12 Ciekawych faktów o tarantulach

Do rodzaju Tarantulow należy do 220 odmian pająków. Więcej niż inne w różnych częściach świata można wykryć apulian tarantula (Tarantula Lycosa). South rosyjski tarantula (Lycosa Singoriensis), o którym mowa w Mizgire, mieszka w dawnych republik. Jego znak korporacyjny jest ciemnym miejscem, podobnie jak tubetę.

Opis Tarantula

Opis Tarantula

Tarantula wchodzi do rodziny wilków pająków, choć stale próbuje hodować pająkami drobiu (Lat. Theraphosidae). Z ostatnich tarantula różnią się w kierunku ruchu szczęki.

Obsiakki (z powodu trujących kanałów na granulowanych topach) wykonują dwie funkcje - doustnągodę i narzędzia ataku / obrony.

Najbardziej atrakcyjna tarantula - 3 rzędy błyszczących oczu: pierwsza (niższa) seria składa się z czterech małych "koralików", na nich "zamontowanych" 2 większe oczy, a na koniec kolejna para znajduje się po bokach.

Osiem rzadkich "okularów" jest czujnie po tym, co się dzieje, wyróżniając światło i cień, a także sylwetki znanych owadów w przedziale do 30 cm. Spider oferuje doskonałe słuchanie - schody człowieka, które słyszy 15 km.

Tarantula rośnie, w zależności od gatunku, do 2,5 - 10 cm (z różnorodnymi kończynami 30 centymetrów).

Tarantul wie, jak regenerować utracone kończyny. Z moltingiem zaczyna rosnąć nową łapę (w odcięciu powrotu). Zwiększa się z każdym molaniem, aż osiągnie naturalny rozmiar.

Osoby żeńskie są lepsze od wymiarów swoich partnerów, często zyskującą masę płytową 90 gramów. Kolor pająka może być inny i zależy od zakresu. Więc South rosyjski tarantula zazwyczaj demonstruje brązowy, lekko czerwonawo lub piaszczysty obraz z czarnymi plamami.

Obszar, siedliska

Obszar, siedliska

South rosyjski tarantula - najbardziej imponujący pająk, który mieszka na rozległym terytorium byłego Związku Radzieckiego. Lycosa Singoriensis mieszka na Kaukazie, w Azji Środkowej, na Ukrainie i na Białorusi (gdzie w 2008 r. W latach zalewowych, Dnipro i Pripyat).

W naszym kraju jest dystrybuowany prawie wszędzie: mieszkańcy Tambova, Orlovskaya, Niżnego Nowogród, Saratowa, Belgorod, Kurska i Regionów.

W dużych ilościach pająk znajduje się w regionach Astrachan i Wołgograd (szczególnie w pobliżu Volga), a także na terytorium Stavropolu. Tarantul od dawna jest "przepisany" na Krymie, po którym udało jej się zrobić Polska do Baszkirii, Syberii, a nawet na terytorium trans-bajkał.

Południowy Rosyjski Tarantul uwielbia suchy klimat, często osiedlający się w strefach stepowych, półpustynnych i pustynnych (z dostępem do naturalnych zbiorników). Mieszkańcy wiejskich znajduje się z pająkiem na polach, ogrody, ogrody (podczas ziemniaków) i na stokach wzgórz.

Lifestyle Spider

Lifestyle Spider

South rosyjski tarantula jest łowcem siedzącym w zasadzce, która staje się dziurą, wykopana o 50-60 cm. O tym, co dzieje się na szczycie, pająk uczy się na oscylacji sieci: rozważnie gwałtownie wznosi się ścian jego schronienia.

Cień owadów, migający światło. Tarantula nie jest zwolennikiem spacerów i czyni je w razie potrzeby, pozostawiając dziurę w poszukiwaniu górnictwa. Na nocnym polowaniu jest niezwykle ostrożne, a z norki daleko nie odchodzi.

Ofiara jest odpowiednia powoli, z przystankami. Potem nagle skacze i gryzie. W oczekiwaniu na mordercze działanie toksyny, może być nieustannie podążając za owadami, gryząc go i podskakując, dopóki cierpiący zostanie opuści ostatnie westchnienie.

Przedmioty ataku naszej tarantuli stają się:

 • Caterpillars;
 • Świerszcze i chrząszcze;
 • karaluchy;
 • Medveda;
 • robaki;
 • pająki innych gatunków;
 • muchy i inne owady;
 • Małe żaby.

Mężczyźni walki z Tarantulov ze sobą, mimo pór roku i odpoczywają od pracowników cywilnych tylko podczas hibernacji.

Reprodukcja tarantulowa

Reprodukcja tarantulowa

Południowe rosyjskie tarantulas spadają na wynik lata, po czym zwykle partnerzy, a partnerzy przygotowują się do zimowania. Z pierwszymi przeziębieniami w Pouchikhy, wejście na ziemię i rozbija się na dole, z dala od mrozu.

Na wiosnę kobieta przechodzi na powierzchnię, aby rozgrzać się w słońcu i powraca do norki do układania jaj. Kokon, w którym jajka plecione, wyciąga z nim, pokazując niestrudzoną opiekę nad jego bezpieczeństwem.

Wyjście z kokonu, zatrzymuje się do matki (jej brzuch i pałąk), który nadal chroni potomstwo przez jakiś czas, trzymając go z nim.

Połączona niezależność, pająki opuszczają matkę. Często przyspiesza ich wyjście do większego życia, dla którego chwyta wokół dziury, tylne nogi rzucające niemowląt z ciała.

Więc Tarantulas kontynuuje własne. Młodzi pająki znajdują nowe miejsce zamieszkania i zaczynają kopać otwory, których głębokość wzrasta, gdy tarantula rośnie.

Ugryzienie tarantula

Tarantula jest dośćróżna i nie atakuje osoby bez ciężkiej okazji, w tym celowej prowokacji lub przypadkowego kontaktu.

Zmieniony pająk powiadomi początek ataku zagrażającego pozę: będzie budować na tylnych nogach, podnosząc przednie. Widząc to zdjęcie, bądź przygotowany na atakowanie i ugryzienie, podobne do gryzienia pszczoły lub Horshny.

Toksyna południowej rosyjskiej tarantuli nie jest śmiertelna, ale płytki ugryzienie towarzyszy ostry ból, obrzęk, rzadziej - nudności i zawroty głowy.

Ugryzienie jest migrowane do papierosa lub dopasowuje się do toksyny rozłożonej. Nie zapobiegnie żadnych leków przeciwhistaminowych.

Zawartość tarantuli w domu

Tarantulov, w tym południowy rosyjski, często trzymaj się w domu: są to zabawne i nieuzasadnione stworzenia. Warto pamiętać, że te pająki mają dobrą reakcję i bolesny kęs, więc kontaktując się z nimi, potrzebujemy uwagi i zbierania.

Na podstawie obserwacji, South rosyjskiej tarantuli, chroniąc Jego Lair, wskakuje na 10-15 centymetrów. Na temat ogólnych warunków zawartości tarantula różnią się niewiele od normalnych odmian pająków drobiowych.

Niezmienna reguła, która jest zobowiązana do utrzymania nowo utworzonego mistrza tarantuli, - w jednym terrarium, zostanie wybrany jedyny pająk. W przeciwnym razie najemcy stale się dowiedzą, który z nich jest silniejszy. Prędzej czy później jeden z bojowników zdejmie pole walki.

Zauważono, że w środowisku naturalnym Tarantula żyje dwa lata, aw niewoli może żyć dwa razy więcej.

Wiadomo, że długowieczność tarantula wynika z jej odżywiania i liczby linii. Pająk Fed często linie, że skraca swój okres życia. Chcesz żyć zwierzakiem przez długi czas, trzymaj go wrwi.

Arachnarus

Zamiast tego samioorium lub akwarium z pokrywką będą również odpowiednim mieszkaniem dla tarantuli, gdzie są otwory powietrzne.

Należy pamiętać, że obszar zbiornika dla dorosłego pająka jest znacznie ważniejszy niż jego wysokość. Średnica okrągłego akwarium powinna być 3 perukami łapów, w prostokątnym - a długość i szerokość muszą przekraczać zakres kończyn o 2-3 razy.

Dla południowego rosyjskiego tarantula zalecił terrarium orientacji pionowej z warstwą podłoża co najmniej 15 cm.

Podkładowy

Te pająki mają silne szczęki, że nie tylko doskonale wybuchają zaczętej gleby, ale także żuć aluminium i stałe polimery.

Pająk powinien mieć możliwość kopania otworu, więc dno arahanarium (terrarium) spada śpiący glinę z piaskiem, aby uzyskać warstwę 15-30 cm.

Rola podłoża może również mówić:

 • włókno kokosowe;
 • torf i humus;
 • Chernozem z wermikułami;
 • Ziemia.

Wszystkie te elementy muszą być zwilżone (z umiarem!). Przed osiedleniem Tarantula upewnij się, że w przyszłym mieszkaniu nie ma obudowy (jeśli zdobiłeś terrarium w celach estetycznych).

Arachnariusz nie zostawiaj otwartych: na rogu, pleciona sieć, twoje zwierzę łatwo wychodzi z jego zamku.

Czyszczenie

Jest zorganizowany co miesiąc i pół, czyszczenie otworu z odpadów kręgosłupa lub cięcia roślin (jeśli istnieje).

Ponieważ Tarantul często pozostawia Nora, będziesz musiał zwabić go z bryłą plasteliny, miękkiego żucia, żywicy lub ciepłego wosku. Nie czekaj na reakcję na piłkę, będzie spidr.

W domu, okresy aktywności pająka są takie same jak na wolności: jest wesoły przed wczesną wiosną przed rozpoczęciem zimna. Zimą pająk usuwa norkę i "uszczelnia" wejście.

Tryb zawartości

Optymalna temperatura znajduje się w zakresie od +18 do + 30 ° Celsjusza. Tarantula nie przyzwyczajają się do naturalnych wahań temperatury: mogą szybko dostosować się do nich.

Pająki otrzymują wilgoć z ich ofiar, ale woda powinna być gdzieś w pobliżu. W Terrarium konieczne jest umieszczenie napoju i utrzymanie niezbędnego poziomu wilgotności.

Możliwe, że miska do picia, jeśli jest przestronny, pająk spróbuje użyć i jako osobisty basen.

South rosyjski tarantula będzie wdzięczny za Koryagę zainstalowaną w swoim domu (gdzie będzie okresowo jeździ) i skromna roślinność.

Podświetlenie Aranariii jest rozmieszczone w usuwaniu z otworu pająka. Zmień wodę i nawadniaj glebę jest wymagane każdego ranka, aż lampa jest włączona.

W promieniach ultrafioletowych Tarantulas nie potrzebują: weź zwykłą żarówkę lub lampy fluorescencyjnej (15 W). Pet będzie ciepły pod jej światłem, prezentując, że sunbathes na słońcu.

Odżywianie

Owady spożywcze nie przekraczają jego ciała (z wyłączeniem kończyn) na paszę South rosyjskiej tarantuli.

Niż pasza

Lista produktów do strojenia domowego obejmuje:

 • Karaluchy (Turkmen, marmur, Argentyńczyk, Madagaskar i inne);
 • Larwy Zofobas i robak mąki;
 • świerszcze;
 • Plasterki posiekanej wołowiny (Skim).

CRICHERTOV, z reguły, kup w sklepie zoologicznym lub na rynku ptaków, ponieważ, w przeciwieństwie do karaluchów, są trudne do wynagrodzenia w domu: pełzanie, świerszcze łatwo upłynniej ich towarzyszy.

Raz w miesiącu w kulkach mięsnych mieszane poliwitaminy, co dwa tygodnie - glukonian wapnia. Surowy pająk "klopsik" daje prawo w łapach.

Pod zakazem są:

 • domowe karaluchy (mogą być zatrute);
 • Owady uliczne (mogą być zakażone pasożytami);
 • Mouses i żaby (powodują śmierć domowych pająków).

Jeśli pomimo ostrzeżenia zamierzasz rozpieszczać owady zwierząt z ulicy, złapiesz je z dala od hałaśliwych dróg i miast. Nie utrudnia inspekcji owada do wykrywania pasożytów i mycia go wodą.

Niewłaściwe jedzenie dla tarantula będzie drapieżniki owadów, takie jak Choppedra, Mantis lub inne pająki. W tym przypadku zdobycz może być twoim kudłym zwierzęciem.

Szybkość pasz

Ostatnio pojawił się w świetle, karmą noworodków i małe krykietki.

Młodszy karał Tarantula dwa razy w tygodniu, dorośli - raz w 8-10 dni. Pozostałości uczty z Aranariów natychmiast usuwają.

Pełny pająk przestaje reagować na jedzenie, ale czasami konieczne jest przestać karmienie w interesie samej tarantuli. Sygnał wystarczającego wypełnienia brzucha służy jego wzrostowi (1,5-2 razy) w stosunku do Polaków. Jeśli karmienie nie zatrzymuje się, tarantula brzuszna pęka .

Wskazówki do karmienia

Nie panikuj, jeśli pająk nie je. Tarantula mogą być głodne od miesięcy bez szkody dla zdrowia. Jeśli zwierzak nie zjadł od razu owady, naciśnij drugą głowę i zostaw go w terrarium w nocy. Rano górnictwo pozostało całym? Po prostu rzuć owad.

Po molowaniu pająka lepiej nie karmić kilka dni. Obliczany jest okres abstynencji z żywności, dodając 3-4 dni do linii.

Nie zostawiaj owadów bez opieki w Aranarii, aby uniknąć możliwych problemów: żeński Cockroacan może być hodowla, a będziesz szukał zapięcia wokół apartamentu szokowych cockrackers.

Kup tarantula

Można to zrobić za pośrednictwem stron internetowych darmowych reklam, sieci społecznościowych lub specjalistycznych forów, w których gromadzą się kochankowie dużych pająków.

Osoba z południowego rosyjskiego tarantula jest oferowana nabycie przez 1 tys. Ruble i wyślij Cię do innego miasta.

Nie zapomnij przed zakupem, aby dowiedzieć się, jak ważne jest, aby sprzedawca stawonogów jest odpowiedzialny i dopiero po tym liście pieniędzy.

Oglądanie tarantuli, bez wątpienia bardzo interesujące, ale nie relaksuj się - niemniej jednak trujące i gryzie bez dużo myśli.

Top 12 ciekawych faktów o tarantulach

Ugryzienie tarantula

 1. Długość korpusu największych tarantula wynosi około sześciu centymetrów, z wyłączeniem zakresu łapy.
 2. Tarantula są w stanie wyprodukować sieć, ale nie latają sieciami do polowania. Pajęczyna obejmują masonę jaj i izolują swoje dziury na zimę.
 3. Zewnętrzny szkielet chityny tarantula jest bardzo krucha, więc jakakolwiek spadek może spowodować ich śmiertelne obrażenia.
 4. Na końcach łap Tarantuli znajdują się nominacje, jak koty, pazury, które pomagają im trzymać, palenie, gdzie oni robią.
 5. Wszystkie trujące tarantula, ale ich trucizna nie jest w stanie zabić osoby.
 6. Samice tarantulowa żyją do trzydziestu lat, ale mężczyźni - trzy do pięciu razy mniej.
 7. Przy stosunkowo skromnych rozmiarach ciała łapy tarantuli mogą osiągnąć 20-25 centymetrów. Nie dziwi się, że ludzie się ich boją.
 8. Dla toksyczności i konsekwencji Tarantula gryzie dla osoby porównywalnej z ugryzieniem pszczeli.
 9. Tarantula będzie miała tylko osobę pijaną w rogu, w przeciwnym razie wolał ucieczkę.
 10. W przypadku poważnego zagrożenia taranłą z tylnymi łapami, koleżankowi zbierowcy umierają z brzuchem i rzucają je do przeciwnika z siłą.
 11. Tarantula prowadzą życie nocne. Polują, skradają się do górnictwa i nagle jej atakuje.
 12. Linia, tarantulas mogą rosnąć utracone kończyny.