gniazdo. W takiej sytuacji shhing może nawet rzucać jajkami lub wykluły pisklęta.

Odżywianie

Ptak Sterry karmi żywność zwierząt i warzyw. Białe żurawie są wszystkożerne i mogą jeść prawie wszystko. Latem jedzą nasiona i jagody, żurawiny, ryby, jajka i pisklęta innych ptaków, owadów, podwodnych kawałków puszystych i źródeł, małych kręgowców i gryzoni, a także żab i małych ptaków. Zimą, podczas migracji, sterkeeper wykorzystuje żywność warzywną, taką jak bulwy i kłącza roślin wodnych.

Reprodukcja

Sterletki to monogamiczne ptaki. Pod koniec maja para podkładek przybywa do miejsca przyszłego zagnieżdżania. Podobnie jak inne rodzaje żurawi, para ma własne połączenie z Singing Duet.

Białe gniazdo dźwigów są ułożone w oglądanym obszarze, ze świeżym rezerwatem wodnym, w Tundrze lub Tajdze, w wodzie z głębokością 30-40 centymetrów. W tym samym czasie, gniazdo sterkeys o 15-20 cm wież nad poziomem wody. Gniazdo buduje zarówno rodziców. Zwykle dwa szare jaja z ciemnymi plamkami są odłożone. W złym roku mogą zrobić i jeden. Biała żuraw kobieta podnosi potomstwo około 29 dni, a mężczyzna je. Piszczelowe pisklęta są zaangażowane w trudną walkę o przeżycie, tylko najsilniejsza laska pozostaje żywa. Po 70-75 dniach zdobędzie brązowo-czerwone pióra. Białe upierzenie na Sterhovie pojawia się tylko o 3 lata.

Rogaty Kamnitsa

Ptaki czerwonej księgi rosji

Opis

Biznesowa fizyka przypomina faceta, różniąc się od jej większego wzrostu, upierzenia barwiącego i wypukły (w stroju małżeńskim) ostrza czołowego. Skrzydło mężczyzn 205-223 mm, samice 166-195 mm. Masa dorosłych zmienia się między 228 n 510 g, średnia waga 380 g. Dimorfizm seksualny jest dobrze wyrażony w większych rozmiarach mężczyzn i koloru.

Młodzi ptaki są jak dorosła kobieta, ale w przeciwieństwie do niej, mają słabo wyrażone poprzeczne paski na dnie ciała. Dorosła kobieta wygląda jak mężczyzna w sukience zimowej, ale nie ma czołowego wzrostu. Dorosły mężczyzna w sukni ślubnej z rdzeniowym i bokiem brzucha ciała pokryte czarnymi i szarymi piórami. Pióra z tyłu mają jasnoszare lub utopiony obramowanie. Środkowe kryształowe i dolne zgromadzenia Kilka światła wspólnego kolorowania. Latające ciemnobrązowe, krajowe nietoperze wtórne z brązowawohloous Kaymami - zewnętrzny wygląd pierwszej muchy biały biały. Kierownica czarno-brązowa. Rainbill Browno-Red. Nogi szaro-oliwka. Dziób żółty, belfer bazy i frontal uprawiany-czerwony.

Siedlisko

Korea, Vost. a południe. Chiny, na północ do doliny. Yantjez i ograniczony do Hubey. Południowy przez Malay Pn, Andamana O-Wa, Sumatra, Jawa, Borneo, Filipine O-Wa do Kealing, West i Southwest przez Assam i Indie do Ceylon. W Rosji, gniazdownictwo zostało udowodnione tylko dla Rezerwatu Morskiego Stanu Wschodniego - odnotowane w nim w 1987 i 1988. Możliwe jest zagnieżdżanie przy sąsiednich obszarach rezerwatu i innych rasts primorye. Podczas migracji i letnich nomadów, spotkanie na południu. Sachalin, O. Pary, Kuril O-Wah i Kamchatka.

Osobliwości

W Rosji - przez przypadek ptaka pilotażowego. W obszarze zasięgu gniazdowania jest zwykle osiadł tylko w północnych częściach. Średnio Chiny przybywa w kwietniu i pozostaje do listopada. Bagno na brzegach zbiorników wodnych, wirująca wysoką trawę, trzcinę lub krzewy. Mocuje na polach ryżowych, bagnach, surowych łąkach i suchych rozczochranych stokach, w trzcinach i odkrytych zarośli na brzegach zbiorników wodnych.

Gniazdo na sztandzie wśród zalanych wodociągów lub na szerokich pływających liściach. Masonry Duży do 15 jaj, w Chinach nie wcześniej niż druga połowa czerwca.

Avdotka

Ptaki czerwonej księgi rosji

Opis

Duży Kulik (większy gołąb) z głównie piaszczystym kolorem górnej części ciała i licznych podłużnych pendin. Na skrzydła charakterystyczne ciemne i białe paski i plamy. Duże żółte oczy i inne wyglądają się dobrze od wszystkich innych gatunków. Trzy łóżka. Kobieta jest nieco różna od mężczyzn mniej jasnych pasków na złożonym skrzydle. Młodzi mają jeszcze bardziej nudne paski na skrzydle, więcej utrudnia ciału, wzdłużne wahadły mniej ostre. Waga 350-450 g, długość 40-44, skrzydło 22,4-25.5, zakres 77-85 cm.

Siedlisko

Gniazda i spotyka się na rozpiętości w południowej połowie Kazachstanu, na północ do Ładowców Reed-Samara, usta obiektu, oddolnie turgas, północny Balchash i Zaisan. W Kurgalgino 29 maja 1979 r. wydobyty żeński odłożył 1 jajko. Semipalatinsk, 24 lipca, była grupa Avdotoka (ewentualnie potęga), ptak pilotowy został spełniony w rezerwacie Nancy.

Biologia

Normalny, miejsca rzadkie zagnieżdżanie ptaków wędrownych. Mieszka w glinianych pustyniach, szkodników solnych, palenia, sankan i rzadkich krzakach Saksaul lub Tamarisky - od czasu do czasu mieszka na piaszczyste i kamienistych pustyniach - często zamieszkuje obszary wody. Wiosna leci w nocy w małych gwiazdach w marcu lub w połowie kwietnia. Gniazda oddzielnych pary. Gniazda nie budują się, jajka są przełożone bezpośrednio na gołe sól męskie lub w małej dziurze w piasku. Samice jaja w większości w nocy, dzień Avdotki pozostawia gniazdo przez długi czas, a jaja są ogrzane w tym czasie tylko przez słońce. Mężczyzna nie bierze udział w osiągnięciu, ale jest w pobliżu. Masonry z 2 jaj jest produkowane pod koniec kwietnia lub na początku maja.

Biała kuropatwa

Ptaki czerwonej księgi rosji

Wygląd zewnętrzny

Partridge stosunkowo małe parametry ptaków. Długość jej ciała osiąga 35-38 cm, waha się w zakresie 400-700 g. Ma małą głowę i krótką szyję. Dziób jest mały, silny i zgięty. Krótkie łapy są pokryte grube, chroniące przed przeziębieniami północnych regionów. Pazury na łapach są tak ostre, że ptak jest łatwo trzymany na śniegu i może złamać skorupy lodowe w poszukiwaniu żywności. Warto zauważyć, że kobiety są nieco mniejsze i "eleganckie" mężczyźni.

Północna kuropatwa przyciąga uwagę na ciekawy kolor, który różni się w zależności od pora roku. Na okres zimowy odbędzie się śnieżnobiałe upierzenie z małymi czarnymi plamami na zewnętrznej części ogona. Natura nie jest przypadkowo zbiegającym ptaka z takim kolorem: biały biały kolor piór pozwala stać się praktycznie niezauważalny wśród śnieżnych śnieżnych.

Siedlisko

Jak już wspomniano powyżej, ten wdzięczny typ ptaka woli zimne regiony. White Partridge mieszka w Ameryce Północnej i północnej części Eurazji, często znajdującej się na terytorium Grenlandii i Wysp Brytyjskich. W Rosji wybrał klimat ciężkiej Syberii, żyje w Kamczakce i Sachalinie.

Ptaki czerwonej księgi rosji

Ptak, który odnosi się do rodziny ciotki i oddziału z kurczaka, czuje się komfortowo w tajdze, tundrze i festourpunm, a także uważa, że ​​jego obszar domowy, w którym wiele bagien torfowych i mchowych. Little Polar Bird Cartly radzi sobie z zimnymi zimami, niskimi trybami temperatury, przenikliwym wiatrem i brakiem światła słonecznego.

Odżywianie

Co jest zasilane białą kuropatwą? Większość diety (wynosi około 97%) składa się z pasza warzywnego. Mogą to być różne jagody (jagody, głóg, jagody, żurawiny, lingonberry, tkaniny), nasiona, nerki i kwiaty różnych roślin, pędów brzozy gatunków karłowatych, osiki i wierzby, bagno mchu i Evnyak, które znajdują w pobliżu jeziora.

Kiedy liście sezon jagody, ptaki są zasilane przez gałęzi. I tylko 3% diety jest jedzenie pochodzenia zwierzęcego - larwy, błędy, robaki, muchy, pająki i inne rodzaje owadów. Często w kuropatwie brzucha można wykryć małe kamyki połknięte przez ptaki do szybszego trawienia zgrubnej żywności. Pisklęta Pierwsze dni życiowe owady owadów zapewniają białko ciała.

Reprodukcja

Cała zima, biała kuropatwa prowadzi postawany styl życia, a przy przybyciu wiosny przychodzi okres żonatywny. Ptaki są łamane na małe kawałki, zaczyna się wybór miejsc zagnieżdżania. Często często walczy między samcami, co może się skończyć równomiernie.

Mężczyźni przyciągają uwagę kobiet ze specjalnym zachowaniem: wysokie delikatne dźwięki i osobliwe "taniec" ze skrzydłami machającymi. W maju czerwcu jest układanie jaj. Średnio w jednym masonie może wynosić od 5 do 20 jaj o małej gruszku. Początkowo jaja wyróżniają się soczystą oath-żółtą lub bladożółtą kolorowanką z dużą liczbą brązowych wtyczek shada. Po pewnym czasie kolor skorupy staje się bardziej nudny i wyciszony.

Merlin

Ptaki czerwonej księgi rosji

Wygląd zewnętrzny

Jest to największy drapieżnik z rodziny Falcon - znacznie więcej niż wrona. Ma kilka głupich skrzydeł. Upierzenie może mieć różnorodność koloru: prawie całkowicie białe i dalej w zakresie kolorów do niemal ciemności - szaro-brązowy górny i lekki dno, bogato pokryte pendins. Żółte łapy, "wąsy" jest prawie niewidoczny. Młodzi ptaki są całkowicie brązowe.

Styl życia

Zamieszkuje obszary daleki na północy: Wyspy i wybrzeże Arktyki, Tundry i Festourprir, bardzo rzadko osiada w lasach. Woli utrzymywać górzyste sekcje strefy tundry, wybrzeże wspinaczkowe z północnej rzeki, skały wybrzeża morskiego obok wielu bazarów ptaków. Bardzo rzadki ptak prowadzący do nomadyczną lub osiedlającą się. Nigdy nie stawiaj samych gniazd - stale zajmuje budynki innych ptaków.

Ptaki czerwonej księgi rosji

W Festour Tundra, "znany" od jego mieszkań znajdujących się na drzewach, kruk, na skalistym brzegach zajmuje gniazda zim win, zwłaszcza tych, którzy umieszczają na stromych klifach i niszach skalnych.

Reprodukcja

Murowanie jest przeprowadzane pod koniec kwietnia - na początku maja, obejmuje dwa lub trzy jaja (czasami do 5), ohloous kolor powlekany z czerwonymi pendinami. Głos sukienek wygląda jak krzyk większości falconów - ochrypły dźwięk "syak-kyak-chiak" lub długi nowszy "Keek Keek Keek". Niezwykle ostrożny, a zatem mały ptak. Podstawowa pasza - Różni Północni przedstawiciele Ornithofauna: Kuliki, pisklęta, mewy, białe kuropatwy tundry. Metoda polowania - Atak lotu.

Rzadko, ale może atakować na małym gryzonie, na przykład, lemming. Obecnie wymaga szerokiego bezpieczeństwa, ponieważ liczba znacznie się zmniejszyła. Teraz ten drapieżnik jest nawet zabroniony do używania do polowania na sokoła.