Spiderman - lifestyle

Duży pająk drobiowy - największy słynnych pająków na planecie, zamieszkuje w niektórych regionach Afryki, Australii i Ameryki Łacińskiej. Jest kilkaset gatunków takich pająków zjednoczonych w porodzie w zależności od siedliska, zachowania i rozmiarów. Maksymalna długość ciała pająka może osiągnąć 30 cm., i waga - 100 gr.

Opis pająka drobiowego

Ciało pająka całkowicie pasowane włosami, które w przypadku niebezpieczeństwa jest wytwarzane do powietrza i, spada na skórę, powodują dyskomfort i podrażnienie. Kiedy potencjalny zbliża się wroga, ten typ tarantula jest w stanie syczeć, w ten sposób skracam wroga.

Opis pająka drobiowego

Obszar i siedlisko

Pająki drobiu są również dobrze znane jako pajęczynki (Terahosida). Ta klanowa wyróżnia się bardzo egzotycznym wyglądem, z charakterystycznymi długimi kostniakami i chwytliwym soczystym kolorem, który staje się bardziej intensywny w wyniku nowego mol.

Powierzchnia ciała, w tym łapów drobiowych, pokryta klastrem grubych żył, co daje pająk bardzo kudłowy wygląd, a barwiący jest bardzo inny, zależy od funkcji podgatunkowych.

Wygląd zewnętrzny

Reprodukcja i potomstwo

Liczba gatunków drobiu jest nieco mniejsza niż tysiąc, a wygląd można wyprostować w zależności od funkcji gatunków.

Charakterystyka wyglądu najczęstszych ptaków w następujący sposób:

 • Asantoscurri Gnisulata - ciekawy i dość duży widok na ziemię z bardzo spokojnym temperamentem i absolutnie nie agresywnym. Rozmiary ciała osoby dorosłej 8-10 cm w huśtawce nóg w zakresie 18-20 cm. Charakteryzuje się wysoką szybkością wzrostu;
 • Acantossurri Musulosa - średniej wielkości, bardzo aktywny, umiarkowanie agresywny i bardzo ceniony przez miłośników domowych pająków Norny / Ground View. Rozmiar korpusu osoby dorosłej wynosi 4,5-5,5 cm, gdy nogi kołysają się w zakresie 12-13 cm. Charakteryzuje się wysoką szybkością wzrostu;
 • Rozdzielił Allbiisers - Bardzo przystojny, z wystarczającą mobilnością i nieagresywnym drobiu ziemi. Całkowicie nieagresywny widok. Rozmiary ciała osoby dorosłej w ciągu 6-7cm przy zmiataniu nóg w zakresie 14-16 cm. Posiada średnią szybkość wzrostu;
 • Suribena (np.Avizuliria) versiolor - jeden z najpiękniejszych, jasnych i spektakularnych przedstawicieli gatunków drewna. Rozmiar korpusu osoby dorosłej osiąga 5,5-6,5 cm, gdy nogi są rozproszone w zakresie 16-18 cm. Posiada średnią szybkość wzrostu;
 • Ceratogirus Darningi - odnosi się do bardzo agresywnego, ale wolno Norny drób uderzył ciasne i obfite pajęczyny i mający róg w regionie. Wymiary ciała dorosłej osoby nie przekraczają 5-6 cm, gdy nogi są obracane w ciągu 14 cm. Charakteryzuje się wysoką szybkością wzrostu;
 • Shilobrashys Dysolus "Blask" - Major Azjatycki Norny drób z naprawdę czarnym kolorem na dowolnym etapie instalacji. Dorosła kobieta ma jasny kolor czarny. Rozmiar korpusu osoby dorosłej 6,5-7,5 cm, gdy nogi są rozproszone w zakresie 16-18 cm. Posiada średnią szybkość wzrostu;
 • Shilobrahys Dysolus "Blue" - Duży Azjatycki Norny drób z jasnym niebiesko-fioletowym kolorowym, bardzo agresywnym i szybkim. Rozmiary ciała osoby dorosłej 5,5-6,5 cm, gdy nogi są rozrzucone w zakresie 16-18 cm. Posiada średnią szybkość wzrostu;
 • Shilobrhys s. "Kaeng Kashan" - Rzadkie azjatyckie ziemia / Norny drób z ciemnych kolorów kończyn i ciało, do węgla czarnego. Rozmiary ciała dorośli 6,5-7 cm z talią nóg w zakresie 16-18 cm. Posiada średnią szybkość wzrostu;
 • Сhremtorelma synevubessns - jeden z najpiękniejszych i zrelaksowanych gatunków, które bezpieczają bogatą sieć śnieżnobiałej, na której wygląda szczególnie oryginał. Rozmiar korpusu osoby dorosłej wynosi 6,5-7 cm, gdy nogi kołysają się w zakresie 15-16 cm. Posiada średnią szybkość wzrostu;
 • Syriorerus Lividum - Niewiarygodnie szybki i wystarczający agresywny, z nasyconym jasnym kolorem niebieskim. Rozmiar korpusu osoby dorosłej do 5,5-6,5 cm przy huśtawce nóg w zakresie 15 cm. Posiada średnią szybkość wzrostu;
 • Davus Fasiatus - Wspaniały w jego zachowaniu i kolorowym gatunkach drobiu / Nornny. Rozmiary ciała osoby dorosłej 4,5-5,5 cm, przy zmianie nóg w zakresie 12-14 cm. Charakteryzuje się wysoką szybkością wzrostu;
 • Eurastrus samrestus - jeden z unikalnych przedstawicieli Landparts z bardzo oryginalnym kolorem i dobrze wymawionym włoskiem. Rozmiar korpusu osoby dorosłej wynosi 7,0-7,5 cm, gdy nogi kołysają się w zakresie 16-17 cm. Różni niską stopą wzrostu.

Szczególnie popularny jest Erheborus Cyanognathus, który jest bardzo jasnym i wielokolorowym przedstawicielem drobiu. Ciało tego pająka jest malowane w oryginalnym kolorze czerwonym Burgundii z wyraźnymi elementami cienia zielonych kolorów. Segmenty kończyn mają poprzeczne żółte paski, a obsypy wyróżniają się dobrze widocznym i jasnym kolorem niebiesko-fioletowym.

Styl życia i charakter

Naturalni wrogowie

Funkcje gatunków mają znaczący wpływ na styl życia i główne cechy natury pająków drobiu. Wszystkie rodzaje ptaków są liczone do kategorii trujących pająków. Różne subspektyki takie stawonogi prowadzą inny styl życia.

Niektórzy z nich mieszkają wyłącznie na drzewach, a wielu - osiedlić się w ziemi lub w specjalnej Nowej. Dla niektórych gatunków lokalizacja w krzewach jest charakterystyczna. Hunt Spiders-Birds z zasadzki, nieruchomych i długo czekających na ich ofiarę. Takie stawonogi nie są bardzo aktywne, zwłaszcza jeśli uczucie głodu jest całkowicie zadowolone.

Ile kłamstw Spiderman

Człowiek Pająk -

Znaczącą częścią gatunków pająków drobiowych jest C-Long-Long-długi, które w warunkach naturalnych i utrzymywania w niewoli są w stanie żyć kilkadziesiąt lat. Bardzo charakterystyczną cechą ptaków jest to, że jednostki kobiety mogą żyć znacznie dłużej niż męski drób.

Średnia długość życia pająków drobiowych w niewoli zależy od warunków temperatury, a także obfitości bazy paszowej. Podczas dokręcania procesów żywieniowych wzrasta długość życia, aw dość zimnych warunkach, metabolizm jest spowolniony, co skutkuje wolniejszym rozwojem takiego segmentowego.

Mechanizmy ochronne

Niebezpieczeństwo dla człowieka

W przypadku samodzielnego obronnego typów urashylm Allibisers i Braashypelma Verdezi, a także inne odmiany, zresetuj ich ochronne włosy znajdujące się w obszarze brzucha.

Widok aviclicli srr., Staje się niebezpieczeństwem w stojaku obronnym, a także podnosi brzuch i może zaatakować atakującego z kałami. Jednak ze względu na bardzo dużą prędkość podczas ruchu, ten gatunek preferuje się po prostu z wrogami.

Zgodnie z obserwacjami wieloletnich pająki drobiowe mają trzy rodzaje mechanizmów ochronnych, które podejmowane są stawem od różnych zewnętrznych wrogów:

 • tłumienie;
 • Wykorzystanie spalania włosów znajdujących się na spodniach;
 • Atak przez odchody pająka.

Bity Spider-Drób łączą nie tylko bolesne doznania towarzyszące procesie przebijania skóry, ale także efektem wpływu wstrzykiwanej trucizny. Reakcja ciała na ukąszeniu pająka ściśle indywidualnie. Niektórzy ludzie mają lekkie swędzenie i ból głowy, a bardzo wrażliwa osoba może poczuć silne ciepło i wyraźne zapalenie. Jednak dzisiaj, śmierć osoby z ugryzienia jakichkolwiek doryzów sparowanych nie są ustalone.

Płonące włosy znajdują się na drób drobiu, a kontaktują się ze skórą, osoba i zwierzę mogą mieć dość silną reakcję alergiczną. Taki rodzaj mechanizmu ochronnego utworzono w shitogogo do ochrony jajka. Podobne włosy są tkane przez kobiety pająk w sieci lub bezpośrednio na kokon z jajkami.

Obszar i siedlisko

Spiderman - lifestyle

Pająki drobiowe dostały bardzo szeroko rozprzestrzeniające się prawie na całym świecie, a jedynie Antarktyda jest wyjątkiem. Takie stawonogi mieszkają w Afryce i Ameryce Południowej, na terytorium Australii i Oceanii, a także nieco mniej powszechne w krajach europejskich, gdzie ich siedlisko jest ograniczone do południowej części Włoch, Portugalii i Hiszpanii.

Niektóre pająki drobiu wolą osiedlić się w mokrym tropikalnym, a także lasów równikowych. Najbardziej odporne na susze gatunki zamieszkują półpustynną.

Jedzenie, pająk drobiowy

Drobarstwo dietetycznej żywności nie jest zbyt zróżnicowane. Taki pająki mają typ trawienia na zewnątrz. Złowione wydobywanie jest unieruchomione, po czym sok trawienny zostanie wprowadzony do niego, a po pewnym okresie czasu, nieprzekraczającym dnia, drób ssąca ciekłą zawartość składników odżywczych z jego produkcji.

Znaczna część diety pająka drobiowego jest reprezentowana przez żywe owady, których wymiary nie są zbyt duże, co zapobiega ułamkowi fragmentarycznej ofiary. Najwięksi przedstawiciele pająków drobiowych są w stanie używać małych kręgów w postaci nagich myszy. Również w warunkach niewoli stawondy mogą być karmione małymi kawałkami chudego surowego mięsa. Dieta półpokojowych ptaków pająków często obejmuje ścisłe dla dorosłych, koniki polne, duże rodzaje karaluchów, robaków mąki.

Liczba owadów paszy w diecie osoby dorosłej, z reguły, nie przekracza kwartału lub trzeciej wagi z wielkości korpusu pająka.

Podczas utrzymywania warunków młodych i często topniejących pająków, konieczne jest karmowanie przez około kilka razy w tygodniu, a osoby dorosłe powinny otrzymać żywność co siedem lub dziesięć dni. Częstotliwość fermentacji, z reguły wzrasta przed rozpoczęciem okresu reprodukcji. Odmowa żywności obserwuje się na etapie aktywnego Molling, z trybem niskiego temperatury lub w warunkach silnego przelewu żołądkowego.

Pająki drobiu dla niezidentyfikowanych obecnie naukę z powodów, mogą być głodowane przez prawie dwa lata, a cecha niektórych gatunków jest możliwość pływania, a nawet nurkowania.

Reprodukcja i potomstwo

Podstawowe, wyraźne różnice seksualne objawiają się tylko jako drobiu. Z reguły wszystkie samce mają małe, w porównaniu z haczykami kobiece, brzucha i Tybialnicze znajdujące się na przednich nogach. Ponadto mężczyźni koniecznie mają krwawe segment na pedipalparach wykonujących funkcje seksualne. Możliwe jest odróżnienie kobiety od mężczyzny po odbyciu segmentów kilku linii.

Osoby fizyczne i gotowe do mate wyróżniają się ich zachowaniem. Po wystąpieniu procesu zapłodnienia wewnątrz macicy układ jaj i ochrona jaja prowadzona jest przez specjalnie klejony kokon. Kobieta pająk drobiu jest dość ostrożnie podążając za kokonem, wykonując go do potrzeby poruszania się i ochrony.

Pełny cykl rozwoju, od momentu układu jaja przed pojawieniem się opakowań światła, rzadko trwa ponad trzy tygodnie. Po tym, jak młody ptak opuszcza kokon, żeński przestaje pokazać aktywną opiekę nad jego potomstwem, więc małe spids są zmuszeni do zadbania o wybór mieszkań, pełnej ochrony przed wrogami i regularnym karmieniem.

Naturalni wrogowie

Spiderman - lifestyle

Pomimo trujących pająki drobiowe często stają się ofiarą wielu innych zwierząt. Drapieżne odmiany scrolopiestera, w tym Gigante Soolordra, są całkowicie zdolni do radzenia sobie nie tylko z największym dróbem, do którego należy Terahosa Blindi, ale nawet z wieloma gatunkami nie jest zbyt dużymi wężem.

Innym niebezpiecznym dla pajęczynów jest przedstawicielem etapsimmusa, zamieszkując Australię i naturalnych wrogów panelu drobiowego.

Naturalni wrogowie drobiu na wolności obejmują dość duże pająki z rodzaju Lyssel i Latrodectus Hasselti.

Niektóre zwierzęta kręgowców są zniszczone, w tym największą australijską żabę australijską lub luzem Magni i ropucha-Aha w Marinus. Na ciele drobiu Najgorsze pasożytowanie małych brudnych owadów należących do rodzaju mgaselii i rodziny Phary i prania. Larwy rosną i rozwijają się wewnątrz pająka, powodując jego śmierć.

Naturalny konkurent dla gigantycznych drobiu-goliaka jest pająkiem nieretorowanej Mahima, odkryte na terytorium Laosu i Superior Goliath wyłącznie przez obrzęk nóg.

Człowiek Pająk -

W celu utrzymania pająków drobiowych zazwyczaj używają szklanych terrarium. Co więcej, w przeciwieństwie do innych zwierząt domowych, rozmiar mieszkania jest mały. Wystarczy, że rozmiar terrarium przekracza rozmiar pająka przez dwa razy. Na przykład, jeśli masz rozmiar zwierzaka około 15 cm., Wraz z łapami, wtedy odpowiednie jest kwadratowy terrarium 30x30x30 cm. Oczywiście pokój musi być zakupiony lub wykonany na rosnący, biorąc pod uwagę maksymalny możliwy rozmiar pająka dla dorosłych.

Wysokość jeszcze lepiej zmniejszaj do 20 cm., Zdarza się, że zapinany pająk, wspinaczka na śliskiej ścianie spada i uszkadza brzuch. Terraria większych rozmiarów nie są warte używania, gdy karmią żywą żywność, będzie łatwo ukryć na odległości z rogów pająków i będzie dla niego niski, ponieważ jest używany do polowania na zasadzkę na małą odległość.

W przypadku gatunków drzewnych tych zwierząt lepiej jest stosować wyższe terraria, mocując kawałek kory lub gruby kawałek gałęzi w nich. Dla pająków do dziur, lepiej wlać więcej gleby - 5 - 10 cm. Jako gleba lepiej jest użyć schruponego podłoża kokosowego z lśniącą. Możesz także użyć torfu, wermikulit. W terrarium musi być woda, odpowiednie będzie małe płaskie spodek lub gniazdo.

Główne rodzaje zwierząt, tratwa na spiderach spożywczych, są różne karaluchy, (najsłynniejsze - marmurowe karaluchy i syczenie Madagaskaru karaluchy, larwy Zofobas, świerszcze i robak mąki. Jest często dyskutowany przez możliwość karmienia mięsa lodów ptaków lub innych, zwykłego jedzenia, ale jest niezwykle niepożądane, a w większości przypadków może spowodować śmierć pająków.

Długość korpusu obiektu paszowego powinna być zasadniczo mniejsza niż długość ciała pająka (od helisera do brodawek pająków). Jeśli brakuje obiektów zasilania wymaganego rozmiaru, wieloryby drobiowe mogą być podawane przez części owadów. Wskazane jest stosowanie kanałów dostępnych dla drobiu w naturalnym środowisku, w przeciwnym razie odmowy. Więc gatunki drewna wolą muchy i krykietki, często ignorując karaluchy i inne owady gruntów.

Niebezpieczeństwo dla człowieka

Południom nie stanowią poważnego zagrożenia dla życia i zdrowia ich właściciela. Nie oznacza to jednak wcale, że nie jest konieczne przestrzeganie środków ostrożności podczas wykonywania wszelkich działań opieki dla takich zwierząt.

Na przykład, Sertogyrus Muridionlis, który jest jednym z najpiękniejszych i jednocześnie drogich przedstawicieli, którzy nie mają corneous rosnącego wzrostu w obszarze drób, należy do kategorii bardzo agresywnego i szybkiego drobiu, Dlatego zaleca się zachowanie tylko doświadczonych koneserów fauny afrykańskiej.