Jarzębina

Cechy drzewa jarzębiny

Jarzębina - Drewno do 10 m wysokości, mniej często krzew z rodziny rustykalnych. Owoce jarzębiny - kuliste jagody, czerwony, kwaśny, gorzki, lekko tarta smak. Po pierwszych przymrozkach owoce tracą tartatywę, stają się smaczne, nieco słodkie. Kwiaty w maju - na początku czerwca. Owoce dojrzewają we wrześniu, pozostając na drzewie do głębokiej zimy.

W naturze Rowan znajdują się w lasach i górskich obszarach północnej i środkowej części półkuli północnej. Dość prosta opieka, większość Rowan wygląda świetnie prawie przez cały rok

W Rus gałązki Ryabiny były ozdobione tabelami, podawano mu cukier i wylał miodem, Sauer i suszoną. Wcześniej Ukraina przygotowała makaron Rowan, dla których owoce lodów zgnieciono z drewnianymi łyżkami i zmieszane z cukrem. Nasi przodkowie napisali, że jagody Ryabina, zwłaszcza tych, którzy byli dotknięci przez mróz, zmieszane z mąką i miodem i pieczonymi w piekarniku, mają równie przyjemny smak, jak i wykonane z cukierki Sahary, która nawet ozdobiona stoły bogatych.

Cechy drzewa jarzębiny

Przydatne właściwości Ryabiny

Rowan zwykły jest krzew albo drzewo, którego wysokość nie przekracza 12 metrów. Kształt korony zaokrąglony, na powierzchni czerwonych i szarych łodygi. U dorosłych drzew kora jest gładka i błyszcząca, ma brązowo-szary lub szaro-żółty kolor. Non-Parpecical Black Plates mają długość około 20 centymetrów, ich kompozycja składa się z 7 do 15 spiczastych wydłużonych ulotek z krawędzi zębatą, ich matą z przodu, zieloną, a niewłaściwą - malowaną w jaśniejszym cieniu i ma nizinę. Jesienią liście zostaną zastąpione przez jego kolor na czerwonych i złotych odcieniach.

Ostateczne wspaniałe pilonowe kwiatostany mają średnicę około 10 centymetrów, składają się z dużej liczby białych kwiatów, które mają nieprzyjemny aromat. Owocem jest soczyste jabłko koloru czerwono-pomarańczowego, którego średnica, której osiąga 10 mm. Kwitnie takie drzewo w maju czerwiec. Jagody całkowicie dojrzewa w ostatnich tygodniach lata lub pierwszej - jesień.

Podczas lądowania należy wziąć pod uwagę, że taka kultura jest niezwykle negatywnie reaguje na najmniejszą i gaz dostaw powietrza, a nawet na mokradłach i stagnacji wody w ziemi.

Drewno Ryabin wyróżnia elastyczność i twardość, jest bardzo łatwy w obsłudze. W czasach starożytnych został użyty do produkcji runych i wrzecion. Jagody tej kultury są wykorzystywane do produkcji barwników do tkaniny.

Przydatne właściwości Ryabiny

Niebezpieczne właściwości Ryabiny

Owoce Ryabina zawierają ogromną ilość witamin. Witamina C jest większa niż w cytrynie. Ryabina ma witaminy P, B2, PP, E, K, Provitamin A, cukier (do 8% - fruktozę, glukozę, sacharozę, sorbiz), glikozydy, aminokwasy, jannil, pektyny i substancje gorzkie, 48% kwasów organicznych ( jabłko, cytryna, bursztynowa), flawonoidy (wiele rutynowych), dużo żelaza, miedzi i manganu, jodu, cynku, potasu, magnezu, alkohole (sorbitol i imit), olejki eteryczne, a także kittoncides, które są ogrzewane i zdezynfekowane powietrze.

Jagody Rowan mają efekty moczopędne, słodzone, hemostatyczne, cholretyczne - były używane w Bułgarii w leczeniu kamieni nerkowych, podczas reumatyzmu i przeczyszczającego. Na Węgrzech byli traktowani z czerwonymi. Norwegicy używali Rowan jako agenta gojenia ran, a także obrzęk.

Ściągający się smak czarnokształcony przypomina, że ​​zawiera wiele substancji tubylowych, kwasów organicznych i pektyn, a zatem doskonale wpływa na trawienie. Na przykład, w owocach czarnej witaminy witaminy Rowan p 2 razy więcej niż w czarnej porzeczki i 20 razy więcej niż w pomarańczach i jabłkach. A zawartość jodu w jagodzie markovki jest 4 razy wyższa niż w truskawki, agrestu i malin.

Lądowanie Rowan w otwartym terenie

Rowan to wspaniała witamina i agent tonizujący, zgodnie z zawartością karotenu - prowitaminy i przekracza wiele odmian marchwi. Do wytwarzania herbaty multiwitametowej, 1 łyżka zgniecionej mieszaniny suszonych jagód jagód suszonych i róży zalać 2 szklanki wrzącej wody i nalegać do termosu przez 12 godzin. Aby poprawić smak w infuzji, możesz dodać cukier lub, lepiej, kochanie. Z kruchymi naczyniami można wziąć świeży sok 1 łyżki 3-4 razy dziennie.

Czarno-podobny Rowan zawiera sorbitol, co oznacza, że ​​jego jagody można spożywać z cukrzycą bez strachu przed silnym wzrostem poziomu cukru we krwi.

Ze względu na unikalną kompozycję jagody czarnego jarzębiny Rowan pomaga wielu chorobom. Ustalono już, że jagody i sok z czarnego wiary Rowan z regularnym użyciem pomagają kontrolować poziom ciśnienia krwi. Co więcej, zwiększone ciśnienie jest stabilizowane i normalne - nie zmniejszone. Malnopy Rowan jest potrzebny do każdego, kto mieszka w warunkach miasta, ponieważ chroni ciało przed ekspozycją radioaktywną. Ta jagoda jest przydatna w krwawieniu, chorobach nerek, alergii (egzema, zapalenie neurodermatów) i zapalenia żołądka.

W medycynie ludowej, owoce jarzębiny są stosowane w małej klasie, choroby nerków i wątroby, z cukrzycą, zwłaszcza występującymi z uszkodzeniem małych statków, z naruszeniem przewodu pokarmowego, z hemoroidami.

Niebezpieczne właściwości Ryabiny

Dbałość o jarzębina, tworzenie korony i przycinanie.

Czarny Rowan zawiera dużą ilość kwasów organicznych, więc z nadwyżką zapalenia żołądka i wrzodziejącej choroby żołądka i dwunastnicy, musi być stosowany umiarkowanie i tylko poza zaostrzeniami. W takich sytuacjach można pomóc specjalne preparaty roślinne zawierające czarno-podobne jarzębiny.

Szkoda czerwona jarzębina może przynieść tych, którzy zwiększają krzepnięcie krwi. Odrzuć ją pod chorobą serca. Żadne jagody Rowan nie są również doradzane tym, którzy przeżyli uderzenie lub atak serca, a ci, którzy cierpią z powodu choroby wieńcowej.

Wiele kwasów organicznych zawiera wiele kwasów organicznych w czarnym jarzębinie, więc należy go używać do używania go umiarkowanie i wyłącznie poza zaostrzeniami.

Lądowanie Rowan w otwartym terenie

Reprodukcja Ryabiny

Drzewo doskonale przeżywa zamrażanie i nie odpowiada na cień. Dlatego może być uprawiany zarówno na cieniowanych, jak i słonecznych miejscach, najlepiej mokrej. Drzewo jarzębiny nie witają Byriana, a także gęsty szmer ziemi wokół pnia. Preferuje uprawa na glinie i piaskowcach.

Roczne lub dwuletnie sadzonki będą odpowiednie do lądowania. Rosną szybko, więc możesz sadzić je wcześnie na wiosnę lub w środku jesieni. Dżem do lądowania musi pasować do głównej części drzewa. Średnica jej średnich waha się od 0,5-0,7 m, a głębokość wynosi 0,6-1 m. Odległość między sadzonkami powinna wynosić co najmniej 5 lub 6 m.

Na dole lądowania można umieścić:

 • 8-9 kg Humus;
 • 0,4-0,5 kg superfosfatu;
 • 80-120 g soli potasowych;
 • 15-25 centymetr warstwa gruzu do odwadniania.

Po posadzeniu i ubijaniu Ziemi, korzeniowe końce wioski muszą być na poziomie ziemi.

Dbałość o jarzębina, tworzenie korony i przycinanie.

Rowan w konstrukcji krajobrazu

Po tym cała opieka jest zmniejszona, aby przełamać chwasty na czas, zdejmij hamowanie, udawaj nawozy, wodę i luźną glebę. Atrakcyjny krąg byłby miły i wspinać się (słoma płaszcza, ser, suszona trawa). Przed rozpoczęciem owoców w rolkowym kręgu kałuża powinna formować - jest to rada doświadczonych mieszkańców letnich.

Naklejki są dokonywane na wypadek.

W zakochanych roślinach owoce pojawią się na 2-4 lata. Roślina lub szczepić żądane odmiany przynajmniej tak, że są przekroczone.

Przycinanie jest wykonane do jednolitego oświetlenia drewna, dlatego dla większej ilości zbiorów. Ponieważ Krone ma piramidalne jarzębiny, a gałęzie z bagażnika są odszedł na ostry kąt - wpływa to na ich siłę.Dlatego, tworząc główne gałęzie szkieletowe, spróbuj wycofać je pod głupim lub bezpośrednim kątem.

Przycinanie prowadzi się na początku wiosny przed trzpieniem nerek.Młode drzewa mają słabe skrócenie na zewnętrznej nerki, usuwają pędy, które pozostawiają pod ostrym kątem i dodatkowo.Odmiany, które są owocujące na zeszłorocznych rozwoju, oddziały cienkie i skracają trochę. Jeśli wzrost jest słaby, pomoże odmładzającym cięciu dwóch lub pięcioletnich drewna. Ryabin, na którym zaszczepione są kilka odmian, skracanie gałęzi pół-plastra miodu iw najważniejszych latach lodowisk (najmniejsze gałązki).Ryabina strzelanki rosną ładnie, prawie wszyscy zgadzają się na zimę.

Reprodukcja Ryabiny

Rowan jest pomnożony przez świnię korzeniową, nasiona, zielone sadzonki, ziarno i szczepienie odmian kulturalnych na rozcieńczeniu rowan. Po zaszczepieniu lasu Rowan drzewo rozpoczyna się fronting przez 3-5 lat, a dzięki reprodukcji rowków i korzeni świni - przez 5-7 rok.

Rybina reprodukcja zwykłych nasion

Rodzaje i odmiany jarzębiny

Nasiona są izolowane z zmiażdżonej dojrzałych owoców.

Nasiona nasion w upadku, we wrześniu październiku (natychmiast po kolekcji nasion) lub na wiosnę, gdy tylko zostanie dozwolona gleba (zebrane nasiona jesienią na zimę są umieszczone w mokrym piasku i przechowywane aż do sprężyny w piwnica).

Nasiona są równomiernie odkładane do gleby na wybranej działce nasypu lub w głębokości rowków 6-8 cm i zasypiają przy 1-1,5 cm z grubym przemytym piaskiem (piasek jest dobrym drenażem, zapewniając jednolite spożycie wilgoci w glebie). Powierzchnia wygładzi się przy tylnej stronie napadu i są obficie podlewane małym boiskiem. Szybkość nasion 200-250 sztuk na metr kwadratowy.

Aby uzyskać dobry materiał do lądowania, po raz pierwszy pędy są przerzedzone w tworzeniu dwóch prawdziwych liści, pozostawiając odległość 3 cm między nimi, drugi raz - w fazie czterech lub pięciu liści na odległość 6 cm. Ostatnie przerzedzenie jest wykonane na wiosnę przyszłego roku o odległości 10 cm.

Gleba zawiera na mokro, czyste od chwastów i systematycznie luźne. Wczesna wiosna wykonuje 5 kg tłuszczu łajnego na 1 m2. Jesienią drugiego roku sadzonki osiągają standardowy rozmiar i gotowy do przeszczepu.

Raspaning Rowan zwykłe przegięcie

Reprodukcja sadzonek sztywnych

Choroby i szkodniki

W przypadku reprodukcji, rosnące roczni pędów (z 2-4-letnimi gałęziami) podejmuje hodowlę.

Pędy na sadzonki są lepsze do odcięcia jesieni w drugiej połowie września.

Tego samego dnia pędy billetowe cięte na kawałkach o długości 15-20 cm, z 5-6 nerkami. Najbardziej górna część ucieczki nie powinna być brana na sadzonki. Górne cięcie na kotletach sprawiają, że ukośnie, nerka, obniżona pod nerką. Lądowanie produkowane w dniu obrabianego przedmiotu sadzonek.

W dobrze przygotowanej glebie (ciche, czyste od chwastów, wyrównane), sadzonki są sadzone wierszami o odległości od nich 60-70 cm, a w rzędzie 10-15 cm, w przybliżeniu pod kątem 45 °. Na piętrze opuścić 2 nerki, a jeden z nich powinien być na poziomie gleby. Ziemia wokół sadzonek jest szczelnie zaciśnięta tak, że nie ma nieważnych, nasyczały się dobrze i ściółki czystym torfem.

Jeśli lądowanie sadzonek jest przeniesiony na sprężynę, lepiej, aby przygotować je z jesieni i przed sprężyną jest przechowywany w piwnicy, w mokrym piasku. Wiosenne Cięcie musi się stać jak najszybciej jak najszybciej.

Dla dobra i szybkiego zakorzeniania sadzonek gleba na łóżku musi zawsze utrzymować mokry i luźny. Jest to szczególnie ważne w pierwszym miesiącu po lądowaniu. Z dobrym dbaniem o jesień z maszyny do cięcia, możesz&SHY-TIBK Standard Sadzonka nadaje się do lądowania.

Reprodukcja z zielonymi sadzonkami Umożliwia przyspieszenie produkcji sadzonek Rowan Rowan, ponieważ już roczne rośliny mają doskonały system korzenia moczu i dobrą rozgałęzioną część górną.

Jarzębina

Sadzonki cięte z wierzchołków wszystkich gałęzi drzewa na początku lata.

Zielone kotlety są odcięte o długości 10-15 cm (w zależności od wzrostu). Po cięciu sadzonki przygotowują się do lądowania: usuń dolne liście, pozostawiając 2-3 górną. Na lepsze i szybsze korzeniu nad każdą nerką wykonuje lekkie podłużne nacięcie, a na dole cięcia - 3-4 takiego cięcia. Przed wejściem do wsiadania do lepszego korzenia, dolne końce sadzonek są zanurzone w roztworze stymulatora 6 -12 wysokości. Następnie sadzonki, umyte czystą wodą, z wyprzedzeniem przygotowali zimne szklarnie.

Zimne szklarnie do zielonych sadzonek są przygotowywane z góry. Na czystej czystej warstwie ziemi w szklarniach przed lądowaniem sadzonek, duża święta dobrze umyta warstwa piaskowna 7-10 cm.

Sadzonki, cięte i posadzone w szklarni aż do środka lata, do końca lata będą miały rozwinięty system korzeniowy i mogą być przeszczepione do hodowli do oddzielnej sekcji.

Patrząc na sadzonki, musisz być zmieniony niemal blisko siebie w odległości 3-4 cm. Pomiędzy filmem szklarni i sadzonki powinny być wolną wysokość przestrzeni 15-20 cm. Po lądowaniu sadzonki ostrożnie i obficie woda z konewka z bardzo małym widłami. Jest to bardzo ważne, że woda nie jest stałym strumieniem, ale posypana. Po podledzeniu szklarnia jest pokryta filmem.

Główną opieką ładunkową jest regularne podlewanie (pierwszy raz ważne jest, aby powietrze w szklarniach jest ciepła i mokra) i wentylacyjne szklarnie, gdy temperatura w nich wzrośnie powyżej 25 °.

Trzy - cztery tygodnie po lądowaniu sadzonki w szklarniach są dobrze zakorzenione dalej, film jest otwarty w ciągu dnia, a kiedy sadzonki zdąży trochę utwardzania pozostawiania szklarni w nocy. 7-10 dni po zakorzeniu sadzonek, film jest w ogóle oczyszczony.

Trzywygodniowe sadzonki z właściwą opieką tworzą dobry system korzenia moczu. Nadzór sadzonek w poszczególnych odmianach Rowan osiąga 70-100%.

Miesiąc po ukorzeniu (pod koniec lata) sadzonki z przeszczepu szklarniowego do rosnącego. Gdy tylko sadzonki spadły po przeszczepieniu do wzrostu, wytwarzają płynne karmienie przez ich nośniki nośników mineralnych (30 g azotanów amonowych na wiadrze z wodą) lub wodą odkurzoną, rozcieńczoną wodą 6-8 razy.

W ciągu całego okresu zwalczania gleby i chwasty rozluźniają się, a w suchej pogodzie gleba jest wylewana obficie.

Następny spadek, saplings jarzębiny kopią i umieszczają na stałe miejsce. Saplings odpowiednie do lądowania muszą mieć dobrze rozwinięte korzenie i silne pędy.

Radaning Rowan zwykłego rodzeństwa korzenia

Jarzębina

Reprodukcja potomstwa korzenia, w dużych ilościach rosnących rocznie w pobliżu drzewa, jest główną metodą reprodukcji zwykłego jarzębiny.

Liczba potomstwa korzenia zależy od różnorodności, wilgotności gleby, utrzymania składników odżywczych i pielęgnacji roślin do wiosny przyszłego roku, pędy osiągają normalny rozwój, mają swój system korzenia. Są oddzielone sekatorami lub łopatą i przeszczep na stałe miejsce.

Raspanizacja zwykłych szczepień Rowan

Jarzębina

Szczepionka zwana połączeniem dwóch części różnych roślin, w wyniku których rosną razem i nadal rosną jako pojedynczy organizm.

Jeden składnik szczepień, zwany ołowiu, jest częścią łodygi zakładu, które należy ogłosić. Jest szczepiony w systemie korzeniowym innej rośliny o nazwie. Metody związku wegetatywnego roślin są nazywane szczepieniem.

W przypadku udanego szczepienia, niezwykle ważne jest prawidłowe podłączenie różnych tkanek funkcji i akcji, dzięki czemu uprawiali tak szybko, jak to możliwe i istniały tak długo, jak to możliwe, w tej formie w przyszłości. Pod skorupą łodygi jest aktywnie rosnącą warstwą Cambia. Ważne jest, aby zorganizować ołów i nurkowanie, aby ich warstwy bejkowe nakładają się lub były więcej kontaktu.

Sukces szczepień zależy od tego, jak szybko wykonane są sekcje - powierzchnie sekcji muszą być podłączone do minimalnego opóźnienia.

Wynik szczepień jest w dużej mierze określony przez utworzenie niezbędnych warunków do wzrostu i rozwoju tkanek, a zatem do uzdrawiania lokalizacji połączenia. W rzeczywistości oznacza to, że potrzeba zmniejszenia utraty wody i zapewnia ciepłe części sosowe, które osiąga się przez staranne okładki, aż rosną razem.

Miejsce szczepienia jest związane przezroczystą wstążkę polietylenową 1-1,5 cm szerokości. Jego użycie umożliwia uzyskanie wiarygodnych ukrywania miejsc łączenia części szczepień, w wyniku utraty wody, zmniejszonej do minimum.

Po wystąpieniu części przeszczepów dalszy rozwój nowej zakładu zależy od zapobiegania konkurencyjnym związku z. Dlatego konieczne jest natychmiastowe usunięcie utworzonych pędów.

Szczepionym teoretycznie można zaangażować prawie przez cały rok, najlepszy czas na to jest wiosna.

Ryabina zwykłe częściej rozprzestrzeniają się szczepień.

W środku zimy (w warunkach łagodnego klimatu z drzewa, sadzonki zbierane są ze wzrostem minionego roku. Są wiążące do pakietów i przechowywanych w pozycji pionowej, dowód o 15 cm w ziemi lub piasku, tak że sadzonki nie zostaną wypełnione, a pozostanie na zimno opóźni ich rozwój.

Na początku sprężyny wybrano roślinę&Nieśmiała - siewnik-stały lub oddzielona część korzenia roślin z silnym wzrostem. Pod&nieśmiały kopanie i umyć ziemię.

Jako przekonanie o uprawianych odmian Rowan w kraju, można stosować wszelkie rodzaje tej rasy, ponieważ niezgodność szczepień nie jest zaobserwowana. Ryabina Zwykła dzięki wysokiej zimowej wytrzymałości, zmiękczeniu, rocznej zrównoważonej wydajności, immunostom i środowiskowym fitness jest cenna we wszystkich strefach rosnących owoców.

Szczepienie odbywa się w górnej części korzenia ("Kor&Shy-Nevynye szyjki macicy ") lub w sadzonek stambu (hipokotyl). Ostry nóż poziomo&nieśmiały. Następnie, w środku tego cięcia wykonujesz pionowe oscylujące (lub podział)&Shy-bina około 3 cm.

Strzelać sadzonki ołowiu. Wybierz jedną z dobrze rozwiniętych zdrowych nerków i tej samej średnicy jako hamowanie. Powyżej górnych koteł nerek o ostrym nożem wykonaj skośne cięcie, a około 15 cm poniżej - palić&nieśmiały. Od dolnego końca kotlety stanowią klin z dwoma skośnymi cięć około 4 cm długości: jeden z nich zaczyna się w pobliżu nerki, drugi z przeciwnej strony.

Wyzwalacz jest ostrożny, ale także wkłada z pewnym wysiłkiem w dzielenie. Część wyjaśnienia talerza pozostaje na zewnątrz. Ten rodzaj "okna" przyczyni się do rozwoju kalusa.

Lokalizacja połączenia przepływu i ołów jest szczelnie związana przez przezroczystą wstążkę polietylenową w celu zmniejszenia parowania, prażonego ogrodu.

Szczepione rośliny są pływające w pudełku z mieszanką piasku i torfu, aby witryna połączenia była tuż nad powierzchnią podłoża. Szuflada jest umieszczona w zimnej szklarni, zamkniętej kamery lub stojaku w szklarni. Im wyższa temperatura, tym szybciej wzrośnie części szczepień. Ale musisz podążać, a więc nie puchną.

Gdy rozpocznie się komponenty szczepienia, tworzenie kalusa na otwartych częściach cięć. Można zaobserwować w "&Shy-Ke "bezpośrednio nad cięciem cięcia. Formularze Calleus Tutaj zwiększa siłę połączenia.

Kiedy szczepienia warstwy całkiem dobrze odcięto wstążkę z polietylenu i usunąć. Vicious Ryabina posadzona w otwartym terenie. Uspokaja się na wycięciu zapasów.

Ryabina retament ze zwykłym spojrzeniem

Jarzębina

Do hodowli ziarna poziomego i arcoidowego, do ziemi, dobrze rozwinięte roczne pędy z młodego drzewa lub zginać strzelanie do strzelania root . Łańcuchy są lepiej robić wcześnie na wiosnę, gdy tylko gleba. Gleba na miejscu przeznaczona dla szczęk, konieczna jest dobrze poruszać się z wyprzedzeniem i wyrównać.

Po tym, w glebie z założenia drzewa, są płytkie rowki, w których młode pędy są elastyczne i pinpa. Szczyty ostatniej lekko szczypta. Kiedy od nerek oddziałów leworęcznych zostaną rozwinięte 10-12 centymetrowe zielone pędy, posypane do połowy wysokości wilgotnej ziemi lub humusa. Po 15-20 dniach, gdy pędy będą rosnąć o kolejne 10-15 cm, powtórz proszek.

Zakorzenione zbiorniki można oddzielić od drzewa i przenieść na stałe miejsce lub jesienią lub następną wiosnę. Korzystne jest oddzielenie zatrzasku z następującą sprężyną.

Rowan w konstrukcji krajobrazu

Jarzębina

Drzewo jarzębiny w konstrukcji krajobrazowej może odgrywać drugorzędną lub główną rolę. Arbos i łuki są ozdobione kształtem płaczu jarzębiny, jest również zasadzony na trawniku lub krawędzi w odległości od innych drzew jak roślina solowa.

Taka roślina wygląda świetnie w grupie z innymi krzewami i drzewami, na przykład, z rodzajem, spirires, śnieżnym rokiem lub berberysem. Również Rowan jest doskonale połączony z kulturami iglastymi (THUUS, Sosna, jodła jodła). Szczególnie jesienią, gdy na niebieskawym lub zielonym tle drzew iglastych, Pepling Ryabina wygląda bardzo imponująco.

Również ta roślina może być sadzona z drzewami liściastymi: wapno, czarna topola, klon, popiół i biały r / r. Większość gatunków Ryabiny jest w stanie podkreślić skuteczność wiburnu, strzelaniny falowych, wiciokrzew i róż. Od krzewu Rowan, możesz stworzyć żywego ogrodzenia, na tle, którego wiele lat kwiatów będzie wyglądać świetnie. Wybór miejsca do lądowania takiej kultury, nie powinniśmy zapominać, że niezwykle negatywnie reaguje na jeździone i smokey powietrze, które jest nieodłączne w miastach.

Rodzaje i odmiany jarzębiny

Ogrodnicy uprawiają większość rodzajów Rowan. Więcej z tych gatunków są owoce, ale są dekoracyjne.

Sorbus Sbumifolia (Sorbus Sbumifolia)

Jarzębina

W warunkach naturalnych gatunek ten znajduje się w Japonii i Terytorium Khabarowska, a także na Sachalinie, Kamczatce i Kurilli. Ten spektakularny krzew na wysokości osiąga 250 cm. Nie bardzo gruba Krona może być okrągła lub w kształcie jaja. Proste nagie łodygi ciemnobrązowego koloru mają na powierzchni szarej nalotu, gałęzie są szare z dobrze rozróżniającymi dźwigniach. Płytki bez parpecialni długości osiąga 18 centymetrów i mają paski formy lannalowej. Skład płytek arkuszy składa się z 7 do 15 owalnych arkuszy owalnych i ciemnozielonego koloru, są one błyszczące i praktycznie nago, znajdujące się na sztywnych lekkich czerwonych. Wyrafinowane ogniwek związku składają się z kwiatów o średnicy około 15 mm i białego lub bladego czerwonego koloru. Na powierzchni gałązek i kwiaty są górnym czerwonym kolorem. Jadalne jagody soczysty nasycony czerwony kolor i sferyczny kształt, mają piętnaście średnicy i kwaśnego słodkiego smaku. Również nie mają goryczy i mają bardzo przyjemny zapach. Owoce nie można znaleźć z gałęziami przed rozpoczęciem okresu wiosennego. Ta roślina jest nieprawidłowo do gleby i wyróżnia się odpornością na suszę i mróz.

Sorbus Torminalis (Sorbus Torminalis) lub terapeutyczna berk

Jarzębina

Na wolności gatunek ten można spełnić na Krymie, Europie Zachodniej, na Kaukazie, południowo-zachodniej części Ukrainy i Malaya Azja. Taka jarzębina rośnie zbyt duże grupy lub pojedyncze. Wysokość, takie drzewo może osiągnąć 25 metrów. Jego bagażnik zakrywa kory ciemnozielonego koloru o pęknięć wzdłużnych. Na młodych pędach kory koloru oliwkowego. Proste szeroko większe płyty arkuszy długości osiągają 18 centymetrów, u podstawy w kształcie serca i zaokrąglone, również są one wskazywane, na górze znajduje się od 3 do 5 ostrzy. Powierzchnia twarzy liścia jest ciemnozielona błyszcząca, a niewłaściwy - Volosysto-owczy. Jesienią kolor liści jest zastępowany żółtym lub pomarańczowym. Piękne ogniwki osłonowe, które osiąga 8 centymetrów średnicy składają się z małych (około 10 mm średnicy) białego koloru. Zaokrąglone jagody docierające do średnicy 1,8 cm mają blado czerwony lub pomarańczowy kolor, który stopniowo zastępuje brąz. Puffy ciało ma słodki kwaśny smak. Gatunek ten jest wysoce odporny na mróz, ale nie wyróżnia się odpornością suszą. Istnieją 2 ozdobne formy:

 • z liściami;
 • z rozpadkowanymi płytami blaczami.

Domowej roboty Rowan (Sorbus Domestica) lub Rowan Droga (Krymski)

Jarzębina

W warunkach naturalnych gatunek ten znajduje się w południowej części Europy Zachodniej i na Krymie, woli rosnąć w podsumowaniu lasów liściastych z pojedynczą lub grupą. Roślina ta charakteryzuje się wolnym wzrostem i wysokości osiąga 15 metrów. Szeroki kształt korony lub sferyczny. Kora zakrywająca pnia, pęknięcia już w młodym zakładzie. Ale łodygi są prawie nagi, gładkie i błyszczące. Skład nonpoprisy kompleksowych płytek arkuszy, w długości osiąga się 18 centymetrów, obejmuje płynne błyszczące ulotki oscylującego formularza, pomalowane na zielono i mają długość około 50 mm. Szerokokrwiste rozgałęzione filtry kwiatowe, mające średnicę około 10 centymetrów, składają się z kwiatów, w średnicy osiągając 15 mm i pomalowane w kolorze białym lub bladym różowym. Jagody w kształcie litery Sulfigious owal lub gruszki, średnicy osiągającej 30 mm, można namalować w kolorze żółto-zielonym, czerwonym lub brązowym, mają złożone pachnące lekko słodkie mierniki dziewiarskie, które obejmuje wiele kamienistych komórek. Taka roślina odporna na szkodniki, suszę i mróz. Istnieją 2 formularze:

 • w kształcie gruszki;
 • Jabłko.

ROWAN Krugal (Sorbus Aria) lub Aria lub Ryabina łagodna

Jarzębina

W naturze gatunek ten znajduje się w Karpatach iw Górach Europy Środkowej i Południowej. Wysokość takiego drzewa spacerowania wynosi około 12 metrów. SwiromemId Crown Shape. Pień jest pokryty brązowo-czerwoną lub brązowawą skorupą, na powierzchni łodygi są odczuwane. Skórzaste stałe płyty liści zaokrąglony kształt eliptyczny nad krawędzią ostrych duofili. Podczas ujawnienia liści białego filcu, a następnie przednia powierzchnia liści jest pomalowana na zielono. W czasie jesieni kolor liści zastępuje się różnymi odcieniami koloru brązu, z tego powodu Rowan zaczyna przypominać Olh. Tarcze, w średnicy osiągając 8 centymetrów składają się z białych kwiatów. Jadalne jagody sferycznego kształtu w średnicy osiągają 15 mm, są malowane w kolorze czerwono-pomarańczowym lub różowym pomarańczowym. Słodko-kwaśne ciało proszkowe nie jest tak smaczne jak słodkie odmiany. Uprawiany od 1880 g. Istnieje kilka form ogrodowych:

 1. Dexne. Kwiaty i talerze liści tego formularza mają większą wartość.
 2. Jadalny. Forma płyt arkuszy eliptycznych lub podłużny. Jagody w takiej roślinie są nieco więcej niż głównego typu.
 3. Chryzophyll. W całym sezonie liście malowane w jasnożółtym. Jesienią staje się olej i żółty.
 4. Manifikacja. Podczas ujawniania płyt liści śnieżnych, latem ich powierzchnia twarzy staje się zielona. Jesienią ich kolor jest zastępowany przez brąz. Czerwone jagody na powierzchni są w formie białego stosu.
 5. Majestika. Wysokość takiego zakładu wynosi około 15 metrów. Jagody, których nie tworzy.

Hybrydowy Rowan (Sorbus X Hybrida)

Jarzębina

Ta roślina jest naturalną hybrydą Rowan Illudiate Red. W warunkach naturalnych gatunek ten można spełnić w północnej Europie. Złożone płyty arkusza łączą prosty makaron i liście wiosła. Powierzchnia twarzy liści jest zielona i naga, a niewłaściwy - ma bladość szary lub białawy. Ogrodnicy rosną tylko dla jednej hybrydy - różnorodność turowania, które uzyskano podczas przekraczania pierścienia jarzębiny Rowan. To drzewo w porównaniu z łopatami hybrydowymi ROWAN na płytkach arkuszy nie jest tak silny, podczas gdy są bardziej nudne i szersze.

Rowan zwykły (czerwony)

Jarzębina

Szczegółowy opis tego gatunku można znaleźć na początku artykułu. Ma dużą liczbę form ozdobnych, które różnią się w kolorze jagód, formy korony i kolor liści, na przykład: bagno, likier, granat, Michurinskaya deser, rosyjski, piramidalny, Mobby, Basener, Non-Men , Moravskaya lub słodkie, fifeana i inne. Wszystkie dane formularzowe zachowują spektakularny wygląd w całym sezonie wegetacyjnym. Szczególną uwagę należy zwrócić na następujące formy:

 1. Nevhinese. Zewnętrznie ten typ i główny typ jest bardzo podobny. Rośliny te wyróżniają się faktem, że jagody Ryabiny Newhinese nie mają gorzkiej i cierpiącego nawet niegodnego, gdy główny rodzaj owoców może być dopiero po pierwszych Frosts.
 2. Rowan Moravskaya lub słodki. W naturze znalezionej w Sudetach. Płyty arkuszowe w porównaniu z innymi odmianami bardziej ażurowych, a także kwitnących, takich jak jarzębina zaczyna się nieco później. Skład kwiatostanu może czasami wpisać około 150 kwiatów. Jagody Red-Charboh mają soczyste mięso pomarańczowego i słodko-kwaśnego smaku.
 3. Trunek. Ten gatunek urodził się dzięki Michuurinie, na to, że przekroczył aronium w czerni czerwieni. Czarne i fioletowe jagody. Taka jarzębina ma bardzo wysoką odporność na mróz.
 4. Granat. Różnorodność urodziła się w wyniku przekraczania głogu na dużą skalę i jarzębina REDAN w 1925 roku. Wysokość takiego drzewa wynosi około 400 cm. Gładkie błyszczące proste płyty arkusze mają długość około 17 centymetrów. W górnej części liści, jednoczęściowy eliptyczny lub w kształcie jaja, a na dole - rozpracowany. Burgundii słodko-kwaśne jagody mają równą wartość wiśni. Widok ma bardzo wysoką odporność na mróz.
 5. Burk. Urodził się w 1918 roku ze skrzyżowaniem Ryabiny Red and Rowan Alpine. Ciemnozielone talerze rozpadłych i słabych nizin. Podłużne brązowo czerwone jagody posiadają średnią wielkość. Ryanka pozostaje bardzo piękna przez cały sezon.
 6. Deser Michurinskaya. Jest to hybrydowa między likierą Rowan i Męczarnia Niemiec. Wysokość drzewa wynosi tylko 300 cm, korona jest szeroka. Niezależnione kompleksowe płyty arkusza długości osiąga 18 centymetrów, składają się z 6 lub 7 par szkodliwych liści, których niewłaściwa powierzchnia jest nieznacznie opublikowana. Średniej wielkości ciemno czerwone jagody tworzą się bardzo podobnie do owoców mięśniowych. Wioska ma wysoką dekorację i odporność na mróz.

Ogrodnicy są uprawiane przez takie odmiany Rowan, takich jak: mieszane, pośrednie lub szwedzkie, Olgotise, Konone, Wilmoreren, Amur i trochę dr.

Choroby i szkodniki

Jarzębina

W maju czerwiec musi starannie zbadać Rowan, ponieważ w tym czasie mogą pojawić się pierwsze objawy choroby lub klęska szkodliwych owadów. Roślina ta podlega następującym chorobom: anthlacnose, septorize, brązowy i szary zaślepiony, pleśń, monolioza, przepustka, rdza, martwica (czarna, nekrota i cytospore) i mozaika ringu wirusowego. Jeśli zakład został zasadzony całkowicie zdrowo, podczas gdy zaobserwowano wszystkie zasady inżynierii rolnej tej kultury, wtedy Rowan może nigdy nie chorować. Faktem jest, że tylko osłabione drzewa podlegają chorobom. Jednak pomimo wszystkiego, konieczne jest okresowe przeglądanie kontroli jarzębiny, aby rozpocząć leczenie w razie potrzeby.

Każdy z rodzajów martwicy, a także mozaiki są nieuleczalnymi chorobami. W tym względzie konieczne jest próbowanie drzewa na wszystkich chorych, a tym konieczne jest przeprowadzenie wielu środków zapobiegawczych. Konieczne jest podjęcie bardzo odpowiedzialności za wybór materiału lądowego, strona będzie konieczna do przygotowania przedostania, którego celem jest zniszczenie patogenów chorób. Ponadto, gdy szkodniki, które są nosicielami wirusów, konieczne jest pozbywanie się ich tak szybko, jak to możliwe, a nadal jest bardzo ważne, że krąg toczenia jest zawsze czysty. Nie zapomnij wytworzyć okresowych inspekcji Zaabin, ponieważ każda choroba jest łatwiejsza do wyleczenia na początkowym etapie rozwoju.

Ryabina uderza w te same choroby, co inne kultury rodziny Różowej (jabłonie, śliwki, gruszki). Jednocześnie objawy chorób i metod leczenia mają to samo.

Około 60 rodzajów kleszczy i innych szkodliwych owadów, które ranne łodygi, jagody, nasiona, talerze liściaste, kwiaty i pąki drewna. Większość danych szkodników może osiedlić się na różnych kulturach owocowych różowej rodziny.

Jarzębina

Ryabinovaya mol

Najczęściej na drzewie Rowan są osiadane:

 1. Weevils. Za ich zniszczenie używać Carboofos.
 2. Coroes. Pozbyć się rośliny, aby pozbyć się pewnie, Aktar i Lepidoocom.
 3. Pyadenitsy. Zniszczyć dane szkodników stosować Carboofos, Chlorofos lub Cyanoks.
 4. Rowan galopy. Kiedy się pojawiają, koloid drzewa sprayu szary.
 5. Ćmy Rowan. Są niszczone przez chlorofosomy.
 6. Zielony Apple Tla. Za jego zniszczenie, descis lub accotlik.
 7. Tarcza. Mogą się ich pozbyć, jeśli rozpylają przygotowanie jarzębiny 30 plus.
 8. Peregery owoców Apple. Aby je zniszczyć, użyj infuzji białej musztardy. W celu przygotowania należy podłączyć 1 litr wody i 10 gramów proszku musztardowego, wszystko jest mieszane i pozostawione przez 24 godziny. Przed użyciem, infuzja powinna być rozcieńczona wodą w stosunku 1: 5.

Aby zapobiec zapobieganiu szkodnikom, drzewo musi być wykonane w liściach przed rozpoczęciem szlamu; w tym celu stosuje się roztwór siarczanu miedzi (na 1 wiadrze w wysokości 100 gramów). Również dość skuteczne rozpylanie jarzębiny i powierzchni priorytetowego kręgu Nitrafen, który spędza na wiosnę. Ponadto, w upadku zapobiegania konieczne jest przesunięcie całego liści z witryny i zniszczenia go, podczas gdy gleba w rolkach jest pijana.