Rodzaje rekinów

Ogólne cechy rekinów

Ogólne cechy rekinów

Nauka przypomina te straszne drapieżniki morskie do klasy chrząstki ryb, typu Chorda i tak zwanego "rekina". W samym rosyjskim nazwa "rekin" pochodzi z Skandynawii w starożytności, kiedy Wikingowie zwane słowo Hakall rybą w ogóle. Zasadniczo mieszkają w zbiorach słonych wody, ale są jakieś gatunki, które mieszkają w słodkiej wodzie.

Charakterystyka wyglądu i struktury są następujące:

 • Małe gatunki (są również nazywane na dole) wznoszą się do maksymalnie 20 cm długości, największy (na przykład wieloryb) osiąga się i 20 razy długości, a ich waga może wynosić około 34 ton;
 • Szkielet nie ma kości, całkowicie składa się z tkanki chrząstki;
 • Ciało ma usprawniony kształt;
 • Skóra jest pokryta skalami i ma wytłoczone występy.

Nawiasem mówiąc, skale na skórze rekina są bardzo gęste i trwałe. Wielu naukowców twierdzi, że w siłę nie są gorsze od zębów tego drapieżnika wodnego.

Jak każda inna ryba, rekin ma skrzela, są przed płetwami w klatce piersiowej. Te drapieżniki mają bardzo niskie ciśnienie krwi, więc utrzymanie przepływu krwi w tonie, muszą być w ruchu przez cały czas. Jednak niektóre gatunki tych drapieżników mogą czuć się świetnie, leżąc na dnie zbiornika i pompowania wody przez skrzela.

Osobliwości

Co odróżnia rekin ze wszystkich innych ryb - to brak bąbelku pływackiego. Jego ona zastępuje ogromną wątrobę, która trwa 1/3 z całej masy ciała tego drapieżnika. Ponadto płetwy i niskiej gęstości tkaniny chrząstki reagują tutaj na pływalność.

Co ciekawe rzeczy mają do czynienia z systemem trawienia tych drapieżników. Jej żołądek jest bardzo elastyczny, dzięki czemu może wchłonąć dużą ilość żywności, ale jednocześnie nie wyróżnia się wystarczająco dużo soku żołądkowego do trawienia, a następnie drapieżnik wykonuje następujące brzuch: Obraca się na zewnątrz i pozbywa się nadmiaru żywności. Sam żołądek nie cierpi na takie działania. Rekiny Praca przekraczają człowieka 10 razy i są w stanie połowić infradźwięki i niską czystość.

Jest bardzo opracowany w tych drapieżnikach i zapachach: czują pachnie nie tylko w wodzie, ale w powietrzu. Bardzo ostry, czują zapach krwi, a jeśli ta sama krew jest bardzo mała. Wskaźnik wynosi 1: 10 000 000, jest równoważny łyżeczce krwi rozcieńczoną w basenie.

Rekin pływa dość powoli - tylko około 5-8 km / h. Ale jeśli drapieżnik realizuje zdobycz, jego prędkość może rozwinąć do 20 km / h. I typy ciepłymi krwi (biały lub mako) są w stanie pływać z prędkością 50 km / h. Średnia długość życia tych drapieżników zależy od rodzaju: niektóre gatunki żyją około 30 lat, inne (na przykład wieloryb, polar, a także piasek katarańskich) mogą żyć ponad 100 lat.

Rodzaje rekinów

biały rekin

Rodzaje rekinów

Białe rekiny są doskonale dostosowane do różnych warunków środowiskowych. Są powszechne na świecie ocean, ale odbywają się regiony z klimatem umiarkowanym. Ale czasami można je zobaczyć w tropikach i wybrzeżu Alaski. Na świecie istnieją małe miejsca klastrów białych rekinów, gdzie regularnie, z roku na rok spełniać drapieżniki. Są to przybrzeżne wody Australii, Nowa Zelandia, Kalifornia i Dolna Kalifornia, Republika Południowej Afryki i śródziemnomorskiej.

Na polowaniu najczęściej wysyłane przez opakowania, ale często polują i jeden. Podstawą diety młodego białego rekina jest małą rybą. Jednakże, jak zmieniają się preferencje smakowe, a osoby dorosłe zaczynają polować na foki i inne zwierzęta prowadzące styl życia morskiego. W celu utrzymania stałej temperatury ciała, rekin potrzebuje dużo żywności kalorii. Dlatego jest to uszczelki i uszczelnienia morskie z ich obfite rezerwy tkanki tłuszczowej - najbardziej optymalna opcja.

Białe zardzewiałe rekiny. Mężczyzna zaczyna mnożyć wiek ośmiu, gdy ich długość ciała osiągnie co najmniej 3,5 m. Samice - w ciągu 12 lat, a ich ciało powinny wzrosnąć do 4,5 m. Naukowcy nie byli jeszcze w stanie niezawodnie ustalić wiele aspektów biologii reprodukcji formularza. Jednocześnie może pojawić się od 5 do 10 smażenia, długość ciała, z których waha się od 120 do 150 cm. Podczas okresu przewidywania, który rzekomo trwa około roku, zarodki jeść jaja nieistotne w łonie matki. W ten sposób wspierają ich witalność i uzyskają okazję do pełnego rozwoju.

Biały rekin - jeden z największych drapieżników wśród ryb. Jednak pomimo krwawego wizerunku rekina szkła, prezentowane w kultowym filmie Stephen Spielberg "JAWS", w rzeczywistości White drapieżniki rzadko atakują ludzi celowo. Najprawdopodobniej atakują osobę, omyłkowo zabierając go za pieczęć. Czując, że wydobycie nie jest gruby, rekin pozwala ofiarę. Ale rekiny polują na stada, a może każdy z jej kutasa będzie chciał upewnić się, że nie jest to pieczęć. Jednak tylko jeden kęs drapieżnikowy ze spiczastymi zębami może być śmiertelny. Jednocześnie taki ekstremalny widok rekreacji staje się coraz bardziej popularny na świecie, jak pływanie z rekinami.

Shark cytryny

Rodzaje rekinów

Nazwa rekina otrzymana na jasnobrązowy, żółtawo ciało ciała. Istnieją również takie opcje -Hell Shark,Panama Ostrosozuba oraz Shorty Berterpasses. Zachód w tropikalnych wodach na zachodnim wybrzeżu Afryki, Ameryki Północnej i Południowej. Często spotyka się w płytkiej wodzie. Najbardziej gęste populacje rekina znajdują się na Karaibach, z wybrzeża Florydy i okolice Wysp Antile.

Rekiny cytrynowe - główne drapieżniki. Dieta składa się ze wszystkich ryb odpowiednich, które znajdują się w siedlisku rekina. Ataki na ośmiornicy, kraby, kalmary. Nie rzadkie przypadki, gdy inne, mniejsze rodzaje rekinów spadły do ​​ust drapieżny. Usta oblizały ostrymi zębami. Dolne szczęki są używane do trzymania ofiary, a górne ostre foremki oderwają duże kawałki mięsa z ekstrakcji. Rekin nie ścigają swojej ofiary, ale woli zamierzały leżeć na dole. Odpowiednia kolorystyka sprawia, że ​​jest niezauważalny na tle piasku. W zbliżającym się wydobycie rekina robi błyskawiczny skok i szybko je.

Ryby woli prowadzić życie nocne. Z reguły utrzymuje się blisko brzegu, na głębokości 100 m., Chociaż istnieją dowody, że w poszukiwaniu górnictwa może zanurzyć się do 400 metrów. Dorośli są trzymani przez jeden po drugim, a młode rekiny tworzą stadki, które "pasują" w namorzynach w pobliżu brzegu. Szacowana długość życia wynosi 15-20 lat. Najstarszy z obserwowanych rekinów żył 30 lat.

Wiele interesujących eksperymentów przeprowadzono z cytryną Sharb. Badania wykazały, że ryby te zwracają większą uwagę na obiekty w wodzie z czerwonym lub pomarańczowym. Nurkowie w takich kostiumach, kamizelki ratownicze, kółko i łodzie powodują zainteresowanie łowiecką. Ten sam efekt ma pewne fale dźwiękowe. Więc latając niskim śmigłowcem, jest również postrzegany przez drapieżnika jako powód, by rozpocząć polowanie.

W USA były eksperymenty na temat wpływu narkotyków na zwierzęta, adaptacja do ciemności i wielu innych innych rekinów. Te ryby są dobrze zawarte w niewoli, mogą łatwo dostosować się do wody o różnej zasolenia. W Miami i Florydzie nauczyli się nawet otrzymywać potomstwa z rekinów, które są zawarte w akwariach. Przy okazji, cytrynowe rekiny podczas jednego eksperymentu zgadują, jak korzystać z przycisku połączenia żywności. Pchanie jej inteligentnych drapieżników otrzymały świeże mięso.

Rekin młot

Rodzaje rekinów

Charakterystyka tego młotka zwierząt wykonuje kilka funkcji jednocześnie:

 1. Oczy znajdujące się na końcachObukhov»Młotek pozwala rybom spojrzeć na 360 stopni wokół niego.
 2. Młot rybny jest w stanie uchwycić bardzo słabe pola elektryczne, które emitują wszystkie żywe ryby. Nawet jeśli dolna ryba leży w piasku, nie zaatakuje go przed rekinem. Naukowcy ustalili, że może uchwycić zrzuty elektryczne w milionach woltów.
 3. Młotek, który dociera do imponujących rozmiarów, jest rodzajem pływaka trzymającym ryb.

Dieta Hummer Shark tworzą głównie dolną rybę - łyżwy i flądry, ale rekin nie zdarzy się wszystkim, że może dostać się do jej oczu i przedstawia zainteresowanie jej. Wielokrotnie widziałem, że był wystarczający rekin, co spada z statków przechodzących przez. Opiekują się również atak na jego krewnych, pozostałości innych rekinów znajdują się w rekinach, a także taśmach - jego odległych krewnych.

Chwała agresywnego drapieżnika, te rekiny nabyte ze względu na fakt, że w okresie reprodukcji są szczególnie agresywne. A lokalizacja eliminacji Moldo zbiega się z miejscami, zakochana w człowieku - płytkie piaszczyste plaże z przezroczystą i ciepłą wodą z wysp Hawajskich, Floryda, Filipiny.

Specjalnie rekin nie atakuje osoby, jednak jeśli się stało, dana osoba jest trudna do wyjścia z całego walki - rekina pływa bardzo szybko i błyskawicznie pędzi. Jej małe usta na dnie głowy realizuje ideę, że nie może znieść wielkich obrażeń, ale nie jest. Jej usta się wygasza, choć małe, ale bardzo ostre i solidne zęby.

Co ciekawe, skóra rekina młotka jest podatna na opaleniznę, z długim odkryciem na powierzchni wody i w płytkiej wodzie. W świecie zwierząt tylko osoba i świnia ma tę samą funkcję.

Duży rekin papierosowy

Rodzaje rekinów

Wśród ich znacznie większych krewnych BigZor-up Rekin Cygaro (Isistius Plutodus), którego długość ciała nie przekracza 42 cm, wygląda nawet śmieszne - głośniki, zaskakująco długie i ostre zęby dolnej szczęki sprawiają, że buldog. Ale ten drapieżnik jest wyjątkowy w swoim rodzaju, ponieważ jest w stanie zabić ryby lub zwierzę morskie, wielokrotnie przekraczające go z wymiarami.

Rzecz jest taki, że rekin cygara, jak jej bliski krewny brazylijskiego rekina Bolszorkaya (Isistius Brasiliensis) - Aclaus-etoparasite, niezauważony w ciele ofiary i rozbieżny stały kawałek ciała z niego.

Ta ryba została złapana w Zatoce Meksykańskiej w 1964 roku, otrzymała nazwę i wyniosła opis Nowej Zelandii Jack Garrika Garrika i eksperta na rekinach z USA Stewart Springer. W tym roku, żeński rekina z dużym pokrojem z wielką głębokością wstrzykiwania - znaleziono między innymi.

Przez wszystkie następne lata od tej chwili złapano tylko 10 osób dużych rekinów cygarowych. Każdy z nich złapany w różnych, ale wyłącznie głębokich regionach oceanu świata - w parę setek kilometrów od brzegów Ameryki Południowej i Północnej, w pobliżu Azorów, niedaleko Afryki Wschodniej, w pobliżu Japonii i Australii, w otwartych przestrzeniach cichej i atlantyckich oceanów.

Bezpłatny rekin cygarowy - to długie i wąskie ciało, kończące się głupią głową z krótką postacią. Duże, ściśle posadzone oczy owalnej formy zapewniają doskonałą widzenie lornetki dla "ukierunkowania na cel", dwie duże otwory oddechu są na głowie.

Jej dziury są praktycznie nie zauważalne, ale usta są idealne do ssania - duże mięsiste usta są w stanie mocno podłączyć rekina cygaro z ciałem ofiary. Predator ma potężne szczęki - na górnych 29 małych zębach, na dolnych 19 ostrzowych ostrzach zębów, których rozmiar przekracza górne zęby pięć razy. Wśród wszystkich innych rekinów, większość rekina cygara ma największe zęby, jeśli porównają je proporcjonalnie do jego wielkości.

Shark Kitto

Rodzaje rekinów

Jednym z najbardziej niezwykłych i interesujących przedstawicieli Grupy Shark jest największym ze wszystkich żyć obecnie na planecie ryb. Jest to rekin wielorybowy (Rhincodon typus), który sięga długości, w różnych danych, 15-20 metrach i wagi 13-18 ton (czasami ponad 20 ton).

Dzięki tak duże rozmiary ten rekin jest, w przeciwieństwie do wielu swoich kolegów, prawie bezpiecznych dla ludzi. Wynika to z faktu, że rekin wielorybowy, takich jak smaczne wieloryby, pasza na plankton, płytkiej ryb i kalmary.

Shark Shark ma raczej atrakcyjny wygląd (chyba że oczywiście nie bierze pod uwagę jej przerażającego rozmiarów na pierwszym znajomym). Belubo ma jasny kolor dla wielu mieszkańców wód w pobliżu powierzchni, ale tył i boki są zdegradowane bardzo osobliwe.

Na ciemnym szarym, niebieskim, brązowym lub nawet lekkim czerwonym tle, wzór przecinających się białych lub żółtych linii i jasnych kontrastujących spotów tego samego koloru jest wyraźnie wyróżnione. Z tego powodu, w niektórych językach Oceanii i Azji Południowo-Wschodniej, Shale Sharp nazywa się "gwiazdą". Wzór patter jest wyłącznie indywidualny dla każdej osoby. Dzięki tej okolicznościom naukowcy mają możliwość, jeśli istnieją odpowiedni sprzęt do identyfikacji każdego rekina i dokonać specjalnej bazy danych (podobnej do stosowania ludzkich odcisków palców).

O biologii rekina wieloryba przez długi czas był znany bardzo mało. W rzeczywistości tylko w ostatnich dziesięcioleciach szczegółowe dane dotyczące migracji, stylu życia, reprodukcji i t zaczęły się pojawiać.D. Pierwsza kopia rekina wieloryba uderzyła w ręce naukowców w 1828 roku.

Od tego czasu gromadzono pewną liczbę fragmentarycznych i niezbyt systematycznych informacji, ale tylko wykorzystanie najnowocześniejszych metod badawczych (w tym monitorowania satelitarnego, specjalistycznych czujników elektronicznych, najnowszych osiągnięć genetyki i t.D.) Umożliwił otwarcie zasłony nad "życiem prywatnym" tych niesamowitych stworzeń.

Shark Gray Reefova

Rodzaje rekinów

Szary rekin REEF - aktywny drapieżnik nocny, rzadko poluje w jasny czas.
Po południu lub małych grupach, powolne patrole wzdłuż granic raf, a częściej trzyma się wokół płaskiego obszaru dolnego u podstawy skał, a nawet może leżeć na dzień. Występuje na różnych głębokości do 60 m (istnieje dane 1 km). Człowiek pokazuje zauważalny interes i czasami próbuje zbliżyć się do kąpieli.
Wśród nurków jest znany jako jeden z najbardziej agresywnych i ciekawych.

Pomimo umiarkowanej wielkości, agresywne zachowanie pozwala dominować wiele innych pokrewnych gatunków, nawet dużych rozmiarów.

Każda osoba ma indywidualne terytorium na określonym obszarze rafy, do którego są stale zwracane, a przylegająca część otwartego morza wynosi do 800 m.kv. Jednak nie są terytorialne, ale społeczne.
W ciągu dnia te drapieżniki w pobliżu podstawy rafy koralowej często tworzą grupy 20-30 osób, rozpadając się wieczorem, gdy zaczyna się polowanie. Komunikacja w grupie, nie rozpraszająca, t.do. Przypadki ciągłe trudne.

Dojrzałość seksualna ma miejsce po 6 latach. Te ryby zwierzęce. Na raz, gdy kobieta jest w stanie dać 6 młodych. Noworodek ma długość do 71 cm. Szary rekin rafa jest odpowiedzialny za szereg ataków na ludzi, uważa się za najbardziej niebezpieczne w Morzu Czerwonym od raf i powinno być traktowane ostrożnie.
Prowokować łatwy do ataku. Aby to zrobić, nurka wystarczająco "odebrać", aby przyspieszyć.

Agresywnie dostrojony drapieżnik zaczyna pływać z zygzakowaniami, wykazującą "pozę zagrożenia":

 • Wallgle sutuge Wine,
 • Zaktualizowane płetwy klatki piersiowej,
 • Ostre skoki ogonów,
 • Otwarty Pall,
 • Podniesiony rylov.

Jeśli jednocześnie unosi się wzdłuż poziomego okręgu, wtedy rzeczy są bardzo złe, będziesz potrzebować działań. Nigdy panikę. Gdy demonstracja siły nie daje wyniku, a nieświadomy nurek nie pozostanie w tyle, drapieżnik szybko powoduje kilka ukąszeń i liści. To w teorii, kilka niewykwalifikowanych ataków jest faktycznie zarejestrowanych, chociaż nikt nie zakończył się śmiertelnym wynikiem. Od tych lepiej, aby pozostać w odległości.

Rekin-słonia lub golyanskaya (gigantyczny) rekin

Rodzaje rekinów

Ten olbrzym jest ściśnięty z boków ciała, a głowa z krótkim bagażnikiem rośnie do 10 metrów i waży więcej niż 4 tony. Usta tego rekina jest tak duże (do trzech metrów średnicy), że małe zęby są całkowicie niewidoczne. Wydawałoby się, że mając takie usta, możesz łatwo jeść duże zwierzęta. Ale nie. Shark-Elephant zjada tylko Plankton. Ona powoli unosi się z otwartymi ustami, pompuje ogromną ilość wody z planktonem, woda następnie filtruje przez skrzela, a Plankton jaskółki. Jego żołądek może pomieścić do tony żywności.

Gigantyczny rekin ma inną nazwę - "lutowniczy rekin", ponieważ uwielbia pływać na powierzchni wody, zastępując potężne ciało ciepłym słońcem. Szczególnie aktywnie, gigantyczny rekin kanał latem, a na wiosnę, aw zimnym sezonie, gdy plankton staje się mniej, albo pasza na koszt powstania tłuszczów ciała lub spada w poszukiwaniu planktonu na większą głębokość (w górę do 1 km).

Wątroba tego rekina wynosi 1/5 jego wagi, tłuszcz jest uważany za bardzo przydatny dla osoby, a mięso z kościami znalezionymi w ludziach. Dlatego te olbrzymy masywnie niszczą. I przepraszam, ponieważ są całkowicie nieszkodliwe.

Akula Buck

Rodzaje rekinów

Shark byka jest całkowicie wyjątkowym stworzeniem. To ta ryba - winowajca więcej niż połowa przypadków ataków rekinów na stroje kąpielowych. To ta ryba - jedyna z rekinów, które mogą żyć w słodkiej wodzie przez długi czas. I to jest ten rekin, który z jego obrzydliwą reputacją można znaleźć w wodach wszystkich oceanów. Rozważmy to samo bliżej tych fenomenalnych drapieżników.

Shark byka, jest głupia, należy do rodziny Carcharminiformes. To dziwna nazwa dla ryb jest stworzenie okruliwnego nieprzewidywalnego temperabnienia, a dla twojej zdolności do życia i polowania na świeżych wodach: gdy pasterze przejechali stado na wodzie, rekiny byków wciągnęły duże bulle w ciemne wody.

Zhabra i żelazo odbytnicy to te narzędzia, z którymi ten gatunek usuwa lub podkreśla sól. Są przypadki, gdy Bullish Sharks zostały złapane 4000 km przed Amazon. Nie zaskakujący już jest fakt posiadania rekina byka w rzekach New Jersey, Illinois, centrum Nowego Jorku i innych głównych miast.

Nieustannie żyje tym krwiożerczym zwierzęciem w jeziorach Mississippi i Nikaragui, a także w rzece gangach. W Indiach, przy okazji, Bulliish Shark bardzo się boi i czytają - gdy zwłoki ludzi z najwyższej kasty są odprowadzane do wód świętych rzeki, jest to shin-byl do pierwszego stojaka przez mięso. Dorośli nie są wybredni w żywności. Ich dieta, jako reguła - delfiny, duże bezkręgowce, kefal i inne ryby. Rekiny byków nie są pochylone, przedstawiciele własnego rodzaju i najgorszego człowieka.

Najczęściej ofiary tych ryb stały się pojedynczymi swimsterami, a krwiożercy drapieżniki zostały zaatakowane rano lub późnym zmierzchem, a zwykle, na małej głębokości - 0,5-1 metrów. Rekiny byków mogą zmienić kolor ciała z ciemnoszarego na światło, więc nawet w płytkiej wodzie nie są zbyt zauważalne. Są szczególnie niebezpieczne w błotnistej wodzie. Istnieją przypadki okrutnego ataku przez bydlęce rekiny na przechodzącym ludziom rzeki.

Akula Zebra

Rodzaje rekinów

Shark zebera niezwykle piękny. Jej piękno jest często wykazane jako przedmiot "ekoturystyki", umieszczając go w akwariach publicznych.

Długość rekina może przekraczać 3 m., Jednak dla osoby niebezpiecznej nie ma. Rekin jest bardzo posłuszny i powolny, nie ma nic przeciwko, gdy zbliża się osoba. Jedyną rzeczą, którą powinieneś pamiętać - nie dotykaj ryb, może sprowokować reakcję ochronną. Są przypadki, gdy rekina busta nurka ciągnąc ogon.

Do tej pory istnieje tylko jeden stały atak rekina zeberskiego na osobie, która nie została przez niego sprowokowana. Na szczęście nikt nie ucierpiała w tym odcinku, ale myślę, że ta sprawa dokonana w Wikipedii autor artykułu o rekinie zebralnym, aby użyć frazy "uważa się, że nie jest niebezpieczne dla osoby" w odniesieniu do ryb. Dieta o jej odżywianiu składa się z mięczaków i skorupiaków. Zeber Shark - Night Fish, preferując polowanie w ciemności. Cały dzień światła spędza, odpoczywając na dole. SHARK SHARK ZEBER, tylko raz w roku rekiny zbierają się w dużych stadach do hodowli. Ten rekin jest własnością jaja: kobiety produkują kilkadziesiąt jaj na sezon, który jest przymocowany na pułapkach ze specjalnym klejącym wąsami.

Zeber Shark to widok wędkarski. Jej płetwy chodzą do gotowania zupy, mięso jest sprzedawane świeże, słone lub suszone. Słupek rekina służy do przygotowywania witamin. Idzie także do produkcji mąki rybnej.

Obecnie ocena liczby gatunków gatunków jest uważana za podatny na zachowanie. Zmniejszenie raf koralowych, a także aktywny udział osoby na wodach powierzchniowych siedlisk Rekinu, prowadzi do zmniejszenia rozmiaru typu.

Akula Angel

Rodzaje rekinów

W ten sposób nie ma tu błędu - istnieją rekiny aniołów, a nawet w jeden-dwa rodzaje, całe 23 (z czego 5 są znacznie otwarte znacznie). Toothy "anioły" są nazwane, więc nie dla ich charakteru, co w pełni odpowiada innym krewnym - wyglądają na wszystko jako inny rekin.

A jeśli szczęśliwa nurek będzie stawić czoła jednym z "aniołów", będzie pewien, że przed nim. Płaskie ciało, niezwykle szerokie płetwy piersi i brzuszne, dwa z jakichkolwiek nierównych grzbietów bliższych do ogona - każdy anioł rekina naprawdę przypomina skate.

Z jego nazwiskiem jest to rodzina rekina zawdzięcza dwa przednie płetwy piersiowe - niepowiązane z głowami, te ogromne płetwy wyglądają jak skrzydła. Para oczu i oddech znajdują się na szczycie głowy rekina anioła, bezpośrednio za nimi są widoczne. Przedtem korpusu rekina jest podobny do korpusu łyżwy, ale płetwy nie są zafascynowane, a tylna część dokładnie dokładnie jak każdy inny rekin - silne mięśnie i ostrze płetwy ogona.

Jego dolna część jest większa niż górna, która jest niezwykła dla rekinów, w której górny udział płetwy jest znacznie większy niż dno - prawdopodobnie taka forma płetwy ogona była przeznaczona do ostrej drapieżnika w pogoni za zdobycz. Średnio rekin rodziny Squatinidae rośnie do jednego i pół metra, japoński anioł (Squatina Japonica) i śródziemnomorski AKUL ANIOL (Squatina Squatina) - około 2 metrów osiągają największą długość. Aniołowie na żywo na 35 lat.

Shark Mako

Rodzaje rekinów

Mako rekina jest znany, a także szaro-niebieski rekin, makrela rekin, bonito, czarny rekin, niebieski wskaźnik - duży rekin rodziny śledzia, w którym trzy kolejne rodzaje rekinów obejmują duże białe i dwie odmiany śledź - Pacyfik i Atlantyk.

Należy zauważyć, że w środku ostatniego stulecia opisano jeszcze jeden typ - długoterminowy rekin Mako (Isurus Paucus). Długi znany względny względny zwykłego mako jest mniej znany, i różni się od niego tylko zewnętrznie strukturę płetwy piersiowej. Ta różnorodność, długość płetw piersiowych wynosi około trzy razy więcej niż ich szerokość i przypisać specyficzne skrzydła.
Obszar tych dwóch przyjaznych drapieżników, przypuszczalnie tego samego.

Shark Mako, najwyraźniej jest potomkiem historycznego rekina Isurus Hastilus, który prawdopodobnie osiągnęła 6 metrów długości, o masie prawie 3000 kg. Ten rekin mieszkał w okresie kredowym i podzieliliśmy morze z cronoralami, ichtiosaurami i pletami. Szary niebieski rekin Mako - jeden z najbardziej agresywnych rodzajów rekinów. Bardzo niebezpieczne dla osoby, ponieważ nieustraszająco atakuje prawie każdą potencjalną zdobycz w morzu.

Shark Mako może osiągnąć 4 metry długości, z wagą do 400 kg. Nie ma dokładnych informacji o długości życia, ale prawdopodobnie osiąga w wieku 15-25 lat. Mieszka w wielu morzach ciepłego i umiarkowanego pasa. Obszar dystrybucji jest ograniczony na północy szerokości geograficznych morza północnego i japońskiego, a na południu - południowe wybrzeże Nowej Zelandii, Afryki i Argentynę. Często występuje na otwartych wodach oceanu, ale mogą być obecne w przybrzeżnej części wodnej morza.

Usprawnione ciało w kształcie torpedy wydaje się podkreślić każdy szczegół kształtu błyskawicy szybkiej tego ryby. I rzeczywiście jest. Shark Mako jest w stanie rozwijać prędkość w pogoni za zdobycz do 60 km / h. Nawet wśród ziemskich sprinterów zwierząt, niewiele osób może rozwinąć taki niesamowity dla żywych istot. Ale w wodzie jest znacznie trudniejsze do przezwyciężenia oporu środowiska.

Podczas takich rzutów piorun, szaro-niebieski rekin Mako może wykonać skacze nad powierzchnią wody do 6 metrów wysokości! W osiągnięciu takich rekordowych wyników, nie tylko doskonałość form organizmu pomaga, ale także opracowany, w porównaniu z wieloma innymi rodzajami rekinów, układu krążenia. Mikuiny Muzyny przenikane z licznymi kapiami są stale ogrzewane przez krew, ze względu na to są w stanie szybko się kurczyć, a jest to ważny czynnik do osiągnięcia wysokich prędkości ruchu.

Ale ta zdolność szaro-niebieskiego rekina wymaga ciągłego uzupełnienia rezerw energetycznych w formie żywności kalorii. Dlatego rekiny Mako są niezwykle żarowe i zainteresowani jakimkolwiek stworzeniem lub tematem w wodzie dla Idilbleness. Nie pływa obojętnym do Mako i osoby, która ma w wodzie przez woli sprawy, a przez zaniedbanie, która była przestraszona od brzegu. Przypadki ataku szaro-niebieskich rekinów Mako na pływakach miały miejsce wielokrotnie.

Rekin Lisitsa

Rodzaje rekinów

Inne jego nazwy - "Sea Fox" lub "Grubość morska". Najbardziej wybitna część ciała tego rekina - duży ogon. Nie potrzebuje w ogóle za piękno ani dla wygody pływania, ale do polowania. Zazdroszczenie ryb, lis rekina zaczyna koło wokół nich, kołysając ogon i jazdy rybą w gęstej stadzie. Następnie rekin nurkuje "heap rybny", kemping up i uderza w siłą "potencjalną kolację". Prędkość ogona w tej chwili wynosi 80 km / h, więc ryby nie mają szans na ucieczkę.

Stąd nazwa - "gardło morskie". Rekin jest bardzo żarliwy, więc głupia ryba zaczyna szybko. Jeśli jej żołądek jest już pełny, a ryba zabita na powierzchni wody tam jest tam, lisa rekina zeskakuje z części zjedzonych ryb i zaczyna pożerać wciąż pływające na wodzie. Oto jasny przykład nieograniczonej chciwości! Lis Shark może polować na żywo ryby, nawet wyskakując z wody. Często obsługuje jej złą obsługę, ponieważ nieostrożny rekin jest często opracowany, aby przywierać do jego wybitnego ogona do połowów.

Akula Nyanka

Rodzaje rekinów

Kilka rodzajów rekinów szczyci się przyjaznym nastawieniem do nich. Wśród tych szczęśliwych, być może warto wymienić pielęgniarkę rekinów. Liczne zapewnienia w nieszkodliwości tych stworzeń jest czasami przekierowane tylko przez wiadomości o krwiożernych atakach danych rybnych. Czy warto przypowielić pielęgniarkę rekina jako przyjaciela lub ominięcie boku jej siedliska? Zrozumiemy to.

Shark Nyanka - jedyny przedstawiciel widoku z ogromnej rodziny orektolobidae lub głoszonych rekinów. Te mięsożerne stworzenia żyją w Indian, Atlantyku, a niektóre z Oceanów Spokojnych, są głównie utrzymywane przez brzeg i nie spadają na głębokość ponad 6 metrów.

Było tak było, że oprócz "ciemnych" rekinów, "zwykłego" rekina (giniemarma cirratum), piasku szary rekin, a "piaszczystym tygrysem". Ostatnie trzy gatunki wymienione nie odnoszą się do prawdziwej niani, ale w praktyce te ryby łączyły się w jednym gatunku. Rekiny Nyanki są uważane za flegmatyczne, wolne przybrzeżne drapieżniki. Rosną te ryby od 1 do 3,7-4 metrów.

Gdzie typ ma taką dziwną nazwę - "Nyanki"? Prawda jest taka, że ​​rekiny nie gryzą swojej pechowej ofiary, ale ssać, szybko rozszerzając usta. Jednocześnie usłyszeć niesłyszący dźwięk, przypominający Nynechki Nynechka Smocking.

Ponadto ich status troskliwych powierników Niektóre odmiany rekinów własnych jaj, potwierdzają niezwykłą opiekę nad potomstwem. Tak więc, matka-rekiny zawieszają jaja na roślinach wodnych, wzmacniając je pętlami algowymi tkane z własnymi ustami. Tak więc jajka okazują się w improwizowanej kołysce strzeżonej przez matkę.

Ogólnie większość Nianiech rekina odnoszą się do gatunków wielkości jaj. Ciąża trwa 6 miesięcy. Jedna pół szaleją shark kobieta jest w stanie znosić do 27 zarodków. Gray Akula-Nyanka jest interesująca do unikalnej metody reprodukcji - kanibalizm wewnątrzmacity.

Beloperay Shark

Rodzaje rekinów

Beloperay Shark (Łacińska nazwa "Trianoenodon obesus") - są to rekiny szarej rodziny rekina. Większość czasu rekina spędza w jaskiniach i szczelinach raf koralowych, więc drugie imię tej ryb jest rekina rafa.

Shark BeloperAY ma średnio 1,5 metra długości. Rzadkie przypadki przekraczają 2 metry długości. Samice są zazwyczaj krótszymi mężczyznami. Rekiny wybielające rafy na żywo powyżej 40 lat. Ciało rekina jest pomalowany na szaro, rzadko napotkane kopie, malowane czerwonawo-brązowy. Federalni są znacząco lżejsze (częściej niż białe) niż całe ciało, więc rekin nazywał się "belopera".

Populacja białych rekinów jest niezwykle duża, jest uważana za najczęstszym rekina. Jej siedlisko jest tak bardzo świetne. Zasadniczo rekiny rafy zamieszkują wody tropikalne Oceanu Spokojnego i wolą trzymać się wody, gdzie są rafy koralowe. Białe rekiny zawsze trzymają się na dole, gdzie jedzą w dużej liczbie ośmiornicy, kraby, kawior dużej ryb, homara i ryb o średnich rozmiarach. W jasnym czasie rekiny rafowe ukrywają się w jaskiniach, które służą jako schronienie i zasadze miejsce. Jeśli potencjalne górnictwo płynie obok wejścia do jaskini, rekin powoduje rzut błyskawicy i chwyta ofiarę. Na polowaniu rekiny rafowe wychodzą tylko z początkiem zmierzchu i rzadko odpływają z jaskini. Po polowaniu na pewno wrócą do schronienia i praktycznie nie zmieniają go przez całe życie.

Rekiny belopery są uważane za bardzo niebezpieczne ryby dla osoby. Przez liczbę ataków na ludzi, rekiny rafowe znajdują się w trzecim miejscu po dużym białym rekinie i rekinach młotek. Są to bardzo brodzące drapieżniki morskie, którzy atakują każdy ruchomy przedmiot w wodzie. Ponieważ rekiny na wybrzeże pływają tylko w nocy, a wieczorem jest bardzo niebezpieczne, aby być w wodzie w tym czasie. Z reguły rekiny rafowe są myśliwskie (rzadziej), więc prawdopodobieństwo stania się ofiarą ataków na raz dwa wybielające rekiny.

Długa ACLA

Rodzaje rekinów

Jest to bardzo agresywny i wolny rekin, wspólny w ciepłych morzach. Cierpliwie czeka na jakąś zdobycz w dziedzinie jej widoku. A kiedy na przykład pojawia się stado ryb, długowłosy rekin zaczyna się chciwość wystarczająco dużo żywności. Po posiłku tych rekinów na powierzchni krwawej wody płynie wiele inspirowanych zwierząt lub ryb.

To się nie wydarzy i ludzkie mięso. Na przykład, w czterdziestach ubiegłego wieku w pobliżu Republiki Południowej Afryki, rzemiosło rozbił się tysiąc pasażerów na pokładzie. Prawie wszyscy ludzie, którzy upadli do wody płonie żyją z długimi rekinami.

Dude rekiny krąży w pobliżu pływających statków, chwytając wszystko, co zostanie wyrzucone od nich. W łonie złowionych rekinów, bele ze śmieciami.
Długotrwałe rekiny są złapane przez ludzi ze względu na duże płetwy, które wchodzą do jedzenia.

Brązowy rekin

Ten rodzaj rekina otrzymał swoją nazwę ze względu na kolor ciała. Ich skóra ma bogatego brązowego szaro-brązowego koloru, a brzuch jest zawsze lżejszy tył (częściej niż żółtawy i biały lub biały z szarym odcieniem). Brązowe rekiny średnie rosną o długości do 2 metrów i ważą około 50 kilogramów. Rzadko można spotkać osobników o długości 2,5 metra, który waży trochę mniej niż sto kilogramów.

Brązowe rekiny w basenie Oceanu Atlantyckiego są rozpowszechnione w wodach Morza Śródziemnego. Zasadniczo, brązowe rekiny żyją w bitowej wodzie, ale często pływają na wybrzeżu, wchodzą na łóżka, a nawet pływać głęboko w lądu. Na przykład występują przypadki, gdy brązowe rekiny spotkały się w kanałach Weneckich. Sugeruje to, że brązowe rekiny nie boją się osoby i nie zwracają uwagi na hałas zatłoczonych portów i portów.

Ichtiologowie wyjaśniają takie zachowanie rekina, ponieważ wymaga spokojnej wody z wolnym przepływem. Brązowy Aclaus - VIFLOWN. Wraz z wystąpieniem wiosny, gdy rozpoczyna się okres reprodukcji, żeńskie rekiny w poszukiwaniu odpowiedniego miejsca. Najczęściej usta lub dolne przepływy dużych i małych rzek stają się. W czerwcu młode rekiny pojawiają się na świecie, a nieznacznie naprawione, idź do otwartego oceanu.

Dla mężczyzny Brown Shark przedstawia duże niebezpieczeństwo. Są uważane za jesień krwiożerców, okrutnych, nienasyconych drapieżników. Według statystyk, przez liczbę ataków na osobę rocznie, brązowy rekin jest na drugim miejscu (wraz z rekinem młotku, piaszczystym rekinem i sharkem białej). Większość ataków zakończyła się śmiercią człowieka. Często brązowe rekiny polują małe grupy. Jeśli jedna osoba zdołała uchwycić ofiarę, wszyscy inni są natychmiast uznani na rozdzieranie plasterków. Zapach krwi te rekiny odczuwają wysoką odległość.

Sand Shark

Rodzaje rekinów

Do rodziny Odontaspididae (lub Carchariidae) - należy do kilku rodzajów rekinów, zewnętrznie różni się od siebie. Są one one łączone w dwóch rodzajach -Carcharias (piasek Tygrysy) i Odontaspis - Sand Rekiny. Nie ma jednomyślności między zoologami przy przypisaniu rekinów piasku do pewnego oddziału - niektórzy uważają, że jest to Sieliass w kształcie karcharycznym, zgodnie z innymi naukowcami, piasek rekiny są predory laminowane. Na tej stronie wskazano dwie możliwe opcje systematycznego opisu tych ryb. Większość naukowców jest nadal skłonna do faktu, że piaszczyste rekiny są laminowaną satelitą.

Carcharias obejmuje trzy typy - zwykłe, indookean i australijskie piaszczyste rekiny. Są to duże, masywne drapieżniki docierające do imponujących rozmiarów ciała żyjące w ciepłych i umiarkowanie ciepłych wodach oceanicznych - zarówno w pobliżu brzegów, jak i znaczące usuwanie. Piaszczyste tygrysy mają charakterystyczną strukturę ciała - w ramach przedniej płetwy kręgosłupa jest pogrubienie, tworząc osobliwy garb na plecach.

Tygrysy piasku mają wydłużoną głowę ze ostrym, błyszczącym kopaniem, nie ma ciary posiłku przed oczami, co wskazuje bliski związek z laminowanymi rekinami. Sierpowe usta w zwykłej pozycji Ajar, wystawiając rzędy krzywych i losowo umieszczone w szczękach.
W połączeniu z drapieżnym wyrażeniem "twarze" te rekiny mają dość niesamowity wygląd. Jednak nie zawsze jest uzasadnione.

W wielu siedliskach tych następujących są uważane za dość nieszkodliwe zwierzęta, które nie zagrażają życiu i zdrowiu pływaków i nurków.
A tylko z wybrzeża Republiki Południowej Afryki Tygrysy rozważają prawie najbardziej niebezpieczne rekiny. Wiara ta potwierdza liczne fakty ataków piaszczystych tygrysów na ludzi, czasami nawet ze śmiertelnymi konsekwencjami takich ataków. South African Sandy rekiny w ogóle, najwyraźniej, bardziej wszystkożerne i mniej czytelne w żywności niż na przykład ich amerykańskich "odpowiednikach" - emaliowany rondel został znaleziony w żołądku, a inny - duży arbuz i świnia.

Genus Odontaspis składa się z dwóch rodzajów piaszczystych rekinów - małą skalę i Largelas. Gospodarowany Sandy Shark różni się od innych przedstawicieli rodziny, przede wszystkim strukturę stomatologicznej, w następujący sposób z jego nazwy. Jest to dość duży drapieżnik, który mieszka w wielu obszarach cieplarnianych na świecie oceanu na głębokości górnych warstw do 800 lub więcej niż metrów. Jest uważany za bezpieczny dla osoby, ponieważ przypadki agresji przeciwko osobie nie jest zarejestrowane. Shark Sand Bolshaya jest bardzo rzadkim widokiem, z których osoby zostały złapane we wszystkich oceanach, z wyjątkiem lodu arktycznego. Ten brązowy rekin głębinowy, podświetlający duże zielone oczy. Osiąga imponujące rozmiary - niektóre złowione osoby przekraczały długość trzech metrów. Nie ma informacji o niebezpieczeństwie tych drapieżników dla informacji o danej osoby - prawdopodobieństwo spotkania z tymi głębokim rybami nurków i pływaków jest zbyt mały.

Polar Akula

Rodzaje rekinów

Jeśli dla większości przedstawicieli ostrej rodziny, akceptowalna temperatura wody oceanicznej zaczyna się od +18 stopni, wówczas Rodzina somniosidae (prosta) wybrała sama zimna woda i uważa ją za zrównoważoną temperaturę od -2 do + 7 stopni. Ale ponieważ jest na ogół możliwe - przecież rekiny są wyłącznie kochającym, nawet te z nich, których organizm może podnieść temperaturę powyżej temperatury otoczenia?

Przed rekinem Arktyki. Najbardziej znanym przedstawicielem wśród rodzajów Somniosidae - Atlantic (ona jest Grenlandia, jest to niski) Polar Akula (Somniosus Microcephalus). Jej stałe siedlisko to północno-zachodnie wybrzeże Europy i wybrzeża Grenlandii, czasami można je znaleźć w północnych brzegach Rosji.

Zewnętrznie ryba ta jest bardzo podobna do torpeda, a jej płetwy grzbietowe, które stały się rekinem wizytowym, mają mały rozmiar. To są te rekiny, które żyją dłużej niż wszystkie inne - około 100-200 lat! Rekin Polarny stał się długą wątrobą z powodu powolnego przepływu wszystkich procesów życia w jej ciele. Rośnie bardzo powoli: jednostka była zawarta w Instytucie Naukowym, gdzie został zbadany przez długi czas - przez 16 lat, drapieżnik wzrósł tylko 8 cm.

W drapieżniku, największym wątroby wśród wszystkich innych rekinów, osiąga 20% swojej wagi - z powodu tego organu na rekinach polarnych ze stuleci, roczne łydki o około 30 tysięcy osób zostało przeprowadzonych, tłuszcz techniczny byłeniany z wątroby.

Wędkarstwo Ta rybak rybaków-sportowcy nie jest interesujący - praktycznie nie ma walki, po wprowadzeniu drapieżnika na powierzchnię oceanu, wznosi się do łodzi, tak jakby był to dziennik.

Duża Akula

Rodzaje rekinów

Duży rekin - jeden z najbardziej słabo badanych zwierząt morskich i najbardziej rzadkich ryb na świecie. Po raz pierwszy odkryto w 1976 r., Od tego czasu ludzie znaleźli tylko 47 z tych zwierząt.

Waga tych pięciotwórczych olbrzymów z dużą głową i metrem gruby do peel - półtora ton. Żywią się w Kille i robią to całkiem interesujące. Ich usta od wewnątrz mają świetlistą powierzchnię, która przyciąga małe zwierzęta i plankton. To największe świetlne zwierzę morskie! Uchwycenie ogromnej ilości wody i "jedzenie", gigant filtruje wodę, a jedzenie popycha ogromny język w gardle. Jeśli szczególnie inteligentna ofiara stara się uciec od ust Ducha, to na jej sposobach są małe zęby, znajdują się w 23 rzędach 300 sztuk w każdym!

Duży rekin ma wodnisty korpus, który nie pozwala jej utonąć. Ale często staje się ekstrakcją innych drapieżników. Na złym i bardzo wolnym rekinie, stado kamiennych okonów można zaatakować, co z ostrymi kawałkami jej ciała. Również może całkowicie połknąć.

Lamna

Rodzaje rekinów

Lamna (Nazwa łacińska "Lamna Nasus") - rodzaj drapieżnych ryb z lampy w kształcie lampy.

Długość korpusu średniej rekina śledzia wynosi 2,5 - 3 metry (maksymalna długość wynosi 3,5 metra), a masa ciała przekracza 150 kilogramów. Górna część jest pomalowana na szary lub szaro-niebieski kolor, a brzuch praktycznie biały. Czasami ciemne plamy znajdują się w całym ciele rekina. Płetwy kręgosłupa są dwa, z których pierwsza ma świetlną granicę. Trójkątne zęby, ostry bez słoika.

Seld rekiny zamieszkują wodę cichej i atlantyckich oceanów. Szczególnie powszechne w północnej części Oceanu Atlantyckiego, na Morzu Bałtyckim, na wodach Cieśniny Lamańskiej. W przeciwieństwie do innych rekinów, rekin Lodowy jest rzadko obniżony do większej głębokości, wolą utrzymywać w górnych warstwach wody (głównie znajdują się na głębokości 30 - 70 metrów).

Jedzenie rekiny lodowe są zasilane głównie przez ryby śledziowe (śledzie, sardynki, makrela i inne) i mięczaków (ośmiornicy, kalmary).

Rekiny Feld są uważane za potencjalnie niebezpieczną rybę dla człowieka. Przypadki ataku na ludzi są bardzo rzadkie. Niemniej jednak lepiej pozostać z dala od tych rekinów, ponieważ w przypadku niebezpieczeństwa spływa bez opóźnienia dla przestępcy, gryząc go z licznych zębów.

SevengaBnic Akula

Rodzaje rekinów

Rekin półblubowy lub Shark Ash-Fired Acla lub Semi -cerk - jeden z najstarszych i prymitywnych. Ich wygląd więcej niż wszystkie inne rekiny są podobne do przodków chrząstki ryb, którzy żyli setki milionów lat temu.

Są zupełnie inne w swojej anatomii z większości gatunków nowoczesnych rekinów. Tylko wśród przedstawicieli tej grupy mają siedem szczeliny skórki po każdej stronie ciała. Jedyny płetwa grzbietowa znajduje się w tyle, blisko ogona, prawie nad analem. Górna część upierzenia ogona jest znacznie większa niż inne płetwy i stoi daleko.

Membrana mugowa jest nieobecna. Duże oczy, jasnozielony. Akord nie jest podzielony na oddzielny kręg. Kolor ciała zwykle różni się od ciemnoszarego do brązowo-brązowego. Skamieniały pozostałości pierwszych Siedmiogród Sharks, którzy prawie nie różniły się od obecnego, znaleziono w warstwach okresu jurajskiego.

Wiek skał sedymentacyjnych i skamieniałości znalezionych w nich - około 150 milionów lat, to jest era kadydarza dinozaurów. Dziś są dwa rodzaje siedmiaków należących do różnych rodzajów. Wchodzą do rodziny Combide lub wielofunkcyjnych rekinów. Jeden z jego nazw, rodzina uzyskana dzięki pierwotnej strukturze zębów dolnej szczęki, przypominającą kształt grzebienia.

Złapany, pokaż agresję i spróbuj ugryźć. Zwykle spotykają się na głębokości 300-600 metrów, ale czasami może wystąpić do 1000 metrów lub w pobliżu powierzchni. Wolę żyć na zewnętrznej krawędzi półki kontynentalnej lub na szczycie nachylenia. Kobiety przynoszą od 9 do 20 młodych, jasnych sezonowych reżim reprodukcji nie oznaczonych.

Żarłacz błękitny

Rodzaje rekinów

Blue Shark jest jednym z najczęstszych typów Siele. Ryba zamieszadłej ryby przez ocean świata w wodach tropikalnych i umiarkowanych. Można go znaleźć z brzegów Skandynawii i przy Cape Horn. Preferuje głębokość do 350 metrów, często pojawia się w wodach przybrzeżnych. Najbardziej korzystną temperaturę wody mieści się w zakresie od 7 do 16 stopni Celsjusza. Ale wytrzymuje wyższe temperatury do 21-23 stopni Celsjusza. Ryby, z reguły migruje w głównych prądach oceanicznych. Nie mieszka w zimnych wodach. Dlatego w północnym lodzie i południowym oceanom nie ma.

Ta ryba ma bardzo długie płetwy piersi. Asymetryczny płetwy ogona. Górny udział jest znacznie dłuższy. Kobiety większe samce. Maksymalna długość ciała osiąga 3,5 metra z wagą 230 kg. Zwykła męska długość przychodzi do 2,8 metra, kobieta do 3,3 metra. Waga leży w zakresie od 120 do 180 kg. Rekiny o wadze ponad 200 kg są bardzo rzadko. Ciało ryb jest elegancko z doskonałym skłonnością przepływu. Na szczycie skóry niebieski, jasnoniebieskie, a brzuch ma biały. Szybkie wskaźniki nie są imponujące. Maksimum, co jakiś rekin jest w stanie rozwijać prędkość około 40 km / h.

Ten gatunek odnosi się do nipelistic. Paul Dojrzenie występuje na długości ciała od 1,8 do 2 metrów. Ciąża trwa 12 miesięcy. Zwykle 80-120 Fry pojawiają się na świetle w zależności od rozmiarów samic. Rekin natychmiast rozpoczynają niezależne życie. Połowa zjedzona duża ryba, druga połowa rośnie do rozmiarów dla dorosłych. Niebieski rekin wyróżnia się wysokim przeżyciem, więc ma bardzo duży numer.

Trzeba natychmiast powiedzieć, że ten gatunek jest wielkim niebezpieczeństwem dla osoby. W 2010 r. Nagrano 29 ataków na ludzi na całym świecie. Z tych 7 z śmiertelnym. Na szczęście osoba nie jest głównym jedzeniem dla tego typu. Drapieżnik uwielbia ośmiornice, krewetki, kraby, homary. Ryby je w dużych ilościach. Zasadniczo COD. Atakuje delfiny, rekiny o mniejszych rozmiarach i ptakach morskich. Nie łamać padalu. To znaczy, zjada dowolną żywność zwierząt, która jest w drodze. Ale zauważono, że wielu przedstawicieli typu z jakiegoś powodu nie lubi tuńczyka i je je tylko w przypadku ekstremalnej konieczności.

żarłacz tygrysi

Rodzaje rekinów

Rekin Tiger jest łatwy do określenia ciemnych pionowych pasków przypominających wzory Tigrine. A te zespoły są charakterystyczne tylko dla młodych osób, które nie osiągnęły dorosłości. Wraz z wiekiem, bladą i starsze rekiny prawie znikają. Często można go zobaczyć na rafach koralowych, w portach morskich i kanałach, więc spotkanie z osobą wydaje się dość często. Dieta makijaż ryb, inne małe rekiny, kalmary, żółw delfiny. Ona się nie wydarzy i padalu. Dobry apetyt udowodnić znaleziska znalezione w brzuchu złowione rekiny - kawałki starych opon samochodowych, płyt licencyjnych samochodów itp. Z tego powodu pseudonim "kosz na śmieci morski".

Będąc w poszukiwaniu górnictwa, rekin tygrysa może atakować nawet na ptaki morskie. Przypadki ataków na ludzi naprawiono trochę mniej niż białego rekina. Wraz z Charkroodon i Aclaut Bull wchodzi do najbardziej niebezpiecznych zwierząt morskich, spotkanie, z którym tragedia może odwrócić się w wodzie.

Rekin tygrysa dorasta do 5 m. Długości, osiągając ciężary więcej niż 1 tonę. Kolor może się różnić od niebieskiego, aby jasnozielony na plecach i bladożółty na brzuchu. Głowa węża w kształcie węża, która pozwala rybowi ostro zmienić trajektorię ruchu. Prędkość rybna osiąga 32 km / h, ale krótko może to zrobić szybsze szarpnięcia. Z tyłu w pobliżu głowy rekina ma otwory na ciele, w których znajdują się czujniki elektromagnetyczne, co pozwala na uchwycenie słabych ruchów mięśni innych stworzeń, dając możliwość polowania na ciemny i pewnie poruszać się nawet w bardzo mętna woda.

Co ciekawe, biorąc drugie miejsce wśród najbardziej niebezpiecznych rekinów, ten drapieżnik atakuje osobę dość rzadką, ale odsetek ataków śmierci jest najwyższy. Rekin tygrysa zębów specjalizuje się do łamania i kruszenia mięsa i kości. Szczęki są silne i mogą podzielić stałe skorupy żółwi morskich, które zajmują zauważalny udział w swojej diecie. Jak wszystkie rekiny Jaw Tygrysa, przez całe życie są uzupełniane nowymi zębami zamiast zagubionym lub złamanym.

Shark-Pila

Rodzaje rekinów

Wyjątkowość tej rodziny rekinów - w strukturze zębów, z których część jest umieszczona przez ewolucję na daleko mówiącym, przypominając piły. Rodzina Pristiophoridae Rodzina lub Pilon Rekiny są łatwo rozpoznawalne - Ponadto jest powszechnie znany przynajmniej do bajek.

Pamiętaj o rybach z książek dla dzieci? Jest to więc shark-drank, albo gniazdo Pilorwood - zewnętrznie, różnią się one w położeniu gliniaków znajdujących się na stokach Robroid, podczas gdy rekiny piły znajdują się po bokach, bezpośrednio za głową. Przede wszystkim konieczne jest natychmiastowe obala się pięknym mitem o rodzaju olbrzymiej ostrych piły, z łatwością cięcia statków morskich - nie jest to możliwe, jeśli tylko dlatego, że największa wielkość rekinów rekinów nie przekracza dwa metry. I chociaż ryby z piłką zamiast nosa z jednym z tego rodzaju sugerują horror, ona się boi i powoli - szybkość ryb i wysoka agresja na nic.

W przeciwieństwie do pilorfy ryb - łyżwy, piła rekinowa może zastąpić ząb na długiej rybie, gdy jest zgubiony lub uszkodzenie. W środku "piły" w rekinach pilonów znajduje się para cienkich i długich dupek z elektrycznie opisami, podobnie jak tradycyjne mandchury wąsy "FU" - Studiują piaszczyste dno w poszukiwaniu skorupiaków, małych ryb i kalmarów. Podczas wykrywania produkcji rekin widział dolny dno, wyodrębni ofiarę i zadaje jej serię ciosów "Tobast".

Viviors Viviors Pilon Sharks - Offspring, w zależności od rodzaju, składa się z 7-17 fry od 28 do 35 cm długości. Warto zauważyć, że gdy narodziny zęby na długiej rybie nie wysiążą, jak dorośli, i układają wzdłuż "pił" - niezbędny środek, aby nie uszkodzić ciała żeńskiego.

Akula Goblin lub Rhino Aclaus

Rodzaje rekinów

Inne nazwy Akula-Goblin -Shark-houses,Rekin-rhinogen lub Skapaninrch. Warto zauważyć, że ten rekin w sowieckim naukowcu świata został nazwany imieniem kameralistów.do. Słowo "goblin" w ZSRR nie był szeroko rozpowszechniony.

Niewiele wiadomo o tym rekinie. Mieszka w głębokich warstwach wody poniżej 200 m. i znany człowiekowi nieco ponad 100 lat. Ale ocena przez niewielu znalezisk można założyć, że populacja rekinów Goblin nie jest duża. Dlatego jest bardzo ceniony w medium kolekcjonerów, gdzie jego szczęki mają specjalną wartość. Są one wyjątkowe dla rekinów: Mobile i zdolny do wypychania. Przednie zęby szczęk są ostre i długie, a tył jest przystosowany do szlifowania materiałów stałych - kości i muszli.

W diecie rekinów, nie tylko ryby, które nie są zbyt wiele, ale także kraby, mięczaków i skorupiaków. Silne szczęki i ostre zęby pozwalają na dzielenie się nawet solidnych offoliowych skorup. Polowanie, Shark-Goblin ssie wody, zwracając się ostro. Wraz z wodą w zębach okazuje się i górnictwo.

Charakterystyczny garb Goblin Aclaus służy jej osobliwym lokalizatorze w ciemności. Zawiera dużą liczbę zakończeń nerwowych, co pozwala zauważyć podejście potencjalnej ofiary.

Wymiary rekina Goblin nie są imponujące, jak w innych mieszkańcach głębinowych. Średnia długość dorosłej osoby wynosi 1 m., Chociaż przypadki podnoszenia wystąpień więcej niż 3 m. Zgodnie z niepotwierdzonymi danymi, osoby spełniły i 5 m. długości, ale jeśli taki fakt miał miejsce, wtedy jest rzadko znaleziony rozmiar anomalki.

Rekin dla psa kolczastych

Rodzaje rekinów

Ten rzadki rekin mieszka w pobliżu południowo-wschodniego wybrzeża Australii, a wzdłuż przybrzeżnego obwodu Nowej Zelandii, nigdy Uprawnienia na powierzchnię oceanu - preferuje bezpieczne głębokości od 45 do 1050 metrów.

Pomimo jej przynależności do rekina superCount, dog kolczasty (Oxynotus Bruniensis) niewiele przypomina swoich krewnych. Na pierwszy rzut oka, ten drapieżnik, z dwoma po prostu ogromnymi w stosunku do korpusu płetwy kręgosłupa, krótką płetwę ogonową i niektórym nadmuchanym ciałem, bardziej jak stworzenie związku przejściowego między istotami morskimi i lądowymi. Gdzie nieodłącznie w łaskach rekinów, gdzie "markowe" torpedowe ciało, a wreszcie - gdzie tak popularna trójkątna płetwa?

Jeśli chodzi o styl życia, rekin dla psa kolczasty jest raczej apatichna niż szybko - powoli pływa-boot nad dnem morskim, nieco dociera do płetwy i broni. W swojej diecie, małe ryby, obrączkowane robaki i inne bezkręgowce, na wychwytywanie, których nie musisz spędzać dużo siły.

Spokojne życie rekina kolczastego jest dość odpowiednie - nie przyciąga drapieżników, łącząc się z krajobrazem dna. Chociaż nie ma większego górnictwa, a nie ma w nim specjalnej różnorodności - ale jest bezpieczny dla samego rekina, ponieważ jego średnia wielkość jest mała (60-75 cm), a rzadka osoba będzie mogła rosnąć do metra.

Powrót do wyglądu. Rekin dla psa kolczasty jest nieokreślony, co nazywa się, dla rzadkości: gruby ciało, humpback back, krótki rząd, położony niemal blisko duże nozdrza, głębokie bruzdy zmarszczek, pochodzących z wypasu - smutku i tylko!