Zwierzęta wymienione w międzynarodowej czerwonej księdze

Kabarga

Od dawna jest aksiarem, że oświadczenie, że roślina i zwierząt World of planeta potrzebuje naszej obrony. Najbardziej kompletne informacje na temat flory i fauny świata są gromadzone w Czerwonej Księdze IUCN. Międzynarodowa Czerwona Książka Opublikowana od 1963 przez Światowy Związek Ochrony Przyrody. Oddzielne kraje lub nawet regiony mają własne czerwone książki, które zawierają bardziej szczegółowe informacje na temat zwierząt i roślin. Chociaż książki te nie są dokumentami prawnymi, ale zwiększanie wszelkich zwierząt w tym folio wskazuje zakaz produkcji terenowej i jest odpowiedzialny za organy państwowe do ochrony określonego typu.

Czerwone środki - zabronione kolor: nie rubi, zatrzymaj się! Jest to sygnał zagrożenia i alarmu, ten sygnał SOS, który daje nam zwierzęta. Oznacza to, że książka została wezwana, aby przyciągnąć uwagę ludzkości i spróbuj zatrzymać zniszczenie otaczającej natury. Statystyki tutaj są przytłaczające: na początku wieku tylko jeden rodzaj zwierząt zniknęło na rok, a dziś cały widok znika codziennie. W czerwonej książce gatunki zwierząt i roślin są wymienione, które utworzone przez wiele tysiącleci, a teraz okazuje się być w pełni zniknął przez ludzką wadę.

Czerwona książka składa się z wielokolorowych stron. Na czarno zawiera listy tych, którzy są już wymarły (noszenie gołębi, krowy morskiej i innych). Na czerwonych stronach gromadzi się, a zwłaszcza rzadkie zwierzęta są zebrane (czerwony wilk, żubra, bobry, lamparta, tygrys amur, śnieżny lamparta i inne). Na żółto - te zwierzęta, z których liczba maleje bardzo szybko (biały niedźwiedź, różowy mewa, różowe flamingi, jaran). Na białych stronach - lista tych zwierząt, które zawsze zostały wymienione. Zwierzęta zostały wykonane na szaro, studiowały bardzo mało i zamieszkujące w trudno dostępnych miejscach. Na zielonych stronach są zwierzęta, które udało się oszczędzać i oszczędzać przed wyginięciem (rzeka bóbr, łoś).

Jeśli jakieś zwierzęta lub rośliny nie wymagają już ochrony - są przekazywane na inne strony książki. Służy, że oprócz czerwonych arkuszy okresowo pojawiają się i zielone.

Czerwona książka jest tymczasowym dokumentem. Ludzie stale uznają nowe na zagrożonych rodzajach zwierząt i roślin, są oferowane, aby wziąć je w ramach ochrony, a zatem regularnie przynoszą je do czerwonej książki.

Kabarga

Bizon

To małe reniferowe zwierzę z fangami mieszka w górskich lasach iglastych Sayan, Altai, Transbaikalia i Primorye. Pomimo niesamowitego wyglądu, Kabarga żywią się wyłącznie roślinnością. Jednak Cabaga jest godna uwagi nie tylko przez to, ale także ze swoim atrakcyjnym zapachem, który przynętuje samice do krycia. Ten zapach pojawia się z powodu gruczołu mięśniowego znajdującego się w brzuchu mężczyzny w pobliżu kanału moczowego.

Jak wiesz, Muscus jest cennym składnikiem różnych leków i perfumerii. I dokładnie z tego powodu Kabarga często staje się zdobycz łowców i kłusów. Kolejnym powodem, dla którego ten niezwykłe zwierzę odnosi się do zagrożenia zanikiem gatunków jest zmniejszenie granic jego zakresu, co wynika ze wzmocnienia ludzkiej działalności gospodarczej (głównie z wycinaniem z lasów).

Jednym z rozwiązań problemu zachowania gatunku w dzikiej przyrodzie jest hodowla hodowli Kabargy i wybór piżmowych mężczyzn. Jednak nie jest tak łatwo hodować Cabgarum jako na przykład krowy.

Bizon

Sprzedawany Casaire

Ssaki są najbardziej surowe i duże w Europie. Są to najnowsze europejscy przedstawiciele dzikich byków. Wcześniej żubr zamieszkał w mieszanych i dużych lasach Europy Środkowej, Western i Południowo-Wschodniej, Transcaucasia, Kaukazu i Iran Północny. Jednak ze względu na bezwzględne polowanie na ludzi na zwierzęta, a także drenaż bagażników i wycinanie lasów, "dom" żubry prawie przestał istnieć. Do 1927 r. Na świecie było tylko 48 kopii potężnych zwierząt.

Naukowcy porzucili szybkie zniknięcie żubra i przydzielali małe obszary lasu, gdzie zwierzęta były w stanie żyć i pomnożyć. W rezultacie na świecie znajduje się około 3 tys. Osób, około 100 zawarta jest w niewoli.

Sprzedawany Casaire

Floryda Puma

To jest duży trzepotliwy ptak. Z reguły, część dorosła rośnie do 1,5 metra długości i waży około 80 kilogramów. Przypadki mieszkają w tropikalnych lasach w północno-wschodniej Australii i Nowej Gwinei. Jednak miejsce zamieszkania olbrzymiego ptaka szybko mistrzowie.

Zmniejsza liczbę dzikich psów przyrody i świń, jedzą pisklęta i jajka ptaków. Teraz populacja Slave Casuars ma tylko 1,5 tys. Osób.

Floryda Puma

Birmańska małpa Kurniji

To najrzadsze podgatunki. Jego liczba w przyrodzie w 2011 r. Wyniosła trochę ponad 160 osób (w latach 70. XX wieku spadła około 20 osób). Puma mieszka w bagnistych i lasach Południowej Florydy, które znajdują się na terytorium największej rezerwy krajowej. Pierwsze opisy pojawiły się natychmiast po otwarciu Ameryki. Amerykanie uderzyli w zręczność, wątek, przebiegłość tego kota, a jednocześnie jej piękno i wdzięku.

Przyczyny wywołane wyginięcie Florida Puma zwane pogorszeniem pogorszenia środowiska ekologicznego, prace nad drenażem bagien, polowanie sportowe.

Głównym powodem zniknięcia jest utrata miejsca jego zasięgu. Powodem jest to, że Florida Lasy znikają kilka razy szybciej niż, powiedzmy, tropikalne lasy Ameryki Południowej. Oznacza to, że na Florida Puma nie ma małej szansy na rozszerzenie populacji. Dlatego osoba przychodzi na ratunek, tworzenie rezerw i rezerw, gdzie trwa ścisła kontrola dla Puma.

Dorosła masa sięga do 27-50 kg. Zręcznie wspina się na drzewach i górskich stokach. Skacze do wzrostu do 2.5 m, a długość do 6 m. Ze względu na silne mięśniowe łapy, może rozwinąć prędkość do 50 km / h, choć krótkie odległości.

Aby utrzymać życie, osoba dorosła, trzeba złapać duże zwierzę dwa razy w tygodniu, a nawet więcej, jeśli są kocięta. Chociaż do 80% ataków odnosi sukcesy, ze względu na zwinność i szybką reakcję kota.

Głodne Puma, którego ofiara jest częściej staje się jeleniem, nie dysk i inne małe zwierzęta: szopy, króliki, białka i inne gryzonie. Są przypadki, gdy obszar kota jest przylegający do ludzkich populacji, puma atakuje inwentarz i ptaka. I zabija więcej niż może spożywać. Ostrożnie przebruje tuszy zabił zwierzęta i karmi się z ich przechowywania przez długi czas.

Birmańska małpa Kurniji

Pantera śnieżna

Wcześniej tego typu małp nie miała stanu egzekwowania prawa, ponieważ został odkryty dość ostatnio - w 2010 roku. Małpa otrzymała nazwę ze względu na niezwykłą strukturę nosa, których nozdrza są obracane na górze. Czasami zwierzę nazywane jest małpą kichą: podczas deszczu woda spada w nozdrza, a małpa stale kicha. W 2012 r. Małpa Birmańska Kurryna wpisała listę znikających ssaków czerwonej książki. Zaktualizowana wersja publikacji natychmiast ocenia go do kategorii typu z największym zagrożeniem wyginaniem, ponieważ liczba małp wynosi tylko około 300 osób. To niewiele zagrożeń populacji zniknie - osoba aktywnie niszczy ich siedlisko. Łowcy są przywiązani i myśliwych - mięso małpy są ładne smaczne, wciąż Macak może być sprzedawany dla medycyny chińskiej. Kolejny fakt jest zachęcający: w tych rzadkich momentach, gdy naukowcy zdołali zobaczyć małpy Drus, z tym ostatnim było ich liczne młode. W ten sposób istnieje prawdopodobieństwo reprodukcji populacji.

Pantera śnieżna

Podmuchowa kenaya kunitsa

Kategoria rzadkości: 1 - zagrożony widok na peryferie zakresu. Jedyny przedstawiciel Roda. Endemia Azji Środkowej.

Dystrybucja: około 200 lat temu. Część światowej gamy Irbis pokryła terytorium Gór Ałtaj do początków. Lena. Na początku XX w. Zwęziła się zauważalnie z powodu. i vost. Upness: Gatunek został zachowany w góralskich obszarach Altai i Zap. Sayana.

Havor:Obecnie w Syberia Snow Leopards Live w trudno dostępnych tablicach górskich, częściej w paskach subalpejskich i alpejskich. Zwykły przedział wysokości życia wynosi ponad 1500 m.W.M., Dolny znak jest obniżany do 700 m (ZAP. Sayan), Top - przekracza 3000 m (emituj. Sayan, Altai);

Numer: W przewidywalnej przeszłości w regionie Irbis był stosunkowo powszechny, choć tylko jedna wzmianka o spotkaniach Kości Predator wśród pozostałości kuchennych na parkingu Makarovo III w górnym zakresie Lena, która istniała około 25 tys. Lata temu . Numer w zakresie około 10 tys. Osoby z nich od 1.5 do 3 tys. Zarejestrowany na obszarach chronionych. W granicach ZSRR w szacunkach początku lat 80. Żyli 3500 osób.

Podmuchowa kenaya kunitsa

Japoński zielony gołąb

W czerwonej książce gatunek ten jest wykonany jako "blisko wrażliwej pozycji". Kot Tiger (jak się nazywany jest także) jest drugim co do wielkości drapieżnikiem, a pierwsze miejsce należy do diabła Tasmansky. Warto również zauważyć, że kot Tiger jest największym obolałem drapieżnik na terytorium Australii kontynentalnej. W tym czasie Kunitsu czwarty można zobaczyć w dwóch izolowanych populacjach - jeden zlokalizowany w North Queensland, Australia, a drugi na wschodnim wybrzeżu, na terytorium, który rozciąga się z południowego Queensland do Tasmania. Zwykle żyje w mokrej deszczowej i wśród zarośli przybrzeżnych.

Japoński zielony gołąb

Gavial

Ten niezwykły ptak ma około 33 cm długości i ważenie około 300 gramów ma jasny żółtawo zielony kolor. Jest powszechny w Azji Południowo-Wschodniej, ale także spotyka się w regionie Sachalin (Półwysep Krylon, Wyspy Moneron i Wyspy Południowe Kuril). Ptak zamieszkuje szerokie i mieszane lasy z obfitością wiśni i wiśni, krzewy i innych roślin, które jedzą owoce.

Japoński Green Dove jest rzadkim widokiem, a zatem niewiele wiadomo o swoim życiu. Dziś naukowcy znają, że zielone gołębie - monogamiczne ptaki. Latają gniazdami z cienkich gałązek i umieszczają je na drzewach na wysokości do 20 metrów. Uważa się, że partnerzy jaja otaczają jaja przez 20 dni. A potem światło wydają się bezradne, pokryte puszystymi pisklętami, które dowie się tylko pięć tygodni później. Jednak w Rosji rzadko jest para lub stada zielonych gołębi, najczęściej są one zauważane przez jednego.

Gavial

Koń Przewalski

Najrzadszy i ładny uroczy krokodyl na świecie. Ze względu na stałą redukcję siedlisk Gawiali i zniszczenia rezerw ryb do 1970 r., Prawie pozostawione osoby. Ale w Indiach opracowało programy dla sztucznej hodowli rzadkich krokodyli. Pomogło zwiększyć liczbę gawiałów do 1,5 tys. Ale teraz jest rzadkie zwierzę na świecie, nadal umiera.

Krokodyle są mylone w sieciach rybackich, a ich jajka nadal gromadzą się do celów medycznych. Mężczyźni poluje ze względu na wzrosty nosa, które są uważane za doskonałą Afrodisię.

Koń Przewalski

Orangutan

Zwierzę prawie stało się mitem. Są to ostatnie dzikie konie na równinach Azji. Prawie wszystkie osoby zostały zrezygnowane z ich terytoriów i złapał mężczyznę. Dlatego na świecie teraz tylko tysiąc koni, nazwanych na cześć słynnego badacza Nikolai Mikhailovich Przhevalsky. Ponadto są wyhodowane w niewoli w rezerwach i ogrodach zoologicznych.

Ludzie się nie udało. Jedyne miejsce, w którym teoretycznie możesz spotkać konia Przehevalsky`ego - są to pustynie mongolskie. Jednak zwierzę nie widziałem już więcej niż 50 lat. Dlatego prawdopodobieństwo jest świetne, że w dzikich takich koniach przetłumaczonych.

Orangutan

MANUL

Inny przedstawiciel małp - Orangutan, na wolności, jest również zagrożona zniknięciem. Niezmieszczona moc, najmądrzejsze oczy i wyjątkowe umiejętności - w czasach starożytnych, ludzie, którzy zamieszkuje Azję Południowo-Wschodniej, nawet rozważyli im rodzajem plemienia - "Leśni ludzie". Ogromne naczelne (waga dorosłego mężczyzny często osiąga 150 kg) zamieszkać wysokie drzewa w Rainforest Sumatra i Borneo. Są wspaniale zamknięte drzewami. Silne nogi i bronie wrazeniczo chwytają lianas, pomagając łatwo poruszać się przez las. Głównym powodem wyginania małpopodobnych małp - kontynuowanie zniknięcia siedlisk i kłusowniczych. Tworzenie parków narodowych w pewnym stopniu pomaga wspierać zniknięcie.

MANUL

Visai Warthogy Pig

MANUL - drapieżny ssak sum. Dziki kot z bardzo puszystym i długą wełną - jeden centymetr kwadratowy kont kont dla 9000 włosów! Futro jest puszystym i grubym wśród kotów.

MANUL - rozmiar zwierząt z kotem domowym: długość jego ciała wynosi 52-65 cm, ogon 23-31 cm wynosi 2-5 kg.

Rana w Tyva, Altai i Transbaikalia. Jego drugie imię - Pallasov Cat - Otrzymał na cześć niemieckiego przyrodnicy. Z. Pallas, który po raz pierwszy opisał Manuula w 1776 roku.

Sam malulan - najbardziej powolny i energiczny ze wszystkich dzikich kotów, nie wie, jak szybko biegać. Małul prowadzi osiadanie i samotny styl życia. Każde zwierzę żyje na oddzielnym, ściśle określonym terytorium, z którym natychmiast wyrzucił losowo przełączony sąsiad. Polowanie przychodzi wcześnie rano iw nocy dzień ukrywa się i wysyła w dziurach lub w szczelinach. Jego głównym jedzeniem jest gryzonie, ale może złapać zając lub mały gopher, ptak. Lato łapie owady.

Było rzadkie lub niezwykle rzadkie, a jego liczba nadal się zmniejsza. Miejsca to jest na skraju wyginięcia. Dokładna liczba gatunków jest nieznana z powodu ukrytego zachowania MANUL. Największy wpływ na jego numer jest dostarczany przez polowanie na kłusownictwo na futro.

Visai Warthogy Pig

Fish Filin

To zwierzę zawarte w Czerwonej Księdze Pokoju w 1988 roku. W ciągu zaledwie 60 lat (3 pokolenia świni Visai Ward) liczba tej fauny zmniejszyła się o 80%. Przyczyny katastrofalnej redukcji ludności są niekontrolowane polowanie, transformacja naturalnego siedliska i pobliskiego przejścia. Do tej pory zwierzę to zwierzę można znaleźć tylko na 2 wyspach - Negro i Panay.

Fish Filin

Sumatran nosorożec

Gatunek ten rozsiewa na brzegach rzek na Dalekim Wschodzie z Magadanu do regionu Amur i Primorye, a także na Sachalinie i Kurilla Południowa. Fish Filin woli mieszkać w zagłębień starych drzew z obfitością górnictwa wody, jednak często zdefiniowane są starego człowieka i dumple drzewa są często określane, co nieuchronnie wypiera te ptaki z ich siedlisk. Ponadto rybaków kłusowców często wchodzą w pułapkę podczas prób ciągnięcia przynęty. Rozwój turystyki wodnej w dalekownich rzekach, a zatem wzrost obawy tych ptaków stopniowo prowadzi do zmniejszenia liczby włóknów i zapobiega ich reprodukcji. Wszystko to doprowadziło do tego, że dziś ten gatunek jest zagrożony zniknięciem.

Fish Filin jest jedną z największych sów na świecie, a także największym przedstawicielem tego rodzaju. Co ciekawe, te ptaki mogą polować na dwa różne sposoby. Najczęściej Fishili Filin szuka ryb, siedząc na kamieniu w rzece, od brzegu lub z drzewem wisiał nad rzeką. Zauważając zdobycz, filin nurkuje do wody i wystarczająco dużo z ostrymi pazurami. W przypadku, gdy ten drapieżnik próbuje złapać osiadłe ryby, raki lub żaby, po prostu trafia do wody i kłuje dno łapy w poszukiwaniu górnictwa.

Sumatran nosorożec

Czerwony lub górski wilk

Najmniejszy nosorożec na świecie. Nie długo mieszkał jeszcze w bagnach i tropikalnych lasach Tajlandii, Indonezji, Malezji, Chin i Bangladeszu. Teraz jest na skraju wyginięcia. Na świecie istnieje tylko 6 populacji Rhinos Sumatran, które mieszkają na wyspie Sumatra, Borneo i na Półwyspie Malajskim.

Zwierzęta żyją po drugim, więc dokładna kwota jest bardzo trudna do obliczenia ich ilości. Według ekspertów takie nosorożec nie są więcej niż 275. Powodem katastrofalnie szybkiej redukcji nazywa się chińską pseudomedycyną, która wykorzystuje rogi zwierząt dla jego metod leczenia.

Czerwony lub górski wilk

Kaspijska Seal

Red Wilves to drapieżniki, przedstawiciele rodziny Cuon - P.

Są to jedyne wilki z tej rodziny, które przeżyły i żyli do dziś. Gatunek ten jest uważany za bardzo rzadko. Ponadto jest na krawędzi, jeśli nie jest kompletny, a następnie stopniowe zniknięcie.

Czerwony wilk rozprzestrzenił się z Tien Shan i Altai na południe do czubka Indonostan, Indochina i Malajskie archipelagu. Niezależnie od siedliska, wilki tego gatunku są prześladowane przez osobę. Polowanie jest zadowolony z wilków, są pozbawione paszy i trawienia. Ponadto takie choroby, takie jak wścieklizny i zaraza przyczynić się do zniknięcia czerwonego wilka.

Zewnętrznie w wilku górskim, funkcje są ściśnięte nie tylko wilkiem, ale także coś z szakala i lisów. W przeciwieństwie do szarego kongora na czerwonym wilku, dłuższy ogon, który dociera do ziemi i zewnętrznie przypomina lizę czarną końcówką. Czerwone futro jest szczególnie zauważalne w zimie. W tym okresie wełna nabywa specjalną jasność, pomp i denu.

Masa dorosłego wilka zależy od 14 do 21 kg, a jej długość ciała wynosi około 1 metra. Kobiety ważą znacznie mniej - 10 - 13 kg. Wysokość w więzieniu osiąga 50 cm.

Polowanie na czerwone wilki, po prostu zbierając stada kilkudziesięciu celów. Pozwala to na działanie, bardzo zorganizowane. Jedzenie głównie duże kopyt: knur, roazoni, ale przy okazji, uprawy, króliki, ptaki i mniej często domowej roboty owce stają się.

Kaspijska Seal

Crocodile Filipine

Na początku XX wieku populacja pieczęci kaspijskiej była liczna i ponumerowana milion osób. Było trochę ponad stu lat, a liczba ssaków morskich zmniejszyła się 10 razy - do 100 tys. Naukowcy przewidują dalszy spadek populacji ze względu na szereg czynników: zanieczyszczenie środowiska, zmiany klimatu, zniszczenia siedlisk i choroby. Najbardziej ostrym problemem jest śmiertelność młoda w wyniku polowania. Ponieważ polowanie na głupią bestię jest trudną lekcją, kłusownicy wolą ekstrahować bezbronną tkaninę (młode uszczelki). Według niektórych raportów fotografowanie osiąga 6 - 7 tys. Osób rocznie. Ta liczba jest porównywalna z dozwolonym strzałem. W związku z tym spadek ludności jest gwarantowany nawet przy łowiskach na niskim polowaniu. Naukowcy uważają - pieczęć rybacka musi być zakazane na kilka lat.

Crocodile Filipine

Północna długowłosa kamienna

Małe krokodyle żyją wyłącznie na Filipinach. A także na skraju wyginięcia. Najczęściej je zniszcz, kłusaki, które stosują osobliwe metody połowów.

Polowanie na krokodylu Filipińskiej jest zabronione, ale populacja jest nadal zmniejszona. A teraz w świecie tylko 200 osób.

Północna długowłosa kamienna

Czarny bocian

Będąc na skraju wyginięcia, ten wombat jest uważany za jednego z najrzadszych zwierząt na naszej planecie. Na ziemi są mniej niż tygrysy Sumatran. Wszyscy pozostali jedną niezwykle małą populacją w Epping Forest National Park (Epping Forest), który znajduje się w centrum Queensland, Australia. Powodem zmniejszenia populacji tych zwierząt naukowcy rozważają zmiany w ich siedlisku. Dodaj do tego inny fakt, że macica jest ulubionym górnictwem Dingo. Łamiuk zazwyczaj mieszkają w lasach eukaliptusowych, łąki z soczystą trawą i luźną glebą.

Czarny bocian

Tygrys USSurian

Jest to szeroko rozpowszechnione, ale rzadkie gatunki, z których liczba jest zmniejszona ze względu na działalność gospodarczą osobie, która objawia się w informacjach lasów i opróżniając bagna. Dziś ptak znajduje się w lasach z regionów Kaliningradu i Leningradzka do południowego Primorye. Czarny bocian woli osiedlić się w pobliżu zbiorników w głuchych, starych lasach.

Jest tam, na starych drzewach (a czasem na okazje skał) Black Bociany budują gniazda, które będą następnie używane przez kilka lat. Kiedy nadchodzi czas zaprosić kobiety na gniazdo (w przybliżeniu pod koniec marca), mężczyzna leci swój biały apartament i zaczyna robić gwizdek. Wyburzone jaja jaja (od 4 do 7 sztuk) Partnerzy zostaną zmuszeni z kolei, podczas gdy w ciągu 30 dni, pisklęta nie wyklują się.

Tygrys USSurian

Amur Hora

Przedstawiciel Feline - USSuriy Tiger, wymieniony w czerwonej książce z powodu jego małego. Według różnych źródeł w Rosji, istnieje od 450 do 500 osób. Niektóre liczby tygrysa USSuri, czasami nazywa się Ałtaj, Syberyjski, Amur, Northskaya lub Manchursky, mieszka w Chinach - nie więcej niż 40 - 50 osób. USSuri Tiger - jedyny z podgatunków tygrysów, dostosowanych do trudnych warunków życia w warunkach północy. Waga tego głównego kota osiąga 200 - 220 kg, a jej długość (wraz z ogonem) osiąga 3 - 3,8 m. Miękkie i szerokie podkładki na łapach nie dają bestii wpadać w śnieg, a latem pomagają cicho poruszać się po trawie. Główne wino do wyminącej zwierzęcia, jak często się dzieje, leży na danej osoby: skórki tygrysa zawsze zostały wycenione drogie, a bestia bezmyślnie zniszczona z powodu pięknego futra. Znaczna szkoda przyniesiona i wycinała tajgę, która pozbawiła zwierzę zwykłego siedliska. Obecnie Tygrys USSuri jest osłona. Przy okazji, w Rosji na morderstwo, nałożona jest śmieszna grzywna, aw Chinach, morderstwo tygrysa karze kary śmierci.

Amur Hora

Pająk drobiowy

Amur Groa - Podgatunki górskiej kozy o imieniu Harla, znajdującej się na terytorium Primorsky w ilości 600-700 kóz i kóz. Chroniony przez państwo. Przyjaciele krewni Góry Amur mieszkają w Himalajach i Tybecie, przepisują rzadko z Amur.

Gryty boi się wilka i często umiera z jego aroganckich zębów. Ogólnie rzecz biorąc, wydaje się, że wilki są najważniejszymi kozami. W rzeczywistości tylko prawdziwa koza może spokojnie jeść Amur Malala, wprowadzony do Czerwonej Książki.

Pająk drobiowy

Philippine Deer

Poza tym, że ten przedstawiciel świata zwierząt jest niezwykle rzadki, jest to również jeden z najpiękniejszych pająków drobiowych. Mieszka ten pająk w tropikalnych lasach południowo-zachodnich Indii, budowlane domy wysoko w koronach drzew. Młodsi przedstawiciele tego gatunku mieszkają w pobliżu korzeni drzewa, gdzie mogą kopać norki i pęcznieć grubą pajęczynę. W przypadku niebezpieczeństwa ukrywają się w swoich dziurach.

Philippine Deer

Calan lub Marine Out

Wełna tego rzadkiego zwierzęcia ma kolor czerwonawo-złoty. Na tym tle "rozproszone" małe białe plamy. Siedlisko - tropikalne lasy wysp archipelagu filipińskiej. Na filmie tego jelenia udało się ostatnio usunąć. Warto zauważyć, że głównym wrogiem tego zwierzęcia jest wilkiem. Większość jelenia umiera w marcu-kwiecień - sezon, gdy zwierzęta są osłabione zimą.

Calan lub Marine Out

Loggnowany

Drapieżna ssak morski rodziny Kunihih, widok blisko szerszych. Calan ma wiele unikalnych cech adaptacji do siedliska morskiego, a także jeden z niewielu non-pseudonimów za pomocą pistoletów. Kalans mieszkają na północnych brzegach Oceanu Spokojnego w Rosji, Japonii, USA i Kanadzie. W XVIII-XIX stuleci Kalans ze względu na ich cenne futra, przewidziano drapieżne eksterminację, w wyniku czego wygląd był na skraju wyginięcia. W XX wieku Kalans wymieniono w Czerwonej Księdze ZSRR, a także w dokumentach bezpieczeństwa innych krajów. Od 2009 r. Hunt Kalan jest prawie zabroniony we wszystkich regionach świata. Na Kalanovie może polować tylko rdzenną populację Alaski - Aleutams i Eskimosów, a wyłącznie do utrzymania rzemiosła ludowego i diety żywnościowej, które historycznie nawiązane w tym regionie.

Loggnowany

Niebieska ara

Widok żółwi morskich, jedyny przedstawiciel rodzaju loggerhdov lub nagich żółwi morskich. Gatunek w wodach Oceanów Atlantyckich, Pacyfiku i Indyjskich, na Morzu Śródziemnym, można znaleźć na Dalekim Wschodzie (Petra Great Bay) i w Morzu Barents (w regionie Murmańska). Mięso tego żółwia zostało uznane za daleko od najsmaczniejszych, tylko lokalnych plemion zużywają go w jedzeniu, ale jej jajka były delikatnością. Ich nieograniczona opłata doprowadziła do bardzo poważnego zmniejszenia liczby tego typu żółwi przez ostatnie 50-100 lat. Ten rodzaj żółwia jest wymieniony na liście handlu międzynarodowego w gatunku dzikiej flory i fauny oraz w czerwonej książce, chronionej przez prawa Cypru, Grecji, USA, Włoch.

Niebieska ara

Jak uratować zwierzęta? czerwona książka

Różnorodność papug, której nie można znaleźć w warunkach przyrody. Próby naukowców do przywrócenia populacji nie byli koronowani sukcesem, a ostatni dorosłym mężczyzna zmarł w 2000 roku. W niewoli jest tylko 30 takich ptaków. Jednym z przyczyn zniknięcia wielu zwierząt z twarzy ziemi jest zniszczenie osoby ich naturalnego siedliska. Cięcie lasów, zanieczyszczenie przemysłowe, wydobycie i inne działania wymuszone przedstawiciele fauny, aby przejść do nowych terytoriów siedlisk, w wyniku których umierają. Dokonywanie zwierząt w czerwonej książce - sposób na ostrzeżenie ludzi o takim niebezpieczeństwie i starannie traktować wszystkie zwierzęta.

Jak uratować zwierzęta? czerwona książka

Główne przyczyny wyginięcia zwierzęcia

Z powrotem w XVI wieku, w obliczu faktu, że po aktywnym polowaniu w lasach przestaje ogień. Potem królowie zaczęli wprowadzać zakazy na niekontrolowanych zwierzętach i ptakach.

Pod koniec XIX wieku naukowcy stali się jasne, że niektóre zwierzęta mogły zniknąć na zawsze, a na początku XX wieku zrozumienie przyszło do wszystkich ludzi. W 1948 roku był Zorganizowana jest międzynarodowa zjednoczenie ochrony przyrody. Ten związek stworzył specjalną komisję, która skompilowała listy rzadkich i znikających zwierząt. Wszystkie z nich zostały nagrane w Międzynarodowej Czerwonej Księdze - Encyklopedia rzadkich gatunków.

Ponadto wiele krajów dokonało własnych czerwonych książek, które są już ponad 250. Na przykład, jest czerwona książka federacji rosyjskiej, która nagrała rzadkie i znikające zwierzęta mieszkające w Rosji. Takie zwierzęta są w stanie bezpieczeństwa, Polowanie dla nich jest zabronione.

Dla zachowania zwierząt w różnych krajach, specjalne Rezerwy, rezerwacje i szkółki. Niektóre z największych:

 • Park Narodowy Grenlandii Północnej;
 • Park Narodowy na Alasce, USA;
 • Park Limpopo w Afryce;
 • Big Marine Park w Australii;
 • National Hawaiian Park, USA;
 • Park przyrody morza koralowego na wyspach Nowej Kaledonii na Oceanie Spokojnym;
 • Duży rezerwat Arktyczny, Rosja.

Główne przyczyny wyginięcia zwierzęcia

Zwierzęta wymienione w międzynarodowej czerwonej księdze

W rzeczywistości istnieje wiele podstawowych czynników, które służą jako przyczyna zniknięcia zwierząt:

 • Zmieniające warunki klimatyczne;
 • Katastrofy naturalne (bluzy, pożary i inne naturalne kataklizki);
 • Działak ludzki: zanieczyszczenie środowiska, budowa zapór, cięcia lasów, bagien i t. D.;
 • Populacja stale rośnie, w wyniku tego Lyuli jest zmuszony do opanowania nowych ziem i osiedlonych na nich. Jest to elementarne wytłaczanie zwierząt z ich zwykłego siedliska;
 • kłusownictwo i złapany;
 • Eksterminacja zwierząt.

Jeśli takie trendy nie zatrzymują się, wiele kategorii ryzyka przedstawicieli fauny zniknie w obliczu ziemi jest bezpowrotnie.