Shiten

Pochodzenie typu i opis

Shiten (Triopsidae) - rodzaj małych skorupiaków z Notostracę Sublit. Niektóre gatunki są uważane za żywe skamieniałości, pochodzenie, które ma początek pod koniec okresu węgla, a mianowicie 300 milionów. Lata temu. Wraz z mieczem harmonogram jest najważniejszym widokiem. Na ziemi mieszkają od czasów dinozaurów i nie zmienili się w ogóle od czasów, za wyeliminowanie zmniejszenia rozmiaru. Są to najstarsze zwierzęta istniejące teraz.

Pochodzenie typu i opis

Wygląd i funkcje

Zdjęcie: Shiten

Przybycie Notostracji obejmuje jedną rodzinę triopsydae i tylko dwa rodzaje - Triops i Lepidurus. Do lat 50. odkryto do 70 rodzajów tarczy. Wiele szacowanych gatunków opisano na podstawie zmienności morfologicznej. Były dwie ważne przegląd klasyfikacji rodziny - Linder w 1952 roku. i Longhurst w 1955 roku. - Poprawili wiele taksonów i zidentyfikowali tylko 11 gatunków w dwóch rodzajach. Ta taksonomia została przyjęta przez dziesięciolecia i została uznana za dogmat.

Wideo: Shield

Interesujący fakt: Późniejsze badania przy użyciu filogenetyki molekularnej, wykazano, że jedenaście uznanych gatunków ukrywają bardziej reprodukcyjnie izolowane populacje.

Scholdy jest czasami nazywany "Live Fossil", t. do. Skamieniałości należące do Substratu znajdowały się w rasach okresu węgla, gdzieś, 300 milionów lat temu. Taki, który przyszedł do nas, popękana tarcza (t. cancriformis), nie zmienił się niemal z okresu jurajskiego (około 180 milionów lat temu).

Skamieniały osłony w zakresie osadów geologicznych. Brak poważnych zmian morfologicznych, które miały miejsce, a rodziny na 250 milionów lat istnienia tych zwierząt sugeruje, że w tej formie Scholdy widział nawet dinozaury. Kazachartra - grupa zniknęła, znana tylko w skamieniałości triasowych i jurajskich z zachodniej Chin i Kazachstanu, jest ściśle związana ze schodami i może należeć do oderwania Notostracji.

Wygląd i funkcje

Gdzie mieszka shitel?

Zdjęcie: Jak wygląda tarcza

Shchars mają długość 2-10 cm, szerokiej skorupy z przodu i długiego cienkiego brzucha. Tworzy wspólną formę jak smaczny. Pancirus Dorso-brzuszny spłaszczony, gładki. Część przeciwna obejmuje głowę i dwie skaliste oczy, znajdujące się razem na skalowaniu głowy. Dwie pary anten są znacznie zmniejszone, a druga para jest czasami nieobecna. W ustach jamów zawierają parę anten simolesistycznych i bez szczęk.

Brzuszna strona buta pokazująca do 70 par nóg. Ciało zawiera dużą liczbę "pierścieni ciała", które wyglądają jak segmenty ciała, ale nie zawsze odzwierciedlają główną segmentację. Pierwsze jedenaście pierścieni ciała uzupełniają klatkę piersiową i noś jedną parę nóg, z których każdy ma również otwór narządów płciowych. W kobiecie jest modyfikowany, tworząc "torbę w górę". Pierwsza lub dwie pary nóg różnią się od reszty i prawdopodobnie funkcjonują jako władze sensowne.

Pozostałe segmenty tworzą jamę brzucha. Liczba pierścieni korpusowych różni się zarówno wewnątrz gatunków, jak i między różnymi typami, a liczba pary nóg na pierścieniu ciała może osiągnąć sześć. Nogi stają się stopniowo mniejsze wzdłuż brzucha, aw ostatnich segmentach w ogóle nie brakuje. Żołądek kończy się zbiornikiem i parą długich, cienkich, wielokierunkowych gałęzi ogonowych. Forma Telsona zmienia się między dwoma rodzajami: Lepidurus zaokrąglił projekcję rozciąga się między gałęziami ogonkowymi, a nie ma takiej projekcji w triopach.

Interesujący fakt: Niektóre gatunki mają zdolność do malowania różowo, gdy w ich krwi występuje duża ilość hemoglobiny.

Kolor buta jest częściej brązowy lub szarawy żółty. W bliższej stronie brzucha w zwierzęciu, wiele małych filmów podobnych do włosów (około 60), które są rytmicznie poruszające się i pozwala osobom do wysyłania żywności do ust. Osoby samce i żeńskie różnią się zarówno wielkością, jak i morfologią. Mężczyzna, z reguły, mają nieco dużą długość powłoki i mają większe dodatkowe antenatory, które mogą być używane jako zaciski podczas hodowli. Ponadto samice mają torbę z jajkami.

Teraz wiesz, jak wygląda tarcza. Zobaczmy, gdzie ta kołysała się.

Gdzie mieszka shitel?

Co jest zasilane gówno?

Zdjęcie: zwykła tarcza

Tarcza znajduje się w Afryce, Australii, Azji, Ameryce Południowej, Europie (w tym Wielkiej Brytanii), a także w niektórych częściach Ameryki Północnej, gdzie klimat jest odpowiedni. Niektóre jaja pozostają nienaruszone od poprzedniej grupy i wykluć, gdy deszcz sami się podniesie. To zwierzę spokojnie przystosowane do istnienia na wszystkich kontynentach z wyłączeniem Antarktydy. Występuje na większości wysp w cichej, Atlantyku, Oceanach Indyjskich.

Obszar zmiany jest w:

 • Eurazja, żyje wszędzie 2 typy: Lepidurus APUS + Triops Cancriformis (Summer Shield);
 • Ameryka, gatunki, takie jak Triop Longicaudatus, Triops NewBerii i Dr.;
 • Australia, żyć wszędzie kilka podgatunków, pod jednoznaczną nazwą triops australiensis;
 • Afryka stała się domem dla Rodzaju - Triops Numidicus;
 • Triops Granarius typ wybrał Republika Południowej Afryki, Japonia, Chiny, Rosja i Włochy. Harmonogram występuje na całym świecie w słodkowodnych, nawadniających soli lub solonych zbiornikach wodnych, a także w małych jeziorach, torfowiskach i wrzosie. W polach ryżowych typ triopsów Longicaudatus jest uważany za szkodliwy organizm, ponieważ rozcieńczy osad, zapobiegając przedostawaniu się sadzonek ryżowych.

W mainstone znajdują się na dole ciepła (średnia z 15 - 31 ° C) zbiorniki. Wolą także żyć w wysoce alkalicznych wód i nie mogą znieść pH poniżej 6. Baseny wodne, w których mieszkają, muszą oszczędzać wodę w ciągu miesiąca i nie doświadczają znacznych zmian temperatury. W ciągu dnia, koszula można znaleźć w ziemi zbiornika albo w grubszym, roe i zbierając żywność. W nocy wychodzą w Ile.

Co jest zasilane gówno?

Cechy charakteru i stylu życia

Zdjęcie: Pęknięta tarcza

Harmonogram są wszystkożerne, również wpłacają jako drapieżniki w swojej niszy, idąc wszystkie zwierzęta, które są mniej. Oracle, z reguły preferuj dozorcy zwierząt, nie warzyw, ale będzie coś. Larwy owadów, a także różne zooplankton, także temat ich uzależnień dietetycznych. Wolą larwy komarów w porównaniu z larwami innych owadów.

Interesujący fakt: Podczas niewłaściwego jedzenia niektóre rodzaje ośrodków kurortu do kanibalizmu, piją młode osoby lub wykorzystują swoje procesy piersi do filtrowania żywności do ust. Rodzaj wycieczek Longicaudatus jest szczególnie umiejętnie żucia korzeni i liście kiełkujących roślin, takich jak ryż.

Podstawowe statki znajdują się w ciągu dnia, przeklinając w glebie w poszukiwaniu żywności. Są aktywnym dniem, ale dla owocnej rozrywki potrzebują oświetlenia. Zdarza się, że tarcza jest na powierzchni wody odwróconej z brzuchem. Nie jest jasne, co wpływa na takie zachowanie. Początkowa teoria braku tlenu nie została potwierdzona. Takie zachowanie w osłonie obserwuje się w wodzie nasyconym tlenem. Prawdopodobnie dlatego zwierzę szuka posiłku, bakterie nagromadzone na powierzchni.

Niektóre pasożytnicze bakterie tego rodzaju echosite. Longicaudatus jako organizm - gospodarz. Ponadto w wyniku stałego kopania tego skorupiaka w podłożu stawowym i podnosząc osad. Napisz, jak wiesz, znacznie zmniejszając wielkość populacji komarów, spożywając ich larwy.

Cechy charakteru i stylu życia

Struktura społeczna i reprodukcja

Zdjęcie: Summer Shield

Zaplanuj stosunkowo pojedyncze gatunki, ich osoby znajdują się oddzielnie w różnych dziedzinach zbiorników wodnych. Wynika to z wyższego poziomu drapieżnego, powstającego, gdy są w dużych grupach. Te małe skorupiaki używają przydatków o nazwie Phillopodów, aby poruszać się do przodu w wodzie. Stale się poruszają w ciągu dnia i znajdują się przez pływającą wodę.

Te skorupiaki mają egzopody, które pozwalają im kopać w brudu w poszukiwaniu żywności. Są bardziej aktywni w ciągu dnia. Badania wykazały, że harmonogram może zmniejszyć poziom metabolizmu w czasie, gdy żywność staje się wystarczająca, lub gdy inne warunki środowiskowe są niekorzystne. Stale opierają się, szczególnie często upuszczają ich bliską skorupę na początku życia.

Są najprawdopodobniej wykorzystywane do identyfikacji spożywczych i potencjalnych partnerów do identyfikacji żywności i potencjalnych partnerów (jeśli odtwarzanie występuje w ścieżce seksualnej). Za oczami jest grzbiet, korpus potyliczny, który najprawdopodobniej będzie stosowany do chemereceptacji, czyli, aby dostrzec zachęty chemiczne wewnątrz ciała lub w środowisku.

Harmonogram ma stosunkowo krótki okres życia, zarówno na wolności, jak iw niewoli. Ich średnia długość życia na wolności wynosi od 40 do 90 dni, jeśli tymczasowy zbiornik nie wyschnie wcześniej. W niewoli może żyć średnio od 70 do 90 dni.

Struktura społeczna i reprodukcja

Naturalni wrogowie shtami

Zdjęcie: para

W ramach Sub-Trainer Notostraca, a nawet w odmianach, istnieją znaczne różnice w metodzie reprodukcji. Niektóre populacje są pomnożone przez seksualnie, inni demonstrują samowe dowody kobiet, a trzeci są hermafrody łączącą obie płci. Dlatego też częstotliwość samców w populacjach różni się znacznie.

W seksownej populacji plemnik opuszcza ciało mężczyzny przez proste pory, a nie ma członka seksualnego. Torbiele są produkowane przez kobietę, a po przetrzymywaniu w sipie w kształcie miski. Torbiele są trzymane przez kobietę tylko przez krótki czas przed układaniem, a larwy rozwijają się bezpośrednio bez przechodzenia przez metamorfozę.

Kobieta trzyma jajka w jajkach na jaja przez kilka godzin po zapłodnieniu. Jeśli warunki są korzystne, żeński stawia białe jajka / torbiele na różnych podłożach obecnych w zbiorniku. Jeśli warunki nie są korzystne, żeński modyfikuje jaja, aby przejść do stanu odpoczynku i nie wydostają się, dopóki nie poprawi. W każdym przypadku pierwszy etap larwalowy po złożeniu jest metanazus (etapy larwowe skorupiaków).

Na tym wczesnym etapie są pomarańczowe i mają trzy pary kończyn i jedno oko. Kilka godzin później tracą egzoszkielet, a Telson zaczyna formować w Planktonie. Po 15 godzinach larwa ponownie traci egzoszkielet i zaczyna przypominać miniaturową specjalną zmianę dla dorosłych.

Nieletni potomstwo kontynuuje Molt i stać się dorośli w ciągu najbliższych kilku dni. Siedem dni później skorupiaki nabywa kolor i kształt osoby dorosłej i mogą odłożyć swoje jaja, ponieważ osiągnął pełną dojrzałość seksualną.

Naturalni wrogowie shtami

Populacja i status formy

Zdjęcie: Jak wygląda tarcza

Te małe skorupiaki są głównym źródłem pożywienia ptaków wodnych. Wiele gatunków ptaków Hunt Torbiet i dorosłych. Ponadto żaby leśne i inne rodzaje żab, często polują na tarczy. W czasach, gdy jedzenie nie wystarczy, te skorupiaki mogą uciekać się do kanibalizmu.

Aby zmniejszyć przewidywanie, statki dążą do samotnego, stając się mniejszym celem i mniej zauważalnym niż duża grupa. Ich brązowy kolorystyka działa również jako kamuflaż, łączący się z osadem na dole ich zbiornika.

Do głównych drapieżników, którzy grają na tarczy, obejmują:

 • ptaki;
 • żaby;
 • ryba.

Harmonogram jest uważany za sojuszników osoby przeciwko wirusowi Nilu Zachodniego, ponieważ osoby spożywają larwy komary. Są one również używane jako broń biologiczna w Japonii, biorąc chwasty na polach ryżowych. T. Cancriformis jest częściej używany w tym celu. W Wyoming, obecność t. Longicaudat zwykle wskazuje na dobrą szansę na wylęganie żab.

Zakupione Shchars są często zawarte w akwariach i karmienia na diecie składającej się głównie z marchew, granulek krewetek i wysuszonych krewetek. Czasami żywią żywych krewetek lub dafni. Ponieważ mogą jeść prawie wszystko, są one również karmione zwykłym obiadem, krakerami, ziemniakami itp.

Populacja i status formy

Shiten

Zdjęcie: Shiten

Nie ma nic groźnego. Są starożytnymi mieszkańcami planety Ziemi i przez wiele lat przystosowane do przetrwania w najbardziej niekorzystnych warunkach. Osłona torbieli przenoszą się do ogromnych odległości ze zwierzętami lub wiatrem, w ten sposób rozszerzając ich zakres i zapobiegający wyglądowi oddzielnych populacji.

Po wystąpieniu korzystnych warunków, tylko część populacji torbielowej zaczyna się rozwijać, co zwiększa ich szansę na przetrwanie. Jeśli rozwinięte osoby dorosłe zginęły, nie pozostawiając potomstwa, pozostałe torbiele mogą spróbować ponownie rozpocząć. Suszone torbiele niektórych rodzajów tarczy są sprzedawane w rozcieńczaniu jako zwierzęta domowe w akwarium.

Wśród entuzjastów torbieli są najbardziej popularne:

 • Widok amerykański - t. Longicaudatus;
 • Europejczyk - T. Cancriformis
 • Australijski - T. Australiensis.

Inne gatunki występujące w niewoli obejmują t. Newerryi i T. Granarius . Formy Red (Albinone) są dość powszechne wśród entuzjastów i stali się bohaterami wielu filmów na YouTube. Harmonogram bezpretensjonalny w treści. Najważniejsze jest to, by pamiętać, że potrzebują małego piasku jako gleby, a oni nie są konieczne, aby umieścić ryb, t. do. Małe ryby, które mogą jeść, a duże je je.

Shiten - starożytne zwierzęta, które w okresie triasowym osiągnęły długość dwóch metrów. W dużych zbiornikach wodnych stały się ważnym składnikiem łańcucha żywności. Należy pamiętać, że mogą zaszkodzić FES i małą rybę, a także inne skorupiaki.