Szerokooki rak rzeki

Pochodzenie typu i opis

Wiele Szerokooki rak rzeki Podpisz nie tylko wygląd, ale także smak. Ale niewiele osób wie, że to wąsy jest bardzo starożytne, żył do naszego czasu od okresu jurajskiego, więc widziałem nawet dinozaurów nawet dinozaurów. Należy zauważyć, że od tych starszych porów zewnętrznych, rak się nie zmienił, zachowując swoją prehistoryczną osobowość. Analizujemy różne etapy źródeł utrzymania, opisujemy charakterystyczne funkcje zewnętrzne, opowiedz o nawykach i moralności tego niesamowitego mieszkania słodkiej wody.

Pochodzenie typu i opis

Wygląd i funkcje

Zdjęcie: Rak rzeki Wideweight

Szerokooki rak rzewy - przedstawiciel oddziału dziesiątkich nowotworów z rodziny skorupiakowej pod nazwą łacińską Astacidea. Napięcia skorupiaków można nazwać rozległym oderwaniem klasy wyższych raków, który zawiera 15 tysięcy nowoczesnych gatunków i 3 tysiące skamieniałości. Jak już zauważył, rak rzeczny zamieszkał naszą planetę kolejne 130 milionów lat temu (w okresie jurajskim), co czyni go jeszcze bardziej niesamowitym i interesującym do nauki. Byłoby bardziej poprawne, aby nazwać to słodkowodną, ​​t.do. Jest w takiej wodzie, którą żyje. Dyszedł był szeroko z powodu szerokiego ogromnego pazura, w ten sposób odnosząc się do jego różnicy od wąskiej rzeki faceta.

Wideo: Rak rzeki Wideweight

Oprócz różnic w szerokości pazura, szeroki rak na stacjonarnym palcu od wewnątrz jest wycięcie z ostrymi zagłębieniami, wąską głową Conifer. Kobieta bardziej miniaturowy niż rak męski. Cleasy są również zauważalnie mniejsze, ale ma szerszy brzuch. Ponadto dwie pary nóg brzucha w kobiecej są w stanie słabo rozwiniętych, w przeciwieństwie do tych samych nóg mężczyzn.

Ogólnie rzecz biorąc, szeroki rak rzeczny ma dość duże, masywne, szczelne tułowia, które obejmuje silną skorupę ich chityny. Nie trudno odgadnąć z imienia oddziału, że rak ma pięć par chodzenia. Pierwsze dwie pary są reprezentowane przez pazury. Jeśli rozmawiamy o wymiarach tego skorupiaka, można go nazwać największym mieszkańcami raków słodkowodnych w naszym kraju. Średnia wielkość żeńskich osób wynosi około 12 cm, a mężczyźni - od 15 do 16 cm. Niezwykle rzadki, ale są samce o długości do 25 cm i ważyć około dwieście gramów. Takie rozmiary i waga osiąga pastelę bardzo starości, które mają około dwudziestu lat, dlatego są takie kopie rzadko.

Wygląd i funkcje

Gdzie powszechny rak rzeczny?

Zdjęcie: Szerokiego raka rzeki w przyrodzie

Jeśli wszystko jest jasne z rozmiary raka, jest inny, jest inny, wszystko zależy od lokalizacji dystrybucji dystrybucji.

On może być:

 • Ciemna oliwka;
 • Zielonkawo-brązowy;
 • Iscin-brown.

Nowotwory mają doskonały talent maskujący, więc kompetentnie łączą się z kolorem dna zbiornika, gdzie mają stałe miejsce zamieszkania. Patrząc na raka, natychmiast zauważalny jest, że jego tułowia składa się z dwóch głównych części: pompowane, składające się z segmentów głowy i mostka (miejsce, w którym są łączone, można zaobserwować na grzbietowym) i brzeźnie szczelne, które kończy się szerokim ogonem część. Opaska, jak zbroja, chroni mocną skorupę Chitina.

Powłoka odgrywa rolę szkieletu RACH, w którym wszystkie narządy wewnętrzne są ukryte, służy również jako mocowanie dla mięśni skorupiaku. Długie anteny wąsy są natychmiast uderzające, które są bardzo wrażliwe i wykonują funkcję węchową i dotykową. W ich fundamencie znajdują się organy równowagi Rach. Druga para wąsów jest znacznie krótsza, jest używany tylko do światła. Głowa Rachie zaczyna się od ostrego występu o nazwie mówni. Z jego boków znajdują się w wgłębieniu wypukłych oczu czarnych. Wygląda na to, że oczy raka rosną na cienkich łodygach, które posiadają mobilność, więc przegląd wąsów przyzwoi się, nie ukryje nic.

Interesujący fakt: WROCK Oczy typu facet, t.MI. składa się z kilku tysięcy małych oczu (około 3000 sztuk).

Usta raka to raczej skomplikowane urządzenie, które składa się z różnych kończyn:

 • jedna para żuchwy, które są górnymi szczękami;
 • dwie pary machunków działających jako dolne szczęki;
 • Trzy pary maksiliped, inaczej nazywają się powieściami.

Najnowsze stopy raka nazywane są małże, działają jako chwytanie, trzymające się i obronne urządzenie. Poruszać się, rak potrzebuje jego długiego spaceru nóg w liczbie czterech par. Są w segmentowej i większej ilości kończyn o nazwie brzucha. Są one niezbędne do układu walki oddechowej. Ich raki są używane do podgładzonej wody bogatej. Osoby kobiece są obdarzone inną parą biwerowych kończyn wymaganych do zatrzymywania kultowych

Przylądek jest natychmiast zauważalny, ponieważ jest dość przedłużony i duży. Jego ostatnim bardziej płaskim segmentem nazywa się Telson, jest bardzo pomocny w pływaniu, który jest wykonywany przez tył. Nic dziwnego, że mówią, że raki, precyzyjnie, obcasy. Pocieranie ogona w sobie ruchy pionowe, rak błyskawicznie jest wycofany z miejsca, w którym poczuł zagrożenie.

Gdzie powszechny rak rzeczny?

Co karmi szeroki rak rzeczny?

Zdjęcie: Rak rzeki o szerokim oczach w wodzie

Szerokooki rower rzeki wybrał Europę, wyjątek jest tylko Grecja, Hiszpania, Portugalia i Włochy, na terytorium tych państw nie jest znaleziony. Ludzie sztucznie osiedlili go w zbiornikach Szwecji, gdzie był doskonale wyposażony i zapięty, dostosowując się do nowych miejsc egzystencji. Arthropods osiadł na zbiornikach wodnych znajdujących się w basenie Morza Bałtyckiego. Rak w takich krajach byłego Związku Radzieckiego, np. Litwy, Estonii i Łotwy. Ten rafy wygląd na terytoriach Białorusi i Ukrainy. Jeśli chodzi o nasz kraj, tutaj rak spotyka się głównie na północnym zachodzie.

Rak o ​​szerokim oczach uwielbia płynącej świeżej wody. Swobodnie i dość nasycona jest czuje się tam, gdzie woda ogrzewa do 22 stopni w lecie. Zanieczyszczone rakiem zbiorniki wodne unikają, więc jego rozliczenie w określonym miejscu wskazuje czystość wody, która wyróżnia tego widoku z wąską krewną, która może żyć w brudnych wodach. Powszechny rak nie tylko w płynnych zbiorach wodnych, można go interpretować w stawie, a w jeziorze głównym jest to, że warunki środowiskowe są korzystne tam. W przypadku pobytu stałego rak wybiera głębokość od półtora do pięciu metrów.

Interesujący fakt: Potrzebne raka korpusy wodne w wystarczającym stopniu zatężono przez tlen, zawartość wapna powinna być również normalna. Z niedoborem pierwszego czynnika rak nie może przetrwać, a niewielka ilość druga prowadzi do spowolnienia w ich rozwoju.

Craky są bardzo wrażliwe na wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia wody, zwłaszcza chemikaliów. Nie lubią dna, obficie pokryty szlamem. W przypadku stałego wdrożenia wybrano podwodne miejsca, gdzie wiele rodzajów korzeni korge, wgłębień, kamieni i drzew korzeni. W takich zacisznych narożnikach wygodne miejsca wiarygodne schronienie. Gdzie temperatura wody nie osiąga 16 stopni, nowotworzy nie mieszkają, ponieważ w takich fajnych warunkach tracą zdolność do rozmnażania.

Teraz wiesz, gdzie jest szeroko rozpowszechniony rak rzeczny. Zobaczmy, co je.

Co karmi szeroki rak rzeczny?

Cechy charakteru i stylu życia

Zdjęcie: Rak rzeki Wideweight

Powszechne nowotwory można nazwać wszystko wszechmrzejsze, ich menu składa się z żywności warzywnej i zwierzęcej. Oczywiście roślinność przeważa w diecie, jeśli liczą się, w tym wskaźnik procentowy jego wskaźnik wynosi 90.+-

Rak z wielkim przekąskami przyjemności przez różne rośliny wodne:

 • Rtesz;
 • grzbiet wody;
 • łodygi lilii wodnej;
 • skrzyp polny;
 • Eldere;
 • Algi Harov zawierający dużo wapnia.

W okresie zimowym rak zbliża się do liści, przeleciał z drzew przybrzeżnych i wpadł w wodę. Aby rozwijać pełne i terminowe nowotwory potrzebują żywności zwierzęcej zawierającej dużo białka. Wąsy z przyjemnością jedząc wszystkie rodzaje robaków, larw, ślimaków, plankton, pchła wodna, kijówki, cycki. Należy zauważyć, że mięczaki przechodzą z silnymi muszlami. Nie pomijaj boku raków i palpa. Esej skorupiakowy zwłoki zwierząt i piór, które spadły na dno, jedzą gładkie ryby, polować na bolę lub ranną rybę, działając w roli podwodnych młodych lub samochodów sanitarnych.

Karmienie nowotworów w nocy i zmierzchu, a po południu ukrywają się w ich odosobnionej Nowej. Zapach ich jest dobrze rozwinięty, więc zapach ich potencjalnej ofiary, którą spadły. Daleko od ich dziur nie lubią wychodzić, więc wpływy znajdują się w pobliżu. Czasami, jeśli w pobliżu nie ma nic jadalnego, muszą się poruszać, ale nie dalej niż 100 - 250 metrów. Nowotwory myśliwskie są dość pierwotnie, wolą złapać zdobycz bezpośrednio z schroniska, chwytając go z potężnymi starciami. Nie są w stanie zabić piorunochronu, potępianów złapanych na długoterminowych zgonach. Raki, jako imadło, trzymaj soję w silnych odcinkach, gryząc z ciała wzdłuż małego kawałka, aby mieli dość długi posiłek.

Interesujący fakt: Z brakiem karmienia lub zwiększenia charakterystyki liczby w zbiorniku, nowotwory są w stanie jeść, t.MI. są charakterystyczne dla takiego nieprzyjemnego zjawiska, takiego jak kanibalizm.

Zauważono, że gdy raki kończy się zimą, zakończono Molting, a proces krycia dobiega końca, wolą przekąski żywności dla zwierząt, a wszystko inne jest spożywane wszystkie rodzaje roślinności. Rak zawarty w akwariach, zamiataj mnie mięsem, produktami chlebowymi, obejmują różne warzywa w diecie. Hodowcy odkryli, że posłańcy nie są obojętni na repex i marchewki. Warto zauważyć, że żeńska jedzenie więcej jedzenia, ale sprawiają, że przekąski znacznie mniej.

Cechy charakteru i stylu życia

Struktura społeczna i reprodukcja

Zdjęcie: Rak rzeki Wideweight z czerwonej książki

Szerokooki rak rzeki można nazwać zmierzchem mieszkańcami głębokości wody, ponieważ działa w trybie nocnym i podczas predykatywnego zmierzchu, czasami w pochmurnej pogodzie. Każdy wąs jest właścicielem własnej dziury, gdzie jest po południu, umieszczając ruchome oczy i długowłosy anten na zewnątrz, a potężne pazury umieszczające przy wejściu. Craks uwielbiają spokój i prywatność, więc uważnie upływać ich legowisko od niepodlegających gości.

Interesujący fakt: Długość otworów raka może osiągnąć pół metrów.

Kiedy rak czuje zagrożenie, zostanie usunięty głęboko w jego ciemnym schronieniu. Wyszukiwania skomplikowanego raka są zaangażowane niedaleko z otworu, i poruszają się powoli, wprowadzając duże pazury do przodu. Przeprowadzka jest prowadzona w zwykły sposób, ale podczas zagrażającej sytuacji raka, rzeczywiście wahała się dupkiem z góry, wioślarstwo z potężnym ogonem, jak ważne, pływające szybkie szarpnięcia. Należy zauważyć, że reakcja przy spełnieniu z ekstrakcją i w momencie zagrożenia nowotworów tylko błyskawica.

Latem rak porusza się w płytką wodę, a po wystąpieniu jesieni idzie głęboko, gdzie i zima. Osoby kobiece zima oprócz mężczyzny, w tym okresie są zajęci jajkami wylęgowymi. Po zimowaniu psów kawaloleści idą do kilkudziesięciu i zanurzają się w głębokim morzu lub zakopali warstwę IL. Konflikty często zdarzają się między nowotworami, ponieważ każdy z nich jest gorliwie budzi ich azyl z wszelkich szkodliwych. Jeśli kontrowersyjna sytuacja zostanie porzucona między przedstawicielami różnych pięter, to rola dominującego zawsze występuje mężczyznę, nie jest zaskakujące, ponieważ jest znacznie większy. W kolizji interesów dwóch dojrzałych mężczyzn, walka jest związana, której zwycięzca zwykle wychodzi przez ten, który ma większe wymiary.

Warto zwrócić szczególną uwagę na proces Rach Moltsa, który wynika z jego życia. W młodym człowieku w pierwszym okresie letnim zdarza się do siedmiu razy. Starszy rak, linie stają się mniej. Dojrzałe kopie podlegają tej procedury raz na rok w sezonie letnim. W momencie początku link pod powłoki powstaje nowa okładka z tkanek miękkich. Link dla wielu skorupiaków jest bolesnym trudnym procesem zwolnienia ze starej skorupy. Często, jednocześnie pazury i wąsy mogą być złamane, potem rosną nowe, co różnią się wielkością z poprzedniego. Nowotwory żyją już w swoich schronach przez około dwa tygodnie, aż skóra będzie wyjaśnić, w tym czasie są na ścisłej diecie. Więc bądź w skórach psa, nie tylko.

Struktura społeczna i reprodukcja

Naturalne wrogowie Widodowe rak rzeki

Zdjęcie: Powszechne raki w Rosji

Mężczyźni z nowotworów stają się seksualnie w ciągu trzech lat, a kobiety bliższe cztery lata. W tym okresie ich długość zależy od ośmiu centymetrów. Wśród dojrzałych nowotworów kawalerskich są zawsze dwa - trzy razy więcej niż partnerzy. Sezon loterii małżeńskiej występuje jesienią w październiku lub listopadzie, wszystko zależy od klimatu określonego obszaru. Każdy samiec nawozi około trzech do czterech kobiet. Już po przybyciu września, aktywność i agresja osób fizycznych wzrasta.

Proces uszczelniania w nowotworach jest bardzo osobliwy, tutaj wzajemna zgoda nie będzie nawet pachnieć, męski siłą zmusza kobietę do kopulatu, zachowywając się bardzo trudno wobec niej. Ścigał partnera, chwyta go z silnymi starami, ułożone na ostrzu i przenosi jego plemniki w regionie kobiety brzucha. Nic dziwnego, że samiec rak jest znacznie większy, w przeciwnym razie nie radziłby się z partnerem wyzwaniem. Czasami taki barbarzyński akt seksualny może prowadzić do śmierci i kobiet oraz zapłodnionego kawioru.

Interesujący fakt: Wyczerpane wyścigi małżeńskie i bitew męskich, które praktycznie nie jedzą w tym burzliwym czasie, może zjeść ostatni złapany partner, aby w ogóle nie oddalił.

Oto taki nienarodowy udział w Rachach Osób Kobiet, więc starają się szybko ukryć od mężczyzny natychmiast po zapłodnieniu. Układ kultowego występuje po dwóch tygodniach, są przymocowane do nóg brzusznych kobiet. Musi chronić przyszłe dzieci przed wszelkiego rodzaju zagrożeniami, aby zapewnić ikony dostępu tlenu, oczyścić je z różnych zanieczyszczeń, obserwuj, jak nie uderzyli przez pleśń. Większość ikon pozostaje tylko około 60 sztuk. Dopiero po tym, jak siedmiu z nich pojawi się mikroskopowe okłady, o długości około dwóch milimetrów.

Dziecko nadal istnieje na mamach brzucha około dwunastu dni. Wtedy dzieci idą do niezależnego życia, szukając ich schronienia w zbiorniku, w tym okresie ich masa nie przekracza 25 g, a długość nie wykracza poza granice jednego centymetra. Czekają na całą serię linek i transformacji na przestrzeni lat. Tylko starsze nowotki nie podlegają molowi. A czas trwania ich życia jest dużo życia i może osiągnąć do 25 lat, ale do tak głębokiego wieku, nowotwory żyją rzadko, średnia długość ich życia wynosi około dziesięciu lat.

Naturalne wrogowie Widodowe rak rzeki

Populacja i status formy

Zdjęcie: Rak rzeki Wideweight

Pomimo faktu, że rak, jak rycerz w zbroi, jest pokryty solidną skorupą, jego wrogami w swoim środowisku naturalnym. Najbardziej złośliwym z nich jest węgorz, zaczyna zagrożenie dla dojrzałych głównych osób, przenikających na pustynię ich odosobnionego mieszkania. Nowotwory są spożywane przez Namilimi, Pikes, Odech. Szczególnie podatny na molty, gdy stara tarcza jest już zresetowana, a nowy nie zyskuje wystarczającej twardości. Sytuacja jest pogorszyła fakt, że Raks w procesie Moltów są na otwartej wodzie, więc często stają się ofiarami różnych drapieżników, bez surux w miękkiej skórze przed ich logowaniem.

Młode okłady w dużych ilościach są spożywane przez żarłoczność. Ogrzewacze larw i noworodków mogą jeść cięcie, płoć i inne rodzaje ryb, zbierając jedzenie z dna zbiornika. Wśród ssaków, norki, wydry i ondatry mówią. W tych obszarach przybrzeżnych, w których te drapieżniki są pułapkowane, możesz wykryć obchylenia skorupy pozostałych z lunchu. Nie zapominaj, że kanibalizm jest charakterystyczny dla raka, więc sami mogą łatwo wybrać swoich krewnych.

Rachie Plague działa również jako najbardziej niebezpieczny wróg tych stawonóg, na nim skupimy się bardziej bardziej szczegółowo później. Oczywiście ludzie są wrogami szeroko rozpowszechnionymi rakami, ponieważ ich mięso jest uważane za przysmak, więc wszystkie nowe sposoby są wymyślone do łapania tych mieszkańców wody, kłusowanie często kwitnie. Zanieczyszczenie zbiorników, osoba ma również dziecko z usługą niedźwiedzie, ponieważ w wodach ze złym ekologią, ten gatunek nie obejmuje korzenia.

Populacja i status formy

Ochrona szerokich raków rzecznych

Zdjęcie: Szerokiego raka rzeki w przyrodzie

Śledzić zmianę liczby powszechnego raka, musisz odnieść się do historii. Dopiero przybycie XX wieku, ten rak był licznym gatunkiem, który osiadł w wielu europejskich zbiornikach wodnych. Ale wszystko się zmieniło od 1890 r., Kiedy jedna wpływowa niemiecka background tła, a Stany Zjednoczone mają około setek alarmowych raków amerykańskich, które podniesione w zbiorniku swojej wioski.

Edygory te przeniknęli do rzeki do innych zbiorników, gdzie byli mocno osiedlani. Amerykańskie raki były przewoźnikami Raches na plague, oni sami mieli odporność na tę chorobę, która do wielkiego żalu, nie było szeroko rozpowszechnione rzeki. Infekcja uderzyła w ogromną liczbę artropodów rzecznych, całkowicie zniknęli z wielu miejsc. Ta sytuacja doprowadziła do dużej redukcji zwierząt gospodarskich powszechnych nowotworów.

Więc z licznego rodzaju rozpowszechnionego raka rzeki przeniósł się do kategorii najbardziej wrażliwych odmian. W wielu miejscach, nie tylko amerykański facet, ale najbardziej bezpretensjonalny rak rzeczny. Teraz sytuacja z populacją ludności nie jest również niezbyt korzystna, nadal nadal spadają. Nie tylko choroba, ale także masa połowu, złej sytuacji środowiskowej w wielu zbiornikach, więc szeroko rozpowszechniona rak rzeki wymaga specjalnych środków ochrony.

Jak już wspomniano, powszechny rak rzeki jest uważany za mały wrażliwy gatunek, której ludność nadal spadają, co powoduje obawy związane z organizacjami środowiskowymi gospodarzem wszystkich rodzajów środków ratunkowych.

Różnorodność czynników doprowadziło do silnego zmniejszenia liczby nowotworów

 • Epidemia Rach na plague;
 • przemieszczenie raka scyricapalu przez inne bezpretensjonalne warunki zewnętrzne cieplejsze;
 • masowe połów raków w celach gastronomicznych;
 • Zanieczyszczenie ze źródłami wody.

Interesujący fakt: Na piśmie odnotowano, że raki zaczęły swobodnie jeść na przełomie średniowiecza, wśród szwedzkich arystokratów, ich mięso uznano za dużą delikatność. Później Anuldi z powodu licznych stało się częstymi gośćmi na stołach wszystkich segmentów populacji. Żydzi nie jedzą ich w jedzeniu, t.do. Uważany jest za nieudane zwierzęta.

Ochrona szerokich raków rzecznych

Szerokooki rak rzeki

Zdjęcie: Rak rzeki Wideweight z czerwonej książki

Na poziomie międzynarodowym powszechny rak jest wymieniony na czerwonej liście IUCN, w drugim stosowaniu konwencji Berne, jako wrażliwą. Ten rak jest wpisany w czerwone książki Ukrainy i Białorusi. Na terytorium naszego kraju jest w Czerwonej Księdze regionu Leningradzka.

Poniższe kroki obejmują środki bezpieczeństwa:

 • ciągłe monitorowanie stanu zachowanej populacji;
 • przypisanie terytoriów, gdzie duża liczba powszechnych nowotworów, status chronionego;
 • Wprowadzenie ścisłej kwarantanny na karawakach, gdzie wykryto Raheery Plagi;
 • wprowadzenie licencji na niektóre ilości skorupiaków;
 • Zakaz resetowania w zbiornikach różnych chemikaliów i pestycydów;
 • Leczenie broni wędkowania ze specjalnymi rozwiązaniami dezynfekującymi podczas poruszania się po innym zbiorniku.

W końcu warto zauważyć, że ma nadzieję, że wszystkie te środki bezpieczeństwa przyniosą wynik pozytywny, a jeśli liczba bydła raka nie wzrośnie, to przynajmniej uczyni go stabilnym. Nie zapominaj o tym Szerokooki rak rzeki działa jako naturalny środek czyszczący różnych zbiorników, ponieważ oszczędza je przed upadkiem. Ludzie muszą również być bardziej ostrożni na źródła wody, utrzymując je czyste, potem raki będziesz wolne i cudowne.