Gruszka

Gdzie rośnie gruszka?

Gdzie rośnie gruszka?

W dzikiej formie gruszka jest szeroko rozpowszechniona w Europie i krajach Azji Środkowej, znajduje się w postaci gąszczy liściastych, ale taka dzika gruszka daje małe i całkowicie bez smaku owoców. W wyniku udanych wydarzeń hodowlanych gruszek jest uprawiany w formie kulturowej na działkach domowych. Obecnie obszar rozprzestrzeniania tego drzewa rozprzestrzenia się z Ural i regionów Zachodniej Syberii na Krym, Białoruś, Ukrainę, prewencje Kaukazu, Japonii, Chin, południowych i północnych regionów kontynentu europejskiego.

Gruszka - drzewo, które rośnie na żyznych luźnych glebach i daje obfite uprawy pachnących owoców. Co więcej, optymalna gleba do sadzenia gruszek powinna być neutralna lub przy minimalnej kwasowości. Na biednych, kwaśnych i nadmiernie mokrych gleb gruszek jest bardzo trudny i często odmawia być owocem.

Główna charakterystyka

Znane jest około 70 gatunków gruszek. Większość odmian wystąpiła od zwykłych lub dzikich gatunków.

Zwyczajna gruszka reprezentuje różową rodzinę i ma 3 odmiany:

 • Las;
 • gruszki gruszkowe;
 • Gruszka zwykła kaukaska.

Do tej pory wyświetlane są około 1000 odmian. W Rosji roślina kulturowa owocowa jest najlepiej zabrana na południe, Kaukaz, na środkowym pasie. Ale są odporne na mróz typy gruszki, na przykład USSuriyskaya. Mogą być uprawiane w Uralach, na Syberii, na Dalekim Wschodzie.

Opis gruszek

Główna charakterystyka

Drzewo rośnie o wysokości 10-25 m, istnieją odmiany w postaci dużego krzewu. Korona gruszkowa może mieć kształt piramidalny lub zaokrąglony, grube gałęzie. Roczny pchnięcie gałęzi wynosi 30-40 cm. Gruszka ma prosty pień, do 80 cm średnicy pokryty pomarszczoną ciemną skorupą. Drewno jest bardzo solidne i trwałe, z żółtawym odcieniem.

Arkusze w kształcie jaja, ze spiczastymi wskazówkami i małymi ściereczkami wokół krawędzi. Rosną na gałęziach spiralnych w 5 rzędach. Ich długość - od 2,5 do 10 cm. Na szczycie błyszczący, nasycony ciemnozielony. Dolny - Matowy, niech niebieskawy odcień. W spadku liści staje się złoty żółty, a gdy suszy drzewo jest czarne.

Kinki 2 typy: wegetatywna i generatywna (owoce). Pierwszy mały i spiczasty, drugi są duży, z głupimi wskazówkami. Od ubiegłorocznych owoców nerków utworzyło kwiatostany.

Okres kwitnienia

Drzewo kwitnie nawet przed pojawieniem się pełnego liści, na początku maja lub pod koniec kwietnia (trochę wcześniej niż jabłoń). Okres ten trwa około 14-16 dni. Białe kwiaty i raczej duże, średnicy około 3 cm, z 5 płatkami. Są zebrane na kwiatostanach tarczycy, siedzieć blisko siebie. Pistolety w jednym kwiatu 2-5 sztuk, pręciki są dużo, mają purpurowy cień.

Aby osiągnąć dobre żniwa, powinieneś usiąść w pobliżu 2 wzajemnie zapłodnionych odmian, aby przekroczyć zapylanie. Główny fragment typu - pszczoła. Jeśli w ogrodzie umieścisz pasiekę, możesz dostać nie tylko obfite żniwa, ale także kilka kilogramów pysznego miodu.

Opis owoców

Owoce gruszkowe są bardzo słodkie, t.do. zawierają dużo cukru. Vintage śpi w sierpniu lub wrześniu, w zależności od odmiany. Owoce mają podłużną lub lekko zaokrągloną formę. Według klasyfikacji botanicznej owoc owoców nazywany jest busty lub fałszywą jagodą. Kolor - z jasnożółtego, prawie białego, do nasyconej pomarańczy z czerwienią.

Owoce drzew zaczyna się w wieku 7-8 lat. Trwa 25-30 lat, a następnie ilość upraw. Wiek drzewa może być więcej, średnia długość życia wynosi 150-200 lat, niektóre mają nawet 300 lat.

Rodzaje gruszek

Opis gruszek

Nowoczesna klasyfikacja ma 33 rodzaje gruszek, dystrybuowanych w 2 sekcjach botanicznych - Pashia i Pyrus.

Poniżej znajduje się kilka gatunków:

 • Gruszka zwyczajna lub dziki - Duży krzew lub wysokość drzewa do 20 metrów. Ten rodzaj gruszki dał początek większości odmian kulturowych uprawianych w umiarkowanym pasie klimatycznym. W przyrodzie dzika gruszka jest powszechna z Europy Wschodniej do Azji Zachodniej. Uważany za dobry plastra miodu i cennego produktu dietetycznego.

Odmiany zwykłej gruszki:

 1. Pyrus Communis L. Subsp. Communis
 2. Pyrus Communis L. Subsp. Kaukazda - Kaukaska gruszka
 3. Pyrus Communis L. Subsp. Pipaster - gruszka leśna
 • Gruszka lasowa (lat.Pyrus Communis subsp. Pyrnik)- Podgatunki gruszki. Rośnie w postaci niskich krzewów (do 4 metrów) i drzew rosnących do 20 metrów. Gruszka leśna dała życie setkom odmian kulturalnych, a ze względu na trwałe drewno pomyślnie zastosowane w firmie stolarskiej i skręcania. To drzewo rośnie w lasach i stepach lasów w Europie Środkowej i Wschodniej.
 • Gruszka Buokorese (Lat. Pirus boissieriana)- odporny na suszę, rzadki rodzaj gruszki, stale rośnie w Azerbejdżanie i Turkmenistanie, gdzie jest wymieniony w czerwonej książce. Spotyka się także na północy Iranu. Używany jako krzyżowy i hybrydyzacyjny.
 • gruszki gruszkowe (lat. Pirus pirifolia) - Odporny na susze, nie wymagający na gatunki gleby, ma wysokość pnia do 20 m, rośliny odmianowe rosną do 6 m. Gruszka gruszka rośnie w krajach Azji Środkowej i na Dalekim Wschodzie Rosji. Jest szeroko stosowany w rolnictwie, ma wysoki cel dekoracyjny, aw Chinach jest czczony jako święte drzewo.
 • Gruszka USSuriyskaya (Lat. Pirus ussuriensis)Rośnie do 15 metrów wysokości i wyróżnia się zwiększoną odpornością na mróz, dzięki czemu jest używany w doborze jako materiał źródłowy. Wissi Grupa w regionie dalekego wschodnim Rosji, Chin i Korei.
 • Loholicka gruszka (lat. Pyrus Elaagrifolia)Ma małą wysokość do 10 m i wysokoodpornego mrozu (do -25 stopni). Małe owoce gruszki są używane w gotowaniu, a drzewo jest używane jako kolekcja ogrodnictwa i ogrodnictwa parkowego. W dzikiej formie, zawudowa gruszka znajduje się na Krymie i na Kaukazie.
 • Ivolity Pear (Lat. Pyrus Salicifolia).Ten typ gruszki osiąga wysokość 8-10 m. Gruszka koronowa i bujna gruszka, z ażurowych liści i kwitnienia wczesnego masie. Owoce mniejsze i niejadalne, dlatego głównie gruszka jest wykorzystywana jako kolekcja dla nowych odmian i jako roślina dekoracyjna.

Gruszki do lądowania. Jak zasadzić gruszkę?

Rodzaje gruszek

Ważnym etapem jest właściwy wybór miejsc do lądowania gruszek i starannego przygotowania do lądowania. Do sadzenia używać sadzonek pojedynczych lub dwuletnich gruszek z rozwiniętym systemem korzeniowym i brakiem widocznego uszkodzenia góry. Dozwolone jest wiosenne lądowanie gruszek, chociaż eksperci polecają sadzenie gruszki jesienią - na środku lub pod koniec września, kiedy sadzonki opalowe liści zawieszone osad.

Najlepsza gleba do sadzenia gruszki i zarośną, z głęboką wodą.Przemyślane gleby kwasowe. Miejsce do sadzenia sadzonki gruszki Wybierz chronione słoneczne i wiatry.

Otwór do lądowania 1 m szerokości i głębokość 80 cm z wyprzedzeniem. W odległości 30 cm od centrum napędzany jest stawka, która jest niezbędna do prawidłowego wzrostu drzewa.

8-10 kg przerobionego obornika lub kompostu, 50 g superfosfatu, 30 g soli potaskowej i mieszanki z małą ilością ziemi jest wprowadzane do dołu.

BEAR BEEDLOCZE jest zainstalowany w dołu i zacznij dodawać podłoże, okresowo potrząsając obolałem. Wraz z właściwym lądowaniem szyja korzeni wzrośnie o 6-8 cm nad poziomem ziemi. Następnie gleba jest szczelnie podłączona i rozlana przez kilka wiadra wodne. Barłka sadzonki gruszki jest związana z kołkiem, a po zakończeniu krąg jest zamontowany z humusem lub obornikiem, tak aby ściółka nie dotyka pnia drzewa.

Opieka nad bonką

Gruszki do lądowania. Jak zasadzić gruszkę?

 • Podlewanie gruszki. Młode gruszki muszą regularnie wodować w tempie 1 wiadro wody w tygodniu, w suszy podlewania.
 • Gruszki Seturice. W ciągu pierwszych 4 lat gruszka ma dość nawozów azotowych, kilka razy w sezonie i 1 raz na sezon wszelkich karmienia potasu. W wiosennym i jesieni rozluźnieniem koła priorytetowego, wprowadzany jest ten sam kompleks nawozów, który został użyty podczas lądowania.Począwszy od 5 lat, nawozy zamykają się w specjalnie wykopanych rowkach wzdłuż peryferia korony.
 • Przycinanie i tworzenie korony gruszki. Tworzenie korony leży wiosną i jesienne przycinanie gałęzi. Usuwa ściśle i równoległe do rosnących bonkresów, szczególnie znacznie dłuższych, osiągając tę ​​samą długość poziomu korony. Sekcje sekcji są rozmazane z zatłoczonym kotłem węglowym lub ogrodowym.
 • Dbanie o gruszkę jesienią. Jesienna opieka na drzewo gruszki zawiera szereg niezbędnych wydarzeń:
 1. gałęzie przycinania sanitarnego;
 2. Prewencyjne traktowanie chorób i szkodników;
 3. karmienia bonkspory fosforowej nawozu;
 4. Wybielanie wapna pnia gruszki;
 5. Pompowanie i głębokie podlewanie kręgów;
 6. Shelting priorytetowego kręgu warstw słomy lub trocin do 25-30 cm.
 • Wiosna Pielęgnacja Gruszki. Wiosenna opieka dla Gruszki zaczyna się od usuwania schronisk i powtarza jesienią, tylko fosfororyczne nawozy są zastępowane azotem. W zależności od odmiany gruszka zaczyna być fronem o 4-7 lat życia drzewa. Kwitnienie gruszek spada na kwiecień - maj, zbiór gruszek spada, w zależności od regionu, w sierpniu - wrzesień.

Reprodukcja gruszek

Gruszka hoduje metodę nasion, zatrzymanie, ziarno i szczepienie. Reprodukcja nasion jest bardziej używana przez hodowców do usuwania nowych odmian. W ludziach w najprostszym sposobie reprodukcja jest uważana za przysłony, a krany zaczynają się zapić znacznie wcześniejszych sadzonek.

Szkodniki, choroby i traktowanie gruszki

Opieka nad bonką

Pomimo stabilności nowoczesnych odmian gruszek do rzędu niebezpiecznych chorób, złe warunki pogodowe i niezgodność z środkami zapobiegawczymi może prowadzić do choroby drzewa:

 • parch Młode gałęzie, liście, uruchomienie gruszek charakterystyczne ciemne plamy, uderza w gruszkę. Owoce mniejsze i stają się twarde.
 • Gnar powstaje z mroźnych lub solarnych oparzeń, z niską opieką lub wadą składników odżywczych. Kora drzewa gruszkowego nabywa ciemny czerwony kolor, a drzewo wysycha.
 • Puffy rose - choroba grzybicza gruszki, charakterystyczna dla walenia wada obejmujące gałęzie, liście i kwiaty, co prowadzi do upadku.
 • Gruszka Medeanitsa Karmi w soku komórkowym drzew, co skutkuje nerkami, liśćmi lub pąkami gruszek.
 • Gruszka fruzerna Umieszcza jaja na owocach gruszek, a na gąsienicach pożrażają ciało.

Terminowe traktowanie preparatów owadobójczy gruszek, koloidalny szary, ciecz Borobo, a także przycinanie sanitarne i spalanie dotkniętych pędów i liści gruszkowych pomagają zapobiegać rozprzestrzenianiu się choroby iw większości przypadków zakład jest zapisany.

Skład gruszek

Reprodukcja gruszek

Opis chemiczny:

 • Cukier lub proste węglowodany (fruktoza, glukoza i sacharoza) - 6-13%.
 • Kwasy (jabłko, cytryna i askorbiczne) - 0,12-0,19%.
 • Pektyny i taniny - 4%.
 • Białka - około 0,4%.
 • Tłuszcze - około 0,1%.
 • Minerały - 0,7%.
 • Woda - 80-84%.
 • Wartość energetyczna w 100 g produktu - 42 kcal.

Gruszka zawiera elementy witamin i śladów:

 • Witaminy grup w (B1, B2, B3, B5, B6, B9 lub kwas foliowy);
 • Witamina E;
 • Witamina A (karotowa);
 • Witamina C;
 • Potas;
 • Wapń;
 • Magnez;
 • Sód;
 • Fosfor;
 • W małych ilościach żelaza, jod, manganu, kobaltu, jodu, miedzi, fluoru, cynku, molibdenu

Pod wieloma względami cecha owoców gruszkowych i ich kompozycji zależy od różnorodności. Bardziej eteryczne oleje, tym lepszy aromat. Dzikie odmiany zawierają wiele substancji opalających. Niektóre owoce wewnątrz mają małe granulki, które są rozpowszechnione celulozę. Nadają się do suszenia, ale pokonowały się jak jadalnia.

Korzystne cechy

Szkodniki, choroby i traktowanie gruszki

Przydatne właściwości gruszki są nie tylko we świeżej formie - większość cech jest zachowana, gdy są suszone, wywarów, infuzji, soków i Kisselów. To owoce jest działanie przeciwzapalne, mocujące, przeciwgorączkowe i dezynfekujące. Bonkrety bulionowe stosowane z procesami pęcherza zapalne, zapalenie pęcherzyków i chorób dróg moczowych. Gotowane i pieczone owoce pomagają od silnego kaszlu, zapalenia oskrzeli, uduszenia i gruźlicy płuc.

Na wschodzie aktywnie używają bulionu gruszki, jako środek przeciwzapalny i przeciwgrzybiczy. Są traktowane łojotokami i zapaleniem skóry, a także stosowane jako zewnętrzny proszek dezynfekujący wykonany z suchych zgniecionych liści dzikiej gruszki.

Istnieje jednak względna szkoda. Gruszki nie są zalecane do jedzenia ludzi, którzy są podatne na choroby organów trawienia, ponieważ z powodu dużej ilości włókien żywieniowych podrażniają błonę śluzową jelitową i wzmacniać perystaltykę.

Szkodzić gruszki i przeciwwskazania

Szkoda gruszka może przynieść ludzi z indywidualną nietolerancją. Odmówić jedzenia owoców wartych wrzodu żołądka. Z taką chorobą owoce są ściśle przeciwwskazane. Aby nie prowokować pojawienia się innych problemów, ważne jest, aby nie przekraczać dopuszczalnego dziennego stawki konsumpcji: tylko 2 płody są dozwolone dziennie. Nie zaleca się również używania gruszek na pustym brzuchu, ponieważ mają zdolność podrażnia błony śluzowej jelitowej. Nie zaleca się podłączenia owoców z ciężką żywnością, na przykład z mięsem. Ponadto nie można pić gruszki z wodą.

Gruszki w meteoryzmie jest zabronione, ponieważ ten owoc jest w stanie spowodować, że gazy do jelit, co może sprowokować wygląd biegunki.

Czy mogą być gruszki z zapaleniem trzustki? Z chorym trzustcą gruszka jest przeciwwskazana. Ale niektórzy specjaliści są dozwolone na etapie remisji do picia kompotów lub dekonentów gruszkowych.

Zastosowanie w gotowaniu

Skład gruszek

W gotowaniu gruszek, nie tylko w świeżej formie, są również pieczone, dzianiny, konserwowane i t. P. Owoców przygotowuje bardzo smaczne sok i inne napoje, na przykład, kompotów, kisin itp. Gruszki są używane do przygotowywania pysznego dżemu, dżemów i dżemów. Dodaj owoce do różnych deserów, a są one umieszczane w sałatkach i sosach.

W gotowaniu w wielu przepisach gruszka z serem jest używana do gotowania różnych kanapek, przekąsek, grzanek, pizzy, zupy czystej.

Również gruszka w formie wypełnienia jest umieszczana w różnych pieczeniu (Charlotte, babeczki, ciastka, ciasta, zapiekanka, ciasta). Czasami karmelizowana gruszka jest traktowana jako wypełnianie ciasta.

Pyszne i delikatne są desery, takie jak pieczona gruszka z twarogiem, gruszka wina, gruszka z orzechami, gruszka z ricotta, koktajl, pieczona gruszka z krewetkami, naleśniki z gruszką.

Ponadto ten owoc nadaje się do produkcji dań mięsnych (kurczaka, kaczki, szynki, patenta z kurczaka wątroby, jagnięciny). Więcej do mięsa może służyć sosie z gruszki.

Czasami gruszka jest wykorzystywana do produkcji napojów alkoholowych (bimechiny, nalewki).

Jak widać, gruszka jest integralnym produktem na stole kulinarnym. Również ten owoc można podawać na stole jako oddzielna przekąska. I tutaj wiele osób ma pytanie: "Co można zrobić, aby obrane gruszki nie były suche?"W końcu, jeśli z wyprzedzeniem wyczyść owoce, mogą przyciemnić po chwili, a potem nie będzie wyglądał bardzo miło na świątecznym stole.

Tak więc, aby gruszki nie suchą podczas czyszczenia, możesz już pokroić plasterki owocowe posypać sokiem cytrynowym (odbywa się to wkrótce przed złożeniem tabeli). Lub możesz obniżyć plasterki gruszki w wodzie z kwasem cytrynowym (ta metoda jest używana z długotrwałym produktem leżącym). Zamiast soku z cytryny możliwe jest użycie soli (dwa litry wody będzie potrzebować sześćdziesięciu gramów soli), dopiero po tym, jak owoce muszą spłukać pod bieżącą wodą.

Właściwości farmakologiczne

Owoce Zwykłe Gruszki mają właściwości moczopędne, antyordzeniowe, przeciwzapalne, antybakteryjne, przeciwgorszowe i ściągające. Kisli i kompotów z suszonych owoców gruszkowych wzmacniają naczynia, usuwają nadmiar soli, wodę, substancje toksyczne, metale ciężkie, oczyszczają przewód pokarmowy od ciała. Owoce gruszkowe - Zapobieganie najlepszym stwardnym. Nasiona Gruszek mają działanie anty-połyskowe. W eksperymencie chinin pokazuje aktywność akaricydów (Lee H., 2007). Owoce gruszkowe mają efekt tonikowy, mają pozytywny wpływ na serce i centralny układ nerwowy podczas stresu.

Leczenie

Korzystne cechy

Korzyści gruszek są znane od dłuższego czasu, stosuje się w medycynie ludowej. Na przykład substancje, które są w owocach, pomagają uspokoić kaszel i sprowadzają temperaturę w okresie chorób zakaźnych i wirusowych.

Na podstawie gruszek, różne infuzje i dekonacje przygotowują, które pomagają poprawić stan podczas zapalenia dróg moczowych. Jest to możliwe dzięki efektowi moczopędnemu owoców na ciele. Ludzie, którzy cierpią z powodu Urolitiasi, zaleca się stosowanie kompotu gruszkowego.

Leczenie wielu chorób odbywa się nie tylko ze względu na miazgę owoców, w medycynie ludowej również używa liści rośliny, które w suszonej i zgniecionej formie pomagają sobie radzić ze zwiększonym poceniem się. Młode ulotki mogą być używane do łagodzenia zapalenia i walczą z grzybami.

Kompot, który jest spawany na podstawie suszonych owoców, pomaga z zaburzeniami jelitowymi. Nasiona Gruszek mają również przydatną własność: z ich pomocą możesz poradzić sobie z robakami.

Bardzo przydatne gruszki dla człowieka, a zatem zwolennicy metod leczenia radzą sobie z tego owoców, aby pozbyć się wielu chorób.

ChorobaSposób leczenia
Adenoma prostatySuszone owoce żarwały wrzącej wody w termosie i urlop na całą noc. Picie infuzji pięćdziesiąt mililitrów do czterech razy dziennie.
NiedokrwistośćPrać gruszki gruszki, czyste, cięte i rozbijają. Po puree owocowej dodaj czternastu mililitrów miodu i dobrze wymieszać. Taki puree musi jeść po otrzymaniu lunchu.
Zapalenie oskrzeliZa dwieście mililitrów soków gruszkowych dodaj łyżkę deserową Rose Syrop. Jeść trzy razy dziennie sto mililitrów.
Zapalenie żołądka, zapalenie cholecystów i choroby wątrobyKażdego dnia musisz jeść dwie gruszki, aby pozbyć się zgaga i ciężkiego bólu, a także wyeliminować dyskomfort w jelicie.
BiegunkaW płytkim pojemniku, pół szklanki suszonych gruszek, czterdzieści osiem gramów płatków owsa i wlać czterystu mililitrów wrzącej wody. Mieszanina, aby uzyskać co najmniej dwadzieścia minut. Następnie wywar musi wyciągnąć około godziny, po tym, jak należy go przesączyć. Pić sto mililitratorów do czterech razy dziennie, zanim zabijesz jeść.
Kamienie w nerkachZa pięćset mililitrów wody do uboju na minuty dziesięć kieliszek suszonych i młotek gruszek. Po wywaru musisz wlać cztery godziny. Pić sto mililitrów nie więcej niż cztery razy dziennie przed wykonaniem żywności.
Choroba urolithiastaNastępuje codziennie rano na pustym żołądku, aby zjeść parę gruszek (najlepiej dzikiej) i picia gruszy, ale bez dodawania cukru.
ReumatyzmKilka łyżek suszonych liści gruszkowych do żarliwego szkła dwu- gramów wrzącej wrzący wodę i zachowuje się na bok na naleganie przez kilka godzin. Filtr infuzyjny i napój dwa łyżki nie więcej niż trzy razy dziennie.
CukrzycaKażdego dnia powinieneś pić siedemdziesięciu mililitrów soku z gruszki w około pół godziny przed jedzeniem.
Zapalenie pęcherzaKilka gruszek musi być nieznacznie posypany cukrem i piec w piecu i po jedzeniu.

Jak widać, gruszki przynoszą kolosalne korzyści dla ciała. Jednak nie powinieneś nadużywać samodzielnego leku, jeśli nie przejdziesz choroby. W tym przypadku najlepiej jest skonsultować się z lekarzem o poradę.

Znaczenie gospodarcze i zastosowanie

Szkodzić gruszki i przeciwwskazania

Owoce zawierają 6-13% cukrów (głównie monosaahary), 0,12-0,19% jabłko, kwasów cytrynowych i askorbinowych, do 4% pektynów i substancji opalających, niektóre karoten. Nasiona zawierają 12-21% oleju oleisty.

Zwykłe owoce gruszkowe są używane do kompotów i esejów, z których wykonane są napoje owocowe - nadają się do pastwisk wina i octu, Kvass wraśnie. Na Kaukazie, wysuszone owoce rozmazują i dodają do mąki, z której pieczak ciasta. Najlepsze dla jakości Gruszka Owoców może być używana na dżem, dżem, pastyl. Przygotowane nasiona na Kaukazie były używane do przygotowywania surogatu kawy.

Świeże gruszki podjęte w małych ilościach regulowały trawienie i doskonale wchłaniane przez ludzkie ciało.

Suszone owoce od dawna są używane w medycynie tradycyjnej. Dowód suszonych gruszek ugasza pragnienie gorączkowych chorób, ma efekt znieczulający, antyseptyczny i moczopędny, mocowanie biegunką. Gotowane i pieczone gruszki są używane z silnym kaszlem, uduszeniem i płucami gruźlicy.

Gruszki mają ogromne znaczenie w żywieniu żywieniowym, zwłaszcza pacjentów z cukrzycą. Ze względu na obecność kamienistych komórek, które dają ziarnistę owoców, stosowanie masy owocowej gruszki w dowolnej formie (dopuszczalne zastosowanie soku, kompot bez masy celulozowej) niepożądane w niektórych chorobach przewodu pokarmowego, w szczególności z zapaleniem trzustki.

Gruszki kwiaty dają pszczoły bardzo cennej wiosennej łapówki nektaru i pyłku, jednak gruszka jest gorsza od wiśni, śliwki i jabłoni. Produktywność medyczna gruszki - około 20 kg miodu z 1 hektarami plantacji. Nektar zebrany przez Pszczoły z Gruszki zawiera mały cukier. Według innych danych, kwiaty przydzielają dzień do 1 mg cukru w ​​nektaru i tworzą wiele pyłków, a produktywność medyczna nasadzeń wynosi 10-25 kg / ha.

Gruszka wspólna jest szeroko stosowana w leśnictwie stepowym, walcząc i plantacje przydrożne.

Drewno ma piękny rysunek i kolor, przechodzi do różnych stolarki i tokarki (dziedziczone tablice, reguły, instrumenty muzyczne itp.), jak również rzeźby.

Kora używana do malowania dywanów i tkanin rękodzieła w brązowym. Owoce i do mniejszego stopnia owocnych gałęzi - żywność dla zwierząt domowych i dzikich.

Jak wybrać i przechowywać?

Zastosowanie w gotowaniu

Tutaj musisz polegać na twoich zmysłach i wrażliwości dotykowych. Dość dojrzała i słodka gruszka jest bardzo pachnąca, a pochodzi z tego całkiem przyjemny, słodki zapach.

Również przy wyborze dobrej gruszki musisz dokładnie sprawdzić wygląd owoców. Skóra powinna być pomalowana w jednolity odcień, z gładką powierzchnią, na której nie powinno być wgniecenia, pęknięć i śladów gnicia lub formy.

Ponadto wysokiej jakości owoce owocowe zawsze będą solidne. Jeśli gruszka jest miękka, oznacza to, że owocowe owoce. Jak wybrać gruszkę, dowiedzieliśmy się. Teraz należy rozumieć, jak prawidłowo przechowywać gruszkę, aby nie pogorszyć.

Gdzie mogę przechowywać gruszki?

Pokój jest wymagany do wyboru wystarczającej ciemności i fajnej. Aby to zrobić, można korzystać z balkonu, piwnicy, piwnicy i lodówki. Zamrażanie tego typu owoców jest niemożliwe.

Jak zachować gruszki w domu?

W przypadku każdej metody przechowywania należy użyć tylko tych owoców, które nie mają uszkodzeń, a nie aż do dawki końcowej (właśnie zacząłem przeczuć). Pojemnik, w którym owoce będą kłamać, powinno być z gładką powierzchnią, konieczne jest układanie miękkiego materiału na dole i pokryje ścianę pojemnika z papierem. Po przygotowaniu opakowania należy wytworzyć same przygotowanie owoców. Każda gruszka musi być owinięta w cienkie i modne papier i złożyć na trzy warstwy w pojemniku. Musisz też pokryć papier. Owoce muszą być umieszczone w czołgu po przekątnej, aby owoce nie wejdą ze sobą.

Jak zachować gruszki w mieszkaniu?

Jak już wspomniano, miejsce powinno być ciemne i chłodne, więc balkon i lodówka najlepiej przechowywania. Ale dla każdej różnorodności owoców znajduje się pewna data wygaśnięcia. Letnie odmiany sklepu z gruszki w lodówce wymagają nie więcej niż dwa tygodnie. W tym okresie owoce muszą jeść lub umieścić. Odmiany jesieni powinny być gromadzone w ciągu tygodnia od dojrzewania owoców. W przeciwnym razie owoc straci swój wygląd i smak. Przechowywane w lodówce lub na balkonie około czterdziestu pięciu dni.

Jak zachować późną gruszkę?

Zimowe odmiany zbierają się na końcu jesieni (najlepiej rozerwać owoce lekko źle zrozumiane) i może być przechowywane w domu do przyjścia wiosennych miesięcy. W jakiej temperaturze utrzymuje gruszki? Najbardziej korzystna temperatura - od zera do dwóch stopni ciepła.

Podczas przechowywania gruszek w domu musisz stale sprawdzać owoce. Jeśli jedna gruszka zepsuła (zaciemniona, popękana lub zacznij gnić), musi być natychmiast usuwany z wszystkich innych.

Podczas przechowywania owoców w lodówce, utrzymuj owoce oddzielnie od innych produktów, ponieważ gruszka może wchłonąć obce zapachy.

Jak zmusić gruszki w domu?

Właściwości farmakologiczne

Jak zmusić gruszki w domu? Owoce muszą zostać wycofane z drzewa, gdy skóra płodowa właśnie zaczęła się żółknąć lub rumienić. Po niegodnych gruszkach konieczne jest przechowywanie około pięciu dni w stosunkowo chłodnym pomieszczeniu, gdzie temperatura powietrza osiągnie około dwudziestu stopni ciepła. W tym okresie owoce należy zbadać dwa razy dziennie. Jeśli niektóre gruszki nie są jeszcze wybierane do końca, należy je przypisać ostre miejsce, w którym termometr pokaże pięć stopni ciepła.

Tego że gruszki są szybsze niż wymyślenie, owoce powinny trzymać dzień w lodówce, a następnie muszą być przechowywane w temperaturze pokojowej przez kilka dni. W ten sposób droga gruszek może dojrzewać znacznie szybciej.

Jak inaczej możesz zachować gruszki, aby to zrobić? Na przykład, niektórzy ogrodnicy są zalecane do złożenia w pojedynczej torby papieru, jabłek i bananów. Specjalna substancja (etylen), przydzielona przez dwa ostatnie owoce, pozwala na krótki czas, aby wreszcie przyciąć owoce gruszkowe.