Pielęgnacja i konserwacja akhatiny ślimaka w domu

Ślimak Akhatin odnosi się do rodziny Archaachatinidae Mollusk, która obejmuje przedstawicieli kilku narodzin. Akhatina (Achatina) są podobne do ich krewnych Archaachatina, ale mają bardziej spiczaste szlifowanie skorupy. Gigant Akhatina jest płodny, może przynieść 100-600 jaj na raz, który ma zaokrąglony kształt i białą skorupę.

Opieka i treść Ahantin

Afrykańskie Akhatyny są jednym z największych mięczaków na planecie. Mają duże muszle z żółtym brązowym odcieniem i ciemnym wzorem. Ciało jest brązowe lub ciemne, miękkie i w guzkach. Największa instancja miała wagę do 600 gramów, a długość skorupy wynosi prawie 40 cm.

Najczęstsze domowe akhatyny - Achatina Fulica. Te afrykańskie mięczaki terenowe znajdują się w wielu krajach tropikalnych i szkodzi z owocnymi roślinami. Akhatyny charakteryzują się szkodliwym rysunkiem zlewu, którego kolor zależy od diety żywnościowej. Kolor miękkiej części ciała jest podobny do Archaachatiny, ale Fulka jest bardziej wyraźna guzki. W sklepach zoologicznych można częściej spotykać Achatina Fulica, ponieważ po prostu je trzymają, a oni dużo jedzą.

Od początku XIX wieku to zwierzę, "wysiłki" osoby, okazało się być przesiedlone w różnych tropikalnych i subtropikalnych strefach, gdzie nie było.Będąc szkodnikami rolniczej, teraz uszkadza różne kultury roślinne, preferując trzcinę cukrową, a czasem lekkie budynki, skrobanie tynku z nimi niezbędnymi do strojenia zlewu, jednocześnie mnożenie z ogromną prędkością. Sztywne metody, w tym wysokie grzywny, takie jak w Ameryce, do importowania do kraju Akhatyny, inwazja udało się zapobiec.

Na szczęście, w warunkach Rosji, Akhatin nie przetrwa w przyrodzie, zbyt surowy klimat. Tutaj jest zwykle zawarte w terrariach jako zwierzaka, którego dzieci najczęściej przynoszą. Pomnożone łatwo i jest zwykle dystrybuowane bezpłatnie, konieczne jest udanie się do młodych ślimaków. Na tej stronie strony "Petswear" opowiemy o tym.

Opieka i treść Ahantin

Ślimaki zdrowotne Akhatina

Ślimak Akhatina, przy zachowaniu w domu, osiąga długość 20 cm. Jak widać na zdjęciu w tekście, umywalka stożkowa, najczęściej nagła w lewo, chociaż odwrotna wersja jest dość powszechna. Dorosłe zwierzę ma zwykle zlew z 7 - 9 tur. Jego kolor zależy od menu Mollusk, znaki przekazywane przez dziedzictwo i inne warunki istnienia ślimaka. Najczęściej rysunek na zlewie składa się z pasków różnych odcieni brązu. Spotkaj się i jasne, albinos.

Terrarium dla twojego zwierzaka nie jest konieczne do kupienia w sklepie zoologicznym. Jest całkiem możliwe, aby używać zwykłego akwarium, nawet prądu, ponieważ nie musisz wlać do niego wody. Takie akwaria czasami emitują sąsiedzi lub znajomości.Możesz użyć projektu zarówno pleksiglas, jak i zwykłego krzemianu.

Objętość akwarium jest wybrana co najmniej 10 litrów na ślimak. Taki dom jest wygodnie czyszczony, że musisz dokonać kilku tygodni. Wymagany jest szkło pokrywa lub powlekanie, w przeciwnym razie Twoje zwierzę podróżne do podróży. Świeży dostęp do powietrza można zapewnić otwory lub szczeliny między pokrywką a obudową obudową.

Na dole takiego terrarium zasypiamy glebę, korzystnie co najmniej 5 - 10 cm. Gruby. W tej pojemności substrat kokosowy jest dość odpowiedni, który jest sprzedawany w sklepach zoologicznych. Możesz także użyć torfu, w tym takiego, który spotyka się w kwiatkach, należy sprawdzić tylko ze sprzedawcą, a lepiej przeczytać etykietę ostrożnie. Nie powinno być nawozu. Nie należy używać gleby dla kwiatów, zawiera masę chemikaliów, które nie przynoszą korzyści.

Nie odpowiadaj także trocinowi, aby zachować dom gryzoni, takich jak ozdobne króliki lub świnki morskie, nie lubią ślimaków. Starannie musi korzystać z ogrodu lub leśnictwa, lepiej jest nadal luźny miotu lasu, bez igły choinki, może zawierać różne pasożyty lub zakażenie.

W każdym razie kosztuje co najmniej gotowanie do dezynfekcji. Gleba nie może się bardzo namoczyć, będzie to optymalna wilgotność. Ponadto nie pozwoli awarii zwierzęcia przy spadaniu ze ścian terrarium.

Kiedy treść domu, Akhain nie jest złe, aby umieścić mały pojemnik z wodą w terrarium, ponieważ te małże uwielbiają pływać. Woda będzie musiała zmienić kilka razy w tygodniu, ponieważ jest zanieczyszczony. Statek powinien być płytki, tak że najmniejsze ślimaki nie mogły przypadkowo dławić się w nim. Musi być wystarczająco ciężki i stabilny, że twoje zwierzę nie mogło go odwrócić, nawet jeśli jest w pobliżu kopanie w glebie. Rozlana woda doprowadzi do wysokiej wilgotności w terrarium.

Temperatura w takim domu powinna znajdować się na poziomie 24 - 27 stopni. Ponieważ jest nieco wyższa niż zwykła temperatura pomieszczenia, możliwe jest zwiększenie go na koszt światła lampy. Ale nawet w temperaturze pokojowej, ślimak Akatina będzie zadowalający, tylko jeden stanie się mniej. Nie zaszkodzi na postie w terrarium i różnych schronach: połówki garnków ceramicznych kwiatów, kawałki kokosów, squamos lub dużych kamieni. W jasnym czasie ślimak woli ukryć.

Wilgotność w domu można określić przez zachowanie zwierzaka. Jeśli stara się cały czas na ścianach - oznacza to, że ilość wody jest nadmiernie, a jeśli stara się zatykać zlew - oznacza to zbyt suche w terrarium. Aby zwiększyć wilgotność, a najlepiej potrzeba, aby zwilżyć glebę lub posypać ścianę obudową swojego zwierzaka z opryskiwacza. Możesz wykonać ziemię, zwiększając lukę między akwarium a powlekanym szkłem i wzmacniając podświetlenie.

Afrykański Ahather, a także inne ślimaki, takie jak ampuille lub ślimak winogronowy, kanały na produktach warzywnych. Uwielbia miękkie i rozkładające się części roślin. Ponieważ musi budować zwierzęta do zbudowania zlewu, mogą jeść glebę bogatą w nich, a nawet spłukać wrak odpowiedniej rasy.

Młode ślimaki, z do 5 centymetrów, wolą jeść rośliny na żywo. Wraz z wiekiem jedzenie zmienia się i stare kopie są podawane głównie przez martwych, gnijących resztek roślin, a liczba spożywanych żywności również rośnie.

W domu Akhatin Fulika z przyjemnością zjada ogórki, cukinię i inne miękkie warzywa. Ona również musi dać skorupę jajową jako źródło wapnia lub możliwe jest dodanie do kredy żywności, również zbudować powłokę.

W literaturze zaleca się dodanie produktów wapnia i białek do diety, takich jak mięso i jaja z kurczakami gotowanymi. Jeśli dasz bananowi jako jedzenie, zdarza się, że nic innego nie ma ślimaków Akhatina nie chce już "wziąć usta", ta sama sytuacja może się zdarzyć z ogórkami. Jak widać z powyższego, opieka nad tym zwierzakiem nie jest skomplikowana, a nawet dostępna dla dziecka.

Ślimaki zdrowotne Akhatina

Reprodukcja akhatyny

Ponieważ jesteśmy z takimi egzotycznymi stworzeniami, nie jesteśmy zaznajomieni z takich egzotycznych stworzeń, a nie jest tak wiele o opiece, prawdopodobnie będzie interesujące dla ciebie i przydatne do nauki o zdrowiu takich ślimaków i o chorobach mogą boleć. zwrócić

Choroby ślimaków Akhatyna

Najczęściej w naszym kraju, ślimak akhatyny jest importowany z Afryki i innych gorących krajów, mogą zatem być zainfekowane egzotycznymi pasożytami, a nawet mogą być nosicielami chorób niebezpiecznych. I zdobyć ten egzot, który jest po prostu ze statku - lepiej nie warto. Nikt nie gwarantuje, że wtedy nie zawiedziesz miesiąca w łóżku z gorączką, rysując taką infekcję od swojego Ahhara.

Wolisz "krajowe opcje domowe", hodowane w domu na naszych szerokościach. Ale nawet jeśli nabywasz "rodzimy" ahather, obserwuj higieny i środki ostrożności - prać po kontakcie z mięczakiem i rękami z mydłem. Jeśli chodzi o zdrowie ślimaków, jednak ludzie mają jednak ludzie życia, musisz wiedzieć, jak im pomóc w przypadku. Jeśli tak, jeśli ślimak złamał część zlewu - to nie jest powód do pożegnania się z nią.

Mollusk może przetrwać, na to smaruj uszkodzone krawędzie skorupy z antyseptyką i upewnij się, że ślimak będzie w kwarantannie, gdzie był czysty i usunięty. W swoim ciele, procesy regeneracji automatycznie muszą zostać uruchomione, a jeśli zakażenie nie przeniknęło jej ciało - Mollusk przetrwa, pojawią się nowe tkaniny, które zaostrzone. Oczywiście, po takiej kontuzji, zlew nie będzie wyglądał tak pięknie, jak poprzednio, ale twój ślimak Akhatina pozostanie żyła.

Inny problem o tym, co miłośnicy zawartości ślimaków w domu są opowiedziane, wynika z faktu, że Akhatyny mają nawyk krzyknięcia zlewu, a ze względu na to, pogłębianie może zostać zmiażdżone. Aby odstawić się od tej aatyny - smarować zlew z czymś nieszkodliwym, ale nieprzyjemnym do smaku.

Czy można przyjmować ślimaki ahather

Z punktu widzenia bezpieczeństwa ślimaków - lepiej nie bierz ich na ręce, zwłaszcza dla jego wrażliwych części ciała. Jeśli nadal nie czekasz, aby wziąć zwierzaka na dłoń - najpierw zwilżasz nogę moluska i nakładasz palcem pod nim, a druga ręka delikatnie trzyma go ciężkim zlewem. zwrócić

Ile ślimaków Akhatiny

Jeśli przestrzegasz naszych zaleceń dotyczących treści ślimaka Akhatyny w domu, a pokochasz swój niezwykły zwierzak, może żyć w twoim domu do 10, a jeszcze więcej lat. Przygotuj się na długą i szczęśliwą okolicę.

Reprodukcja akhatyny

Akhatina - Hermaphrodites, Oznacza to, że każde zwierzę może wykonywać zarówno funkcje męskie, jak i żeńskie. W ekstremalnych warunkach, z niską gęstością zaludnienia, możliwe jest samoobsługowanie, ale jest rzadką i wymuszoną miarą. Parowanie jest poprzedzone charakterystycznym taniec małżeńskim, zawsze powodując zdumienie u ludzi, którzy mogą trwać do 1-2 godzin.

Jeśli występuje partnerzy o tej samej masy, występuje nawożenie dwustronne, jeśli zwierzęta mają różne wielkości, tym większy ślimak odgrywa rolę kobiety, ponieważ rozwój jaj będzie wymagał wysokich kosztów. Z tego samego powodu, który nie osiągnął osobników na dużą skalę, tylko funkcje mężczyzny, jaja zaczynają być utworzone później, aby osiągnąć maksymalne rozmiary.

Ślimak ahather po jednym kryciu może przechowywać spermę w swoim ciele przez dwa lata, stopniowo używając go do nawożenia dojrzewających jaj. Liczba jaj lub ikony w muracji jest zwykle około 200, aw niektórych przypadkach duże kopie mogą odłożyć do 300 sztuk, podczas gdy zwierzę może zrobić do 6 masonów rocznie.

Okres znalezienia jaj w ciele matki waha się od 1 do 2 tygodni, po czym kobieta kładzie je w norce w glebie. Rozmiary jajek Akhatyna mają około 5 mm, a w kształcie są podobne do kurczaka. Jest wyraźnie widoczny na dolnej zdjęcia. W zależności od temperatury otoczenia, 1-3 tygodnie jaj wydają się małe, do pięciu mm, ślimaki. W naturze są też wiwroje tego zwierzęcia.

W zależności od warunków treści, Twoje zwierzęta osiągnęły dojrzewanie w ciągu 6-15 miesięcy i żyć do 5-6, a czasami nawet do 10 lat. Rosną przez całe życie, ale nierówne. Szybko przed osiągnięciem dojrzałości seksualnej lub około 2 lat, a następnie tempo wzrostu gwałtownie zwalnia.

Akhatina głównie nocne ślimaki i dzień, w którym zwykle śpią, łzawiając się w ziemię. Ale wieczorem zwierzętami budzą się i zaczynają szukać jedzenia, "elegancko" pełzające przez terrarium. Ale z wystarczająco wysoką wilgotnością może być aktywny w dniu.

Jeśli warunki w terrarium są niekorzystne, stało się zbyt suche lub żadne paszy, ten ślimak może leczyć się w hibernacji, zamknięciu zlewu i spać przez bardzo długi czas. Dlatego, jeśli musisz udać się na wakacje lub podróż służbową, twoje zwierzę może zrobić bez ciebie i bez żadnej opieki. Bez poważnych konsekwencji dla Akhatiny można liczyć na hibernację do 2 miesięcy.

Jeśli planujesz tęsknić za długi czas, lepiej tworzyć niekorzystne warunki z góry do zwierzaka. Zmień ziemię w terrarium, aby wysuszyć i nie karmić zwierzęcia. Daje ci możliwość upewnienia się, że ślimak zasnął. Wyjść z hibernacji, ostra potrzeba trzymania pod strumieniem ciepłej wody i po 5 - 10 minutach się obudzi. Po tym zwierzak musi natychmiast karmić, cokolwiek zaczął przywracać siły.

Uważa się, że Akhatina - "Smart" ślimak. Jest w stanie odróżnić właściciela od innych ludzi. Być może manifestacja jej różnych warunkowych refleksów. Dla wielu właścicieli obserwacja tego ślimaka daje wielką przyjemność, pomimo faktu, że jest to wszystko, co ciesznie powolne zwierzę. Ślimak Akatina uwielbia, gdy właściciel kąpie ją "na rękach" w ciepłej wodzie.

Nie ma jednak reakcji alergicznych na śluzu tych ślimaków, jednak rąk po nich powinny nadal umyć mydłem, w przyrodzie to zwierzę jest przewoźnik pasożytów, niebezpiecznych i czasami śmiertelnych dla osoby. Ale w kontekście rosyjskiego klimatu jest on zakażony czymś w rzeczywistości, ponieważ możliwe jest kupowanie akhatyny z hodowców.