Ekologiczne katastrofy rosji i świata

Katastrofy przyjazne dla środowiska występują po zaniedbaniu ludzi, którzy pracują w przedsiębiorstwach przemysłowych. Jeden błąd może kosztować tysiące ludzkich życia. Niestety katastrofy środowiskowe występują dość często: jest to wyciek gazów, wyciek oleju, pożarów lasów. Teraz porozmawiajmy więcej o każdej katastrofalnej sprawie.

Katastrofy środowiskowe 2020

Katastrofy środowiskowe 2020

Huragan Laura

Huragan "Laura" upadła na Atlantyku 27 sierpnia 2020 roku. Wyszedł na wybrzeżu Luizjany. W rezultacie umarła około 77 osób: 31 na Haiti, cztery w Republice Dominikańskiej i 42 w USA. Ten huragan stał się jednym z najpotężniejszych huraganów w Ameryce w ostatnich latach. Maksymalna kategoria osiągnęła 4 z 5 skal. Większość ofiar wystąpiła z powodu upadku drzew w domu lub w wyniku zatrucia gazu z generatorów.

Katastrofy ekologiczne 2019

Huragan Salley

Huragan "Sally" miał miejsce 11 września 2020 roku. i trwał do września 182020. W momencie dostępu do ziemi byłem huraganem drugiej kategorii, przyniósł wiatr na wybrzeżu południowych państw z prędkością 165 km / h i silny prysznic. Element złamał dachy z domów, złamał linie telefoniczne i zalały ulice.W mieście Pensacola, Floryda, upuściła 76 centymetrów opadów. Ponad 500 tysięcy mieszkańców przybrzeżnych miast trzech stanów pozostało bez elektryczności, w wielu obszarach rozpoczęła się ewakuacja.

Katastrofy ekologiczne 2018

Huragan niezbędny

Huragan "Ten" rozpoczął się w 20 listopada i stał się jednym z najbardziej destrukcyjnych huraganów w Atlantyku. Gdy huragan zbliża się do wybrzeża Hondurasów, a na północnym wschodzie Nikaragui, wydano ostrzeżenia o huraganie. Ponad 10 000 osób zostało przeniesionych do schronienia w Puerto Cabstone z najbliższych wiosek. Huragan uszkodził linie energetyczne i wyciągnął drzewa z korzeniami, pojechałem dachu i spowodowały powódź w Puerto Cabeza. Ogólnie rzecz biorąc, w całej Ameryce Środkowej, w wyniku huraganu, co najmniej 200 osób zmarło, w tym 74 w Hondurasie, 53 w Gwatemali, 27 w Meksyku, 19 w Panamie, dwa w Nikaragui i Kostaryce i jeden w El Salvador.

Katastrofy ekologiczne 2017

Huragan yota

Hurricane "Yota" - Potężny Atlantic Tropical Cyclone Category 5, który miał miejsce w 20 listopada. Drugi huragan 5 kategorii, który miał miejsce w listopadzie, w całej historii obserwacji (pierwszy był huraganem z 1932 r. Na Kubie). Yota zadała poważne uszkodzenia dzielnicami Ameryki Środkowej, już dotknięte huraganem, ten dwa tygodnie wcześniej. Yota pojawiła się jako tropikalna fala, która przeniósł się do wschodniej części Karaibów w dniu 10 listopada 10 listopada.

Inne katastrofy ekologiczne

W ciągu najbliższych kilku dni fala stała się bardziej zorganizowana, a do 13 listopada zamieniła się w tropikalną depresję na północ od Kolumbia. Po szóstej, depresja zmieniła się w tropikalną burzę. Początkowo wpłynęła na burzę, ale ruch centrum i osłabienia przesunięcia pozwoliła YOTA, aby szybko zamieniła się w huragan 15 listopada, po czym przeszedł do intensyfikacji wybuchowej, stając się huraganem piątej kategorii Następnego dnia. Niezwykle ciężki deszcz spadł na większość terytorium Nikaragui. Wioski spowodowały rozległe uszkodzenia i kilka zgonów. Co najmniej 61 osób zginęło z powodu Ioota, w tym co najmniej 28 w Nikaragui i 16 w Hondurasie, między innymi.

Powódź w Chinach

Powódź w Chinach stało się z 2020 lipca. Ulewne deszcze w południowo-zachodniej części kraju doprowadziły do ​​najsilniejszych powodzi w ciągu ostatnich dziesięcioleci. Ponad 128 tysięcy mieszkańców Chongqing zostało ewakuowanych, a ulice w pobliżu rzeki Jangcy zostały zalane. Przynajmniej dwie osoby zginęły, przynajmniej trzy zostały wymienione. W prowincjach Hubei i Sichuan z powodu kataklizmu zadeklarował najwyższy poziom meteorologicznych.

Ekologiczne katastrofy rosji i świata

Należy zauważyć, że w pobliskiej elektrowni wodnej stomatologicznej "Trzy wąwozy" odnotowały najwyższy poziom wody od 14 lat od jego budowy, powódź uważa się za najsilniejsze w tym regionie od 1981 roku. Według reportażu, woda zagrożona historycznym kompleksem świątynnym i słynnym posągu Buddy zawartą na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Forest Fires na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych

Pożary lasów na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych miały miejsce we wrześniu 2020 roku. Niebo nad Kalifornią, Oregonem i Waszyngtonem opóźniłym dym. Obszar spalania obliczono milionami hektarów. Na początku września mieszkańcy Kalifornii zostali złapani tak zwanym "czerwonym dniem", gdy dym i blask z pożarów stały się tak intensywne, że niebo zostało pomalowane w ciemnej pomarańczowej.

Ekologiczne katastrofy rosji i świata

Inwazja na szarańczy w Afryce Wschodniej

Pierwsza fala szarańczy pojawiła się w 2020 r. I została sprowokowana przez buty, które przyniosły anomalny cyklon na końcu deszczowego sezonu. Inwazja błysnęła w całej Afryce Wschodniej, możliwość śledzenia ruchu szkodnika lub aktywowania walki z niego, wiele krajów było ograniczone w ogóle. Również większość krajów o inwazji na szarańczy takiej skali nie spadła ponad pięćdziesiąt lat.

Ekologiczne katastrofy rosji i świata

Wcześniej inwazja na szarańczy już wyzwalała chaos w krajach, takich jak Etiopia i Kenii, Republika Somalii bardzo cierpiał, gdzie wprowadzono stan wyjątkowy z powodu katastrofy. ONZ oznacza, że ​​inwazja szarańczy jest najbardziej dużą skalą przez 25 lat na Etiopię i Somalię, a najgorsze z tych, które obserwowano w Kenii przez 70 lat.

Pożary lasów w Australii

Początek pożarów lasów w Australii wystąpił w sezonie 2019-2020. Było to związane z silną suszą i ciepłem, w wyniku którego ogień przetoczył się od 8 do 10 milionów hektarów ziemi. Pożary zabiły około 143 milionów ssaków, 2,46 mld gadów, 180 milionów ptaków i 51 milionów żab. Ogień uratował również 27 osób i zniszczył ponad 2 tysiące domów.

Ekologiczne katastrofy rosji i świata

Powodzie w Indiach

Powodzie w Indiach rozpoczęły się 20 lipca. W wyniku tego kataklizmu zmarł ponad 100 osób. Assam północno-wschodni cierpiał najsilniejszy. Przepływy wodne zniszczono 3 tysiące wiosek w 25 z 33 stanów państwa.

Powódź w Japonii

Powodzie w Japonii rozpoczęły się 7 lipca 2020 roku. W wyniku silnych deszczowych deszczów, Prefektury Nagano i Gifa zostały zalane w centralnej części kraju. Liczba ofiar elementu przekroczyła 60 osób, dziesiątki zaginionych. W malowniczej strefie turystycznej Gifu w wyniku osuwisk i powodzi, prawie 1000 gospodarstw domowych i 2 300 osób zostało rannych, ze względu na zniszczone drogi w mieście Gero, ludzie zostali odcięci od świata zewnętrznego. Prefektura Kumamoto cierpiała na największy stopień.

Alex Alex

Ze względu na huragan "Alex" na południu Francji i na północy Włoch, całe regiony zostały zalane. Tysiące domów pozostało bez elektryczności, dziesiątki osób są uważane za brakujące, dwa zmarły. Na północy Włoch dwie osoby zmarły z powodu elementów. W prowincjach, Piemont i Liguria rzeka pozostawili brzegi, wiele drzew zostało przywilejów z korzeniem, aw autonomicznym regionie Valle-D `Aosty, niektóre osady zostały odcięte z zewnętrznego świata z powodu osuwisk i zawalonych mostów.

Ekologiczne katastrofy rosji i świata

Huragan Siara w Europie

Zimowy huragan "Siara" spadł w nocy z 10 lutego 2020 do Europy Zachodniej, powodując znaczne szkody materialne. Wielka Brytania cierpiała najsilniej. Huragan naruszony powietrze, kolej i transport morski. We Francji, około 130 tysięcy domów pozostało bez elektryczności.

Ekologiczne katastrofy rosji i świata

Cyclone Ampan w Bengal Bay

Cyklon "Ampan" wpadł w wschodnie Indie i Bangladesz 21 maja 2020. W rezultacie, około 14 osób zmarł, a tysiące domów zostało zniszczonych. Sytuacja była znacznie skomplikowana silnym wybuchem koronavirusa w dotkniętych elementach regionów. W gęsto zaludnionych państwach indyjskich, Bengal West, Cyclone opuścił Bengal Bay z porywającym wiatrem do 185 kilometrów na godzinę i fala o wysokości około pięciu metrów. Silne wiatry odwróciły się samochody, drzewa koło pasowe i wsporniki energii elektrycznej. Wiele obszarów miasta było całkowicie pozbawione energii elektrycznej.

Ekologiczne katastrofy rosji i świata

Kamczatka

Masowa śmierć zwierząt morskich w Kamchatce miała miejsce we wrześniu - 2020 października. Powodem był silny zanieczyszczenie wody początkowo przez nieokreślone substancje trujące. Martwe ciała mieszkańców morskich byli na wybrzeżu plaży Khalaktyra, w dużych i małych bekach obozowych i zatokę Baby. Zanieczyszczenie wody wpłynęło na ludzi, powodując objawy zatrucia.

Ekologiczne katastrofy rosji i świata

Główna wersja śmierci zwierząt, wyrażona przez Rosyjską Akademię Nauk, jest tak zwaną "czerwoną jazdą", a mianowicie reprodukcją glonów dinoficznych, które przydzielały dużą liczbę trujących substancji do wody.

Katastrofa w Norilsk

29 maja wystąpiło katastrofę ekologiczną w ChP-3 w Norilsku, w wyniku czego dziesiątki tysięcy ton paliwa wszedł do zbiorników i gleby. CHP-3 jest jedną częścią firmy Norilsk-Taiper Energy ".

Ekologiczne katastrofy rosji i świata

Katastrofy ekologiczne 2019

W 2019 r. Wiele ciekawych wydarzeń stało się z Federacji Rosyjskiej, nie pominąć katastrof krajowych i człowieka, naturalnych kataklizmów.

Nowy Rok do Rosji przyniósł lawiny śniegowe, a nie Santa Claus

Natychmiast trzy lawiny uczyniły wielu nieszczęść na samym początku roku. Na terytorium Khabarowska (ludzie zostali ranni), na Krymie (spadł z strachu), aw górach Soczi (dwie osoby zginęły), upadł śnieg zablokował tor, śnieg z szczytów górskich został uszkodzony do branży turystycznej , siły ratowników były zaangażowane, które również przeleciały w zdradę budżetu lokalnego i federalnego.

Woda w dużych ilościach przynosi nieszczęście

To lato w Rosji nie żartują elementu wodnego. Powodzie wkładały w Irkuck Tulun, gdzie były dwie fale zalania i powodzi. Tysiące osób straciło nieruchomości, setki domów zostało zranionych, ogromne uszkodzenia gospodarki narodowej. Rzeka Iia, Oka, UD, biała róża do dziesiątek metrów.

Latem i jesienią z brzegów pozostawił pełny amorek. Jesienna powódź przywiozła terytorium Khabarowsk obrażenia prawie 1 miliardów rubli. I region Irkutsk "Lew" z powodu elementu wodnego o 35 miliardów rubli. Latem w ośrodku Sochi kolejny został dodany do zwykłej rozrywki turystycznej - zrobić zdjęcia utonowanych ulic i opublikować je w sieciach społecznościowych.

Gorące lato podgrzewane liczne pożary

W regionie Irkucku, Buriacja, Yakutia, Transbaikalia i Terytorium Krasnojarska wygasły pożary lasów, które stały się wydarzeniem nie tylko przez cały rosyjski, ale także globalną skalę. Ślady z Burnt Taiga zostały znalezione w postaci popiołu na Alasce i w regionach Arktycznych Rosji. Ogory na dużą skalę wpływają na tysiące kilometrów kwadratowych, mógł osiągnąć duże miasta, spowodowały panikę z lokalnych mieszkańców.

Ziemia potrząsała, ale nie było specjalnego zniszczenia

Wszystkie 2019 Były lokalne ruchy skorupy ziemskiej. Jak zwykle, potrząsając Kamchatka, były podziemne kurtki w okolicy jeziora Bajkał, długi, cierpiący region Irkuck odczuwał również podziemne wstrząsy w upadku tego roku. W Tuva, terytorium Ałtaju i regionie Nowosybirsk, ludzie nie spaliśmy spokojnie, poszli za wiadomościami Ministerstwa Sytuacjach.

Tyfoon to nie tylko silny wiatr

Typhoon "Linlin" spowodował powodzie domów w Komsomolsku-on-Amur, ponieważ z nim region AMUR, silne golenia przyszedł do regionu amurowego, który wiązał się z potężnymi porywami wiatrowymi spowodowały uszkodzenie poszczególnych gospodarstw i infrastruktury regionu. Oprócz terytorium Khabarowsk, Primorye i Region Sachalin został ranny, które pozostały również bez światła z powodu deszczu i wiatru.

Nevirny atom

Do tej pory na całym świecie, kraje rozwinięte odmawiają energii jądrowej, testy związane z tą technologią trwa w Rosji. Tym razem obliczono wojsko i nieoczekiwane - spalanie i detonacja rakiety na silniku jądrowym w Severodvinsk. Na przekroczeniu poziomu promieniowania zgłoszonego nawet z Norwegii i Szwecji. Szyjki wojskowe umieszczają znak na dostęp do informacji o tym przejściu, trudno jest zrozumieć, co więcej, promieniowanie lub hałas medialny.

Katastrofy ekologiczne 2018

Straszny, gdy przyroda kupuje i nie ma nic do stawiania z elementami. Niestety, gdy ludzie przynoszą sytuację do katastrofy, a jego konsekwencje zagrażają życiu nie tylko osoby, ale także inne żywe istoty.

Pasja na śmieci

W 2018 r. W Rosji Konfrontacja mieszkańców ekologicznie niekorzystnych regionów i "Garbage Barons". Władze federalne i lokalne budują wielokąty do przechowywania odpadów domowych, które trucili środowisko uczynić życie w sąsiednich obszarach niemożliwe dla obywateli.

W Volokolamsk w 2018 r., Ludzie podróżowali do gazów pochodzących z wysypiska śmieci. Po uzyskaniu publicznego spotkania władze postanowiły przenieść śmieci do innych przedmiotów Federacji. Mieszkańcy regionu Arkhangelsk znaleźli budowę manekina na śmieci i dotarły do ​​podobnych protestów.

Ten sam problem powstał w regionie Leningradzkim, Republice Dagestan, Mari El, Tyva, Primorsky Krai, Kurgan, Tula, Tomsk Regiony, gdzie oprócz oficjalnych zatłoczonych wielokątów, istnieją nielegalne składowiska śmieci.

Armenian Catastrophe

Mieszkańcy miasta Ormenian w 2018 r. Doświadczeni trudności z oddychaniem. Problemy powstały z odpadów na śmieci, ale z powodu pracy rośliny Titan. Rust metalowe przedmioty. Dzieci za nimi, osoby starsze, najdłuższe ze wszystkich dorosłych zdrowych mieszkańców na północ od Krymu, którzy trzymali najdłużej, ale nie stanęli wpływu bezwodnika siarki.

Sytuacja osiągnęła ewakuację mieszkańców miasta, wydarzenia, które nie były w historii po katastrofie w Czarnobylu.

Toner Rosja

W 2018 r. Niektóre terytoria Federacji Rosyjskiej były na dole rzek i jeziorami. Zimna jesień 2018 podszedł pod wodą część terytorium Krasnodar. Most upadł na federalnej autostradzie Jubga-Sochi.

Wiosną tego samego roku, rezonansowe powódź na terytorium Ałtaju, prysznic i topnienia śniegu doprowadziło do przepełnienia rzek rzeki OB.

Miasta w ostatniej chwili Rosji

Latem 2018 r. Na terytorium Krasnojarskie, region Irkuck i palił Lasy Yakutia, a wioski wzrastały i popioły pokryte osadami. Miasta, wioski i osiedla przypominały platformy filmów filmowych o świecie po apokaliptycznym. Ludzie bez większej potrzeby nie poszli na ulice i trudno było oddychać w domach.

W tym roku 3,2 miliona hektarów w wysokości 10 tysięcy pożarów spłonęło w Rosji, w wyniku czego umarła 7296 osób.

Nie ma nic do oddychania

Przestarzałe rośliny i niechęć właścicieli do ustalenia oczyszczalni ścieków - są to przyczyny faktu, że w 2018 r. W Federacji Rosyjskiej liczyło 22 miast, nieodpowiedni do życia ludzkiego.

Duże centra przemysłowe stopniowo zabijają ich mieszkańców, którzy są bardziej prawdopodobne niż w innych regionach cierpią na onkologię, choroby sercowo-naczyniowe i lekkie, cukrzycę.

Przywódcy zanieczyszczonego powietrza w miastach - Sachalina, Irkutsk i Kemerovo, Buriacja, Tuva i Krasnojarskie Terytorium.

A na brzegu nie jest czysty, a woda nie umyje brudu

Krymskie plaże w 2018 r. Zaskoczył wczasowicze złym służbą, przestraszoną ścieków i śmieciami z popularnymi miejscami rekreacyjnymi. W Jałcie i Feodozji miejskich drenów płynął w pobliżu środkowych plaż na Morzu Czarnym.

Katastrofy ekologiczne 2017

W Rosji 2017 oświadczył "rok ekologii", więc różne środki tematyczne dla naukowców, dane publiczne i wspólna populacja odbędzie się. Pomyśl o stanie ekologii w 2017 r., Ponieważ było już kilka katastrof środowiskowych.

Olej zanieczyszczający

Jednym z największych problemów środowiskowych Rosji jest zanieczyszczenie środowiska w produktach naftowych. Dzieje się tak w wyniku utraty wartości technologii górniczej, ale najczęściej występujące wypadki podczas transportu oleju. Kiedy jest transportowany tankowcami morskimi, groźbą katastrofy większych.

Na początku roku, w styczniu, w zatoce Władywostoku, złoty róg miała miejsce środowiskowy ChP - Wycielenie produktów naftowych, których źródło zanieczyszczenia nie jest ustalone. Rozprzestrzeniana plama oleju na terytorium 200 kV. Mierniki. Gdy tylko zdarzył się wypadek, Służba Rescue Vladivostok zaczęła ją wyeliminować. Eksperci wyjaśnili terytorium, powierzchnia 800 metrów kwadratowych, zebrał około 100 litrów mieszaniny oleju i wody.

Na początku lutego była nowa katastrofa związana z rozlającym się olejem. Stało się to w Republice Komi, a mianowicie w G. Zsinsk w jednym z osadów naftowych z powodu uszkodzenia rurociągu olejowego. Przybliżone uszkodzenia natury jest rozprzestrzenianie się 2,2 ton produktów naftowych o 0,5 ha terytorium.

Trzecia ekologiczna katastrofa Rosji związana z wyciekiem ropy była incydent na rzece Amur z wybrzeża Khabarowska. Ślady odkryte zostały odkryte na początku marca przez członków całego rosyjskiego frontu. Szlak "Oil" pochodzi z rur kanalizacyjnych. W rezultacie plama pokryta 400 kV. metry wybrzeża i terytorium rzeki ponad 100 kV. Mierniki. Gdy tylko plama olejowa została odkryta, działacze wywołali usługi ratowników, a także przedstawiciele administracji miasta. Źródło wycieku ropy nie zostało wykryte, ale incydent był w odpowiednim czasie, dlatego, że operacyjna eliminacja wypadku i zbierająca mieszaninę przepływu oleju pozostawia do zmniejszenia szkód spowodowanych przez środowisko. W fakcie intuicji zainicjowano przypadek administracyjny. Również próbki wody i gleby do dalszych badań laboratoryjnych.

Wypadki na rafinerii

Ponadto jest niebezpieczne dla produktów naftowych, sytuacje awaryjne mogą wystąpić na rafineriach. Tak więc pod koniec stycznia. Volzhsky w jednym z przedsiębiorstw była eksplozja i spalanie produktów naftowych. Ponieważ eksperci ustalili, przyczyną tej katastrofy jest naruszeniem zasad bezpieczeństwa. Było wystarczająco szczęście, że w ogniu, bez ludzkich ofiar, ale uszkodzenie środowiska jest znaczne.

Na początku lutego był pożar w UFA w jednej z fabryk specjalizujących się w przetwarzaniu oleju. Strażacy zaangażowali się natychmiast w eliminację pożaru, co pozwoliło na zachować element. Przez 2 godziny ogień został wyeliminowany.

W połowie marszu był pożar w magazynie produktów naftowych w Petersburgu. Gdy tylko zdarzył się ogień, pracownicy magazynowi nazywali ratownicami, którzy przybyli natychmiast i zaczęli wyeliminować wypadki. Liczba pracowników Emercom przekroczyła 200 osób, które udało się wyciągnąć ogień i zapobiec poważnej eksplozji. Ogień pokrył terytorium, obszar 1000 m². metrów, a także część ściany budynku zostały zniszczone.

Zanieczyszczenie powietrza

W styczniu nad Chelinabinsk powstał brązową mgłą. Wszystko to jest konsekwencja emisji przemysłowych przedsiębiorstw miejskich. Atmosfera jest tak zanieczyszczona, że ​​ludzie dusi. Oczywiście istnieją instancje miejskie, w których ludzie widzą. Niektóre przedsiębiorstwa nie używają nawet filtrów czyszczących, a grzywny nie pomagają właścicielom brudnej branży zaczęli dbać o środowisko miasta. Jako władze miasta i zwykli ludzie mówią, ostatnio ilość emisji dramatycznie wzrosła, a brązowa mgła, która otacza miasto zimą, która jest potwierdzona.

W połowie marca pojawił się "Black Sky" w połowie marca. Zjawisko to wskazuje, że szkodliwe zanieczyszczenia są rozproszone w atmosferze. W rezultacie miasto opracowało sytuację pierwszego stopnia niebezpieczeństwa. Uważa się, że w tym przypadku elementy chemiczne wpływające na organizm nie są przyciągane patologią lub chorobami u ludzi, ale szkody spowodowane przez ekologię jest nadal znaczące.
Atmosfera jest zanieczyszczona i w Omsku. Ostatnio nastąpiła największa emisja szkodliwych substancji. Eksperci stwierdzili, że stężenie Merkaptanu Etylu jest przekroczone 400 razy, w porównaniu z normalnymi wskaźnikami. W powietrzu jest nieprzyjemny zapach, który nawet zwykli ludzie nie wiedzieli o tym, co się stało. Aby doprowadzić do odpowiedzialności karnej osobistości winnej wypadku, sprawdzane są wszystkie fabryki, które wykorzystują tę substancję w produkcji. Uwalnianie etylu Merkaptan jest bardzo niebezpieczne, ponieważ powoduje nudności, ból głowy i naruszenie koordynacji ludzi.

W Moskwie odkryto znaczące zanieczyszczenie powietrza w siarkowodorze. Tak więc w styczniu była poważna emisja substancji chemicznych w fabryce rafineryjnej. W rezultacie zainicjowano sprawę karną, ponieważ emisja doprowadziła do zmiany właściwości atmosfery. Po tym działania roślinne są mniej więcej normalne, muskowcy stają się mniej narzekające na zanieczyszczenie powietrza. Jednak na początku marca niektórzy przekraczają koncentrację szkodliwych substancji w atmosferze ujawnił.

Wypadki w różnych przedsiębiorstwach

Duży wypadek wystąpił w Instytucie Badawczym w Dmitrovgradzie, a mianowicie instalacji reaktora. Alarm pożarowy natychmiast pracował. Operacja reaktora zatrzymała się, aby wyeliminować problem - wyciek oleju. Kilka lat temu urządzenie zostało zbadane przez specjalistów, i stwierdzono, że reaktory mogą być nadal używane przez około 10 lat, ale nagłych wypadków regularnie występują, ponieważ radioaktywne mieszaniny są uwalniane do atmosfery.

W pierwszej połowie marca wystąpił ogień w zakładzie przemysłu chemicznego. Przyciągnęły 232 ratowników i sprzętu specjalnego. Przyczyną tego incydentu prawdopodobnie przeciepie cykloheksan. W powietrzu spadło szkodliwe substancje.

Katastrofy ekologiczne Rosji 2016

W 2016 r. Wiele dużych i małych katastrof wydarzyło się w Rosji w 2016 roku, co dalej obciążało stan środowiska w kraju.

Katastrofa whatorium

Przede wszystkim warto zauważyć, że późną wiosną 2016 roku w Morzu Czarnym był wyciek produktów naftowych. Stało się to z powodu wycieku ropy na obszarach wodnych. W wyniku tworzenia się spotu oleju paliwowego zginęło kilka tuzin delfinów, populacje ryb i innych mieszkańców morskich. Wbrew temu incydentowi wybuchło duże skandal, ale eksperci twierdzą, że szkody nie są zbyt duże, ale szkoda ekosystemu czarnego morza jest nadal stosowana i jest to fakt.

Inny problem wystąpił podczas transformacji Syberii Rivers do Chin. Jak mówią ekologicy, jeśli zmienisz tryb rzeki i skieruj je do Chin, wpłynie to na funkcjonowanie całego regionu otaczające ekosystemy. Nie tylko zmienia się nie tylko baseny rzeczne, ale także wiele rodzajów flory i rzek fauny umrze. Zastosowane zostaną uszkodzenia, a natura znajduje się na lądzie, duża liczba roślin, zwierząt i ptaków zostanie zniszczona. W niektórych miejscach nastąpi susza, plon upraw spadnie, co nieuchronnie doprowadzi do braku żywności dla ludności. Ponadto pojawią się zmiany w klimacie, a erozja gleby może wystąpić.

W pobliżu Anapy w miejscowości Utash Olej wyciekł ze starych studni, które nie są już używane. Wielkość zanieczyszczenia gleby i wody wynosi około tysiąca metrów kwadratowych, zmarły setki ptaków ptactwa wodnego. Na Sachalinie, ponad 300 ton ropy pękł do zatoki Uralk i rzeki Gilyau-Abanuna z rurociągu bez pracy.

Miasta sczek

Kluby dymowe i mogą - kolejny problem niektórych rosyjskich miast. Jest głównie charakterystyczna dla Wladivostok. Źródłem Dymu Oto Enterprise Garbageing. To dosłownie nie daje ludziom oddychać i pojawiają się różne choroby układu oddechowego.

Ogólnie rzecz biorąc, w 2016 r. W Rosji stało się kilka dużych katastrof środowiskowych. Aby wyeliminować swoje konsekwencje i przywrócić środowisko środowiska, niezbędne duże koszty finansowe i wysiłki doświadczonych specjalistów.

Inne katastrofy ekologiczne

Dość często wypadki i eksplozje w przedsiębiorstwach przemysłowych. Więc w 2005 roku. W chińskiej fabryce wystąpiła eksplozja. Duża liczba benzenu i keriformicanów dostała się. Amur. W 2006 roku. W przedsiębiorstwie "Himprom" było 50 kg chloru.. W 2011. W Chelyabinsk, wyciek bromu zdarzył się na stacji kolejowej, która została przetransportowana w jednym z samochodów pociągów towarowych. W 2016 r. Nastąpił zapłon kwasu azotowego na fabryce chemicznej w Krasnouralsku. W 2005. Wiele pożarów lasów wydarzyło się z różnych powodów. Środowisko doznało ogromnych strat.

Ekologiczne katastrofy rosji i świata

Katastrofa morska Aral

Jedną z katastrofów środowiskowych jest znaczącą utratą wody w Morzu Aralowym, czego wyrzucił 14 metrów od 30 lat. Został podzielony na dwa zbiorniki, a większość zwierząt morskich, ryby i rośliny. Część suszonej morza Aralnego, pokryta piaskiem. W tej dziedzinie brakuje wody pitnej. I nawet próbował przywrócić obszar wodny, istnieje duże prawdopodobieństwo śmierci ogromnego ekosystemu, który będzie stratą skali planetarnej.

Ekologiczne katastrofy rosji i świata

Kolejna katastrofa wystąpiła w 1999 roku na stacji hydroelektrycznej Zeletchuk. W tej dziedzinie nastąpiła zmiana rzek, transfer wody, a ilość wilgoci była znacznie zmniejszona, co przyczyniło się do zmniejszenia populacji flory i fauny, rezerwat Elburgan został zniszczony.

Jedna z globalnych katastrof jest uważana za utratę tlenu molekularnego w wodzie. Naukowcy nawiązali, że w ciągu ostatniej pół wieku liczba ta spadła o ponad 2%, co wpływa na niezwykle negatywne w stanie oceanu świata. Ze względu na działanie antropogenicznego na hydrofędzie widoczne jest spadek poziomu tlenu w temperaturze wody bliskiej powierzchni.

Zagadniony wpływ na obszar wodny ma zanieczyszczenie wody przez odpady z tworzyw sztucznych. Cząstki wchodzące do wody mogą zmienić naturalne środowisko oceanu i mieć niezwykle negatywny wpływ na mieszkańców morskich (zwierzęta przyjmują plastik na żywność i błędne elementy chemiczne). Niektóre cząstki są tak małe, których nie można zauważyć. Jednocześnie mają poważne uderzenia na stan środowiska wody, a mianowicie: sprowokać zmianę warunków klimatycznych, gromadzą się w organizmach mieszkańców morskich (których wielu wykorzystuje osobę), zmniejszają zasoby oceaniczne.

Jedna z katastrofy świata uważa się, że zwiększa poziom wody w Morzu Kaspijskim. Niektórzy naukowcy uważają, że w 2020 r. Poziom wody może wznieść się o kolejne 4-5 metrów. Doprowadzi to do nieodwracalnych konsekwencji. Miasta i przedsiębiorstwa przemysłowe znajdujące się w pobliżu wody zostaną zalane.

Wyciek oleju

Największe wycieki ropy stało się w 1994 roku., Znany jako wydajność. Utworzono kilka przełom w rurociągu ropy naftowego, w wyniku czego przelano ponad 100 000 ton produktów naftowych. W miejscach, w których wyciek, roślina i świat zwierzęcy był praktycznie zniszczony. Miejscowość otrzymała status strefy katastrofy ekologicznej.

Niedaleko od Khanty-Mansiysk w 2003 roku. złamał olej rurociągowy. Ponad 10 000 ton oleju płynął do rzeki Mulmy. Zwierzęta i rośliny wymuszły zarówno w rzece, jak i na ziemi w dzielnicy.

Ekologiczne katastrofy rosji i świata

Kolejna katastrofa wydarzyła się w 2006 roku. W pobliżu Bryansk, kiedy wybuchła 5 ton ropy na ziemię przez 10 metrów kwadratowych. KM. Zanieczyszczenie przeszedł zasoby wodne w tym promieniu. Katastrofa ekologiczna nastąpiła z powodu próbek w rurociągu przyjaźni.