Rodzaje rekinów. Opis, tytuły i cechy rekinów

Rekin jest jednym z najbardziej starożytnych przedstawicieli fauny planety. Ponadto te mieszkańcy głębokości wody są mało badane i zawsze uważane za stworzenia tajemnicze. O takim przebiegłym, śmiałym i nieprzewidywalnym w ich zachowaniu drapieżników, wielu ludzi, którzy zaparzali wystarczającą ilość uprzedzeń.

O rekinach dla wszystkich kontynentów, przez cały czas, rozłożono ogromną liczbę opowieści o okrutnych szczegółach. I podobne historie o krwawej atakach na ludzi i inne żywe istoty, nie są pozbawione podstaw.

Rekin wielorybi

Ale pomimo wszystkich jego strasznych właściwości, dane stworzenia przyrody, rankingu naukowców do rodzaju Chordovy i oderwanie wieśniaków, są niezwykle ciekawy w strukturze i zachowaniu, mają wiele interesujących cech.

Nie są to wodne ssaki, jak niektórzy uważają, odnoszą się do klasy ryb chrząstki, mimo że trudno jest w to uwierzyć. Większość z nich mieszka w słonych zbiornikach. Ale są, choć rzadko mieszkańcy słodkowodnych.

Dla rekinów, zoologowie otrzymują całość, nazwany tytułem tych stworzeń, podsumowani. Ma ogromną różnorodność swoich przedstawicieli. Ile rodzajów rekinów Charakter w przyrodzie? Cyfra jest imponująca, ponieważ nie ma ich wielu, ale około 500 odmian lub jeszcze więcej. I wszyscy wyróżniają się przez ich indywidualne i wspaniałe funkcje.

Rekin wielorybi

Różnorodne cechy plemienia rekina podkreśla przede wszystkim wielkość tych stworzeń. Różnią się najbardziej imponującym sposobem. Średni przedstawiciele tego podporządu nadwodnych nadwodnych drapieżników są porównywalne z delfinem. Istnieją również niezwykle małe głębokie morze Rodzaje rekinów, długość, której nie ma więcej niż 17 cm. Ale alokowani są gigantami.

Giant Akula

Rekin wielorybi

Ten ostatni można przypisać rekinowi wielorybowi - największym przedstawicielem tego plemienia. Niektóre kopie wielokrotne osiągają wartości 20 metrów. Takie chichoty, aż do XIX wieku, prawie nie badane i występujące tylko czasami przez statki morskie w wodach tropikalnych, sprawił, że wrażenie potworów z ich fantastycznymi rozmiarami. Ale obawy przed tymi stworzeniami były bardzo przesadzone.

Jak się okazało później, nie może być niebezpieczeństwa dla ludzi dla ludzi. I choć w ustach jest kilka tysięcy zębów, ale w strukturze nie ma wcale jak kły drapieżników.

Te urządzenia są czymś w rodzaju gęstej kraty, niezawodne zaparcia dla małego planktonu, który jest wyjątkowo potężny i dane tworzenia. Taki rekin zębów utrzymuje swoją zdobycz w ustach. I łapie wszystkie oceaniczne drobiazg, łata go z wody ze specjalistą, istniejącą między łukami Gill, maszynę - płytki chrząszcze.

Kolory rekina wielorybów są bardzo interesujące. Ogólne tło jest ciemnoszare z niebieskawym lub brązowym odcieniem i uzupełnia swój wzór z rzędu białych dużych plam na plecach i bokach, a także mniejsze punkty na płasztach piersiowych i głowicy.

Giant Akula

Drugi przedstawiciele plemienia interesujących dla nas zostały opisane tylko (Rekiny na zdjęciu Pozwól im rozważyć ich funkcje zewnętrzne). Do tych powinno być przypisane wielkim i giganckim rekinowi.

Duża Akula

Giant Akula

Ostatni wśród ich krewnych wśród ich krewnych ma drugie miejsce. Jego długość w największych kopiach osiąga 15 m. A masa takiego imponującego w rozmiarach drapieżnych ryb w niektórych przypadkach osiąga 4 ta, choć ta waga gigantycznych rekinów jest uważana za rekord.

W przeciwieństwie do poprzedniej odmiany, jest to woda, wyodrębniająca posiłki, nie wchłaniają wody w ogóle jego zawartością. Gigantyczny rekin właśnie szeroko otwiera usta i pasuje do elementu, łapanie i filtrowania, co wpada w usta. Ale dieta takich stworzeń jest nadal taki sam - mały plankton.

Kolory tych stworzeń są skromne - brązowo-szary oznaczony światłem. Są ciągłe pojedyncze i stada głównie w umiarkowanych wodach. Jeśli porozmawiamy o niebezpieczeństwie, osoba spowodowała szkodę do takich rekinów o wiele więcej niż one - w istocie, nieszkodliwe stworzenie do niego dostarczone.

Duża Akula

Te ciekawe stworzenia są ostatnio otwarte, mniej niż pół wieku temu. W niektórych przypadkach znajdują się w ciepłych wodach oceanicznych, w niektórych przypadkach pływania i umiarkowane obszary. Ton koloru ciała brązowo-czarny, na dole jest znacznie lżejszy. Duży rekin - tworzenie nie jest mała, ale wciąż nie tak duża jak poprzednie dwie kopie, a długość danych fauny wodnej jest mniejsza niż 5 m.

biały rekin

Duża Akula

Kufa tych stworzeń jest bardzo imponująca, zaokrąglona i szeroka, przyznaje ogromny, prawie jednorazowy mem dla ust. Jednak zęby w ustach są małe, a rodzaj żywności jest dość podobny do gigantycznego rekina, z jedyną ciekawą cechą, że większy przedstawiciel plemię drapieżnych ma specjalne gruczoły mające naciśnięcie fosforyty. Świecą wokół ujścia tych stworzeń, przyciągając jellyfish i dobre ryby. Jest tak większy drapieżnik kocha zdobycz, aby zaspokoić.

biały rekin

Jednak, ponieważ nie jest trudno odgadnąć, nie wszystkie kopie z rekina konta tak nieszkodliwe. W końcu drapieżniki wodne zainspirowały przerażenie mężczyzny o najgłębszej starożytności. Dlatego konieczne jest wspomnienie Niebezpieczne rodzaje rekinów. Jasny przykład krwiokrotności tego plemienia może służyć jako biały rekin, określany jako "biała śmierć" lub inaczej: shark-masło, który potwierdza tylko jego straszne właściwości.

Życie biologiczne takich stworzeń jest nie mniej niż tych z ludzi. Największe kopie takich drapieżników mają długi ponad 6 m i ważyć prawie dwie tony. Na kształt korpusu opisanych stworzeń przypomina torpeda, kolorystyka z nad brązową, szarą lub nawet zieloną, która służy podczas ataków dobrego przebrania.

żarłacz tygrysi

biały rekin

Brzuch na tonie jest znacznie lekki, dla którego rekina i dostał swój pseudonim. Drapieżnik, niespodziewanie pojawiając się przed ofiarą z głębi oceanu, wcześniej niedostrzegalną nad wodą ze względu na tło szczytu ciała, tylko w najnowszych sekundach pokazuje biel Niziej. Jego niespodzianka wprowadza wroga w szoku.

Predator ma, bez przesady, brutalne poczucie zapachu, inne bardzo rozwinięte zmysły, a jej głowa jest obdarzona zdolnością do przechwytywania impulsów elektrycznych. Jej ogromne usta zębate inspiruje horror paniki do delfinów, kotów morskich, pieczęć, nawet do Chin. Zapalił się do strachu i rasy ludzkiej. I spełniają takie utalentowane na polowaniu, ale krwiożercy mogą być we wszystkich oceanach świata, z wyjątkiem wody na północy.

żarłacz tygrysi

Wolaj Sharks Tiger Ciepły tropikalne krawędzie, spotkanie w wodach równikowych na całym świecie. Są bliżej brzegu i uwielbiają szedł z miejsca na miejsce. Naukowcy twierdzą, że od czasów starożytnych przedstawiciele fauny wodnej nie przeszli fundamentalnych zmian.

Długość takich stworzeń wynosi około 4 m. Tiger paski na zielonkawym tle podkreślono tylko młode osoby. Więcej dojrzałych rekinów są zwykle szare. Takie stworzenia mają dużą głowę, ogromne usta, ich zęby mają ostrą maszynę. Prędkość ruchu w wodzie takie drapieżniki zapewnia usprawnione ciało. I zapisz złożonych piruettes pomaga płetwowi grzbietowi.

Akula Buck

żarłacz tygrysi

Te stworzenia dla osoby są skrajnym niebezpieczeństwem, a ich zęby z słoikiem w chwili pozwalają nam złamać ludzkie ciała ze strony. Jest ciekawy, że w żołądkach takich stworzeń elementy są często odkryte, które nie można nazwać pyszne i jadalne.

Może to być butelki, puszki, buty, inne śmieci, nawet opony samochodowe i materiały wybuchowe. To, co staje się jasne, że takie rekiny mają zwyczaj połknięcia, który spadł.

Niezwykle interesujące jest to, że przyznano im, że przyznano im zdolność pozbycia się nieziemskich przedmiotów w łonie matki. Mają zdolność do spłukującej zawartość przez usta, po prostu napowietrzając żołądek.

Akula Buck

Lista Nazwy typów rekinów, Nie obrażaj ludzi, konieczne jest wspomnienie Shark-Bull. Horror spotkania z tak mięsożernym stworzeniem można doświadczyć w każdym z oceanów na świecie, przyjemnym wyjątkiem jest z wyjątkiem północnego lodu.

Katran

Akula Buck

Ponadto istnieje prawdopodobieństwo, że te drapieżniki będą rozejrzeć się wokół i w słodkiej wodzie, ponieważ takie elementy są dość odpowiednie dla ich źródeł utrzymania. Istnieją przypadki, gdy rekiny byka spotkały się, a nawet stale mieszkali w rzekach Illinois, w Amazonii, w Gangesach, w Zambezi lub w Jeziorze Michigan.

Długość drapieżników wynosi zwykle około 3 m lub nieco więcej. Atakują swoich ofiar, są szybkie, szanse na zbawienie, zwłaszcza nie pozostawiają ich. Takie rekiny nazywane są nadal głupi. I to jest bardzo projektantny pseudonim. A kiedy atakują, mogą mieć zastosowanie do ich głupiego pyska najsilniejszy cios.

A jeśli nadal dodasz ostre zęby słoik, a następnie portret agresywnego drapieżnika i są całkowicie z najbardziej strasznymi szczegółami. Ciało takich stworzeń ma formę wrzeciona, ciało jest rodzime, oczy są okrągłe i małe.

Katran

Niez szczególnie atrakcyjne dla siedlisk krwiożerców rekinów są wodą Morza Czarnego. Przyczyny izolacji i gęsto populacji brzegów, nasycenie wody przez różne rodzaje transportu morskiego. Jednak to dla osoby nie ma nic szczególnie smutnego, biorąc pod uwagę skrajne niebezpieczeństwo takich stworzeń.

Rekin kota

Rekin Katran

Ale wskazane nie oznacza, że ​​przedstawiciele opisanego plemienia nie znajdują się w ogóle w takich krawędziach. Lista Rekiny na Morzu Czarnym, Przede wszystkim powinieneś zadzwonić do katra. Te stworzenia dotyczą tylko rozmiarów metrów, ale w niektórych przypadkach prawda jest zdolna do przechowywania wartości dwuczęściowej. Żyją około 20 lat.

Zadzwoń do takich rekinów, a także spinki. Pierwszy z nich są przyznawane za dość ostrych kolców znajdujących się na żebrach kręgosłupa, a drugi - dla lekkich plam na bokach. Głównym tłem tylnej części takich istot szaro-brązowy, brzuch - biały.

Bizarre Form Są bardziej jak wydłużona ryba niż na rekinie. Jedzenie jest głównie nieznaczne w wielkości mieszkańców wody, ale z dużym klastrem sami, delfiny, a nawet osoba może zostać zaatakowana.

Rekin kota

Rekin kota na przybrzeżnych wodach Atlantyku i na Morzu Śródziemnym. W wodach Morza Czarnego, te drapieżniki spotykają się, ale rzadko. Wymiary ich małego, około 70 cm. Obserwator elementu oceanu, którego nie tolerują, a głównie spinuje z wybrzeża i na niewielkiej głębokości.

Claudoslagia

Rekin kota

Kolor takich stworzeń jest interesujący i imponujący. Spin i Boca mają ciemny piasek, walcząc z ciemnymi małymi plamami. A skóra takich stworzeń jest niesamowita, do dotyku podobnego do papieru ściernego. Twoje nazwy takie rekiny zasłużone na elastyczne, wdzięczne i długie ciało.

Obudowy Takie stworzenia również przypominają koty. Ich ruchy są eleganckie, będą się uśpić, ale chodzą w nocy i doskonale zorientowane w ciemności. Dieta zwykle tworzy ryby i innych mieszkańców małych wody. Dla osoby, takie rekiny są całkowicie nieszkodliwe. Jednak ludzie jedzą, czasami nawet z wielką przyjemnością, tego rodzaju rekiny, jak mięso katraby.

Claudoslagia

Naukowcy uważają, że rekiny mieszkały na ziemi, wciąż temu około czterech milionów stuleci, więc te stworzenia są starożytne. Dlatego należy wymienić takie drapieżniki, a ich przodkowie. Niestety, jest jednoznaczne, aby dowiedzieć się: co wyglądali, teraz nie jest to możliwe.

A o ich wyglądzie jest oceniany tylko przez skamieniałe pozostałości i inne ślady istotnej aktywności takiej prehistorycznej żywej natury. Wśród takich ustaleń jeden z najwspanialszych jest doskonale zachowany przedstawiciel przedstawiciela przedstawiciela wymarły rodzaj rekina, Ochwięcony na wzgórzach łupkowych. Podobny starożytny progenitor obecnych form życia ma nazwę Kestrahi.

Shark karłowaty

Wymarły widok rekinów pamięci

Stworzenie, który opuścił odcisk, w jaki sposób można ocenić o wielkości śladu i innych funkcji, okazało się, że nie jest szczególnie duża, tylko długość 2 m. Aby szybko poruszać się w elemencie wodnym, pomógł wymyloną formularz w kształcie torpedy. Jednak w prędkości poruszania się z nowoczesnymi gatunkami, taki stwór kopalny jest oczywisty.

Miał dwie płetwy rdzeniowe wyposażone w kolce, ogon jest w dużej mierze podobny do obecnej generacji rekinów. Oczy starożytnych stworzeń były duże i uśpione. Wydaje się, że karmią tylko do wody. A stworzenie tygla było ponumerowane przez ich najgorszych wrogów i rywalami.

Shark karłowaty

Rekiny dziecięce tylko w drugiej połowie ostatniego stulecia zostały znalezione na wodach Karaibów. I tylko dwa kilkanaście lat po otwarciu tego rodzaju rekinów otrzymali swoją nazwę: Etmopterus Perry. Podobna nazwa została przydzielona do stworzeń Krasnoludów na cześć słynnego biologa zaangażowanego w ich badania.

I do dziś z Istniejące rodzaje rekinów Nie znaleziono mniejszego życia na żywo na świecie. Długość tych lasek nie przekracza 17 cm, a kobiety są jeszcze mniejsze. Należą do rodziny rekinów głębokich wody, a wymiary takich stworzeń nigdy nie okazały się więcej niż 90 cm.

Rekin słodkowodny

Shark karłowaty

Etmopterus Perry, mieszkańcy na ogromnej głębokości wody morskiej, z tego samego powodu są badane bardzo niewielu. Wiadomo, że są jaja. Ich ciało jest wydłużone, strój ich ciemnobrązowych, oznaczonych paskami na brzuchu iz powrotem. Oczy dziecka posiadają własność na dnie morskim emitują zielonkawo.

Rekin słodkowodny

Opisanie Różne rodzaje rekinów, Miło byłoby odejść bez uwagi i mieszkańców słodkowodnych tego subdomeny. Wcześniej wspomniano, że te drapieżniki wodne, nawet zamieszkowane w oceanach i morzach, często odwiedzając, odwiedzając jeziora, zatoki i rzeki, pływają tam tylko na chwilę, główną częścią ich wydatków w medium słonym. Jasnym przykładem był byk rekinowy.

Ale nauki są znane i takie odmiany, które rodzą się stale żyją i umierają w świeżym wodach. Chociaż jest rzadko. Na kontynencie amerykańskim, miejsce, w którym mieszkają takie rekiny, tylko jeden. Jest to główny jezioro Nikaragua, znajdujący się w tej samej nazwie ze swoją nazwą, niedaleko Waters Pacific.

Rekin czarnooki

Rekin słodkowodny

Wspomniane drapieżniki są bardzo niebezpieczne. Dorastają do 3 m, psów atakujących i ludzi. Jakiś czas temu w lokalnej populacji, Indianie, był w trakcie zwyczaju zakopywania plemionów w wodach jeziora, dając tym samym zmarłych na karmieniu mięsożernych drapieżników.

Rekiny słodkowodne prowadzą również w Australii i niektórych obszarach Azji. Wyróżniają się szeroką głową, ciałem czerpliwym i krótkim. Najlepsze tło ich szaro-blue - dno, jak większość krewnych, jest znacznie lżejsza.

Rekin czarnooki

Rodzina szarych rekinów z całego plemienia rekina jest najczęstsza i liczna. Posiada tuzin przedszkola, w tym ogromna liczba gatunków. Przedstawiciele tej rodziny nazywani są nadal pylosubami, które same same przemawia o niebezpieczeństwach, takich jak drapieżniki. Obejmuje to czarny rekin.

Jest to stworzenie małych rozmiarów (uformowane osoby docierają do długości metra), ale właśnie z tego powodu są niesamowicie poruszające się. Czarnooki rekiny - mieszkańcy słonych elementów, które polują na wykresy, ale przede wszystkim na kościnnej ryb.

biały rekin

Rekin czarnooki

Ich ekstrakcja staje się naprzód, okoń morski i inne ryby tego typu, a także kalmary i ośmiornicę. Te rekiny są tak monitowe, że są one łatwo zdolne do starzenia się, aby przeżyć obiad nawet w większym kongorze. Jednak i sami mogą stać się ich ofiarami.

Ciało opisanych stworzeń, a także większości członków swojej rodziny, usprawniona. Ich wiersz jest zaokrąglony i wydłużony. Ich rozwinięte zęby mają Zabbiny, które pomagają czarnym aklaom być oddzielone od ofiar.

Te ostre urządzenia w ustach mają postać pochyłego trójkąta. Placaida, specjalna skalowana struktura, charakterystyka więcej dla próbek skamieniałości, obejmuje ciało tych fauny oceanu.

O kolorze możliwe są ocenianie z nazwy rodziny. Czasami kolor nie jest czysto szary, ale wyróżnia się brązowym lub zielonkawym odcieniem. Powodem tytułu rodzaju stworzeń stał się charakterystyczny szczegółowo - czarne miejsce na czubku szopy. Ale ta notatka jest zwykle ozdobiona zewnętrznym wyglądem tylko młodych rekinów.

Są drapieżniki z wybrzeża kontynentu amerykańskiego, z reguły, tapicerowane w słonych wodach, myjąc wschodnią część tego. Rodzina szarych rekinów zyskała reputację kanibali, ale właśnie to gatunek na osobie, która zwykle nie atakuje. Jednak eksperci nadal zachowują się z takimi niebezpiecznych żywych stworzeń. Jeśli masz agresję, możesz łatwo wpadać w kłopoty.

biały rekin

Takie stworzenia reprezentują również rodzinę szarych rekinów, ale dominuje pozostałe odmiany. Biały rekin jest potężnym drapieżnikiem, który będzie oznakowaniem krewnych czarnych oczach. Ma ekstremalną agresywność, aw konkurencyjnej walce o zdobycz zwykle wygrywa jego kolegi na rodzinę.

W rozmiarze przedstawiciele tego gatunku są w stanie dotrzeć do długości trzech metrów, więc małe rekiny mogą łatwo dostać się do liczby ofiar Whitebirds, jeśli ostrożność nie pojawia się.

Ciemne akula

biały rekin

Stwory opisywane zamieszkują wodę Oceanu Atlantyckiego, ale także w cichym i indyjskim. Ich kolor, zgodnie z nazwą rodziny, szary, ale z niebieskim, rzucającym brązem, brzuch z tej specyfikacji jest biały.

Osoba z takimi stworzeniami nie jest bezpieczna. Nie ma przypadków, gdy te śmiałych stworzeń realizowanych nurków. I chociaż śmierć nie są rejestrowane, ale odrywają nogę lub rękę do przedstawiciela osób agresywnych drapieżników są całkowicie w stanie.

Jednak osoba sam nie daje mniej, a nawet znacznie więcej obaw. A zainteresowanie człowiekiem jest wyjaśnione po prostu: Cała sprawa jest pyszne mięso tych przedstawicieli fauny.

Ponadto są cenione: skóra, płetwy i inne części ich ciała, ponieważ wszystko to jest używane w produkcji przemysłowej. Cenny rybołówstwo spowodowało zagrażające zmniejszenie liczby takich rekinów w elemencie wodnym na świecie.

Ciemne akula

Ten typ to kolejny okaz już wspomnianej rodziny. Taki rekin jest nadal określany jako Indo-Pacyfik, który wskazuje na miejsce siedliska. Ciemne rekiny wolą ciepłą wodę i często wirując w pobliżu raf, w kanałach i lagunach.

Rekin

Ciemne akula

Często łączą się w stadach. "Huggy" pozować, które uwielbiają przyjąć, są dowodem ich agresywnej postawy. Ale z natury są ciekawi, więc osoba często doświadcza strachu lub pragnienia rzucenia, ale prostego zainteresowania. Ale kiedy ścigają ludzi, atak nadal zdolny. Polują w nocy, ale jedzą o tym samym, co ich krewni na rodzinie.

Wymiary takich stworzeń wynoszą około 2 m. Zwolnij ich okrągłe, ciało ma kształt torpedy, oczy są dość duże i okrągłe. Szary kolor ich pleców może się różnić w zależności od lekkiego cienia, żebra ogona jest podświetlona w czarnym obrzeżu.

Rekin

Opisanie szarych rekinów nie należy wymienić i ich wąską ziemię. W przeciwieństwie do reszty krewnych z rodziny, które są połączone, kochające ciepło i dążą do życia bliżej tropików, te rekiny znajdują się w wodach umiarkowanych gearów.

Formy takich stworzeń są dość specyficzne. Ich ciało jest sympatyczne, profil zakrzywiony, kufa jest skierowana i długa. Kolor różni się od szarego oliwki do brązu z dodatkiem różowych tonów lub metalowego cienia. Brzuch, jak zwykle, zauważalnie biały.

Shark cytryny

Rekin

Według natury tych stworzeń są aktywne i szybkie. Duże stada zazwyczaj nie tworzą, pływają samodzielnie lub w małej firmie. I pomimo znaczącego trzy metra i dłużej, często mogą być ofiarami rekina. Ta różnorodność jest stosunkowo pokojowa, w odniesieniu do człowieka, między innymi. Jej członkowie nobbing, jak reszta przedstawicieli tej rodziny.

Shark cytryny

Zasłużył na jego nazwę żółtawego brązowego ciała, czasami z dodatkiem różowych tonów i oczywiście szary, ponieważ pomimo oryginalnego kolorowania rekina, wszystko obejmuje tę samą rodzinę. Te stworzenia są raczej duże i osiągają długości około trzech i pół metra w masy 180 kg.

Najczęściej znajdują się w wodach Karaibów i Zatoki Meksykańskiej. Preferują nocną aktywność, często wirując w pobliżu rafów i spotykają się w płytkich zatoczkach. Młodzi zwykle ukrywa się ze starszego pokolenia takich rekinów, jednocząc w stadach, ponieważ na spotkaniu mogą jednak wpadnąć w kłopoty, jednak stając się ofiarą innych drapieżników.

Rekin rafowy

Shark cytryny

Te stworzenia używają ryb i mięczaków jako żywności, ale ptaki wodne również odnoszą się do liczby ich częstych ofiar. Wiek dzieci wśród przedstawicieli gatunków, również związanych z rodzajem Vivagage, występują po 12 latach. Takie rekiny są dość agresywne, aby dać powód do osoby, która się bała.

Rekin rafowy

Ma płaską szeroką głowę i cienką tułowia tak bardzo, że o długości ciała rzędu półtora metra, waży tylko około 20 kg. Kolor tylnej części tych stworzeń może być brązowy lub ciemnoszary, w niektórych przypadkach z plamami wyróżniają się na nim.

Gatunek ten należy do tytułowego rodzaju z rodzina szarej rekina, gdzie jest jedyny widok. Przedstawiciele rekinów rafowych, zgodnie z jego nazwą, znajdują się w rafach koralowych, a także w lagunach i na płytkiej wodzie piasku. Region ich siedliska jest woda Oceanów Indii i Pacyfiku.

Wytnij odporne na rekin

Rekin rafowy

Te stworzenia często są zjednoczeni w grupach, których członkowie wolą siedzieć w odosobnionych miejscach w ciągu dnia. Mogą wspiąć się na jaskinie lub do awarii pod naturalnymi gzymsami. Żywią się rybami mieszkającymi wśród koralowców, a także kraby, lobstami i ośmiornicami.

Więksi przedstawiciele ostrego plemię może cieszyć się rekinem rafy. Często stają się ofiarami i innymi łowcami słonych wód, nawet dużych drapieżnych ryb i to jest w stanie je cieszyć. Do osoby, te stworzenia odnoszą się do ciekawości, a dzięki odpowiedniemu zachowaniu ze swej strony zwykle okazują się dość spokojne.

Wytnij odporne na rekin

Rodzina dużych rekinów zyskała taki sam naukowy pseudonim, ponieważ członkowie mają znaczący rozmiar przez oczy owalu. Określona rodzina obejmuje około czterech klanów. Jeden z nich jest nazywany: pasiastymi rekinami i dzieli się kilku odmian. Pierwszy z określonych gatunków, do których zostanie podany opis, jest rekin bandingowy.

Shark Chinese Striped

Wytnij odporne na rekin

Te stworzenia są nieznaczne, zwykle nie więcej niż 130 cm. Główne tło ich z brązu lub jasnoszarego, na którym podświetlone są żółte paski. Taki rekin wybiera swoje źródła utrzymania wody Wschodniej Atlantyku.

Te stworzenia mogą często obserwować z wybrzeża krajów, takich jak Namibia, Maroko, Angola. Ich dieta składa się głównie na cefalopod, a także koślane ryby. Ten rodzaj rekina dla osoby jest całkowicie nieszkodliwy. Tylko przeciwnie, ci ludzie jedzą mięso takich zwierząt wodnych. Jest przechowywany w słonym i świeżym.

Shark Chinese Striped

Jak wymownie nadaje sama imię, takie rekiny, jak i poprzednie gatunki, należą do tego samego rodzaju rekinów w paski, a także żyją w słonych wodach w bliskiej odległości od brzegów Chin.

USATaya Dog Akula

Chiński Shark

Byłoby miło dodać te informacje, że te stworzenia są znalezione, a także w obszarze wodnym Oceanu Spokojnego z wybrzeża Japonii i niektórych innych krajów blisko lokalizacji terytorialnej do Chin.

W rozmiarze dane rekina są bardzo małe (nie więcej niż 92 cm długości, ale częściej jeszcze mniejsze). W świetle tej osoby, takie babes nie mogą być niebezpieczne. Jednak mięso z nich jest jadalne, a w tym szczególnym jest często stosowany w żywności. Wydłużony rekin danych. Ciało, którego głównym tłem jest szaro-brązowy lub po prostu szary, przypomina formę wrzeciona.

USATaya Dog Akula

Rekiny tego gatunku są jedynymi przedstawicielami rodzaju i rodziny, które są taką samą oryginalną nazwą: Mustic Dog Sharks. Ten pseudonimu danych stworzeń zasłużony na podobieństwo zewnętrzne ze znanymi zwierzętami, fałdy imponujących rozmiarów w rogach ust i wąsów znajdujących się na rybach.

Członkowie tego gatunku są jeszcze mniejsze niż wcześniej opisana odmiana: maksymalnie 82 cm i nic więcej. Jednocześnie, ciało tych stworzeń jest dość krótkie, a cała wartość niezwykle smukła ciało osiąga się z powodu długiego ogona.

Akula Harlequin

USATaya Dog Akula

Taki mieszkańcy słonych elementów wolą głębokości oceanu do 75 m, a zwykle nie rosną ponad dekadę. Często pływać na dole, wolą prowadzić życie, w którym woda jest szczególnie błotnista.

Nobiją, wytwarzając do 7 młodych. Ze względu na ich polowanie na mięso, rekiny psa były w bardzo wybitnej pozycji i może na zawsze zniknąć z oceanów planety.

Istnieją takie stworzenia, z reguły, wzdłuż Afryki wybrzeżu i rozpowszechniane w wodach nieco na północ do Morza Śródziemnego. Rekiny tego typu są uważane za doskonałe, szybkich pływaków i doskonałych myśliwych. Karmią bezkręgowców, z wyjątkiem ryb, które jedzą w żywności i kawiorze.

Akula Harlequin

Akula Harlequin - To jest nazwa rodzaju w rodzinie rekinów w paski. Ten rodzaj obejmuje jedyną różnorodność somalijskich rekinów. W przeciwieństwie do większości opisanych gatunków są one uważane za Eggsarya.

Długość ich zwykle nie przekracza 46 cm. Zauważył, brązowo-czerwony - korpus rodzime, owalne oczy, trójkątne usta formy. Żyją w zachodniej części Oceanu Indyjskiego.

Platerowany przez rekina

Akula Harlequin

Po raz pierwszy, podobna odmiana jest opisana tylko w drugiej połowie ubiegłego wieku. Powodem, dla którego te stworzenia znalazły się przez długi czas ukryty przed ludzkim okiem. Żyją na znacznej głębokości, czasami osiąga 175 m.

W każdym przypadku wyższy na powierzchnię niż 75 m, takich małych przedstawicieli ostrego plemienia, z reguły, nie rosną. Po raz pierwszy taki rekin został złapany na wybrzeżu Somalii, dla których przedstawiciele gatunku i otrzymali taką nazwę.

Platerowany przez rekina

Te stworzenia odnoszące się do elementów z ich nazwą i rodziną są godne uwagi w wielu wskaźnikach. Będąc rybami chrząszczymi, jak wszystkie rekiny, są one uważane za relikt, czyli formę życia, która nie zmieniła się od długotrwałej ery geologicznej, rodzaj resztki fauny. Jest to wskazane przez niektóre prymitywne cechy ich struktury. Na przykład, niedorozwój kręgosłupa.

Ponadto pojawienie się takich stworzeń jest bardzo specyficzne, a patrząc na nich raczej można rozwiązać, że widzisz węża morskie, ale nie rekiny. Przy okazji, wielu dokładnie jak i myśl. Szczególnie płatny rekin przypomina określone gady na chwilach, gdy ten drapieżnik idzie do polowania.

Vobbegong Akula

Platerowany przez rekina

Jej ofiary zwykle stają się małe w wielkości klęczeniach. Zazdrości zdobycz i ostry rzut do niej, jak wąż, to stworzenie jest wygięte przez całe ciało.

I jego ruchome długie szczęki, wyposażone w smukłe rzędy ostrych i małych zębów, są w pełni przystosowane do zablokowania całej równomiernej imponującej produkcji. Korpus brązowego odcienia takich stworzeń front jest pokryty swoistymi fałdami skóry.

Ich spotkanie - ukryj dziury skrzeli. Na gardle skrzela łączącego się, należy przyjmować typ głośności ostrza skóry. Wszystko to jest bardzo podobne do płaszcza, z którego takie rekiny i nazywane. Są takie zwierzęta w wodach Oceanu Pacyfiku i Atlantyckiego, tapicerowane na znacznej głębokości.

Vobbegong Akula

Wobbegongy jest całą rodziną rekina, podzieloną na dwa rodzaje, a także podzielone na 11 odmian. Wszyscy ich przedstawiciele ponoszą również drugą nazwę: Rekiny dywanowe. I nie odzwierciedla po prostu cechy ich struktury, należy uznać za niezwykle.

Faktem jest, że te rekiny mają większość swoich krewnych z plemienia rekina tylko zdalnego podobieństwa, ponieważ ciało Vobbegonvov jest niezwykle płaski. A natura przyznała im takie formy.

Domy rekina

Wobbegong Dywan Shark

Te drapieżne istoty są zamieszkane na bardzo głębokościach oceanów i mórz i pozostawiając polowanie, ponieważ ich ofiara w tej formie staje się całkowicie niezauważalna. Łączą się z dnem, w pobliżu, do których próbują się trzymać, co przyczynia się również, że zauwarzony kolor maskujących tych stworzeń.

Żywią się karacatinami, ośmiornicami, kałamarnicą i małą rybą. Okrągła głowa Vobbegongov praktycznie okazuje się jednym z ich spłaszczonym ciałem. Jest na nim ledwie rozróżniane oczy.

Dotykając takich przedstawicieli ryb chrząstkowych dla takich przedstawicieli, serwuje przezroczyste wąsy, zlokalizowane w nozdrze. Na ich twarzy, śmieszne buntlebards, brodę i wąsy. Wartość tych mieszkańców zależy od typu. Niektóre z niektórych są o metrach. Inni mogą być znacznie większe.

Posiadacz rekordu zgodnie z wskaźnikiem jest zauważył Vobbegong - trójczasowy olbrzym. Te stworzenia wolą osiedlić się w ciepłych wodach tropików lub w najgorszym, gdzieś w pobliżu.

Spotykają się w większości w dwóch oceanach: Ciche i Indian. Ich życie ostrożne drapieżniki spędzają w ustronnych miejscach pod koralami, a nurki nigdy nawet nie próbują atakować.

Domy rekina

Kolejnym dowodem na to, że świat rekinów jest niezrozumiały w jego różnorodności, jest rekinem domu, w innym pseudonimu - rekina Goblin. Wygląd tych stworzeń jest podkreślony tak bardzo, że patrząc na nich, trudno jest ocenić je do plemienia rekina. Jednakże przedstawiciele fauny oceanicznej są dokładnie rozważane, należące do rodziny SKAPANINOVOV.

Rekin Maco

Rodzaje domów rekinów

Wymiary tych mieszkańców słonej wody są w przybliżeniu metr lub trochę więcej. Sonya ich niespodzianka rozciągała się, a przybiera kształt łopaty lub wiosła. W dolnej części wyróżnia się usta, wyposażone w dużą liczbę krzywych zębów.

Podobne cechy są produkowane bardzo nieprzyjemne, ale mieszane z mistycznymi doznaniami, wrażeniem. Dlatego taki rekin i nagrodzony już wymienione imiona. W tym celu należy również dodać bardzo dziwną, różnorowaną skórę skóry, którą to stworzenie jest przydzielane z innych żywych istot.

Jest prawie przejrzysty, tyle, że naczynia krwionośne nawet spojrzeć przez naczynia krwionośne. Ponadto, z uwagi na tę funkcję, ten głębinowy mieszkańca o ostrym wzroście doświadcza bolesnej transformacji.

I jednocześnie nie tylko jej oczy, w dosłownym znaczeniu, wyjść z orbitów, ale także wewnętrznie przez usta. Powodem różnicy w presji na głębokość oceanu i jego powierzchni dla takich rzeczy.

Fox Akula

Domy rekina

Ale to nie wszystkie niezwykłe cechy tych stworzeń. Ich, już wspomniane, krzywe zęby prawie dokładnie kopiować zęby rekinów prehistorycznych, zwłaszcza i same rekiny z tego gatunku wyglądają jak duchy długotrwałych epok, zachowanych na dnie oceanów.

Zakres tych rzadkich przedstawicieli fauny Ziemi i granic jego tak długo, jak pozostają niewyjaśnione. Ale rzekomo rekiny domowe znajdują się we wszystkich oceanach, z wyłączeniem, być może tylko woda o północnych szerokościach.

Rekin Maco

W rozmiarze taki rekin jest wystarczająco duży i ma długość ponad trzech metrów i masa około 100 kg. Dotyczy zatem rodziny śledzia, podobnie jak inni przedstawiciele, zależy to z naturą, aby utrzymać pewną, powyżej wody otoczenia, temperatura ciała.

Jest to agresywny drapieżnik, który jest znany ze sposobu zamykania łuskowatego przed atakiem. Takie istoty czunie postrzegają zapach ewentualnej produkcji. Takie wysokości są dość zdolne do atakowania osoby, ale także rasa ludzka nie datuje również takich rekinów. Również mogą być ofiarami większych drapieżników wód słonych.

Rekin młot

Shark Mako

Forma tych stworzeń przypominają wrzeciono, stoiska mają stożkowe, wydłużone. Ich zęby są niesamowicie cienkie i ostre. Szczyt ciała ma szarawo niebieski cień, brzuch - zauważalnie światło.

Akula-Mako zamieszkał w otwartym oceanie, umiarkowanych i tropikalnych szerokości geograficznych i słynie z ich szybkości, a także zdolność do wyodrębniania numerów akrobatycznych. Prędkość ich ruchu w wodzie osiąga 74 km / h, i skacząc z tego takie rekiny wznoszą się do wysokości około 6 m nad powierzchnią.

Fox Akula

Rekiny należące do tej rodziny, nie spowodowały pseudonimów morza. Shark Fox jest stworzeniem wyjątkowym z jego zdolnością do wyodrębnienia żywności do korzystania z naturalnych możliwości własnego ogona.

Dla niego jest to najbardziej wierna broń, ponieważ jest ona oszałamiająca ryby, na której karmi. I należy zauważyć, że wśród plemienia rekina z jego sposobem polowania jest jedynym i wyjątkowym.

Jedwabista Akula

Fox Akula

Ogon tego stworzenia jest bardzo niezwykłą częścią ciała z jasną cechą zewnętrzną: górne ostrze jej płetwy jest niezwykle długie i porównywalne z wielkością samego rekina i może osiągnąć 5 m. I posiadają swój ogon, taki tworzący naprawdę wirtuoz.

Rekiny lisa znajdują się nie tylko w tropikalnej, ale także w mniej wygodnych, umiarkowanych wodach. Mieszkają w wodzie Oceanu Spokojnego w pobliżu brzegów Azji, a także często smakują do ich utrzymania wybrzeża Ameryki Północnej.

Rekin młot

Jest to kolejny niezwykle niesamowity stworzenie z różnych rekinów. Pomylił taką instancję z którymi jakichkolwiek krewnych jest absolutnie niemożliwe. Przyczyna niezwykłego kształtu głowy. Jest niezdrodzony i niezwykle rozbudowany, z którego sam rekin staje się młotkiem.

Atlantic Village

Rekin młot

To stworzenie jest daleko odróżnione. Człowiek, który spotykają się, jest niebezpieczny, do rodziny dwóch nóg, takie drapieżniki są bardziej niż agresywnie. Rodzina takich rekinów ma około 9 gatunków. Wśród nich najciekawsze wspomnieć o gigantycznym rekinie młotku, których największe kopie to osiem metra długości.

Ciekawe cechy takich istot wodnych obejmują obecność dużej liczby komórek sensorycznych w skórze, wychwytując wydalenia elektryczne. Pomaga im poruszać się w przestrzeni i znaleźć zdobycz.

Jedwabista Akula

To jest stworzenie dla szarej rodziny rekina. Placid skalowany, zakrywając jej ciało, jest niezwykle miękki, ponieważ shark slave jest nazwany w ten sposób. Ten rodzaj plemienia rekina jest uważany za najczęściej w ciepłych wodach oceanicznych na świecie. Głębokość, takie stworzenia są zazwyczaj zstąpione o nie więcej niż 50 m i starają się bliżej wybrzeża kontynentów.

Bahamas Pilon Akula

Silk Shark

Długość takich rekinów średnio wynosi 2,5 m, masa nie jest również największa - gdzieś około 300 kg. Kolor brązowy, ale cień jest nasycony, dając metal. Charakterystyczne cechy takich rekinów to: wytrzymałość, ostre przesłuchanie, ciekawość i szybkość ruchu. Pomaga to takich drapieżników w polowaniu.

Napotkałem ryby rybackie na swojej drodze, po prostu nadal poruszają się szybko, otwierając usta. Szczególnie ulubiona zdobycz dla nich okazuje się tuńczykiem. Specjalnie dla osób takich rekinów nie są atakowane. Ale nurkowie, w przypadku prowokacyjnego zachowania, powinieneś bać się ostrych zębów tych drapieżników.

Atlantic Village

Taki rekin oferuje liczne pseudonimy. Najbardziej imponujące o nazwach, jest może "świnia morska". Chociaż pojawienie się tych stworzeń należących do rodziny śledzia, dla rekinów należy uznać za najbardziej typowe.

Ich ciało w postaci torpedy, wydłużone płetwy są dobrze rozwinięte - istnieje ogromne usta, wyposażone, jak powinno być polegające, bardzo ostre zęby, tailflower w postaci półksiężyca. Odcień ciała tak niebieskawo-szare stworzenie, na rybach są duże czarne oczy. Długość ich ciała wynosi około 3 m.

Rodzaje rekinów. Opis, tytuły i cechy rekinów

Shark Atlantic Seld

Styl życia takich rekinów jest ciągły ruch, w którym pochodzą od urodzenia i godziny śmierci. Taka jest ich charakter i cechy struktury. I umierają, pozostawiając dno elementu oceanu.

Żyją, jak można zrozumieć z imienia, w wodach Oceanu Atlantyckiego i wdychaj jako otwarty ocean i wschodnie i zachodnie wybrzeże. Mięso takich rekinów ma przyzwoity smak, chociaż potrzeba jego kulinarnego przetwarzania przed użyciem nadal istnieje.

Bahamas Pilon Akula

Pojawienie się takiego rekina należącego do rodziny pilona jest bardzo rzadkie. I obszar tych nadwodnych stworzeń do zabawnego małego. Znajdują się tylko na Morzu Karaibskim, aw ograniczonym obszarze, na działce między Archelagiem Bahamasu, Floryda i Kuby.

Rodzaje rekinów. Opis, tytuły i cechy rekinów

Bahamas Pilon Akula

Niezwykła cecha takich rekinów, która stała się powodem tytułu, jest płaskim wydłużonym wypływem, kończącym wąską i długimi sitttooth wzrastał, o rozmiarach w jednej trzeciej całego ciała. Szef takich stworzeń jest rozciągnięty i nieznacznie niezdolny, ciało jest szczupły, wydłużony, szaro-brązowy kolor.

Jego rosnące, a także długie wąsy, takie stworzenia wykorzystują podczas wyszukiwania żywności. Ich dieta prawie nie różniła się od większości członków ostrych plemienia. Składa się: krewetki, kalmary, skorupiaki, a także małe ryby kulowe. Wymiary rekinów zwykle nie przekraczają 80 cm i żyją na znacznej głębokości.