Ryba morza czerwonego

Rekiny nadbrzeżnego akatora

Morze Czerwone zwiększa jego piękno i jest "najbardziej" w wielu wskaźnikach - jest to najbardziej słone morze na świecie, najbardziej zamknięte (nie ma w nim rzeki), najbogatsze w stosunku do podwodnej fauny i oczywiście , najbliższy tropikalne mórz na rosyjski mężczyzna. Ale płaci znaczne zagrożenie, a tym zagrożeniem jest niebezpieczna ryba czerwonego morza.

Istnieją tutaj niezbędne, spotkanie, z którym może przekształcić się w poważną opiekę zdrowotną. W artykule rozważ najbardziej niebezpiecznych mieszkańców Morza Czerwonego.

Rekiny nadbrzeżnego akatora

Nieustannie żyją na płytkiej wodzie - na rafach, w lagunach wysp rafowych, zatok, lokalizacje dużych rzek w oceanie - jeśli migrują, a następnie z rafy do rafy, z takimi ruchami, które mogą czasami iść Wielkie głębokości.

Zacznijmy od projektu rekina rafy, - nie należy mylić z kreskówką rekina. Woli płytką wodę, zwłaszcza rafy koralowe i nie boi się wejść do platform rafowych, gdzie wód dosłownie kolano. Jednocześnie gatunek ten odnotowano na głębokości 75 m. Shark w kształcie torpedy, usprawnione ciało i głowa z stosunkowo krótkim, zaokrąglonym cyfrowym.

Plecy i boki jasnobrązowego, niebieskawe szare lub żółtawe szare (pierwsza płetwa grzbietowa jest zabarwiona lżejsza), bóle białe, grzywny płetw - pierwsze grzbietowe, dolne ostrza ogonowe, a czasami, klatka piersiowa - wyraźnie czarna (stąd nazwa). Stale w ruchu, leżąc na dole nie może. Szczególnie aktywny w nocy, chociaż poluje i popołudnie, patrolujące rafy na peryferiach lub laguny koralowców. Rekin Rafy malowy czarno rzadko przekracza 1.5-1.8 m z wagą w 45 kg, więc nie jest uważany za niebezpieczny. Jednak przypadki, gdy chwyciły pływaki do płetwy, a kolana są oznaczone na całym świecie.

Przez długi czas odbywa się w obrębie jednego obszaru wody i często pokazują ciekawość w stosunku do inwazji nurków. W tym samym czasie ostrożnie i trąbka. Co ciekawe, z otwarciem kanału Suezu, czarno-pokój rekiny rhyfical penetrowały i przystosował się dobrze na Morzu Śródziemnym, gdzie nawet Malta spotyka się teraz.

Biały rekin rafowy

Fish-parrot

W Belopergote, rekin rafy, w przeciwieństwie do kreskówki, czubek pierwszej płetwy grzbietowej i blaterki górnego ogona. Głowa jest spłaszczona, z bardzo charakterystycznym szerokim, głupim i krótkim ("kwadratowym") kopaniem i niezwykłym dla innych rekinów z wydłużonym owalnym kształtem oczu. Kąty ust zakrzywione z powrotem i zauważalnie wystające nieprawidłowe łuki dają jej twarzą z wiecznym badaniem. Ciało jest elastycznie wydłużone lub, jak mówią, szczupły, na szarym szarym lub brązowawym, śluzowym. Biały rekin rafowy preferuje małe głębokości, ale oznaczone na 330 m.

W ciągu dnia, często odpoczywając, leżąc na dnie lub ukrywa się w ścianach ryttycznych, pokazując maksymalną aktywność w nocy. Znalazłem zdobycz, często prowadzi go w szczelinach, a następnie wycisnął się do siebie. Smukły, łatwo gięcie ciała, krótkie głupie figi i ochrona oczu pochłaniających łuki pozwalają jej skutecznie polować nawet w takiej klapy. Biały referencyjny rekin rhyficowy osiąga ponad 2 m długości i ponad 20 kg wagi, ale uważany za nieszkodliwy. Jednak w obecności rannych ryb staje się łatwy do podniecenia i może ugryźć nurkowie. Istnieją również przypadki, gdy biała rafineria rekin bustal zbyt irytujących pływaków.

Szary rekin Rafa

Fish-Napoleon

Szary rekin Rafa sięga 2.6 m długości z wagą w 33.7 kg. Fajnie długie, szerokie i okrągłe, oczy są duże. Kolor od ciemnego szarości na brąz-szary, zewnętrzna krawędź płetwy ogona z odrębną czarną granicą. Dlatego szary rekin rafy jest często mylony z kreskówką rafy, która jest łatwa do odróżnienia na czarnym końcu pierwszej płetwy grzbietowej. Szary rekin Reef najczęściej znalazł patrolowanie zewnętrznych granic raf, ale spadnie 280 m, a nawet przez głębi kilometra.

Bardziej aktywny w nocy. W ciągu dnia trzymają same lub grupy w rafach lub małych stadach (w pobliżu płaskiego dna). Jak rekin biel rafy, dzień może odpocząć przez długi czas, leżąc na dole. "OCES" w kanibalizmu. Ma chwałę jednego z najbardziej ciekawych i agresywnych rekinów, często pływających dla nurków. Grey Reef gryzie pływaki, z reguły, tylko wtedy, gdy zaczynają "pester" do niej. Zarejestrowano tylko 7 niewykwalifikowanych ataków, a nikt zakończył się śmiertelnym wynikiem.

Zirytowany lub agresywnie dostrojony rekin (przy okazji, podobnie jak wielu innych gatunków) pokazuje "pozę zagrożenia": pochyły się z tyłu, porusza się, rzuca otwartymi ustami i opuszczono w dół płetwy piersiowej. Rekin "zdenerwowany", zaczyna pływać z zygzagami, a jeśli nie ignorant nurek nie pozostaje w tyle, powoduje, że kilka poważnych ukąszeń i szybko znika. Nawiasem mówiąc, gromadzenie się w małych stadach, szare rekiny rafowe na pływacce nie są rozproszone. Najwyraźniej jest więcej przypadków. Dieta wszystkich trzech wymienionych gatunków rekinów rafowych składa się z małych ryb rafowych, kalmarów, ośmiorników i niektórych skorupiaków (na przykład, małe kraby i lobs).

Akula Nyanka

Kolczasta kurwa

W swoim wyglądzie jest zauważalnie różni się od większości rekinów, choć w ciemności, czasami jest zdezorientowany z tygrysem. Ma nieproporcjonalnie dużą, szeroką głowę z głupią, kwadratową rybą i bardzo małymi oczami, dużymi płetwami i bardzo długim ogonem z ledwo zdefiniowanym dolnym ostrzem. Nawiasem mówiąc, Nyanka Sharks zadzwoń do czterech różnych rodzajów rekinów.

Oprócz "ciemnej" niani, nadal są "zwykłe", szare i "drobnoziarniste piaszczyste tygrys", które w Morzu Czerwonym nie znaleziono. Wszystkie rekiny Nanni są karmione ośmiornicami, skorupiakami i małą rybą. Pierwsze dwa rodzaje zdobyczy nie są wystarczające, ale absorbują, ostro rozszerzając usta i gardło. Słyszałem z potężnym "smakiem", podobnym do pielęgniarki, niemowlęcia bauckly, jedną z wersji i spowodowało ciekawą nazwę tych rekinów. "Podwójny" Shark-Nyanka (Tawny jest dosłownie przetłumaczony z języka angielskiego jako "Kolor ciemnej skóry") ma ciemny szary lub ciemny kolor piasku i może osiągnąć więcej niż 3 m długości. Zwykle istnieją przypadki, które nie przekraczają 1.75-2.0 m. Zważyć rekin o tej wielkości około 50 kg.

Działalność pokazuje prawie wyłącznie w nocy, po południu, ukrywa się w małych grotach i pod baldonami ścian koralowych, gdzie odpoczywa, leżąc w ciągu dnia. W grubości wody nie lubi wzrasta. Bardzo spokojnie jednak staje się agresywny w przypadku utrzymującego się nieistotnego leczenia.

żarłacz tygrysi

Antias Larohvostya

Rekin Tiger osiągnięty na długości 5.5-6.0 m z wagą 900 kg (zwykle 3.2-4.2 m i 385-635 kg), wymienione na liście najbardziej niebezpiecznych mieszkańców morskich. Duże, potężne usta i szerokie zęby z pymami krawędziami pozwalają na to, by radzę sobie z wszelkimi przystępnymi. Rekiny tygrysa są zasilane, głównie rybami i innymi rekinami, a od pewnego wieku zaczynają chwycić ptaków morskich, zgrać żółwie i delfiny.

Mieć reputację miłośników śmieci i upadł. I raz w rekinie tygrysie brzucha znalazł ręczny granat. Duża głowa, z dużymi oczami i bardzo głupi. Potężne ciało idzie na długi, wąski ogon. Plecy i boki niebieskawe zielone, na czarno. Belubo żółtawo-biały. Charakterystyczne ciemne plamy i paski poprzeczne, dzięki którym rekin otrzymał swoją nazwę, są szczególnie dobrze zauważalne u młodych osób, stając się nie tak rozróżnialne u dorosłych.

Ciekawe, agresywne i nieustraszone - pozwalają na wymiary. W co najmniej kilkudziesięciu niesprowokowanych atakach rekinów tygrysich na pływaców, a fatalne wyniki nie są rzadkie: Zgodnie z tym wskaźnikiem rekin tygrysa jest gorszy tylko przez duże białe i byków rekiny. Na szczęście dla nas z tobą, lubią błotniste wody (jak na przykład, miejsca przepływu rzek w oceanie, zatoki z dużym odpływem przybrzeżnym).

Ponadto, w ciągu dnia rekiny tygrysa wolą pozostać na dużych głębokościach (oznaczonych na głębokości 350 m), pozostawiając płytką wodę, w tym rafy, głównie w nocy. Podatny na migracje sezonowe. Latem idą do wody umiarkowanego pasa, a zimą wracają do tropików. Migracja, może płynąć daleko w otwartym oceanie.

Rekin zebry

Pseudobalista pseudobalisty

Rekin zebry, a także tygrys, nie można pomylić żadnych innych nawet z dużym pragnieniem. Ma krótką, szeroką głowę z małymi oczami, cylindrycznym ciałem z solidnymi wzdłużnymi grzbietami na plecach i bokach, ściśle zasadzonych płetwami grzbietowymi i ogonem, prawie równa pozostałych ciele. Dorosłe osoby szaro-żółte lub szaro-brązowe z licznych ciemnych plam.

Młody, wręcz przeciwnie, żółto-białe plamy i paski rozproszone na czarnym lub ciemnym brązowym tle. Dlatego rekin zebralny jest czasami nazywany rekinem Motley. Stąd jeszcze jeden, szeroko rozpowszechniony, ale nieprawidłowa nazwa rekina zebrowego - "Leopard" rekin. Niemniej jednak nie znaleziono rekina Lamparda w Morzu Czerwonym.

Zebra może osiągnąć długość 3.6 m (zwykle 2.5 - 3.0 m). Dwometrowy rekin waży 32 kg. W ciągu dnia jest niski. Wielokrotnie zaznaczony na dole, "wyrosła" płetwy piersiowe w piasku i otwierając usta w kierunku podwodnego strumienia (tak, najwyraźniej, oddychanie łagodzone). Dieta jest podobna do racji rekinów: mięczaków, skorupiaków, drobnych ryb. Dla pływaków nie reprezentuje niebezpieczeństwo, a dzięki wyglądowi i malarstwowi jest ulubionym przedmiotem fotografowania podwodnego.

Rekiny młotka

Sea Hedgehog

"Festity" Hammers rekiny wśród "zwierząt domowych" profesjonalnych fotografów podwodnych. Zwłaszcza, że ​​podczas stadn. To prawda, że ​​to robią, z reguły, przy przyzadanych głębokościach (50 m lub więcej) i nie jest łatwo do nich dostać. Stoki młotów idą do wierzchołków podwodnych gór, wykazując kompleksowe zachowanie grupowe. Ogólnie rzecz biorąc, ten rekin jest bardzo mobilny, a obowiązkowy element jej życia, jak tygrys, to migracja. Może zbliżyć się do paska surfowania i spotkać się w otwartym oceanie, czasami spadł do 275 m.

Płaska głowa, przypuszczalnie, działa jako dodatkowa kierownica, zapewniająca zakręty błyskawice i uczestniczy w działaniu rekina Touchscap: oczu i nozdrzy, które są wykonane na krawędziach bocznych łopatek głowy, mogą zapewnić większy zasięg przestrzeń studiowana. Jeden z ulubionych obiektów jej polowania - taśmy skate: jeden taki "młot" w szczękach znalezionych 96 (!) kolce tylne tych łyżwy. Body szary brąz z białym brzuchem.

Długość może osiągnąć 4.2 m (częściej 3.5 m) z wagą w 160 kg. Usta są małe, więc ten rodzaj rekina-młotek dla osoby nie jest uważany za niebezpieczny. Jednak lepiej go nie prowokować: możesz sobie wyobrazić, jaka siła ma 3.5-metrowy połów?

"Srebro"

Grono amfiprion

"Silver" (dosłownie "srebrny płetwa) rekin znajduje się zarówno w wodach przybrzeżnych, w tym rafy i na otwartym oceanie, na przykład, na bankach i kolegach. Może iść do głębokości 800 m. Osiąga 3 m długości (średnio 2.0-2.5 m) z wagą w 162 roku.2 kg. Ciało Szary lub Szary Brązowy, Belly Light. Wskazówki wszystkich płetw białych.

Jedzenie z rybami, mleczkami chężów i młodych rekinów, a także przypadki, gdy jest na skraju polowań grupy rekina innego gatunku, "srebrny" rekin był zaklinowany do tego pakietu, aby zdobyć zdobycz. Jest uważany za potencjalnie niebezpieczny: zarejestrowano jeden niezwłoczony atak na pływak.

Chociaż woli pozostać od pływaków i nurków na odległość, jest łatwo podekscytowany i staje się agresywny, zwłaszcza na widok rannych ryb. "Srebrny" rekin można mylić z szarymi i białymi rekinami rafowymi, ale szare końce płetw piersiowych są czarne, a białe miejsca nie mają na nich białych plam.

Rekin Mokepiece

Węże morskie

Cherpinicy - Nie należy mylić z rekinem na czarno-linie - jak "srebrny" spotyka się w obszarach przybrzeżnych, a na otwartym oceanie. W chłodniach często pojawia się w miejscach przepływów rzek w oceanie iw dużych ujściach, zarośniętych przystawkami, ale nie wchodzi w wodę. W oceanie uwielbia rafy, jednak z reguły, nie upada głębiej niż 30 m.

Ciało z ciemnego szarego lub niebieskiego do ciemnobrązowego, z wyraźnym białym paskiem na boku i białym brzuchu. Chrapernie wskazany. Wszystkie płetwy, z wyjątkiem łopatek analnych i górnych, z czarnymi szczytami.

Maksymalna długość 2.5 m (zgodnie z niektórymi danymi 2.75 m z wagą 123 kg), jednak jako reguła, 1.Próbki 5-metrowe. Ich waga wynosi około 18 kg. 28 Niepobruchowych ataków na osobę zarejestrowano jednak, biorąc jednak pod uwagę wymiary szalu rekina, żaden z nich nie zakończył się poważnymi uszkodzeniami. Z jakiegoś powodu uwielbiają przestraszyć surferów.

Sand Shark

Motyl Fish

Ciało rekina piasku jest szary brązowy lub brązowy. Beluto White. Głowa z umiarkowanym długim, zaokrąglonym cyfrowym. Płetwy namalowane w monofonicznym, czasami z nieco ciemniejszą (ale nie czarnym!) Koniec. Maksymalna długość 2.5 m z wagą w 117.9 kg. Rekiny piaskowe czasami utrzymują w grupach składających się z poszczególnych osób. Preferuje obszary przybrzeżne, zatoki, zatoki, estuaria, ale czasami znajduje się również na otwartym morzu, spada do głębokości 1800 m. W płytkiej wodzie, pomimo nazwy, unika piaszczystego dna, raf i strefy wzrostu. Na powierzchnię również nie lubi. Jedzenie z rybami, stokami, małymi rekinami, mistrzami mięczaków, krewetki. Jak każdy główny drapieżnik wymaga prawidłowego relacji.

Krótkie mako rekina

Wilk (ryba zebra)

ShortWave Shark Maco - Single Hunter. Shark-Maco zasłużył do nazywania "Ocean Chepads". Są to najniższą szybkość wszystkich rekinów, do zarządzania doganianiem ryb. Nawiasem mówiąc, taki polowanie jest niebezpieczny: znam przypadek łapania Mako mieczem miecza miecza miecza, które przebiły oko. Jest praktycznie nie nadaje się i preferowany do brzegu, głębokiej wody z ciepłą powierzchnią. Ciało Maco charakteryzuje się doskonałymi właściwościami hydrodynamionowymi. Głowa stożkowa, z zaokrąglonym basenem i dużymi okrągłymi oczami. Metaliczny niebieski obraz, belry. Osiągnąć długość 3.2-3.8 m przy maksymalnej masie 570 kg.

Pomimo imponującego rozmiaru, woli polować na ryby i kalmary, podczas gdy żółwie i ssaki morskie w swoim menu są rzadkie. Jednak ze względu na rozmiary prędkość i agresywność uważa się za jeden z najbardziej niebezpiecznych dla ludzi. Nagrywa wiele krytycznych ataków Mako Shouthelave Shark na pływakach. Należy zauważyć, że przed atakiem mogą składać ósemki, zbliżają się do ciebie z szeroko otwartymi ustami.

Giant Hammer Shark

Kamień rybny

Gigantyczny młotek rekina - wśród największych nadmorskich drapieżników. Osiągnąć 6.1 m z wagą 450 kg (średnio około 4 m do 230 kg). Potężny korpus ciemnobrązowych, jasnoszarów lub oliwek. Światło Belubo. Większość życia spędza się na otwartym morzu, aktywnie migrując i przechodząc w chłodniejsze wody w lecie.

Może być zstążony na głębokość 300 m. Jednak regularnie pojawiają się na płytkiej wodzie, w tym w rafach i lagunach koralowych. Ryby paszy, w tym własne młode, ale ulubioną zdobycz, jak inne rekiny Hammerhead, są skałami. Ponad dwa tuzin ataków rekina Mołotowa na osobę, z których dwa zakończyły się śmiercią pływaków.

Nikt nie wie, jakiego rodzaju lub jakie rodzaje były przestrzegane w tym, jednak konieczne jest traktować gigantyczny młotek rekina.

Rekin wielorybi

Letterina

Rekin wielorybowy - największa ryba nowoczesności, a jedna z największych, kiedykolwiek pojawiła się w oceanach naszej planety. Kopie dla dorosłych osiąga długość 14-15, a według niektórych danych - 18 m, i waga 15 ton i więcej. Na przykład w dużej części ust, osiąga szerokość 1.4 M.

Jego dziura znajduje się na przednim końcu szerokiej, spłaszczonej głowy niosąc bardzo małe oczy. Na ciemnej skórze znajdują się liczne jasne plamy i paski. Z tyłu rekina po każdej stronie przechodzi trzy podłużne sztywne grzbiety. Te flegmę z planktonami jedzą, a zatem absolutnie nieszkodliwe. Szeroko rozpowszechnione usta, są kluczowe pod powierzchnią, przechodząc przez ich skrzela-sita do 6000 litrów wody w ciągu godziny.

Czasami wstaj pionowo, ssając wodę usta dokładnie w takiej pozycji. Małe okłady, ryby i małe kalmary - to łupy rekiny. Pływacy często nie zwracają najmniejszej uwagi, jednak ciekawi, mogą pływać bliżej. Dlatego konieczne jest ostrożnie monitorowanie zwrotów rekina i ruchów jej potężnego ogona. Całe życie rekinów wielorybów odbywa się w migracjach. W Morzu Czerwonym przychodzą regularnie, ale nie jest to zbyt często znalezione. Rafy są odpowiednie, z reguły, tylko podczas tarła koralowców.

Fish-parrot

Bronshian Balvesti

Wśród całej różnorodności mieszkańców Morza Czerwonego, które można zobaczyć z raf koralowych bez nawet nurkowania, ryby papugi natychmiast uderzają jego jasne kolorystyki i duże rozmiary. Zielony, niebieski, żółty, brązowy, czerwony, pomarańczowy, z wielobarwnymi plamami i paskami w różnych kombinacjach.

Duże samce z potężnym róży na czole, malowane przez nasycone niebiesko-zielone odcienie. Nastolatki monochromatyczne i całkowicie w przeciwieństwie do dorosłych przystojnych mężczyzn, na ich niemalowanych brązowo-czerwonych ciele ciemnych sieciach, plamy, paski.

Papuga rybna wyróżnia się specjalną strukturą zębów.
Jego delikatne noże szczękowe w kształcie przypominają dziób o tej samej nazwie. Każda szczęka składa się z dwóch płyt oddzielonych szwem. Dziób, który łatwo skrapla warstwę mikroalgi z koralami, zapobiegając im inkrustrowaniu.
Oczywiście, gdy wiercenie glonów, wierzchnia warstwa kolonii koralowych cierpi, ale korzyści z czyszczenia jest nadal nieporównywalna, a warstwa rośnie.

Kiedy ta niezwykłe żywi się piękno, potem głośny chrupnięcie tarcia zębów na kamieniach jest słychać pod wodą. Ryby, jedząc żywe korale, łatwo przecina górną warstwę kamiennej obudowy każdego korala. Żołądek Scaridova spadnie nie tylko glony, ale także kawałki szkieletów samych rafujących.

Szlifowanie w procesie trawienia, zamieniają się w piasek koralowy, który papuga ryby hojnie posypia. Jedna część dorosła może rocznie zgodnie z wynikami życia, aby wyprodukować do 100 kg piasku. Więc wszystkie piękne śnieżno-białe piasek w dniu przeszedł przez ich jelity.

Oprócz alg, rzadkie spożywane również mięczaki, bezkręgowce, inne dolne zwierzęta, nawet bohaterów morskich. Żyj po drugim, karmić się na swojej działce. Spróbuj wziąć stałe schronienie w jaskini podwodnych. Ogólnie rzecz biorąc, stworzenia są terytorialne.

W nocy ryba papuga podkreśla wokół niego śluzu galaretowego i tworzy ochronną kokonę. Do przygotowania skorupy oszczędności trwa około 30 minut. Ale całkowicie zapobiega rozprzestrzenianiu się zapachu, w ten sposób wykonując rolę bariery z poczucia nocnych drapieżników.

Fish-Napoleon

Cesarski Angel

Ubanu faktycznie nie różni się dużym rozmiarem. Średnio osiąga długość pół metra. Ale Guban-Napoleon różni się od reszty swoich krewnych (około 500 gatunków) duża długość do 2 m. i szczególne rosnące na głowie, która przypomina Trikon Napoleona. Rodził się na głowie charakterystyczny tylko dla dorosłych samców, a ryba zamienia się w samiec nie natychmiast po urodzeniu, ale po pewnym czasie, gdy ciało ryby staje się w stanie wyprodukować spermatozoę.

Gubani należący do oddziału Okunenye, dobrze studiował dobrze. Żyją w górnej części wody na durszlaku, więc naukowcy muszą udać się tylko do zbierania informacji z ich życia. Każdy nurka rozważa szczęście spotkać się z tą rybą pod wodą i opisaną ze spotkania wrażeń, tak bardzo, że wydaje się, że dodaje się już nic nie powiedział.

Jednak jest jedno nieporozumienie, które szkodzi rybach, a co wielu nurków nie wie. Tradycyjnie wierzy, że ryba-Napoleon kocha gotowane jajka. Dlatego wszyscy nurkowie i turystów są karmionymi rybami z setkami tych jaj. Ale ciało ryb nie może je trawić, co może prowadzić nawet do śmierci ryb. Dlatego nie karmić jaj napoleonów. Chociaż nie udowodniono, że jest to jaja, które powodują śmierć wśród ryb, ale także zatwierdzenie nie jest obalone. Jeśli tylko dlatego, że aktywne podawanie mogą prowadzić do niechęci do polowania normalnie, że ryby paszy nie jest zalecane.

Nadal Fish-Napoleon jest bardzo ciekawy i bez możliwych zbliżających się nurków. Nie przeszkadza jej. Ale wszystkie te miłości występują na obszarze neutralnym terytorium. W jego schronienia w rafie koralowej ryba czuje się bezpiecznie, a kiedy próbujesz wspiąć się na norkę, możesz uzyskać agresywną odpowiedź. Dlatego nie można spróbować przywabić ryb z schroniska, po tym, jak przyznano Naturę Napoleona z silnymi zębami ukrytymi pod mięsistymi ustami, które może podzielić skorupy kraby i mięczaków, co mówić o ludzkich palcach.

Kolczasta kurwa

Patena

Arhotron hispidus - Spiny Fucking (Arotron) - Wiązane puffer mieszka w Morzu Czerwonym, Indyjski i Ocean Spokojny. Preferuje pojedynczy styl życia w piaszczystej morzu w lagunach i na zewnętrznych stokach raf na głębokości od 1 do 50 m. Młodzi ludzie często występują w bogatej roślinności podwodnej do ust rzek.

Kolczaste artykuły namalowane w szaro lub zielono-brązowe, boki i płetwy ogonowe są zaśmiecone białymi plamami i pokryte małymi kolcami. Federalni są żółtawe lub szaro-brązowe. Populacja plam Krasnoarska jest mniejsza, ale liczna. Dorosłe ryby rosną do 50 cm. W wydarzeniu lub niebezpieczeństwie ryby są również obrzęk dwukrotnie, biorąc kształt piłki - wyciąga nadmorską wodę. Korpus rybny zawiera truciznę - tetrodotoksyna. Kolczaste kurwa żywi się algami, detrytusem, mięczakami, gąbkami, koralami, iglozzy, a także cierniami.

Łyżwy taśm

Latarnia rybna

Reprezentują niebezpieczeństwo dla człowieka dzięki kolerem na ogonie. Chatters pasują na mięczakach, skorupiakach, czasami płytkich ryb. Polowanie, łzawienie w piasku, co sprawia, że ​​są dość niewidoczne dla ludzi. Trujący spike na ogonie łyżwy tylko jako samoobrona.

Osoba, która występuje na łyżwach, może dostać bolesny ogon ciosu. Trucizna ogona powoduje silny ból, obrzęk, skurcze mięśni, możliwe jest dołączenie wtórnej zabudowy, bakteryjnej lub mieszanej infekcji. Końcówka trującego spike jest często walcowana w ranie, a ofiara wymaga operacji chirurgicznej, aby go usunąć.

Jednak cios ogonów rzadko prowadzi do śmierci, tylko w przypadkach, w których ważny obszar jest zdumiony. Czasami w dniu 4 września 2006 r. Popularny australijski przyrodnik Steve Irwina, który otrzymał cios ogona w regionie serca w filmowaniu filmu dokumentalnego "Śmiertelny niebezpieczny ocean".

Antias Larohvostya

Chirurg rybny

W warunkach naturalnych, przeciwziarnisty niebieski mieszka wzdłuż wybrzeża Afryki Wschodniej, Indonezji i Oceanu Indyjskiego, a także w Morzu Czerwonym. Ryby można znaleźć na małej głębokości, w obszarze raf koralowych.

Pseudanthias Squamipinnis ma czerwony kolor, zwłaszcza nasycone malowanie ciała u mężczyzn. Po bokach ryb każda łusła ma żółtawe obramowanie. Upierzenie ogonowe ma również żółty kajm. Na końcach płetwy klatki piersiowej znajdują się 2 podłużne plamy ciemnej czerwieni. Płetwa analna ma mniej nasycony kolor niż inne płetwy. Samice malowane w kolorze czerwono-pomarańczowym. W obszarze brzucha kolorystyka staje się jasnożółta. Góra Iris Eye Violet Oet. Wzdłuż całego ciała ryb, z głowy do korzenia piersiowej płetwy przechodzi cienki pasek pomarańczowy kolor z lekkim wpływem plam liliowych. Rozmiar ryby osiąga 15 cm.

Lariorory antyas - ryby terytorialne. W warunkach naturalnych ryby odbywają się w małych grupach, w których dominują kobiety. Mężczyzna jest stale zaangażowany w ochronę terytorium i jest niekwestionowanie wszystkiego w stadzie. Wśród kobiet obserwuje się również hierarchia, która jest tym, że największa kobieta zajmuje dominującą. Jeśli zawartujesz mężczyźni bez samic, z czasem przychodzą z nieprzyjemnym kolorem. Należy powiedzieć, że wśród antias występuje proto-taucyna hermafrodizm, gdy oddzielna kobieta zamienia się w samiec, ale dzieje się to tylko w przypadku śmierci mężczyzny. Czasami małe grupy ryb tworzą jeden główny stado, numerując kilka tysięcy ryb. Ryba jest bardzo ruchoma i pełna energii.

Pseudobalista pseudobalisty

Pegasus Dragon

Żółty, jak pseudobalista (żółto-spinorog) - inny przedstawiciel rodziny Spinogog. Żółty, podobnie jak pseudobalista - średniej wielkości ryba, jego długość nie ma więcej niż 60 cm. Mieszka na głębokości 2 do 50 metrów.

Prawie wszystko, co zostało wymienione powyżej o Balers Balristode, prawdą jest dla pseudobalisty YelloroDord. Kobieta buduje ogromne gniazdo, a także bezinteresownie go chroni. Dlatego spotkanie z tą rybą w sezonie hodowlanym nie przechodzi nic dobrego.

Sea Hedgehog

Gwiazda Arrotron

Jeże morskie są rybami sferycznego kształtu, zniszczone przez ogromne ostre igły. Na piaszczystych plażach, jeże morskie praktycznie nie występują, ale na plaży rafy można z nimi spotkać. Pamiętaj o tym, jeśli idziesz do Sharm El-Sheikh.

Jeż morski jest niebezpieczny przede wszystkim faktem, że ich igły są bardzo ostre i mogą powodować poważne obrażenia. Po drugie, są trujące. Natychmiast po wstrzyknięciu tej ryby, osoba czuje nie do zniesienia bólu, kończyny paraliżuje, a to bardzo leci. Nie można chodzić na kolejny dzień, a potem noga będzie bolała przez długi czas.

Grono amfiprion

Barakuda

Krasnomoral binarny amfiprion - widok terytorialny i agresywny mieszkający w parach wśród strinowych macek działających, które zapewniają mu ochronę przed drapieżnikami. Długość dorosłej amfiprionu nie przekracza 12 cm. Często nazywany jest także rybą klaunem, anemonem i nemo - amfiprion jest prototypem głównego bohatera w kreskówce "W poszukiwaniu Nemo".

Ta amfiprion jest dobrze znany ze wszystkimi skanerami Morza Czerwonego, ponieważ jest jedynym rodzajem wyglądu amfiprionu. Głównym tonem koloru jest jasnożółty, z brązowym tyłem i bokami. Na ciele dwa szerokie białe pionowe paski z czarnym konturem. Jeden na głowie poza okiem, drugi - od środka płetwy grzbietowej do otworu analnego. Oprócz Morza Czerwonego znajduje się tylko w Zatoce Aden i na wodach archipelagu Chagosa.

Ta jaskrawo mobilna ryba mieszka w parach lub małych grupach rodzinnych w kilku rodzajach działań na dużą skalę w silnym podniebieniu stref rafy na głębokości 0,5 do 30 m. Z działania nie jest usuwane o więcej niż 2 metry. Pasza na zooplankton i małe dolne bezkręgowce. W małych ilościach może spożywać ładne algi.

W grupie rodzinnej, tylko dwie półnobrowe osoby. Większe z nich są zawsze kobietą. Jeśli kobieta zostanie usunięta, najbardziej uczestniczącym w reprodukcji mężczyzn zmienia podłogę i zamienia się w kobietę, a największa z młodych ryb staje się jastrząb. Ikrinka w jednej warstwie osadza się na powierzchni oczyszczonej z glonów pod akwencją. Po zapłodnieniu kawioru męskich strażników do przedstawiające larwy, które żyją w grubości wody i osiedlenie się przez rafę. Para amfiprionów nieustraszająco chroni jego terytorium z każdej inwazji. Oglądaj te ryby - wielka przyjemność.

Węże morskie

Mrun

Jest to jeden z najbardziej niebezpiecznych mieszkańców Morza Czerwonego - truciona tych ryb jest wiele razy większa niż trująca kobra. Jednak toksyny węża morskiego są bardzo powoli wchłaniane do krwi, więc jeśli osoba miała nieszczęście twarzą w twarz, ma wystarczająco dużo czasu, aby wyjść z wody i pilnie zwrócić się do lekarzy.

Motyl Fish

Łaciasty platerówki (ryby krokodyla)

Motyl ryb (włosia) mają silnie spłaszczone owalne ciało, długie płetwy grzbietowe wzdłuż całego ciała. Pierce malowane. Zamaskowany motyl maska ​​ciemnoniebieski. Niektóre motyle mają pomarańczowe i niebieskie kolory.

Motyle prowadzą styl życia dziennego, a zatem znane kochance pływają z maski. Podejrzewam, że nocna ryba nie jest taka kolorowa. Nie potrzebują tego. Wiele ryb motylkowych trzyma wszystkie swoje życie w parach, ale nie dbają o kawior i smażyć.

Większość ryb motylkowych żyje w rafach koralowych i blisko korałów na małej głębokości. W zależności od widoku utrzymuje się pojedyncze, pary lub stada. Single i pary chronią swoją działkę od inwazji konkurencji.

Ze względu na małą wielkość i jasne kolorystyki ryb motyli są dość odpowiednie dla domu morskiego akwarium. Jednak są one raczej wymagające warunków, a zatem nie są rekomendowani przez początkujących akwaries. Ryby na akwarium przynoszą z południowych morz, ponieważ trudno są hodować w niewoli.

Wilk (ryba zebra)

Krasnogo Tilozur

Wilczy (Rybny) - bardzo spektakularne ryby drapieżne z losowej rodziny. Tak piękne, jeśli chodzi o niebezpieczne.

Z reguły wielkość zimy wahają się od 20 do 40 cm, waga wynosi do 1,5 kilograma. Winters mają jasny kolor ostrzegawczy z czerwonymi, białymi, kremowymi lub czarnymi paskami. Długie wstążki klatki piersiowej i płetwy grzbietowe sprawiają, że Cruise Plate jest podobny do Seabirda, stąd i nazwisko. W tym luksusowym "upierzeniu" są ukryte ostre jadowite promienie, zdolne do poważnego uszkodzenia zdrowia. Poznaj ryby mogą być blisko raf koralowych, na głębokości 50 metrów. Zimy są głównie życie nocne, dzień odpoczywa na dnie lub ukrywa się w szczelinach, podnosząc trujące kolce.

Winters nie atakują osoby, ale może cierpieć przez zaniedbanie. Niedoświadczeni nurkowie często zbliżają się do ryb zbyt ściśle, a nawet próbują je udać, w tym przypadku wstrzyknięcie jest nieuniknione. Ponadto pływak może po prostu nie zauważyć rejsu i przyjść na nim lub przypadkowo dotyk. Dlatego podziwiając piękno podwodnego świata, w żadnym wypadku nie powinien trać ostrożności i czujności.

Korzeń zwycięzcy powoduje szereg skutków ogólnoustrojowych w ludzkim ciele, takim jak ciężki ból, trudności w oddychaniu, nudności, wymioty, skurcze, drętwienie, zawroty głowy, biegunka, mocne pocenie się. Ponadto trucizna zwycięzcy może spowodować poważne reakcje alergiczne, do szoku anafilaktycznego. Dla osób zdrowych, trucizna zwycięzcy nie jest śmiertelna, chociaż efekt zatrucia może utrzymywać się do kilku dni. Dla osób starości, dzieci, ludzie z osłabioną odpornością i konsekwencjami alergicznymi mogą być znacznie poważniejsze.

Kamień rybny

Ryba morza czerwonego

Ta ryba jest nadal szerokość. Wpadł w dno morskie i staje się jak kamień, dlatego ma taką nazwę. U podstawy płetw grzbietowych ma gruczoły, które przydzielają najsilniejszą truciznę. Człowiek natychmiast czuje bolesny ból, może stracić przytomność. Istnieje ryzyko upadku naczyniowego i przystanku serca. Jeśli miałeś szczęście, aby wejść na kamień - leczenie może trwać przez kilka miesięcy.

Letterina

Ryba morza czerwonego

Lenin - mało znany dla rosyjskich konsumentów. Nie jest przypadkiem, ponieważ ich siedlisko jest bardzo daleko od nas. Listins znajdują się tylko na wodach tropikalnych Oceanów Pacyfiku i Indyjskich. Tylko niektóre gatunki można znaleźć na Wschodnim Atlantyku, Morzu Czerwonym, Perski Zatokę, z wybrzeża Nowej Kaledonii, Afryki i na południe od Japonii.

Należy należą do odpowiedniej rodziny - Letlarin, Odsunięcie - okoń. Całkowita pręta Letlarina ma 27 gatunków, wśród których tak zwany cesarz, Atlantic Lethar, Yelohvost, pomarańczowy łaciasty letar, różowy ucho, trąbka, lenina w paski, smukła lenina, wykwintna lenina, a nawet czarna plama, czerwona kufa i inne. Jak widać, nazwy są najbardziej zróżnicowane. To jest to, że letoliny są bardzo pięknymi rybami. Nie jest przypadkiem, że wszystkie typy pismów nazywano "tacami imperiowymi".

Kolor, kształt i wielkość liter może się znacznie różnić. Najczęściej, kolor jest bardzo jasny, kontrast, w czymś nawet "powodującym". Listins są srebrne, brązowe, brązowe, niebieskie z plamami, oliwką i całą tę różnorodność "ściśnięta" przez obecność różnych miejsc i pasków.

Większość gatunków Letrin przypomina rybę rzeczną z wąskim i podłużnym tułowia, pokryte małymi skalami (z wyjątkiem głowy). Listów mają duży wydłużony pręt, szerokie usta z dużymi ustami i ostrymi zębami, dużymi oczami o wysokiej alei.

Letterina Sysdavna służy jako przedmiot handlowych, sportowych i amatorskich. W miejscach powszechnej dystrybucji drażliwość jest czasami znaczącą częścią diety ludności. Jest bardzo ceniony przez Aborygenów krajów Azji Południowo-Wschodniej i Afryki. Ze względu na zmniejszenie liczby tych wspaniałych ryb, niektóre rodzaje liter zaczęły się rozmnażać w specjalnych klatkach, które są instalowane bezpośrednio do morza.

Bronshian Balvesti

Ryba morza czerwonego

Blueberry Balkers (Titanic lub Giant Spinorog Titanium) - mieszkańca tropikalnych moń z rodziny Spinogog. Jest to największy przedstawiciel rodziny, jego długość wynosi około 75 cm, waga - do 10 kg.

Blueberry Balristory Fishes nie są historiami, żyją albo przez jedną lub parami. Siedlisko - laguna i zewnętrzne boki raf. Jedzenie głównie przez niektóre rodzaje koralowców, morskich jeży, gwiazdy morskie, bivalve Mollus itp.

Spinorog Titanium może być niebezpieczny do nurkowania i nurkowania kochanków podczas hodowli. Balasode buduje imponujące rozmiary gniazda, około 2 metrów o średnicy i głębokości 75 cm i chroni ją bardzo bezinteresownie. Niezłączony gość można zaatakować, gryzie spinorog nie są trujące, ale raczej bolesne.

Cesarski Angel

Ryba morza czerwonego

Anioł Fish Cesarski, Imperial Pomakantus - Jedno z narodzin należących do rodziny aniołów rybnych.

Anioł Fish Imperial Dość duża, oryginalna malowana ryba, z wysokim spłaszczonym ciałem. Jasnoniebieski lub niebieski kolor z ukośnymi żółtymi wąskimi paskami. Płetwy głowy i ogona mają żółty kolor i skrzelowa pokrywa ciemnoniebieska. Ciemna maska ​​"nadzieja". Obszar usta biały. Maksymalny rozmiar osiągnie 40 centymetrów, ale w akwarium osiąga do 30 centymetrów, górna granica ciała osiąga 13 centymetrów.

Młodzi ludzie, Cesarski aniołowie, mieć czarne ciało, które ma koncentryczne cienkie przemienne błękitne, białe i niebieskie paski. Płetwy kręgosłupa i analne malowane w kolorze niebieskim z niebieskimi plamami. Kolorystyka ciała zmienia się, gdy ciało osiąga się 8 centymetrów.

Różnice seksualne to samce Imperial Pomakantusus Trochę większych samic, maski na mężczyzn ciemnoniebieski, samice zwykle jaśniejsze, szaro-niebieskie. Podczas tarła jasna kolorystyka samiców zanika i różnice seksu są uderzające. Z bąblu pływackiego może publikować głośne dźwięki.

Zazwyczaj Imperial Pomakantus agresywny w stosunku do sąsiadów na akwarium, zwłaszcza gdy osiąga duże rozmiary. Może być trzymany wraz z małymi polipami koralowymi, które nie reprezentują tego. Ale nie można powstrzymać siedzące bezkręgowców, takich jak miękkie i twarde korale. Jedzenie z gąbkami i innymi bezkręgowców morza. Anioł Fish Imperial Mieszkania w Morzu Czerwonym i Oceanie Indyjskim.

Patena

Ryba morza czerwonego

Przez długi czas identyfikacja i klasyfikacja płytek była utrudniona ze względu na znaczny wiek i indywidualną zmienność tych ryb. Wraz z wiekiem płyt jest znaczna zmienność zewnętrzna. Młode ryby są malowane na żółtym lub pomarańczowym kolorze z trzema czarnymi paskami, mają bardzo długie płetwy grzbietowe i analne, co daje sierp. Gdy rosną, żefry są skrócone, czarne paski są zamazane, ciało nabywa monofoniczny ciemny lub srebrny kolor.

Do tej pory, aby powiedzieć dokładnie, ile gatunków obejmuje rodzinę ryb Kamax, a nie dlatego, że jest nieznany, tylko różne źródła dają zupełnie inne informacje. Podsumowując, można powiedzieć, że ta rodzina składa się z 8-12 gatunków i 7-15 rodzajów.

Formy mieszkają w Oceanach Atlantyku Trzy metry do 30 metrów, małe grupy roślin Kochają obszary głębokich wody z zatopionymi statkami.

Pasza na algi i małe bezkręgowce. Badania przeprowadzone przez długi czas na dużej rafy barierowej wykazały, że płytki mogą odgrywać rolę krytycznej grupy funkcjonalnej, jedząc wodorosty, które nie stosują innych roślinożerców, takich jak papuga ryb lub chirurgia. Zatem uniemożliwiają nadmiernie szybki wzrost glonów wśród koralowców i pozwalają koralowcom rosnąć i utrzymać życie rafy. Wyczerpanie populacji roślin w wyniku połowów i zanieczyszczenia środowiska prowadzi do szybkiego wzrostu glonów morskich i zniknięcia korali.

Latarnia rybna

Ryba morza czerwonego

Latarnia rybna (od oddziału ryb - w kształcie berix), często występują również w Morzu Czerwonym. W większości oceanów różnorodność lampy ryb jest wyjątkowo głęboką ryb, nigdy nie wznosi się w płytkiej wodzie, gdzie byłoby możliwe obserwowanie.W Morzu Czerwonym, zwłaszcza nights noce, lampa rybna może czasem zauważyć na powierzchni wody.

Ponieważ nurkowie francuscy nazywane są maleńką rybą "Les Petits Peugeots" (Little Peugeot). Pod wodą widowisko przypomina fajerwerki, gdy setki małych czworów są zakończone przez ciemność i otaczają rafę mistykalizmową niebieską. W rafie ryby zwykle unosi się w parze. W torbie przezroczystej skóry poniżej każdego oka zawiera miliony bakterii bioluminescencyjnych, tworząc jasne światło, dobrze widoczne w ciemności.

Dokonuje się, mylimy możliwe drapieżniki, ponieważ podniecony przyspieszenie ryb przyczynia się do rodzaju mrugnięcia, światło znika, a następnie pojawia się w zupełnie innym miejscu. Duża ryba pozostaje "sfrustrowana", realizując nieuchwytną ofiarę, a także nurków. Światło jest używane i przyciągnięcie zdobyczy i komunikacji. Piąta ryba latarnia światła.

Chirurg rybny

Ryba morza czerwonego

Chirurg rybny lub rybko-skalpel to ryby morskie rodziny chirurgii, mieszka w ciepłych oceanach i wodach tropikalnych. Całkowita liczba 9 rodzajów i więcej niż 70 rodzajów operacji. Ryba chirurga jest zobowiązana do ostrej i trującej nazwy Spike, która może być niebezpieczna dla osoby. Najczęstsze gatunki akwarium są następujące: niebieski, niebieski, oszczędzaj i zebry.

Wszystkie odmiany chirurgów mają podobne cechy: ich owalne ciało jest bardzo spłaszczone po bokach, ma wyraźny trzon ogonowy. Bokes na łodydze ogonowej są niebezpiecznymi kolcami. Jego kształt i ostrość kolców są podobne do chirurgicznego skalpela lub ostrza do brzytwy. W spokojnym stanie ryba posiada te kolce w specjalnej kieszeni, aw przypadku niebezpieczeństwa, rzuca je jak broń ochronna.

Na czele chirurgów, pochyłe czoło i małe usta na czubku wydłużonej twarzy. Duże oczy pomagają im dobrze poruszać się w ciemności. Płetwy spustowe i analne są długie, mają szeroką formę. Długość ryb może osiągnąć od 10 centymetrów do 1 metra w warunkach naturalnych. W akwariach ich wymiary nie przekraczają 40 cm. Różne gatunki mają jasny kolor: żółty, czerwony różowy, jasny niebieski. I w brązowych osobnikach na ciele jest ciekawy obraz.

Ryba prowadzi codzienny styl życia, już w młodym wieku pokazują instynkt ochrony terytorium osobistego. Silny mężczyzna może zwykle mieć harem kilku kobiet.

Pegasus Dragon

Ryba morza czerwonego

Ciało ryby śpi od góry do dołu i pokryte błyskami kości i pierścieni. Elementy powłoki, z wyjątkiem ogona, są podłączone bez ruchu. Kości nosowe rosną do mieszkania rozciągnięte. Pod nim jest małym chowanym ustami bezzębnymi. Płetwy piersiowe są duże, murowe, zawierają 9-19 nieznośnego promienia. Płetwy brzuszne są tallanelenal, mają 1 kolczaste i 2-3 niezniszczalne belki miękkie. Płetwa grzbietowa i analna znajdują się naprzeciwko siebie, mają 5 miękkich promieni. W promieniach 8 Fin. Liczba kręgów - od 19 do 22. Małe dziury Gill. Nie ma bańki do pływania.

Kolorystyka silnie zmieniona. Najwyraźniej mogą szybko zmienić, aby maskować. Górna strona ciała ma zwykle brązowy kolor różnych odcieni i jasności, dolną pomalowaną bladą. Back and Bock są często pokryte ciemnym wzorem siatki lub przerywanymi liniami, czasami są lekkie miejsca. Płetwy piersi zwykle mają białą krawędź i rzędy brown plam. Ze względu na łaciasty obraz maskujący ryba-Pegaz jest bardzo trudny do znalezienia na dole. Ale nie wszystkie rodzaje mogą pochwalić się ich niespójnością.

Feed "Pegasy" do wszystkich, którzy będą mogli znaleźć na dole - robaki, rasy, kawior rybny. Na dole spróbuj trzymać się parami - kobietą i mężczyzną. Możesz rozróżnić je w rozmiarze - samice są nieco większe i zawsze trzymaj się trochę mężczyzny. Ich ruch nad dnem przypomina czołganie się niż pływanie.

W południowo-wschodniej Azji tych ryb w suszonej formie sprzedaje się jako pamiątki, amulety i leki: Uważa się, że rosół pomaga w chorobach gardła. Inne aplikacje biznesowe nie mają.

Gwiazda Arrotron

Ryba morza czerwonego

Rodzina runozy łączy 19 rodzajów i więcej niż 120 gatunków. Skaloza jest głównie rybami morską, ale wielu może żyć w salach słonych, a wielu gatunków - nawet świeżych. Dystrybuowane w strefach tropikalnych i subtropikalnych Oceanu Atlantyku, indyjskiego i spokojnego. Większość gatunków jest omnivores, jedz mięczaki, skorupiaki, małe ryby, zanieczyszczenia, jednak są również specjalistyczne, napędzane wyłącznie w złośliwych lub algach.

Krótki owalny korpus z stosunkowo małymi płetwami jest wizytówka tych ryb. Płetwa grzbietowa jest jedna, w kształcie wentylatora, przesunięta. Skóra jest często pokryta małymi kolcami, ale niektóre gatunki mają nagi. Zęby łączą się w płytki szczękowe, dwa w każdej szczęce. Duże oczy, wypukłe, z jasnym Iris. Kolor jest bardzo zróżnicowany, różni się od jasnego i brązowego do jasnej pomarańczy. Zwykle istnieje rysunek pasków lub plam, chociaż istnieją również typy z monofonicznym malowanym ciałem. Rozmiary różnią się od 10 do 90 centymetrów. Samice są zazwyczaj nieco większe niż malowane mężczyzn i jaśniejsze.

Przydziały skóry wielu gatunków zawierają toksyny niebezpieczne w przewodzie pokarmowym, najbardziej niebezpiecznym jest tetrodotoksyna (ta trucizna jest obecna w ciele ryby Fugu, aby jeść go w żywności wymaga specjalnego przetwarzania).

Rockozubs są dość często zawarte w akwariach. Pojedynczy indywidualny gatunek może być utrzymywany nawet w małych akwariach, od 50 litrów. Żyją sporo czasu, jednak wymagają ciągłej opieki: regularnej substytucji wody, stabilnej temperatury, sztywności i pH. Tetradonty są raczej agresywni, zarówno przedstawicieli własnych gatunków, jak i innych ryb. W powstawaniu populacji akwarium należy wziąć pod uwagę tę właściwość.

Barakuda

Ryba morza czerwonego

Na wybrzeżu Izraela, zarówno Krasnomora, jak i Morza Śródziemnego, są barracuds. I znaleziono w takich ilościach, które ich roczne połów jest dziesiątki tysięcy kopii. O Barracuda idzie dużo legend. Piszą, że nie są mniej niebezpiecznymi drapieżnikami niż rekiny. Uważa się, że czasami ataki przypisywane rekinom były ogromne (do miliona osób!) Znaczki Barracud. Twierdzą, że barracony mogą rosnąć do 3 m długości, a ich waga sięga centr. Skaby Stablasts przez fakt, że kawałki Barracuda, a następnie szok i krwawienie, mogą prowadzić do najsmutniejszych konsekwencji. Prosty koszmar jakiegoś rodzaju pływa z naszego wybrzeża!

W rzeczywistości wszystko nie jest takie przerażające. 18 gatunków ryb jest wliczone w rodzinę barakadalnej. Wszystkie żyją w tropikalnych i subtropikalnych wodach świata oceanu w pobliżu powierzchni. W Red Sea - 8 gatunków, wśród nich Sphyraena Barracuda - Big Barracuda (maksymalna zarejestrowana wielkość ryb - 200 cm, waga - 50 kg, ale nie centr) i bararzedy są mniejsze. W gatunkach Morza Śródziemnego nie są tak wiele, tylko 4, z czego 2 przeniósł się tam z Morza Czerwonego wzdłuż kanału Suezu.

Najbardziej złowieszczy cholerny barracad - potężna dolna szczęka, daleko popierające dla górnej. Szczęki są wyposażone w potężne zęby - liczba małych, ostrych, jak brzytwy, zęby wykopują szczękę na zewnątrz, a wewnątrz istnieje wiele dużych zębów, podobnych do sztyftów. Big Barracuda Right ma reputację jako nienasycony drapieżnik. Wszyscy mieszkaniowi morskie, gorsze od niej - ryby, kalmary, duże krewetki, a nawet inne barracuds, mogą stać się jej zdobycz. Ofiarę jego ryb leży w zasadzce wśród kamieni i skał lub w zaroślach podwodnej roślinności. Ale dość często małe grupy atakują ławicy małych ryb. Stada zazwyczaj trzymają małe barracud i duże ryby - jeden. Atakują z dużą prędkością, w ruchu chwytając kawałki ciała potężnych szczęk. Kiedy kilku Barracud łączy się razem, jeżdżą drapieżnik do gęstej stada, zwiększając tym samym prawdopodobieństwo udanego ataku. Czasami pływaki ataku Barracuda i rybaków, przerażając je nie mniej niż rekiny. Ale autorytatywnie potwierdził fakty atakują trochę Barracuda. Zasadniczo przestraszonych pływaków wzięli prostą ciekawość ryb dla agresji.

Te ryby widzą bardzo dobrze, nawet w błotnistej wodzie, zauważają swoje ofiary wcześniej niż im, i ostrożnie wybierają przedmiot ataku. Zwykle nie zabijają dla przyjemności, ale atakują tylko to, co naprawdę jeść. Błędny atak na człowieka przejawia się w szybkim silnym uderzeniu, ale nawet silny kęs nie reprezentuje prawdziwego niebezpieczeństwa.

Wszyscy, którzy muszą szybko pływać w wodzie, bądź rybami, wielorybami lub okrętami podwodnymi, w obliczu problemu oporu medium. Barracuda wytwarza specjalny śluz, który zmniejsza turbulencję wody płynie wokół ciała ryb. Mniej niż jeden procent śluzu Barracuda rozpuszczonego w wodzie zmniejsza odporność o 44%.

Mrun

Ryba morza czerwonego

Moray - należą do rodziny morskich ryb. Łącznie Istnieje około 200 gatunków i 15 rodzajów. Istnieją całkowicie niewielkie gatunki Moray o długości około 11 cm i gigantów do 3 metrów długości i wagi do 30 kilogramów.

Moray mają długie ciało w kształcie węża bez płetwy piersiowej i brzusznej. Wszystkie rodzaje Muren - drapieżniki z potężnymi zębami.

Bardzo często Muren jest reprezentowany jako złośliwych bezwzględnych agresorów. W rzeczywistości wolą się ukrywać, ale nie atakować osoby. Wszystkie przypadki ataków wiązały się z samoobroną lub z nieprawidłową identyfikacją. Z reguły Murena atakuje tylko tych, którzy są zbyt blisko dziury, uporczywie prowadzą łuk pod kamieniami i koralami z rękami. Kolejną prawdziwą okazją cierpiącej na Muren - karmienie rękami podczas popularnych "atrakcji" dla turystów oferowanych przez lokalne firmy nurkowe. Faktem jest to, że Muren ma bardzo słaby wzrok i polegają głównie do ich poczucia zapachu, aby odróżnić jedzenie z palców do nich bardzo trudne. Z ukąszeniem Muren wisi na ofierze przez martwy uchwyt, jak przewoźnik byka, potrząsając swoją szczęką, powodując podarte rany z ostrymi zębami. Bezpłatne niezależnie nie mogą być bezpłatne, pomoże.

Łaciasty platerówki (ryby krokodyla)

Ryba morza czerwonego

W Morzu Czerwonym i z wybrzeża Azji Południowo-Wschodniej można znaleźć niezwykłe ryby, które wyglądają jak krokodyl. Nazywa się to - Krokodyl ryb. Oraz w mieszkaniu naukowym -.

Mieszka w pobliżu brzegu. Duże głębokości nie lubią. Rzadko widać na głębokości ponad 15 metrów. Najbardziej prawdopodobne miejsca jego siedliska - rafy koralowe. Lubi płaską czystą piaszczystą lub żwirową dno. Wagi kolorów piasku. Ale w zależności od siedliska może być "malowane" pod kamykami morskimi.

Dorośli ryb krokodyli ma długość 40-70 cm., Ale czasami jednak bardzo rzadko, koncerty znajdują się pod licznikiem! Na całym ciele ma bardzo ostre kolce. Do pewnego stopnia chronią go przed większych drapieżników. Ona jest również drapieżnikiem, a jego wygląd boli horror na kierowcach. Chociaż nie warto się bać. Chociaż został nazywany krokodylem, nie atakuje ludzi i generalnie prowadzi bardzo spokojny styl życia.

Dorosłe osoby zauważył płaskiej płaszczyzny są naprawdę bardzo niskie. Rzadko pływają - głównie są w jednym miejscu w stałej pozycji. Podobnie polowanie. Ta ryba częściowo rozpada się w piasku i zachowuje niesamowite bezruchowi w ciągu kilku godzin! Stadki beztroskich małych ryb pływają do niej szybko, nie podejrzewają niebezpieczeństwa. Po tym krokodyl rozpada się z miejsca i ostro chwyta pierwszą rybę nosową.

Na dużych grzbietach nie polują, ponieważ ma bardzo małe usta. Trudno powiedzieć, o której godzinie jest najbardziej aktywny, ponieważ taka "aktywność" (leżąca nadal na dole), jest osobniczą dla niej i dzień i noc. Ale najczęściej żywi się w nocy. Chociaż w jasnym czasie ryby krokodyli nie odmówi pływaków ani pełzających ekstrakcji.

Krasnogo Tilozur

Ryba morza czerwonego

Długo jako szczupak szczupaki unosi się w małych stadach w pobliżu powierzchni morskiej.

Rozmiar do metra. Zauważalne usta zębate. Podobnie jak zęby szczupaki są wyraźnie widoczne z boku. Mówi się, że ta ryba nie gryzienna poświęcenia i najpierw skeiny jej cienkie słabe usta. To dla niego, a nie dla szczupanej figury, nazywa się igłą rybną.

W rzeczywistości sposób polowania na Tilozura jest łatwiejsze - żeglowanie obok drobnych połowów jak antiaas, robi ostry ruch boczny z dziobem i przylega go z ostrymi zębami.

Wersja wirującej igły prawdopodobnie wydarzyła się z prawdziwego niebezpieczeństwa igły z belferami Tobast dla osoby.

Tilozura stada polują na małe ryby w pobliżu powierzchni morza. W tym samym czasie, czasami w łowce podniecenia przyspiesza mocno, wyskakuje z wody, a z dużą prędkością, wiele metrów nad muchami wody. Były przypadki, gdy w locie ryba została ranna przez dziób ludzi (także rybaków), losowo znalezionych na trajektorii lotu. Czasami ryby łamie szczękę i nie mniej niż osoba cierpi.

Ryby chirurga, nosorożce i niektóre inne mogą również skrzywdzić osobę. Mają solidne talerze w pobliżu ogona, które są używane do ochrony, ale mogą i przypadkowo skrzywdzić pływaków. Jeśli ryba zaczepiła skalpel kamery lub maski lub płetwy, mógł zostać ranny. Prawdopodobnie wiedziała o takim niebezpieczeństwie, a zatem nikt nie został ranny.