Czarna książka zwierząt

Wymarłe gatunki

Większość ludzi z planety myśli i działać, jak wspomniano o wielkim Louis XV - "po mnie, przynajmniej powódź". Z takich zachowań ludzkość traci wszystkie te prezenty, tak hojnie przyznane nam.

Jest taka koncepcja jak czerwona książka. Utrzymuje rachunkowość dla przedstawicieli flory i fauny, które są obecnie uważane za znikające i są niezawodne obronę ludzi. Są czarna książka dla zwierząt. W tej wyjątkowej książce wszystkie zwierzęta i rośliny są wymienione, które zniknęły z planety Ziemia po 1500 roku.

Horror prowadzi najnowsze statystyki, mówią, że w ciągu ostatnich 500 lat zniknęły na zawsze 844 rodzajów fauny i około 1000 gatunków flory.

Że wszyscy naprawdę istniali, zostały potwierdzone zabytkami kulturowymi, naukowcami i podróżami. Byli naprawdę naprawiani w tym czasie żywych. Jednocześnie pozostawali tylko na zdjęciach i historiach. W żywej formie nie ma już tam, dlatego nazywa się niniejszą edycją "Czarna książka wymarłych zwierząt".

Wszystkie są czarne, które z kolei jest w czerwonej książce. Środek ubiegłego wieku jest znaczący, ponieważ ludzie mają pomysł stworzyć czerwoną księgę zwierząt i roślin. Dzięki swojej pomocy naukowcy próbują dotrzeć do publiczności i problem zniknięcia wielu rodzajów warzyw i spokoju zwierząt, aby rozważyć nie na poziomie para-potrójnego człowieka, a razem cały świat. Tylko więc możesz osiągnąć pozytywne wyniki.

Niestety, taki ruch nie pomógł w szczególności rozwiązać ten problem, a listy znikających zwierząt i roślin każdego roku są coraz bardziej uzupełniane. Jednak naukowcy mają nadzieję, że ludzie muszą kiedyś, a zwierzęta wymienione w czarnej książce nie będą już uzupełnić swoich list.

Nieuzasadniona i barbarzyńska postawa ludzi do wszystkich zasobów naturalnych doprowadziła do takich strasznych konsekwencji. Wszystkie nazwy w czerwonej i czarnej książce są nie tylko rekordem, jest to krzyk pomocy wszystkim mieszkańcom naszej planety, rodzaj prośby o rozwiązanie zasobów naturalnych do celów osobistych. Z pomocą tych zapisów osoba musi zrozumieć, jak ważna jest jego ostrożna podejście do natury. W końcu świat wokół nas jest tak piękny i bezradny w tym samym czasie.

Patrząc przez listę zwierząt czarnej książki, ludzie z przerażeniem zdają sobie sprawę, że wiele gatunków zwierząt, które się skończyły z zniknął z twarzy ziemi z powodu ludzkości. Cokolwiek to było bezpośrednio lub pośrednie, ale stały się ofiarami ludzkości. Czarna książka znikanymi zwierzętami zakwaterowała tak wiele nazw, które uważają je w jednym artykule po prostu nierealne. Ale ich najciekoletni przedstawiciele nadal zasługują uwagę na uwagę.

W Rosji warunki naturalne stoją w obliczu najciekawszych i żywych przedstawicieli światów zwierząt i roślin na swoim terytorium. Ale stałą redukcję ich liczb występuje na wielki zachmurzony.

Czarna książka zwierząt Rosji jest uzupełniana nowymi listami każdego roku. Zwierzęta, które wprowadzają te listy pozostały dopiero w pamięci ludzi lub wypchanych w lokalnych muzeach wietrznych w kraju. O niektórych z nich warto powiedzieć.

Wymarłe gatunki

Strzyńcy Bablan

Wydarzenia do ochrony wymarłych gatunków

Ten rodzaj ptaków został otwarty w 1741 roku podczas wyprawy do Kamczatki Vitus Bering. Blanklan otrzymał swoje imię na cześć przyrodnika przez nazwę Steller, który najpierw go opisał. Przedstawiciele tego gatunku były duże i raczej powoli. Osiedlili się z dużymi kolonami, a od niebezpieczeństwa może wziąć tylko na wodę. Ludzie spędzili bardzo szybko doceniły smak mięsa Steller Baklan. A dzięki prostotom polowania na ptaki rozpoczął niekontrolowaną eksterminację. W rezultacie ostatni Stellerova Baklan został zabity w 1852 roku. Zaledwie sto lat od otwarcia gatunku.

Giant Fossa

Czarna książka zwierząt

Giant Fossa - wymarły ssak drapieżny z rodziny Wivernirii Madagaskaru.

W 1902 roku, francuski Zoolog był zastępujący formę żywej fossii na podstawie subfossisynines znajdujących się w dwóch jaskiniach na Madagaskarze i nazwał jej Spelea, co oznacza "Cave". Następnie były różne opinie dotyczące sprawiedliwości tego taksonu. Amerykański biolog Steve Gudman i koledzy (2004) Recenzował i przeanalizował 159 Subfsil i 32 nowoczesne próbki osteologiczne kryptoproctty i stwierdzili, że były to dwa typy, które współistnieją w Madagaskarze w ostatnich przeszłości geologicznej. Biorąc pod uwagę wielkość Cryptonta Spelea, jego masywne szczęki, duże zęby, musiał być potężnym drapieżnikiem i oczywiście był w stanie pokonać dużą zdobycz. Te dwa rodzaje kryptoproctty różniły się wystarczająco wielkości do współistnienia. Według szacunków waga Cryptoprocta Spelea wynosiła 17-20 kg.

Stellerova Cow

Czarna książka zwierząt

Czarna książka wymarłych zwierząt opisuje inny spojrzenie na wyprawę Vitus Bering w 1741 roku. Jego statek o nazwie "Saint Peter" doznał awarii w pobliżu wybrzeża wyspy, a następnie nazwany na cześć odkrycia. Zespół został zmuszony pozostać tutaj na zimę i jeść mięso niezwykłych zwierząt, które nazywano krów z powodu faktu, że jedli wyłącznie morską trawę.

Te stworzenia były ogromne i wolne. Ich waga często osiągnęła dziesięć ton. Małe mięso krowy okazało się pyszne i pomocne. Polowanie na tych nieszkodliwych olbrzymach nie wyobrażało sobie trudności, ponieważ zwierzęta spokojnie spożywane glony w pobliżu brzegu, nie byli w stanie ukryć się przed niebezpieczeństwem w głębi, a nie w ogóle boi się człowieka. W rezultacie, po zakończeniu wyprawy Bering na wyspach, przybyli okrutni myśliwych, zniszczył całą populację krów morskich przez około trzy dekady.

Dront lub ptak Dodo

Czarna książka zwierząt

Dawno, dawno temu na malowniczych opustoszałych wyspach, zgubionych gdzieś na Oceanie Indyjskim, były ptaki Dodo - przedstawiciele drona podrodziny. Nie było żadnych ludzi ani drapieżników, więc ptaki były jak w raju. Nie musieli biegać, pływać ani wspinać się w powietrze, ponieważ wszystko konieczne dla jego życia było tuż pod nogami.

Dodo prowadził zaciszny styl życia, łącząc się z parą tylko w momencie pisania piskląt. W malerze było tylko jedno duże białe jajko, ale oboje rodzice byli strzeżani, a dziecko upadło razem.

Dreams ubrane w Mauritius i Rodriguez, który należą do archipelagu Masconent Islands położony w Oceanie Indyjskim. A w Mauritiusie żył ptaka Dodo lub Mauritius Droch, a na Rodriguez - Dream Helf lub Rodriguese Dront. Uważa się, że pierwszy typ istniał do 1681, a drugi - do początku XIX wieku.

Idyll Dontovykh zakończył się pojawieniem się Europejczyków na wyspach. Po pierwsze, portugalski żeglarze uważali je za idealne uzupełnianie zapasów statków, a następnie holenderski podążył za swoim przykładem. Polowanie na rywalne i nonpougy ptaki były łatwiejsze niż proste: wystarczy zbliżyć się i pukać odpowiednią zdobycz na patyku. Sny nie tylko nie opierały się, ale nie uciekł. Tak, i nie mogli tego zrobić z nimi ważyć.

Żeglarze uważali sny z głupią i nazywali je "Dodo", które przetłumaczone z Portugalii oznacza "głupi" lub "idiota". Jednak który z nich był w rzeczywistości głupi, pokazał czas. Czy można zadzwonić do inteligentnych ludzi, którzy bezmyślnie zniszczyli wyjątkowe ptaki?

Tylko XIX wiek został zapamiętany o Dontov, kiedy został opublikowany "Lewis Carroll" Alice in Wonderland ". Jednym z bohaterów tej dziecięcej bajki był ptak Dodo, który musiał przedstawić sam autora. Wielu czytelników interesuje się mitycznym ptakiem i z zaskoczeniem dowiedzieli się, że to naprawdę istniało. Było bardzo późno, gdy Dronman nie mógł pomógł. Nieco później koszulka zaufana ochronie zwierząt wybrała ten ptak swoim emblematem - jako symbol niszczenia gatunków w wyniku barbarzyńskiej inwazji przyrody.

Kaukaski żubr

Czarna książka zwierząt

Czarna książka zwierząt obejmuje takie wspaniałe stworzenie jak kaukaski żubr. Ssaki te kiedyś zamieszkały obszerne terytoria z Kaukaskich Gór do Iranu Północnego. Pierwsze wspomnienia o tym formularzu datę z powrotem do XVII wieku. Jednak liczba kaukaskich żonów zaczęła się bardzo szybko spadać z powodu niekontrolowanego zniszczenia przez niego, a także spadek terytoriów pastwisk. Tak więc, w środku XIX wieku, około dwóch tysięcy przedstawicieli tego gatunku mieszka na terytorium Rosji, po pierwszej wojnie światowej nie ma więcej niż pół. Podczas wojny domowej populacja niekontrolowana kaukaski żubra z powodu ich mięsa i skór.

W rezultacie, w 1920 r. Populacja tych zwierząt liczyła już nie więcej niż sto osób. Rząd został pilnie ustanowiony przez rezerwę, zaprojektowany w celu ochrony przed zniknięciem. Ale dopóki jej stworzenie w 1924 r. Było tylko 15 kaukaski żubr. Jednak ochrona państwa nie mogła ich ochronić przed karabinami kłusowców. W rezultacie trzech ostatnich przedstawicieli tego gatunku zginęli przez pasterzy w 1926 r. Na górze górują.

Mauritiusky Chubed Parrot

Czarna książka zwierząt

Mauritius Chubby Parrot - Widok dużych wymarłych ptaków rodziny papugi, endemia Mascwarskiej wyspy Mauritius. Nie wiadomo, jaki rodzaj jest najbliższym krewnym papuga Chubati, jednak rozważany takson został umieszczony w plemieniu prawdziwych papug jak inne papugi Mascar. Widok przedmiotowy był podobny do Parrot Rodriguese, który mógł być najbliższy krewny.

Głowa ptaka była świetna wobec ciała, a na czole był przyzwoity szkolnictwa. Ptak miał bardzo duży dziób porównywalny z faktem, że Ara Hiacyntowa miała i pozwoliła jej otworzyć twarde nasiona. Bones Subfsia wskazują, że widok miał silniejszy dimorfizm seksualny ciała i głowy niż jakakolwiek inna żywarka. Dokładny kolor jest nieznany, ale w nowoczesnym opisie wskazano, że ptak miał niebieską głowę, szary lub czarny tułowia i prawdopodobnie czerwony belfer. Zakłada się, że ptak przeleciał źle.

Pozostałości pokazują, że samce były większe niż kobiety, odpowiednio, 55-65 cm długości i 45-55 cm, a obaj dżentelmenowie mieli nieproporcjonalnie duże głowy i dzioby. Dimorfizm seksualny w rozmiarach samców i kobiet czaszek jest najbardziej zauważalny wśród papug. Różnice w kościach pozostałych części i kończyn są mniej wyraźne - mimo to ptak ma najważniejszy dimorfizm seksualny w wielkości ciała niż każda papuga żyjąca dzisiaj. Z powodu tej funkcji mogą być różnice wielkości między dwoma ptakami w szkicu 1601.

Raport Raier Cornelis 1602 lat jest zazwyczaj interpretowany jako jedyna nowoczesna wzmianka o różnicy w wielkości papugi do rozmówców, podkreślając "duże i małe indyjskie wrony" wśród zwierząt wyspowych. Pełne dekodowanie tekstu źródłowego zostało opublikowane tylko w 2003 r. I pokazało, że przecinek w języku angielskim został umieszczony nieprawidłowo zamiast "Indian Crow" "Duże i małe" odnoszące się do "kurcząt dziedzin", które mogły być czerwonym Mauritiusem Channel and Little Reunon Shepherd.

Red Mauritius Shepherd

Czarna książka zwierząt

Redhead Mauritius Shepherd zniknął w 1700 roku z powodu aktywnej eksterminacji przez ludzi i szczotkowanych zwierząt. Zachowane są tylko pozostałości kości gatunków, a także kilka dobrych zdjęć.

Na podstawie jednego z tych rysunków, a także raportów współczesnych, upierzenie ptaka było czerwony lub czerwono-brązowy kolor i wyglądał raczej na włosy. Dziób powstał w różnych ptakach na różne sposoby, dla niektórych było prawie bezpośrednie, drugi wygięty.
Był zainteresowany czerwonymi przedmiotami. Również ptaki przyciągały głosy kongora.

Transcaucasian Tiger

Czarna książka zwierząt

Nie tylko nieszkodliwe i narażone zwierzęta przeszły eksterminację. W czarnej książce znajdują się wiele i dość niebezpiecznych drapieżników, do których należy Turtcaucasian (Turanian) Tygrys. Populacja tego typu ssaków została całkowicie zniszczona w 1957 roku. Tajnik Transcaucasian był dość duży (ważący do 240 kilogramów) i bardzo piękny drapieżnik z długim futrzanym futrem kolorowym.

Przedstawiciele tego gatunku mieszkają na terytorium takich nowoczesnych stanów jak Iran, Pakistan, Armenia, Uzbekistan, Kazachstan (część południowa) i Turcja. Według naukowców Transcaucasian Tiger jest najbliższym krewnym Amur. Zniknięcie tych wspaniałych zwierząt w Azji Środkowej jest wiążące, przede wszystkim, wraz z przybyciem rosyjskich osadników na ten terytorium. Policzali drapieżnik zbyt niebezpiecznie i otworzyli swoje polowania. Więc nawet wojska regularnej armii były używane do zniszczenia tygrysów.

Ponadto, nie ostatnia rola w procesie wymperowania tego gatunku odegrała rozbudowę działalności gospodarczej człowieka w siedlisku tych zwierząt. Ostatni Tygrys Zakkazzzałowy był widziany w 1957 roku na terytorium ZSRR w Turkmenistanie, w pobliżu granicy z Iranem.

Zebra Kvagga

Czarna książka zwierząt

Tego rodzaju odmiany zebry nie różniły się od jego zwykłego krewnego. Jedyne, co ludzie zauważyli dla siebie, a później i zniszczyli te zebry - ich trwałe, twarda skóra. Tylko ze względu na dobrą skórę, ludzkość zniszczyła całą żywotność tych zwierząt, których mięso często po prostu emitowane.

Ostatnia Zebra Kwagga widać w holenderskim zoo w Amsterdamie, gdzie umarła własną śmiercią 12 sierpnia 1883 roku.

Wycieczka

Czarna książka zwierząt

Od wymarłych ssaków, które były wcześniej rozpowszechnione w dużych obszarach, możesz zadzwonić do Tarpan, Turze i Kvuguga. Wycieczka - Odłączenie zwierząt Motflock, Rodzina Sluggish, Klan Krowy. Wycieczki mieszkały w Rosji, Białorusi, Polsce i Prusach, były pierwotnie rozpowszechniane jeszcze szersze. Ze względu na skórki mięsne i skórne aktywnie polowały. Ostatni stado pozostał w lasach Mazowieckich (Polska).

W 1627 r. Ostatnia kobieta wycieczki zginęła w lesie w pobliżu Yaktorov. Wycieczka była dużym, masywnym, umierającym bykiem, ale była nieco wyższa w więzach. Zachowane zdjęcia z jego wizerunkiem i szkieletonami. Wycieczka - przodka europejskich krów krajowych. Los wycieczki niemal odroczył żubr i żubr, ale dosłownie w ostatniej chwili te dwa rodzaje zostały uratowane.

Tarpan

Czarna książka zwierząt

Tarpan - konia konia rodziny, drewniane taryjowane zwierzę ziołowe, który jest bezpośrednim przodkiem nowoczesnego konia. Ponieważ wiarygodne źródła informacji mówią, Tarpan należał do tych koni, które pochodzą z udomowionych koni i konia Przhevalsky. Niestety, dziś, że Tarpan jest uważany za wymperowanie zwierząt, eksterminowanych przez ludzkie ręce.

Jak mówią eksperci, Tarpan na dziś jest ostatnim bezpośrednim przedstawicielem prymitywnych płyt stepowych. Przypuszczalnie, Tarpan jest przypisany pośrednio dla rodowców Arabów. Pierwsze czystej krwi planderek poddano polowania od ludzi i stopniowo zniknęły ze środowiska.

Niemożliwe jest uwierzyć, ale kolejne 10 tysięcy lat temu pod koniec ostatniego okresu lodowcowego w Europie, ogromne stada różnych koni minęło w Azji Środkowej i na północy. Potem wszystkie te stada traktowały dzikiego konia. Co roku, takie "społeczności" migrowali, przechodząc tysiące i setki kilometrów w poszukiwaniu mieszkania, Vodo i karmienia. Różne klimat, występujące zmiany środowiskowe stopniowo zmniejszają liczbę koni, nie pasował do Aury i środowiska, inni nie mogli jeść takich rodzajów roślinności, ktoś nie znalazł się z długich wycieczek. Ze względu na brak pastwisk liczba koni stopniowo zmniejszyła się.

Historycznie uważano, że Tarpan został wymierany z powodu dwóch powodów:

  • Stopniowo, stepy, w których istniały stada, zaorały się pod przypadku rolniczego i ze względu na naturalne przemieszczenie zwierząt domowych dzikich zwierząt.
  • Jak wspomniano w różnych rejestrach historycznych, dzikiego horskiego tarpanu zniszczył ludzi, licząc jego delikatność mięsa. Ponadto głodne osoby uprawiły snaki siana ludzi i noszone domowe kobiety, które doprowadziły do ​​masowego polowania na tego rodzaju konia.

Turtle Ivory Abingdon

Czarna książka zwierząt

Ci mieszkańcy wyspy Pinta lub Abingdon, która jest częścią wysp Galapagos w Ekwadorze, od dawna uważano z zniknął z powierzchni Ziemi. Większość żółwi słonia Abingdon. Było to nawet w XIX wieku w połowie XX wieku, a w połowie XX wieku naukowcy byli gotowi do znoszenia oficjalnego werdyktu, przypisując ich status wymarłego typu.

Ale w 1971 r. Odkryto samotny George, Glorfying Galapagos lub Słonie, żółwie na cały świat. Spotkanie z samotnym George`em dał biologów nadziei na odnowienie poglądu, który zrównoważony na skraju życia i śmierci.

Jednak wszystkie próby uczynienia mężczyzny kontynuowały genus zakończony Fiasco - George zignorował wszystkie dziewczyny, preferując samotność i w pełni uzasadniając pierwszą część jej imienia. 24 czerwca 2012 r. George nie stał się - zmarł z ataku serca. A z tym zakończył historię istnienia żółwi słońca Abingdon.

Martino Ara

Czarna książka zwierząt

Wymarły widok. Martynika ARA została opisana w 1905 roku. Rothschild według krótkiej notatki z XVII wieku, który w odpowiednim czasie był pączkiem.

Ten rodzaj papug na wyspie Martynika, która znajduje się w centralnej części archipelagu małych antilles na Morzu Karaibskim.

Zakłada się, że Martino Ara, która była bardzo podobna do niebieskiej żółtej ara, była jego populacja wyspy. Głowa i szczyt ptaszka były pomalowane w niebieskim kolorze, a żołądek i górna połowa szyi były czerwone.

Zgodnie z innymi informacjami, Rothschild do RemeaCing De Rocheror opisał dwa ptaki zamieszkane na wyspie Martynika: Jeden z nich - z bladożółtym upierzeniem głowy, z powrotem i skrzydłami oraz czerwonym ogonem, drugi - miał mieszany pogrzeb kolory czerwone, białe, niebieskie, zielone i czarne. Ostatni raz wzmianka o Martynika Ara znajduje się w 1640 roku.

Złota żaba

Czarna książka zwierząt

Złota żaba została znaleziona nie tak dawno temu, w 1966 roku, ale po kilkudziesięciu lat - nieodwołalnie zagubiony dla ludzkości. Faktem jest, że ich siedlisko było bardzo wąskie i specyficzne - były te lasy wokół Monteverde na Kostaryce, gdzie temperatura i wilgotność powietrza pozostawała stała przez wiele stuleci.

Jednak globalne ocieplenie spowodowane, oczywiście, jest aktywna działalność człowieka, zmieniła zwykłe parametry powietrza tego terytorium. Ciało Złotej żaby jest zbyt wrażliwe na zmiany środowiskowe nie stanęły tak poważnej metamorfozy w zwykłych lasach. Ostatnia złota żaba zastępowała osobę w 1989 roku.

Moa ptak

Czarna książka zwierząt

W późnym XVIII wieku w Nowej Zelandii można spotkać gigantyczne ptaki MOA, dziś są wymienione na liście wymarłych gatunków, ale entuzjastów nadal mają nadzieję wykryć żywych próbek tych unikalnych piór w ustronnych zakątkach dwóch ogromnych wyspy. Raz, nawet przed nadejściem ludzi, Nowa Zelandia była prawdziwym ptakiem "Rezerwatem", nie było ssaków (nietoperze nie liczy się), Królestwo Pernaya rozkwitło i pomnożone, a tylko gigantyczny orzeł reprezentował poważne zagrożenie dla największego Przedstawiciele ptaków MOA.

Według naukowców, gdy dobrzy przodkowie poleciały do ​​Nowej Zelandii, naprawdę go podobały, a całkowita nieobecność drapieżników ziemskich była powodem do stopniowej utraty nawyku latania. Ostatnio grupa naukowców zasugerowała, że ​​MOA musiał latać po śmierci dinozaurów, który reprezentował im poważne zagrożenie. Jaszczurki nie, a MOA całkowicie zniknął potrzebę latania. Nie mieli nawet podstawowych skrzydeł.

MOA stracił skrzydła i zaczął chodzić, karmienie liśćmi, owocami, pędami i korzeniami. Przed pojawieniem się na ludzkich wyspach Moi ewoluował około dziesięciu różnych gatunków. Oprócz gigantycznego MOA, były też małe ciężary ważące nie więcej niż 20 kg. Te same główne kopie wysokości MOA osiągnęły 3,5 metra i ważyły ​​około 250 kg. A kobiety były prawie dwa razy cięższe niż mężczyźni.

Zainteresowanie takim egzotycznym ptakiem przejawił się europejskimi naukowcami w drugim kwartale XIX wieku. Szkielety Moa na wyspach były w nadmiarze, ale nie było żywych okazów na oczach. Próbując znaleźć zachowane ptaki, naukowcy zorganizowali szereg wypraw na najbardziej odległe zakątki wysp.

Według naukowców upierzenie łagodnego cienia oliwnego brązowego serwowanego dla Moa dobrego kamuflażu z gigantycznego orzeł Haasta. To był on jedynym wrogiem MOA i największym orłem na świecie.

Bezszczęśliwy Gagarka

Czarna książka zwierząt

Hapacly w południowej Afryce. KVIGGA - prawie jedyny z wymarłych zwierząt, których przedstawiciele byli oswojonymi przez osobę i były używane do ochrony stad. Kagggi jest znacznie wcześniejszy niż domowa owiec, krowy, kurczaki zauważyły ​​podejście drapieżników i ostrzegali właścicieli głośnym krzykiem "Kuah", z którego otrzymali swoje imię. Ostatni quagga został zabity w 1878 roku.

Pasażerowy gołąb

Czarna książka zwierząt

Gołębie tego gatunku były tak liczne, że ludzkość ekstazynowała ich, bez nawet myślenia. Ludzie są bardzo cennymi mięsami tych gołębi, poza tym było tak łatwo dostępne. Gołębie są bardzo proste, a co najważniejsze, było tanie, może karmić wielu niewolników i biednych. Dla jakiegoś wieku niezauważalnie dla siebie ludzie całkowicie zniszczyli cały gatunek.

Eksterminacja fantastycznie licznych gatunków była tak nagle, że Amerykanie nie mogli nawet przyjść do siebie z zaskoczenia tego, co się stało. Wynaleziono kilka "teorii", aby wyjaśnić stagnie szybko, "jako eksplozja dynamitu", zniknięcie gołębi (przy okazji, to bardzo dynamit był również używany, gdy polują na ich!) Według jednej "teorii", wszystkie gołębie rzekomo utopione w Oceanie Atlantyckim, kiedy "wyemigrował" do Ameryki Południowej. Nawet myśleli nawet, że wędrujące gołębie poleciały tak, jakby byli zamrożone na biegunie północnym i zamrożone.

Ostatni wędrujący gołąb nie był 1 września 1914 r. W Kinininacji, Ohio.

Karaibska pieczęć

Czarna książka zwierząt

Na Karaibach był jedynym przedstawicielem rodziny pieczęci. Otwarty w 1494 roku. W tym roku odwiedź wybrzeże Santo Domingo Columbus. Nawet wtedy Caribbean Ladon był preferowany do prywatności, odbył się od rozliczeń. W długości osoby gatunku nie przekroczyła 240 centymetrów.

Czarna książka zwierząt Wspomina Caribbean Seals od 2008 roku. Jest to rok oficjalnego uznania wymarłego Lastonogo. Jednak nie widzieli tego od 1952 roku. Przez ponad pół wieku obszar Jenence został uznany za niezidentyfikowany, mając nadzieję, że go spotka.

Traktarator Trainter

Czarna książka zwierząt

Ten Ptahi nie ma również pozazdomościowego losu. Osoba, która nie wpadła w oczy dłużej niż 100 lat i uważa się za wymarłe gatunki, został sfilmowany przez twórców filmu o dzikiej przyodzieje w mieście Dalton Pass na wyspie Luzon.

A po polowaniu, lokalnych Aborygenach, ptak po prostu smażony i zjedzony, nie świadomy całego bluźnierstwa swojego działania. Że przedstawiciele rzekomo zniknęli gatunki ptaków są przedstawicielem rzekomo zniknął gatunków ptaków, którzy widzieli nagrywanie jakiś czas później. "Jesteśmy zachwyceni faktem, że ten ptak został sfotografowany przez przypadek. Ale co, jeśli był ostatnim przedstawicielem tego gatunku?"

Letni wilk

Czarna książka zwierząt

Letni wilk - wymarły przedstawiciel rodziny próbek Wilki, którzy mieszkali na terytorium Nowej Gwinei, Australii (wymarły 3 tys.L.N.) i Tasmania (do 1936).

Letni wilk był największym węglanem. Długość jego ciała osiągnęła ponad 1 m, ogon 50 cm, starych mężczyzn, jak zapewniają, stało się zauważalnie więcej, osiągając całkowitą długość około 2 m.

Początkowo mieszkańca palących lasów i równinów zielnych, bolesny wilk był zatłoczony ludźmi w lasach deszczowych, w górach, gdzie zwykłe schronisko serwowane mu pod korzeniami drzew, zagłębienia opadłych drzew i skalistymi jaskiniach. Poprowadził nocny styl życia, ale czasami zauważyłem na słońcu. Styl życia był samotny, czasami zebranych pary myśliwskich lub małych grup rodzinnych.

Wystąpił próbny wilk średniego i dużego kręgosłupa naziemnego - echids, ptaki i jaszczurek. Po owcach i krajowych ptakach w Tasmanii stały się także ofiarą próbki wilka. Często poszedłem na zwierzęta w Capacins, więc został pomyślnie złapany przez pułapkę. Niepokalony górnictwo, krótki wilk nigdy nie wrócił, niż cieszył się mniejszymi drapieżnikami, jak cicha kunitsa. Głos próby wilka na polowaniu przypominał szczekanie kaszlu, głuche, guzkowe i piercing.

Dla osoby, ciche wilki nigdy nie zaatakowały i zwykle unikali spotkań z nim. Dorośli Kawałki Wilki oswoiste bardzo młodych dobrze żył w niewoli, gdyby otrzymali, z wyjątkiem mięsa i żyją zdobycz.

Kamerunowe czarne nosorożec

Czarna książka zwierząt

Zwierząt szary. Ale ziemia, na której spotkali się z kamerorzeńskimi nosorami. Kochający wypadek w błocie, przedstawiciele fauny Afryki nabyli tego samego koloru. Są nadal białe nosorożce. Przeżyli, bo agresywnie upadły. Na czarnych zwierzętach polowały głównie jak na jasnym zdobycz. Ostatni przedstawiciel gatunków spadł w 2013 roku.

Rodriguez Porcit

Czarna książka zwierząt

Pierwsze opisy tego gatunku pochodzą z 1708 roku. Przepraszam Parrot Rodriguez na wyspach Masoncent, położony 650 kilometrów na wschód od Madagaskarem. W długości ptaszka było około pół metra. Ta papuga wyróżniała się jasnozielonym pomarańczowym upierzeniem, że jego i bandyta. Aby zdobyć piękne pióra, ludzie stali się niekontrolowanie polowania na ptaki tego gatunku. W rezultacie do końca XVIII wieku Papuga Rodrigueza została całkowicie eksterminowana.

Czubaty Gołębie Mika

Czarna książka zwierząt

Crested Pigeon Mika, Cukura-Ni-Lua lub Gołębie Shoisle lub Crested Fucky Gołąb - Gołąb z Shuazell Island (Solomon O-Wa). Wylukany w środku XX wieku. Dobra gołębi Cested został znaleziony przez słynnego podróżnika Albert Stoaat Mikom.

Ptak miał czarną głowę z czerwonawym odcieniem, niebieską platformą i fioletowymi nogami. Kremowe jajka. Creek Niski, wibrujące. Miejscowi są w stanie opanować krzyk shoisel gołąb.

Sławne okazywania nauk były wydobywane na wyspie Shuazella, na cześć, którego ptak i otrzymał jeden z jego nazwisk. Otwarty gołąb w 1904 roku, przyrodnik Albert Stewart Mick, który pracował nad Panem Walter Rothschild (który w końcu dokonał naukowego opisu gatunku), miał również informacje, że ptak mieszka na sąsiednich wyspach, w szczególności Santa Isabel i Marait. Bądź tak, jak może, poza wyspą Shuazell, ornitologowie nie spotkali.

Znany jest bardzo mało o stylu życia shoisel gołąb, ponieważ oprócz miejscowych jest tylko 1904 widzianych członków ekspedycji. Zauważono, że gołębie wolą utrzymać małe grupy w mokradeł. Znaleziono jedno gniazdo, dzięki którym stwierdzono, że ptaki zostały przełożone w pogłębienie na ziemi jedynym jajkiem kremowym. Grube rytuały, czas dostania i karmienia piskląt i wielu innych szczegółów do gołębicy Miki są nieznane. Crested Pigeon Mika przedstawiono na oficjalnej flagi prowincji Shoisoyel (Wyspy Salomona)

Heath Törev

Czarna książka zwierząt

Te ptaki żyły w Anglii. Posiadali odpowiednio małego mózgu, powolny reakcję. Do żywności używanych nasion. Ich najgorszymi wrogami byli jastrzębie i inne drapieżniki.

Przyczyny zniknięcia tych ptaków były nieco. W miejscach ich siedliska niezrozumiałe pochodzenie chorób zakaźnych, które płacze zbyt wielu osób.

Ziemia była stopniowo połknięta, okresowo terenowi, w którym te ptaki żyły w ogniu. Wszystko to służyło jako przyczyny śmierci Herrasska. Ludzie popełnili wiele prób zachowania tych niesamowitych ptaków, ale do 1932 r. W ogóle tego nie zrobili.

Falkland Lisitsa

Czarna książka zwierząt

Populacja niektórych przedstawicieli fauny stopniowo spadła, dla wielu dziesiątek, a nawet setki lat. Ale niektóre zwierzęta wymienione w czarnej książce były naprawdę szybkie i okrutne. Przedstawiciele tych niefortunnych gatunków obejmują Falkland Fox (lub Wilk Falkland). Wszystkie informacje o tym formularzu opierają się tylko na małych eksponatach muzealnych i samouczkach. Te zwierzęta mieszkają na terytorium Wysp Falkland.

Wysokość w więzieniu tych zwierząt wynosiła sześćdziesiąt centymetrów, mieli bardzo piękne czerwono-brązowe futro. Falkland Fox wiedział, jak szczekać się jako pies i karmił głównie ptaki, larwy i padal, rzucony na wyspę nad morzem. W 1860 r. Wyspy Falkland zostały schwytane przez Szkoci, którzy byli bardzo znani z futra lokalnych kurków. Szybko zaczęli okrutnie eksterminacja: strzelać, rzucić truciznę, gaz dławiący w Nowej. W tym wszystkim Falkland Foxes były bardzo ufne i przyjazne, łatwo było skontaktować się z osobą i mógł stać się świetnymi zwierzętami. Ale ostatni wilk Falkland został zniszczony w 1876 roku.

Tak więc w ciągu zaledwie 16 lat osoba całkowicie zniszczyła cały typ wyjątkowych ssaków. Wszystko, co pozostaje z jednej licznej populacji Falkland Lisizers, jest jedenaście muzealnych eksponatów w Londynie, Sztokholmie, Brukseli i Leiden.

Tajwański Smoky Leopard

Czarna książka zwierząt

Była endemią Tajwanu, nie spotkała się poza nim. Od 2004 r. Drapieżnik nie został znaleziony nigdzie indziej. Zwierzę było podgatunkami Smoky Leopard. Miejscowa populacja Tajwanu uważała lokalne lamparty w duchach swoich przodków. Jeśli jest jakaś prawda w przekonaniu, nie ma teraz innego wsparcia.

W nadziei na znalezienie Tajwańskich Lampartych, naukowcy wyznaczają 13 tysięcy kamer na podczerwień w swoich siedliskach. Przez 4 lata nie pojawił się pojedynczy przedstawiciel w soczewkach.

Chińskie Globs

Czarna książka zwierząt

Osiągnięto 7 metrów długości. Z ryb rzeki był największy. Szczęki zwierząt złożone na podobieństwie miecza zmieniły się przez krawędź bloku. Byli przedstawiciele gatunków w górnych rzeczach Yangtze. Było tam w styczniu 2003 roku widział ostatnie globroos. Chińskie gliceos miały krewnych z jesiotrem, prowadził drapieżnego stylu życia.

Meksykańska Grizzlie

Czarna książka zwierząt

Meksykański niedźwiedź Grizzly jest podgatunkami niedźwiedzia brunatnego i został oficjalnie uznany za wymarły w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku.

To było raczej duże zwierzę, największą w północnej części Meksyku, jego waga wynosiła około trzysta sześćdziesiąt kilogramów. Miał małe uszy, wysokie czoło, przednie łapy zostały ozdobione długimi jasnymi pazurami (do osiemdziesięciu milimetrów). Kolor ciała - brązowy, czasami ciemny żółty.

Została przesiedlona zarówno na terytorium Meksyku, jak iw Stanach Zjednoczonych. Właśnie wiadomo, że najnowsze informacje związane z Mexican Grizzly były datowane w sześćdziesiąt roku XX wieku, wtedy nadal mieszkali w stanie Chiauaua, który znajduje się w Meksyku, a ich liczba wynosiła około trzydziestu osób.

Ich zniknięcie miało miejsce z powodu ciągłego polowania dla nich, które nie były kontrolowane przez nikogo, a także z dominacją ludzi w swoich siedliskach. W 1959 roku przywództwo Meksyku ustanowiło zakaz eksterminacji meksykańskiej grizzly, ale było już za późno i nie mogli ich uratować.

Reprezentował szczególne niebezpieczeństwo zwierząt gospodarskich w opinii ludzi i dlatego zaczął prowadzić bezlitosny polowanie na nich, aby być pełnym zniknięciem meksykańskich grizzly z twarzy.

Pomimo tego wszystkiego, czasami występują z nimi w miejscach, w których mieszkali, ponadto na badaniu z 1979 r. Ukryto ślady ich przybycia, tak że fakt ich pełnego wyginania pozostaje wątpliwości.

Paleopropitek

Czarna książka zwierząt

Te zwierzęta należały do ​​Lemaramu i mieszkali na wyspach Madagaskaru. Ich waga czasami osiągnęła do 56 kg. Były to duże i powolne lemury, preferując żyć na drzewach. Do ruchu na drzewach zwierzęta używane wszystkie cztery kończyny.

Na ziemi poruszyli się dużą niezdarną. Karmili głównie ulistnieniem i owocami drzew. Masowa eksterminacja tych Lemurów rozpoczęła się po przybyciu na Madagaskar Malayseva i ze względu na wielokrotne zmiany w ich zwykłym siedlisku.

Koziorożec Pyrenański

Czarna książka zwierząt

Ostatnia część zmarła w 2000 roku. Jak widać z nazwiska, zwierzę mieszkało w zakresach górskich Hiszpanii i Francji. Już w latach 80. było tylko 14 sakramentów Koziorożca. Widok był pierwszym, który próbował przywrócić przy pomocy klonowania. Jednak kopie osób fizycznych zmarły szybko, nie mając czasu na osiągnięcie dojrzałości.

Ostatnie Koziorożce mieszkały na Mount Perdido. Jest po hiszpańskiej stronie Pyreneev. Niektórzy zoologowie odmawiają rozważenia rodzaju wymarłu. Argument jest mieszaniną pozostałych osób pyreneńskich z innymi typami lokalnych kaprysu. Oznacza to, że mówimy o utraty czystości genetycznej ludności, a nie jego zniknięcie.

Chiński delfin

Czarna książka zwierząt

Te Zwierzęta wymienione w czarnej książce, Uznany jako wymarły w 2006 roku. Większość osób umarła, myląc w sieciach rybackich. Na początku 2000 r. Delfiny chińskie pozostały 13. Pod koniec 2006 r. Naukowcy poszli do wyprawy na nowe liczenie, ale nie znalazł pojedynczego zwierzęcia.

Z innych delfinów rzecznych, chiński wyróżniał się flagą płetwy kręgosłupa. Długą, zwierzę osiągnęło 160 centymetrów, ważyło od 100 do 150 kilogramów.

Wydarzenia do ochrony wymarłych gatunków

Tylko w XX wieku ludzkość stwierdziła, że ​​eksterminacja rzadkich gatunków zwierząt może powodować nieodwracalne szkody natury. Jednak pierwsze próby zachowania gatunków często okazały się nieudane. W szczególności było to spowodowane faktem, że zoologowie próbowali reanimować pogląd, mając tylko jedną lub dwie pary jednostek do ich dyspozycji.

Obecnie wymieranie gatunków zwierząt występuje od 100 do 1000 razy szybkie tempo odpowiadające normalnym procesie ewolucji.

Wkład w zmianę tej sytuacji w Vzheald Darrell. Stał się pierwszą osobą, która zmieniła zoo do Instytutu Promieniowania Rzadkich zwierząt. Aby przywrócić liczbę typu znikającego, wymagane są co najmniej kilka par niestandardowych osób, warunki zatrzymania i żywności, wybrane dla każdego gatunku indywidualnie. Pozytywny wynik pracy nad zachowaniem gatunków uzyskuje się, jeżeli jednostki stają się sporo do udanej przeniesienia ich w naturalnym środowisku w podobnym środowisku, jeśli środowisko naturalne jest zniszczone przez osobę. Tak więc wiele gatunków zwierząt zostało już zapisanych.

Jeśli zwierzę jest już rzadkie, ale nadal nie stojąc na skraju wyginięcia, tworzenie rezerw jest praktykowane.

Władze Kenii i Tanzanii zrealizowały już, że turyści, którzy chcą zobaczyć żywe słonie i inne zwierzęta w naturalnym otoczeniu, przynoszą znacznie więcej zysku niż sprzedając skórki z kości słoniowej i lionic. Teraz pracownicy rezerwatów państwowych będą raczej wejść do bitwy z kłusami (były takie przypadki), niż sami próbują zabić lwa lub słonia.

W Rosji, taka praca prowadzona jest w niewystarczającej ilości woluminu, rezerwy przyrody są często zbyt dobrze chronione. W rezultacie - Daleki Eastern Leopard może zostać utracony w dowolnym momencie.

Zwierzę, uważane za wymarłe, niekoniecznie wymarłe. Zawsze istnieje szansa, że ​​kilka osób uciekł na śmierć, stając się ostrożnym. Większe terytorium zajmowane przed widokiem i tym mniej opanowano, im wyższa taka szansa. Na przykład odkryto, że osoby, gatunek, który został uznany za wymarły. Ale w większości przypadków prawdopodobieństwo nabycia wtórnego jest blisko zera.

Istnieją również projekty rekreacji genetycznej gatunków z zachowanymi próbkami DNA, ale żaden z nich nie został jeszcze wdrożony.