Waterfowl

Ogólne cechy

Waterfowl - nie systematyczna definicja ptaków wiodący styl życia wody. Nie obejmują one wszystkich tych ptaków, które polują w kulę wodną, ​​ale tylko ptaki mogą utrzymywać się na powierzchni wody. Z punktu widzenia chmur wodnych nie zawsze jest bliskimi krewnymi.

Wszyscy lub niektórzy przedstawiciele następujących oddziałów obejmują ptaki wodne:

 • GusseyAnseriformes
 • Gagaro w kształcie(Gaviformes)
 • Gumowy(Podpicitiformes)
 • Pelikan(Pelecaniformes)
 • PinguginoSphenisciformes
 • Niektóre żurawie(Gruiformes)
 • Niektóre w kształcie razankoCharadriformes

Chociaż ptaki te nie są krewnymi, ale podobny styl życia doprowadził wielu z nich do tworzenia podobnych cech. Przede wszystkim są to "płetwy": membrana skóry, rozciągnięta między palcami. Dalej - bardzo gęste upierzenie. Ponieważ pióro nie chroni tylko przed wodą, ptactwo wodne ma wysoko rozwinięty środek czyszczący. Ma większość ptaka i sekret emitujący jest używany do opieki nad piórami. Dla ptactwa wodnego ciało ma szczególne znaczenie.

Ogólne cechy

Oderwanie nadlądowania

W jednym miejscu, różne rodzaje ptactwa wodnego, bez tworzenia każdego konkurencji spożywczych - każdy gatunek specjalizuje się w ich kanale. Stąd i różne sposoby górniczego. Mewy i Crags, na przykład, łapią ryby od razu, zanurzając tylko dziób do wody.Baklans nurkują na ryby, nurkowanie w wodzie.Kaczki kaczki również nurkują, ale z powierzchni wody. Inne rodzaje kaczek podczas karmienia, tylko głowa jest obniżana do wody. Łabędzie również przychodzą, ale dłuższa szyja pozwala im wyodrębnić żywność z większą głębokością.

Przez ziemię, ptactwo wodne idź dovil, ze względu na fakt, że ich nogi są szeroko umieszczone. Szeroka tors pomaga ptakowi siedząc na wodzie, jest łatwe do utrzymania równowagi. Shin z kaczki siedzącej na wodzie jest prawie w pozycji poziomej, która jest wyraźnie widoczna na ptakach krajowych lub parkowych. Z wolnym pływającym, nogi pracują na przemian, przenosząc głównie zestaw. Z szybkim pływającym i Shin idzie tam iz powrotem jak tłok. Zmiana kierunku osiąga się przez hamowanie jedną z łap.

Waterfowl Food - Różnorodność zwierząt wodnych i roślin: robaki, mięczaki, okłady, owady, rośliny kwiatowe i ich nasiona, mikroskopijne algi, rzadziej - ryby i żaby.

Wspaniała specyficzna cecha - ich dziób. Jest szeroki, spłaszczony i pokryty całkiem miękką skórą, z wyjątkiem stałego "paznokcia" na końcówce. Krawędzie szczęk siedzieli z płaskimi napalonymi talerzami, w gędziach i szynkach - zęby przypominające prawdziwe zęby, które szydwały ryby, a gęsi - ugryźć kawałki rośliny.

Niektórzy przedstawiciele

Kaczki i łabędzie szybko szybciej wodzie przez płytki, filtrowanie cząstek żywności z niego. Na czubku dolnej szczęki znajduje się wiele napalonych brodawek, odróżnionych w zwykłym szkła powiększającego. Jest to tak zwane skończone ciało dziobu. Pod brodawkami klaczami końcówek nerwowych. Dzięki do nich, w kształcie człowieka może być zafascynowany wodą pod wodą bez widoku.

Oderwanie nadlądowania

Duże i średnie ptaki wiodące wódę i styl życia pół wodny. Wszystkie rodzaje są doskonałymi ulotkami, dostosowanymi do długoterminowej stylizacji lub przesuwnego lotu.

Charakterystyczne cechy wszystkich przedstawicieli rodziny jest obecność membrany łączącej trzy palce na nogach, a spłaszczony dziób pokryty nabłonkiem skórzastym.

Wewnętrzne aspekty faktury i podłączenia, a także krawędzie języka są wyposażone w rzędy płyt poprzecznych przeznaczonych do filtrowania - przenikania obiektów zasilających z wody. Na końcu dziobu jest tak zwany nagietek. W rodzinie różnych grup możliwe są znaczne odmiany budynku dzioba. Tak więc w Cochali, dziób przedłużony, wąski, nagietek był na haczyku, a płytki - w cewkach do renderowania. Plotto, przeciwnie, koniec dziobu jest wtycznie rozszerzony, a stopniowe płytki są maksymalne jak najwięcej.

Szyja w różnych stopniach wydłużona. Ciało jest nieco pochlebne, pióro jest krótkie i bardzo gęste. Nogi są krótkie, umieszczone po bokach przypadków szerszy niż ptaki ziemia, aw jednym lub drugim lub drugim są przesunięte na ogon, z powodu tego, co wszyscy przedstawiciele rodziny idą do ziemi. Skrzydła średniej długości.

Niektórzy przedstawiciele

Gatunki białookiego

Oddział w kształcie gagaro

White-Eyed Nowidry to kaczka średniej kaczki, trochę większy kurczak z ciemnobrązową głową rude. Rozmiary ciała około 42 cm. WingsPins 63 - 67 cm. Waga: 400 - 800 g.W upierzeniu mężczyzny szyi i skrzyni z małym fioletowym układem. Ponadto szyja ma czarny pierścień. Spin, tylna strona szyi czerni i brązowego koloru z zielonym odcieniem, ta sama kolorystyka ma możliwość. Belubo prawie cały biały i ostro idzie w ciemną klatkę piersiową. Belukho za brązem.

White-Eyed Yokes zamieszkuje głównie zwykłe zbiorniki, znajdują się w półpustych i stepach. Dość rzadko białe drzwiczki dokują się w lesie. Wolisz osiadać na jeziorach z saltwatem i świeżą wodą, zatrzymaj się w rzece Deltas. Mieszkaj w zaledwienia, zarośnięta roślinnością blisko wody: Reed, Rogoz, Reed. Takie miejsca są najbardziej wygodne do zagnieżdżania i przyciągania kaczek prowadzących skryty styl życia. W okresie zimowym ptaki trzymają się morskie wybrzeża lub na dużych cielach wodnych śródlądowych z obfite pływające roślinność.

Ten rodzaj kaczek jest monogamiczny i tworzy tylko jeden sezon. Czas trwania reprodukcji jest silnie przesunięty w porównaniu z okresem reprodukcji innych rodzajów kaczek. Pary są tworzone późno i przybywają do miejsc reprodukcji najwyżej w połowie marca. Gniazda są ukryte w zaroślach trzcinowych.

Białooki kaczki to głównie kaczki wegetatywne. Nasiona nasion i rośliny wodne zebrane na powierzchni zbiornika lub na brzegu. Podobnie jak większość innych kaczek, uzupełnia dietę bezkręgowców, którzy są złowione w środku jeziora: owady i ich larwy, skorupiaki i mięczaki.

Głównym zagrożeniem dla istnienia tego typu kaczki jest utrata mokradeł.

W kilku miejscach jego siedliska jest zmniejszenie zakresu. Bardzo nieostrożne, białooki doki często stają się przedmiotem polowania. Kontynuowana eksterminacja ptaków prowadzi do zmniejszenia liczby osób.

Gogol zwyczajny

Przedstawiciele

Zwykły Gogol, lub, jak go także nazywany, Dysput - Wynika to z faktu, że ptaki gniazdują w Vaplah drzew. Odnosi się do rodziny kaczki i jest uważany za średniej wielkości przedstawiciela. Waga dorosłych mężczyzn osiąga 1.3 kilogramy, samice do 900 gramów. Waga ptaka zależy od sezonu i siedlisk. Długość ciała do 50 centymetrów i zakres skrzydeł 70-80.

Bardzo dobrze i pewnie czuje się na wodzie i pod wodą. Przy okazji, że mężczyzna różni się od samicy ze swoim upierzeniem, jest to jedna z najpiękniejszych kaczek. Jeśli opiszysz go na krótko, można powiedzieć, że górna jest czarna, a dno jest biały. Prawda, nadal mają małe białe policzki. Filiżanka czerni z zielonym odcieniem, który błyszczy w słońcu. Łapy średniego rozmiaru znajdują się bliżej tyłu i mają pomarańczowy kolor, czarny dziób. Kolor żeński kolor z lekkimi odcieniami, podczas gdy dna jasna i brązowa głowa.

Jest charakterystyczny dla wszystkich kaczek, ponieważ preferuje rośliny żywności dla zwierząt. Z tego kaczki mięso ma również smak morza, ryb. Główna dieta kaczki jest uważana za małe ryby, różne owady, które żyją na wodzie. Również kaczka może jeść larwy owadów. Męczki, skorupiaki, żaby, rozmrożenia i inne drobne bezkręgowce mogą również uzupełnić dietę w Gogol. Żywność warzywna to glony, ich korzenie, kłącza i mogą być zalane pola zbóż, nasion i ziarna.

Kaczka na jedzenie bardzo często nurkuje na większości dno, gdzie i dostaje jedzenie.

Bardzo szeroki siedlisko zwykłego Gogola: można je znaleźć w Ameryce Północnej, w Europie i Azji. Gogol mieszka w obszarze leśnym w pobliżu rzek, jezior, zbiorników wodnych i bagien. Tundra i latstundra również ich terytorium. Ptak wędrowny, więc nie ma miejsc do zimowania, gdzie mieszka w normalnym czasie. Zimą można je znaleźć w Danii, Bałtyku, Morzu Północnym. Żyj także na ciepłych brzegach Wielkiej Brytanii i Holandii.

Mallard

Dummy drabina

Opis Kryakvy należy rozpocząć wagowo, ponieważ wśród wszystkich rodzajów kaczek mieszkających w warunkach naturalnych, Krakawa jest uważana za największy: bliżej jesieni, zardzewiały śledzion może rekrutować do 2 kg, latem średnia waga dorosłego mężczyzny - około 1,5 kg. Masa kobiet waha się od 0,8 do 1,4 kg, w zależności od ilości dostępnych pasz. Długość korpusu Kaczki średnio - 60 cm, rozpiętość skrzydeł może dotrzeć do jednego miernika, średnia długość skrzydła wynosi 28 cm w spryskiwach i 26 cm - u kobiet.

Sądząc po upierzeniu śledziony i żeńskiej Kryakyva trudno wierzyć, że należą do jednego typu. Kolor żeński jest bardziej przystosowany do przetrwania w warunkach naturalnych, ponieważ ma maskowanie brązowo-czerwony upierzenie kolorów. Brzuch ma ciemniejszy cień. Dziób może być ciemnoszary lub oliwkowy. Łapy pomarańczowe lub czerwone.

Kaczka krzyżówka, jak każdy inny rodzaj kaczki, żyje bezpośrednio w pobliżu zbiorników wodnych lub bagien. Preferencje daje płytką wodę i rzeki z wolnym przepływem. Głównym kryterium wyboru siedliska jest obecność kantabu, gęstych krzewów, starych opadłych drzew na brzegu zbiornika. Takie naturalne kamuflaż są potrzebne przez kaczki na nocleg i jaja siedzące, więc nie zatrzymują się na zbiornikach z nagimi brzegami.

Przedstawiciele tego gatunku są całkowicie manipulisty do swojej diety, więc karmą na tym, co jest obecnie w zbiorniku. Przez cały dzień można zobaczyć okresowe kropki kaczek do wody na żywność, podczas gdy tylko tył i łapy są widoczne z wody, przyklejając się. Ciągnąc głowę, kaczkę, patrząc na dno jedzenia: małe ryby, małe żaby, kawior, algi, różne korzenie i więcej. Specjalna delikatność dla Mallard to wiersz, który zwykle opóźnia powierzchnię zbiorników z stojącą wodą.

Swan-Shipun

Przedstawiciele

Swans-Hips - piękne duże ptaki docierające do czternoty kilogramów ich wagi, są dystrybuowane na terytorium Eurazji i migrując na wybrzeżu Morza Kaspijskiego i śródziemnomorskiego w zimie. Co ciekawe, osoby dorosłe różnią się od młodego śnieżnobiałego upierzenia i jaskrawego czerwonego dzioba, a młodzi ludzie mają szaro-fioletowy dziób, a szary upierzenie jest zapisywane do trzech lat.

Unosi się w zbiorniku, łabędzią wdzięcznie rozpada szyję i wdzięcznie podnosi skrzydła, a kiedy jest zaniepokojony, przerażająco boli. Stąd nazwa - Swan-Shipun. Menu Hype nie różni się od większości menu ptactwa wodnego i składa się z owoców, zielonych części i korzeni roślin rosnących w zbiornikach wodnych i na brzegach, mięczaków, małych wyścigów i robaków. Latem ptaki mogą cieszyć się ziarnem na polach pszenicy.

Dbanie o żeńskie męskie podnosi skrzydła, okazuje się z boku na boczną głowę, pływając wokół wybranego. Dbałość, żeńska kobieta powtarza swoje ruchy. Uzyskana para zajmuje pewne terytorium, że czujny chroni przed inwazją. Gniazdo jest ułożone w głębokich zaroślach trzcinach, utrzymując go ze swoim.

Łabędzie tworzą parę na całe życie i razem angażują się w potomstwo.

Kiedy kobieta agitatuje jaja, męski strzegł ją, a nawet odbywa się w jej gnieździe zamiast jej, kiedy przyszłość Milstic musi pilnie odejść. Łabędź - nie tylko opiekuńczy, ale także dzielny ojciec. Uderzając w skrzydło lisa, nie tylko ją skrzywdził, ale także zabijając drapieżnik.

Po w 1960 roku zakazali polowania na Swan-Shipun, ten rodzaj nie zagraża zniknięciu, ale te ptaki wymagają starannego związku. Nadal mają namacalne szkody dla kłusów. Nie zawsze obserwuje się zawsze na zbiornikach wodnych w okresie piskląt, obserwuje się sposób milczenia. Dlatego w wielu krajach Swan-Shipun jest wymienione w czerwonej książce, jako sygnał, który ptak może zniknąć, jeśli nie zgodny z zasadami ochrony tych pieszych.

Oddział w kształcie gagaro

Wygląd i zachowanie

Duże, wartości z Mallard do dużej gęsi, ptactwa wodnego, prowadzące prawie wyłącznie styl życia wody. Na ziemi są wybierane tylko w celu wywołania jaj i prawie nie w stanie się poruszać. Od najbardziej podobnych do nich platformy różnią się dużymi rozmiarami i stosunkowo krótką i grubą szyję, która nie wygląda na cieńszej głowicy. Brakowało pływającego gagaru czasami może być mylone z kormoranem, ale ten ostatni może prawie zawsze rozważyć długi ogon, podczas gdy Garagar wcale nie jest.

ogólny opis

Wszystkie rodzaje gamar mają dwa sezonowe stroje - konwencjonalnie można nazwać latem (lub małżeństwem) i zimą, choć w naturze wyraźna sezonowość ich zmiany nie zawsze jest obserwowana. Dla stroju letnich, skomplikowane geometryczne wzory kontrastujących spotów i pasków są scharakteryzowane, zima jest głównie dwukórek, podobny do strojów pingwinów: ciemny (szary lub brązowy) z góry i srebrno-biały dno. Prawie o każdej porze roku możesz spotkać ptaki, których malarstwo jest opcjami pośrednim między latem a zimą. Młodzi ptaki umieścić na stroju małżeństwa tylko w trzecim roku życia. Mężczyźni z samic prawie nie ma różnicy. Młode ptaki są jak dorośli w sukience "Zimą", ale zazwyczaj ich kolorystyka wygląda więcej osadów, granice działek upierzenia z różnych kolorów zamazano, a petines jest więcej.

Poza sezonem hodowlanym Gagara żyje głównie na morzu, rzadziej - na dużych świeżych zbiornikach, ale gniazdo wyłącznie na jeziorach. Nordic Ptaki najbardziej charakterystyczne dla Tundry i Tundry Tundry, chociaż południowa granica zasięgu gniazdowania Chernozemu gagara Osiąga szerokość szerokości Moskwy.

Przedstawiciele

Oślepiająca gagara

Oddział Pelicano

Oślepiająca Gagara - największy przedstawiciel oderwania: jego waga sięga 4,1-6,4 kg, długość 76-91 cm. Mężczyźni większe kobiety. Masywna głowa na grubej szyi i dużym, lekko pokrywa światła (żółtawo-biały) dziób. W locie w porównaniu z Gagarami innych gatunków wygląda bardziej masywny i długi. Głos, podobnie jak inne Bargar, głośniejsze i bardziej szorstkie. Od reszty Buza jest dobrze wyróżniający się białym dziobem.

Miejsce rozprzestrzeniania - Arktyczne wybrzeże Eurazji z ust Pechengi na wschód do wschodniego wybrzeża półwyspu Chukotka. Na północ do wybrzeża Arktycznego. Limity dystrybucji południowej nie są wystarczająco wyjaśnione.

Wędrowny, sporadycznie zimowy i częściowo latający ptak. Wiosenna migracja odbywa się w maju i pierwszej połowie czerwca. W miejscach gniazdowych w Arktycznej Tundrze pojawiają się w drugiej dekadzie czerwca.

W Arktycznej Tundrze biała Gagar jest opóźniona przed rozpoczęciem - połowa września. Ptaki zwykle leci nad samym wodą, spokój może wznieść się do 40, a nawet 170 m. Są utrzymywane jeden po drugim, pary, grupy 3-4 osób. W czasach szczytu i spokojnej migracji można znaleźć głównie stada. Wakacje na wodzie rozproszenia drobiu i klastrów nie tworzą.

Sezon hodowlany spada w czerwcu-września. Prymitywne gniazdo w formie pojazdu warzywnego w holu ma najczęściej krawędź wody na wyspach. Murarstwo składa się z 1-2 jaj, podobnych do jaj innych Gagarów, ale większych. Inkubacja trwa około 28 dni. Pisklęta pozostawiają gniazdo następnego dnia po wykluciu. Niezależny staje się w wieku 11 tygodni.

Oślepiająca Gagara wykonuje regularne loty żywieniowe na bogatym jeziorze i ryb rzeki. Całkowita liczba nieznanych, ale uważa się, że jest bardzo mała: na większości obszaru gniazdowania gęstość nie przekracza jednej pary o 100-200 kV. KM. Przybliżona ocena możliwej liczby gatunków w północno-wschodniej części Azji - może przekraczać 10 tys. osoby fizyczne. Oślepiająca Gagar jest wymieniona w czerwonych księgach Federacji Rosyjskiej i na północ od Daleki Wschodu Rosji.

Czerwona Gagara

Niektórzy przedstawiciele

Rozmiar z zwykłą kaczką domową. Dziób jest trochę skrócony. Tył pleców jest szaro-brązowy z małymi blond plamami, boków szyi i głowy szarości, z tyłu szyi znajdują się białe paski, brzuch białego koloru, "specjalny znak" - punkt kasztanowy na gardle. Młody - brązowy kolor z białym nachalnym.

Czerwona Gagara w Tajdze i Tundra mieszka w innej wielkości jezior, w okresie niewykonania może wystąpić na większej słodkowodnej i morzach. Wspólny ptak wędrowny.

Podczas okresu gniazdowania tylko w parach buduje gniazda bezpośrednio z wody, na wyspach - częściej to tylko dziura bez ostrożnych lub z bardzo mellly rośliną podszewką. Muracja jest prowadzona na początku czerwca i składa się z dwóch brązowawo-oliwek kolorów z brązowymi pertonami jaj.

W gnieździe, kobieta siedzi mocno, jest usuwany tylko przez poddawanie osobie prawie blisko, po czym pędzi w wodzie.

Red-Eyed Gagar jest bardzo charakterystyczny dla wody - głęboko zanurzona w wodzie, spowalnia, i tak szybko, co jest prawie niewrażliwe na polowanie, nie można pokazać na powierzchni przez długi czas, a na niebezpieczeństwie niewiele podnosi dziób na górę. W powietrzu ptak wznosi się tylko z wody, z pasa startowego i tylko przed wiatrem. Leci mocno, rozciągając szyję i dzwoniąc tył ciała. Przed wejściem do powietrza spędził głośno. Jeśli nie na gnieździe, ptak jest zmaksymalizowany i niewrażliwy.

Podstawowa pasza - ryby. Woli siedliska - jeziora - odlecieć do "rybołówstwa" do morza.

Ptak może być zjedzony, ale mięso jest bardzo trudne. Częściej na polowaniu na futro.

Chernabaya Gagara

Odłączenie w kształcie pingwinu

Chernochaya Gagar jest wymieniona w Czerwonej Księdze Federacji Rosyjskiej. Jej populacja na terytorium Krasnodaru jest stale zmniejszona.

Gavia Arctica lub Chernozama europejska, jest gniazdującym ptakiem wędrownym, częściowo pokryte stałymi siedliskami. Gatunek ten znajduje się na skraju wyginięcia i wymienionych w Czerwonej Księdze Federacji Rosyjskiej.

Krótki opis:

 • Wielkość ciała: 58-75 centymetrów.
 • Waga: mężczyzna - 2,5-3,5 kilogramów, żeńska 1,5-2,3 kilograma.
 • Skan WingsPan: 1,1-1,4 metra.
 • Ciepła i głowa i głowa Gagars-grey, z ciemną częścią czołową. Przed szyją jest czarny, z metalowymi i miedzianymi odbiciami, z białym wzorem na dole. Czarny Back Black, Bok, Belly White z poprzecznym ciemnym paskiem. Sterowanie i latać skrzydła czarny i brązowy, biały jeść.
 • Zimą, upierzenie przyciemnia, pojawiają się brązowe plamy.
 • Ciało jest wydłużone, ogon nie jest wyrażony, skrzydła są krótkie.
 • Czarne stóp, szare palce z różowymi lub szarymi membranami. Przesunięty do tyłu i niewidoczny w locie.

Strefa nawyków Chernozago Bagary z Alaski do Eurazji. Gniazda w Finlandii, Norwegii, w Ameryce Północnej i Rosji. Zimowanie na Morzu Północnym i Wybrzeżu Atlantyku, w północnej części Morza Śródziemnego, na Morzu Czarnym i Kaspijskim Wybrzeżu. W Rosji, netto w tundrze i strefie lasu, na jeziorach.

Występuje w stewed strefie Morza Azowa w trzecim dekadzie października i listopada. Na terytorium Krasnodar obserwuje się na zimę iw zakresie. Na terytorium Krasnodar propaganda jest chronionym Chernozem Bagary wśród myśliwych i rybaków. Ptak, ekstrahujący jedzenie, nurkuje do wody i często umiera w sieciach rybackich. Polowanie zakazane.

Blackcover lub Polar Gagar

Niektórzy przedstawiciele

Polar Gagar jest jednym z największych, rozmiarów. Jest gorszy tylko przez białą Gagara: jej długość ciała zmienia się od 690 do 910 mm, waga od 2,7 do 6,3 kg. U dorosłych ptaków w letnim głowie i szyi czarny z zielonym odcieniem metalu, wąska sekcja poprzeczna u podstawy gardła ma krótki podłużny wylęg. Szerszą część z taką kreskowaniem znajduje się po bokach szyi, tworząc światło pół-coinera w środkowej części. Górna strona ciała jest czarna z dużym czterokrotnym (w regionie na ramię) i liczne małe zaokrąglone białe plamy. Dolna strona jest biała z wąskimi podłużnymi czarnymi paskami po bokach klatki piersiowej. Nietoperze podstawowe Brownish-Black, cały wierzchołek połowę swoich wędek Blacknaya, Sterujący czarny.

Dziób jest czarny, prosty i masywny, pływający ptak zwykle trzyma go poziomo. Z Czarnozago Bagary, Polar Gagaru jest łatwy do odróżnienia między czarną głową a czarną szyją, a także na głośnym i niegrzecznym głosem.

Charakterystyczny płacz Cheroklyuva Gagara jest głośny i melodyjny. Ten dźwięk ptaków jest publikowany tylko w okresie reprodukcji, aby wskazać granice gniazda. W przypadku niebezpieczeństwa opublikowany jest krzyk ostrzegawczy, przypominający śmiech.

W locie szyja jest wydłużona, nogi znajdują się za ciałem. Przed uruchomieniem startu na wodzie. Podczas lądowania na wodzie najpierw zdobądź piersi niż powoduje typowy hazard.

Polar Gagar jest dystrybuowany w Ameryce Północnej z Pacyfiku do wybrzeża Atlantyku, na północ do wybrzeża Arktycznego, a południe do północno-wschodniej Kalifornii, północno-zachodniego Montana, Północna Dakota, Iowa, Illinois, Indiana, Ohio, Pensylwania i NewFaundle. Mieszka na niektórych wyspach: Islandia, Alejczyk, Niedźwiedź i Dr.

Zamieszkuje Blackwinking Gagar głównie duży i średni rozmiar, dość głębokie jeziora z dobrze rozwiniętą roślinnością przybrzeżną i nadają się do zagnieżdżenia małymi wysepkami w tundrze i otwartych obszarach strefy Taezhnaya. Podczas lotów znajduje się na wybrzeżach morskich, dużych jeziorach i rzekach.

Dummy drabina

Wygląd i zachowanie

Waterfowl z małego (z kroplą) do średniego (z kaczką).

Duże lędźwie mają zdalne podobieństwo z Gagars, różniące się z nich dłuższą i cienką szyją (bardziej cienką niż głowa) i mniejsze rozmiary. Małe gatunki, zwłaszcza w sukience zimowej, mogą czasami mylić z pisklętami innych ptactwa wodnego, zwłaszcza Lyhhi, ale różnią się od nich rozcieńczalnik i dziób, a także mniejsze rozmiary.

Cały czas spędzać na wodzie, doskonale nurkują, prawie nigdy nie wychodzą na ląd i poruszy się, że prawie nie jest w stanie.

Pozostać niechętnie, w niebezpieczeństwie wolę ukryć pod wodą. Róża z wody po uruchomieniu lot jest ciężki i prosty, do ostrych manewrów w powietrzu nie są w stanie. Latające ptaki pędzi pełną brak ogona (jego miejsce rozciągnięte z powrotem).

Styl życia

Gniazda na świeżych zbiornikach, na których otwarte filmy naprzemiennie z zarośli roślinności powierzchniowej (trzcinę, Rogo i tym podobne). W tych zaroślach oszusty są ułożone ich pływające gniazda, której główną cechą charakterystyczną jest to, że są one ułożone z w pełni mokrego materiału, więc nawet taca, w której jajka leżą, zdarza się przez surowe. W okresie małżeństwa na leafling, osobliwe zachowanie demonstracyjne, przypominające parę tańczącej na wodzie. Przyjdź na murację i podnieś pisklęta oboje rodzice. W pierwszych dniach wykluczonych piskląt, w pierwszych dniach są prowadzone na własny tył i karmili małą żywnością zwierząt z dzioba.

Są dystrybuowane prawie na całym terytorium europejskiej części Rosji, z wyjątkiem dalekiej północy. W celu zimowania potrzebnej wody na świeżym powietrzu, a często słone, w szczególności w znacznej liczbie na Morzu Czarnym.

Przedstawiciele

Małe szlifowanie

Kwadrat bezrzutu

Zakończone głównie w krajach tropikalnych i subtropikalnych. Jego rozległa zasięg obejmuje południową i środkową Europę, Azję Południową i północno-wschodnią, Afrykę (na południe od Sahary), Madagaskar, Nowa Gwinea, Wyspy Oceanii.

Mieszkania w małym zarośnięciu jeziorami, w delcie rzeki. Przez większość z zakresu znajduje się w obecności zbiorników nie zamrażających. Aktywny głównie w nocy. Startuje bardzo niechętnie, ale światło i szybkie. Żywi się bezkręgowców wody, rzadziej w małych rybach i kijach.

Obecny mały luystę nie jest tak imponujący, jak więksi przedstawiciele rodziny. Partnerzy pływają do siebie, obracają się w różnych kierunkach, pływać w pobliżu lub zamrożone naprzeciwko siebie. Najbardziej zauważalny trójlill wykonany przez DUET. Wraz z tym ptaki wykazują się nawzajem materiały do ​​gniazda. Do krycia budują specjalne gniazdo z pływających części roślin.

Gniazdo jest pływającą platformą z różnych materiałów roślinnych przymocowanych do roślin stojących w wodzie. Po kryciu liści przez kilka sekund, są zamrożone obok siebie. Po krótkiej przerwie może nastąpić nowe parowanie, ale tym razem partnerzy zmieniają miejsca, więc trudno jest odróżnić obserwatora trzecich wśród dwóch malowanych ptaków i ptaków żeńskich. To zachowanie jest wyjątkowe, nie jest już ptakami.

Sedogol Tower

Przedstawiciele

Muchomórka Sadogol można znaleźć w prawie wszystkich stanach Australii i Tasmanii, gdzie jego ludność ma około 500 000 osób, a także w Nowej Zelandii. W suchych obszarach Australii zazwyczaj brakuje tego wyglądu. Zwykle zamieszkują duże otwarte zbiorniki, które mogą być ujmowane ujmowaniem, słonymi i świeżymi zbiornikami.

Zachowanie półgłoszonego okrutnego jest nieco różni się od zachowania innych przedstawicieli rodziny tętniących życiem. Częściej startuje, gdy osoba zbliża się, podczas gdy inne platformy zwykle nurkują, mniej płaczące, a także najbardziej społeczne, przy mniej wyraźnym zachowaniu konkurencji. Gniazdo w koloniach do 400 gniazd, w pozostałej części okresu na żywo z ogromnymi stadami od 1000 do 10 000 osób.

Sposoby migracji pożyczek pół-galerii nie są wystarczająco badane, ale zakłada się, że gatunek ten pojawia się przez cały czas, gdzie woda może pozostać po deszczu.

Żywi się małymi stawonymi wodami, które łapie głębokie nurkowanie pod wodą. Ten gatunek karmi się dzień, a z niskim oświetleniem poszukuje żywności przede wszystkim na powierzchni wody.

Konstruuje gniazdo na płytkiej wodzie, w pewnej odległości od brzegu, wśród pływających alg, źródeł, trzcinę lub inną roślinność nizinę, zalaną wodą morską. Do budowy gniazda wykorzystuje demontowalne dołączone algi i upadłe gałęzie. Oboje rodzice biorą udział w operacji jaj.

Duży muchomor lub Chomga

Odsunięcie RZHANKO w kształcie

Chomga - duża lojalność, długość jej ciała dociera do 50 MI, są tylko nieco mniej Mallandów. To ptak z cienką szyją, wydłużonym, prostym dziobem. Tył jej brązowo-rude, brzucha, szyi i biała głowa. W wiosennym upierzeniu, Chomgy rośnie dwa ciemne belki piór, podobne do "uszy" i czerwonego "kołnierza" wokół szyi. W zimie tych dekoracji w ptakach. Walczy z Chomgą w stawach i jeziorach w całej Eurazji, z wyjątkiem najbardziej wysuniętych na północ regionach, nie ma też żadnej Australii i Nowej Zelandii.

Każdy z Chomgi jest idealny do pływania i nurkowania, zwłaszcza do pływania pod wodą. Nawet odsetek wydłużonych, takich jak torpeda, ciała są blisko jednego (a mew jest równa 0,5). Dlatego kredytowanie wystarczy, aby zrobić tylko mały ruch stóp - i ona zanurza. Pod wodą, ptaki pływają ze złożonymi skrzydłami, rzędowo w łapach, które są zamieniane jak pływacy. Mogą pozostać tutaj do 50 sekund, zanurzając kilka metrów.

Skrzydła Schomgi są krótkie i wąskie, a mięśnie prowadzące ich w ruchu stanowią tylko dziesięć procent wagi ptaka. Jej lot, choć szybki, ale nie manewrujący. W przypadku podróży na ziemi, stopy Chomgy nie są w ogóle przystosowane - porusza się bardzo niezbogo. Żywność z rybami, skorupiakami, mięczakami, żabami, tritonami, owadami wodnymi.

W Europie ptaki zagnieżdżające w połowie marca-kwiecień. Gry Brica o dużej luglarskiej przepustki w wodzie, są bardzo złożone i kolorowe. W obu płciach po bokach świtu rosną długie czarne pióra, przypominające rogi, a czarne i czerwone pióra do szyi tworzą osobliwy kołnierz, dzięki czemu głowa nabiera trójkątny kształt. Podczas meczów małżeńskiej mężczyzna i kobieta są ściśle nurkowani i rozeszły się na powierzchnię z grupą glonów w dzilach, po którym pływają blisko siebie, prawie pionowo pochwalić się w klatce piersiowej i obracają głowy. Ten taniec wygląda bardzo eleganckim.

Oddział Pelicano

Wygląd i zachowanie

Oddział łączy kilka grup dużych ptaków, zauważalnie inaczej różny i wiodący wód i kołnierz styl życia - FRIGATES, Pelikany, Olush, Baklanov i Smerezhek. Dla ptaków masa ciała, z których waha się od 0,4 do 13-14 kg, latają całkiem dobrze, zwykle aktywne łączniki są w stanie szybować. Na ziemi poruszają się powoli i czyli rzadko, większość gatunków nurkowania dobrze i produkuje żywność - przede wszystkim rybę - w wodzie.

Styl życia

Typowe mieszkańcy dużego wybrzeża słodkowodnego i morskiego mogą wystąpić na otwartym morzu - wolą skoncentrować się w miejscach bogatych w ryby lub duże bezkręgowce wodne. Gniazda najczęściej w mieszanych lub pojedynczych koloniach, duże niechlujne gniazda amorka są ułożone na drzewach, na skałach, w trzcinach lub na ziemi na wyspach. Wiek trzech lat i więcej. Monogamki, dbanie o potomstwo leży na obu partnerów, charakteryzują się poważnymi demonstracjami małżeństw.

Konserwacja kolonii zagnieżdżania zależy w dużej mierze zależy od obaw: odwiedzanych przez osoby kolonii są bardzo wrażliwe. Układanie murów trwa od 4 do 7 tygodni, pisklęta rodzą się ślepy i gołe, po 6-10 dniach są pokryte grubym krótkim w dół, spędzić kilka tygodni w gnieździe. Osiadł lub lot, wiele ruchów na zimę w pobliżu miejsc do gniazdowania. Sezonowa redystrybucja z powodu zmian w obfitości dostępnych rezerw.

Niektórzy przedstawiciele

Kormoran

Przedstawiciele

Duży kormoran sporadycznie (miejsca) jest dystrybuowany na całej półkuli wschodniej, a także na wybrzeżu Atlantyku w Ameryce Północnej. Na terytorium Rosji w południowych regionach z czarnej ziemi do Primorye, podgatunki pH.C.SIENESZA, który obecnie rozprzestrzeni się na północ.

Duży kormoran - duży ptak, jego długość osiąga 80-100 cm, zakres skrzydeł 130-160 cm, waga 2-3 kg. Samice małe mniejsze samce. Dorosłe ptaki czarne, z zielonym i fioletowym brokatem, z powrotem i skrzydła ciemnoliwującej oliwek, z łuskowym czarnym wzorem. Część opero "Twarz" biała, w niektórych podgatunkach biała dolna szyja i klatka piersiowa. W okresie małżeńskim na głowie, oprócz krótkiej czerni, Ukraińcy rozwijają białe pióropodobne pióra, z których głowa wygląda jak "szary", po bokach ciała pojawia się na dużym białym miejscu. Upierzenie jest gęste, skrzydła są stosunkowo krótkie i pod wodą podawają głębokości kierownicy.

COBLANT mają słabo rozwinięty żelazo Cobbychard, ich pióra są zaklinowane, a ptaki są zmuszone do wysuszyć je przez długi czas pod słońcem i wiatrem.

Duże kormoranty zamieszkują zarówno wybrzeża morskie, jak i zbiorniki śródlądowe. Gniazdo z kolonami z kilkudziesięciu tysięcy par. Często kolonie są mieszane, t. MI. Wraz z kormoranami są inne gatunki ptaków, głównie różne czaple.

Głos kormoranów gruboziarnisty i niski i przypomina tuszy. Ogólnie rzecz biorąc, kormorany są dość cichymi ptakami, ale gniazda, komunikując się z pisklętami, stają się "rozmowni". W dużej kolonii podczas okresu karmienia te "rozmowy" są zwykle połączone w jedno solidne głośne zbieranie.

Polowanie na ryby, kormoranty unoszą się, obniżył głowę niski i patrząc na zdobycz. Zauważając rybę, nurkuje i uderza ofiarę silny belfer cios z boku, a potem chwyta zdobycz. Pojawił się, zabija ryby, a potem ostro rzuca go w powietrze, zręcznie przechwycając go dla wygody połknięcia. Wysłany zdobycz zawsze tylko z głowy.

Różowy pelikan

Waterfowl

Różowy pelikan - duży rozmiar ptaka z łabędź. W chwalebnej rodzinie pelikanów zajmuje honorowe drugie miejsce, uzyskując jedynie najbliższą krewną kręconego pelikana. Zakres skrzydeł męskich różowy pelikan może osiągnąć 3,6 m, długość ciała wynosi 1,75 m, a waga wynosi 15 kg. Samice są zazwyczaj lżejsze niż 5-7 kg.

Ten spektakularny ptak otrzymał swoją nazwę dzięki jasnoróżowym cieniu upierzenia. A po stronie brzucha ciała różowy kolor przejawia się najbardziej intensywnie. Kiedy skrzydła pelikana są złożone, wydaje się, że kolor całego ciała ma jednorodną. Jednak warto wystartować, jak widoczne są czarne muchy.

Pink Pelican Flight Special: rzadko i głęboko rozbija skrzydła, próbując przez większość czasu, aby wznieść się w powietrzu. Ponieważ dziób pelikana jest dość ciężki, trzyma go prosto, rzucając jej szyję. Taki duży ptak do trzymania w powietrzu jest potrzebny bardzo szerokie i duże skrzydła, więc natura nie pozuje z ich wielkością: długość skrzydła różowego pelikana czasami osiąga 77 cm.

Ale najbardziej zauważalna część jego ciała jest uważana oczywiście dzioba. U mężczyzn jego długość różni się od 35 do 47 cm, u kobiet - od 28 do 46 cm. Takie potężne narzędzie jest potrzebne do połowów: konieczne jest krzyk wody, ponieważ kilka soczystych ryb włącza tam.

Zastanawiam się, jakie różowe pelikany polują razem, że nie jest to charakterystyczne dla reszty przedstawicieli rodziny. Aby to zrobić, stają się okrągłym i zaczynają pukać na skrzydła na wodę, jazdy przyszłości zdobycz do centrum. Następnie synchronicznie opuścił dzioby do wody, biorąc udział w całkowitej kupie.

Różowe pelikany karmią najbardziej inną rybę, dając preferencję największych kopii, które będą mogły złapać. W Europie polują na Karpov, aw Afryce - na Cichlid. Czasami są pisklęta i jaja opakunków CABLAN. W dniu wymagany jest jeden pelikane od 900 do 1200 GAMM.

Północna Olusha

Waterfowl

Należy do północnej alusha do rodziny Alsusheva i jest ptakiem morskim. To dość duże rozmiary. Długość ciała osiąga miernik, zakres skrzydeł 180 cm. Masa ciała osiąga 4 kg. Samice i mężczyźni nie różnią się w żadnym kolorze ani rozmiarze. Dorosłe ptaki mają białe upierzenie, z wyjątkiem wskazówek skrzydeł, które posiadają ciemnobrązowy odcień. Różnią się także kolorem głową i szyją. Są zazwyczaj lekkie żółte. Ale niektóre osoby są absolutnie białe. Żubr i ciemnoniebieski. Końcówka go lekko wyginana. Oczy niebieskie i otoczone czarną skórą bez piór. Na podbrzedzie znajduje się czarna uzda, nogi są ciemnozielone.

Ciało ptaka wydłużone i ma idealny przepływ. Dużo pomaga podczas polowania. Faktem jest, że Północna Olusha jest wielkim nurkiem. Widząc powierzchnię wody, stado ryb, ptak jest szybko leci i całkowicie zanurzony w wodzie. Może zejść na głębokość 15 metrów. Ale chwytając zdobycz, natychmiast pędzi do powierzchni morskiej. Jest to charakterystyczne, że to pierzasty piękno może tylko nurkować. Jeśli unosi się, nie działa.

Ptak mieszka tylko na wodach północnoatlantyckim i utrzymuje w pobliżu brzegów Ameryki Północnej, Europy i Afryki Północnej. Poza okresem zagnieżdżania migruje trochę na południe, ale nigdy nie leci na terytorium Ameryki Południowej i Afryki Zachodniej. Oznacza to, że można powiedzieć, że północna Olusha jest chłodna, ale nie do gorącego klimatu.

Zasilany głośnym pięknem w głównej rybie. Ulubione danie - śledź atlantyckie. Na przekąskę również Koryushka, dorsz i kalmary. Ale z reguły największe połowy, które można opanować, nie przekracza 30 cm. Wszystko, co ma duże rozmiary są wykluczone z diety.

Liczba tego typu jest obecnie trzyma na jednym stabilnym poziomie. W tej samej Wielkiej Brytanii ptaki ptaków są zabronione przez prawo. W kolejności wykluczenia mogą złapać mieszkańców wyspy Lewisa, w momencie czasu, to fedaya piękno było delikatnością. Ale tutaj istnieją pewne normy - nie więcej niż dwa tysiące celów rocznie. W tym czasie zniknięcie tej populacji nie zagraża.

Odłączenie w kształcie pingwinu

Przedstawiciele tego oderwania są dość duże i mają usprawnione ciało. Wszyscy przedstawiciele zamieszkują głównie terytoria północne. Ptaki tego oderwania są jedynymi ptakami, które nie latają, ale powoli nurkują i pływają.

Dodatkowe informacje Nie latające ptaki obejmują również osoby o strusie w kształcie.

Numery odłączenia w kształcie pingwina około 20 gatunków. Ten oderwanie składa się z jednej rodziny - pingwin.

Wygląd zewnętrzny

Przedstawiciele tego oderwania mogą być duże lub średniej wielkości. Największym ptakiem jest Imperial Penguin o masie około 50 kilogramów Otheroomu przez jeden metr. Wystarczająco dużo Royal Penguin, Rozmiary ciała dotyczy licznika i waży około 15 kilogramów. Najmniejszy jest taki sam mały pingwin (waga od kilograma do 2,5 kg i wzrost do 50 centymetrów).

Pingwiny mają gęste ciało i ma grubą warstwę tłuszczu, co pozwala im wytrzymać mróz. Nogi są krótkie z membraną między palcami, która służy jako osobliwa kierownica podczas pływania pod wodą. Ze względu na fakt, że nogi pingwinów są ujawnione daleko z powrotem do ciała i tylko mięsistych koszujących łapy wystają, to jest niezwykle trudne dla nich i będą miały wystarczająco niezręczne. Ale nie przeszkadza niektórym gatunkowi do wspinania się na skałach lub skoku.

Odżywianie

Zasadniczo dieta pingwinów obejmuje różne ryby, a także skorupiaki. Te, które karmią się skorupiakami spożywać więcej jedzenia niż ci, którzy wolą jeść tylko przez ryby.

Ciekawym faktem w odżywianiu pingwinów jest to, że podczas przeżycia Mollingu i jaja (dotyczy tylko niektórych gatunków: czubaty pingwin, Imperial Penguin) Nie jedzą i biorą energii do metabolizmu z rezerw naftowych. W tym okresie pingwiny tracą około połowy ich wagi.

Piją głównie wodę morską, a nadmierna ilość soli w swoim ciele wychodzi za specjalne gruczoły, które znajdują się nad oczami.

Siedlisko

Największą liczbę gatunków znajduje się w pobliżu przybrzeżnych wodach Antarktyki, Nowej Zelandii, Republiki Południowej Afryki, są również szeroko rozpowszechnione na całym wybrzeżu Ameryki Południowej i na Wyspach Galapagos w pobliżu równika. Ze względu na fakt, że pingwiny wolą zimno, są rzadko występujące w tropikalnych szerokościach szerokości.

Niektórzy przedstawiciele

Imperial Penguin

Waterfowl

Imperial Penguin jest największym i najbardziej ciężkim współczesnym gatunkiem rodziny Penguin. Średnio wzrost wynosi około 122 cm, a waha się od 22 do 45 kg. Czarna głowa i tylna część brzucha - biała, do góry staje się żółty. Podobnie jak wszystkie pingwiny, Imperial Penguins nie wiedzą, jak latać. Wraz z królewskim pingwinem odnosi się do rodzaju pingwinów cesarskich.

Mężczyźni imperialnego pingwinu osiąga wzrost 130 cm i zważyć średnio 35-40 kg, ale maksymalnie ciężar mężczyzny może osiągnąć 50 kg. Samice osiągają 114 cm wzrostu i 32 kg wagi. Upierzenie cesarskiego pingwinu na plecach jest czarne, a na biało klatce piersiowej, co sprawia, że ​​wodzie jest mniej zauważalne dla wrogów. Pod szyją i na policzkach mają malarstwo żółto-pomarańczowe. Pisklęta są pokryte białym lub szarawym w dół.

Podobnie jak ptak Ptak Cesarski Penguin poluje wyłącznie w oceanie. Kurduje ryby, kalmary i Kille.Imperial Penguins Hunt Group.Grupy te pływają bezpośrednio do drobnych ryb i szybko atakują kopalni, klucze są tym wszystkim, co przed nimi powstają. Mała ofiara, którą jedzą w wodzie i z większą zdobyczą, powinni płynąć na powierzchni, która ma być rozdzielona. Polowanie, pingwiny cesarskie przezwyciężyć na duże odległości, poruszając się z prędkością 45-58 km / h i spadając na głębokość 535 metrów. W razie potrzeby mogą spędzić pod wodą do 15 minut. Im więcej światła, głębsze nurkują, ponieważ ich główny punkt orientacyjny jest wizją, a nie słysząc ani echo sonda.

Royal Penguin

Waterfowl

Gniazda na wyspach w pobliżu Fire Earth: South Georgia, Wyspy South Sandwich, Marion, Creez Island, Kergelen (wyspa), Stado, McQori (Island) McQori.

Królewskie pingwiny gniazdują z kolonami na twardej powierzchni, głównie skały. Gotowa do reprodukcji mężczyzny jest przegrana przez kolonię, kołysząc głowę, aby samice mogły zobaczyć pomarańczowe plamy na głowie, uderzając o okres dojrzewania. Od czasu do czasu mężczyzna daje szkic krzyków, podnosząc dziób do nieba. Zainteresowana kobieta zbliża się do mężczyzny. Czasami wystąpią brutalne walki dla kobiet, podczas których samce zaciekle biją sobie nawzajem ze skrzydłami. Kiedy kobieta dokonuje wyboru, zaczyna się piękny taniec. Pingwiny prowadzą głowy do nieba, a jednocześnie krzycząc, upuszczają je jak w impotence. Ptaki delikatnie dotykają się z dziurkami i umieścić głowy na ramionach partnerowi, a boczna wygląda jak przytulanie pingwiny. Kiedy kończy się taniec, żeńska spada na ziemię, biorąc zapraszającą pozę. Mężczyzna wspina się jej z powrotem i bratnią ptaków. Powiązanie trwa około 4-6 sekund, po czym mężczyzna idzie z kobiety. Dance and Mating powtarzają wiele razy.

Jajka są odłożone w grudniu-styczeń, podczas gdy w murarskim jednym jajkiem. Kobieta stawia jajko do łapów i pokrywa fałd na brzuchu. Potem mężczyzna jest włączony. Czas trwania 54 dni.

Charakterystyczną cechą reprodukcji pingwinów królewskich jest to, że przetrwają głównie pisklęta z jaj w toku w listopadzie i grudniu. Pozostałe pisklęta, z późniejszego muru, nie mają czasu i umierają w zimie. Dorosłe ptaki, których pisklęta zmarła, następnym razem zaczynam odkładać jaja wcześniej. Jednocześnie ptaki, których pisklęta z powodzeniem wzrosła, następnym razem zaczynają odroczyć jaja później, a następujące pisklęta nie przetrwają.

Pingwin tolstocky

Waterfowl

Mieszka na wyspach Stewart i Sander, przylegający do południa Nowej Zelandii, a także w samym Nowej Zelandii na południowo-zachodnim wybrzeżu Wyspy Południowej.

Długość ciała 55-60 cm, gdy masa od 2 do 5 kg (średnia - 3 kg).

Jedzenie jest wydobywane w wodach przybrzeżnych, pasza na skorupiakach, zakwestionowanych mięczaków i płytkiej ryb. Podczas reprodukcji migrują z wybrzeża, niektóre gniazda mogą znajdować się na wysokości 100 m npm. Zimą pingwiny są w oceanie i żyją samotnie. W lipcu - migrują do miejsc zagnieżdżania. W ciągu dnia pingwiny ukrywają się w gęstej roślinności, półksięgowanych półkach, pokazując aktywność tylko przy wystąpieniu zmierzchu i nocą.

W koloniach par znajdują się na odległość od siebie. Nie gniazduj w otwartych miejscach, preferowane do zagnieżdżenia skalistego półki, opadłych drzew, otworów. Mężczyźni wracają do miejsc zagnieżdżania w lipcu, zwykle dwa tygodnie wcześniej niż kobiety. Gniazdo buduje się z małych gałązek. Samice zwykle odkładają dwa jajka jasnozielony. Singing Eggs trwa 4-6 tygodni. Z reguły najczęściej jedno umiera jajko, ale jeśli obie osoby przetrwają, rodzice nie są w stanie nakarmić dwie pisklęta, a słabsza skrzynka umiera. Dwóch piskląt przetrwa, z reguły wykluły się z większych jaj. Mniejszych jaj, często nie wykluwa pisklęta ani umiera w ciągu kilku dni po pojawieniu się.

Pierwsze 2-3 tygodnie, po wykluciu laski, mężczyzna pozostaje w pobliżu gniazda i chroni go, a kobieta szuka przygotowania pasz. Dwa tygodnie oboje rodzice idą do morza, pozostawiając laskę na brzegu w grupie młodych. W wieku 75 dni pisklęta są linted i już w stanie pływać w morzu.

Kwadrat bezrzutu

Bardzo heterogeniczna grupa ptaków, z których niektóre mają tak mało wspólnego, co może być przeznaczone na niezależne oddziały. Rozmiary od małych do dużych, masy od 20 g (małe pasterze) do 12-16 kg (niektóre żurawie, DROF), odpowiednio, odpowiednio od 12 do 120-176 cm. Zamieszkiwanie biotopów w pobliżu wody i suche otwarte przestrzenie, niewiele wiążą się z roślinnością lasową. Wśród żurawi nie ma prawdziwych drewna i ptaków morskich. Większość rodzajów monogamanów gniazduje na ziemi, nie tworzą kolonii. Ścieżki potomstwa, mniej często półpożycie. Odżywianie jest zróżnicowane, wiele grup jest wszechmrzejsze, część prowadzi zmierzch i życie nocne.

Wspólne morfologiczne cholernie trochę. Dziób jest zwykle ściśnięty z boków, ma przez nozdrza, jego formę - od stożka do rozszerzonego. Czaszka, z reguły, nie ma sizheenatycznych, funkcjonujących artykulacji podstawterigoidów. Kręgi szyjki macicy 15-20. Nogi są długie, rzadziej średniej długości, dolna część dolnej nogi nie jest operą. Nie ma żadnego wiele, ale przełyk jest silnie rozciągnięty, mięśniowy żołądek ma potężne ściany i trwałe naskórki, niewidomych jelit zawsze działają, chociaż istnieją różne długości, jest żółci. Duży typ tracheobralchroniczny. Pióra konturowe zwykle przenoszą pręt boczny, większość grup dławnicowych jest operami. Paramount zamienia 10-11, kierownicy 4-10 pary.

Crane w kształcie - oczywiście starożytna grupa, dla wielu znaków najbliższy w kształcie RZHANK. Bliskość ta jest uznawana za morfologów i biochemików, chociaż interpretacje systematycznych różnych szkół miejsca szczelinowego w systemie klasie ptaków są zupełnie inne. Relikwie Carawra wskazuje, w szczególności zwiększoną liczbę przedwczesnych, rodzin, porodu w porównaniu z liczbą gatunków. Biorąc pod uwagę dane paleontologiczne, spektrum ekologiczne o smaku niezwykle szerokości - z gigantycznych biegłych roślinożernych i drapieżnych ptaków wypełniających odpowiednich niszach dużych ssaków, do pięknych pływaków i nurków, podobnych stylu życia z jej życiem.

Przedstawiciele

Łyska

Waterfowl

Lyshuha - powszechna ptactwo wodne, czasami nazywany bagno. Waży w pobliżu kilograma, który jest porównywalny z ciężarem środkowej kaczki, długość ciała wynosi 35-38 cm. Całe ciało jest pokryte czarnym piórem, który jest nieco lżejszy na piersi i brzuchu niż na plecach. Dziób jest biały, jego podstawa ma białe skórzasty rumieniec, podobny do lizyny, z której ptaka i ma swoją nazwę. Stopy matowy żółty kolor kończy się długimi szarymi palcami.

Warto zauważyć, że chociaż Lysha i prowadzi przytłaczającą część życia na wodzie, nie ma pomiaru pływania. Zamiast ich po bokach palców są małe ostrza.

Podczas pływania ptaka, ponieważ powinien skinąć głową do każdej odpychania do nóg, a jej ogon jest obniżony na dno. Zgodnie z tymi funkcjami możliwe jest rozróżnienie Lyshuk z innych ptactwa wodnego.

Ale leci, w przeciwieństwie do Kryakv, nie ma znaczenia i czy w wyjątkowych przypadkach, wolą ukryć przed niebezpieczeństwem. Do startu, ptórczył kilka dziesiątek metrów biegnie przez wodę na wiatr, intensywnie pracując ze skrzydłami, aż zyskuje wystarczającą prędkość do startu. Ten rodzaj Lyszuchu z Pacyfiku do wybrzeży Atlantyku Eurazji, gdzie północna granica obszaru przychodzi do 64 stopni szerokości północnej. Z regionów z klimatem umiarkowanym ptak leci do zimy w Afryce Północnej, Malezji i na brzegach czarnych i śródziemnomorskich morza. W Australii, Indiach i na Europejskim Wybrzeżu Atlantyku, gatunek ten żył.

Do rozliczenia Lyshuk wybiera płytkie zbiorniki, przykucnął o grubej roślinności bagiennej, na przemian z otwartymi obszarami wody. Witryny gniazdowania przybywają do miejsc Kaczki rzeki później i prawie natychmiast przejdź do gier małżeństwa. W tym czasie ptaki są bardzo aktywne, biegnące wokół wody, unoszą się nawzajem, towarzysząc tym działaniom w osobliwych płac.

Podczas usuwania potomstwa, mężczyzna i kobieta z Ryano chronią terytorium w promieniu 60-80 metrów od gniazda nie tylko z wkroczenia z siebie podobnych, ale także z innych pieczy. Pisklęta pokryte gęstym ciemnym w dół, po kilku godzinach po urodzeniu schodzą na wodę i podążają za rodzicami.

Kamnetsa zwyczajna

Waterfowl

Suszarka zwykła, woda, trzcinę lub bolotnaya - ptak jest stosunkowo mały, a dla rozmiarów przypomina przedstawicieli centrum. Rozmiary jego ciała wynosi od 25 do 30 centymetrów, a waga wynosi 150-500 gramów. Biznesowa jest dość duża i gęsta, a głowa jest stosunkowo niewielka. Dziób jest stosunkowo mały, ma trójkątny kształt i trochę wskazał i pochylił się na końcu. Skrzydła małej długości i ich zakres wynosi 50-60 centymetrów. Te ptaki wyróżniają się raczej długimi i silnymi nogami, które pozwalają im poruszać się z łatwością na brzegach włamywaczy. Palce są również bardzo długie i cienkie, a membrany pomiędzy nimi brakuje, ale nie przeszkadza im dobrze pływać. Ogon jest bardzo krótki i ma formę w kształcie klina.

Podobnie jak wielu przedstawicieli w kształcie Caraeva, zwykłego pasza hodowla na obu warzywach i żywności pochodzenia zwierzęcego.Również jedzą algi, zboża, liście, pająki, rony, ślimaki, mięczaki i kijanki. Większość ptaków spożywczy znajduje płytką wodę, gdzie powoli idzie i zamienia liście pływających roślin, próbując znaleźć zdobycz. Również w rzadkich przypadkach nurkuje płytką dla swojej ofiary.

Zwykły ruch - monogamiczny ptak. Gniazdo, z reguły, na małej elewacji w środku zbiornika lub na jej krawędzi wśród laski. Czasami ich gniazda znajdują się na dachach domów w osiedlach. Obaj partnerzy biorą udział w budowie gniazda, zbierając suche łodygi do gniazda, liści trzcinowych, laski, centrum, lotosu. Murarstwo składa się z 5-10 jaj i kobiece demolides, często dwa takie murowanie. Jaja opierają się na obu rodzicach przez trzy tygodnie, ale nadal kobieta spędza więcej czasu na układanie, a nie męski. Pisklęta pojawiają się w tym samym czasie i pokryte czarną długą fortuną.

Ptaki są osiadani, a migracyjny styl życia. Zamieszkują prawie wszystkie kontynenty, z wyjątkiem północy Europy i Islandii. Często osiedlają się na zbiornikach różnych typów i małych stawów miejskich.

Odsunięcie RZHANKO w kształcie

Waterfowl

Przedstawiciele tego oderwania są największymi ptakami umieszczonymi w pobliżu wody. Oderwanie w kształcie RZHANKO ma ponad 300 gatunków i łączy około 20 rodzin (przekąski, nauczanie, Avidta, Serpelves, Rzhankiy, Clever i inni), które z kolei są również podzielone na przedmieścia i nadwyżki.

Wygląd zewnętrzny

Wszystkie rodzaje są różne w wyglądzie i rozmiarach. Uważa się, że duży przedstawiciel jest uważany za Gagara, Hochotun Chernogol, srebro mewa, wielkość ich ciała waha się od 50 do 80 centymetrów, a waga wynosi 1,5-2 kilograma. Istnieją również bardzo małych przedstawiciele, takich jak piekekeeper, Chernysh, Chernozemobik, Khruban, FIFI, łąka Tirkushka, wspólna pływarka, rękawica, przewoźnik ptaków i innych. Wymiary tych ptaków nie przekraczają 25 centymetrów i ważą nie więcej niż 100 gramów, a pewna waga to nie więcej niż 50 gramów.

Wszystkie rodzaje są bardzo różne w wyglądzie, więc trudno jest złożyć inną charakterystykę. Ale jeden ogólny, zjednoczony tam - wszystkie ptaki są bardzo związane z wodą. Belfer we wszystkich rodzajach jest bardzo inny: może być bardzo długi jak przedstawiciele składu i bardzo krótki.Większość Wingday i długa i wskazała. Kolor jest również inny, ale przeważają białe lub matowe kolory.

Odżywianie

Niektóre rodzaje pieczeń, a inni wolą jeść tylko żywność zwierząt. Ponieważ prawie wszyscy żyją w pobliżu zbiorników lub morza, zgodnie z głównym jedzeniem większości jest ryba. Inni na wymianę ryb wolą jeść z różnymi wodami i owadami lądowymi. RZHANKA White Feeds na glony morskich, a Egipski biegacz preferuje nasiona roślin.

Siedlisko

Ptaki tego oderwania są powszechne na całym świecie, nie wykluczając Antarktyki, jeszcze więcej - na północy Liczba RZHANCO w kształcie zwiększa się, czują się znacznie bardziej komfortowo niż w tropikach. I dla ekosystemu Arktyki i subarcticznej odgrywają zasadniczą rolę.

Przedstawiciele

Biały mewa

Waterfowl

Wszystkie stroje są głównie białe, średniej wielkości mewa, nieco większy rozmiar, z okrągłym głową, krótką szyją i krótką nogami. Wspólne proporcje nieznacznie przypominają gołąb. Długość ciała 40-48 cm, Skrzydła Zakres 106-120 cm, Waga 448-700 g.

Strój dla dorosłych nabywa do końca drugiego roku kalendarzowego. Upierzenie dorosłych ptaków w lecie i zima jest całkowicie białe, ze słabym odcieniem kości słoniowej. W niektórych ptakach pręty podstawowej muchy i piór kierowniczych jasnożółty. Oczy są ciemnobrązowe, pierścień wokół oka jest czerwony, zima jest czarna. Niebieskawo-szary lub szaro-zielony, z pomarańczowym lub żółtym końcem, w rzadkich przypadkach całkowicie żółty. Czarne nogi. W ptakach w gnieździe i pierwszych strojach zimowych, białe upierzenie, z inną liczbą blackNieped pontryny na płaszczu, rozpadające pióra skrzydła, na zdolności, klatki piersiowej i na końcach koła zamachowego i piór kierowniczych. Blacknate lub brązowe plamy koncentrują się przed oczami i gardłem. Głodny skrzydła jest głównie biały. Ciemnobrązowe oczy, pierścień wokół szaro-oka lub czarny.

Kryv Grey-Green, Ciemniejszy niż Dorosłych ptaków, z bladożółtym lub (zwłaszcza na łączeniu) pomarańczowy koniec. Stopy szaro lub odbiór. Drugi zimowy strój nie różni się od dorosłego. Dzięki wyjątkowym wyglądzie, biała mewa jest niemożliwa pomylić z innymi rodzajami facetów.

Zamieszkuj wysokie geografia. W Rosji Gniazda na Wyspach Arktycznych - Franz Józef, Nowa Ziemia, North Earth, a także w Kanadzie, na Spitsbergen i Grenlandii. Południowa granica pasma zimowego przechodzi obok granicy lodu arktycznego. Schroniska na południe na brytyjskie wyspy. Rzadko dociera do wybrzeża kontynentu europejskiej Rosji, znany jest spotkanie z wybrzeżem półwyspu Kola.

Wspólne boobing

Waterfowl

Mały kot z prostym, cienkim i ostrym czarnym dziobem. Otwory nozdrza znajdują się u podstawy imprezy, na samym upierzeniu czoła. Nogi są stosunkowo krótkie, zestaw jest sprężany z boków i ma zgniłe wąskie, ostre krawędź, łatwe do rozpowszechniania wody podczas pływania nóg. Skrzydła ostre i wąskie, ogon lekko zaokrąglony. Długość ciała 18-19 cm, Skrzydła Zakres 31-34 cm, Waga 20-50 g. Nie ma podobnych gatunków.

U dorosłego mężczyzny, szczytu głowy, pasy, przód pleców i piór na ramię blacknickers, na ciemnym, czerwonawym tle. Nad okiem i pod nim - na białym plamce. Po bokach szyi na dużą czerwoną plamę, czasami zamknięte na szyi przed naszyjnikiem. Na plecach i ramionach wiele piór z szerokim beczkami Ocher łączą się w paski podłużne. Biały podbródek i gardło, front szyi, przód klatki piersiowej i boków ciała brązowawo szary, belry. Migrujące pióra i boki są białe. We wszystkich strojach w locie na skrzydle na górze, widoczny jest szeroki biały pasek. Ogon u podstawy białego, reszta ciemnobrązowego. Dziób czarny, nogi ołów szary, Radugina Dark Buray.

Dorosła kobieta w lecie malowany jaśniejszy niż mężczyzna. Głowa, środek głowy, przód pleców i piór na ramię Sizo-ASP, a nie czarnobrązowy, czerwonawo-brązowy pendan na Darkee nie ma. Przód szyi, przód klatki piersiowej i boków ciała szarości. BOCA Neck Bright Redhead, Wiele osób Czerwony kolor oddaje szyję z przodu i zbliża się do przodu klatki piersiowej. W przeciwnym razie jeden jest podobny do kolorowania z mężczyzną. W dorosłych ptakach w zimowej sukni czole, uzda, boks i przód ciemności biały. Tematy, głowy i paski wzdłuż środka okładek.

Młodzi ptaki w pierwszej sukni zimowej malowały tak samo jak dorośli w zimie, ale kolorowanie górnej rozpadającej się piór skrzydła z nimi z czerwonawo-ocherem kajmami. .

Terno

Waterfowl

Crafformy są bliskimi krewnymi chapami, ale w niektórych przypadkach są trochę mniejsze niż te ptaki. Zwykle wartość ptactwa waha się od 20 do 56 cm.

Ciało ptaków jest cienkie i wydłużone, plecy jest słabo wygięte - skrzydła są dość długim ogonem bez głębi. Wygląd piór charakteryzuje się bezpośrednim, długim, ostrym dziobem i małymi nogami, na których znajdują się baseny. Kolor jest lekki, na głowie - kapelusz z czarnych piór - Belly Białe upierzenie z czoła rozprzestrzeniają się na nozdrza.

Na całym świecie, od Arktyki do Antarktyki, 36 rodzaje pękniętych jest szeroko rozpowszechnione, a 12 z nich mieszka w ciepłych krajach, wyłącznie w tropikalnych szerokościach szerokości.

Czarna farba, wspólna w Europie Środkowej i Południowej, ma rozmiar około 25 cm. Nazwa ptaka otrzymała dla czarnego koloru dzioba, a także podobny kolor głowy, klatki piersiowej i brzucha w okresie małżeństwa. Górna część upierzenia jest pomalowana na szaro.

Ciekawe kolorystyka ma blond farbę. Nie trudno odgadnąć nazwę, którą ptak ma białe skrzydła. Raczej tylko tył skrzydła jest malowany w takich tonach, tylko lekki pasek z góry i ciemności. Jednak zimą biali ptak czoło i brzuch.

Zazwyczaj farby osiadają na brzegach i płycizny świeżej wody i mórz, wypalania lub piaszczystych warkoczyków i wysp. Wśród odmian tych ptaków znanych i dystrybuowanych jest rzeka Colt.

Te ptaki są zazwyczaj nieco większe niż ich krewni - mają dziób wielkości głowy popiołu głowy z góry, trochę lżejsze poniżej. Pióra na czole zmieniają kolor: latem, na szczycie czerni, w zimie, czarno-białe plamy są zauważalnie obserwowane - plamy szkarości, na końcu czerni i nóg są czerwone.

Takie skrzydlate stworzenia można znaleźć nie tylko na brzegach świeżych zbiorników i rzek, ale także na wybrzeżu Morza. Rozlany pierzasty z koła polarnego do Morza Śródziemnego.