Pasażerowy gołąb

Siedlisko
Królestwo:Zwierząt
Rodzaj:Chordovy
Klasa:Ptaki
Oderwanie:Bezgłośny
Rodzina:Golubina
Rodzaj:Noszenie gołębi
Pogląd:Pasażerowy gołąb

Pasażerowy gołąb- wymarły widok rodziny gołębi, jeden z rodzajów.Popularna angielska nazwa ptaka "Gołąb pasażerski"To pochodna francuskiego słowa"Pasażer"To przetłumaczone na rosyjskie środki"mijać"I zasugerował cech migracji gatunku.

Historia jego życia i zniknięcia podkreśla okrucieństwo i krótko zagłówek ludzkości, ponieważ te ptaki są nadal w XVIII i wczesnym XIX wieku były najbardziej liczne pióra nie tylko w kontynencie amerykańskim, ale na świecie. A teraz o wędrownym gołębie, które piszą: wymarły widok rodziny gołębi.

Był endemią Ameryki Północnej, żył z ogromnymi kolonami, idealnie w porządku z miejscową ludnością. Od innych rodzajów rodziny gołąb wędrujących gołębi nawyk dzielenia się ogromnymi kolonstwami, co przyczyniło się do szybkiej eksterminacji.

Amerykański ornitolog Aleksander Wilson w 1810 roku obserwował stado wędrującej gołębi, które przeleciały nad nim przez cztery godziny.

Opis

Indianie użyli tych ptaków w żywności, ale spalone i nigdy nie złapali ich bardziej potrzebnych i podczas gniazdowania, a jeszcze bardziej nie zawracał sobie głowy wziąć zagradzanych piskląt z gniazda.

Indian Plemię Seneca uwierzył, że czciciele byli kontrolowani przez przywódcę o imieniu białego gołąb i nazwał ptaka "Jahgowa", Oznaczający"Duży chleb"Ponieważ był źródłem pożywienia dla plemienia.

Wraz z przybyciem Europejczyków na kontynencie amerykańskim rozpoczęło się masowe zniszczenie wędrownych gołębi, Mięso wykorzystano jako tani produkt spożywczy.

W rezultacie, pod koniec XIX wieku, gniazs tego ptaka pozostały. Uważa się, że ostatni wędrujący gołąb został zabity na początku XX wieku, w tym samym czasie ostatnie zdjęcia ptaków złożonych w zoo.

Ostatnia wędrująca gołąb była kobietą o imieniu. Zmarła 1 września 1914 roku. W Zoo Cincinnati.

Siedlisko

Wędrujący gołąb spotkał się na większości północnoamerykańskich wschód w obszarze Gór Skalistych, od wielkich równin na wybrzeżu Atlantyku na Wschodzie, do Południowej Kanady na północy i do północnej części Mississippi w południowych stanach, terytorium Co zbiega się z głównym siedliskiem ptaków - wschodnich lasów.

Wokalizacja

W tym zakresie gołębi stale migrował w poszukiwaniu żywności i schronisk.

Początkowo gatunek pomnożone ze wschodniej i centralnej części południowej Kanady na wschód Kansas, Oklahoma, Mississippi i Georgia, ale głównym zasięgiem gniazdowania leżał w południowym Ontario i okolicy Wielkich Jezior w kierunku Stanów na północy systemu górniczego Appalach.

Czasami, ale bardzo rzadko gołębie widzieli na Wild West, a nawet poza Stanami Zjednoczonymi i Kanadą - w Meksyku, na Kubie i Bermudy.

Na terytorium 25 stanów amerykańskich znaleziono ponad 130 pozostałości bzdurnych gołębi. Wiek tych znalezisk wyniósł około 100 000 lat.

Opis

Styl życia

Ciało wędrującego gołąb, którego forma była usprawnioną wersją zwykłych gołębi, takich jak szary gołąb, został dostosowany do długiego, szybkiego i mannerea.Skrzydełka były bardzo długie i spiczaste, osiągając długość 220 mm (mucha wtórna - 120 mm).

Ogon, Co stanowiło większość długości ciała, była forma w kształcie klina z dwoma długimi piórami centralnymi, która podkreśliła rozszerzonego kształtu tego ptaka, gołąb miał również szczupły zwężający się ciało i mała szyja i głowy. Mostek Było bardzo duże i silne w porównaniu z innymi gołębiami.

Dimorfizm seksualny jest osobliwy.

Wygląd mężczyzny

Długość dorosłego mężczyzny wynosiła około 40 cm, waga do 340 g. Skrzydło mężczyzny było 196 - 215 mm długości, ogon - 175 - 210 mm. O kolorowaniu można teraz ocenić przez zakurzone nadziewane i rysunki wykonane z nich lub pamięci.

Gładkie szare pióra przełączane na szyję w przepełnieniu, jak nasz Sisar. W zależności od oświetlenia rzucają fioletowy, brązowy, złoty zielony. Niebiesko-szary z odcieniem oliwkowym z tyłu pleców płynnie przeleciał do drugiego rzędu rozpadające pióra. Niektóre kruszenie zakończyły się ciemnym miejscem, dając skrzydła różnorodność.

Latające pióra pierwszego rzędu były kontrastujące ciemne, a ten sam kolorystyka miała dwa centralne pióro ogonowe. Reszta piór ogonowych była biała i stopniowo skrócona od centrum do krawędzi.

Sądząc po obrazach, ogon tego gołębi wolałby na raju ptaka. Morelowy kolor gardła i klatki piersiowej, płynnie blade, przełączone na białe na brzmie i półce. Zaparz obraz czarnego dziobu, raspberry - czerwone oczy i jasne czerwone nogi.

Reprodukcja

Wygląd kobiet

Kobieta była trochę mniej, nie więcej niż 40 cm i wyglądała mniej wyzywające. Głównie z powodu brązowawej szarej piersi i gardła. Wyróżnia się również bardziej motley skrzydłami, leci z czerwonawym obramowaniem na zewnątrz, stosunkowo krótkim ogonem, niebieskawą (a nie czerwonym) pierścieniem wokół oka.

Tylko jeden artysta, który został zwolniony przez żywych gołębi - Charles Knight.

Młodzi ludzie, w ogóle, przypominają dorosłe kobiety, ale bez czarnych plam na skrzydłach i z bardziej ciemnoproimi głowami, szyjkami i piersiami.Różnice seksualne objawiły się w drugim roku życia.

Wokalizacja

Ptak i mężczyzna

Hałas wytwarzany przez paczki wędrującej gołębi były ogłuszające i przybyło do Miles, a wokalizacja wydawała się być głośna, ostra i wyznaczona. Opisała również, jak sprzęgnąć, ćwierkać, odzyskiwanie i serię niskich notatek, a nie jako pełna piosenka.

Przypuszczalnie ptaki podczas budowy gniazda opublikowały dźwięki sauny, a podczas krycia naśladowała dzwonienie dzwonów. Podczas karmienia, gdy pojawił się zagrożenie, poszczególne osoby publikowały alarmy, a reszta pakietu podczas startu

Styl życia

Trzy główne różnice między tymi ptakami z zwykłych gołębi: jest to społeczne, gniazdujące na drzewach i ciągłej migracji. Gołębie mogą gromadzić się w wspaniałej, kolosalnych stadach. Grupa ptaków latających nad polem zakrywały niebo i słońce. Ich liczba w różnych szacunkach wynosiła 300 000 000-5000000000 osób.

Ciągnięcie widoku

Stado wędrującej gołębie

Populacja wędrującej gołąb wynosiła 40% wszystkich ptaków Ameryki!

Największe nagrane gołębie były 1.5 km szerokości, 500 km długości!

Ciągły stado można zaobserwować 14 godzin. Siedząc przez noc, zakryli teren do 260 kilometrów kwadratowych. Drzewa mogą się złamać od ciężaru Ptah, spali na plecach siebie, a w porannej warstwie miotu osiągnięto 0.3 metry.

Jeśli gołąb zagraża zagrożeniu, często wyciągnął głowę i szyję na poziomie obudowy i ogona, a potem obrócił się z ruchami kołowymi. Kiedy natknąłem się na inny gołębicę, zagraża grożącym skrzydłami, choć w rzeczywistości bateria prawie nigdy nie powstała.

Gołębie skąpane w płytkiej wodzie, a następnie na zmianach usiadły po każdej stronie, podniosły skrzydło i wysuszono go.

Spróbuj przywrócić gatunki

Wędrujący gołąb przynajmniej raz dziennie, zwykle o świcie, całkowicie zanurzając dziób w wodzie jezior, małych stawów i strumieni.

Jedną z głównych przyczyn naturalnej śmiertelności była pogoda, ponieważ każda wiosna podczas migracji północnej wielu osób zmarło wcześnie z zimna. Złapany wanderujący gołąb może żyć co najmniej 15 lat.

March, ostatni z słynnych żyjących przedstawicieli, miał co najmniej 17 lat, a przed śmiercią - 29 lat.

Ile lat żył gołąb, nieznany .

Odżywianie

Menu drobiu zależało od sezonu i zostało określone przez ten posiłek, który okazał się obfity.

Na wiosnę i lato głównej żywności serwowane małe bezkręgowce (robaki, ślimaki, gąsienice) i miękkie owoce drzew lasów i ziół:

 • IRGI;
 • Kościół późnej i Pensylwanii;
 • Mulberry Red;
 • Derena Canadian;
 • zwinięte winogrona;
 • lokalne gatunki jagód;
 • Maliny Western and Blackberry;
 • Lakonos.

Pasażerowy gołąb

Jesienią, kiedy dojrzewają orzechy i żołędzie, gołębie były śmiane w poszukiwaniu. Bogate żniwa stało się nieregularnie iw różnych miejscach, więc z roku na rok gołębie były wypełnione lasami, zmieniającymi trasami i wykonywanie zatrzymuje się w obfitym źródłach paszy. Lotowali przez całe pakiety, albo wysłane do eksploracji poszczególnych ptaków, które wykonały Desthorn z widokiem na lokalizację, pozostawiając odległość do 130, a nawet 160 km od miejsca noclegu.

Zasadniczo w żywności chodziło:

 • Sprawiedliwość 4 rodzaje dębów, głównie biały, który w tamtych czasach rozłożył się znacznie szerszy;
 • orzechy bukowe;
 • Owoce przekładni kasztanowej, jeszcze nie zniszczone przez epidemię choroby grzybowej, przyniósł na początku XX wieku;
 • Skrzydła Kleplen i popiołu;
 • Kulturowe zboża, gryka, kukurydza.

One karmili całą zimę i karmili pisklęta na wiosnę, używając tego, co nie miała czasu. Ptaki Ocked Jedzenie wśród opadłych liści i śniegu, zniknął z drzew, a ACORY może połknąć z powodu gardła rozciągającego i możliwość rozwalania dziób szerokości.

Posiadacz Wanderera wyróżniał się wyjątkową zdolnością. Szacuje się, że 28 orzechów lub 17 oralnych może się w niego pasować, ptak został wchłonięty do 100 g żołędzi. Szybko wystaje, gołębie zostali wysłani przez drzewa i był już zaangażowany w trawienie wydobywki.

Naturalni wrogowie

Pasażerowy gołąb

Kolonie gniazdowe przyciągnęły wiele drapieżników, kurwa na jajkach i piskląt. Wśród nich: American Norek, Długoszechowe sprawy, Amerykańskie zasłony i szopy, które kurwa na piskląt i dorosłych ptaków drapieżnych, takich jak sowy, jastrzębie i orły, a także wilki, lisy, sztuczki, niedźwiedzie i górskie lwy, kurwa na rannych Dorośli i upadłe pisklęta.

Najbardziej znany był Hunter Cooper Hawk Na niezweryfikowane dane ścigane migracyjne gołębie.

Pomimo obfitości drapieżników, kolonie zagnieżdżające były tak ogromne, że w 90% przypadków były poza niebezpieczeństwem. Dopóki rodzice porzucali i zostawili gniazdo bardzo grubej laski, nie nauczy się latać, stał się wrażliwy na drapieżniki. Jednak tylko mały odsetek młodych osób stało się zdobycz dla drapieżników.

Jednym z powodów był Self-officeWyjaśnienie silnej socjalizacji i wspólnego zagnieżdżania gatunków.

Naturalni wrogowie wędrującego gołąbu były również pasożytami, które szybko rozprzestrzeniają się w dużym stadzie.

Reprodukcja

Cechy budowy gniazda

Gniazdo został zbudowany natychmiast po utworzeniu pary i trwało od dwóch do czterech dni - w koloniach ten proces został znacznie przyspieszony . Kobieta wybrała miejsce do gniazdowania, siedząc na nim lub karmieniu sygnału ze skrzydłami. Mężczyzna starannie wybrał materiał do gniazda, głównie gałęzie, a potem minął swoją kobietę, bycie nad nią plecy.

Pasażerowy gołąb

Para wędrujących gołębi w muzeum

Gniazdo został zbudowany na wysokości od 2,0 do 20,1 m, a z 70-110 tkanych gałęzi powstały szeroką, małą miskę, gdzie łatwo było zauważyć jajko. Potem ta miska zwykle ułożona cienkie gałęzie.

Gniazdo miał około 15 cm szerokości, 6,1 - wysokość i 1,9 - w głębokości.

Chociaż konstrukcja wydawała się być nieszczęśliwa i niedokończona w porównaniu z gniazdami innych ptaków, jego części można znaleźć w obszarach, w których gołębie były kilka lat temu. Prawie każde drzewo może wytrzymać ponad 50 nitów: na przykład 317 gniazd znaleziono na jednym TSUG.

Największe miejsce zagnieżdżania Od kiedykolwiek zarejestrowany był centralny Wisconsin w 1871 r .- przez raporty, obejmował 2,200 km2, Oraz liczba ptaków, według przybliżonych szacunków, wynosiła około 136 milionów osób.

Gnobs znajdowały się bliżej pnia drzewa z trwałymi gałęziami. Niektóre raporty, które powiedziano, że wykresy ziemi pod Jack z powodu zbierania gałęzi pozostały w czystości, aż do ich zgromadzenia czasu. Para została nagromadzona podczas zagnieżdżania .

Łączenie w pary

W przeciwieństwie do innych gołębi, sala sądowa odbyła się na gałęzi lub Ackle. Po pierwsze, samiec w pobliżu samicy zamachnął skrzydła i opublikował dźwięk "KEK". Potem mocno trzymaj się gałęzi i energicznie klaskał skrzydła w górę iw dół. Kiedy mężczyzna był blisko kobiety, przycisnął ją na ack of the Disen jej głowy i spojrzał na nią. Jeśli jest zgodny, żeńska przycisnęła plecami do mężczyzny, zanim partnerzy krycia sprzątali się nawzajem.

Pasażerowy gołąb

Piłka pocałunkowa

Za tym nastąpiło Ptak pocałunek, gdzie kobieta podążyła za swoimi dziobem w dziobie mężczyzny i pchnął go, a potem szybko rozproszono, stojąc obok siebie. Następnie wystąpił mate.

Kamieniarstwo

Z reguły jaja zostały przełożone w ciągu pierwszych dwóch tygodni kwietnia . Prawie natychmiast każda kobieta położyła jajka po budowie gniazda. Jeśli gniazdo nie było gotowe, gołębie czasami umieszczają jajka na ziemi. Zakłada się, że zwykłe leżące składało się z Jeden jajka, Jednak o tym, istnieje pewna niepewność, ponieważ znajdują się również w tych samych gniazdach dwa.

Jajko był biały, owalny kształt, wymiary miały około 40 na 34 mm. W przypadku utraty jaj, nowy został przełożony w ciągu tygodnia. Jajko zostało posadzone oboje rodziców przez 12-14 dni: mężczyzna - od środka rano do środka wieczoru, a kobieta - pozostała część czasu.

Okres gniazdowania

Pasażerowy gołąb

Pisklę urodził się ślepy i był pokryty rzadkim żółtym PUMP. Rozwinęł się szybko i po 14 dniach ważył się tak bardzo jak jego rodzice. W tym okresie oboje rodzice zadbali o pisklę: mężczyzna - w środku dnia, a kobieta - pozostały czas.

Od pierwszych dni po wykluciu rodziców karmiili pisklęta Zobny Milk (Substancja podobna do twarogu i przydzielona z kóz rodziców). Po trzech - sześć dni w diecie jedzenie dorosłych stopniowo włączyło się. Po 13 - 15 dniach rodzice karmili laską po raz ostatni, a potem razem opuścił go i gniazdo.

Zanim kurczątko opuścił swój dom i zszedł na ziemię, on lub dwaj poprosił o dzień, po czym, unikając przeszkód, przeniósł się wzdłuż gniazda i przyniósł go w pobliżu u dorosłych. Trzy lub cztery dni później laska jest całkowicie pokryta piórami. Cały cykl zagnieżdżania trwał około 30 dni.

Dojrzałość seksualna w wędlinnym gołąbie miała miejsce w pierwszym roku życia, a następna wiosna już podjęła potomstwo.

Ptak i mężczyzna

Czas Indianie

Wędrowny gołąb był ważnym źródłem żywienia mieszkańców Ameryki Północnej. Rodzienne narody karmione do gołębi, dla których czasami poszli żyć w kolonii, a młodzi ludzie, którzy zginęli w nocy długie stawki. Podczas polowania wielu rdzennych Amerykanów obserwował środki ostrożności, aby nie przeszkadzać dorosłych gołębi, jedząc tylko młode osoby, ponieważ bali się, że ptaki mogą zostawić swoje miejsca zagnieżdżające.

W plemionach niewolniczych dorosłych gołębi uważano za przestępstwo.

Gurona Zrobił rytuał dla nich, ponieważ wierzyli, że raz na dwanaście lat dusz duszach zamienił się w dzikie gołębie.

Pasażerowy gołąb

Przed polowaniem na młodych osobach, Seniki poświęci Vampul i Broots Stare gołębie - zostały umieszczone w małym czajniku lub innym naczyniu z dymem. Seinea Uważa, że ​​biała gołębica była liderem kolonii wędrującej gołębi, a Rada ptaków zdecydowała, że ​​gołębie musiały poświęcić wspomniane plemienie, ponieważ były jedynymi ptakami, które gniazdni były kolonia. W wdzięczności Seniki wymyślił taniec gołąb.

Winnebago uważany za wędrujący ptak pigunowi lidera, ponieważ uniósł go do stołu, gdy przywódca zadowolony z gruszki.

Przybycie kolonizatorów

W najwcześniejszych wiadomościach w Ameryce Europejczycy opisali szczegółowo o ogromnej liczbie oświetlonych niebo gołębi i zabitych.Pierwsi osadnicy wierzyli, że duże stada gołębi przyniosły niefortunne lub choroby. Wierzyli, że kiedy gołębie zimują z ich zasięgu, "będzie zimne lato i jesień".

W stuleci XVIII i XIX uważano, że różne kawałki gołąb miał właściwości lecznicze.

Po kolonizacji europejskiej polowanie na wędrówki gołąb zaczął być prowadzone bardziej intensywnie i wyrafinowane metody, w przeciwieństwie do rdzennych narodów, które stosowano bardziej humanitarne metody .

Amerykanie zorganizowali imprezy sportowe z zabójstw. Aby uzyskać nagrodę, konieczne było zabicie 30000 gołębi. W 1771 r. Sprzedano 50 000 flot samochodowych na targach Boston.

Pasażerowy gołąb

Polowanie na wędrówki gołąb

Niefortunne tłumy ptaków "Łowcy" zabici w dziedzinie karmienia, nocnego pobytu i gniazdowania na wszystkich możliwych sposobach:

 • Długie Jersoes, kamienie, wiosła;
 • Strzał z karabinów i karabinów, złapany z sieciami;
 • Percenie, podżegając garnki z siarką pod drzewami w nocy;
 • eksplodował dynamit, a nawet karabin maszynowy został stworzony na wojnę z gołębiami.

Przenoszenie kontynentu kolejowego i telegrafu przyczynił się do wczesnego ostrzegania o pobycie ludności i dostawy górnictwa na rynek sprzedaży.

Białe drzewa cięte, gdzie górze gniazda gniazdowały, spalili je żywcem, traktowani gazem. Z piór wykonanych poduszkami.

Jedna z amerykańskich rodzin na sprzedaż piór zabiła 4000 osób dziennie!!!

W 1851 r. Dostarczono 18 500 000 biletów na sprzedaż w dużych miastach, w cenie 31-56 centów na tuzin. Ich mięso było tak bardzo, że brakowało lodu do przechowywania. Cena spadła do 50 centów na baryłkę zwłok gołębi. Aby rozwiązać ten problem, zdecydował się złapać i utrzymać je w komórkach, gdzie umarł w koszmarach ptaków.

Ciągnięcie widoku

Bardzo długi, nikt nie widział. Stada były nadal ogromne, a taka koncepcja w ogóle nie istniała w ogóle. Tylko w 1870 r. Ludzie zaczęli coś podejrzewać. Szycie, Yankees zaczął konwersji, aby coś zrobić. Ale było za późno. Pakiety Millionna ostro odparowano.

Przetrwały dorośli próbowali spróbować drugiego gniazdowania na nowych platformach, ale zostali zabici przez profesjonalnych myśliwych, nawet zanim szansa okazała się rozwijać pisklęta.

W latach 1880 odnotowano rozproszone gniazda, ale ptaki były teraz na straży, a gdyby były realizowane, po prostu opuścili swoje gniazda, rzucając swoje dzieci na śmierć.

Pasażerowy gołąb

W 1890 r. Nie pojedynczy brzedzący gołąb pozostał na wolności. Na początku XX wieku największy ptak na planecie przestał zasadniczo istnieć.

I wszystko zaczęło być bardzo obiecujące ... w 1848 roku. Personel Massachusetts zajmuje rządzącym zakazem gołębi. Po 3 latach w stanie Vermont Wszystkie nieadsatładowe ptaki, a bzdurne gołębie są również podjęte pod ochroną. Przepisy dotyczące zakazu górniczego zaakceptowane przez inne państwa.

Ale ... ponieważ rozmawialiśmy o pysznym mięsie, dochodowym biznesowym i dużym pieniądzym ... populacja wzięła broń. "Kolekcja plonów" podczas hodowli ptaków z marca do lipca osiągnęła 1,5 miliona. W latach 70. XIX w. Stany Zjednoczone i Kanada "zebrane" setki milionów gołębi.

Ustawa o ochronie wędrującej gołąb w Ohio, a później prawo opublikowane w Michigan, zakazując handel tymi gatunkami ptaków w odległości mniejszej niż trzy kilometry, a następnie rodzime gniazdo, a także protesty obrońców dzikich zwierząt , Niemniej jednak, były bezsilne przed dominującym stereotypem niemożliwości znikających gołębi z powodu płodności.

Nie pomogło o zamknięciu sezonu polowań przez 10 lat na wędrujących gołębiach w Michigan i Pensylwanii, ponieważ kontynuowali one zabijanie ptaków, a na rynkach sprzedawano tętniącym życiem złapani. Eksperci są wyłączani wyłącznie dwa powody wyginięcia wędrującego gołębi - niekontrolowane polowanie i wycinanie.

"Wykonywanie gatunków z powodu chciwości człowieka" - Taki jest napis na placu zabaw w Wisconsin, zainstalowany przez lokalne społeczeństwo ornitologiczne w pamięci legionów ptaków wędrujących i ostatniego Wisconsinsky Dove, zabity tutaj w 1899 roku.

Ostatnia przyroda

Pasażerowy gołąb

Ostatnie potwierdzone raporty z dzikich gołębi wędrujących przyszły w pobliżu Okford 12 marca 1901 r., Gdzie zabili mężczyznę, z której zrobili strach na wróble, teraz znajdują się na Uniwersytecie Markikon w Dectom.

Nie widziałem do 2014 r., Podczas gdy pisarz Joel Greenberg, zaangażowany w badania za książkę "Przyskowała rzeka po niebie", nie znalazła daty śmierci ptaka. Greenberg zgłosił również na zabitych przez Samta 3 kwietnia 1902 r. W pobliżu Laurel, z którego zrobili strach na wróble.

Ornitolog Aleksander Tremmez powiedział, że zobaczył kilka latających ptaków w pobliżu niezależności w kwietniu 1905 roku. Prezydent USA Theodore Roosevelt twierdził, że zobaczył ptaka w Michigan w 1907 roku.

Martha Martha

Uznając fakt zmniejszenia liczby dzikich ptaków, Whitman i Zoo Cincinnati stale walczył o reprodukcję ocalałych osób, w tym próby zalania gołębi Sizo za jajami wędrującego wyglądu. W 1902 r. Whitman dał kobietę wędrującej gołąb w zoo- być może, że była to osoba, później stała się znana jako Martha, która stanie się ostatnim żyjącym przedstawicielem gatunku.

Inne źródła twierdzą, że Martha urodziła się w Zoo Cincinnati, mieszkała tam 25 lat i była potomkiem trzech par wędrujących gołębi zakupionych przez zoo w 1877 roku.

W 1909 roku, marzec, a jej męskie satelity stały się w zoo Cincinnati jedynym słynnym ocalającym gołębi. Jeden z nich zmarł w kwietniu tego samego roku, a 10 lipca 1910 r. - George, ostatni pozostały mężczyzna. Wkrótce stał się gwiazdą, ponieważ była ostatnim na swój własny sposób, a za znalezienie mężczyzny, nagroda została zaproponowana w wysokości 1000 USD, która przyciągnęła jeszcze więcej odwiedzających.

Pasażerowy gołąb

Photo Martha - ostatni przedstawiciel wędrującej gołąb na planecie

W ciągu ostatnich czterech lat samotności (jego komórka wynosiła 5,4 o 6 m) Martała stała się bardziej powolna i naprawiona - tak, że jest mieszany, odwiedzający rzucili się do jej piasku, dla którego komórka była pijana w odpowiedzi.

Martała zmarła ze starości i została znaleziona milczenie na podłodze swojej komórki 1 września 1914. Martha prawdopodobnie zmarła z Apoplexic Strike, ponieważ cierpiała kilka tygodni na śmierć. Marta została umieszczona w kawałku lodu i wysłana do Instytutu Smithsonian, gdzie jej ciało skalpowano, przygotowanie, fotograficzne i ekspozycyjne. Z ciała, Marta zrobiła strach na wróble i umieścił w muzeum. Następnie usunięty przez długi czas, do 2015 r.

Singer John Gerald poświęcił jej piosenkę "Martha (ostatnia z wędrujących gołębi)".

Spróbuj przywrócić gatunki

W ramach projektu "Revive and Restore" (Revive & Przywrócić) Naukowcy z University of California rozszyfrową i wyrównują genomy wędrującego i jego bliskiego krewnego pasiasty gołąb (Patagioenas fasciata). Następnie naukowcy konwertują DNA nowoczesnego ptaka, dodając do niego geny, które są odpowiedzialne za kluczowe zewnętrzne oznaki wymarły.

Pasażerowy gołąb

Wygenerowany gen zaplanowany ma być podawany w komórkach macierzystych gołębi w paski, a następnie zmusić ich do obracania się do komórek jąder, z których w przyszłości powstają ptaki narządów płciowych. Po wprowadzeniu takich komórek w jajach pojawią się ptaki, zewnętrznie dystinguiui z pasiasty gołąb, ale ich produkty erotyczne będą zawierać tylko nowy DNA, co oznacza, że ​​po przekroczeniu światła będzie pierwszymi osobami Zewnętrzne objawy wędrownego gołąbu.

Przeszkoda klonowania wędrującego gołąb jest to, że ze względu na wpływ ciepła i tlenu, muzeum DNA eksponaty rozłożone i mają nieciągłą strukturę.

Na ostatnim etapie nowych ptaków zostaną przekroczone, aby osiągnąć maksymalny podobieństwo z oryginalnym typem.

Ogólna idea zmartwychwstania wymarłych gatunków została skrytykowana, ponieważ duże fundusze można wydać na zachowanie obecnych zagrożeń dla zniknięcia gatunków i siedlisk, aby nie uciekać się do pilnego.

Pasażerowy gołąb

W przypadku wędrownego gołąbu, ponieważ prowadził styl życia społecznego, Jest mało prawdopodobne, abyś mógł stworzyć wystarczająco dużo ptaków na pełną ożywienie, I nie jest jasne, czy terytoria są wystarczające z odpowiednim siedliskiem. Ponadto rodzice, którzy rosną sklonowani gołębi należą do innego wyglądu z ich zachowaniem, aby podnieść pisklęta.

Nowoczesna nauka genetyczna i hodowla zrobi wszystko na zmartwychwstanie wędrującej gołąb jako rodzaj. Ale tylko czas powie, czy ludzkość nigdy stawiała się z ludnością znikłych ptaków.