Drapieżne ryby

Drapieżniki oceanu i morza

Większość drapieżnych ryb żywa w obszarach tropikalnych i subtropikalnych, tylko niektóre z ich gatunków znajdują się w strefie umiarkowanej. Wśród głównych drapieżnych ryb jest najbardziej znani rekinami, z których 20 rodzin obejmuje około 250 gatunków. Dla osoby, około 50 ich gatunków jest wyraźnie niebezpieczne i potencjalnie niebezpieczne; atak 29 gatunków są udokumentowane. Prawie trudno jest odróżnić drapieżne poglądy z niesłodzonego. Dlatego każdy rekin należy obawiać się długością 1-2 m lub więcej, z wyjątkiem największego (do 10-15 m długości) rekina wielorybów, karmienia planktonu.

Drapieżniki oceanu i morza

Mrun

Ryba drapieżna

MUREN mieszka w morzach w całym świetle, w którym nadaje się do nich temperatura wody. Niesamowite, ale maksymalna stała długość ciała Moorena wyniosła prawie 4 metry. Chociaż te ryby nie mają ostrej wizji, zawsze znajdują zdobycz. Ich zapach jest cztery razy lepszy od psa. Wielkość Morrena różni się w zależności od gatunku, do którego należą, niektóre wymiary z wielkością ludzkiej ręki, inni osiąga 3 metry długości. Chociaż skóra tej ryb nie jest chroniona skalami, nie zagraża niebezpieczeństwie, będzie zaśmiecona o ostrych krawędzi pułapek, całe jej ciało jest pokryte grubą warstwą śluzu i chroni ryby przed uszkodzeniami zewnętrznymi.

Oglądanie Moranyi, możesz wykryć, jakie potężne i krzywe zęby. Ugryzienie tej ryby jest bardzo niebezpieczne, jej zęby są nie tylko bardzo ostre, ale wciąż bardzo brudne, więc kęsem moray może spowodować silne zapalenie, dodatkowo, są one również znudzone, jedno ugryzienie i ofiara już nie uciekają. Elastyczny, muskularny korpus Morren może wycisnąć się w najbardziej wąską szczelinę.

Moray wolą ukryć w jaskiniach i szczelinach wśród raf koralowych, a zwykle zostawiają ich azyl tylko w nocy, by polować. Po południu można zobaczyć tylko głowę tej ryby wystaje ze schroniska, z reguły, ona całe życie cieszy się taką samą jaskinią. Większa monay może mieć kilka takich schronisk, czasami odległość 200 metrów od siebie. Często, sprzątacze ryb mieszkają w firmie z Mauren, Muren otwiera usta, a sprytny usuwa pozostałości żywności, utknęło między jej zębami, jest to wzajemnie korzystna związek, a Moorena ich nie je. Ta ryba woli jeść w nocy i używa okładki ciemności, aby złapać śpiącą zdobycz. Ale czasami po południu jest zbyt głodna, by zignorować wszystkie te sisean wokół przysmaków. Morayna jest dość krótkotrwała, ale mają coś takiego, że lepiej się z nimi bałagan.

Barakuda

Drapieżne jeziora rybne

Istnieją inne drapieżniki, którzy uwielbiają polować na rafach. Ten drapieżnik wyróżnia się atakiem piorunowym i pływaniem, przypominającym lot strzał - Chodzi o Barracuda. Z długością ciała przed 30 cm przed, w rzadkich przypadkach, 2 metry, Barracuda jest gorsza wielkości do innych myśliwych morskich, ale jest to skompensowane prędkością ruchu. Jego podobne strzały, awaryjne smukłe i usprawnione ciało, pozwala na w niewielkiej odległości, pływać połowę łodzi silnika.

Upadek Barracudów jest wyposażony w ogromne kły, głównie zlokalizowane w dolnej szczęce. Ostry, jak nożyczki, zęby głęboko wypchane ciałem ofiary i powodują bardzo poważne rany. Te srebrne, szybkie stworzenia, obserwacja kreatora, mają doskonałą wizję, mają doskonałą zdolność orientacji, nawet w błotnistej wodzie, pomaga im łatwo znaleźć zdobycz. Często Barracuda osiedli się w wodach portów morskich, lub w zatokach często odwiedzanych przez turystów, nieuchronnie prowadzi ich do nieplanowanych spotkań z ludźmi.

Dorosłe barauszy są bardzo pewni siebie, zaciekle chronią swoje terytorium od kosmitów, czy to mieszkaniec lub mężczyzna morski. Niektórzy Barracowowie osiedli się na skalistym płycizny, tutaj, jakby w fortecy spędzają czas między sesjami myśliwskimi rafą. Jeśli chodzi o prędkość, nie ma równych barów, nie zostawiają swoich ofiar czasu do myślenia. Spadek Barracuda Slams tylko 41 milisekund.

Dorosły Baruda za nic, aby być zadowolonym z drobiazgiem, ale wolałby polować na język nurkowy na otwartym morzu. Te szybkie ryby mogą nadrobić nawet młodego tuńczyka. Barracuda znajduje się nie tylko w oceanie pachatic, ale także w tropikalnych i subtropikalnych morzach i zostały zauważone nawet na Morzu Śródziemnym. Barracuda jest bardzo szybcy i śmiertelne drapieżniki, którzy są całkiem rozpowszechnione na świecie. W porównaniu z innymi drapieżnikami, ich główną bronią - prędkość i nagłość ataku.

Mruszać węgorz

Drapieżne ryby

Eel Muren jest niesamowitym podwodnym węża do trzech metrów długości, z grzbietem kamienną na plecach. Mieszkania w wodach tropikalnych i umiarkowanych. Wygląda jak małe usta, ale w rzeczywistości jest w stanie malować tak szerokości, połykać ofiarę, że po prostu nie może tego zrobić w swojej jaskini. Więc ziewając, że nawet nie umieszczanie w domu jest rekordem.

Jednak Eel Muren nie lubi opuścić jaskini, więc jest łatwiejszy: ma dwa rzędy szczęk toothy, a drugi rząd nagle porusza się do przodu, aby chwycić ofiarę, która płynie obok drzwi. Jak w filmie horroru, a nie? Otaczająca ryba jest świadoma, że ​​"schody" jest lepsze, aby nie pływać do ugrywy, więc w nocy nadal musi wydostać się z domu do polowania.

Fish-Zhaba

Drapieżne ryby

Trudno sobie wyobrazić istotę bardziej brzydką niż ropucha rybna. Jej ogromna głowa jest pchnięta, usta rozciąga się do uszu, a całe ciało jest pokryte wzrostami. Od słabego jedynie jego małe rozmiary nas oszczędzają: do połowy metra długości i nie więcej niż trzy kilogramy wagi żywych. Jednocześnie ryba jest bardzo spokojna: siedzi cicho na dole, łącząc się z nim w kolorze w celu maskowania i ssie nieostrożnych kałamarów i krewetek. Potężne szczęki z chrupiącym kontaktem z krabami i ostrygami.

Ropucha rybna strażnicy jego terytorium, wykonując dźwięk, podobny do szlifowania lub sygnału dźwiękowego oraz wystawiając trujące kolce. Szanuj osobistą przestrzeń - a nie będziesz miał problemów z nią. Ale jak się nazywa, ta ryba mieszka w zachodniej części Atlantyku, w tym w pobliżu "Białe plaże" stanu ośrodka Florydy. Setki skóry z krzykami wyskoczył z wody, natknął się na trujący spike i wysłany prosto do szpitala.

Ropka rybna rośnie do 40 cm., i większość ciała - głowa, która ma ogromne proporcje w porównaniu z organizmem. Jego spadek jest ujawniona bardzo szeroko, co pozwala zbierać dość dużą zdobycz. Ryba nie jest zbyt kaprysy, wszystkożerna. W przypadku braku wystarczającej liczby głównej diety nie dzieje się i żywności warzywnej.

Niezwykłą cechą ryb jest możliwość "śpiewania", a dokładniej mężczyźni mogą wytwarzać charakterystyczne uprawy i grille, aby przyciągnąć kobiety do hodowli. Okres tarła trwa od kwietnia do października, a obecnie w miejscach jej siedlisku można usłyszeć "śpiew Zabia". Wielkość takiej "Quumbia" może osiągnąć 100 decybeli, które jest porównywalne z hałasem wozu metra. Ogólnie rzecz biorąc, 100 decybeli - maksymalna dopuszczalna objętość dla ucha ludzkiego, powyżej którego są bolesne odczucia.

Duży biały rekin

Drapieżne ryby

Duży biały rekin Jeden z największych i najbardziej agresywnych drapieżników oceanu. Plecy i boki tej ryby są pomalowane w szaro, brązowy lub czarny i brzuch - biały, dlaczego rekin i ma swoją nazwę. Średnio rozmiar drapieżnika wynosi 5-6 m o masie od 600 do 3200 kg, chociaż możliwe było pomiar wyniku, którego długość osiągnęła 11 metrów, ale najwyraźniej nie jest to limit. Próbki, które są mniej niż cztery metry, nie osiągnęły jeszcze dojrzewania i są uważane za nastolatków.

Naukowcy odkryli interesujący fakt: Pod koniec okresu trzeciorzędowego były duże białe rekiny, mające wymiary do 30 m długości. W ustach takiego olbrzyma może swobodnie pomieścić osiem osób, a jeśli ten gatunek żył do dziś, istnienie strony boku nie przyniesie nic dobrego dla ludzkości.

Duży biały rekin Woli prowadzić słabokryczny styl życia. Jej siedlisko jest ogromne, gatunek ten można znaleźć prawie w dowolnym miejscu w oceanie, kaku brzegu, a poza nim. Pomimo faktu, że biały rekin woli utrzymywać na powierzchni wody, może pominąć i w wielkich głębinach, całkiem wygodne tam uczucie. Jedna kopia udało się złapać na głębokości kilometra! Ryby te są bardzo powszechne w ciepłych wodach, ale znajdują się w umiarkowanych szerokościach geograficznych. Samice rosną nie więcej niż dwie młode, jedzą resztę.

Ten widok jest bardzo duży (do 5 cm długości) i szerokie zęby trójkątnego kształtu, oddzielone wzdłuż krawędzi (tak, możesz spojrzeć na zęby dużego białego rekina poniżej). Potężne szczęki umożliwiają przekąskę kości i chrząstki ofiar bez większego wysiłku, ofiara jest praktycznie pozbawiona szans na zbawienie. Drapieżnik ma kilka rzędów zębów, a jeśli z jakiegoś powodu przedni rząd zębów jest uszkodzony, na ich miejscu, jak na przenośniku, nowy.

Ślimak

Drapieżne ryby

Rafy koralowe, rozciąganie wzdłuż całego wybrzeża Australii, wyróżniają się uroczą pięknem, spójrz na nich pochodzą z całego świata. Ale to tutaj wielu wczasowiczów, zwłaszcza tych, którzy lubią podwodne pływanie, kłamstwo zagrożenia. Fakt, że wiele ryb, na przykład, rekinów lub brodawek, krwiożerstwa lub trującego, zna wiele. Słyszałem i o meduzy, pozostawiając poważne oparzenia. Ale niewielu wie, że wśród ślimaków - wydawałoby się, najbardziej spokojne stworzenia na świecie - istnieją naprawdę niebezpieczne gatunki dla osoby. Głównym niebezpieczeństwem jest stożki ślimaki, które otrzymały nazwę niemal poprawnego stożkowego kształtu skorupy. Te małże obdarzają się przy naturze broni, która dla akcji przypomina karabin harpoon. Wraz z uderzeniem małej ofiary kolec dostaje solidną dawkę trucizny, która jest fatalna i dla osoby.

Ślimaki rożki - drapieżniki, i muszę powiedzieć, że są dość udani łowcy. W ciągu dnia ślimak ukrywa się w korale, a po wystąpieniu nocy czołgać się z schronienia. Mają bardzo rozwinięty poczucie zapachu. Z dużej odległości odczuwają najmniejsze zanieczyszczenia chemiczne w wodzie i powoli idzie szlak ich ofiary. Może to być robak, inny ślimak lub nawet ryby. Pomimo faktu, że ten ostatni szybko płynie w wodzie, nie przeszkadza to powolnym stożkiem ślimakowym: jej broń nie pozwoli.

Dla osoby, trucizny szyszki mogą dostarczyć wiele kłopotów. Ślimaki są nakładane na ostry spike, który kończy się wygiętym zęba jak harpun. Wtrysk jest bardzo bolesny, natychmiast konkuruje miejsce porażki, nudności, ciężkie zawroty głowy. Jeśli nie dajesz terminowej pomocy, po pół godzinie może wystąpić paraliż narządów dróg oddechowych i układu sercowo-naczyniowego.

Indonezyjska ryba igła

Drapieżne ryby

Każdy wie, jakiego rodzaju igła rybna jest: cienki, pionowy drapieżnik do 60 cm długości, więc elastyczny, że można go związać w węzła. Charakterystyczny szkic - Morde, Equatrat Igła i kompletne zęby. Niektóre gatunki ryb igły czują się świetnie w Morzu Czarnym i dość przyjazne obejściowe.

Indonezyjska ryba igła jest również całkowicie spokojna - podczas gdy pod wodą. Jednak ma zwyczaj skakać z wody na świeże powietrze, gdzie natychmiast zamienia się w rzucający sztylet, tylko bardzo zły. Nie można powiedzieć, że igła to często. Ale kiedy to robi, dla mężczyzny, który stał się celem, wszystko kończy się ciężkimi obrażeniami lub śmiercią. Igła jest wykopana w ciele, bez odmowy tętnicy. Indonezyjscy rybacy wymagają dużo odwagi, by łowić łowić w nocy - w ciemnych latarniach na łodzi przyciągają ryby i prowokują atak.

Morze Damn (Fishper)

Drapieżne ryby

Diabły morskie są dość dużą drapieżną rybą żyjącymi na dole i osiągają 1,5-2 metrów długości. Prawie wszystkie rodzaje róż róży są bardzo szerokie i ujawnione prawie przez cały krąg głowy. Dolna szczęka jest mniejsza niż na górze i trochę nominowany do przodu. Drapieżniki są uzbrojone w raczej duże ostre zęby, które wygięły wewnątrz. Cienkie i elastyczne kości szczęki umożliwiają cienką zdobycz, co przekracza je prawie dwa razy.

Warto zauważyć, że ciało franor, pomalowane w ciemnoszare lub ciemnobrązowe kolory (często z chaotycznych lekkich plam), nie jest pokryte skalami, ale przez różne pogrubienie wzrostu, guzki, długie lub kręcone skórzane frędzle, podobne do glonów. Taki kamuflaż umożliwia łatwe zorganizowanie drapieżnika w zasadzce w zaroślach glonów lub w piaszczystym dniu.

Obszar dystrybucji tego pięknych pracowników jest dość obszerny. Obejmuje zachodnie wody Oceanu Atlantyckiego, Buszenia Kanady i Stanów Zjednoczonych Ameryki, Wschodnie Atlantic, których fale walczą o brzegu Islandii i Wysp Brytyjskich, a także najfajniejszych głębokości północnych, Barents i Baltic Seas.

W drodze mocy Devils to drapieżniki. Podstawą ich diety jest ryba żyjąca w dolnej grubości wody. W żołądku felg, gerbils i dorsza, małych stawek i małych rekinów, trądzików, kambantów, wyzwań mięczaków (kalmary, mątwy) i różnych skorupiaków. Czasami te drapieżniki wznoszą się bliżej powierzchni wody, gdzie polują na śledź lub Makrela. W tym przypadki odnotowano, gdy piękni pracownicy zostali zaatakowani nawet na ptaki, spokojnie kołysząc się na falach morskich. Wszystkie diabła morskie polują na zasadzkę. Dzięki naturalnym kamuflażemu nie można ich zauważyć, gdy nadal znajdują się na dole, rozdzierając na ziemi lub jastrząb w zaroślach glonów. Potencjalna ofiara przyciąga świecące przynęta, która znajduje się nad linią morską na końcu osobliwego pręta - wydłużona wiązka przedniego grzbietowej płetwy. W tym momencie, gdy płynie obok skorupiaków, bezkręgowców lub ryb dotykać Eski, śmieci morski otwiera usta.

Boom rybny (zwykły sargan)

Drapieżne ryby

Ten belona - względny słynny szczupak powłoki. Czasami te ryby są nawet nazywane tak samo. Ale są one absolutnie nie lubią się. Zwykły sargan, występujące tylko we wschodniej części Oceanu Atlantyckiego, rośnie do 90 cm. na długość. Ciało jest wąskie, mocno wydłużone, w formie zdalnie przypomina igłę morską. Szczęki są bardzo długie i ostre na końcach. Płetwa grzbietowa i analna jest sadzona daleko od tyłu, prawie na ogonach. Wagi są małe, łatwo wierzy. Usta są pokryte małymi zębami, które Sargan mocno trzyma złapany zdobycz.

Sargan - Ryba Pelagiczna, T.MI. mieszka w otwartych wodach bliżej powierzchni wody. Jedzenie z inną płytką rybą: hamsa, spray, młoda makrela i t.D. Ciało rybne jest bardzo udane z aerodynamicznego punktu widzenia. Może zyskać szybką prędkość, dzięki czemu błyskawicy krótkotrwały szarpnięcia. Podczas polowania Sargan może wejść na takie podniecenie, które wyskakuje z wody do oszczędzania Firyka. Również wysokie świece, jeśli chodzi o hak rybaków.

Jest to ryba w kształcie jaja. Podczas tarła zbliża się do brzegu i słodycze kawior do podwodnych roślin. Ikrinka trzyma ze specjalnymi niciami klejącymi. Wykluczone larwy nie są jak osoby dorosłe - nie mają charakterystycznego dziobu drapieżnego, ale gdy szczęki dorastają. Powielanie przechodzi w lecie, a przy wystąpieniu jesieni Sargan pozostawia od wybrzeża i zaczyna zanikać w przedpięć zimy. W tym czasie rybacy specjalizujące się w Fishing Sargan łowią się po zegarze.

Niebieski Tubat

Drapieżne ryby

Kolor w tej rybach morskich jest jedno ciemno ciemno z wrażeniem rozmytego plamki. W niebieskim Tubulku są dość duże zęby, które są na kanapie i niebo, które pozwalają jej złamać silne kraby i mięczaki bez żadnych problemów. Ta imponująca broń została zastąpiona co roku.

Podstawowa dieta drapieżnika składa się z meduzów, połknięć, skorupiaków, haggarek i ryb. Mollus, skorupiaki i pierścienie iglinoderbish Ekstrahuje kły, zrywając od dołu. Podczas zmiany zębów, jaskółki żywnościowe, to ryba, meduzy. Nigdy nie jest w jednym miejscu i prowadzi ruch na dużym obszarze.

Ryba niebieska tubat żyje głównie na północnym Oceanie Arktycznym i na północy Oceanu Atlantyckiego. Można go znaleźć w Barents, White, Norweskim, Bałtyckim morzu Północnym, na ziemiach Newfandlana, Labrador, Spitbergen, Gratandia, Szkocji, w pobliżu Nowej Ziemi i Seibl. Woli być głęboko pod wodą w odległości pół-kilometra od powierzchni do 1600 metrów.

Ryby LUFAR

Drapieżne ryby

LUFAR - Morski przedstawiciel ryb na okaziciela, który odnosi się do oderwania okonia. Jest to dość główny drapieżnik: dorosłe osoby rosną więcej niż 1 metr długości, podczas gdy ich waga może osiągnąć 15 kilogramów. Jednak takie olbrzymy są dzisiaj rzadkie, ponieważ ryba Lufar często staje się ofiarą rybołówstwa. Teraz porozmawiajmy o pojawieniu się ryb. Ten mieszkaniec morski ma elastyczny kształt ciała. Na plecach ma dwie płetwy z ciennymi dywanami. Jednocześnie pierwszy z nich jest znacznie ostrzejszy, który można zauważyć nawet gołym okiem. Ponadto istnieją dwie piersi i dwie płetwy brzucha, a także niegodziwy ogon. Sama ryba, lufar ma ciemnoniebieski kolor, z zanieczyszczeń zielonkawej skali. Górna część jest znacznie ciemniejsza. Podobna gama kolorów - główna broń dróg morza. Dzięki nim może zniechęcić inne ryby, które podczas ucieczki nie ma czasu, aby naprawić manewry ich ścigają.

Wielu rosyjskich rybaków jest przekonany, że tylko mamy rybę LUFAR. Morze Czarne, w rzeczywistości, jest rzeczywiście jednym z największych marins tego drapieżnika, ale daleko od jedynego. Duże populacje tego gatunku można znaleźć w wodach Oceanów Indian, Pacyfiku i Atlantyckich. Ogólnie rzecz biorąc, ryba Lufar może osiedlić się w jakimkolwiek morzu, pod warunkiem, że woda w nim jest dość ciepła. Dlatego nie jest zaskoczony, że rybacy mogą złapać tę wspaniałą zdobycz do brzegów Morza Czarnego i w pobliżu suchych regionów Afryki.

Ryba Lufar woli prowadzić postawionego stylu życia. Jednocześnie czasami liczba takiej "rodziny" może osiągnąć kilka tysięcy osób. Z jednej strony sprawia, że ​​drapieżnik jest bardzo niebezpieczny dla innych ryb, a z drugiej strony zamienia go w lekkie dla sieci naczyń rybackich. Ponadto Lufar nie lubi pozostać w jednym miejscu przez długi czas. Razem z pakietem stale się migruje, przestrzegając ciepłej wody. W gorących okresach roku może udać się do ujścia lub ujścia rzeki w ogóle, ale warto trochę się bawić, a znowu wraca do morza.

Europejski Beldug

Drapieżne ryby

Europejski Belbug zamierza wody morskie północno-atlantyku. W Rosji jego obszar obejmuje Morze Bałtyckie, w tym odsaloną fińską zatokę, barents i białe morze itp. Maksymalna długość ciała tej ryby wynosi około 50 cm, ale zwykle nie przekracza 30 cm. Płetwa kręgosłupa w Beldugi jest długa z krótkometrowymi promieniami z tyłu, w płetwach analnych 80-95 Promienie miękkie, kręgosłupa i płetwy analne łączą się z płetwami ogonowymi.

Beldug - Widok drapieżny, w swojej diecie obejmuje różne małe mięczaki, okłady, kawior i smażyć innych gatunków. Dla tego gatunku jest charakterystyczna. Parowanie odbywa się w sierpniu-wrześniu, Ciąża Czas trwania 4-5 miesięcy. Każda fema z dala od 10 do 405 smażenia.

Białe i gęste mięso belgi charakteryzuje się dobrym smakiem i znacznym tłuszczem. W Morzu Bałtyckim ma pewne znaczenie handlowe, ale wzdłuż wybrzeża Murmańska i na Morzu Białym, prawie nie przemysłowe, a w wielu miejscach nie chodzi w ogóle jedzenia. Ten zwyczaj jest związany z jego Liveborn ("Nie możesz jeść ryby, że" Pistolet "), a może z brzydkim wyglądem Beldugi.

Jesiotr

Drapieżne ryby

Jesiotr - drapieżne dno karmienie zwierząt w małych rybach, robakach i mięczakach. Dla tego nawigatora scharakteryzowany jest wydłużony korpus w kształcie wrzeciona, pokryty pięcioma rzędami tarczy nadmiarowymi. Co więcej, jeden pasek płyt ochronnych rozciąga się wzdłuż pleców i boku zwierzęcia, a pozostałe dwa w brzuchu.

Wynikowa długość życia wynosi 40-50 lat. Jednak pojawienie się zapadalności płciowej dopiero na 8-14 lat, aw samicach - 10-20. Jesiotra rasy wiosną i lato na zalanych dziedzinach kamienistych. W zarodnikach zwierzęta wychodzą na świeże zbiorniki z silnym prądem. Po rzuceniu kawioru "Roll do" z powrotem do morza. Biorąc pod uwagę, że zapłodnione jaja mają lepką skorupę, przylegają do kamyków w ciągu 90 godzin. Po zakończeniu okresu inkubacji Filale są otwierane z kawioru. Co ciekawe, po raz pierwszy karmią kosztem własnych zasobów (bańki żółtej), a następnie endogenną "torbę" jest stopniowo rozwiązany. Pierwsze jedzenie na larwy staje się zooplankton. Z reguły młodzi ludzie są opóźnione w miejscach "narodzin" przez 2-3 lata, po czym toczy się do morza. Dalsze "ścinanie" ryb do dojrzałości seksualnej występuje w wodach solonych.

Warto zauważyć, że jesiotr - bardzo płodna ryba. W jednym okresie nonsensowym mogą zamiatać do miliona kultowego.

Jednak ze względu na kłusownictwo i chwyt masowy ryby są na skraju wyginięcia. Aby zachować populację oddziału jesiotra w 1996 roku. Zawarte w Międzynarodowym Red Rejestrze. Wraz z tym, wiele krajów okresowo nakłada moratorium na produkcję czarnego kawioru, a także uciekają się do sztucznej hodowli osób w przedsiębiorstwach akwakulturalnych.

Beluga

Drapieżne ryby

Beluga to ryby słodkowodne, które zostały zachowane do dzisiejszego dnia z głęboką starożytnością. Jej progetorzy istniali na ziemi w okresie jurajskim, co było 200 milionów lat temu.

Jest to największa ze wszystkich ryb słodkowodnych kiedykolwiek istniała na naszej planecie. Jej ciało może osiągnąć długość około pięciu metrów, a może ważyć około dwóch ton. Ta gigantyczna ryba ma tylko jeden krewny - to Kaluga, która mieszka w daleko wschodnich rzekach.

Ciało Beluga w kształcie przypomina torpeda, zwęża się do ogona, a pięć rzędów płyt kostnych przechodzi wzdłuż boków, które są nadal nazywane osłonami, których zadaniem jest ochrona ryb przed ekspozycją z zewnątrz. Górna część tej ryb jest pomalowana w zielonkawe lub ciemnoszare kolory, a jej brzuch, jako reguła, biały.

Głównym siedliskiem Beluga jest Morzem Kaspijskim, chociaż można go znaleźć w innych morzach - na przykład Azov, czarny lub Adriatyk. Ale z podejściem okresu tarła, słone wody opuszcza i wyjeżdżają przed rzekami słodkowodnymi i wzrasta wystarczająco wysokie. Beluga prowadzi pojedynczy styl życia, wykonując wyjątki tylko o okresie tarła, aby mate.

Beluga jest drapieżnikiem, a na wszystkich etapach mojego życia. Preferuje polowanie na środkowej głębokości i pomaga polować na to, że wąsy, o których już wspomniano powyżej. Najbardziej ulubioną zdobycz tych ryb jest śledzie, sardele, byki, vobla i szynki.

Stellate jesiotr

Drapieżne ryby

Serdega - Ryba rodziny jesiotra, która ma bardzo charakterystyczny wygląd, ze względu na wysoce wydłużoną formę nosa lub szopy, której długość wynosi około 60% całej długości głowy.

Wróć zwykle Blackn Brown, Bock Light, Belubo White. Według jego rozmiarów siedem jest nieco gorszy od innego jesiotra, z wyjątkiem szterlingu i kolców, które są mniejsze. Średnia waga Sovryugi różni się w różnych rzekach i zbiornikach i jest średnio około 7-10 kilogramów, ale oddzielne osoby osiągają długość więcej niż dwóch metrów i wagi 80 kg. Wymiary graniczne, które gatunkowe osiągnięte w przeszłości, zgodnie z starożytnymi resztami wynoszą 270 cm, w XX wieku największa kopia Seravryy miała długość 218 cm. i masa 54 kg. Zwykłe wymiary Volgi Svrygo pod koniec lat sześćdziesiątych lat 70. z ostatniego wieku wahały się od 126 do 152 cm. i masa od 6,2 do 12,7 kg.

Podobnie jak All Sturgeon, siedem - długo żył wśród ryb słodkowodnych. W materiałych archeologicznych maksymalny zarejestrowany wiek Sviryukh wynosił 41 lat, w nowoczesnych rybach - 35 lat. Niczenizew AZOV czasami wyróżnił się niezależnymi podgatunkami. Sewryga może tworzyć hybrydy z dwoma rodzajami jesiotrów - Sterling i Spike.

Ryba drapieżna

Zwykły som

Drapieżne ryby

Zwykły som duży słodkowodny wszechświat rodziny rodziny somovy oddział. Długość ciała do 3 m, waga do 150 kg. Płetwa analna jest długa, brakuje tłuszczu płetwa, nieuprawne płetwy nie mają cierni. Kolor w większości przypadków brązowy z odcieniami brązowo-zielony, bólu brzucha. W zależności od siedlisk, kolor może się różnić od prawie czarnego, aby jasnożyny. Czasami bardzo rzadko, spotykają się.

Mieszkania w rzekach i jeziorach europejskiej części Rosji, z wyjątkiem basenu o lodowym. Wspólny w Europie i w aralnym basenie morskim

ICROID na wiosnę w strefie przybrzeżnej wśród roślinności wody. Kobieta ustanawia kawior w gnieździe, że męscy strażnicy. Chłód przychodzi, zwykle w piątym roku życia.

Istnieje złudzenie, że som karmi się tylko do produktów padalu i związanych. Właściwie to nieprawda. Głównym jedzeniem suma na wczesnym etapie rozwoju jest małe skorupiaki, dłoni i owady wodne. W większym stopniu, w zależności od podstawy zasilającej, żywych ryb i innych zwierząt słodkowodnych i mięczaków preferuje w diecie. Znane również przypadki ataku na ptactwo wodne i małe zwierzęta.

Aktywny drapieżnik nocny. Po południu woli położyć się na dołach, w Corrjer i pod kąpieliskiem. W wielu regionach metoda łapania suma na Kvok jest dystrybuowana. Przed lodową idzie do dołów w małych grupach od 5 do 10 osób. Zimą nie je i praktycznie nieaktywne.

Kleń

Drapieżne ryby

Ten ryba należy do rodziny karpia, ale od innych gatunek Wyróżnia się szerszą głową. Ciało piasty wydłużonej, objęte dużymi skalami (43-46 sztuk w linii bocznej).

Ryba Cele. Ale ona kocha zacienione sekcje czystą bieżącą wodą. Zwykle kawałki udają się do stadów wybranych głównie w wielkości ryb. Duże osoby mają własną ściśle ograniczoną ziemię. Zwykle są to obszary rzeki z jednego basenu do drugiego, doły pod zaporami, zatoczka poniżej ilości, w pobliżu drzew wchodzących w wodę. Wraz z wystąpieniem dnia istnieje tendencja do polowania bliżej szybkiej wody, w płytkiej wodzie, na powierzchni wody, chociaż duże okazy wolą pozostać blisko głębokości - w miejscach znajdujących się na granicy szybkiej i spokojnej wody , gdzie jest spadająca żywność, która osłabiła smażona, mięczaków i gdzie można znaleźć schronisko przed niebezpieczeństwem. Ale w żadnym wypadku nie są rzadkie, gdy duże kawałki idą do polowania na płytkie orzeczenie, gdzie poziom wody często nie przekracza pół metra. Wieczorem ta ryba jest usuwana do głębokości, a w nocy staje się większa.

W wyborze azylu, przyjeżdża Havavl. Jeśli pół-chudy krzew rośnie wzdłuż rzeki i jest wtyczka z lilią wodną przez Duoka, albo jest wyspa detalee unosi się, może preferować drugą i trzecią, ponieważ zawsze będzie to różnorodność w pasze, w sąsiedztwie szybkiego przepływu, a ponadto jest bardziej bezpieczne strefy. Należy zauważyć, że ryba długo przystosowała się do oszukania osoby, czasami diva jest podana - na tym, co tylko sztuczki nie idą, aby nie zostać złapanym na haku. Ale ryby dziewczyny jest wyjątkowe, istnieje nadmiarowość w jej naturze, a zatem rybak nie powinien być pokazany w dziedzinie jej widoku.

Pike zwykły

Drapieżne ryby

Pike Endinary - Ryb Family Pike. Ranny w świeżym wodach. Żyje zwykle w strefie przybrzeżnej, w gęstych wodnych, w niepełnych lub słabo płynie w wodach. Może również spotkać się w odsalonych częściach mórz - na przykład w Tiff, Rydze i Kurońskich zatokach Morza Bałtyckiego. Ciało Pike ma wydłużony, kształt potu, długość do 1,5 m, waga do 35 kg (zwykle do 1 m do 8 kg). Ciało jest torpedowe, głowa jest duża i bardzo wydłużona, usta są szerokie, dolna szczęka jest naprzód. Zęby na dolnej szczęce mają różne wielkości i służą uchwycić ofiarę. Zęby na innych kościach jamy ustnej są kierowane przez ostre końce w gardle i mogą być zanurzone w błonie śluzowej.

Dzięki temu górnictwo łatwo przechodzi, a jeśli próbuje się wyrwać, zęby Sipse rosną i trzymają ofiarę. Kolor jest zmienny, zależy od środowiska: W zależności od charakteru i stopnia roślinności, roślinność może być szaro-zielonkawo, szary żółtawy, szaro-brązowy, tył jest ciemniejszy, boki z dużymi brązowymi lub oliwnymi plamiami, które tworzą paski poprzeczne. Niepożoletnie płetwy żółtawy szary, brązowy z ciemnymi plamami - sparowany - pomarańczowy. Karmi głównie ryby. Niektóre jeziora spełniają srebrne szczupaki.

Zander

Drapieżne ryby

Odnosi się do rodziny ryb. Osiąga długość do 0,7 metra i masę około 4-6 kilogramów. Czasami najrzadsze kopie do 1,3 metra długości i waży do 20 kilogramów. Ma gęste wydłużone ciało, lekko sprężone z boków i wskazał. Szczęki Pisces mają silne kły i małe zęby znajdujące się między nimi. Z tyłu są dwie płetwy, podzielone przez interwał. Gebeb pokrywa ryby częściowo pokryte gęstą wagą. Mieszkania w zbiornikach basenów Czarnego, Kaspijskiego, Bałtyku, Azowa, a także Morskie Morskie. Dzięki aktywnym działaniom osoby w przesiedleniu ryb, jego obszar stale się rozszerza.Zewnętrznie podobny do szczupaka, a także na głównym okonie. Ryba ma zielono-szary plecy, biały brzuch, a także od 8 do 12 czarnych i brązowych pasków poprzecznych po bokach. Płetwy ogonowe i grzbietowe są pokryte ciemnymi plamami. Inne płetwy mają bladożółty kolor.

Jak pokazuje doświadczenie, w większości europejskich ciał wodnych, główny drapieżnik spotyka się w siedliskach dużego lenika. Wyjaśnia to fakt, że ryba preferują wodę taką samą jakość, jak również podobny do wyboru zasobów paszowych. W siedliskach leszczych jest zwykle błotnisty. Ponadto w takich korpusach wodnych często występują wiele płytkich sekcji o wysokich temperaturach. Z reguły istnieje doskonała baza podawania w ciepłej wodzie, więc drapieżnik rośnie z szalonym tempem. Pasza na wszelkie ptactwo wodne pełzające na dole i nadal leżące na nich. Dzięki temu drapieżnik może znaleźć jedzenie w dowolnym momencie roku. Szczególnie kocha baranów i raki rzeki podczas ich masowego wyglądu.

Bersh

Drapieżne ryby

Opis Berch- Jest to czysto rosyjska ryba znaleziona tylko w rzekach mórz czarnych i kadpijskich. Nie wiadomo, co mówi Fundacja Pallas, że znajduje się w Irtyshe. Berch reprezentuje istotną podobieństwo z Sudakiem, ale jednocześnie nieco zbliża się do okonia, więc zanim był nawet rozpatrzony na mieszankę tych dwóch ryb.

Rozprzestrzenianie się berch jest bardzo ograniczone, a nie ma nigdzie w dużej liczbie. Główną lokalizacją go jest Volga ze swoimi głównymi dopływami, ale nie wzrośnie jednak wysoko i, najwyraźniej, nie występuje powyżej Rybinsk, jednak znajduje się we wszystkich Seksna, a nawet w Beloserze, z miejsca, w którym jest często przynoszona do Rybinsk z Saloney Silidzie. Jak daleko przychodzi w Oka, Sui, Kamu, Samara - jest nieznany, ale w Vyatka spotyka się, jak wiadomo, dla kotła - Nich, a czasami przychodzi, a raczej przyszedł do Moskwy-Rzeki.

Żywność Bersh, Najwyraźniej to samo z Sudaktem - jest karmione głównie małą rybą, zwłaszcza przez piasek. Trzyma również prawie zawsze na głębokości, na samodhargu, i kocha piaszczyste dno - w jeziorach, nawet brudne, nigdy się nie spotykaj - tarła dzieje się w średnimolarnym w jednym czasie z leszczem, nieco później (w Don na początku kwietnia), a w niższym prądu Dniepera i Wołgi, znacznie wcześniej - w drugiej połowie marca, nieco później okoń. Główne połowy są wykonane w dolnym miejscu - na wiosnę, jeszcze bardziej jesienią.

Zefeh

Drapieżne ryby

Zheree (Shersouris, White)- Być może najczęstszą rybą rodziny karpiowej w naturalnych zbiornikach wodnych. Wspólna waga do 4 kg, istnieją kopie i do 8 kg., Na Volga nawet do 12. Ryba rzeczna - mieszkańca zwykłych rzek. Preferuje pozostać w górnych warstwach wody. Młoda karma na owadach, robakach, skorupiakach. Duży drapieżnik wędkarski, kontynuując jeść duże owady i chrząszcze.

Jego poświęcenie konia, z reguły, tasując ogon ogona (na ząb ząb), więc takie miejsca są bardzo zauważalne. Wędkowanie konia na ryby rosyjskie - lekcja jest bardzo ekscytująca. Łapanie Zerhu w zimie jest możliwe na przędzeniu w otwartej wodzie lub pionowej błyszczącym od lodu, ale ryby w tym czasie jest bardzo trudne i dla doświadczonego rybaka.

Lipień

Drapieżne ryby

Lipień - To jest drapieżnik, krewny łososia i ryby sigal. Żyje w zbiornikach wodnych z czystą, zimną wodą i kamienistym dnem. Są to odpowiednio zbiorniki, północne dzielnice, a także w większości regionów europejskich górskich. Jego charakterystyczną cechą jest ogromna gruba czarna płetwa. Lipień Jest podzielony na wiele gatunków i podgatunków - Syberyjski: West Syberyjski, East Sibirsky, Black Bajkal, White Baikal, Amur, Kamchatsky, Alaski-Mongols-European.

Lipień Jedzenie głównie dolnych organizmów (mięczaki, okłady, larwy i t.D.), również upadły owady (koniki polne, Cicades, koła i T.D.) Główne kopie mogą jeść smażyć, a nawet baseny i ziemny.

Zima lipień W najgłębszych dołach dolnego przepływu rzek. Wczesna wiosna jest nadal pod lodem, zaczyna się poruszać w kierunku górnej. Podczas powodzi wchodzi do różnych drobnych dopływów do hodowli. Ruch sprężyny Harius idzie w górę rzeki. Wraz z wystąpieniem jesieni zaczyna poruszać się w przeciwnym kierunku do wydychanych miejsc zimowania.

Miętus

Drapieżne ryby

Nalim jest jedynym przedstawicielem rodzaju szczeliny w rzekach Rosji. Oddzielne osoby osiągają wagi 12 kg, ale są rzadkie. Waga północna Nalimy waha się od 1,5 do 4 kg. Zewnętrznie duża winda wygląda jak mały sum, mały płomień - na smaczny. Ciało jest pokryte płytkim skalami. Ma jednak czarny lub szary kolor, brzuch - żółtawy, jednak z wiekiem, rozjaśnimy się. Warto również zauważyć, że kobieta jest zazwyczaj znacznie większa niż mężczyzna. Nalim jest dobrym łowcą ze względu na konkretną wizję - w błotnistej wodzie, może zauważyć ofiarę w odległości 15 metrów.

Przyczyniają się również do rozwiniętych ciał słuchowych i zapachowych, co pozwala na wyraźnie odróżnić najmniejszych wahań w wodzie i reagować na sygnały dźwiękowe opublikowane przez ryby. Ofiara nie jest połykająca, a jeśli ssanie pędzli SIP.

Ta ryba żyje w zbiornikach z czystą i zimną wodą zawierającą wystarczającą ilość tlenu. Latem, gdy wzrasta temperatura wody, jest hibernacja. Ten okres tego typu ryb rzecznych jest najbardziej ciężki, a nie wszystkich osób udostępniających go. Silne kataklysms spowodowane gwałtownym spadkiem ciśnienia atmosferycznego lub zmianę pola geomagnetycznego Ziemi zwiększają ważny ton z Namilima, w wyniku czego jego apetyt wzrasta. Mieszka na dole zbiorników, które do pewnego stopnia odnosi go do somu.

Drapieżne jeziora rybne

Pstrąg

Drapieżne ryby

Trout Brook - Jest to drapieżnik rodziny łososia. Mieszka w rzekach górskich i w strumieniach leśnych. Zasadniczo preferuje miejsca z piaszczystym dnem, z czystą i chłodną wodą z dużą ilością tlenu. Często stoją za podwodnymi kamieniami lub innymi przeszkodami. Ikromet U pstrąg dzieje się we wrześniu - listopad w zależności od regionu Rosji. Wychodzi na płytkie sektory z szybkim przepływem.

Ma przedłużony, lekko spłaszczony korpus. Jest pokryty małymi skalami. Plecy ma ciemne lub czarne kolory, po bokach są pomarańczowe, czerwone lub czarne z lekkim obręczm plam, złotych brzucha lub żółty. Głównie złowione próbki do 1-2 kg. Większe osoby można uznać za trofeum. W małych strumieniach zwykle spotykają się do 0,5 kg i długości do 35 cm. Odżywianie Trout uderzenia Składa się głównie z obiektów pochodzenia zwierzęcego: owady, okłady, chrząszcze, smażenie i t.D.

Trout Brook Ostrożna i ryby w butggy, więc musisz być ostrożny, gdy łapie. Cień z rybaka, pomysłowy hałas, odblaski z amunicji rybak może ostrzegać ryb. Zaleca się ryby ze względu na schronienie (krzewy wybrzeża) lub nie zbliżają się do krawędzi brzegu, zmarszczki (tak ryby nie boi się rybaka).

Okoń

Drapieżne ryby

Okun - Ryba Okońskiej Rodziny Okunevy, Oderwanie Okoń. Rzeka Okoń należy do drapieżnych ryb: w diecie dorosłego okonia znaczna część zajmująca inne ryby słodkowodne. Rzeka Perch woli przylegać do zwykłych zbiorników, można je znaleźć w rzekach, jeziorach, stawach, zbiornikach, a nawet w mniej salonach morza. Tarła na rzece okoń przechodzi na początku wiosny, żeńska żeńska układająca jaja w postaci długiego (do 1 m) bezkształtnej wstążki. Latem małe okonie woli zachować w zarośniętych wskaźnikach roślinności i zatokach.

Okun uwielbia być blisko stos zniszczonych zapór młyńców, w dużych kamieniach i kojarzy. Dzięki zielonkawym patronującym kolorze okonia pomyślnie polują na małe ryby, układanie zasadzki wśród roślin wodnych. Duże okonie żyją w głębszych miejscach: wody, dołów, często powiązane, z miejsca, w którym idzie rano i wieczorem na polowanie.

Dla młodych okonia, polowanie wąsy jest charakterystyczne, tylko największe osoby zaczynają polować samotnie. Rzeka Ostra wykorzystuje bardzo agresywny model polowań, aktywnie realizuje ofiarę, czasami pojawiając się dla niej nawet na powierzchni wody. Czasami okoń jest tak chętny na dążeniu, że w pościgu może pojawić się osierocony, a nawet na brzeg. Podczas ataku na okonie, żebra kręgosłupa.

Większe okonie mogą uczestniczyć w swojej ofierze w zasadzce, jak szczupak lub okoń. Rzeka Okun - drapieżnik Day Twilight, który poluje w jasny dzień dnia ze szczytem aktywności na granicy dnia i nocy. W nocy aktywność okonia gwałtownie się zmniejsza.

Zwykły pod-generator

Drapieżne ryby

Ryba w Europie, Ameryce Północnej i Azji Północnej. Preferuje czyste jeziora wodne, rzeki i strumienie z szybkim przepływem. Długość ciała 10 - 12 cm. Jej głowa jest duża i szeroka, oczy są duże, czerwone. Ciało jest nagi, pozbawiony skal, ale objętych ochroną - małe kolce. Nie każdy drapieżnik umrze, żeby jeść taki jęczmień. Powitanie Renovychka długie płetwy dla dzieci, na skrzelowych osiach kolczastych. Prysto Fish White, tył jest szaro-żółty z ciemnobrązowymi plamami, które często tworzą paski. Również w kolorze są zielonkawe odcienie. Takie maski kamuflażu i bez tej skryte i ostrożnej ryb.

Prowadzi pojedynczy i dolny styl życia. Nie robi migracji i przestrzegania na jego terytorium. Po południu ukrywając się wśród kamieni, roślin wodnych lub w pobliżu Coryages. I o zmierzchu, bliżej nocy, idzie polować. Pasza na larwach owadów - Dragonflies, różne chrząszcze, kawior ryb i żab, łapie kijanki i smażyć innych ryb. Najczęściej ofiarował, że czeka siedzieć w zasadzce lub na dole. Całkowicie staje się niewidzialny wśród kamyków. Pływa mało i niechętnie, wydaje się stały i powoli. Ale jeśli to, co za niebezpieczeństwo, to "zaczyna się" szybko, a prędkość będzie w stanie rozwijać przyzwoita, choć na niewielką odległość. Główny wróg zwykłego podlewnika - pstrąga.

Na wiosnę (marzec - maj) zaczyna małżeństwo. Mężczyźni przygotowują się do hodowli z wyprzedzeniem, kopią małą dziurę i czekają na samice, podczas gdy często wchodzą w walkę o strzeżone terytorium z innymi mężczyznami. Kobieta będzie odłożyć do 300 czerwonych policzków w studni i pływać. Daddy ochroni przyszłe dzieci przed wrogami przez 4 tygodnie, czyszczenie jaj z błota i wskaźnik płetwy. Nieustraszająco chroni murów, daje przyzwoitą historię wroga. Gdy tylko się pojawią, odchodzą. Felocki jedzą kawior innych ryb i dojrzałe, zaczerwieni.

Lin

Drapieżne ryby

Ryba związane z rodziną karpia. Dywany oddziałowe. Ciało jest wysokie, krótkie i grube, bardzo śliskie, obficie pokryte śluzem. Kolor (zależy od siedliska) ciemnobrązowy do zielonkawo-srebra. Normalny rozmiar do 40 cm. Ale bardzo duża lina może osiągnąć 0.7 M. i waga 7 kg. Mieszkańca stojącej wody, trzyma w zaroślach trzcin, trzciny. Jako crucian uwielbia kopać w zębów, zdobywając robaki, ćma. Ryba osiadła. Spa jest zaczyna się na początku maja. Łowienie ryb na wiosnę i wczesnym latem jest uważany za najbardziej powodujący (75%). Od października listopad idzie do grupy przy zimowaniu, ponieważ Krucian można pochować w IL.

Białoryb

Drapieżne ryby

SIG to bardzo cenne ryby rybackie, które ma bliską krewną do Omul. Jednak w przeciwieństwie do jego słynnego faceta, znajduje się nie tylko na Syberii. SIGA można znaleźć w wielu rzekach i jeziorach, nie tylko naszym kraju, ale także za granicą. Ryby SIG wyróżnia się dużą różnorodnością i nie zaskakująco, ponieważ przedstawiciele tego gatunku żyją w zbiornikach wodnych na całej planecie.

SIG kocha przezroczystą i bogatą wodę tlenową. Utrzymuje grubość wody. W zależności od jego rozmiarów SIGI prowadzi inny styl życia - mniejszy (o waży do 500 g) przez cały rok odbywa się w pobliżu wybrzeża, dużych SiGI (waży od 1,5 do 6 kg) wolą być w dołu i pod prętami w pobliżu Szybkie Jets. Rano i wieczorem duże Sigi pasuje bliżej brzegu. Zastanawiam się, co Sig ma tendencję do przetrwania innych ryb z dołów.

Żywi się przez cały rok, w tym zimą. Główny kanał śpiewa z rzadkim pręcikiem Gill - jest to dolne organizmy, ponieważ SIGI z tych gatunków nie jest w stanie polskiego planktonu. Dorosły Sigi może jeść ryby. Według obserwacji SIG zjada kawior rybny, a nawet własny.

Rotan

Drapieżne ryby

Rotan odnosi się do oddziału Okuvoye, The Bull-Line Sublit, rodziny - głowa. Ma trzy typy. Widok, że jesteśmy dystrybuowany w Rosji, a jest głowa (ciemna, głowa zajmuje prawie trzeci rozmiar). Kolorowanka Rotan zależy od koloru dna i wody. Tył ciemności, boki są żółtawe z ciemnymi plamami, ale kolor ryb może zmienić z powodu lokalnych warunków i podejściem okresu reprodukcji. Rotan - drapieżnik. Szeroki Roth pozwala mu zbierać dużą zdobycz i ścisnąć go. Ciekawe jest to, że gdy jest rażony, brzuch jest napompowany, a następnie średnica ryb jest trzy razy wyższa niż zwykła grubość. Filty Rotan schodzi na dole, gdzie dwa - trzy dni trawią żywność. Opracowana linia boczna pozwala w ROTAN łatwo znaleźć produkcję, a jego wzrok jest piękny - widzi 4-5 metrów.

Rotan jest bezpretensjonalny. Może żyć w każdej wodzie, unika tylko dużych rzek o szybkim przepływie. Znajduje się w stawach, jeziorach, samolotach rzecznych, kamieniołomach, a nawet bagnach. Rodzaj łodzi ryb. Raz w zbiorniku Rotan zaczyna energicznie jeść licznych mieszkańców: larwy, robaki, pupa, muszki, małe raffy - każdy, kto unosi się, czołgać się lub koprzą w Ile. Owoce rotanowe. Snibalny zaczyna się w drugim roku życia. Reprodukcja występuje wiosną. Męskie robaki, wypływ tarła pojawia się na jego czole. Kobieta, wręcz przeciwnie, biali muszą być tak lepsze niż widoczny okres tarła. Samica pocierania o dnie, o kamieniach, kładzie kawior na kamykach, zatopionych gałęziach z gładkich rzędów.