Fisher fish

Nazwy i rodzaje ryb rybnych: szczegółowy opis

Prawie wszystkie zbiorniki planety zamieszkują różne ryby. Są numerowane ponad dwadzieścia tysięcy odmian. Mogą mieszkać zarówno w soli morskiej, jak i świeżych zbiornikach. Większość z nich jest tak zwana ryba rybacka. Z gatunków rybackich osób okazuje się cenne produkty dla ludzi: żywności, narkotyków, żywności dla zwierząt domowych, nawozów polowych i innych produktów przemysłowych. Wyróżnia się trzy główne kategorie ryb rybackich:

Ryba rybacka słodkowodna

Jesiotr

Przedstawiciele słodkowodnych przemysłu rybackiego rolnictwa ryb są rybami, które mieszkają w słodkich zbiornikach wodnych, czyli w stawach, rzekach i jeziorach. Szczególnie wartościowani przez ich przedstawicieli są rodzaje karpii, okuneye i somov. Ich część na świecie Catch to około jedenastu procent.

Niektóre z największych osób słodkowodnych są:

  • Część rzeki jest Chiński Psfurus, osiągając długość siedmiu metrów, a wagowo wynosi do 1000 kilogramów.
  • Amur Kaluga, który odnosi się do Jesiotra. Długość może dotrzeć trochę mniej niż chińscy PSEffers, czyli około sześciu i pół kilograma.
  • Europejski COM, który rośnie do 5 metrów i innych.

Warto zauważyć, że niektóre mieszkańcy słodkowodnych zbiorników wodnych są sztucznie. Takie rozcieńczenie podlega pstrągowi, sazanowi, karpie, telepii, tolstolobikowi i innym.

Namiętny i półpascy przedstawiciele ryb

Pasyjna ryba - jest to grupa ryb, która prowadzi nomadowy styl życia i może poruszać się na bardzo duże odległości. Oznacza to, że rosną i karmią w wodzie morskiej, a do reprodukcji płyną do wody rzecznej. Mogą dać odległości do kilku tysięcy kilometrów. Ryby półpasowe są również wyrzucane od morza w rzece pomarańczowej, ale nie odpłynęły od niego.

Osobiste ryby są bardzo cenione. Osoby te mają również specjalny smak, ponieważ duża ilość tłuszczu gromadzi się w swoim ciele. Taki margines jest konieczny, aby łatwo dotrzeć do tarła, które czasami musi pływać przez długi czas.

Do przechodzących ryb jest zwyczajowo:

  • Większość jesiotra;
  • odmiany łososia;
  • Różnorodne rodzaje śledzia.

Odmian pół-częstotliwości ryb, jest zwyczajny przeznaczyć niektóre rodzaje karpii i okupal. To jest Pike Perch, Vobla, Redfire i T.P.

Szczególnie cenny od przechodzenia komercyjnego i półpasmowych ryb jest przedstawicielami rodzin łososia i jesiotra. Jesiotr jest doceniany nie tylko przez ich pyszne tłuste mięso, ale także czarny kawior. Rasa ta jest znana od dłuższego czasu i zawsze była uważana za jedzenie szlachetne. Prosta osoba, aby to prawie niemożliwa.

Z łososia można podświetlić łosoś, różowawy, ketu i odmiany swoich przedstawicieli. Mają doskonały smak produktów mięsnych, co jest również dość gruby. Są również bardzo cenione dla czerwonego kawioru. Przed miejscami rzadkiej ich przedstawiciele przechodzą ogromne ścieżki, malejąco z morza mieszkającego daleko do rzeki. W związku z tym w tym okresie zwykle udaje im się głównie przy wejściu do rzeki, w drodze do miejsc reprodukcji.

Przedstawiciele morskie cennych ryb rybackich

Salo

Ryba morska jest największą grupą. Dotyczy ponad 80% swoich przedstawicieli. Najcenniejsze osoby zamieszkują północne morza. Należą do nich śledzi, abstrakcjonistyczne, a także typy sików, poplamione, antyleżenkowe i inne.

Wyróżnia się również kilka grup od tych przedstawicieli:

  • Gatunki pelagiczne - mieszkanie w górnych warstwach wody;
  • Dolny, trzymany w pobliżu dna morskiego.

Typowy przedstawiciel gatunków pelagicznych jest śledzeniem. Ma niebiesko-fioletowy tył i srebrny brzuch i boki. Jego odżywianie składa się głównie z planktonu. Najczęstszym śledziem jest Atlantyk i Pacyfik. Zewnętrznie są bardzo podobne, chociaż biologicznie jest całkowicie dwoma różnymi typami.

Inny ważny rodzaj morza cennych ryb rybackich jest smasta skały, którego główny przedstawiciel jest dorsza.

Sezon ofiary:Rok. Długość: Do 180 cm o masie do 45 kg (zwykle 60-70 cm). Waga Do 6 kg. Siedlisko dorsza przybrzeżnego rozciąga się od nadmorskich płytkich wód do głębokości 600m. COD - jeden z najczęstszych i najważniejszych ekonomicznie typów ryb morskich w Norwegii. Istnieje około 60 gatunków dorsza. Cod Atlantic jest najsłynniejszy i ważny ekonomicznie. Crack żyje głównie w zimnych lub umiarkowanych morzach północnych, na głębokości 180 do 360 m. Jest to nienasycony drapieżnik, jedzenie śledzia, trądzik i inną płytką wodę. Jest uważany za jedną z najlepszych ryb pokarmowych z bardzo smacznym białym miękkim mięsem.

Nie mniej cenne ryby rybackie są odmianami krzywkowymi mieszkańców morskich. Sezon drapierySea Cambala: Lipiec - grudzień.Długość: 25-40 cm. Może osiągnąć 95 cm.

Cechy charakterystyczne: oba oczy i wiele czerwonych miejsc znajdują się po prawej brązowej gładkiej stronie głowy. Siedlisko - z strefy Littoral do głębokości 250 m. W Cambale oba oczy znajdują się po jednej stronie ciała.

Górna strona, gdy ryba leży w dna morskiego, jest lewą stroną w jednej rodzinie zbiory i, prawie zawsze na prawej stronie w innej rodzinie. Ciało jest płaskie, z wagami w niektórych gatunkach i bez skal w drugim górnym kolorze okładki, ale tylko na zewnątrz. Sezon - lipiec - grudzień. Kambala jest bardzo smaczna, pożywna ryba.

Nazwy i rodzaje ryb rybnych: szczegółowy opis

Jesiotr

Beluga

Karp

Beluga jest jednym z najstarszych (jej przodkowie pojawili się w okresie jurajskim około 200 milionów lat temu), a może największy od kiedykolwiek mieszkał na krainie ryb słodkowodnych. Długość jej ciała może osiągnąć 5 metrów długości, a waga - 2 tony. Najbliższy, a jedynym w rodzinie, krewny tego olbrzymiego jest Kaluga, który mieszka na rzekach Dalekim Wschodzie.

Torpedo w kształcie, zwężający się do ogona, ciało Beluga pokryta jest pięcioma rzędami płyt kostnych (zwanych również osłonami), która niezawodnie chroni ryby z jakichkolwiek wpływów zewnętrznych. Kolor górnej części ciała jest zwykle ciemnoszary lub zielonkawy, podczas gdy brzuch jest zwykle biały. Na dnie wydłużonych, zadowolony w górę, twarz Beluga są ansions, które służą jako narządy węchowe, a zaraz za nimi jest sierpową formą ust. Nie ma różnic między podłogami w kolorze, ale kobiety mają większe rozmiary niż mężczyźni.

Głównie, Beluga ryba jest dystrybuowana na Morzu Kaspijskim, choć znajduje się również w morzu czarnym, Azowskim i Adriatyckim. Jednak rzucanie kawioru nie występuje w wodzie morskiej soli, ale w rzekach słodkowodnych, karabiny, których ryba wzrasta dość wysoka. Większość życia Beluga spędza samotnie, jednocząca tylko do krycia i w okresie tarła.

Stellate jesiotr

Seld

Sovryuga odnosi się do rodziny jesiotra. Jej siedlisko obejmuje baseny czarnego, azowa i kaspijskich morza. W małych ilościach ta ryba znajduje się w morzu Egejskim i Adriatyckim, a także w Morzu Aralowym, gdzie był zjednoczony od Caspian w 1933 roku. Ciężka dotyczy liczby przechodzących ryb, głównie mieszka na otwartym morzu i tylko na okres Ikrometanii wchodzi do płynnych rzek.

Sovryuga jest uważana za cenną rybą rybacką. Ma dwie formy - zima i wiosna. Z wszystkich innych ryb rodziny jesiotra wyróżnia się bardzo orientacyjnym wyglądem. Charakterystyczną cechą Serreruf jest niezwykle długi nos, który w kształcie przypomina sztylet. Czoło tej ryby jest dość wypukłe, wąskie i gładkie wąsy nie docierają do ust, dolna warga jest bardzo słabo rozwinięta. Torso Sererygiego, podobnie jak nos, rozciągnięty na długości, po bokach, a z tyłu jest mocno zakryty do siebie. Ciało tej ryby ma czerwono-brązowy kolor z lekkim niebieskawym czarnym z pająkiem z tyłu i po bokach oraz z białym paskiem na brzuchu.

W swoich wymiarach Sovryuga jest poważnie gorsza od jesiotra i rzadko przekracza 5 metrów długości i 50 kg ważenia. Średnie wymiary tej ryb są wahane od długości od 1,2 do 1,5 m i od 5 do 6 kg ważenia. Nasilenie pędzi ciemnoszary mały kawior, średnica kultowego nie przekracza 2 mm. Pamiętana jest trochę natrętna i nic jak smak, który jest łatwy do nauczenia - z delikatnym zapachem rybnym i smak jodu.

OSTtr rosyjski i syberyjski

Pęknięty

Rosyjski jesiotr osiąga długość więcej niż 2 m i masę około 80 kg. Zagraniczny stosunkowo krótki. Nad bocznym rzędem błędów losowo rozrzuconych dużych płyt kostnych. 10-13 Błędy kręgosłupa o ostrych, wygiętych tylnych końców (w starych jednostkach blued), 21-50 małych robaków bocznych usuniętych od siebie tak bardzo, że linia boczna jest widoczna między nimi, 8-10 błędów brzusznych. Silny korpus podobny do kręgosłupa jest wyższy niż z drugiego jesiotra, cięcie jest szerokie i krótkie. Przed małym niechlujnym usta są krótkie okrągłe maleje bez fringe-zgiętych, nie docierają do krawędzi ust. Dolna warga, z reguły, w środku jest przerywana. Kolorystyka: spin z koloru szaro-niebieskiego i popiołu do oliwki szary, boki lżejsze, brzuch z białego do brudnego żółtego. Ivory Bone Shields. Jest cennym przedmiotem połowów

Cierń

Skumbraid

Ryba Spike jest rodzajem jesiotra, głównie znajduje się głównie w mórzach aralnych i kaspijskich, a także występuje, ale w mniejszych ilościach, na morzach czarnych i azotowych. Ten rodzaj ryb został niedawno podświetlony, ale nadal naukowcy nie mogą dokładnie określić progenitorów ryb. Niektórzy przedstawiciele świata naukowego twierdzą, że ryba Spike jest niezależnym poglądem, inni zapewniają, że wydarzyło się od grochu Beluga i jesiotra (kaloryzator). Ponadto są naukowcy, którzy zapewniają, że spoke spokenizory ryb są jesiotgeonem i siedem.

Ta nazwa ryby otrzymana z powodu charakterystycznej funkcji zewnętrznej: podłużna powierzchnia ryb udekoruje kilka rzędów wzrostu, które mają kształt kolców. Dorosłe ryby Spike osiąga średnią masę ciała w wysokości 20-25 kilogramów o długości 1,5 metra. Ryba Spike jest wymieniona w Czerwonej Księdze Federacji Rosyjskiej, ponieważ jest to reprezentatywny dla wysokiej jakości typu jesiotra i zagrożeniu zagrożenia zaginięciem.

Salo

Kaspijski łosoś

Fisher fish

Snorzhenny. Kolor ciała z światła po bokach do ciemnoszarego na plecach. Po bokach czarnych plam w kształcie krzyża lub nieregularnego kształtu. Są dobrze wymawiane zęby. W linii bocznej - od 177 do 133 łusal. Piloraryczne przydatki - 47-57, pręciki w pierwszym łuku Gill - 21-24, kręgi - 54-58.

Powszechnie na zachodnim wybrzeżu Morza Kaspijskiego (z Terek do Sefidrudy). W północnym kaspijczyku jest rzadki. Śnieg wchodzi do Terek, Kuru, Sefidrudu i innych małych rzek zachodnich i południowych wybrzeży Morza Kaspijskiego.
Caspian Salmon tworzy lokalne stada poświęcone indywidualnym rzekom (Kura, Samur, Yalama i Dr.) i różnych objawów morfoekologicznych, czas wystąpienia dojrzałości seksualnej, powtórzenie Ikrometanii. Organizm Oxyfin. Mieszka w wysokim obszarze tlenu. Głównym jedzeniem dla niejednoli to skorupiaki, dorosłe ryby - Sprat, Ateraina, Young Herring.

Łosoś

Fisher fish

Osiąga 1,5 metra długości i ponad 40 kilogramów wagi - zależy to od stopnia dorosłości i miejsca, w którym mieszka. Jej ciało jest podłużne, ściśnięte z boków, jest grubszy. Pokryte drobnymi srebrnymi skalami, na tylnym kolorze jest zwykle ciemniejsza niż po bokach. Młodzi ludzie mają bardziej motley kolor, dlaczego wcześniej byli uważani za innego gatunku. Młodzi przedstawiciele są poważnie cięte przez płetwę ogonową, w przeciwieństwie do dorosłych. Usta raczej szeroko i wypełnione silnymi zębami. Podczas okresu tarła pojawienie się znacznie się zmienia: samce zwiększają przednie zęby, dolna szczęka jest przedłużona, a górny hak wygięty. Skóra pogrubia się na plecach i skale się w nim zanurzone. Kolorowanie w tym czasie staje się ciemniejsze, ciało po bokach i głowy można pokryć czerwonymi i pomarańczowymi plamami.

Chavilla

Fisher fish

Chavich jest największą rybą z łososia Pacyfiku. Jej wymiary i daszki są sławne na całym świecie, nie za nic nie jest to duże dziecko, które marzy o łapaniu niemal każdego rybaka, Amerykanie nazywają to "królowym łososiem" (król łososia), a japoński - "książę Łosoś".

Wyzwanie, które występuje w wodach amerykańskich, może osiągnąć długość około 1,5 m, zarejestrowany jest również przyciągające ryby o waży 61,2 kg. Wzdłuż amerykańskiego wybrzeża Chawilla znajduje się w całej zatoce Kotseb do Południowej Kalifornii, w tym rzeka Coppermine i Wyspy Aleutyjskie. Chavika mieszka na wodach azjatyckich: w Kamczakce, w rzece Anadyr, w Amur, na Islandach Commander i na północnym Hokkaido. Zwłaszcza wiele wyzwań w rzekach Waszyngtonu, Kolumbii Brytyjskiej, w rzece Sacramento. Główne rzeki tarła na terytorium Azji są uważane za rzeki Kamczatki, Islandów Commander i Koryak Highlands.

Chavika to piękna, szybka ryba z dużą głową i silnym ciałem w kształcie torpedy. W morzu jego kolorowanki, bzdury, ciemne plecy z faliiem z zielonej oliwek, srebrzystej boków i brzuchu. Po bokach, nieco powyżej linii bocznej, a na plecach, jak również na ogonie, a płetwy grzbietowe, widoczne są małe ciemne plamy. Oddziela głowę z ciała charakterystyczny ciemny zespół.

Keta

Fisher fish

W Keti Najbardziej obszerny zasięg wśród łososia Pacyfiku. Różowy mięso, różowy.Żyje 3-6 lat w morzu, mnoży wyłącznie w rzekach. Wyśmiewali ICRA raz w życiu, po spawieniu umiera. Jest obfity wzdłuż brzegów Alaski, w Anadyr, w Morzu Beriningowym, w Kamczatce, na brzegach Morza Okhotsk, Sachalina, Wyspy Kurila, Północna Japonia. Pant Fish.

Głowa w Keta jest duża, stożkowa - górna szczęka proste, wąskie, długie oko małe. Ciało jest wydłużone, nieco sprężone z boków. Płetwy grzbietowe i analne są bliżej ogona niż do głowy. Gill Stamens 19-25 (mniej w porównaniu do Hunchback), Promienie Gill 12-15.

Różowy łosoś

Fisher fish

Różowy łosoś - Ryba, której długość osiąga około 38 cm, a waga wynosi około 2,2 kg. Wśród innych przedstawicieli rodziny łososia jest najmniejszy. Wygląd ryb bezpośrednio zależy od miejsca, w którym mieszka. W oceanie Humback wygląda tak: jest namalowany w bladoniebieskim kolorze ze srebrnym odcieniem. W rzekach ryba staje się bardziej blade i nabywa żółty kolor brzucha i szarego pleców. Mężczyźni po spawieniu pojawiają się garb za głową niż i odpowiednia nazwa tej ryby jest należna. Jest na określonym znaku samców rozróżniających się od kobiet. Gorbow mieszka zaledwie kilka lat.

Smak różowego łososia delikatny, przede wszystkim jest jak ryba dla łososia i pstrąga. Różnica tylko w mięsie soku. Na humpback jest suchy. Zapach świeżych ryb jest cienki. Ostre uwagi wskazują, że produkt zaczął się pogorszyć. Nieprzyjemny zapach smażonego humbacka. Jednak bardzo proste jest wyeliminowanie go: Przed gotowaniem mięsa tej ryby jest traktowany sokiem cytrynowym lub ocet balsamicznym w rozcieńczonej formie.

Czerwony łosoś

Fisher fish

Nerque należy do rodziny ryb o łososia Pacyfiku. Długości ryby osiąga 80 cm., Waga waha się od 2 do 4 kg. Nerque jest podobny w wielkości i kształcie z rybami Ketto, ale w przeciwieństwie do niej całość ma dużą liczbę pręcików hazardowych.

Nie wszyscy wiedzą, gdzie ryba jest zamieszkana i przydatne jest ten łosoś. Mieszka na wybrzeżu Wschodniej i Zachodniej Kamczatki, na Alasce, na wschodnim Sachalinie, a także Morze Vochotsk. Mięso nasyconego czerwonego, ma doskonały smak. Nawet jej kawior nie jest tak popularny jak smaczny i przydatny ciało dla ciała. Uważa się, że jego mięso jest znacznie bardziej smaczniejsze niż humbacki i Kats.

Nerka najczęściej żywi się wyścigami Caalion. Te okłady mają czerwony pigment, który jest kolejny przy użyciu nagiego, idzie do jej pulpy, co sprawia, że ​​jej jasne czerwone mięso.

Insalternly opracowany w swojej nocy. Rasy w jeziorach z bijącymi kluczami, w miejscu, w którym się urodziła (Hawmine "). Pierwsze tarło występuje od lipca do sierpnia, drugi od sierpnia do października. Te pielęgniarki, które nie osiągnęły trzy lata na żywo w jeziorach, po przejściu do morza. Potem wróć do jeziora.

Kizhch

Fisher fish

Kizhuch należy do ryb rodziny rodziny o pokojach Pacific daleko wschodnich łososia. Kizhuh - całkiem duża ryba, osiągając długość 98 cm i masę 14 kg. Kizhuhu jest wyraźnie różni się od innych ryb salve, jasne srebrne łuski kolorów jest wyraźnie wyróżnione, więc jego Amerykanie i Japończycy nazywani "Silver Salting" i kiedyś nazywaliśmy "białą rybą".

Kizhić ma dużą grubą głowę z szerokim czołem, ma bardzo wysoki wynik z krótkim ogonem. Znaki te przyczyniają się do faktu, że Kizhuho jest łatwo różni się od dzieci, Gorbushi, Kets, Simes i Red. W morzu i przy wejściu do rzeki Kzyucha błyszcząca i srebrna, górna część głowy i spin są zielonkawe, są z niebieskawym. Nad linią boczną, po bokach ciała, na górze głowy, z tyłu i na górze łopatek tailflower znajdują się czarne plamy o nieregularnym kształcie, które są znacznie większe i są jaśniejsze niż sim.

Wzdłuż Azji Wybrzeże Kizhuhu mieszka na długości rzeki Anadyr na wybrzeżu Kamchatsky, do rzek płynące do północno-zachodniej części Morza Okhotsk. Czasami Kizhuch można znaleźć na Hokkaido i East Sachalinie. Ta ryba jest również dystrybuowana na północnoamerykańskim wybrzeżu Oceanu Spokojnego, gdzie mieszka z Kalifornii (rzeka Sacramento) na Alaskę.

Nelma

Fisher fish

Ryba o nazwie Nelma jest podgatunkami rodzaju Belorebit z rodziny SIGOV. Nelma - ryby słodkowodne lub półpasowe, mieszkańcy głównie w basenie North Ocean, a także w prawie wszystkich rzekach Ameryki Północnej, począwszy od Menzi i kończąc kucyka.

Dorosłe kopie ryb Nelma mają dość duży rozmiar, w zależności od stanu siedliska, waga może się różnić od 5 do 16 kilogramów. Nie jest tak rzadko znaleźli osoby o prawdziwie nagrywanych rozmiarach o masie 30-40 kilogramów.

Białoryb

Fisher fish

SIG - Ryba, która jest częścią rodziny łososia. Cenny rybak rybacki. Jest więcej niż 40 rodzajów tej rodziny, ale jest dość problematyczne, aby je odróżnić. W końcu mieszka w rzekach, jeziorach Ameryki i Europy, a także Azji Północnej, gdzie są zupełnie inne warunki istnienia. Naukowcy wyróżniają się Sigova w warunkach życia, miejsc i terminu tarła ryb, w jakości smaku.

Ciało jest pokryte średniej wielkości skalami i skompresowany po bokach. Usta są bardzo małe, a na górnej szczęce nie jest zębami. W innych częściach szybko znikają, są zawsze bardzo słabo. Jego białe mięso, choć należy do rodziny łososia (czerwona ryba). Tłuszcz zawiera witaminy, istotne ciało ludzkie. Są to witaminy A, E, D. Jest bardzo przyjemny do smaku. W ramach delikatnego i smacznego mięsa, ryby z wyjątkiem tłuszczu zawiera białka i nadal bardzo ważne substancje dla ciała.

To jest fluor, nikiel, chrom, molibden, cynk. Na 100 gramów z mięsa SIG na 88 kilokalororach. Intensywność wzrostu SiGO jest związana z obecnością paszy, temperatury wody w zawartości zbiornika i tlenu. Wymaga czystej i tlenowej wody z temperaturą 15 stopni. Tlen musi wynosić co najmniej 8 mg / l. Jedzenie z planktonem i dużym kanałami Sigi na paliwach i małych rybach. Masa rocznych ryb osiąga 100 gramów i długość ciała - do 30 cm. Pół seks jest uważany za 3 lata

Omul

Fisher fish

Omul - Pole półsłonne ryby z wydłużonym kolorem srebrnym, pokryte mocno siedzącymi łuskami i małym ustami z szczękami o równej długości, odnoszącą się do rodziny łososia. Arktyczny Omul Coregonus Autumnalis, który dociera do półtrakcyjnej długości wagowo 3 kg, pasza w pobliżu wybrzeża Oceanu Północnego, przychodzącym przez zooplankton, młodych ryb i dolnych skorupiaków, i wznosi się do rzeki Kanada, Alaska i Rosja.

Istnieje również Bajkał Omul, zgodnie z badaniami genetycznymi przydzielonymi w oddzielnym widoku COREGONUS AURTALIS MIMRATORIUS. Jeśli chodzi o jego początkowego wyglądu w Jeziorze Bajkal, są dwa hipotezy. Dla jednego z nich ta ryba jest endemiczna - jej przodkowie mieszkali tam miliony lat temu w warunkach klimatu subtropikalnego.

Taki punkt widzenia przestrzegany największych Ichtiologów Rosji i jest wspierany przez nowoczesnych badaczy Bajkał z pokrewnych nauk. Łacińska nazwa Omita Omul jest tłumaczona jako "wędrująca Sig" i w pełni odzwierciedla opinię innej grupy naukowców, którzy wierzą, że jest ciosem do Bajkału w okresie interglamskim z Oceanu Arktycznego przez Basen River Lena. I rzeczywiście, Polar Omul jest świetnym podróżnikiem, zdolny do wspinania się na przepływ rzek przez tysiące kilometrów.

Pstrąg

Fisher fish

Pstrąg (we współczynnikach Pesthrushka) Bardzo piękna ryba jest spanie, czarne, czerwone i białe plamki, a ona jest znacznie bardziej znana do jej względnego Tyrama. Ponadto pstrąg jest złożony zauważalnie gęsterem i wydaje się szybszy i szerszy niż czas. Jej nos jest głupi, a tylko bardzo duże samce mają bardziej wydłużone kopki i jaśniejszy kolor ciała, na niższej szczęce powstaje chrząstkowy hak. Sparowane płetwy są zaokrąglone więcej niż w przypadku tamery, a skale mają okrągły kształt.

Pstrąg, zawsze mieszka w rzekach i pomimo niezliczonych zmian kolorów, jest zawsze ciemniejszy niż timen. Z tyłu najczęściej ma brązowy lub brązowo-zielony kolor. Boca żółty lub żółtawy, a płetwy są żółtawymi szarymi, czerwonymi plamami częściej znajdują się wzdłuż linii bocznej po jego bokach i bardzo często mają niebieskawe cięcie. Chociaż zdarza się, że czerwone plamy wcale nie są lub przeciwnie, nie ma czarnych plam, a tylko czerwone plamki pozostają. Płetwy grzbietowe są prawie zawsze zaśmiecone czerwonymi i czarnymi plamami.

Ogólnie rzecz biorąc, kolor pstrąga jest bardzo zależny od koloru gleby i wody, a także od jedzenia żywności, a nawet od pora roku, ponieważ podczas okresu tarła pstrąg jest znacznie ciemniejszy. W wodach wapiennych ryby są zawsze srebrzyste i lżejsze, ale w rzekach z torfem lub lub lub lub lub lub lub lub lub stałe pstrągi dolne są zwykle bardzo ciemne kolory. Srebrny pstrąg w Niemcach nazywa się kamieniem, światłem. Mięso tych pstrągów jest absolutnie białe, tylko w dużych osobnikach lekko różowoorfish, podczas gdy w pstrąg jamburgu jest ciemny.

Stynka

Fisher fish

Mała ryba Koryushka jest popularna wśród rybaków, w zimnych morzach jest dużo. Stanowi duży widok rodziny Koryushkov, a Koryuszka jest jednym z wielu gatunków tej rodziny. Ryby należy do liczby najbardziej pysznych gatunków rybackich.

Jej ciało jest przedłużone i zwykle długości osiąga 20-30 cm, ale są rzadkie okazy, które mogą rosnąć do 40 cm. Oczy w czarnej ryby, plecy szarej lub zielonkawej cienia i przezroczyste płetwy. Ponieważ Koryuska należy do łososia, a następnie usta w małych rozmiarach z wieloma dużymi zębami. Tyvyushka waży 15-30g, ale czasami więcej, wszystko zależy od siedliska widoku. Świeżo suszone ryby w jego zapachu przypomina świeże ogórki lub arbuz. Żyje Koryuk od 1 roku do 10 lat.

Ryby uwielbia mieszkać na północnych morzach, a także jezior, zatok i usta rzek Rosji, Bałtyk i Skandynawii. Koryuszka mieszka w dużych łapach w piaszczystych morzu lub jeziorach, a do rzucania kawioru wybiera usta rzek, gdzie nie ma szybkiego przepływu. Koryuszka jest azjatyckimi europejskimi i balsamami. Europejski widok mieszka nie tylko w północnych regionach Rosji i Europy Zachodniej, z powodu aklimatyzacji, ryba spadła do basenów Volga. Gatunki azjatyckie znajdują się na obszarach przybrzeżnych morza Oceanu Spokojnego, na północy Atlantyku i North Arctic Ocean. Nauthorish mieszka w pobliżu Oceanu Spokojnego, w Kamczakej, niedaleko wysp Kurila i morza Omotsk.

Karp

Karp

Fisher fish

Sazan jest rybą wąsów, której wyróżnia się wytrzymałość i przebiegłe, a szczególnie ważne pod wieloma względami przewyższają karp. Sasan rośnie pierwsze 8-9 lat życia, po zawieszeniu wzrostu. Część dorosła może mieć długość ciała 55-60 cm i ważyć około 10 kg. Częściej, zwłaszcza w korpusach dzikich wodnych, rybacy udaje się złapać próbki o ważym do 8 kg. W maksymalnych korzystnych warunkach, Sazan może przekroczyć długość miernika i waży ponad 30 kg, ale natychmiast zauważmy, że takie gigantyczne rozmiary niewolników rzadko sięgają. Jednak w zbiornikach, w których nie ma kółko, rzadko nie jest w stanie odczuwać oporu przyzwoitego przeciwnika. Tak więc, na przykład, we Francji w 2013 r. Pojedynczy rybak został złapany sazan o waży 45 kg.

Sazan to słodkowodna ryba, która znajduje się w wielu rzekach i jeziorach, ale często występuje w wodach z lekko soloną wodą. Większość wszystkich Sazan uwielbia obszar wody z wielką głębokością i czystą wodą. Woli utrzymywać witryny z gliną lub kamienistym dnem. W rzekach i jeziorach preferuje działki z silnie powiązanym dnem. Nie lubi ani dołu. Możesz spotkać Sasan absolutnie we wszystkich rzekach, które wpadają w Morze Kaspijskie i Czarne. W rzekach Dalekiego Wschodu, Sazan nie jest tylko znaleziony, ale może rosnąć do gigantycznych rozmiarów, ponieważ jest tutaj, że najwygodniejsze warunki życia i reprodukcji są dla niego tworzone.

Leszcz

Fisher fish

Ta ryba żyje w wodach Europy, w jeziorach Syberii, w Pasp z Morza Kaspijskiego i Morza Aralnego. Również znajdują się w zbiornikach Kazachstanu. Preferuje ciepłą pozycję lub z wolnym przepływem wody, z gliną lub itd.

Długość ciała 30 - 70 cm, waga 1 - 10 kg. Jest to ryba wysokiej spalin, wysoce bokiem po bokach ciała, z małą głową, "głupi" kopanie i małe usta. Ciało jest pokryte dużymi skalami i obfity śluz. Z miejsca siedliska, a wiek ryb zależy od obrazu.

Płetwy piersiowe małe, żebra kręgosłupa jest wąska, analna wręcz przeciwnie -. Czerwone płetwy. Plecy jest szaro-brązowawe, brązowe boki ze złotym odcieniem. Szaro-żółty brzuch. Młodzi ludzie (nazywają się srebrnymi filarami).

Ryba Bream Western Lifestyle. Na wiosnę, małe stada forma, a jesienią zbierają się w dużych ławice do zimowania. Zimowa ryba w głębokich dołach w spoczynku, jeśli zima jest ciepła, pływają, przylegają do ich "zimowego mieszkania".

Zefeh

Fisher fish

Zherh jest jednym z niewielu przedstawicieli rodziny karpiowej, która jest zasilana przez żywność roślin i jedzenie pochodzenia zwierzęcego. Jest ostrożny, spryt, silny drapieżnik ma kilka nazwisk - Shersouris, aw północnych regionach nazywa się "Grip" "Mare", "koń" - dla chłopii, prędkości i zwyczaju wyskakującego z wody.

Standardowa długość konia dorosłego wynosi 50-55 cm, waga waha się od 1,5 do 3 kg, ale czasami możliwe jest spełnienie wystąpień prawie licznika, a nawet więcej niż 10 kg. Wzrost konia występuje bardzo szybko. Zheur jest szeroko rozpowszechniony w rzekach basenów Arystsky, czarnych, bałtyckich i kaspijskich morza.

Zasadniczo mieszka w zwykłych rzekach, gdzie znajdują się, miejsca z szybkim przepływem. Rzadziej występuje w dużych płynnych zbiornikach. W ogromnych ilościach można znaleźć w ustach małych rzek płynących w duże jeziora, a także w niższych pozycjach platyny.

Spin z konia ma zielonawy - czasami szaro szary kolor, ogon, a także płetwy grzbietowe. Gray, płetwy brzuszne i analne są raczej niezwykłe, ponieważ mają czerwonawo-kolorowy kolor, boca, jako reguła, srebrny, uciekający Sam ma podłużny kształt, skale są małe dla takich masywnych ryb. Mała Rhe jest czymś w rodzaju wybielania, a potem mały. ZhereH - typowy drapieżnik, polowanie Rhe jest bardzo niezwykły sposób, nie ma zęby w służbie, ale jest ogromne usta. W celu lepszej retencji produkcji jego górna szczęka jest wyposażona w małą bluźnik, a dno ma małą wnękę.

Płoć

Fisher fish

Roach - widok ryb z karpii. Ma wiele podgatunków, z których niektórzy mają własne imiona: Tarant, Vobla, Cortish. Na Syberii, przynajmniej w zachodniej części i w Uralach, wspólna nazwa Roach - Chebak.

Roach ma czarny kolor z zielonym lub niebieskim potem, a także stronami boków i brzucha. Różni się od najbliższych gatunków znajdujących się po każdej stronie w wielu bezrobotnych zębów gardłowych, raczej dużych skal, znajdujących się na końcu pyska do ust i żebra kręgosłupa, która była zamontowana powyżej podstawy czoła brzucha.

Wagi ryb są malowane w srebrno-białych tonach, a wszystkie płetwy, z wyjątkiem ogonów i kręgów, pomarańczowo-czerwonych odcieni. Uważa się, że malarstwo Roach jest jaśniejsze niż związek jej VOBL. Dorośli tej rybnej paszy na różnych bezkręgowcach, ich larwach, mięczakach, latem dieta Roach może obejmować ładne algi.

W wieku trzech lub pięciu lat ryby osiąga dojrzewanie. Z reguły jednostki płochy Roach z marca w maju, gdy temperatura wody nie spada już poniżej osiem stopni Celsjusza. Jaj jaja, których średnica osiąga półtora roku, są przyklejone do roślin.

Kiełkowanie dużych stad i chrometh (od 2,5 do 100 tysięcy jaj) przechodzi jednocześnie, a samo tarła jest bardzo głośna. Rozwój kawioru jazdy występuje w ciągu dziewięciu czternastu dni, po czym larwy zaczynają karmić na własny mniejszy kręgosłup.

VOBLA

Fisher fish

VOBLA - ryby, które mieszka na Morzu Kaspijskim i należy do rodziny karpia. W długości ryb osiąga około 30 cm. W starożytnym czasie ta ryba była uważana za bezużyteczna, więc była po prostu wyrzucona. Do tej pory jest to najczęściej pozywa tę rybę i używać jako przekąskę do piwa.

VOBLA odnosi się do ryb półpasowych, który wygląda tak: ma wystarczająco dużo ciała szybciej ze stronami. Ryby są pokryte małymi szarymi łuskami, po bokach znajdują się plamy koloru białego złotego. Często chwiejny pomylił się z płocem. Wyróżniające cechy Vobble obejmują obecność irysy srebra wokół oczu, a na uczniowie są ciemne plamki.

Seld

Szprot

Fisher fish

Kilka - połączona nazwa różnych gatunków ryb z rodziny śledzia. Zasadniczo złodzieje są podzielone na dwie duże grupy ryb - Sprats and Tulle. Obejmują one Europejskie i Morza Czarnego, Baltical Sprats, Caspian Sprots, Targoodporne i rozpryskiwania anchoszoidów, Tiulowa Zwykła i wiele innych rodzajów ryb.

Wszystkie te małe ryby mają do 15 cm, stal, z płynnymi srebrnymi skalami i podłużnym ciałem. Forma ciała złodzieja jest nieznacznie przypomina stępka statku, znalazł jej imię. Znajduje się zarówno we świeżej, jak i słonej wodzie - znaleziono z wybrzeża Bałtyku, w norweskim, północnym, śródziemnomorskim morzu. Jest zbierany głównie do celów ochrony. Wiodący producentów sprężyn puszkowych - Rosja, kraje bałtyckie, Norwegia, Ukraina, Dania. Co roku produkuje się ponad sześćset ton ryb.

Sardynki

Fisher fish

Sardynka - rybołówstwo rybne, należy do klasy sosmana ryb, odłączenia salmed, rodziny Farrow, Sardina. Pierwsze informacje o masowym połowie tej ryb zostały nagrane w wodach Morza Śródziemnego, niedaleko wyspy Sardynii, dzięki której Sardin i otrzymała swoją nazwę. W porównaniu do rozmiaru sardyny śledzia mały: Ryby osiąga 20-25 cm długości i ma grubsze ciało ze srebrnym brzuchem. Głowa jest duża, wydłużona, z dużymi ustami i szczękami o tym samym rozmiarze. Sardynka ma bardzo piękny skalowany niebiesko-zielony kolor ze złotym chipem, transfuzja ze wszystkimi kolorami tęczy. Od dolnej krawędzi skrzela w niektórych gatunkach, promieniowe Darkeys rozchodzą.

Sardynki charakteryzują się płetwem ogonowym, kończącym parą długich luk i wystających promieniami płetwy analnej. Niektóre gatunki ryb wzdłuż grzbietu przekazują wiele ciemnych plamek.

Tulka

Fisher fish

Są rodzaje ryb, o których wszyscy wiedzą, a nawet wyrafinowanego mężczyzny. Ryba Tulka z takich. Ona, a nawet nie mniej znanych szynek (kamer) w tym samym czasie była bardzo popularna wśród rodaków i pozwoliła im przetrwać w okresach rozpaczy, brak pieniędzy. Tyulka - Mała ryba morska. Należy do rodziny śledzia.

Ryba rośnie do 15 długości centymetrów, zdobywając 22 gramy (średnie rozmiary 11 cm i masa 9 g). Ma silne ciało skompresowane z boków, na których dobrze rozwinięty kiel jest zauważalny. Głowa w stosunku do ciała jest duża, szeroka, wydłużona. Lokalizacja górnej szczęki jest nieco wydłużona w stosunku do przedniej krawędzi oka. Dolna szczęka jest podświetlona. Kolor tylnej części tiulu może być niebieskawe zielone, szaro-zielone i inne odcienie znajdujące się w określonym przedziale. Boc i brzuch Złota ryba lub srebrny biały. Mieszka Tulka 4-5 lat, stając się zdolny do wytwarzania potomstwa, gdy osiągnięto długość 5 centymetrów. Karmienie zooplankton. Mieszka stina w grubości wody. Przychodzi okresowo w słodkiej wodzie. Okres tarła jest kwiecień-sierpnia, ale masowo - miejsce Iketania - Morze małe zatoki, Limańczyków w pobliżu ujścia rzek.

Śledź atlantycki

Fisher fish

Ciało śledzia atlantyckiego jest niskie, huśtawka, z zaokrąglonym brzuchem. Znajduje się na skalach brzucha nie tworzą silnego zauważalnego kilku charakterystyki wielu innych śledzia. Kolorowanka na ciało - Monofonic, bez plam. Osiąga długość 40 cm, ale zwykle spotykają ryby o długości 20-25 cm.

Zamieszkał atlantic Water Water Water Eastern (z Biscay Bay do Islandii, Grenlandii i Nowej Ziemi) i Western Atlantic (z Labradora do Południowej Kalifornii). Mamy ten gatunek w morzu bałtyckim, białym i BARENTS.

Herring Atlantic - Sea Steney Fish. Zwykle utrzymuje grubość wody nad głębokościami do 200 metrów, często z dala od brzegów, ale w niektórych obszarach wody słonej wałów woli. Jedzenie śledzia jest liczne drobne zwierzęta wodne: głównie małe bezkręgowce, ale także małe ryby.

Herring Atlantic - Niespokojny podróżnik. Charakteryzuje się złożonym systemem migracji do witryn mocujących i reprodukcyjnych. Czas, kierunek i długość tych migracji różni się od różnych stadnin (wyścigi) śledzia wyróżniające naukowców w niektórych cechach wewnętrznej konstrukcji i zewnętrznego wyglądu osób. W naszych barentach morze udają się do stadków tuczających młodych ryb (w wieku 5-7 lat) atlanticuscandinavian śledzi. Po osiągnięciu dojrzewania w wieku 5-8 lat, rozmnażają się wiosną z wybrzeża Norwegii, Islandii, Orkady, Smetland i Wysp Owczych. W marcu-kwiecień stadki śledzia nadają się do brzegów i wyciągają mały dno, słabo kram kawior.

Pęknięty

Plamiak

Fisher fish

Piksha - ryby morskie, z bitunium wiodący dolny styl życia, stosunkowo miłość termiczna, znaleziona na głębokości od 30-200 do 1000 m w temperaturze wody, zwykle około 6 ° i pod normalnym zasoleniem oceanu. W wschodniej części Ba-Rentzy morze jest zwykle utrzymywane na radośnej płytkiej wodzie na głębokości 30-50-70 m. Ta ryba jest dystrybuowana na całym północnym Oceanie Atlantyckim.

Piksha ma trzy płetwy grzbietowe, dwa analne. Górna szczęka jest wydawana powyżej dna, wąsy jest małe. Boczny. Poniżej linii bocznej pod pierwszą płetwą grzbietową z obu stron ciała znajduje się w dużym czarnym miejscu (różnica z bliskich gatunków). Pierwsza płetwa grzbietowa jest wysoka, płetwa ogona z małą wgłębieniem lub prawie prosta. Piksha osiąga wiek 14 lat, długość (absolutny) do 1 m (bardzo rzadko do 1,1 m) i waga do 19 kg- długość 50-75 cm. Polity dojrzałość występuje w Pikes w wieku od pięciu do sześciu lat (po osiągnięciu długości 47 cm) - największą liczbą osób dojrzewających w wieku ośmiu do dziesięciu lat.

Piksha są nierozpuszczalni, przygotowane w formie lodów (rynna i w postaci filetów), gładka (zimna i gorąca i gorąca droga) i częściowo pozwolono na przygotowanie konserw.

Fisher fish

Navaga - ryby z rodziny Pęknięty. Uwielbia zimną wodę, mieszka w dolnej przestrzeni. Navaga mieszka na obszarach przybrzeżnych z Arktycznych Morza. Wielkość takich ryb wynosi 20-35 cm (oczywiście istnieją, wyjątki do 50 cm) i ważenie około kilograma. Fallen Falov Navaga.

Navaga słynie z doskonałego smaku, który przewyższa smak wszystkich ryb tej rodziny. Northern Navaga ma pachnące mięso z bogatym smakiem i uważa się, że jest bardziej pyszny niż navaga daleko wschodni. Mięso jest niskotłuszczowe, miękkie i dietetyczne. Małe kości w mięsie tego ryby są nieobecne, dla których jest to szczególnie cenione przez gotowanie (kalorator). Dzięki tej samej jakości Navaaga jest zalecana dla niemowląt.

Miętus

Fisher fish

Jeśli poprosisz rybak o tak rybę jak płakał, okazuje się, że doskonale zna tę rybę, nawet jeśli nigdy nie złapał. O Nalimie może powiedzieć wiele ciekawych rzeczy, ale połowa opowieści będzie fikcja, a połowa pozostałej połowy - poważnie napompowane historie przyjaciół, przyjaciela, człowieka, którego przyjaciel złapał Nalima. Pozostały procent będzie suche fakty, z domieszką przesady, od tych, którzy łapią samą Nalima. Jeśli podsumowujesz wszystkie informacje i odciąć świadomie fałszywe, następne zdjęcie się okaże.

Nalim - ryby, należące do oderwania dorsza i jedynego, mieszkającego w słodkiej wodzie. Reprezentuje dużą wartość połowową. Wygląda na zewnątrz, wygląda jak kot. Na jego ciele, małe skale, przeklęto z grubej grubej warstwy śluzu. Kobiety ryb zwykle dwa razy większe samce i grubsze. Kobieta Nalim staje się po 3 latach życia. Śnieżny czas - miesiące zimowe (listopad-marzec). Ryby odnosi się do płodności: tarła Nalima towarzyszy jednorazowy stosowany kobietę do 200 tysięcy. ICRAINE o żółtawym kolorze i małych rozmiarach. ICRA jest łagodna, rozprzestrzeniająca się z miejsca i kriometrycznego przepływu daleko. Większość z nich umiera: zjedzona przez samych namilmów, kolejna ryba. Letnia ryba spędza niemal bezczynność i bardzo mało żywi. Wszystko to kompensuje występowanie zimnego okresu.

Niektórzy eksperci uważają rybę jedyną w ich rodzinie, inni przydzielają kilka podgatunków. Wśród nich: zwykła winda mieszkająca w Azji (do rzeki Lena) i europejskiej Nalim, który mieszka na Syberii z Cieśniny Beringu do rzeki Kara, na Arktycznym wybrzeżu Alaski (USA) - podgatunki Lotaj Maculosa , znalezione tylko w Ameryce Północnej.

Skumbraid

Makrela Chernomorskaya

Fisher fish

Makrela Morza Czarnego jest stosunkowo małą rybą morską o niektórych badaniu na studia. Środkowa masa ryb wynosi 120 - 150 gramów. Czasami natknij się na indywidualne ważenie 200 gramów. Jest to bardzo piękna ryba o odpowiednich kształtach geometrycznych. Ze względu na cechy struktury korpusu Makreli, jest w stanie rozwijać znaczną prędkość. Dno ciała ryb jest lekki z próbkowaniem perłowym. Tył zielonkawej cienia z niebieskim potem.

Wiosenne małe ławice Makreli znajdują się w północno-zachodnich i północnych częściach Morza Czarnego. Znaczące populacje Makrela Morza Czarnego w tym okresie znajdują się w Zatoce Odessy, a także sąsiednich Limańczyków. W dziedzinie Adler - Tuapse Mackerel jest złapany we wrześniu, ale nie każdego roku. Zimą, gdy temperatura morska zmniejsza się, populacja tej ryb jest migrowana do południowej części Morza Czarnego, a w szczególnie dużych ilościach znajdują się w obszarze Batumi - Sukhumi.

Ta ryba prowadzi drapieżnego stylu życia, odkrywając sobie jedzenie w dolnych warstwach wody, dając preferencję gleby pokrytej podwodną roślinnością i dużymi kamieniami. Lub dno nie pasuje do niej. Z tego powodu na stronie Adler - Tuapse Mackerel jest złapany w małych ilościach. Dzieje się to w tych okresach, gdy ławicy ryb przechodzą przez tę część morza.

Atlantic Mackerel

Makrela Atlantycka należy do rodziny scombrire i trupać (Scombridae) i jest jednym z najważniejszych gatunków rybnych ryb na świecie. Standardowy wielkość przechwyconej Makreli Atlantyku wynosi 25-35 centymetrów w masie 350-600 gramów. Roczny połów makerii Atlantyku wyniosły 1,3 miliona. tony w 2012 roku. Makrela Atlantyckiego mieszka zarówno w zachodnim, jak i wschodnim Chata na północnym atlantyku. Makrela Atlantycka jest idealna do palenia, smażenia, pieczenia z grilla i jest doskonałym surowcem do produkcji w puszkach i pommelach.