Palmowy złodziej

Pochodzenie typu i opis

Palmowy złodziej - Bardzo duży rak, bardziej jak krab. W szczególności, progresywne pazury od niego - jeśli taka sucha, osoba nie będzie trwała. Ale te kraby nie wykazują agresji ludziom, przynajmniej pierwsze, ale mogą złapać małe żywe stworzenia, w tym nawet ptaki. Poluj, że wychodzą o zmierzchu, ponieważ nie lubią słońca.

Pochodzenie typu i opis

Wygląd i funkcje

Zdjęcie: Złodziej dłoni

Złodziej dłoni odnosi się do nowotworu. Naukowy opis po raz pierwszy został wykonany. Linnem w 1767 r. Otrzymał nazwę gatunków Latro. Ale jego początkowa ogólna nazwa rak została zmieniona w 1816 roku. Lich. Więc Birgus Latro kontynuował nasze czasy.

Pierwszy klansiczny pojawił się około 540 milionów lat temu, kiedy rozpoczął Cambrian. W przeciwieństwie do wielu innych przypadków, gdy grupa żywych organizmów, długi czas pojawia się powoli, a różnorodność gatunków pozostaje nisko, stały się przykładem "wybuchowej ewolucji".

Wideo: Złodziej dłoni

Tak zwany ostry rozwój klas, w którym na krótki (zgodnie z normami ewolucyjnymi) Upływ czasu generuje bardzo dużą liczbę form i gatunków. Arthropods natychmiast opanował morze, a świeżą wodę i sushi, a skorupiaki, reprezentując podtyp stawonogi.

W porównaniu z trylobitami, kleszcze miały miejsce wiele zmian:

 • Nabyli drugą parę wąsów, które również stało się organem dotyku;
 • Drugie kończyny stały się krótsze i silniejsze, zamieniły się w żandobliwości przeznaczone do szlifowania żywności;
 • Trzecia i czwarta para kończyn, choć zachowała funkcję silnika, ale stal jest również dostosowany do chwytania;
 • Gills na głowach kończyny zostały utracone;
 • Funkcje głowicy i skrzyni podzielone;
 • Z czasem, piersi i brzuch wyróżniają się w ciele.

Wszystkie te zmiany miały być aktywnie poruszać się, aby poszukać jedzenia, lepiej go złapać i przetwarzać. Od najstarszych skorupianów okresu kambryjskiego jest wiele pozostałości kopalnych, wtedy pojawiły się najwyższe cradies, do których należy złodziej dłoni.

Dla niektórych nowotworów tego czasu, nowoczesny rodzaj żywności jest już scharakteryzowany i ogólnie struktura ich ciała nie może być nazywana mniej doskonałym niż nowoczesne gatunki. Chociaż ci, którzy mieszkali na planecie na planecie, byli wymarli, ale nowoczesny w ich strukturze są podobne do nich.

To utrudnia przywrócenie obrazu ewolucji skorupiaków: niemożliwe jest ślad, jak stopniowo stały się bardziej skomplikowane z czasem. Dlatego nie został niezawodnie ustalony, gdy pojawiły się złodzieje dłoni, ale ich oddział ewolucyjny można prześledzić setki milionów lat, do samego kamery.

Ciekawe fakt: Istnieją wśród skorupiaków nawet takie, które można uznać za żywe skamieniałości - harmonogram Triops Cancriformis mieszka na naszej planecie 205-210 milionów lat.

Wygląd i funkcje

Gdzie mieszkają dłoni złodzieja?

Zdjęcie: Jak wygląda złodziej dłoni

Złodziej dłoni odnosi się do bardzo dużego raka: rośnie do 40 cm i waży do 3,5-4 kg. Pięć par nóg rosną na głowach. Większy niż drugi front, mający potężne pazury: jest godne uwagi, że różnią się wielkością - pozostawiono znacznie więcej.

Następujące dwie pary nóg są również potężne, dzięki im, że ten rak może wspinać się na drzewa. Czwarta para jest gorsza od rozmiarów poprzedniego i piątego najmniejszego. Dzięki temu młodych raków może zatonąć w muszlach innych ludzi, które ich chronią.

Jest to fakt, że ostatnie dwie pary nóg są słabo rozwinięte, najłatwiejszym sposobem ustalenia, że ​​złodzieje dłoni należy przypisać rakiem pustelniku, a nie w ogóle do krabów, dla których jest niezmienny. Ale przednia para jest opracowana doskonała: Z pomocą przykucenia na niej złodziej dłoni jest w stanie przeciągać przedmioty przed sobą, mogą również stać się niebezpieczną bronią.

Ponieważ ten rak ma dobrze rozwinięty egzoszkielet i są pełne płuca, żyje na lądzie. Jest ciekawy, że jego płuca składają się z tych samych tkanin jak skrzela, ale absorbują tlen z powietrza. Jednocześnie ma również skrzela, ale są niskie i nie pozwalają mu mieszkać w morze. Chociaż zaczyna swoje życie, ale po tym, jak rośnie, traci zdolność pływania.

Złodziej dłoni czyni jej wrażenie: jest bardzo duży, jest szczególnie wyraźnie podkreślony przez pazury, z których ten rak wygląda zaniepokojony i bardzo jak krab. Ale nie reprezentuje niebezpieczeństw dla osoby, tylko wtedy, gdy sam nie zdecyduje się zaatakować: wtedy z tymi pazurami, złodziej dłoni naprawdę może powodować ranę.

Gdzie mieszkają dłoni złodzieja?

Co karmi złodzieja palmowe

Zdjęcie: Złodziej Palm Crab

Ich zasięg jest dość szeroki, ale jednocześnie mieszkają głównie na wyspach skromnych rozmiarów. Dlatego przynajmniej płakali z brzegu Afryki na Zachodzie i prawie do Ameryki Południowej na Wschodzie, placu Sushi, na którym mogą żyć, nie tak wspaniale.

Główne wyspy, w których możesz spotkać złodziej dłoni:

 • Zanzibar;
 • Wschodnia część java;
 • Sulawesi;
 • Bali;
 • Timor;
 • Wyspy Filipińskie;
 • Hainan;
 • Zachodni oceanii.

Mała wyspa Bożego Narodzenia jest znana jako miejsce, zaludnione przez te raki. Oczywiście, może być żonaty, jeśli znajdziesz prawie każdy krok. Jak widać z listy jako całości, wolą ciepłe tropikalne wyspy, a nawet w strefie subtropików jest praktycznie nie znaleziono.

Chociaż również osiedli się na dużych wyspach, podobnie jak Hainan lub Sulawesi, ale wolą małe, znajdujące się obok dużego. Na przykład na Nowej Gwinei, jeśli możesz się spotkać, jest bardzo rzadko, tutaj, kto leżą na północ od małych wysp - bardzo często. To samo z Madagaskarem.

Nie lubią w ogóle mieszkają w pobliżu, a im bardziej opanował wyspę, pozostają tam mniej złodziei dłoni. Najlepiej dla nich pasują do małych, najlepiej niezamieszkanych wysp. Układają swoje otwory wokół linii brzegowej, w krakingu koralu lub skały.

Ciekawy fakt: Często te nowotwory nazywane są krabami kokosowymi. Była taka nazwa ze względu na fakt, że wcześniej uważano, że są zamknięte na palmach, aby cięcie kokosowi i cieszyć się nimi. Ale to nie jest takie: mogą tylko znaleźć opadłe kokosy.

Co karmi złodzieja palmowe

Cechy charakteru i stylu życia

Zdjęcie: Złodziej dłoni w przyrodzie

Jego menu jest bardzo zróżnicowane i obejmuje zarówno rośliny, jak i żywe organizmy i padal.

Najczęściej je:

 • Zawartość kokosów;
 • Owoce Pandanowa;
 • skorupiaki;
 • gad;
 • gryzonie i inne małe zwierzęta.

Nie obchodzi mnie to, co jest z fitness - po prostu nie być trującą. Łapie jakąś małą zdobycz, która nie jest wystarczająco szybka, aby odejść, i nie uważnie uważać, aby nie dostać się na oczy. Chociaż główny sens, który pomaga mu w polowaniu - zapach.

Potrafi uczyć ekstrakcji w dużej odległości, do kilku kilometrów, aby zwłaszcza atrakcyjne i delikatne rzeczy dla niego - mianowicie, dojrzałe owoce i mięso. Kiedy mieszkańcy wysp tropikalnych powiedzieli naukowcom, jak dobry zapach tych raków, wierzyli, że wyolbrzymiają, ale eksperymenty potwierdziły te informacje: Przynęty przyciągnęły uwagę złodziei dłoni w pewnej odległości od kilometrów i były jednorazowo poszukiwane do nich!

Właściciele takiego fenomenalnego poczucia głodu zdecydowanie nie są zagrożone, zwłaszcza że złodziej kokosowy nie jest wybredny, może łatwo jeść nie tylko zwykły padal, ale nawet detiter, to znaczy, istnieją pozostałości długotrwałych i różnych alokacji żywych organizmów. Ale nadal woli jeść kokosy. Znajduje się, a jeśli są przynajmniej częściowo podzielone, próbując dzielić się z Culsems, które czasami zajmuje dużo czasu. Cała skorupa kokosowa nie jest zdolna do warzenia - wcześniej uważano, że mogą, ale informacje nie zostały potwierdzone.

Często ciągnął zdobycz bliżej gniazda, aby usunąć powłokę lub zrobić następnym razem. Podnieś kokos, są całkowicie proste, mogą również przeciągać nasilenie w kilku kilogramach. Kiedy Europejczycy widzieli je tylko, byli pod wrażeniem Clinses, które twierdziły, że złodziei dłoni mogą nawet polować na kozy i owce. Nie jest prawdą, ale mogą dość złapać ptaki i jaszczurek. Jedz tylko tych, którzy pojawili się na świetle żółwi i szczurów. Chociaż w większości nie wolisz tego, aby tego nie robić, ale zjeść to, co jest dostępne i tak: spadł na ziemi dojrzałe owoce i padalu.

Cechy charakteru i stylu życia

Struktura społeczna i reprodukcja

Zdjęcie: Rak Palm Thief

Dzień, aby je zobaczyć rzadko, ponieważ w poszukiwaniu jedzenia wychodzą w nocy. Kiedy słońce wolą pozostać w schronisku. Może to być sama nienormalne zwierzę lub naturalne schronienie. Jego mieszkania od wewnątrz wyłożone kokosem z włókienami i innymi materiałami roślinnymi, które pozwalają utrzymać wysoką wilgotność potrzebną do wygodnego życia. Wejście do raka mieszkalnego zawsze obejmuje wtyczkę, jej również potrzebuje, aby pozostała mokra.

Pomimo takiej miłości do wilgoci, nie mieszkają w wodzie, chociaż próbują osiedlić się w pobliżu. Często może zbliżać się do jej krawędzi i trochę nawilżone. Młodzi Raks osiedli się w skorupach pozostawionych przez inne małże, ale potem dorastają i nie używają już używania.

Często złodzieje dłoni wspinają się na drzewach. Robią to dość zręcznie, przy pomocy drugich i trzecich par kończyn, ale czasami mogą i upadku - jednak dla nich nie jest to nic strasznego, doświadczają spadku z wysokości do 5 metrów. Jeśli wysokość porusza się na ziemi, głowice są opuszczone od drzew.

Większość nocy spędza lub na ziemi, chodząc do zdobyczy, mniej często polowania, lub w wodzie, a późnym wieczorem i wcześnie rano można je złapać na drzewach - z jakiegoś powodu, kochają je bardzo. Żyć przez długi czas: dorastaj do 40 lat, a potem natychmiast umierają natychmiast - osoby, które osiągnęły 60 lat, są znane.

Struktura społeczna i reprodukcja

Naturalni wrogowie złodziei dłoni

Zdjęcie: Złodziej Palm Crab

Złodzieje dłoni żyją samotnie i występują tylko w sezonie hodowlanym: zaczyna się w czerwcu i kontynuuje do końca sierpnia. Po długim zrobienia nowotworów. Po kilku miesiącach kobieta czeka dobrą pogodę i idzie do morza. W płytkiej wodzie wchodzi do wody i uwalnia jaja. Czasami woda się podnosi i bierze je w innych przypadkach, że kobieta czeka na wiele godzin w wodzie, podczas gdy larwy się wyklują. W tym przypadku nie idzie, bo jeśli fala ją zabiera, będzie po prostu umrze do morza.

Murarstwo odbywa się podczas pływy, aby jajka nie przywróciły brzegu, gdzie umrą larwy. Jeśli wszystko poszło z pomyślnie, wiele larw pojawi się na świetle, podczas gdy nie ma więcej w przeciwieństwie do dorosłego dłoni złodzieja. Następne 3-4 tygodnie pływają na powierzchni wody, będą zauważalnie dorosnąć i zmienić. Potem małe okłady spadają na dno zbiornika i czołgać się przez jakiś czas, próbując znaleźć dom. Im szybciej się udaje, tym więcej szans na przetrwanie, ponieważ nadal są całkowicie bezbronne, zwłaszcza ich brzuch.

Dom może być pustym zlewem lub skorupą małego orzecha. W tym czasie są one bardzo podobne do raka schroniska w wyglądzie i zachowaniu, stale pozostają w wodzie. Ale stopniowo rozwijają światło, więc z czasem młode krupony idą do ziemi - ktoś wcześniej, ktoś później. Istnieje również początkowo zatopić, ale jednocześnie ich brzuch staje się trudny, więc z czasem potrzebuje tego zniknie, a oni to upuszczają.

Gdy rosną regularnie, są ustawione - mają nowy egzoszkielet, a stare, które jedzą. Z czasem zamieniają się w raki dla dorosłych, zmienia się zmiennie. Powolny wzrost: tylko o 5 lat dotrze do dojrzałości seksualnej, a nawet w tym wieku są nadal małe - około 10 cm.

Naturalni wrogowie złodziei dłoni

Populacja i status formy

Zdjęcie: Złodziej dłoni

Brak wyspecjalizowanych drapieżników, dla których złodzieje dłoni są głównym górnictwem. Są zbyt duże, dobrze chronione, a nawet mogą być niebezpieczne, aby polować na ich ciągle. Ale to nie znaczy, że nie są one zagrożone nimi: duże koty mogą złapać i jeść je i, wiele częściej - ptaki.

Ale tylko duży ptak jest zdolny do zabicia takiego raka, a nie na każdej tropikalnej wyspie. Zasadniczo zagrażają młodym osobom, które nie rosną nawet do połowy maksymalnego rozmiaru - nie więcej niż 15 cm. Mogą złapać takie drapieżne ptaki, takie jak Kestrel, Korshun, Eagle i tak dalej.

Znacznie więcej zagrożeń dla larw: mogą stać się jedzeniem dla niemal wszelkich zwierząt wodnych, które pasują na Plankton. Są to głównie ssaki ryb i morskich. Jedzą większość larw, a tylko kilka z nich żyje.

Nie możesz zapomnieć o osobie: pomimo faktu, że złodziei dłoni próbują osiedlić się na tym, jak cicho i eminentnie znaleźli się przez ludzi, często są ofiarami ludzi. Wszystko ze względu na ich pyszne mięso, a duża wielkość gra nie na ich korzyść: łatwiej jest zauważyć, i łatwiej jest złapać jednego takiego raka niż z kilkunastu małym.

Ciekawy fakt: Złodziej dłoni Ten rak szedł na fakt, że uwielbia siedzieć na palmach i ukraść wszystko, co błyszczy. Jeśli jest oczami naczyniach jadalnych, dekoracji i rzeczywiście każdy metal, rak z pewnością spróbuje podnieść go w swoim domu.

Populacja i status formy

Palmowy złodziej

Zdjęcie: Jak wygląda złodziej dłoni

Ile w naturze jest przedstawiciele tego gatunku, nie ustalone z powodu faktu, że zamieszkują źle ukośne miejsca. Dlatego też nie są wymienione na liście rzadkich gatunków, jednak na tych terytoriach, w których realizowane jest konta, istnieje niepokojący spadek ich liczby w ciągu ostatniego pół wieku.

Głównym powodem jest to aktywne uszczelki tych nowotworów. Nie wystarczy, że ich mięso jest pyszne, co oznacza i kosztowne - do smaku, złodziei dłoni przypominają również homara, jest również uważany za afrodyzjak, który sprawia, że ​​popyt jest jeszcze wyższy. Dlatego wprowadzono w wielu krajach, wprowadzane są ograniczenia na ich produkcję lub zakazy na kalibrację. Tak więc, gdyby wcześniejsze potrawy z tego raka były bardzo popularne w Nowej Gwinei, zazwyczaj nie jest zabronione do obsługi w restauracjach i restauracjach. W rezultacie został utracony jeden z ważnych rynków sprzedaży przez przemytników, chociaż eksport kontynuuje w dużych ilościach, więc nadal zadanie, aby temu zapobiec.

W niektórych krajach i terytoriach istnieją zakazy na małych nowotworach: więc na północnych wyspach Mariana może złapać tylko te, że ponad 76 mm, a tylko na podstawie licencji i od września do listopada. Przez cały sezon nie więcej niż 15 nowotworów można wydobywać dla całej licencji. W Guamie iw Mikronezji pod zakazem kobiet w ciąży, w Tuvalu znajdują się terytoria, na których dozwolona jest produkcja (z ograniczeniami), a są zabronione. Podobne ograniczenia działają w wielu innych miejscach.

Wszystkie te środki są zaprojektowane, aby nie dać złodziei dłoni znikają. O ich skuteczności do tej pory oceniają wcześnie, ponieważ w większości krajów działają nie więcej niż 10-20, podstawa do porównywania i wyboru optymalnej strategii na przyszłość ze względu na różnorodność środków legislacyjnych na różnych terytoriach jest bardzo obszerna. Te duże raki potrzebują ochrony, w przeciwnym razie ludzie mogą je łatwo je zniszczyć. Oczywiście podejmowane są pewne środki, ale do tej pory nie jest jasne, czy są wystarczające, aby utrzymać pogląd. Na niektórych wyspach Palmowy złodziej Kiedyś był szeroko rozpowszechniony, prawie nigdy się nie spotykają - taka tendencja nie może przestraszyć.