Ryba czerwonej księgi rosji

Sturgeon Atlantycki

Świat podwodny jest tak duży i zróżnicowany, ale niektórzy z jego mieszkańców potrzebują pomocy i ochrony.W tym celu, w 48 z ubiegłego wieku, międzynarodowa czerwona książka została skompilowana iw 1968 roku. Wszedł do obiegu, w małych ilościach.

W 1978 r. - wyniósł Czerwoną Księgę Rosji, która przyniosła rzadkie i zagrożone gatunki zwierząt, ptaków, ryb, gadów, owadów i roślin. Jest tam napisany, jak nazywają się, gdzie mieszkają, z jakiego powodu znikają i jak im pomóc. Wszystkie żywe organizmy zostały podzielone na pięć kategorii. Pierwszym z nich są te gatunki, które są w stanie krytycznym. Na skraju wyginięcia lub być może już całkowicie zniknął.

Do drugiej kategorii krewnych, z których liczba szybko się zmniejsza. A jeśli nie podejmujesz żadnych środków, w swoich oszczędności, wkrótce odnoszą się do zniknięcia. Trzecia kategoria obejmuje te żywe organizmy, których liczba nie jest świetna. Są bardzo rzadkie i wymagają specjalnej kontroli i uwagi na siebie. Do gatunków w kategorii czwartej, nie są w pełni badane osoby. Istnieje bardzo mało informacji o nich, może pod groźbą wyginięcia, ale nie ma rzeczywistego potwierdzenia.

Te osoby, których liczba, z pomocą ludzi, odzyskana. Ale jednak potrzebują specjalnej opieki i obserwacji - należą do piątej kategorii.

Na całym świecie jest więcej nasiona rodzajów znikających Ryba wymieniona w czerwonej książce, Iw Rosji około pięćdziesiąt. Zapoznajmy się z najcenniejszą, rzadkością i przyciągnięciem uwagi na ryby.

Sturgeon Atlantycki

Kumja

Kategoria ryb i zagrożonych zaginięciem. Ciało podłużnego kręgosłupa. Asymetryczny płetwy ogona. Na plecach, bokach i brzuchu znajdują się 5 wzdłużnych rzędów błędów kości. Wiersz długie, nozdrza są dobrze rozwinięte, małe, dolne, cylindryczne usta, na dolnej stronie ryb przed ustami - dwie pary długich gładkich wąsów.

Kolor pleców z zielonkawego brązu na prawie czarny, z wiekiem staje się ciemniejszy. Ciało brzucha żółtawo-białego. Dystrybuowane w morzach Europy Północnej, w tym na Bałtyku, a także na Morzu Czarnym. Wcześniej spotkałem się w Ladoga i Onega Lakes.

Sturgon Atlantycki w dolnym mieszkaniu na dole, na małych głębokościach. Jest powód, by wierzyć, że w morzu, ta ryba sprawia, że ​​migracje w grubości wody. Atlantic Jesiotr jest teraz bardzo rzadki i możesz dowiedzieć się bardzo niewiele o tych rybach na jednej zlewni, ale biorąc pod uwagę wszystkie znane informacje, można założyć, że mieszkają w morzu głównie na miękkich piaszczystych i wytrawionych glebach.

W morzu Jesiotr jest zasilany przez mięczaków, robaków, skorupiaków i ryb - Byk, Gerbils, na Morzu Czarnym - Hamsoy. Młodzi w okresie słodkowodnym życiem jedzą żyjące na dnie larwy owadów, małych skorupiaków i mięczaków.

Najszytejedzciele są częścią rzeki w kwietniu, a po taradzie opuścić rzekę, a młodzi ludzie urodzone w rzece pozostają tutaj czasami do 3 lat. Sleise Jesiotr w rzekach na głębokości 6-8 m na żwirowej ziemi. Klej czarny cielę jest przyklejony do gleby, po 3-7 dniach larwy są otwierane z policzka. Płodność jednej kobiety wynosi od 800 tys. Do 2 milionów. 400 tys. Ikrinka.

Kumja

Sterlet

Kumja jest typowym przedstawicielem rodziny łososia, który obejmuje przechodzące i słodkowodne ryby. Najbliżsi krewni "kuzynów" to Tajski, Lenki, Pacific Salmon i Paut Pacyfiku. Forma przechodząca nazywa się kątem, słodkowodną (mieszkalną) - pstrąg.

Kumzha istnieje w naturze w różnych formach, które różnią się od siebie, w miejscu istnienia i ekologii. Klasyfikacja Aktualnie przydziela 6 podgatunków, z których pięć: 4 przechodzi i 1 kulawy w wodach Rosji i byłego ZSRR. Kolejne podgatunki mieszka w rzekach basenu Aral Morza i ostatniego - w zbiornikach basenu śródziemnomorskiego, nie idą do morza.

W splątanym pytaniu o systematyki i pokrewieństwo wielu form "Kumzhen" formy decydującej roli zagrał aklimatyzację i hodowlę KUMI w warunkach sztucznych. Wcześniej, Kumju i pstrąg był uważany za poszczególne grupy ryb. Na przykład przez długi czas naukowcy przestrzegali punktu widzenia Linneia, zgodnie z którym strumień i pstrąga jeziora były uważane za specjalne gatunki. Poniższy fakt wskazany na fałszu tego oświadczenia: w Nowej Zelandii za aklimatyzację w lokalnych rzekach przyniesiono pstrąga strumienia. Po pewnym czasie część wyblakły pstrąga przewróciła się do dolnej rzeki i morza: i zamieniła się w przechodzącą Kumj!

Obecnie możliwe jest rozważenie sprawdzonego faktu fenomenu obracania przejścia kanapy, strumienia i pstrąga jeziora do siebie! Pstury morskie europejskie czasami nawet toczył 300-700 km. na rzeki pozostawiając pomieszczenia wspomagające morza śródziemnomorskiego i Adriatyku, jakby wykonywać próby zamienia się w formę przechodzącej. Po zwolnieniu młodych fortunów z gospodarstw rybnych w Morzu Bałtyckim, Acclimatizants łatwo zdobywają kolor srebrny i powrócić do tarła w pojawieniu się kumen.

To niezwykle plastikowe (lotne) malowanie rybne, jego kształt, a nawet wskaźniki biologiczne w różnych zbiornikach z Europy-Azji Częścią kontynentu różnią się znacznie. Są bardzo lekkie i praktycznie czarne, krótkie, grube i energiczne.

Sterlet

Beluga Azovskaya

Ten rodzaj ryb był na skraju zniknięcia z powodu zanieczyszczonych wód i wielu zapotrzebowania na konsumenta na nich. Ta ryba Czerwonej Księgi, spotkała się na Volga, Kuban, Don, Dnipro, Banki Ural i Black Sea Coasts.Obecnie spotyka się bardzo mało, aw Kubanie, a wcale.

Ryba szterling rośnie o ważaniu do dwóch kilogramów. A ona ma niesamowitą funkcję. Jeśli zamrażasz go przez niewielką ilość czasu, a potem, rzucając się do wody, stopniowo traci i ożywia.

Z pomocą i udziałem wolontariuszy, a obrońcy dzikiej przyrody, ich liczba jest Strost. Organizują ludzi, czy sprzątanie rzek. Osiągnąć z branż i organizacji, aby przestać łączyć wszystkie odpady przemysłowe do wody.

Beluga Azovskaya

Syberyjski lub zwykły, Tymen

W basenie Morza Azowa tego rodzaju ryby mieszka, w sezonie tarła wznosi się w rzece. Ta Beluga jest godna uwagi w tym od szóstego wieku pne, aw 1986 r. Była łowem, a jej górnictwo osiągnęło półtora tysiąca ton rocznie. Dorośli rosną do 4,5 metra długości, ich waga wynosi około 750 kilogramów. Ikrinka Azowa Beluga różnią się również wielkością i może wynosić do czterech milimetrów. Dojrzałość płciowa w Mężczyźni Beluga występuje w wieku 12-14 lat, aw samicach w 16-18. Takie ryby są uważane za osoby dorosłe, które nie osiągnęły tego wieku - młody.

Te ryby, wymienione w Czerwonej Księdze Rosji, są na granicy zniknięcia, do tej pory dokładnej liczby ich nieznanych, ale nie więcej niż dwanaście tysięcy osób dorosłych pozostają takie same. Fragment Beluga zaczął znikać z twarzy Ziemi po wzniesionym zaporę Tsimlyan na Don, w Kubanie Fedorovsky był hydrodą. Te budynki prawie całkowicie odcięte główne spawnami tych ogromnych ryb. Od 1986 r. Ojca Beluga zostali całkowicie zbanowani do jedzenia żywności, na sprzedaż. Producenci próbują zwiększyć liczbę ryb, rozprzestrzeniając je sztucznie. Do tej pory prawie wszystkie stada tego gatunku mieszkającego w morzu są wynikiem ich uprawy przez osobę.

Syberyjski lub zwykły, Tymen

Bursh

2. kategoria. Rzadko i instrument wzrosły. Populacja Europy Taileya jest oferowana dla drugiej kategorii w Czerwonej Księdze Rosji.

Jeden z największych i cennych rodzajów łososia słodkiego z rozległym zakresem między innymi rodzajami rodzaju. Zamieszkuje wszystkie rzeki Syberii (w okolicy znajdują się w okolicy Norilsk, Zaisan, Teletsk, Bajkal) - Wschód do Indigira (nie ma kolyma) wzdłuż wybrzeża Morza Okohotsk z ust. Uda na południe do r. Tugur i usta amur.

Mieszkalna górska rzeka i zimne jeziora. Lato utrzymuje się w przyczepach górskich i foothill z bardziej przejrzystą i zimną wodą. Tutaj w maju Tymen spaw i pozostaje cały czas letni. W jesieni wychodzi z dopływów do głównego kanału, gdzie utrzymuje intensywnie karmienie, całą zimę, a na wiosnę ponownie trafia do dopływu. W rzekach górskich zazwyczaj odbywa się kilka dużych osób w kursie iw surowej rzece.

Intensywne niewymagane połowy w okresie tarła, masowe kłusowanie z wykorzystaniem zabronionych pistoletów rybackich (Scolsters), zanieczyszczenie rzek przez odpływy przemysłowe i rolnicze, stop i obniżenie w strefie ochrony wody doprowadziło do katastrofalnego spadku numeru docelowego. W większości rzek, Syberia i basen Amur, wiele lokalnych populacji jest prawie zniszczone.

Typowy drapieżnik. Po tarła, a także jesienią i zimą jest intensywne. Latem prawie nie spożywa żywności. Seboolets żywią się larwami pikseli, Plankton Crustaceans i Chiroromid Larve. Już w pierwszym roku życia włącza odżywianie larw innych ryb. Po trzecim roku życia całość jedzie do ryb.

Big Amaryinsky Lyzholopathonos

Tulka Abrauskaya

Kategoria ryb i zagrożonych zaginięciem. Szeroki paniew, spłaszczony, Vopotanoy, z ostrymi krawędziami. Na końcu kopania jednego do dziewięciu ostrych skoków. Dwa ostre kolce są dostępne między oczami a na plecach. Usta jest duża. Oczy są bardzo małe. Ciało między rzędami błędów kości pokryte ziarna kości. Najlepsze ostrze żebra kończy się długą nicią.

Tył brązowy lub ciemnoszary. Światło brzucha, żółtawy. Dystrybuowany w Amunda. Siedlisko to łóżko rzeki z piaszczystym dnem. Młodzi zjada się bezkręgowców, głównie larwy owadów. Esej dorosłych jeść ryby: Goltsi, młoda usacha, ostrość, a także owady larwy wodnej.

Spawn występuje w kwietniu. Płodność kobiet od tysiąca do 1,9 tys. Ikrink, ale czasami są kopie, ciągnąc do 30 tys. Ikrinka. Młody po nonsensach zwinięty na dole rzeki. Dorośli docierają do długości 75 cm (w tym gwint ogona) i masę do 2,5 kg.

Bursh

Midogi morskiej

Ta ryba od dawna panuje w rzekach głębokich wodnych i niektórych jeziorach.Banki Wołgi i Ural, Don i Terek, Sulaca i Samura słynęły ze swoich poglądów. Rzadziej występuje w słonych wodach Morza Czarnego i Kaspijskiego. Ostatnio, w Rosji, to jest niezwykle rzadkie, tak i jest wymienione w czerwonej książce.

To średnie rybołówstwo, wygląd wygląda jak szczupakista i okoń. Predator w przyrodzie, więc karmić tylko ryby. Rybacy - kłusownicy masowo złowione sieci rybne, w bardzo dużych ilościach.

Dlatego jego liczba zaczęła zmniejszać szybki tempo. Tak, i produkcja przemysłowa spowodowała ogromny wkład. Wlewając wszystkie marnowanie do basenów rzek i jezior. Dziś połów siłowników rybnych jest ściśle zabronione. Jest to również walka z przedsiębiorstwami zanieczyszczającymi rzeki i morze.

Tulka Abrauskaya

Mały Amaryinsky Lyzhenopathonos

Abrauskaya Tulka jest bardzo małym rozmiarem rybnym należącym do rodziny śledzia i mieszkańców w świeżych wodach. Wielkość ciała tej ryby rzadko przekracza dziewięć centymetrów, a średnia waga jednej tulki wynosi tylko dziesięć gramów. Ryba tego rodzaju nie można przypisać długomowniom świata wody - Tulka mieszka tylko dwa lata.

Główna żywność Tyulki - Małe skorupiaki, małże i larwy. Tulka pomnoży zaczyna się od osiągnięcia wieku w ciągu jednego roku. Okres tarła jest wystarczająco długi - od pierwszych dni maja i prawie do końca października. Ciekawnie, ale Tulka jest wyłącznie w nocy w nocy i konieczne jest, aby woda w zbiorniku jest wystarczająco ciepła - bez zimniejsza niż dwadzieścia stopni Celsjusza. Jedna mała tulka od razu przynosi około trzydziestu tysięcy jaj pelagicznych, które zaczynają rozwijać szybki tempo.

Stady z Iikrinki wyklują się już w ciągu 12 godzin po kawiorze kawioru! Wylężona smażyć spada w dół zbiornika i powodzi powierzchni tylko wtedy, gdy całkowicie znikają torbę żółtka. Dorosłych ryb ma największą aktywność w nocy, z widokiem na powierzchnię, dzień tulki spoczywa na dole i karmi się z Zooplanktonem.

Tyulka jest gatunkiem - rzadka ryba, ponieważ znajduje się wyłącznie w wodach jeziora Abrau, położony na terytorium Krasnodar.Populacja tiulu przed rozpoczęciem dziewięćdziesięciu ostatniego stulecia była znacząca, ale z zmianami klimatycznymi, a także osiadem w wodzie Abrau ofere of Fish, liczba ryb zaczęła się dramatycznie spadać. Niektóre drapieżniki, aw szczególności Pike Perch w ogromnych ilościach zniszczą młode tullee, nie dając mu, rosnąć u dorosłych osób.

Populacja tiulu i ze względu na kłusowców jest zmniejszona: ta ryba jest uważana za przysmak i dlatego często jest ona traved, złapana w ogromnych ilościach. I chociaż ekologiści i ichthiologowie długo alarmują się o wyginięciu Abrau Tyulki - Jezioro Ababrau i tego dnia nie dotyczą rezerwatu przyrody.

Midogi morskiej

Herring Volga

Mieszkaniec wody kaspijskiej idzie jednak do rzeki.Oto ciekawy i smutny fakt życia mini. Podczas tarła, mężczyźni budują gniazda i są aktywnie strzeżone, gdy kobieta stawia jajka. I po ukończeniu studiów oboje umierają. Liczba tych ryb jest bardzo mały, aw Rosji jest niewiele.

To ekskluzywny widok ryb. Są gliniani, malowane marmurowe plamy na całym ciele. Nie jest jasne, komu wygląda, lub na węża, lub w węcarzu. Wzrastaj nieco więcej niż licznik długości i waży 2 kg.

Skóra ryb jest gładka, a nie pokryta skalami. Przyszła do nas wiele wieków temu, a od tego czasu się nie zmieniło. Aby przynajmniej pomóc zachować ich gatunki, musisz stworzyć sztuczne baseny do ich hodowli.

Mały Amaryinsky Lyzhenopathonos

Kategoria ryb I zlokalizowana na skraju wyginięcia. Z wielkiego Amadriana Lanycathounos ma dłuższą i wąską kopanie, brak kolców na końcu kopania i głowy, a także brak wątku ogona. Kolorystyka jest podobna z kolorowania dużego Amadryjskiego Lyzholopathouros. Dystrybuowany w Amunda. Siedlisko, jak Wielka Amarya Lranopathonos, jest świeża woda z AMU Darya w swoim płaskim przepływie. Znajduje się tylko w linii, zwykle w tych samych miejscach jak Big Linger-Palpos. Podstawowa żywność - owady larwy wody. Spa spawa wiosną. Największa długość ryb 27 cm.

Herring Volga

Dawno życzliwa Palia Lightovidov

HERRING VOLGA (LAT. Alosa Volgensis) - widok na lamparta ryb z rodziny śledzia. W niektórych źródłach są uważane za podgatunki Alosa Kessleri i nazywa się ALOSA KESSLERI Volgensis, w innych - jako niezależny widok Alosa Volgensis.

Sięga w korzystnych warunkach 40 cm i wagi 600 g. Długość życia około 6-7 lat. Przechodząc ryby, szeroko rozpowszechnione w basenie Kaspijskiej. Żywi się morzem z skorupiakami i płytką rybą. Dojrzałość seksualna osiąga w trzecim piątym roku życia. Spawn dwa lub trzy razy w życiu, do tarła wchodzi do Wołgi, Ural i Terek. Owoc ryb - około 130 tysięcy jaj. Widok jest wymieniony w Czerwonej Księdze Rosji.

Dawno życzliwa Palia Lightovidov

Cierń

W basenie rzeki Anadyr, jezioro Elgygetyn żyje tym gatunkiem. W Czerwonej Księdze Pałasta była spowodowana faktem, że nigdzie nie znaleziono już. Na jeden połów, możliwe jest uzyskanie więcej niż dwieście kawałków ryb. Wielkość długoterminowego pałki osiąga trzydzieści trzy centymetry, średnia waga sześćset gramów. Ten rzadki gatunek jest jedynym przedstawicielem rodzaju, tak ściśle chroniony. W celu uniknięcia wyginięcia Pałdu, jezioro zostało przydzielone statusowi pomnika natury. Aby zwiększyć populację i możliwość hodowli w innych zbiornikach wodnych przybliżony przez obszar wodny do Elgistghiny, konieczne jest, aby genomek krępunków.

Cierń

Syrdarya Lranopathonos

Ryba Spike odnosi się do Jesiotra i uważa się za najbardziej tajemniczy z nich, ponieważ pomimo bogatej historii połowów tej odmiany, nadal jest bardzo niejasny. Czysty widok lub mieszanka kilku, dokładnych siedlisk i szczegóły spike nadal muszą się dowiedzieć.

Zewnętrznie jest bardzo podobny do wszystkich jesiotrów. Różni się od nich przez to, co ma nieodwzajemnioną strukturę dolnej wargi, a z innych ryb - obecność procesów bocznych. Tarcze (błędy) znajdują się na plecach, Fisher Brandless. Na plecach 13-16, boki 60-66, spodnie 12-115 sztuk.Kolorowanie płetwy i pleców - szaro-zielony, brzuch żółtawy i bia białe i jasne. Ze względu na jego zabarwienie ryby spike jest często nazywane "White Jesiotr". Długość ciała około 2 metrów, waga 9 - 20 kilograma.

Zamieszkuje głównie morze czarne, aralne, kaspijskie i azowa. To jest przechodząca ryba. Zima, leżąc do dołu, w rzekach, takich jak Ural, Kura, Sefidrud, ale praktycznie nie do znalezienia go w Volga. W niektórych miejscach, na przykład w Aral, Spike jest reprezentowany tylko widząc widząc. Większość liczby rybek spike w południowej części Kaspijczyków.

Schip Fish nie jest dozwolona, ​​a podczas ruchu przeceniał wodę. Młode ryby często mieszkają w rzekach, ale tylko rok później poruszają się do morza i jest to stopniowo - pierwsze życie w ustach rzek. Już wtedy Spike idzie dalej do morza, ale tak się dzieje. Większość głębokości nie więcej niż 50 metrów. Ponadto, spike charakteryzuje się faktem, że jest bardzo dobrze dostosowywanie do różnych warunków zewnętrznych, na przykład, może być w słodkiej wodzie przez długi czas. Tworzy dojenie z Bułgarią, Serryozhoyem i Jesiotem, a także dzięki jej pomocy, tworzono różne hybrydy.

Ryby jest złapani Schip, a także wszystkie Sturd. Do 1930 roku został złapany w ogromnych ilościach (około 600 ton rocznie), ale potem populacja zaczęła spadać, a jego połów został zredukowany do 6-9 ton. Dziś ten gatunek należy do kategorii cennych ryb, ale ze względu na jej niewielką ilość pole nie jest. Obecnie Red Book, Spike znajduje się na skraju wyginięcia, wymieniona w Czerwonej Księdze kilku krajów, wśród których Gruzja i Rosja, a także w liczbie specjalnie chronionych ryb Europy.

Syrdarya Lranopathonos

Lenok

Kategoria ryb i związana z rzadkim, zagrożonym gatunkami. Dwa poprzednie gatunki wyróżnia się dużą liczbą kręgosłupa (15-22) i boku (37-46) błędów kości. Nie ma skoków na głowie i skale. Kształt zmiany postaci. Wątek ogona może być dobrze rozwinięty lub nieobecny.

Kolorystyka jest podobna do kolorowanki Amadurian Lopatone. Commodified w Syrdarya. Mieszka w słodkiej wodzie na płaskim terenie rzeki. Zasilany przez owady larwy wodnej. Spawn w kwietniu, układając kawior na glebach kamienistych. Płodność kobiet około 1,5 tys. Ikrinka. Osiąga długość 36 cm (z nicią ogona).

Lenok

Łosoś Aral

To głupi wygląd w czerwonej książce. Jego liczba znacznie zmniejszyła się w porównaniu z siedemdziesiątych stulecia. Lenok mieszka tylko w krystalicznie czystej rzeki górskie z szybkim przepływem i jeziorami. Widok jest na skraju wyginięcia. Te czerwone książki zaczęły znikać z kilku powodów.

W niektórych jeziorach i rzekach Lenok całkowicie zniknął ze względu na zanieczyszczenie wody przez odpady rolnicze i chemiczne, gdy terytoria zostaną opanowane. Większość rzek podniesiona z powodu cięcia lasów przybrzeżnych. Znaczny wkład w zniknięcie Lenki został stworzony przez ludzi, rozpylając lasy przybrzeżne do toksyn z kleszczy. Również kłusówki w ogromnych ilościach złapali tę rybę. Dorosły Lenkov rośnie do pięciu kilogramów wagowych i długości do osiemdziesięciu centymetrów. Dla dużej ilości pysznego filetu było tak kochane przez ludzi, więc złapali w duże ilości. Próby są obecnie wykonane w celu zwiększenia liczby tego gatunku. Rzeki i jeziora są czyszczone do ponownego ustawienia w nich Lenka. Frys w gotowych zbiornikach wodnych będą transportowane z innych siedlisk.

Łosoś Aral

Rosyjski post

Kategoria ryb I. Jedna z wiejdów formy Kumi, rzadko, słabo niepełnosprawna, w zagrożeniu zniknięcia. Ciało jest szczupły, ukochany, lekko spłaszczony bokami. Usta jest duża. Jest tłuszczowa płetwa. Fin analny jest krótki, ma mniej niż 10 rozgałęzionych promieni. Łosoś Aral jest bardzo blisko Kaspijczyków. Różni się od ostatniej długiej głowy, dłuższe szczęki. Coloring Firling Ciemny, boki - srebro. Ciało jest pokryte liczne czarne plamy. Dystrybuowane w Morzu Aralowym. Większość życia spędza w morzu. Styl życia studiował bardzo słabo. Jedzenie - tradycyjne dla wszystkich drapieżnych ryb. Na tarła wzrasta w AMU Darya. Długość sięga 1 m, waga - 13-14 kg.

Rosyjski post

Pereslavsky Ryapushka

Jej siedlisko - duże rzeki, takie jak Dnipro, Dniester, Południowy Bug, Don, Volga. Te ryby żyją z stadami, w miejscach z dużą ilością prądu, stąd nazwa - szybka. Pływają prawie na powierzchni wody, karmią w różnych małych owadach.

Przez dwa lata mają okres półtrwania. W tym wieku ryby osiąga pięć setnych wymiarów, a masa z nich jest nieco ponad 6 gramów. Podczas tarła ryba nie będzie migrować. Są odkładane na kamienie.

Dziś liczba tych ryb nie jest znana. Rosyjski post przypisany do zakończenia umysłu, z powrotem w latach trzydziestych ubiegłego wieku.

Pereslavsky Ryapushka

SEVAN Trout (Ishhan)

Te ryby żyją wyłącznie w jeziorze Plescheev (dawniej Pereslavsky), które w regionie Yaroslavl. Jest to jezioro z jeziorem i dużą nerwową podłączony do Volga. Rapuska uwielbia zimną wodę z dużą ilością tlenu. Wcześniej mieszka przez całe jezioro (50 kilometrów kwadratowych), teraz znajduje się tylko w niektórych częściach, ponieważ stała się cieplejsza, z niższą zawartością tlenu.

Ze względu na wzrost temperatury wody, Rapuska poszła na głębokość, a tylko w nocy, gdy woda jest chłodzona, wznosi się do środka i górnej części wody. Temperatura wody wzrosła ze względu na zmniejszone natężenie przepływu jeziora. W nim, woda już spada w mniejszą liczbę, ponieważ bagna i rzeki zostały osuszone. Większość rzek i strumieni jest szorstki ze względu na cięcie lasów przybrzeżnych. Liczba fortów spadła zauważalnie, teraz jego połów wynosi tylko pięć procent tego, co było w stanie wyodrębnić nawet osiemdziesiątych. Ile osób pozostaje po prostu nie wiem. Aby zachować widok w 1975 roku, Jezioro Plescheevo zostało uznane za pomnik natury. Od niego na bok majątku przedsiębiorstw przemysłowych. Na jeziorze jest zabronione do poruszania się na łodzie motorowe. Zakazany Callepushki.

SEVAN Trout (Ishhan)

Black Black Amurby

Kategoria ryb i zagrożonych zaginięciem. Tworzy kilka form zazdrości: zima i lato Bakhtak, Bodzhak, Gegerkuni. Body Vetovoid. Dla płetwy kręgosłupa jest mała gruba płetwa, charakterystyczna dla wszystkich łososia. Głowa zawodowa. Górna szczęka nie wykracza poza tylną krawędź oka.

Kolorystyka podczas karmienia srebra, z mówieniem z koloru stalowego, ciemne plamy po bokach boków, są one obramowane przez słabą obręcz. W sukience małżeńskiej mężczyźni są świerzonym, płetwy stają się prawie czarne, 2-3 czerwone plamy pojawiają się po bokach ciała. Młody - z ciemnymi poprzednimi paskami i czerwonymi plamami. Widodzi w jeziorze Sevan, zaaklimatyzowane w Lake Issyk-Kul. Siedlisko jest ściśle nieograniczone: występuje w całym jeziorze. Podstawowa żywność - wiązka booplast.

Ishhan, znany jako "zimowy bakhtak", pojawi się w samym jeziorze na głębokości 0,5-3 m, w małym żwirze, od listopada do marca. Ishhan, słynny o nazwie "Lato Bakhtak", kawior komarowy wiosną i latem w Bakhtak Tea i Ged-Bugs, a także w krajowych miejscach jeziora. Bodzhak, mniejsza forma, również spawn w jeziorze na głębokości 1-40 m w październiku-listopadzie. Wreszcie, kształt Gegerkuni (mały pstrąg) na tarła idzie w rzece w zimie. Długość najczęściej około 30 cm, waga 300-400 g. Duże kopie do 75 cm długości i do 4-5 kg ​​ważenia niezwykle rzadkie.

Black Black Amurby

Rhe w kształcie szczupaka, Lysach

Ten gatunek jest na skraju wyginięcia. W Chinach jego liczba jest pod kontrolą, w Rosji Leszcz znajduje się tylko w basenie rzeki Amur, w rzece ZSSURI, liczba nadal spadają. Z długością nie więcej niż sześćdziesięciu centymetrów ta ryba zyskuje na masę do trzech kilogramów. Spadek zawartości wody w amuru przyczynia się do zniknięcia typu. W Chinach istnieją podstawowe miejsca tarła tego leszczu. Niekontrolowane ojcowie na tych terytoriach prowadzą do zmniejszenia ludności w Rosji.

Odgrywała ważną rolę w zmniejszaniu liczby zanieczyszczeń wody. Dokładna liczba czarnego leka w Amur nie jest znana. Rzadko spotyka się na połowu innych gatunków rybnych. Aby zachować widok z 1981 r. Na pytanie, o których ryby są wymienione w czerwonej książce, nikt na pewno odpowie. Każdego roku lista jest uzupełniana, albo jakieś rodzaje są usuwane z tego ze względu na fakt, że całkowicie zniknęli lub zdołali przywrócić numer. Mamy nadzieję, że ze względu na zachowanie gatunków wykazy spadną coraz częściej.

Rhe w kształcie szczupaka, Lysach

OSTR SAKHALINSKY

Rodzina ryb Kategorie KARP III. Ciało jest wydłużone, pokryte płytkim, ściśle siedzącym skalami. Długa głowa, mieszkanie. Usta są duże, ostateczna szczęka jest wyjątkowa na szczycie i jest wyposażona w bulszcz włączony do wgłębienia. Małe oczy. Ciało barwiący srebrny, monochromatyczny, ciemniejszy, trwale jasny. Dystrybuowane w regionie Amuree prawie na całym kursie, w delcie - tylko smażyć - w Syrdarya - w górnym i środkowym kursie. W dolnym miejscu nie znaleziono Syrdaryi i w Morzu Aralnym. Jako siedlisko woli rzeki, czasami - jezioro. Jedzenie jest zasilane. Spawn w lutym-marcu w rzece, w miejscach z szybkim przepływem. Długość ciała do 50 cm, waga do 6 kg.

OSTR SAKHALINSKY

Baikal Ostr

Ryba książki Red Reprezentuje szczególną wartość dla osób. Są one ściśle chronione przez prawo, ale nadal kłusowiska znajdują luki, a wysiłki hodowców na sztuczny wzrost liczby ludności nie zawsze są koronowany sukcesem. Tak więc Sachalin Jesiotr pozostał tylko około półtorej osoby. SAKHALIN LOOK jest na skraju wyginięcia i wszedł do pierwszej kategorii zaginięcia.

Te ryby do lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku, Barbarusky była eksterminowana, ich tożsamość była określona wartość. Dorośli nie są szczególnie inni i rzadko dorastają do dwóch metrów. Średnia waga pół-zielonej sachaliny jesiotra wynosi 60 kilogramów. Na terytorium Rosji gatunek ten znajduje się w Tatarskiej Cieśninie, a niektóre rzeki Sachalina i Khabarowsk rzeki płynące do niego, dziś jedyną niezawodną rzeką jest Tumnin.

Aby zachować typ i zwiększyć jego numer, praca rozpoczęła się na sztucznej hodowli. Hodowcy potrzebują pomocy władz, aby usunąć miejsca tarła z utonowanego lasu, śmieci, w dodatkowym tworzeniu stawów.

Baikal Ostr

Podłączenie predkavascuses

Kategoria ryb II, z których liczba jest szybko zmniejszona. Kształt ciała - typowy dla ryb jesiotskich. Między rzędami błędów kości ciało pokryte są płytami gwiazd. Dolna warga usta jest wyraźnie przerywana.

Kolorowanie z jasnego szarości do ciemnobrązowego, belly Light lub jasnobrązowy. Dystrybuowany w jeziorze Bajkał i duże rzeki płynące do niego. Sturgeon - River Fish: Główna część życia spędza w jeziorze, a na wiosnę (w kwietniu-maja), a latem (w lipcu-sierpniu) idzie do rzeki, a ryby letnich uderzeń pozostaje rzeki do zimowania. Żywi się skorupiakami, owadami larwami wodnymi, a także baikal baby. Spawn dzieje się w drugiej połowie maja - na początku czerwca.

Główna rzeka tarła - Selegaga i jej dopływy. Sinesle są dość wysokie od ust. Baikal jesiotra hodowla w obszarach z skalistą żwirową lub gruboziarnistą piaszczystą. Owocność średnio około 420 tys. Ikrinka. Po tarła, producentom i młodym walcowaniu w Bajkał, gdzie zaczynają intensywnie uzupełniać.

Osiąga duże rozmiary: długość 184 cm, masa 114 kg. Większość ryb ma dużo od 8 do 30 kg.

Podłączenie predkavascuses

Starszy Syberyjski

Precasian Plug - Sabanejewia Kaukazda - Ryby słodkowodne zakończone na ograniczonej części basenu Kaspijskiego. Zamieszkiwanie głównie foothill i równorzędne obszary rzek i strumieni występuje w kanałach kranu. Trzyma na małej głębokości, do 1 m na dole, czasami włamuje się do ziemi. Podczas tarła piaszczysta preferuje, podczas karmienia - lub dna dna. Hodowla w lipcu i na początku sierpnia. Czuje się jak zwierzęta bentos i plankton. Osiąga długość 108 mm.

Starszy Syberyjski

Ryby Kaluga

Naturalne obszary siedliskowe ekstrakcji syberyjskich - jezioro Zaisan, Bajkal, rzeki syberyjskie. Części są podzielone na takie podgatunek: Eastosibirsk, Bajkal, Syberyjski West, Jakuck. W naturalnym środowisku dorosła osoba dorosła osiąga wagę w 200 kg, długości 2 metrów. Paul Dojrzewanie kobiet do 17 lat i mężczyźni - 11. W zależności od wizerunku istnienia ten rodzaj ryb jest podzielony na trzy formy: rzeka Ożersky (zamieszka. Zaisan i O. Bajkal) - półpasmowy (znaleziony w rzekach Yenisei i OB) - Rzeki (powszechne w rzekach Yana, Lena, Kolyma, Indigirka).

Różnią się od siebie z takimi znakami biologicznymi, jak: płodność, okres dorosłych, prędkość zwiększania rozmiaru, parametrów, długości migracji i t.D. Warunki, w których żyje raczej surowi. Wpływa na jego rozmiar i tempo wzrostu. Z tego powodu dojrzałość seksualna jednostek przychodzi później niż inne ryby.

Ryby Kaluga

Kamchatka Salmon

Kaluga ryba - niesamowite i tajemnicze zwierzę. Najczęściej występuje w basenie Amur, także w USSuri, See, Sungari, Screel, Oneon. Jest to ryby słodkowodne i morze do ataków ujścia, którego nie wychodzi.

W ciekawym fakcie znajduje się w Amur Liman, a na morzu Okhotsk, okazuje się, że nie płynie poza granicami wód amurowych, choć czasami mieszka w jeziorach, takich jak Orsel, sugerują naukowcy że to miejsce, w którym to hoduje.

Kolor jest najczęściej szaro-zielony i brzuch, jak w wielu rybach - biały. Waga może wynosić do 1100 kilogramów, a długość wynosi do 4, a nawet 5 metrów - jest dość duża ryba. Głównie ryba waży 150 kg.

Występuje, czasami jest mylony z Belugo, choć odnosi się do rodzaju beluga Rodzina Jesiotra, ale nadal ma charakterystyczne cechy, a mianowicie ilość promieni na grzbietowej płetwie, mają mniej niż 60 lat.

Ryba ma ogromne usta, wydaje się, że coś może się tam zmieścić, również ma duży pierwszy błąd w rdzeniu rdzeniowym, od dwudziestu sześciu do trzydziestu pięciu promieni na płetwie analnej, od dziesięciu do szesnastu robaków kręgosłupa, trzydzieści dwa czasami czterdzieści pięć późnych lat i od ośmiu i do dwunastu brzucha.

Ciało tej ogromnej, masywnej ryb jest pokryte małymi ziarnami, a niektóre - gdzie natkną się na białe płyty. Inną charakterystyczną cechą ryb jest wąsy bez egogi.

W stylu życia Kaluga dzielą się na dwie formy. Pierwszym jest pół-przepustka Liman, przychodzi do tarła do amorek, a druga jest pragnienie rzeki. Istnieje przerwa między sponsorami, gdzieś trzy cztery lata.

W pierwszym rodzaju seksu - produkty na etapie dobrego rozwoju i łatwo przemieszczają się do kawioru i w dolnym miejscu i żyją częściej przez grupy. Ale w drugim typie produkty erotyczne są zaprojektowane gorzej, więc wznoszą się do źródeł rzeki do tarła. Z tego powodu mają spawn i formę zimową.

Ten drapieżnik rybny. Karmić żywność na larw komaru i krewetek słodkowodnych, nieco starsze, osoby idą do Pescase, Mint, Yazze. Cóż, uformowane ryby, aby polować na - Gorbush, Sazanov, Amurov, Tolstolobikov może nawet jeść łosoś i inne ryby.

Kamchatka Salmon

Som soltatov

Kategorie Ryb Family Salmon III. Rzadki kształt łososia szlachetnego Kamchatka. Ciało jest szczupły, ukochany, lekko spłaszczony bokami. Dla płetwy kręgosłupa jest mała gruba płetwa. Zaokrąglona lub stożkowa głowa.

Kolor ciała srebrny-zielonkawy lub brązowawy. Na ciele, kręgosłupa, płetwy ogonowe są liczne czarne plamy. Piersi, brzuszne i analne płetwy różowe lub szaro-czerwone. Po bokach ciała jasnoczerwony lub szkarłatny. Znajduje się na zachodnim wybrzeżu Kamczatki w rzekach z Penii do Big, od czasu do czasu - na wschodnim wybrzeżu Kamczatki, jeden - na rzekach Wybrzeża Okhotsk i w Amur Liman.

Bycie przechodzącym rybą, łososia Kamchatka do hodowli w jesieni jest wliczona w rzeki górskich Tundrovo. Zima na dołach. Młody po św. Fajnej mieszka w rzece poniżej trzech lat. Dorośli - typowe drapieżniki. Młoda karma na latających owadów i ich larwach. Spa jest spawane na wiosnę, od połowy maja do połowy czerwca, podczas powodzi, przy silnym prądu, na głębokości 0,5 do 2,5 m. Kobieta kładzie kawior w gnieździach, nad którymi uderzeń z dużych i małych kamyków. Płodność kobiet od 5,3 do 12,8 tys. Ikrinka. Po taradzie znaczącą część producentów, zwłaszcza mężczyzn, umiera. Łosoś półplosny staje się w wieku 4-5 lat. Osiąga długość 1 m i masę, 10 kg.

Som soltatov

Davatchan

Som soltatova - bardzo rzadki przedstawiciel Ichtiofauna Rosji. Po raz pierwszy gatunek jest opisany tylko w środku dwudziestego. W ciągu ostatnich kilku dziesięcioleci jego liczba została znacznie zmniejszona, a ryby prawie całkowicie zniknęły z tych zbiorników, gdzie wcześniej przesączono na kilka ton rocznie.

Bardzo poważne szkody powodują połowy na dużą skalę osób osłabionych, których długość nie przekracza 80 cm. Jeśli uważamy, że SomeDa staje się zdolna do reprodukcji zaledwie pięć lat po urodzeniu i nie jest mnożona co roku, to pojedyncze przypadki są przystąpione do i. Pomimo faktu, że połów somos jest regulowany przez prawo, bez ukierunkowanych środków na sztuczną hodowlę smażenia, aby zachować wygląd jest dość trudny.

Som Soltatova znajduje się tylko w kilku rzekach w Rosji i Chinach, które są częścią Amursa Dalekiej Wschodnia Basen, płynąca do Morza Okohotsk. Tutaj jest powszechny od ujścia rzeki do miasta Blagoveshchensk, średnio kursu. Kilka populacji znajduje się w USSuri i Sungari Rivers, bardzo rzadko widzi go w wodach jeziora Hank - największy świeży zbiornik na Daleki Wschód. Wcześniej żołnierze som mieszkają w rzece rzeki, ale najprawdopodobniej zniknął.

Wygląd Soma Saltatova jest typowy dla przedstawicieli tego rodzaju: dużej głowy, wydłużonej, podobnej do ciała z bali, wydłużoną płetwą analną. Dolna szczęka jest dość duża, która pozwala na szeroko otwarte usta i wychwytywanie produkcji. Istnieją trzy pary wąsów na głowie, a ten, który znajduje się na górnej szczęce, przychodzi do płetwy w klatce piersiowej. Na szczycie wąsów jest gromadzenie wrażliwych komórek. Ciało Ciało Ciemnobrązowy, z liczne rozmyte plamy, światło brzucha. Com może osiągnąć długość 4 m i masy ciała do 40 kg.

Davatchan

Zhostoshek

Ryba kategorii II. Podgatunki Arktycznego Goltz, którego liczba jest zmniejszona. Kształt ciała VeTovo. Szpiany, stożkowy kształt, szczęka równa długość. Skale małe. Jest tłuszczowa płetwa. Spin Coloring Ciemnozielony, boki - ciemnoszary z srebrnym odcieniem. Zaokrąglone plamy z białego do jasnego pomarańczowego koloru rozrzucone po bokach. Piersi, brzuszne i analne płetwy różowe.

Wspólny w Lake Frrich w Baikal Basen, a także w niektórych jeziorach, głównie górskich, Transbaikalia. River Fish. Większość życia spędza w jeziorze i przychodzi do rzek płynąc do jeziora. W większości jezior Davatchan tworzy dwie formy - małe i duże, różniące się biologii. Mała forma pasza na plankton, duży - głównie drapieżnik.

Najszybciej występuje jesienią. W tym celu ryby wznosi się do najszczęśliwszych rzek płynącej do jeziora, pokonującego Rapids i wodospady. Płodność kobiet fluktui od 360 do 1300 chemikaliów. Kawior Duża - średnica 5,2 mm, bladożółta. Mała forma Davatena ma wymiary do 32 cm i masę do 300 g. Duża forma osiąga długość 70 cm i masę więcej niż 4 kg.

Zhostoshek

Volkhovsky Sig lub Sigolov

1 kategoria. Cenne ryby rybackie zagrożone. Zaplanowany do robienia w Czerwonej Księdze Rosji.

Osiąga duże rozmiary: długość 2 m i masa powyżej 40 kg. W płetwach grzbietowych 3-4 Rovels i 10-12 rozgałęzionych promieni. W linii bocznej 105 - 110 skal. Usta jest duża. Plecy jest szarawą lub zielonkawą, bokami srebra, ze złotym układem. Na policzkach na jasnym żółtym miejscu. Ciemne i ogonowe płetwy ciemne, reszta jest lekka.

W basenie Amur, rzeki China na południe do Ganzhou i czerwonego (północny Wietnam). Na terytorium Rosji żyje w środku i obniżyć przebieg Amur, w Ussuri i OZ Basin. Khanka. Został zauważony w obszarach ujściowych rzek i strefy przybrzeżnej północno-zachodniej Sachaliny, przylegającej do Amur. Na migranta rzeźbienia Sachalina. Siedlisko: W płaskim przepływie rzek. Do karmienia wchodzi w zbiorniki równoważne, schodząc do Amur Limana, gdzie intensywnie je jesienią. W jesieni wychodzi z zbiorników zbiorczych w łóżku i dużych kanałach, gdzie zima, bez ściskania na dół.

Ostre zmniejszenie wielkości zardzewiały jest spowodowane przez intensywnych producentów Cava na podstawowych odradzach i niskiej wydajności jego naturalnej reprodukcji związanej z wysoką śmiercią larw z braku im pasza w partnerze rzeki.

Volkhovsky Sig lub Sigolov

Kopanie

Rodzina rybna z kategorii SIGOV. Jedna z niezadowolonych form zwykłego segeu w zagrożeniu zniknięcia. Walcowanie ciała (niski i gruby), szerszy czoło. Paniena jest długie, nad nozdrzami zwykle z humbar. Jest tłuszczowa płetwa. Kolor pleców jest ciemny, z zielonkawym lub fioletowym, odcieniem, światłem brzucha, boków srebra. Podczas gdy SIG mieszka w jeziorze, ma ciemniejszy kolor, przy wejściu do najgorszego rozjaśnionego. Zamieszkał jezioro jezioro i rzeki płynące do niego: Volkhov, Svir, jak.

Sigolov - ryba jeziora. W jeziorze trzyma na środkowych głębokościach, głównie na dole. Food Siga - Larvae Chiroromid, Mollus. Podczas uderzenia tarła nie pasuje. Na tarło używane do podniesienia rzeki Volkhov do jeziora Ilmen, skąd poszedłem do Metowskiej rzeki, gdzie był to główny tarło. Ruch trwał od wczesnej wiosny do późnej jesieni z maksimum w sierpniu-wrzesień. Czas śnieżny - koniec października - początek listopada. Sig porzesień kawior na głębokich miejscach z glebą piaskownicy. Płodność kobiet od 24 do 53 tys. Ikrinka. Po taradzie, dorośli i poza młodymi ludźmi szybko przeliczają się do jeziora jeziora, gdzie zaczynają intensywnie uzupełniać. Volkhovsky Sig - jeden z największych i najcenniejszych śpiewów części europejskiej. Osiąga długość 59 cm i wagi 3 kg.

Do 1925 r. Był liczny i odegrał znaczącą rolę w łowisku. Po budynku w 1925 roku. Zapory Volkhovaya HPP zostały zakłócone przez drogi migracyjne Volkhovsky Sigi i prawie wszystkie jego odręki zostały odcięte od siedlisk, które doprowadziły do ​​prawie całkowitego zniknięcia.

Kopanie

Baikal White Harius

Cięcie stosunkowo mało znane. Jest to częściowo ze względu na fakt, że liczba tej ryb została niedawno spadła niedawno, tak że opatrunek został wymieniony w czerwonej książce. Jednak praca rozpoczęła się na reprodukcji tej ryb, w związku z którym jest nadzieja, że ​​sos w przyszłości stanie się bardziej popularny.

Ta ryba jest przedstawiona na herbem miasta Nowy Oskol w regionie Belgorod, gdzie kiedyś użyto wycięcia. Teraz jednak nie jest w lokalnych zbiornikach.

Cięcie jest raczej dużą rybą, która osiąga 75 cm rozmiaru i ważenia do 6 kilogramów. Kutum ma nieco mniejszy rozmiar i masę. Ciało ryb szczotkowane, długi, ma podłużny ogon i dobrze wymawiane płetwy ogona.

Opatrunek jest podświetlony przez jego kolor: BOCA Light Grey, brzuch Biały, Ciemnoszą Głowę, Spin Gray With Green Tump. Forens mają ciemną kolorystykę. Dobrze rozwinięte zęby mocne, dzięki czemu, najwyraźniej, wycięcie i ma swoje imię. Należy zauważyć, że opatrunek woli osiedlić się w miejscach z szybkim zimnym strumieniem i kamienistym dnem. Nie lubi pływać w pobliżu brzegów, więc łapanie powinno być na wystarczającej głębokości.

Cięcie owadów, robaków, mięczaków. Ta ryba jest bardzo buggy, reaguje na podejrzany ruch lub dźwięk. Gdzie opatrunek odkrył niebezpieczeństwo, nie pojawi się od dawna przez długi czas.

Okazuje się wyszukiwaniem żywności. Zwykle w nocy lub wcześnie rano. Nie wznosi się na powierzchnię, wolą mieszkać w dużej głębokości. Wszystko to sprawia, że ​​pieszczotliwe rzeczy jak raczej czasochłonne.

Baikal White Harius

Mikija

Kategoria ryb II, jedna z form Bajka Hariusa. Liczba jest ostro zmniejszona. Ciało jest wyższe niż czarny Baikal Harius. Krótkie płetwy piersi i brzucha, płetwa kręgowa Neviscis. Podstawowy kolor ciała jest szaro-żółty, przechodzący do fioletu na plecach. Czarne plamy zaokrąglonego kształtu są zwykle rozproszone z przodu ciała.

Piersi, brzuszne i końskie płetwy brązowawego koloru. Głównym tłem płetwy kręgosłupa jest nieco ciemniejsze z tyłu, z tyłu na membranie między promieniami, ceglastych plamami kształtu czworokątnego lub owalnego, na kilka poziomych wierszy - wzdłuż górnej ciemnej czerwonej granicy. Miedź - czerwone plamy jak czarny Baikal Harius, nie ma ciała po bokach.

Dystrybuowane w jeziorze Bajkał i rzeki płyną do niego. W Baikale występuje w strefie przybrzeżnej na głębokości 30 m. Jest zasilany skorupiakami, małymi skorupiakami, mięczakami latającymi owadami, a także dobrą rybą. Hodowla w rzekach, głównie w SELAGOR i jej dopływy. Migracja sanitarna rozpoczyna się w pierwszej połowie sierpnia i kontynuuje zimę. Harius wznosi się na rzekę przez setki kilometrów. Spa jest spawane na żwirowe piaszczyste koledzy i koncertuj od końca kwietnia do połowy maja. Płodność - średnio około 12 tys. Ikrinka. Po tarła, część ryb matryca, a główne masowe bułki w Bajkale. Osiąga długość 48 cm i masa 1-2 kg.

Mikija

Dniprovsky usach

Mikija (Kamczatka Łosoś, Trout Rainbow) - Specjalna rodzina rodzinna. Oczekiwana długość życia około 13 lat. Długość ciała - do 95 centymetrów i masa - 1.6 kilogramów. Łosoś Torso Kamczatka wydłużona, głowa duża z drapieżnymi ustami. Kość Topper, wznosząc się do grzywny i zorientowany. Wysoki ogon łodygi ze skróconym tailflower. Ładny duży skalowany owalny kształt.

Naturalne ciało jest zielonkawo-brązowe i pokryte okrągłym i "x" - plamy w kształcie czarnego, które znajdują się również pod linią boczną i wejść na głowę. Różowy pasek biegnie wzdłuż linii bocznej, jasny różowy cień hazard. Mikija odnosi się do punktu przechodzącego, który w niektórych miejscach tworzy populacje mieszkaniowe. Pierwsza i kruszona występuje w wieku czterech lat. Flinks mieszka od 1 do 3 lat w rzece, po czym przewrócili się do morza. Owocność od 5000 do 12 000 irkin.

Mikija rozprzestrzenia się w Azji, często występują w rzekach rzek Kamczatka, a mniej w zbiornikach wybrzeża Morza Okhotsk, na komandorach i z południowej strony ujścia Amur w Amur. Mieszkają osobę w Ameryce z Alaski do Kalifornii. W rzekach zachodniej Kamczatki można spotkać tego widoku na północy rzeki Amanin do rzeki Big na południu. Zamieszkuje prawie wszystkie rzeki wybrzeża basenu Pacyfiku.

Dorosły Mikizha prowadzi drapieżnego stylu życia, z reguły, żywi się rybami jodłowymi, a czasem jedzą małe ssaki. Nie odmówi skorupiaków, owadów powietrza i owadów larwy wodnej. Młody jest preferowany przez owady powietrza, różnorodność ryb i Benthos Felons.

Dniprovsky usach

Chińska okoń lub Aucha

Dneprovsky usacho mieszka w Dnieprzu, Nemmem, Dniestrze, Południowym Bug i ich dopływom. W pobliżu podgatunku IT znajdują się w Terek, Kura i innych rodach kaukaskich. Waga średnia 3-4 kg - istnieją kopie do 16 kg.

USAZ - ryba jest nieco i daleko od miejsc stałego siedliska nie odchodzi. Latem żyje na głębokich, szybkich, głównie kamienistych miejscach. Preferuje prąd bezpośredni i prawie nigdy nie występuje w basenach z przepływem do tyłu. Uwielbia głębokie bruzdy z kamieną, żwirową lub dużą skalą dnem, rozciągając się wśród płytkich miejsc. Zwykle jest to w małych grupach, ale czasami zaobserwowano znaczące klastry w ulubionych miejscach. Mały USachus mieszka na kieszeniach wraz z Pescarem.

Tarła występuje w temperaturze wody 11 -15 ° na kamienistym lub żwirowym glebie pod koniec maja - czerwca w regionach południowych, aw czerwcu - na początku lipca - w północnym. Cheeky bard.

Kanały Usachi Larwy owady, dolne bezkręgowce, robaki, larwy, Midnog, rzadziej w małej rybie. Żywi głównie ze Zormów, żyje w nocy. USAZ - BOYKAYA, Silna ryba, małe podtrzymanie łososia. Najbardziej fascynujący, a jednocześnie odniósł sukces, aby złapać go w okablowaniu o urlopie długodystansowym. W przypadku tego połów zatrzask cewki jest obowiązkowy.

Chińska okoń lub Aucha

Dwarf Valek

Ryba Rodzina kamiennych filarów I Kategoria. Rzadki widok zagrażany. Ciało skompresowane bokami. Zaokrąglony fin. Płetwy brzuszne mają potężny pulker. Wagi na ciele są małe, gładkie, znajduje się na policzkach i skrzelowych pokrywy. Usta jest duża, dolna szczęka jest bardzo podana do przodu.

Kolor tyłu szarego lub zielonkawo-szarego, boków - srebrno-żółtawy, w dużych osobnikach - zielonkawo-żółty, z nieregularnymi, łączącymi czarne plamy. Na wszystkich płetach, z wyjątkiem piersi i brzucha, są też jasne czarne plamy. Główne tło płetwy żółtawo. Widmo na środkowej i dolnej podróży Amur, USSuri, w jeziorze Khanka. Latem trzymany jest zarówno w łóżku rzeki, jak iw zbiornikach śpiewających. W jesieni wychodzi z kanałów i jezior w łóżku do zimy. Typowy drapieżnik, który konsumuje głównie małe małe ryby. Podczas tarła kawior przysięga grubość wody. Owocność średnio około 160 tys. Ikrinka. Dojrzałość seksualna jest w wieku 5 lat. Osiąga długość 70 cm i masa 8,6 kg.

Dwarf Valek

Nelma

Sigovy Ryba małych rozmiarów z kulą, dużą głową i oczami, krótki pysk i małe usta o północy, silnie położone tailflower ze spiczastymi ostrzami, dużymi, łatwo spadającymi skalami. Górna głowa i plecy zielonawy lub szarawy, ogólny tło głowy i trunking. Płetwy karmione, na grzbietowym i tłustym bardzo małym czarnym plamkom. Po bokach ciała wzdłuż linii bocznej rzędu 10-12 dużych czarnych plamek - w słonecznym, ponadto, jest wiele 14-15 mniejszych ciemnych plam na górnej krawędzi pleców. Pory kanałów sejsmicznych systemu duże.

Główną częścią zakresu znajduje się na północy. Ameryka i ma charakter mozaiki (dzielnica P-Ova Alaska, Kolumbia Brytyjska, Oz. Góra z systemu wielkich jezior). W Rosji, gdzie najpierw odkrył w 1989 roku., Mieszkania na Chukotce Pena w basie. R. Amguemes, w szczególności w OZ. Ekites, nienazwy, Goltsovoy. Wszystkie jeziora są duże i głębokie (do 40 m), możliwe ograniczenie tektoniczne lub lodowcowe - Dispacje Goltz (w OZ. Niejednany stale spotyka się w jego odżywianiu).

Nelma

Amur Black

Nelma (Stenodus Leicichthys Nelma) - Łosoś rodziny ryb, SIGA. Nelma - największy przedstawiciel SIGOVY, osiągnie długość do 1,5 m. i waży do 50 kg. Środkowa waga Nelma waha się od 5 do 10 kg.

Podobnie jak Sigov, Nelma jest raczej duża, srebrna kolor wagi i mały kawior - biały. Ciało jest przedłużone, w kształcie kręgosłupa. Ciało i biała strona brzucha ze srebrnym odcieniem. Jest tłuszczowa płetwa. Roth duży, finał. Kość szczękowa nie osiąga pionów tylnej krawędzi oka. W ustach nelmary dużo małych zębów. W przeciwieństwie do innego malowania łososia, nie ciemne plamy są pozbawione ciemnych plamek. Strój małżeństwa jest wyższy, tylko przez mężczyzn, bardzo rzadko w samicach, kremu i gruźlicy rozwijają się na SCaway i Head.

Nelma pojawia się w drugiej połowie września i października w temperaturze wody od 3 do 8 °, głównie na szybkich miejscach z glebą piaskownicy. Płodność 125-420 tys. Ikrinka. ICRA rozwija się między kamieniami przez całą zimę. Rośnie nelma wystarczająco szybko. Od 5 lat rośnie do 80-90 cm. i zdobywanie wagi 5-7 kg.

Zaczyna jeść kwiat od pierwszego roku życia. W żołądkach 30-dniowego smażenia naukowcy znaleźli nie tylko różne larwy, ale także małe młode ryby. Dorosłe osoby w morzu są karmione Koryuszką, Rapuszą, Młodym Sigovem. Po taradzie Nelma jest przewrócone do morza. Niektóre ryby są opóźnione w rzece przez 1 do 3 lat czasami wchodząc do poszukiwania paszy w jeziorach wypełniaczy.

Amur Black

Mały chłopak

Amur Black - Fish rodzinny karp. Tytuł łaciński - Mylopharyngodon Piceus. Długość do 100 cm, waga do 30 5 kg. Ciało jest jednolicie wydłużone, pokryte dużymi gęstymi skalami. Wzdłuż paska bocznego od 30 dziewięć do 40 trzech skrawków. Grzbielna płetwa jest nieco przed brzusznym, w nim znajdują się trzy brązowe i siedem - osiem rozgałęzionych promieni, w tylnym celu - trzy brązowe i osiem promieniami gałęzi. Usta są skończone. Potężne zęby potężne, kruszenie, pojedynczy wiersz, część podwójnego wiersza, w 2 rzędzie tylko jeden ząb.

Miejsce narodzin tej ryb jest basen Amur (więcej niż jego południowa część) i rzeka Chin. We europejskiej części Federacji Rosyjskiej, krajów CIS i Republiki Ampur Ampur, ciemności jako cennych gatunków handlowych są dostarczane w środku lat 50-tych. Czarna amur należy do miłości cieplnej, tzw. Domowej roboty ryb, które są pomyślnie wyhodowane w stawach. Na zewnątrz jest bardzo podobny do śnieżnobiałej amuru, ale wyróżnia się zasadniczo gruboziarnistymi kolorami i strukturą zębów dociera. W kryteriach naturalnych w basenie Amur, zwykłe siedliska letnich dla niego - kanały z spowolnionym dalszym, w pobliżu dziedziny mięczaków, na zimę idzie do zamku Amur. Ogromny SVOP nie tworzy.

Mały chłopak

Zwykły pod-generator

Kategoria rzadkości: 3 - rzadkie gatunki, endemiczna. Opisany z Oz. Elgyytgyn (Bass. R. Anadyr) w środkowej Chukotce. Poza nieznanym.

Mały (do 23.8 cm i 81 g) jezioro, ryby donno-pelagiczne. Mieszka w przedziale głębokości od 80-40 m i do Wstyd nabrzeżnych. Sprawia, że ​​codzienna migracja po zooplankton. Planktophag. Ultimate wiek w łapaniu 27 lat. Dojrzałość seksualna osiąga o 13-14 lat. Wzrost jest niezwykle powolny. Sinh u kobiet występuje raz na 2-3 lata, coroczne samce. Płodność 383-700 Ikrinka. Jest on pomnożony pod koniec sierpnia - na początku września, w ciągu 7-10 dni w nocy, w płytkiej wodzie (1.5-3 m), na glebie piaszczystej. Numer w jeziorze jest stosunkowo wysoki. W okresie tarła maksymalny połów na 1 sieci 50 M wynosi około 200 kopii. Przyczyny zmian liczb obecnie naturalnych. Brakuje wiosny i zanieczyszczenia.

Zwykły pod-generator

Ryba czerwonej księgi rosji

Ryba kategorii Kerchaki II. Powszechne gatunki, których liczba jest zmniejszona. Ciało jest prawie cylindryczne, zwężenie do tailflower. Głowa jest szeroka, spłaszczona. Zaokrąglone płetwy, płetwy brzucha nie docierają do dziury analnej. Kolorystyka ciała zmienia się w zależności od warunków siedliskowych, zwykle brązowych lub zielonkawo brązowych, z różnymi wzorami marmurowymi. Strona brzuszna bardziej blada.

Wspólne na całym terytorium europejskiej części Rosji. Hodowlak - Dolna ryba, żyje w małych rzekach i strumieniach. Występuje na głębokości od 10 cm do 9 m. W ciągu dnia ukrywając się pod kamieniami, w zaroślach roślinności wody, aktywny styl życia prowadzi w nocy. Jest zasilany skorupiakami i dno owadami larwami, czasem fodelami innych ryb. Święty dzieje się w marcu-maju. Kawior rybny znajduje się na specjalnie porzuconych dociskach, albo dołączyć do dolnej części powierzchni kamieni. Mężczyźni strzegą murów w ciągu 3-4 tygodni przed Otloyev. Wymiary zwykłe nie więcej niż 10 cm, w wyjątkowych przypadkach - do 17 cm. Oto tylko niewielka część rybów wymienionych w czerwonej książce. Sytuacja różni się okresowo, a do wielkiego żalu, czerwona książka jest uzupełniana nowymi gatunkami znikających.