Krab kamchatsky

Pochodzenie i opis

Krab Kamchatsky Jest również określany jako królewski ze względu na ich imponujące rozmiary. Dolny mieszkaniec morski jest interesujący jako gatunki biologiczne, reprezentuje odsetki z ekonomicznego punktu widzenia, ponieważ jest przedmiotem połowu komercyjnego. Siedlisko jest szeroki. Krab Kamchatsky — Jeden z niewielu przedstawicieli zoo, pomyślnie przeszedł proces sztucznego przesiedlenia.

Pochodzenie i opis

Wygląd i funkcje

Zdjęcie: krab Kamczatka

Kamczatka Krab (Paralithody Camtschathicus) jest zobowiązany do nazwy podobieństwa zewnętrznego do krabów, jednak zgodnie z klasyfikacją zoologiczną, wystąpił w procesie rozwoju ewolucyjnego z raka kołyski związany z rodziną CRABID, wspólnego rodzaju paralithodes genus.

Główna różnica od krabów jest skrócona i ukryta pod skorupą, piątą parę pieszych stóp, a także niewłaściwy kształt, z paneli chitinowych asymetryczny brzuch w samicach. Krótka para kończyn w raka pustelnika służy do utrzymywania powłoki. W procesie ewolucji krab Kamczatka przestał żyć w zlewie, a zatem zniknął potrzebę go trzymać. Piąta para nóg używana do oczyszczenia skrzela.

Krab porusza się z czterema parami kończyn, przenosząc je z kolei. Porusza się z dość dużą prędkością, kierunkiem ruchu w tym widoku z boku.

Na spodni, zamontowany i skrócony, są małe płytki i mikrony, asymetria lokalizacji potwierdza pochodzenie przegubowe z gatunków, które brzuch jest skręcony w formie spiralnej.

Wideo: Kamczatka krab

Poczucie dotyku i zapachu są wyposażone w przedni anten z wrażliwymi cylindrami umieszczonymi na nich. Ta funkcja gatunków ma znaczący wpływ na zachowanie żywności, pomagając w znalezieniu i wyborze żywności.

Jak rośnie indywidualna zmiana szkieletowa jest pokazana lub molting. Częstotliwość linii na początku życia, zwłaszcza w okresie rozwoju, larwy są wysokie i występują znacznie rzadziej, do 1-2 rocznie w dorosłym indywidualnym, a do końca życia tylko 1 raz w dwóch Lata. Jak często należy kraby, regulować specjalne gruczoły znajdujące się na łodygach oczu. Przed zresetowaniem starej ramki miękkie części segmentowego są już zakryte, ale z marszczą. Żyje Kamczatka na średnio około 20 lat.

Wygląd i funkcje

Gdzie żyje Kamchatsky Crab?

Zdjęcie: Kamczatka na żywo

Ciało kraba składa się z dwóch części — Handshadows pod osłoną ochronną i brzuch pochylony pod opaską. Oczy chronią wiszące rolkę karcarową lub dziob. W Carpakach są ostre ochronne igły spitowe, z których 6 znajdują się nad sercem i 11 powyżej obszaru żołądka.

Oprócz funkcji ochronnej pancerz wykonuje również funkcję podpora i egzoszkielet, po wszystkim, włókna mięśniowe są zapinane od wewnątrz. Na bocznych powierzchniach skorupy ramy są organy oddechowe — skrzela. Układ nerwowy jest reprezentowany przez łańcuch zamkniętego węzłów nerwowych znajdujących się na spodzie zabytków i brzucha. Serce jest w tyle, a żołądek znajduje się w głowie.

Pięciu pól nóg, aby przenieść krab tylko cztery. Zmniejszona piąta para jest ukryta pod skorupą i jest używana do oczyszczania skrzeli.

Interesujący fakt. Wykorzystanie pazurów w krabie Kamczatka różni się w zależności od rodzaju wykonywanej funkcji. Lewy kraba Culley tnie żywność do miękkiego, a prawe miażdży stałe — Bohaterowie morskie mieszkające na dole, umywalki różnych mięczaków. Rozmiary pazurów są różne, jest większa, właściwa rzecz, która wykonuje więcej ciężkich prac.

W szerokości samców w zależności od 16 do 25 cm, a masa osiąga 7 kg. Około 1,5 m odległość między końcami długich nóg wśród największych osób. Samice mają mniejsze rozmiary — Sprawa do 16 cm, średnia waga 4 kg. Różni się kobietę również obecność okrągłego i nieregularnego kształtu brzucha.

Kolor zbroi Kamczatki jest czerwony z brązowym odcieniem, na bocznych powierzchniach znajdują się sekcje i plamy w postaci plamek koloru fioletowego, kolor kraba jest lżejszy — Od białego do żółtawy.

Gdzie żyje Kamchatsky Crab?

Co karmi krab kamchatka?

Zdjęcie: Duży krab Kamczatka

Szeroka dystrybucja odnotowuje się w północnej części Oceanu Spokojnego, gdzie wyartykułowany z tego gatunku jest bardziej zgodny z obszarem Kamczatki w Morzu Okhotsk, a także w Bering. Krab i amerykańskie wybrzeże w Bristolu w Bristol, Bay Norton i w pobliżu Wysp Aleut. W japońskich siedliskach morskich oznaczonych południową stroną.

Interesujący fakt. Biologowie Związku Radzieckiego opracowali i wdrożyli przeniesienie widoku w Morzu Barents.

Nowe warunki środowiskowe różnią się od zwykłych warunków naturalnych siedlisk (poniżej soli fizjologicznej wody, zakresów temperatur, rocznej trybu zmiany temperatury). Proces szkolenia teoretycznego wystąpiło od 1932 r., Wywołane przez główny cel — osiągnąć zysk ekonomiczny do połowu w swoich wodach, unikając wysokiej konkurencji z Japonii i innych krajów.

Pierwsze próby transportu krabów zostały przeprowadzone przez koleję i nie powiodło się — Wszystkie osoby zginęły, czas na drodze był długa, trwała ponad 10 dni. Po tym w latach 60. transport został przeprowadzony przez lotnictwo, które zajmuje krótki czas. Zatem zostały dostarczone i zaaklimatyzowane pierwszej partii stawonogów. Później, w latach 70. transport wystąpił już w specjalnie wyposażonych samochodach i był najbardziej udany.

Obecnie w wyniku procesu uniwersytetu w Północnym Atlantyku utworzono niezależną jednostkę populacyjną o wysokiej uzupełnieniu i numerze samoregulacji. Jest przemysłowy połów dużych mężczyzn. Złapki młodych osób i kobiet jest zabroniony.

Co karmi krab kamchatka?

Cechy charakteru i stylu życia

Zdjęcie: Kamczatka Królewska Krab

Jedzenie dla tego gatunku jest bardzo zróżnicowane, a krab jest z natury wszechmrzejszym drapieżnikiem.

Urządzenia spożywcze są mieszkańcami dna morskiego:

 • różnorodność mięczaków;
 • plankton;
 • robaki;
 • Jeże morskie;
 • okłady;
 • Ascisia;
 • Mała ryba;
 • Gwiazdy morskie.

Młodzi zjada:

 • algi;
 • organizmy hydrauliczne;
 • robaki.

W trakcie życia przedstawiciele tego gatunku tworzą ogromne ruchy z przeznaczeniem. Przeprowadzka z jednego ekosystemu do innych produktów spożywczych staje się dominujący w określonym systemie.

Potężne pazury służą jako doskonałe narzędzie, a krab łatwo wytwarza niezbędne jedzenie. I zabijając ofiarę, krab nie je całkowicie, a większość jej masy znika. Używaj krabów w żywności, również pozostałości ryb i innych organizmów morskich, mówiąc jako oczyszczacz wody. Po podżegu kraba w wodzie nordyckich mórz nadal nie ma jednoznacznej opinii na temat wpływu migranta do lokalnych biosystemów.

Niektórzy naukowcy krytykują eksperyment, obawiając się obecności i liczby rodzimych gatunków mieszkańców nordych morza, z którymi Kamczatka konwersuje w potrzebach i zapiętych. W końcu masowo pewne rodzaje organizmów, krab może prowadzić do ich wyczerpania, a nawet zniknięcia. Inni naukowcy zatwierdzają reagując na wyniki wprowadzania, podkreślają nacisk na zyski ekonomiczne.

Interesujący fakt. W różnych okresach ich cyklu życia stawonogi preferują różne jedzenie. Na przykład osoba, która w niedalekiej przyszłości istnieje molting, korzystnie wybrać organizmy o wysokiej zawartości wapnia, takich jak Oskulkin.

Cechy charakteru i stylu życia

Struktura społeczna i reprodukcja

Zdjęcie: krab Kamczatka

Trwałe fragmentaryczne ramy, obsługa i wsparcie, jednocześnie utrudnia wzrost między momentami jego zmiany. Zwierzę rośnie dopiero w krótkim czasie (zwykle nie więcej niż 3 dni), gdy stara stała rama jest resetowana, a nowy bardziej miękki i bojny nie zakłóca szybkiego wzrostu rozmiaru. Po wysokości wzrostu osłona chitinistyczna jest intensywnie namoczona solami wapniowymi, a całkowity wzrost zatrzymuje się do kolejnej molowania.

Częstotliwość przeniesienia powłoki różni się wraz z przebiegiem życia:

 • do 12 razy po utworzeniu larwy w ciągu roku;
 • do 7 razy, już w drugim roku życia;
 • 2 razy w ciągu roku w okresie życia od trzeciego do dziewiątego roku jednostki;
 • 1 czas od dziewiątej do dwunastego roku życia;
 • 1 raz od dwóch lat, począwszy od trzynastu lat i do końca życia.

Podczas Mollingu zwierzę stara się znaleźć schronisko w wgłębieniach lub pęknięciach skalnych, ponieważ staje się bezbronny bez stałej ramy.

Interesujący fakt. Linka wpływa na nie tylko zewnętrzną pokrywę kraba, aktualizację narządów wewnętrznych — Przerosły, żołądek i jelit są zaktualizowane skorupy. Wiązki i ścięgna, z którymi włókna mięśniowe są przymocowane do egzoszkieletu, są również zamieniane. Tkaniny odświeżania i serca.

Przedstawiciel tego gatunku jest dość aktywny artystyczny, stale popełnia ruch migracji. Trasa ruchu nie zmienia się, powtarzając ponownie ponownie. Powodem migracji jest zmiana sezonowa w temperaturze wód i obecności pasz, a także instynkt reprodukcji.

Tak więc, z początkiem zimy krab jest obniżony wzdłuż dolnej wody w głębokiej ilości w zakresie 200-270 m. Z ociepleniem powraca do ciepłego i wypełnionego próbką. Migrujące kraby masowo, zbierając w grupach o różnych numerach. Malety, które osiągnęły dekadę, a siedem lub osiem-letni samice są gotowe do rozmnażania.

Struktura społeczna i reprodukcja

Naturalni wrogowie krabów Kamczatki

Zdjęcie: Krab morski Kamczatka

Po wystąpieniu wiosny mężczyźni zaczynają drogę do płytkiej wody. Samice poruszają się w tym samym kierunku, ale oddzielne grupy. Samica nosi już dojrzewają jaja na nogach znajdujących się w brzuchu. Bliżej płytkiej wody z policzków pojawiają się larwy i są wykonywane przez przepływ. W narządach narządów płciowych kobiet w tym momencie utworzono już nowy kawior, który będzie tylko w zapaleniu.

Z początkiem molowania osobników obu płci zbliża się i stanowią charakterystyczną postawę — Mężczyzna z obiema przytulaniem trzyma kobietę, przypominającą argumentowi rąk. Trzymanie się trwa do końca Moltu, czasami mężczyzna pomaga wybranym ładunkiem ze starej ramy. Po zakończeniu MOLT (średnio od trzech do siedmiu dni) taśma z komórkami płciowymi zostanie wydana — Plemnik, który jest zamocowany na nogach. Mężczyzna, po podążaniu za misją jest usuwane, a także linie.

Po pewnym czasie (od kilku godzin do kilku dni) kobieta zamiata jaja (od 50 do 500 tysięcy), którzy spotykają się z męską wstążką. Specjalna lepka substancja zbiera jaja i przywiązuje do sklepienia na nogach brzusznych kobiet, gdzie przekazują cykl rozwoju do następnej wiosny, przez 11 miesięcy. Kobieta wyciąga kawior tylko raz w roku, wiosną, mężczyźni mogą wykonywać proces krycia z kilkoma kobietami.

Tylko dwa miesiące od kawioru larw znajdują się w warstwach wodnych i jest przenoszony na przepływ, na tym etapie rozwoju, do 96% larw. Po przetrącaniu larw zejdź na dół, w zaroślach glonów, gdzie mieszkają trzy lata. Często występują molty, przechodzą kilka etapów rozwoju. Potem młodzi ludzie idą na dolne platformy piaszczystej przyrody. Migracja zaczyna się po osiągnięciu 5-latka, czasami 7 lat.

Naturalni wrogowie krabów Kamczatki

Populacja i status formy

Zdjęcie: Royal Crab

Naturalni wrogowie u dorosłych głównych przedstawicieli widoku są trochę, ponieważ krab ma doskonałą ochronę — Niezawodna i najsilniejsza skorupa, która dodatkowo jest pokryta ostrymi igłami. Tylko duże ssaki morskie są w stanie opanować dorosłego kraba.

Wyniki mniejszych rozmiarów mają większą liczbę wrogów, wśród nich:

 • Drapieżne ryby;
 • Pacific Cod;
 • halibut;
 • wydra morskie;
 • Byki;
 • Octopuses;
 • Obserwuje się kraby o dużych rozmiarach, różnych typów (intaspcyficzne kanibalizm).

W okresie Mollingu, krab staje się absolutnie wrażliwy i jest zmuszony szukać schronienia. Jednak osoba nie ma zastosowania do naturalnych wrogów gatunków, biorąc pod uwagę niekontrolowane połowy połowów, kłusowniczy połów, stać się ciekawym człowiekiem wroga ma każdą szansę. Dlatego na poziomie państwowym kwoty są ustalane dla połowu Royal Articraft, aby zmaksymalizować starannie używać rezerw populacji, bez podważenia ich liczby i zdolności do przywracania.

Działania człowieka pośrednio negatywnie wpływa na mieszkańców morskich, w szczególności kraba Kamchatka. Przemysłowe odpady chemiczne, plastikowe produkty ropy naftowej zanieczyszczają przestrzenie morza i oceanów, negatywnie wpływające na całą florę i faunę. W rezultacie cały typy są narażone na wyczerpanie lub są na skraju wyginięcia.

Populacja i status formy

Krab kamchatsky

Zdjęcie: Big Royal Crab

Migracja królewskiego kraba występuje w grupach osób, z samic i mężczyzn poruszają się oddzielnie, spotkanie tylko raz w roku, wiosną, do krycia. Młodzi ludzie poruszają się również oddzielnie, tworząc grupę młodych ludzi. Ludność kraba w dzielnicy Kamczatki jest obecnie znacznie zmniejszona, z tych samych powodów na dużą skalę i niekontrolowany połów połowowy.

W morzu Barents, gdzie wystąpiła sztuczna forma gatunków, sytuacja jest odwrotna. Ze względu na brak wielu naturalnych wrogów regulujących numer, Royal Artistic Spread szybko rozprzestrzenił się na całym terenie przybrzeżnego Morza Barentów. Zgodnie z przybliżonymi obliczeniami liczba ludności w 2006 roku była ponad 100 milionów osób i nadal rośnie.

Predator-Polyfag szybko eksterminuje rdzennych typów wielu skorupiaków, mięczaków i innych, które słusznie powodują kontynuowanie istnienia zrównoważonego ekosystemu w morzu Barents w wielu biologów.

Od 2004 r. Rosja zaczęła produkować połowów. Dopuszczalne objętości połowów są definiowane co roku na podstawie istniejącej sytuacji w zamierzonej liczbie ludności.

Krab Kamchatsky Ciekawy segment, ze specjalnym cyklem rozwoju. Przedstawiciele tego gatunku pomyślnie przeszli proces wnętrza i aklimatyzacji w Morzu Północnym Barents. Jak wpływać na integralność ekosystemu morskiego w przyszłości, naukowcy przewidują inaczej.