Sosna

Lata obszar sosny

Lata obszar sosny

Ten rodzaj iglasty jest powszechny w Syberii i Europie. Formularzy sosnowe lasy na piaszczystej lub zupy, mogą spotkać się na torfie i bardzo rzadko na glinianej glebie. To szeroko rozpowszechnione drzewo Eurazji. Można go znaleźć z Hiszpanii i Wielkiej Brytanii na wschód do p. Aldan i R. Amur na Syberii. Na północy drzewo rośnie do Lapland, a na południu znajduje się w Chinach i Mongolii. Formy, zarówno czyste zasadzki, jak i razem z innymi drzewami drzewowymi, dębem, brzozą i osiką. Roślina jest nieprawidłowo do warunków gleby i gruntów i często rośnie na nieodpowiednich obszarach: piaski, bagna.

Syberyjski Areal obejmuje obszar około 5,7 miliona. km2. Największe sosny macierzyste koncentrują się w basenie p. Angara, w górnych obszarach Irtysa, Obi, Podcama Tunguska. W północnej części zasięgu rozprzestrzenianie się sosny wznosi się na poziom 1000 m nad poziomem morza, a na południu - do 1500 m nad poziomem morza.

Opis

Opis

Sosna (lat. Pinus) - jest to wiecznie zielony iglaste, krzew lub stabilizacja, odnosi się do klasy iglastych, sosny, sosny rodzinnej, sosny. Oczekiwana długość życia sosnowego wynosi od 100 do 600 lat. Dziś są śpiewające drzewa, którego wiek zbliża się do 5 stuleci.

Do tej pory zdecydowanie nie jest ustanowiony, które słowo utworzyło podstawę łacińskiej nazwy Pinus Sosna. Według tego samego styku (skała lub góra), na innych - Latin Picis (żywica). Sosna rośnie bardzo szybko, zwłaszcza w ciągu pierwszych 100 lat. Wysokość pnia sosnowego waha się od 35 metrów do 75 metrów, a średnica lufy może osiągnąć 4 metry. Na glebach bagiennych i pod niekorzystnymi warunkami wzrostu, wysokość wiekowych drzew nie przekracza 100 cm.

Sosna jest lekką rośliną. Czas kwitnienia pojawia się późną wiosną, ale proces występuje bez pojawienia się kwiatów. W rezultacie powstają szyszki sosnowe, które różnią się różnymi kształtami, rozmiarów i kolorami.

Męskie stożki większości rodzajów sosen mają wydłużony, cylindrycznie kształt elipsoidy i długość do 15 cm. Szyszki sosnowe kobiet, głównie zaokrąglone, szerokie w kształcie lub lekko błysnęły, od 4 do 8 cm długości. Szyszki kolorów, w zależności od gatunku, może być żółty, brązowy, ceglany, fioletowy i prawie czarny. Nasiona sosnowe mają solidną powłokę, a zarówno pokryte, jak i bezbarwne. Niektóre rodzaje sosen (Cedar Pines) Nasiona są jadalne.

Sosna - drzewo, którego korona ma stożkowy kształt, do starości zamienia się w podobieństwo ogromnego parasola. Struktura kory zależy również od wieku. Jeśli na początku cyklu życia jest gładki i prawie bez pęknięć, wtedy o stu lat nabierają uczciwą grubość, pęknięcia i nabywa ciemnoszary.

Wygląd długiego formularza drzewa, siekając z czasem, na których rosną igły, Chevyo. Igły sosny są gładkie, twarde i ostre, zebrane w pakietach i ma okres życia do 3 lat. Na formie sosny igły spust lub sektorowy. Ich długość różni się od 4 do 20 cm.

W zależności od liczby liści (igieł) w wiązce sosnowej:

 • Dwa-dwa (na przykład zwykłą sosnę, pine primorskaya),
 • Trzydniowy (na przykład pinezka,
 • Pięciowo-ściany (na przykład sosna syberyjska, sosna Weimutova, japońska biała sosna).

W zależności od rodzaju lufy sosnowej może być bezpośrednio lub zakrzywione. Odmiany krzewów sosny mają wiele korony typu dodawanego utworzonego przez kilka pni.

Kształt korony sosnowej zależy od przynależności gatunkowej i może być:

 • bułczasty,
 • stożkowy,
 • Kelegaloid,
 • Łatwo.

Większość rodzajów korony znajduje się dość wysoka, ale niektóre gatunki, na przykład z sosny macedońskiej (lat. Peuce Pinus), korona zaczyna się prawie na samą ziemi.

Do jakości rośliny gleby jest bezpretensjonalna. Sosnowy system korzenia z tworzywa sztucznego i zależy od warunków rosnących. W dostatecznie zwilżono gleby korzenia drzewa rozrosły równolegle do powierzchni w odległości do 10 metrów i zejdź płytkie. W suchych glebach korzeń pręta drzewa pozostawia przez 6-8 m głęboko. Sosna źle reaguje na powietrze miejskie, zanieczyszczone i jeździć. Jednocześnie prawie wszyscy przedstawiciele rodzaju są dobrze tolerowane niskie temperatury.

Rodzaje wybranych

 • Sosna zwyczajna (lat. Pinus sylvestris) rośnie w Europie i Azji. Najwyższe sosny można znaleźć na południowych brzegach Morza Bałtyckiego: niektóre kopie mają wysokość do 40-50 m. Inne sosny rosną do 25-40 m i mają średnicę trzpienia od 0,5 do 1,2 m. W sosnach zwykłego pnia prostego z grubą szaro-brązową korą, cięte przez głębokie pęknięcia. Góra pnia i gałęzi są pokryte ciennymi płatkami pomarańczowej skorupy pomarańczowej.
 • Sosnowy cedr syberyjski, jestCedar Syberyjski (Lat. Pinus Sibirica) - najbliższy krewny sosny jest zwyczajne, a nie prawdziwe próbki, jak wielokrotnie wierzy. Wysokość drzewa do 40 m (częściej do 20-25 m) charakteryzuje się grubymi uderzeniami i grubą koronką z dużą ilością szczytów. Prosta silna beczka sosnowa ma szaro-brązowy kolor. Miękkie igły, długie (do 14 cm), ciemnozielony, z sizem. Cedar Syberyjski wchodzi w fructation przez około 60 lat życia. Daje duże stożki kształtu jajowego, który rośnie do 13 cm długości i do 5-8 cm średnicy. Na początku wzrostu mają purpurowy kolor, dojrzałe stają się brązowe.

Rodzaje wybranych

 • Sosna bolotnaya (długa śruba) (Lat. Pinus Palustris) - masywne drzewo rosnące do 47 m wysokości i o średnicy trzpienia do 1,2 m. Charakterystyczne cechy gatunku jest żółto-zielona igła, której długość może osiągnąć 45 cm, a wyjątkową odporność na ogień drewna. Długo śrubowa sosna rośnie na południowym wschodzie Ameryki Północnej, z Wirginii i Karoliny Północnej do Louisiana i Teksasu.
 • Sosna Montesum (biała sosna) (lat. Pinus Monttezumae)Wzrastaj do 30 m wysokości i ma długą (do 30 cm) sera szarawo-zielonego, zmontowany w pakiecie 5 sztuk. Drzewo otrzymało taką nazwę na cześć ostatniego lidera Azteków - Montesums, które ozdobione igieł tej sosny jej nakrycia głowy. Biała sosna rośnie w zachodniej części Ameryki Północnej iw Gwatemali. W wielu krajach z klimatem umiarkowanym jest uprawiany jako ozdobny zakład, a także zbieranie jadalnych orzechów.
 • Sosna slynicova, jest Cedar Sannik (Lat. Pinus pumila)- rodzaj niskich drzew buszu o szerokich otwartych gałęziach, wyróżniających się różnorodnymi formami koronowymi, które mogą być drzewem, biczowaniem lub w kształcie kubka. Próbki drzewa dorastają do 4-5 m, rzadko do 7 m wysokości. Oddziały z depresyjnych sosn są naciskane na ziemię, a ich końcówki są podniesione o 30-50 cm. Rozmiar zasilania-zielony bedcutton sosna, od 4 do 8 cm długości. Sosnowe rożki kopalnia, kształt jaja lub wydłużony. Nakrętki są małe, do 9 mm długości i szerokości 4-6 mm.
 • Sosna kryminowa, jest Sosna Pallas (Lat. Pinus nigra subsp. Pallasiana, Pinus Pallasiana) - Wysokie drzewo (do 45 m), z szerokim, piramidalnym, w starym wieku - korona w kształcie parasolu. Igły sosnowe gęste, kolczaste, do 12 cm długości, genialne stożki, brązowy, podłużny, do 10 cm długości. Krymska sosna jest wymieniona w czerwonej książce, ale jest używana jako cenne materiały budowlane, w szczególności do budownictwa stoczniowego, a także drzewa dekoracyjnego do ogrodnictwa parkowego i tworzenie ochronnego pasa lasu.

Hodowla sosna

 • Gorna Pine, jestSosna Europejska Sagus lub Zheree (lat. Pinus Mugo) - krzew drzewny z kegetą lub eliminując koronę wielokształtną. Igły skręcone lub zakrzywione, ciemnozielone, do 4 cm długości. Drewno z rdzeniem czerwono-brązowym jest szeroko stosowany w firmie stolarskiej i skręcania. Młode pędy i szyszki sosnowe mają zastosowanie w przemyśle kosmetycznym i medycynie.
 • Pine Belokhary, jest Sosna biały (lat. Pinus Albicaulis) Różni się z gładką szarą skorupą. Prosty lub kręty pień sosny rośnie do 21 m wysokości i z daleka wygląda prawie na białe. U młodych drzew Krone ma formę stożkową, staje się zaokrąglony z wiekiem. Złącza skręcone, krótkie (do 3-7 cm długości), intensywne żółto-zielone. Wydłużone stożki męskie, jasne czerwone, żeńskie wyróżnia się sferyczną lub spłaszczoną formę. Jadalne sosnowe nasiona bariery są ważnym źródłem żywienia dla wielu zwierząt: amerykańskie orzechy, czerwone wiewiórki, niedźwiedź Grizzly i Baribala.
 • Gimalajska Pine, jestPrzyciski sosnowe lub Sosna Walnich (Lat. Pinus Wallichiana) - wysokie, piękne drewno, szeroko uprawiane na całym świecie jako dekoracyjne. Średnia wysokość sosny wynosi 30-50 m. Himalajska sosna rośnie w górach z Afganistanu do chińskiej prowincji Yunnan.
 • Pinea pinea (sosna włoska) (lat. Pinus Pinea)- bardzo piękne drzewo 20-30 metrów wysokości z ciemnozieloną, kompaktową koroną, z wiekiem biorąc parasol na koszt oddziałów. Igły sosnowe długie (do 15 cm), eleganckie, gęste, z lekką pielęgniarką. Różowy ma prawie okrągłe duże stożki do 15 cm długości. Pinky Nasiona 4 razy większe niż cedr, z 1 hektarami otrzymuje się do 8 ton nakrętek. Z zgniecionych nasion kucyka, zwanego Włoch Pinoli, przygotowując słynny sos pesto.
 • Sosna czarna, jest Sosna czarna austriacka (lat. Pinus nigra)Rośnie w północnej części Morza Śródziemnego, rzadziej spotyka się w oddzielnych obszarach Maroka i Algierii. Drewno, wysokość od 20 do 55 metrów, woli rosnąć w górach lub w skałach pochodzenia Magmatycznego i często rośnie na wysokości 1300-1500 metrów nad poziomem morza. Korona młodych drzew piramidal, z wiekiem nabywa kształt umbija. Sprzęgła są długie, 9-14 cm, bardzo ciemny odcień zieleni, w zależności od odmiany, że są błyszczące i matowe.

Uprawa sosnowa: Lądowanie

 • Sosna Weimutova, jest Biała sosna wschodnia (lat. Pinus Strobus). W warunkach naturalnych widok rośnie na północno-wschodniej Ameryce Północnej i w południowo-wschodnich prowincjach Kanady. Rzadziej spotykają się w Meksyku, Gwatemali. Drzewo o idealnej lufie bezpośredniej osiągającej 130-180 cm na obwodzie może wzrosnąć do 67 metrów wysokości. Nadmiar młodych sosnów w kształcie stożka, staje się zaokrąglony z wiekiem, a częściej nieprawidłowy kształt.
 • Sosna Angarskjest ektekstem zwykłej sosny (lat. Pinus sylvestris). Widok jest rozpowszechniony na Syberii, w obszarze Basenu w Angara, i zajmuje dość duże obszary w lasach terytorium Krasnojarska, a także region Irkuck. Sosna Antgarsk może wzrosnąć do 50 metrów wysokości, podczas gdy obwód bagażnika często osiąga 2 metry. Pyramidal sosnowy Crol, z ostrym Macushki, kora ma niesamowity ashist i srebrny cień.

Hodowla sosna

Sosna jest dobrze pomnożona przez nasiona. Aby stworzyć korzystne warunki, potrzebujesz wysokiej jakości gleby i obfitości słońca. Utrzymywanie sadzonek zaleca się przeniesienie do gleby po osiągnięciu 3-7 lat. Drzewo reaguje dość słabo do zanieczyszczonego, opalonego miejskiego powietrza z powodu, że po 2 latach igły z żywiczną powierzchnią najprawdopodobniej pokrywa sadę i kurz. Ta przeszkoda zakłóca normalną fotosyntezę.

Jeśli chodzi o długość życia rośliny, a następnie średnio to 200 lat, ale indywidualne okazy w przypadku wzrostu w korzystnych warunkach mogą żyć 2 razy dłuższe. Roczny wzrost jest niezbędny - około 50-70 cm. Ten wskaźnik jest tylko nad drzewami liściastymi. W wieku 15 lat rozpoczyna się aktywne owocowanie, ale jeśli drzewa są sadzone bardzo grubo, to owoce pojawiają się tylko za 40 lat. Co 5-7 lat można zaobserwować obfite daje.

Niektórzy błędnie wierzą, że sosna jest rośliną śródmieściem (jest kwiaty zarówno mężczyzn, jak i kobiet). Ale to jest złudzenie: ta roślina jest jedną sypialnią. Oznacza to, że na tym samym drzewie dominują kwiaty kobiet lub mężczyzn.

Kobiece kwiatostany są na skraju gałązek i mają kształt małej Shishchkiej, mężczyźni są ułożone w pobliżu bazy. Niektórzy uważają, że obecność szyszek określonego typu spadku. Ale okazało się również, że w zależności od warunków, w których drzewo rośnie, jego "podłoga" może radykalnie zmienić.

Okres kwitnienia zaczyna się, gdy powietrze już udało się rozgrzać: Zwykle ten koniec maja. Wiatr pomaga zapylić drzewa, ale nierówność zapłodnienia nastąpi tylko w przyszłym roku. Żółty Raid na igieł jest wskaźnikiem, że to wydarzenie. Doskonała zanieczyszczenie stało się możliwe dzięki obecności specjalnych worków, które mają pyłek. W ten sposób może być dystrybuowany na duże odległości z powodu wiatru. Pogoda wpływa również na szybkość zapylania: Najlepszy (przez 3-4 dni) Ten proces dzieje się w ciepłych, suchych dniach. Deszcz może zwolnić.

Uprawa sosnowa: Lądowanie

Czas lądowania sosny

Uprawa sosny: opieka

Ogólnie rzecz biorąc, nie tylko sosna jest zwyczajna, ale także wiele innych iglastych, aby lepiej rośnąć lub wiosna (na koniec kwietnia i na początku maja), lub jesienią (pod koniec września i przed rozpoczęciem października). Jeśli wylądujesz sosny na działkę późnej jesieni, to znaczy ryzyko, że nie będzie w stanie szybko dostosować się do działki, a zatem być gotowy na zimę, a sadzonka może zginąć.

Wybór sosny sadzonki

Jeśli chodzi o zwykłego sosnowego, a większość iglastych jako całość, przy wyborze materiału docelowego tych upraw, konieczne jest poruszanie się tylko na zakupie sadzonek z zamkniętym systemem korzeniowym, który jest umieszczony w pojemniku.

Zalety takich sadzonek są bardzo istotne: doskonale rozwijający się system korzeniowy, który nie udręczony przez przeszczepów, jednoprzewodowej krainy pojemnika, w której stwierdzono system korzeniowy - wszystko to pozwoli zakładowi rośliny bez rozpraszania, jak również Jako użyteczne mikroorganizmy, które są w symbiozie z posądzoną sosną, oszczędzającą na sadzonkach korzeniowych umieszczonych w pojemnikach.

Jeśli przy zakupie sadzonek sosnowych korzenie są owinięte w zwykły burlap lub pakiety, zapewniasz, że bakterie na korzeniach żyją, nie wierzą w takich sprzedawców. Faktem jest, że te korzystne bakterie są maksymalnie do ćwierć godziny na otwartym powietrzu. Z tego samego powodu, podczas przeładunku pojemnika, nie jest to konieczne, aby spowolnić, zwalnianie jak najszybciej po wyodrębnianiu z pojemnika powinien być zanurzony w glebie, dlatego ważne jest, aby kopać doły docelowe Z góry, gdy lądowanie sosna jest zwyczajna od zamkniętego systemu korzeniowego.

Nie jednak myśleć, że jeśli bakterie zginęło, sadzonka dojdzie do końca, w rzeczywistości nie jest to całkowicie, w glebie możesz wylądować sadzonkę z sosny zwykłego, nawet po nim, z otwartym systemem korzeniowym, leżał w dół dłużej niż ćwierć godziny, ale w tym przypadku ryzyko, że sadzonka nie spadnie w nowym miejscu, będzie wyższa.

Ponadto, wybierając sosnę sadzonki w przedszkolu, po pierwsze, nie pościj dla dużych rozmiarów, po pierwsze, jest znacznie drogi (od 1000 dolarów i wyższych), po drugie niż sadzonka starsza, ryzyko, że nie pasuje do nowego miejsce będzie znacznie wyższe. Zwróć uwagę na sadzonki pinezy pięcioletniego wieku, są dwa razy więcej niż tańsze i prowadzi dziesięć razy lepiej.

Miejsce lądowania sosny

Sosna zwyczajna znacznie rośnie i stale rozwija się na dobrze oświetlonej działce, ale będzie dobrze czuć się w rzadkim cieniu. Jeśli sosna jest zwyczajna, aby wpaść w kompletny cień, będzie on rozwinąć znacznie gorszy, może rosnąć jednostronnie lub skręcone, ponieważ jej pędy dosłownie dotrą do światła.

Po wybraniu miejsca musisz zacząć robić lądowanie Fossa. Rozmiar sosny może być para centymetrów szerszy i głębiej niż pojemnik do ścian i podstawy można dodać drenaż i glebę odżywczą. Podczas lądowania spróbuj wybrać miejsce pod stosem zwykłego bez stagnacji stopu lub wody deszczowej, ponieważ ta roślina nie toleruje nadmiaru wilgoci. Ponieważ przypomnialiśmy sobie drenaż, konieczne jest umieszczenie go na dnie dołów o grubości 4-6 cm, może to być kamyki, złamana cegła lub claymzite, bez względu na.

Na warstwie drenażowej konieczne jest umieszczenie warstwy składników odżywczych gleby, z których składający się z mieszaniny gleby odżywczej, łukowatej murawy, piasku rzecznego i humusa w równych akcjach z dodatkiem łyżeczki Nitroammofoski. Kompozycja ta musi być dobrze wymieszana, a cienka warstwa (2 cm jest maksimum), aby leżał na warstwie drenażu.

Lądowanie sosnowe

Choroby i pestki sosny

Następnie konieczne jest bardzo schludne, aby nie zniszczyć glinianych com, wyciąć pojemnika i zainstalować ziemię z saplth sosny w przygotowanej sosnej. Kluczem do sukcesu jest tutaj instalację sadzonki w Fossie, nie dotknięta ziemią.

Przy sadzeniu sosny jest zwyczajne, staraj się umieścić go w dziurze, tak aby główna szyja sosna w końcu, nawet po sedymentacji gleby, okazała się na poziomie gleby, dlatego po sadzenia gleby, Konieczne jest zwarte dobrze, tak, że nawet jeśli nastąpi osad gleby, będzie minimalny. Na luźnych glebach, które z czasem można zauważalnie osiedlić, sadzonki sosnowej zwykłej potrzeby zakładają, aby szyja korzeni była nawet nieco powyżej powierzchni gleby, nie martw się: po miesiącu (szyi) porównuje dokładnie.

Po sadzeniu końcowym, sadzonki sosny potrzebne do wlać wiadro temperatury pomieszczenia wodnego i kliknęły powierzchnię do torfu lub przez warstwę mocy w kilku centymetrach, w celu oszczędzania wilgoci w glebie. Podczas podlewania, możliwe jest nie tylko zwilżenie gleby, ale także korona rozpylania z rozpylacza, nie zapominaj, że drzewa drzew iglastych są bardzo kochane do "pływania".

Uprawa sosny: opieka

O podledzeniu, - zwykłego sosny, zwłaszcza w młodym wieku do podlewania, jest bardzo wymagający, więc gleba nie może wysychać. Ponadto sosna nie jest heroicznie odporna na jasne światło słoneczne i mróz, więc konieczne jest kształtowanie i schronienie, ale dorosłe rośliny już były z piątym, w takiej ochronie nie potrzebują.

Podlewanie sosen

Wskaźniki nawadniania są w dużej mierze zależne od różnych okresów rośliny. Więc młode, po prostu posadzone drzewa wymagają podlewania raz w tygodniu. Podlewanie, konieczne jest przeprowadzenie dużej ilości wilgoci, wlewając pod każdym drzewem, w zależności od obecności naturalnej wilgoci w postaci deszczu, z jednego wiadra do trzech wiadra (dla każdego).

Rośliny są bardziej dorosłymi, czyli w przyszłym roku po lądowaniu można podlewać zaledwie kilka razy dla całego ciepłego sezonu, ale w tym przypadku, w zależności od obecności naturalnych opadów w formie deszczu pod każdą rośliną, Musisz wlać od sześciu do dziewięciu wodnych wiader wodnych. Jak już wspomnialiśmy powyżej, nie zapomnij sobie z obsłużyć od pulverizera i korony sosny zwykłej, kąpielowej, którą kocha. Podlewanie z posypiącym, czyli nawilżający samej korony należy przeprowadzić wieczorem, gdy słońce już ukryte za horyzontem. Kąpiel z korony Sosny Zwykły można przeprowadzić przynajmniej każdego wieczoru.

Sosna Seturice

Surowce dla przemysłu chemicznego

Dorosłe rośliny sosny zwykłych w karmieniu, można powiedzieć, nie potrzebujesz, ale utworzy idealną koronę tylko roślinę, która jest wystarczająca. W przypadku upraw iglastych, a zwykła sosna tutaj nie jest wyjątkiem, po prostu doskonała karmienia jest kompostem (najlepiej jest wejść na wiosnę).

Przed dokonaniem kompostu jest to niezbędne, na kilka centymetrów głębokości wybuchać glebę w pasku cewki i dodać kompost do poluzowanej gleby, równomiernie rozkładającym się na metr kwadratowy około 150-200 g kompostu, po którym go jest pożądany, aby go zamknąć. Jeśli jest sucha pogoda, to ziemia przed wykonaniem kompostu, ale po poluzowaniu konieczne jest również wlewanie dobrze.

Jeśli chodzi o karmienie mineralne, wystarczy używać ich użycia raz w ciepłym sezonie, wokół środka, rozpraszając nawóz w suchym formularzu na priorytejowej pasku rośliny, a następnie obfite nawadnianie. Dość często Nitroammofosku jest dobrym złożonym nawozem do sosny zwykłej - musisz dokonać w ilości zapałek dla każdej rośliny.

Śnieżna sosna

Okrąg rolkowy (wielu ludzi uważa, że ​​sosna jest zwyczajna o nim po sadzeniem drzewa, może być zapomniana w ogóle), ale w rzeczywistości nie jest taka. Do tej pory roślina nie była pięcioletni, i uważa się za innego młodego, okrąg toczenia musi być utrzymywany w czystości - aby poluzować glebę, usunąć chwasty, ściółka go po nawadnianiu.

Same chwasty, prawdopodobnie dobrze rozwinęli się nawet w młodym wieku, a jednak nie będą powodować poważnych niedogodności, jednak szkodniki mieszkające na nich, a choroby mogą zamienić się w sosnę, a potem będą musieli walczyć z wrogiem na ich terytorium. Przez cały czas, chwasty, tworząc najbardziej istotne grube zarośla, normalne odparowanie wilgoci jest hamowane z powierzchni gleby, umożliwiając stagnację wilgoci, a tym samym stworzyć idealne warunki do rozwoju infekcji grzybów.

Oczywiście, podczas wykonywania chwastingu w szpilce, musisz być uważnie - chipper lub płyta grzejna może być tasowana ponad kilkoma centymetrów, w przeciwnym razie można łatwo uszkodzić korzenie, które są blisko powierzchni gleby tej rośliny. Po odtworzeniu gleby można go wlać, na przykład, na przykład, przez próchnicę, zapisze wilgoć, a wzrost chwastów spowolni.

Sosna przycinająca

Stosować w medycynie

Ponieważ sosny rosną i rozwój go może być konieczne dla obu przycinania. W tym przypadku przycinanie będzie raczej korekta niż formatywny. Przycinanie sosnowe jest potrzebne w przypadkach, w których korona pod wpływem cienia lub innych czynników była jednostronna lub gdy poszczególne pędy są brzydkie wystaje, znokautowanie z ogólnego doskonałego obrazu (kontur).

W takim przypadku konieczne jest, aby prosta tajemnica ostrożnie usunąć całą łatwość konturu ogólnego, uzyskując, że korona ponownie stanie się symetryczna i bujna. Nawiasem mówiąc, jeśli wzrost sosny spowolnił, możesz szczypać najwięcej końców młodych wzrostów, technika ta pozwoli wysyłać składniki odżywcze zwykłej sosny do tworzenia pęcherzy bocznych i spowalnia wzrost centralnego dyrygenta, więc drzewo może być nieco ograniczony.

Ponadto, w okresie wiosennym Posina musi być starannie zbadany na temat złamanych, suszonych gałęzi i, jeśli taki zostanie znaleziony, natychmiast je usunąć.

Przygotowanie sosnowe na zimę

Gdy tylko pierwsze przymrozki pojawią się na glebie, możesz przejść do schronienia sosny posadzonej na działce. Przede wszystkim konieczne jest pokrycie korzeni młodego drzewa, izoluje nogi, dla których założenie drzewa musi być zamknięte przez udar 9-11 cm.

Mulczowanie, do wszystkiego, co zapewni utrzymanie bezpiecznej temperatury w warstwie głównej i oszczędzą wilgoć w glebie. Jeśli mieszkasz w regionach, gdzie zimowe wiatry i śnieg są częste, wiatr może ciuch, a następnie na szczycie warstwy ściółki pożądane jest świeckie i jodły łapy - piękne skutery śnieżne.

Zadbaj o ochronę przed oparzeniami słonecznymi, z których często cierpią sosny zwykłych. Ryzyko oparzeń słonecznych wzrasta do maksymalnego stopnia w okresie wiosennym, kiedy jasne słońce zaczyna świecić. Aby chronić młode rośliny sosnowe przed oparzeniem słonecznego, konieczne jest owijanie ich włóknistymi materiałami podłogowymi.

Choroby i pestki sosny

Przeciwwskazania

Sprawdzanie sosny na obecność różnych uszkodzeń jako kory i igieł, na przykład, aby zmienić swój kolor, często potrzebujesz, może wskazywać na początek jakiegoś powodu choroby.

Szkodniki szkodników

Z szkodników sosny jest najbardziej niebezpiecznym, jest elodo-jodła, jego działalność prowadzi do faktu, że igły są żółte. Kolonia tego szkodnika jest podobna do śnieżnobiałej waty kosmetycznej, która obejmuje Cheva. W celu przezwyciężenia szkodnika, przy pierwszych objawach jego wyglądu, aby przetworzyć insektycydy roślin.

Świerk zwykłej tartaków - ten szkodnik jest szczęśliwy, by zjeść chee. Jednocześnie igły stają się czerwone, jakby jej spalone. Jeśli wiele szkodników, młode pędy mogą być całkowicie pozostawione bez igieł. Aby zwalczać ten szkodnik, można użyć Fufanon lub innych insektycydów, ściśle następujących instrukcji użytkowania.

Coroed, jest małym błędem, osiągając długość 0,5 cm. Błąd w drewnie zwykłego sosny dosłownie grozi ruchom i odkłada jaja w tych ruchach, z których nadal są kolonie tych samych osób. Myśleć straszne, ale nawet dorosłe drzewo rdzeni można całkowicie zniszczyć w 45-50 dni. Jeśli otwory są zauważone w drewnie sosnowym, insektycydy nie mogą pomóc, tutaj konieczne jest przeprowadzenie przetwarzania powierzchni owadobójczych drzewa, więc także wejść do tego leku do otworów. Przetwarzanie można przeprowadzić co tydzień do eksterminacji owadów.

Choroby sosnowe

Scheme zwykłe, - ta choroba należy do kategorii chorób grzybów. Z nim na początku igieł powstają brązowe plamy, tak małe, co nie jest w stanie natychmiast zauważyć ich. Z czasem zwiększają plamki, dorastają, żółty, po czym zdobywają brązowy kolor, a igła na tym etapie postępowania choroby zaczyna być. Pod upadłym serem na gałązkach sosnowych można zobaczyć grzyby, mają rodzaj ciemnych formacji najbardziej innej formy. Aby przezwyciężyć tę chorobę, konieczne jest obsługę roślin z koloidową szarą (łyżką na wiadrze z wodą, normy przez 2-3 rośliny) lub 1% cieczy Bordeaux.

Cóż, oczywiście, rdza jest najczęstszą grzeszną chorobą zwykłego. W tym przypadku choroba może być postrzegana przez pomarańczowe plamki i spuchnięte, które są dość szybko rozprzestrzeniające się wokół rośliny i mogą rozprzestrzeniać się na sąsiednie, wciąż zdrowe sosny. Jeśli infekcja jest już wystarczająco silna, to nic nie pozostaje, z wyjątkiem wycinania dotkniętych uderzeń i spalania ich, a jeśli cała roślina zostanie uderzona, a następnie wyszedł, a także palić. Więc nie pozwalasz na dalsze rozpowszechnianie choroby. Od walki można stosować przez koloid szary i ciecz Borobo, jak opisano powyżej.

Tak więc, jak rozumiesz: Sosna zwyczajna może być twoim niezawodnym innym w całym życiu, udekoruje witrynę i da cień i świeże powietrze, nie smutkując ci spadając liści i ostrzeżenie, aby go wyczyścić. Dzięki odpowiedniej troskliwej sosny będzie młodzi i piękni wieki, a zostanie odrzucony nie tylko tobą, ale także twoje dzieci, wnuk i wnuk.

Surowce dla przemysłu chemicznego

Sosna

Sosna jest źródłem wielu substancji i produktów szeroko stosowanych przez człowieka.

Żywica - Zhivitsa, utworzona w grach żywicznych, przenikającym drewnie i kory w kierunkach poziomych i pionowych, i ekstrahowano podczas granicy, jest cennymi surowcami dla przemysłu chemicznego. Zebrane Gils kosiane i przesączono, uwalniając od wody i obcych zanieczyszczeń. Oczyszczona zhivitsa nazywa się terpentyną. Przy destylacji z promem wodnym z Allbiz, około 25% olejku eterycznego jest oddestylowany, zwany wingową terpentyną, po oczyszczeniu, który otrzymuje się przez oczyszczony olej. Po oddzieleniu oleju eterycznego pozostaje żywica - kalafonia.

Skipidar i Remin mogą być poddawane głębszym recyklingowi w celu uzyskania lakierów, rozpuszczalników, smaków, klejów, żyrandoli i innych produktów. Liczba żywic i turpenor zależy od wieku drzew, charakteru gleby i warunków klimatycznych. Remin, uzyskany w przetwarzaniu Gils, jest stosowany w mydłach, papieru, gumy i przemysłu farb, a także do pocierania łuków i ciąży instrumentów muzycznych.

Z suchym destylacją drewna i pniaków najpierw uzyskać lepszą jakość turpidar, a następnie octem technicznym, handlowym i drewnianym. W rozbiórkowym kotle pozostaje węglem.

Stosować w medycynie

Sosna

Nerka zwyczajna sosnowego jako surowce lecznicze są puste w zimie lub wczesną wiosną (luty - marzec), odcinając sekaterzy lub noże w postaci koron z pozostałością trzonu około 3 mm, wysuszono na strychach lub pod szopami Z dobrą wentylacją, ustanawiając cienką warstwę na papierze lub tkaninie (nie można wysuszyć na strychach pod żelaznym dachem i w suszarkach). Złóż wniosek jako środek dezynfekujący, przeciwnikowe, narzędzie moczopędne w opłatach i do kąpieli.

Boyful sosna zebrana w postaci "łap" na lasach podczas cięcia. Igły zawierają do 1% olejku eterycznego, do 0,2% kwasu askorbinowego, żywicy, taniny. Z igieł, młode pędy i stożki otrzymują olej sosnowy (Oleum Pini), która jest częścią leków "Pinabin" i "Fitolysin", stosowany jako środki przeciwzapalne i antyspamimodic oraz z chorobą nerek. Olej używany do wdychania w chorobach światła i orzeźwiające powietrze w pomieszczeniach biurowych i mieszkalnych, oddziały szpitalne, przedszkole, szkoły, w saunach. Z igieł wytwarza ekstrakt sosnowy do kąpieli wzmacniających.

Oczyszczony Suman Suman Live - Terpetin jest używany do produkcji poprawek. Terpetific oczyszczony olej (tupentyny) szeroko stosowany w medycynie.

Przeciwwskazania

Ramary i łańcuchy sosnowe należy przyjmować ostrożnie w podwyższonej czułości, a także z ciężką chorobą nerek. Wanny wykonane z drewna igieł są przeciwwskazane z silnym nadciśnieniem, chorobami sercowo-naczyniowymi z upośledzeniem krążenia, chorobami zakaźnymi skórą, nowotworami złośliwymi, a także obecnością ostrych procesów zapalnych. W Zewnętrznym użytkowaniu Turpidar należy pamiętać, że może powodować szczelność skóry, a w dużych ilościach prowadzi do wykopu centralnego układu nerwowego, objawiającego się jako bezsenność, duszność, niepokój i wzrost ciśnienie krwi.