Mandarynka

Ścieki

Ścieki

Mandarynki, których korzystne właściwości są znane od dawna, z południowych Chin. W dzikiej formie roślina nie jest znaleziona. Do Europy owoców jest przywieźnięty na początku XIX wieku. W Indiach Indochina, Chinach, Korei Południowej i Japonii, Mandaryn - najczęstsza kultura cytrusów. Szeroko kultywowany na morzu Morza Śródziemnego - w Hiszpanii, południowej Francji, Maroku, Algierii, Egipcie, Turcja jest uprawiana w Stanach Zjednoczonych (Floryda), a także w Brazylii i Argentynie.

Na terytorium byłego ZSRR mandarynki są uprawiane na Transcaucasia, głównie na wybrzeżu Morza Czarnego, w Abchazji, w Gruzji i w okolicy Soczi. Obszary te są uważane za północne miejsca ich uprawy. W małych ilościach mandarynki uprawiają w dzielnicy Lenkoran w Azerbejdżanie.

Odniesienie historii

Mandaryn - symbol nowego roku w Rosji. Owoc ten ma największą liczbę krewnych w różnych krajach. Fakt, że w Rosji nazywa się mandaryńskim, w USA i Francji znanym jako mandarynka. W Azji jest to Unshiu, w Japonii - Yuzu. Ale we wszystkich krajach jest ceniona dla bogatego zapachu. I ile gatunków! Ballroom, Honey, Minnela, TrangeLo ... Ten cytrus stale przekroczył, przeszczepiony, eksperymentowany z owocami, ich rozmiarem i smakiem.

Więc francuski kapłan skrzyżował pomarańczowy i mandaryński - okazało się, że jest okrył Clementine, który stał się prawdziwym znalezieniem cukierni. Potem został przekroczony z Kumvat - pojawił się kalmonda (był także Citroquower), pomarańcze okazały się trochę później (po przekroczeniu mandarynki z satsum).

Jak wygląda mandarynka

Odniesienie historii

Mandaryn - wieloletnia wiecznie zielona roślina. W pokoju wysokość może osiągnąć 1 m, ma kompaktową, dobrze smażoną koronę. Skórzana skóra, ciemnozielona, ​​lancetle. Czas trwania każdego arkusza - do 4 lat. Białe kwiaty ze wspaniałym aromarem, zebrane w małych kwiatostanach, pojawiają się na wiosnę. Owoce w mandaryńskim neurizucjonalnym, owalnym spłaszczonym, kwaśnym słodkim skórką pomarańczową.

Owoce dojrzewają jesienią i powiesić na roślinie przez kilka miesięcy. Na jednej roślinie może być do 50-70 owoców.

Opisując zakład, należy zauważyć, że w globalnej produkcji cytrusów ta kultura zajmuje się drugą po pomarańczowym. Od innych cytrusów różni się od faktu, że skórka jego owoców jest łatwo oddzielona od pulpy.

Niektóre botanika uważa, że ​​roślina mandarynki (mandarynka) w jednym typu (Citrus Reticulatus), inni uważają, że jest to drużyna krajowa, w której wyróżnia się do 19 gatunków. Faktem jest, że różne mandarynki różnią się bardzo od siebie, w tym owoce. W stanie dzikim, mandarynka jest nieznana.

Mountain Mandarinov - północna część nowoczesnych Indii, gdzie nadal występują dzikie gatunki. W Indiach stały się kulturową rośliną w kilku tysiąclecie do naszej epoki. W XII wieku kultura mandarynki rozprzestrzeniła się do Chin - w dolinie rzeki Jangcy. Z Chin mandarynka przeniknęła w Japonii, gdzie pojawiły się liczne lokalne formy.

Istnieje kilka wersji pojawienia się nowoczesnej nazwy tego zakładu. Wiadomo, że wyspa Mauritiusa na Oceanie Indyjskim zwykł nazywa się mandaryńskim. Zakłada się, że z imienia tej wyspy i nazwa rośliny. Portugalski zwalnili "mandarynki" najwyższych dygnitarzy w Chinach Feudal. Możliwe, że Europejczycy przenieśli nazwę "Mandaryn" na tym owocach cytrusowych, aby uzyskać doskonały smak, jakby przywłaszczył najwyższą pozycję. W 1840 r. Neapolitański Michelle Tenor po raz pierwszy dostarczony do Troparine Tar we Włoszech i dał szczegółowe zalecenia dotyczące hodowli.

Mandarynki w Chinach zwanych Urzędnikami Imperial. Oczywiście wielu ludzi przychodzili do nich z ich problemami, że nie zawsze byli pospieszni, by zdecydować. Najlepsze narzędzie do pośpiechu wydarzeń w korzystnej stronie był urzędnik łapówki. Jednak na taki akt polegał na karę śmierci. I tutaj ludzie znaleźli wyjście: poszli do mandarynki, niosąc je jako prezent uroczy drzewo zawieszony ze złotymi owocami. To drzewo zostało uznane za symbol, nieodparcie przyciągające szczęście i dobre samopoczucie, tak skuteczne, że mandarynuje chętnie przyjęły go zamiast pieniędzy. W czasie, wszystkie gaje tych drzew zostały utworzone w czasie, ale nadal nie odmówili oferowania, ponieważ powodzenia nie ma zbyt wiele. To jest odwołane - Mandaryn.

Na terytorium byłego ZSRR mandarynki są uprawiane głównie na wybrzeżu Morza Czarnego: w Abchazji oraz w obszarze Soczi, które są uważane za najwięcej północnych obszarów kultywowanych obszarów tej rośliny na świecie. Mandarynki dojrzewają w listopadzie - grudzień, tak wiele zapachów mandarynek jest związanych z głównym świętem zimowym - Nowy Rok.

Skład chemiczny

Mocka owoców zawiera cukier, kwasy organiczne (cytryna i inne., od 0,6 do 1,1%), witaminy (tiamina, ryboflawina, kwas askorbinowy, rutyna). Do 1-2% niezbędnych (mandaryńskich) oleju, pomarańczowych i żółtych pigmentów, karotenu znajdują się 1-2%.

Skład oleju eterycznego obejmuje α-Citral, Citral, tkwiące i inne aldehydy, alkohole, ester metylowy kwasu antloroinowego, który daje mandarynowy olej, owoce, liście i młoda strzela szczególny smak i zapach.

Rodzaje mandarynek

Ujednolicona ogólnie przyjęta klasyfikacja mandarynek obecnie nie istnieje, więc poniżej przedstawia jedną z wielu klasyfikacji tego owocu.

W 1955 r.P. Alekseev przydzielono 7 głównych grup mandarynek:

Jak wygląda mandarynka

 1. Mandarin Unshiu lub Satsuma (lat. Citrus Unshiu) Aktywnie uprawiane w Rosji i Europie jako rośliny pokojowej, a także uprawiane na Krymie. Główną zaletą tego cytrusa jest odporność na zmniejszone temperatury i pełne dojrzewanie nawet przy braku światła słonecznego. Mandarin Unshuu to niskie drzewo rosnące do 2-3 metrów wysokości, a jako roślina pokojowa - nie więcej niż 1,5 metra wysokości.

Plaps pustej korony Lekkie, skórzane liście mandaryńskie, gęsty, wydłużony kształt owalny, z widocznymi żyłami. Owoce Inshiu różnią się cienką, żółtawą pomarańczową skórą z powieścią. W ferryce Mandaryn, Unshuu dołącza 3 lata. Blossom występuje w maju, gdy drzewo jest pokryte liczne skupiskami białych podłużnych kwiatów zebranych przez 4-6 sztuk. W październiku, niezdrowe owoce pojawiają się z łatwą oddzieloną skórą i ważenie około 70 g. Owoce Mandaryn Unshu nie zawierają nasion, więc głównym sposobem reprodukcji tych roślin jest szczepienie do innej rośliny z rodzaju cytrusów.

Apogamilowe sadzonki Mandarynki Unshiu dały życie następujących odmian strefowych:

 • Pionier80 - Zimienna ocena mandarynki przeznaczona do uprawy na terytorium Krasnodar. Drzewo do 4,5 metra z rozłożoną koroną piramidalną daje uprawy w drugiej połowie listopada. Owoce wyróżniają się cienką, łatwo oddzieloną pomarańczową skórą, delikatną miąższą i kwaśnym i słodkim smakiem. Forma obiektów w obie strony, a masa wynosi około 60-80 g;
 • Soczi 23- wcześnie, wydajność mandarynek z dużymi, pachnącymi owocami pomarańczowymi o słodką miazgę z lekkim kwaśnym. Waga owoców wynosi 65-80 gramów. Kształt owoców - w kształcie gruszki i płaski lub zaokrąglony. Ta ocena mandarynek w Gruzji i terytorium Krasnodar rośnie.

Rodzaje mandarynek

 1. Cytrusowe surowe - grupa odmian mandarynek chińskiego pochodzenia, który odróżnia nasyconą czerwonczo-pomarańczową skórkę i bardziej słodki smak niż mandarynki w Unshu. Wszystkie odmiany grupy chińskiej wyróżniają się wysoką zawartością cukru (do 13%) i niskiej zawartości kwasu. Jednym z najbardziej znanych odmian tej grupy jest Mandarynka (lat. Citrus Tangerina) - Niskie drzewo kompaktowe z grubą koroną i wąskie liście. Tangerine dojrzewa przed Mandarinem Unshu, ma grubszą skórę i tak jak Unshu, nie zawiera nasion.

Okres owocowania trwa od października do kwietnia. Oprócz owoców czerwono-pomarańczowych, gatunki mandarynki z zieloną skórką kolorowanki. W porównaniu z mandarynowym zapachu cytrusowego Tangerine wyrażał słabo. Smak owoców jest słodszy niż pomarańczowy. Same owoce są łatwo czyste i podzielone na plasterki. W dzisiejszych czasach głównym dostawcą mandarynki jest USA, gdzie roślina ta jest uprawiana do produkcji oleju z skórki owoców. Mała liczba mandarynki jest uprawiana we Włoszech, na wyspie Sycylia.

 1. Cytrusowa deliciosa - Grupa Sino-śródziemnomorska, której przedstawiciele mają podobną morfologię z chińską grupą. Jedna ze znanych odmian jest Mandaryn Ivolomet- Drzewo z kompaktową koroną i gęstym ciemnozielonym liściem postaci lannalowej, do 8 cm długości i około 3 cm szerokości. Owoce średniej wielkości, o średnicy około 6-7 cm, mają formularz redukujący owalną.
 2. Cytrusowe Reticulata - Sino-indyjska grupa odmianowych mandarynek, która ma ważną wartość przemysłową w Chinach i Indiach. Najbardziej popularny jest rozpatrywany Złoty Mandaryn lub PON (LAT. Citrus Chrysocarpa), sławny w Indiach jak Suntar (Suntara, Ponkan) - Różnorodność dużych pomarańczowych mandarynki okrągły lub podłużny kształt, niektóre kopie mają pępek. Skórka środkowej grubości, łatwo opóźniona, ciało jest soczyste, delikatne, kwaśne, małe kości i niewielu. Okres owoców - grudzień i styczeń. Uprawa w Chinach, Indiach, Brazylii, Tajwan i Filipinach.
 3. Mandarin Noble (Royal) (Lat. Citrus Nobilis) - Grupa Indochian-Malajska. Charakterystyczną cechą odmian to duże owoce, gruby błąd, skórki i wspaniały, słodki smak.

Mandaryn Hybrids

Najlepsze mandarynki:

 • Syjamski król (król);
 • Uvatar Mikan;
 • Ttao-jie.
 1. Grupa mandarynek drobnoziarnistych, Lub chińsko-japońska grupa odmiana obejmuje odmiany, które są popularne wśród miłośników, aby uprawiać mandarynki w domu:
 2. Shiva-Mikan (z kwaśnym smakiem);
 3. Mukaku-Kishiu (słodki);
 4. Kishiu (słodki).
 5. Mandaryn Hybrids - Jest to grupa form hybrydowych, w tym wiele odmian pochodzących przez hodowlę mandaryńskiego przejścia z różnymi typami i odmianami cytrusowych. Poniżej znajduje się opis niektórych hybrydów mandarynki.

Mandaryn Hybrids

Korzystne cechy

 1. Kalamondin lub cytrofortunella (lat. Citrofortunella MicroCarpa) - Mandarin i Kumkvat Hybrid (Kincan, Fortunella). Jest to roślina o wysokiej temperaturze z małymi liśćmi i białymi pachnącymi kwiatami przyciągającymi pszczoły. Wysokość kalmondy może osiągnąć 6 metrów. W domu drzewo rośnie do 60-150 cm. Owoce Calamondina mają średnicę 25-45 mm, są one pomarańczowe, podobne do mandarynki, ale z rozcieńczalnikiem, słodzonym skórą i kwaśną miazą, w której nasiona znajdują się. Owoce Calmonddine Edibles.
 2. Rangpur (lat. Cytrusowe rangpuriensis) - Hybryda mandarynki i wapna, zgodnie z innymi informacjami - hybrydą mandarynki i cytryny, zwanej Lamanandarin. Szacunkowa ojczyzna tego cytrusa jest Indie, a ze względu na odporność na wysoki suszę, a wydajność Rangpur w niektórych regionach jest uprawiana w celu uzyskania owoców. Wysokość drzewa od 2,5 do 5 m zapewnia małe owoce o średnicy około 5 cm, z cienką ciemnoskórzową skórą i bardzo kwaśnym pomarańczowym ciałem.
 3. Clementine (Lat. Cytrus Clementina) - Hybrydowa mandarynka i pomarańczowa motłoczka przed podgatunkami kinotto (pomarańcze), są drzewami o wysokości do 5 m, uprawiane przez długie gęste alejki. Forma owoców Clementine jest podobna do mandarynki, ale ma słodszy smak. Drugą różnorodnością Clementines jest produkt hybrydyzacji mandarynki i Gorky Sewilla pomarańczowy, wyróżnia się małymi owocami o stałej, słabo otulonej skórze.

Przeciwwskazania mandarynki

Clementiny są podzielone na 3 główne typy:

 • Corsican, pozbawiony nasion, łatwo rozpoznawalny z jasnym, pomarańczowo-czerwonym i kilkoma liściami uwielbającymi każdy owoc.
 • hiszpański Przedstawione 2 odmiany: ze stosunkowo małymi i dość dużymi owocami zawierającymi od 2 do 10 kości.
 • Montreal- najrzadszy Clementine uprawiany w Hiszpanii i Algierii, którego ciało zawiera od 10 do 12 kości.
 1. TrangeLo - Hybrydowy mandarynka i grejpfrut (lub pomel). Trendowie wyróżniają się silnym wzrostem i dobrą odpornością na mróz. Zaokrąglone owoce przypominające pomarańcze średniej wielkości, mają pomarańczową, dobrze wymienną skorupę, żółtawo pomarańczowy ciało i przyjemny smak z lekkim kwaśnym. Najbardziej znana odmiana Danzhelo jest Mineola.
 2. Thornton (Ang. Thornton Tangelo)- Jedna z odmian Trangelo, jest hybrydą mandarynki i grejpfruta. Po raz pierwszy w 1899 roku. Prawie okrągłe i dość duże owoce mają średnicę około 8 cm i pokryty jasną pomarańczową skórą. Skórka płodowa jest dość gruba. Miąższ sztywna żółto-pomarańczowa, delikatna, soczysta, słodka, z lekkim kwaśnym.
 3. Miniola - najbliższy krewny Trangelo, hybrydową odmian mandarynki "Dancy" i grejpfruta odmian Duncan. Owoce Mineoli różnią się w zaokrąglonym, lekko spłaszczonym kształcie z wydłużoną szyją, o średnicy do 8 cm i cienką skórę nasyconej czerwonawo-pomarańczowej. Soczysta pulpa zawiera od 7 do 12 małych kości. Mineola ma doskonały zapach cytrusowy i orzeźwiający kwaśny słodki smak. Głównymi dostawcami Mineoli są Izrael, Turcja, Chiny i Stan USA na Florydzie.
 4. Tangor - Gybrid mandarynka i słodka pomarańcza. Tangor jest dość dużym owocem o średnicy do 15 cm. Różni się lekko błyszczącym kształtem, gęstą porowatą skorupę koloru czerwonego pomarańczowego i pachnącego kwaśnego słodkiej miazgi. Jednym z gatunków Tangory jest Ellandal.
 5. Mandor (Mandor) (Ang. Mandora)- naturalna tangor, hybryd mandaryński i słodki pomarańczowy. Rośnie na Cyprze, ale pierwotnie pojawił się na Jamajce. Owoce są podobne do mandarynki i klementyny, ale w przeciwieństwie do Clementine zawiera nasiona. Okrągły kształt owocowy, lekko walczył. Obierz cienki, jasny pomarańczowy, łatwo oddzielony. Miąższ delikatny płód, bardzo soczysty, słodki, z małym kwaśnym. Uprawnienia roślin od stycznia do połowy kwietnia.
 6. Allandale - Hybrydowa mandarynka, mandarynka i pomarańcza. Duże owoce pomarańczowo-czerwone wyróżniają się cienką, łatwo oczyszczającą skórę, brak lub niewielką ilością nasion, odświeżający smak i wyrafinowany aromat cytrusowy. Soczyste ciało Ellandale ma nasycony ciemny pomarańczowy kolor i przyjemny słodki smak.
 7. Cytrandarin- hybryda mandarynki i uzdżań próby, których małe owoce z powodu nieprzyjemnego smaku są nieodpowiednie do użytku, ale są używane do produkcji przemysłowej napojów witaminowych. Peel Fetal Dość cienki, szorstki, pomarańczowy kolor. Ciało pomarańczowy, soczysty. W niektórych cyatrach nie ma nasion.
 8. Santina- Hybryd Clementine i Orlando, dla których owoce charakteryzuje się nasyconym pomarańczowym kolorem i pyszną słodką miazą. Owoce mogą mieć zarówno średnie, jak i duże rozmiary.
 9. Agli, On sam Agli-owoce - Hybryda mandarynki, pomarańczy i grejpfruta, którego nazwisko jest tłumaczone z języka angielskiego jako "brzydkie". Niezbyt piękne owoce Agley, o średnicy do 15 cm, wyróżnia się gruboziarnistą, pomarszczoną skórką zielonkawą żółtą lub czerwonawą kolorową, łatwo oddzieloną od pulpy. Ageli ma lekki grapefruitowy smak i doskonały zapach cytrusowy. Uprawiany w USA i na Jamajce.
 10. Ichandarin- To jest mandarynka, skrzyżowana z cytrusami o nazwie Ichand Papeed. Owoce hybrydy różnią się raczej kwaśnym smakiem. Wśród cali wyróżniają się kilkoma typami, na przykład Yuzu i Sudami.

Jak przechowywać mandarynki?

 • Yuzu. Dojrzała żółta młodzież uwalnia się od 7 do 10 i więcej cm średnicy, kwaśna, o niewielkiej ilości suchej miąższ, zapach przypominający kombinację zapachu grejpfruta i mandarynki.
 • Sudami. Dojrzałe owoce oceniające mają żółtawo-pomarańczowy kolor, mają zapach wapna lub cytryny, ale z bardziej "miękkim" nutą cytrusową. Jako żyła owoc, sądy, których nie używają, używając jej zielonych owoców jako przyprawy podczas gotowania ryb, grzybów i krajowych japońskich daniach.
 • Pomarańczowy (ang. Nippon orangequat) - Hybrydowy Mandarin Unshu i Kumkvat, który rośnie na Hawajach. Lekko wydłużony płód średniej wielkości, mniejszy mandaryński, ale większy niż Kumkvat. Obwód płodu wynosi 2-4 cm. Gruba skórka gąbczasta ma słodki smak i kolor pomarańczowy lub czerwono-pomarańczowy. Dmuchany pomarańczowy soczysty, kwaśny, z łagodną musztardą. Zawiera nasiona. Roślina wytrzymuje temperaturę do -12 stopni Celsjusza.
 • Pomerack (Bigarada, Kinotto) (Lat. Cytrusowe aurantium) - Hybrydowy mandaryński i pomelo. Mój, 6-7 cm średnicy, lekko spłaszczone owoce w świeżej formie są praktycznie nie stosowane z powodu bardzo silnego, ostrego zapachu i gorzko-kwasowej pulpy. Pomarańczowy łupek jasny pomarańczowy, cheep. W perfumerii, olejki eteryczne z kwiatów i liści pomarańczy, skórki i soku owoców są stosowane w gotowaniu, a także w produkcji nalewek, likierów.
 • Cytryna Maitera (Lat. Citrus Meyerii) - Hybryd cytrynowy i pomarańczowy lub cytrynowy i mandaryński. Owoce są dość duże, zaokrąglone, cienką skórką nasyconego żółtego koloru, który podczas dojrzewania nabywa lekki pomarańczowy odcień. Miąższ soczysty, mniej kwaśny niż zwykła cytryna, ciemna żółta i zawiera nasiona.
 • Cabosu (Kabus) (Ang. Kabosu, Lat. Citrus Sphaerocarpa) - Jest to wynik przekraczania klocków i pomarańczy. Owoce są uprawiane w Chinach i popularne w japońskiej kuchni krajowej. Owoce są małe, o średnicy około 5,2 cm, z dojrzewaniem żółtego koloru z ciemnym żółtym miąższem, z kwaśnym, tarta smakiem i aromatem cytryny. W jednym owocach zawiera około 17 kości. Używany jako przyprawy, często w niedojrzałych formie, gdy keczka Caboze ma zielony kolor. Daje naczynia unikalny zapach.

Korzystne cechy

Gradowanie odmian

Mandaryn zawiera dużą liczbę witamin i minerałów. Dzięki idealnym stosowaniu potasu i sodu, owoce są uważane za doskonałą anty-etro. Ze względu na fliaktal i antyseptyczne właściwości owoców są doskonałe narzędzie profilaktyczne i leczenia do leczenia dużej liczby chorób układu oddechowego.

Owoce i sok mandarynki pomagają poprawić stan w różnych chorobach przewodu pokarmowego i są traktowane z Helminth. Należy zauważyć, że kiedy regularne stosowanie tego owocu jest zmniejszone ciśnienie krwi, siły są przywracane, a metabolizm poprawia się. Ponieważ glikozydy zawarte w mandaryńskim, on Ma działanie antysclerotyczne. Biorąc pod uwagę wysoką zawartość olejków eterycznych, ten owoc jest uważany za doskonałe narzędzie do wzmocnienia nastroju.

Skład mandarynki obejmuje kwas fenolowy, który pomaga usunąć obrzęk i prowokuje odpływ śluzu, a zatem owoc będzie przydatny do zapalenia oskrzeli i astmy. Przydatne właściwości mandarynki są używane w kosmetycznym. Owoce są używane do tworzenia kosmetyków, które mają na celu poprawę stanu suchej skóry. Wyznaczają korzyści z obecności beta-karotowego, cytryny i kwasu askorbinowego. Dzięki temu zwiększa się funkcja ochronna skóry. Ekstrakt mandarynki pomaga zapobiegać skórzanym wyglądem flagmingu. Ogólnie rzecz biorąc, owoce są wykorzystywane do różnych produktów: szorowanie, maski, kremy, tonik, pomadka i t.D.

Przeciwwskazania mandarynki

 • Cytrusy - bardzo silne alergeny. Dlatego konieczne jest poznanie środka przy użyciu mandarynek, więc mogą powodować dymę i alergie.
 • Mandarynki nie używają osób o wrzodziejącej choroby, z zapaleniem żołądka o zwiększonej kwasowości, z zapaleniem choroby jelit.
 • Ludzie z cukrzycą są ostrożnie odnoszą się do mandarynki, ponieważ zawierają wiele cukrów.
 • Nadmierne stosowanie mandarynów może powodować biegunkę
 • Mandarynki są przeciwwskazane z jaderem, zapaleniem wątroby i zapalenia cholecystów.

Jak przechowywać mandarynki?

Cechy opieki mandaryńskiej w domu

Oczywiście, teraz nie ma czasu, gdy mandarynki muszą zostać zakupione, ponieważ sprzedają je przez cały rok, a deficyt, którego nie wyobrażają sobie. Nie jest to fakt, że w odległych latach radzieckich, kiedy pomyśleć o umieszczeniu na stole na nowy rok, zaczęli prawie przed jesienią. Ale może się zdarzyć, że kupili więcej mandarynki niż pytanie żołądka i jakoś trzeba je uratować. Oto proste reguły na ten temat.

W przedziale dla owoców i warzyw w lodówce, mandarynki będą miały na tydzień-inne bez problemów. Przedłużyć okres trwałości półtora lub dwóch możliwych, jeśli ich skórka jest przetarta z olejem roślinnym.

Mandarynki nie mogą być przechowywane w pakietach polietylenowych, zwłaszcza związanych, ponieważ w takim pojemniku będą bardzo szybko zepsuć. Najlepiej przechowywać je w siatce lub w pakiecie papierowym. W temperaturze pokojowej mandarynki będą miały 2-4 dni. Mandarynki z liśćmi, a nawet bardziej na gałęziach są przechowywane nieco dłuższe niż owoce "nagi".

Gradowanie odmian

 • "Unshiu"- Odporny na mróz, głupie, bardzo wydajność. Traktowany jest niski, z rozprzestrzenioną koroną cienkich, bardzo elastycznych gałęzi pokrytych liśćmi falistymi. Ta mandarynka jest doskonale rozgałęziona, szybko rośnie, obficie i chętnie kwiat. Owocowa gruszka, bez nasion. Ze sztucznym oświetleniem rośnie bez zaprzestania.
 • "Kovana-Vasse"- silny kościół z grubymi gałęziami - niechętnie branże. Ta różnorodność mandarynki może się dość duża dla wielkości mieszkania. Mięsisty liściaski, sztywny. Kwiaty obficie. Owoce średniej wielkości, pomarańczowo-żółty.
 • "Shiva Mikan"- Kompaktowe, szybko rosnące drzewo z dużymi, mięsiste, ciemnozielone liście. Wcześnie, kwitnący doskonale. Średnia wydajności jest ważą do 30 g.
 • "Murcott"(Kochanie) - bardzo rzadka różnorodność z kompaktowym krzakiem. Ciało tego mandarynki dojrzewające latem, słodko jak miód.

Cechy opieki mandaryńskiej w domu

Mandarynka

 • Temperatura: Mandarynki wymagają światła i ciepła. Botonizacja, kwitnienie i owoce najlepiej występują w średnim temperaturze powietrza i glebie + 15..18 ° C. Zimą zaleca się, mandarynka zawierająca lekko zimny pokój (do + 12 ° C). Brak zimnego zimowania może prowadzić do faktu, że roślina nie będzie owocem.
 • Oświetlenie: Jasne rozrzucone światło. Będzie dobrze w pobliżu okna wschodniego i zachodniego, a także w północnym oknie. Cieniowanie z prostego słońca na wiosnę i lato w najgorętszym zegara.
 • Podlewanie: Latem i wiosna obficie 1-2 razy dziennie z ciepłą wodą, zimowa podlewanie jest rzadkie i umiarkowane - 1-2 razy w tygodniu i zbyt ciepłą wodę. Jednak w zimie niemożliwe jest pozwolenie, aby ziemny śpiącz mógł zostać ukarany, ponieważ prowadzi do skręcenia liści i kołnierza nie tylko liście, ale także owoc. Z drugiej strony nie jest konieczne zapomnienie o tym od nadmiaru wilgoci rośliny. Od października podlewanie redukuje.
 • Wilgotność powietrza: Mandarynki są regularnie spryskane w okresie letnim, ale jeśli są one zawarte w zimowej pomieszczeniu z centralnym ogrzewaniem, są one rozpylane zimą. Kiedy suche powietrze pomarańczy jest atakowane przez szkodniki (kleszcze i tarcze).
 • Przenosić: Młode drzewa muszą corocznie przeszczepić. Przeszczep nie powinien być przeprowadzany, jeśli korzenie w zakładzie nie spadły jeszcze ziemi. W takim przypadku wystarczy zmienić drenaż i górne warstwy gleby w doniczce. Drzewa owocowe przeszczep nie więcej niż raz na 2-3 lata. Przeszczep przed rozpoczęciem wzrostu. Pod koniec wzrostu roślin nie zaleca się przesłania. W transferach nie powinny być bardzo zniszczone przez ziemię. Potrzeba zapewnienia dobrego drenażu. Szyja korzeniowa w nowych naczyniach powinna być na tym samym poziomie, na którym była w starych naczyniach.
 • Gleba dla młodych mandarynek: 2 kawałki murawy, 1 kawałek liści ziemi, 1 część leje z obornika krowy i 1 część piasku.
 • Gleba dla dorosłych mandarynków: 3 kawałki murawy, 1 część, 1 wilgotność części z obornika krowy, 1 część piasku i niewielkiej ilości oleistej gliny.
 • Mandarynki nawozowe: W pierwszej połowie lata wykorzystaj pomocne podlewanie. Zwiększa sużeństwo owoców i zmniejsza gorzki smak, który jest specyficzny dla owoców owoców cytrusowych w kulturze pokoju. Roślina nie potrzebuje nawozu niż jest starsza, a dłużej jest w tych samych daniach. Nawozy są doprowadzeni do podlewania wody. Z dodatkowym sztucznym oświetleniem mandarynów w zimie musi także zapłodnić. W przypadku mandarynki zaleca się nawozy organiczne (od skóry bydlęcej) i łączonych nawozów mineralnych w sklepach kwiatowych można również kupić specjalne nawozy dla cytrusów.
 • Reprodukcja: Reprodukcja mandarynki, a także cytryny zwykle spędzają szczepienie, sadzonki, ziarna i nasiona. W warunkach pokojowych, najczęstszą metodą hodowli cytrusów jest przesuwa się.