Tygrys zębatym szablą

Wygląd zewnętrzny

Nazwa to Tłumaczenie Saber-Dopted z Latin and Starożytne - Grecki Język brzmiący "nóż" i "ząb", więcej zwierząt Tigers zębatych Smilodonami.Należą do rodziny Feline Saber, rodzina Mahaiodovy.

Dwa miliony lat temu, te zwierzęta zamieszkały ziemię Ameryki Północnej i Południowej, Europy, Afryki i Azji. Tygrysy zębate Sabel mieszkały w okresie od początku Era Pleistoceen i do końca epoki lodowej.

Wygląd zewnętrzny

O tym, jak w rzeczywistości wygląda tygrys zębatym zwierzęciem, możesz tylko zgadywać, ponieważ obraz stworzony przez naukowców jest bardzo warunkowy. Na zdjęciu Tygrys zębatym nie jest wcale podobny do obecnie żyjących przedstawicieli rodziny kotów. Duże kły i niedźwiedzi proporcje sprawiają, że jest wyjątkowy i wyjątkowy na swój sposób. Rozmiary Tygrysa Sabre`a są porównywalne z parametrami liniowymi Duży Lwa.

 • Długość ciała 2,5 metra, wysokość w więzieniu 100 - 125 cm.
 • Niezwykły krótki ogon miał długość 20 - 30 cm. Taka funkcja anatomiczna pozbawiona możliwości drapieżników do szybkiego uruchomienia. Podczas zakrętów z dużą prędkością nie mogli trzymać równowagi, manewrowania i po prostu upadł.
 • Waga bestii osiągnęła 160 - 240 kg. Duże osoby z rodzaju populatu Smilodon przekroczyły ciężar Bengalu i Tiger Amur, miała masę ciała 400 kg.
  Drapieżnik wyróżniał się silną sylwetką, poniesioną przez proporcje ciała.
 • Na zdjęciu koty Sabre-toad mają dobrze rozwinięte mięśnie, zwłaszcza na szyi, klatce piersiowej i łapach. Przednia kończyny są dłuższe niż tył, szerokie stopy kończy się ostrym chowanym pazurami. Kot Savera zębatym może łatwo uchwycić wroga przednią łapami i że wlewają go mocz do ziemi.
 • Tygrys zębatkowy czaszki był o długości 30 - 40 cm. Kawałki czołowe i potyliczne są wygładzane, masywna przednia część jest rozciągnięta do przodu, proces sutkowania jest dobrze rozwinięty.
 • Szczęki były posypane bardzo szerokie, prawie 120 stopni. Specjalne mocowanie mięśni i ścięgien pozostawia do naciśnięcia drapieżnika do górnej szczęki do dolnej szczęki, a nie odwrotnie, jak wszystkie nowoczesne koty.
 • Górne kły tygrysa szablowego wystaje się w 17 - 18 cm, ich korzenie przeniknęły na kości czaszki do prawie biedniejszych. Całkowita długość kłów osiągnęła 27 - 28 cm. Zostały one złożone z boków, dobrze szlifowane najwięcej końców, wskazało z przodu iz tyłu, miały tobsed. Niezwykła struktura pozwoliła kły uszkodzić grubą skórę zwierząt i dotknąć ciała, ale pozbawiona siłę. Jeśli dostaniesz się do kości, kły ofiary mogłyby łatwo złamać, więc sukces polowania zawsze zależał od prawidłowego wybranego kierunku i dokładności wpływu.
 • Skóra Predator nie jest zachowana, a jego kolor można zainstalować tylko hipotetycznie. Kolor, najprawdopodobniej był urządzeniem kamuflażu, a zatem odpowiada krajowi siedlisku. Możliwe, że w okresie paleogenicznym wełna miała piaskowato-żółtą cień, aw epoce lodowej spotkał tylko tygrysa białego szabla.

Rodzaje

 • Widok Smilodon Fatalis pojawił się na kontynentach amerykańskich 1,6 miliona lat temu. Miał średnie rozmiary i masę porównywalną z masą nowoczesnego tygrysa - 170 - 280 kg. Do swoich podgatunków obejmują Smilodon Californicus i Smilodon Floridus.

Rodzaje

 • Widok Smilodon Gracilis mieszkał w zachodnich regionach Ameryki.

Znaleziska paleontologiczne

 • Widok na populatorze Smilodon wyróżniono największe wymiary, miała chunkową sylwetkę, przekroczył wagę największych tygrysów wagowych. Skutecznie zabił ofiarę, przeciąć tętnicę szyjną i tchawicę ostrymi kłami.

Styl życia i zachowanie

Mahaiyodia

Wszystkie słynnej nauki o przedstawicielach kotów zębatych, Mahayairod najprawdopodobniej wyglądał jak tygrys. W naturze było kilka rodzajów Mahaiyodov, które miały znaczne różnice w wyglądzie, jednak zjednoczyli swoje zębate fasety o długich górnych kłów, w formie przypomnienia "Mahaira" - zakrzywione miecze.

Te starożytne zwierzęta pojawiły się w Eurazji około piętnastu milionów lat temu, a dwa miliony lat minęło od czasu ich zniknięcia. Waga największych przedstawicieli tego plemienia osiągnęła półtonów, i wielkości były bardzo współmierne do współczesnych koni.

Archeolodzy są przekonani, że Mahayeirod był największym dzikim kotem swojego czasu. Polowanie na duże roślinożery - nosorożce i słonie, te zwierzęta całkowicie z powodzeniem znalazły się z innymi głównymi drapieżnikami ich czasu, strasznych wilków i jaskiniowych niedźwiedzi. Mahaiyodya stała się "progenitorami" bardziej zaawansowanych gatunków kotów zębatych - homoteriev.

Homoteria

Odżywianie

Uważa się, że te koty szablowe wydawały się około pięciu milionów lat temu na odwróceniu mioceńskiego i plejstocenu. Różniły się bardziej smukłą sylwetką, usunięto przypominając nowoczesny lew. Jednak ich tylne nogi były nieco krótsze niż front, który dał te drapieżniki pewne podobieństwo z Gienioy. Górne kły homoteriewa były krótsze i szerokie niż w Smilodonov - przedstawiciele innych plemion kotów zębatych zębatych, którzy zamieszkują ziemię równolegle. Wraz z tym obecnością dużej ilości słoika na kłach pozwoliła naukowcom stwierdzić, że zwierzęta te były w stanie zadać nie tylko siekanie, ale także wycinanie strajków.

W porównaniu z innymi kotyami, homoterie miały bardzo wysoką wytrzymałość, został dostosowany do długiego (choć nie szybki) bieg i przejścia na duże odległości. Istnieją założenia, że ​​obecnie wymarły zwierzęta prowadzone pojedynczy styl życia. Jednak większość badaczy jest nadal skłonni do przekonania, że ​​homoterie były ścigane przez grupy, takie jak reszta koty, ponieważ łatwiej było zabić silniejszą i dużą zdobycz.

Smilodon

Przyczyna wyginięcia tygrysów szabli

W porównaniu do innych kotów Savagest, który znał starożytny świat zwierząt Ziemi, Smilaodon miał silniejszą sylwetkę. Największy przedstawiciel kotów zębatych Smilodon Poplar, Po mieszkaniu na kontynencie amerykańskim - wysokość w więzierzy kradzież do stu dwadzieścia pięć centymetrów, a długość go z nosa na czubek ogona może wynosić dwa i pół metra. Kły tej bestii (wraz z korzeniami) dotarły do ​​dwudziestu miejsc siedzących!

Smojodony mieszkały i polował do prężnych, które obejmowały jeden lub dwóch głównych mężczyzn, kilka kobiet i młodych. Kolor tych zwierząt może być zauważony, jak lampart. Możliwe jest również, że mężczyźni miał krótką grzywę. Informacje o Smilaodonie zawiera wiele książek informacyjnych i fikcji, działa jako znak filmowy ("Portal okresu jurajskiego", "Park prehistoryczny") i kreskówki ("epoka lodowa"). Być może jest to najsłynniejsze zwierzę wszystkich, którzy nazywają się Niedojrzałymi tygrysami.

Smoky Leopard - Nowoczesny Tiger zębatym szablą

10 najlepszych faktów o tygrysie szablowym

Dziś uważa się, że pośredni, ale najbliższy krewny Smilodon jest Smoky Leopard. Należy do podrodziny Pantherninae (kotów Panther), w środku, który wyróżnia się w rodzaju Nefelis. Jego tułowia jest dość masowo i kompaktowo jednocześnie - cechy te były nieodłączne w kotkach zębatymi szablami. Wśród przedstawicieli współczesnej koci, ta bestia ma najdłuższe kły (i zarówno górne, jak i niższe) w stosunku do własnych rozmiarów. Ponadto szczęka tego drapieżnika jest w stanie ujawnić w 85 stopniach, co jest o wiele więcej niż jakikolwiek inny nowoczesny kot.

Nie będąc bezpośrednim potomkiem kotów zębatych sabera, Smoky Leopard służy jako jasny dowód, że metoda polowania przy użyciu śmiertelnego "Fangs-Sabera" może być używana przez drapieżnika iw obecnych czasach.

Znaleziska paleontologiczne

Tygrys zębatym szablą

W 1841 r. Pierwsza wiadomość pojawiła się w kronice paleontologicznej tigre. Na terytorium Minas - Geras we wschodniej części Brazylii, gdzie Duński paleontolog i przyrodnik Peter Wilhelm Lund był wykopujący, znaleziono pozostałości kopalne. Naukowiec badany i opisał szczegółowo relikwie, systematyzowało fakty i przydzielono bestii do odrębnego rodzaju.

Rancho La Bray, położony w bitumicznej dolinie niedaleko miasta Los Angeles, słynie z wielu odkryć prehistorycznych zwierząt, w tym savory-up kot. W czasie lodowcowym w dolinie było czarne jezioro wypełnione składem zagęszonego oleju (ciekłym asfaltem). Cienka warstwa wody zebrano na powierzchni i przyciągnięta jego blaskiem ptaków i zwierząt.

Zwierzęta poszły do ​​wody i wszedł do śmiertelnej pułapki. Warto dołączyć tylko do fettered żywcem, a nogi są przyklejone na powierzchnię. Pod surowością jego ciała ofiara oszustwa optycznego stopniowo zanurzyła się w asfalcie, z której nie mogłaby być nawet najbardziej poważnymi osobami. Dywited do jeziora wydawało się łatwą zdobycz dla drapieżników, ale podejmując jej drogę, sami okazali się uwięzieni.

W środku ubiegłego wieku ludzie zaczęli wyodrębniać asfalt z jeziora i nieoczekiwanie odkryte tam wiele dobrze zachowanych pozostałości Allela płonące zwierzęta. Został podniesiony do ponad dwóch tysięcy czaszek kotów zębatych. Jak się okazało później, tylko młodzi ludzie wpadły w pułapkę. Najwyraźniej stare zwierzęta, już nauka z gorzkim doświadczeniem, przeszedł przez to miejsce.

Naukowcy z California University. Z pomocą tomografu ustalono strukturę zębów i gęstość tkanki kostnej, przeprowadzono szereg badań genetycznych i biochemicznych. Szkielet Sabel Cat udało się przywrócić w najmniejszych szczegółach. Nowoczesna technologia komputerowa pomogła odtworzyć obraz zwierzęcia, a nawet obliczyć siłę jego ugryzienia.

Styl życia i zachowanie

Tygrys zębatym szabląStarożytny Tygrys zębaty - przedstawiciel zupełnie innej epoki i jego zachowania niewiele przypominają nowoczesnych kotów. Możliwe, że drapieżniki mieszkały z grupami społecznościowymi, które obejmowały trzy - cztery kobiety, kilka mężczyzn i młodych osób. Możliwe jest, że liczba kobiet i mężczyzn była taka sama. Polowanie razem, zwierzęta mogą złapać większą grę, co oznacza zapewnienie sobie mnóstwo żywności.

Te założenia są potwierdzone przez znaleziska paleontologiczne - jeden szkielet roślinożerców często znalazł kilka szkieletów kotów. Zwierzę, osłabione przez obrażenia i choroby, z tym sposobem życia, może zawsze liczyć na część produkcji. Według innej teorii plemienia nie byli wyróżniani przez szlachtę i spożywali krewnego pacjenta.

Tygrys zębatym siedliskiem

Tygrysy zębate sabel Długie długie zdominowane na terytoriach Nowoczesnej Południowej Ameryki Północnej od początku czwartorzędu Okres - Pleistocene. W znacznie mniejszych ilościach pozostałości tygrysów szablowych znaleziono na głównych studentach Eurazji i Afryki.

Siedlisko były dla nich działek, z niską roślinnością, podobnie jak nowoczesne sawanny i prerie. Jak Tygrysy zębate sabel żył i polował na ich, możesz zobaczyć kino.

Odżywianie

Tygrys zębatym szablą

Jak wszystkie nowoczesne drapieżniki, byli carnivore. I różniły się wielką potrzebą mięsa i ogromnych ilości. Ścigają się tylko na dużych zwierzętach. Taki były prehistoryczne żubry, trzy palące konie, sloles i duży szósty.

Mógł atakować Tygrysy zębate sabelowe I Na małych Mamut. Zwierzęta małych rozmiarów nie mogą dodać diety tego drapieżnika, ponieważ nie mógł ich złapać z powodu jego powolności i jedzenia, uniemożliwiłby duże zęby. Wielu naukowców twierdzi, że zły okres na tygrys zębaty odżywczy nie odmówił i nie spadł.

Przyczyna wyginięcia tygrysów szabli

W ostatnich latach informacje na stronach czasopism naukowych występują od czasu do czasu, gdy mieszkańcy pewnego plemienia widzieli zwierzęta, zgodnie z opisem tygrysów szabli. Aboryginy dali nawet imię - lwy górskie. Ale Nie ma oficjalnego potwierdzenia faktu, że tygrysy szabliczni żyją.

Głównym powodem zniknięcia tygrysów szabliczkowych było zmienione roślinność arktyczna. Główny badacz w dziedzinie genetyki, profesor University of Kopenhaga. Willlerslev i grupa naukowców z szesnastu krajów badano przez komórkę DNA ekstrahowaną z starożytnego zwierzęcia zachowanego w lodzie.

Co dokonało następujących wniosków: Zioła, które były karmione w czasie konia, antylopy, a reszta roślinożerców była bogata w białko. Wraz z wystąpieniem okresu lodowcowego wszystkie roślinność.

Po odwilży, łąki i stepy znów się dostałem, zmieniła się wartość krawędziowa nowych traw, nie była żadna z odpowiedniej ilości białka w jej kompozycji. Dlaczego wszystkie pułapki są bardzo wymarły. A za nimi łańcuch nastąpił tygrysy szablowe, które podawały, i po prostu pozostały bez jedzenia, dlatego umarli z głodu.

Obecnie, High-Tech, z pomocą grafiki komputerowej, możesz przywrócić w każdym razie i wrócić przez wiele stuleci. Dlatego w muzeach historycznych poświęconych starożytnych, wymarłych zwierząt mają wiele grafiki Kino Z obrazem Sabel-czarny tygrys, co pozwala nam zmaksymalizować z tymi zwierzętami.

Może wtedy docenimy więcej, miłość i chronią naturę i Tygrysy zębate sabel, I wiele innych zwierząt nie zostanie wymieniony na stronach czerwona książkaJako wymarły gatunki.

10 najlepszych faktów o tygrysie szablowym

Tygrys zębatym szablą

Wraz z mamutem Tygrys szablowy był jednym z najbardziej znanych ssaków Megafauny w epoce Pleistoceene. Czy wiesz, że ten potężny drapieżnik był daleko związany z nowoczesnym Tigr, a jego kły były tak kruche jak długo? W tym artykule odkryjesz 10 interesujących faktów o tygrysie zębatym szabla zilustrowanym zdjęciami i zdjęciami.

jeden. Tiger Savera zębatym nie był przodkiem nowoczesnego tygrysa

Wszystkie nowoczesne podgatunki Tiger (Panthera Tigris), na przykład, tygrys syberyjski należą do Panthera (Panthera) z podrodziny dużych kotów (Pantherninae). Tygrysy zębate Sabel, z kolei należą do podfamily koty, wymarły na końcu Pleistoceny (Machaiodoncense), który jest bardzo połączony tylko z nowoczesnymi lwami, tygrysami, Chepadami i Jaguarami.

2. Smilodon nie był jedynym sposobem, w jaki koty szablowe

Pomimo tego, że dzisiaj najsłynniejsze tygrysy z genusami szablami jest Smilodon (Smīlodōn), był daleko od jedynego przedstawiciela podrodziny Sabre-Topons. Podczas ery cenozoicznej podfamily obejmowała więcej niż tuzin poród, w tym Megantereon (Megantereon), z których jeden jest przedstawiony na zdjęciu powyżej. Klasyfikacja prehistorycznych kotów komplikuje fakt, że w tym okresie ssaki w kształcie kota mieszkały na ziemi, mające podobne funkcje anatomiczne, ale ich związek z pikantnymi tygrysami powoduje poważne wątpliwości co do kręgów paleontologicznych.

3. Śpiewać Smilodon obejmował trzy oddzielne gatunki

Co najmniej wiemy o małym (wagi do 100 kg) Smilodon Gracilis, którzy mieszkają w zachodniej części Stanów Zjednoczonych między 2,5 mln. i 500 tys. Lata temu. Średni rozmiar, ale niekorzystnie wśród szerokich gamy osób Smilodon Fatalis, mieszkając na terytorium Ameryki Północnej i Ameryki Południowej około 1,6 mln - 10 tysięcy lat temu. Największym członkiem rodziny Smilodonu był typ populatu Smilodon, których osoby osiągnęły masę około 500 kg.

4. Fangs Sabelle Tiger miał prawie 30 cm długości

Nikt nie byłby zainteresowany Saven Tiger, jeśli wyglądały jak tylko duże koty. Co sprawia, że ​​ten reprezentant Megafaun naprawdę wart uwagi? Oczywiście jego ogromne kły, które mają główne gatunki, osiągnęły długość do 30 cm. Dziwnie wystarczająco, ale te potworne zęby były zaskakująco kruche, łatwo złamane podczas walki wręcz i nigdy więcej nie rosną.

5. Tygrysy sabelowe miały słabe szczęki

Tygrys zębatym szablą

Tygrys Savera zębatym może ujawnić usta jako węża pod kątem 120 stopni, co jest około dwukrotnie szerszy niż współczesny lew (lub ziewanie kotów domowych). Niezależnie od tego, jak paradoksalnie, różne rodzaje Smilaodon nie mogły używać takiego zakresu do potężnego ugryzienia ich ofiary, ponieważ cenne kły powinny być chronione przed niechcianą szkodą (patrz poprzedni punkt).

6. Tygrys Savera zębatkowy czekał na zdobycz, pędząc na drzewie

Długie i delikatne kły tygrysa zębatego, w połączeniu ze słabymi szczękami, sprawiły, że styl polowania jest bardzo wyspecjalizowany. Jeśli chodzi o paleontolodzy, tygrysy zębate były rzucone na zdobycz z dolnych gałęzi drzew, zanurzając swoje "szable" głęboko w szyję nieszczęśliwej ofiary, a następnie wycofał się w bezpiecznej odległości.

7. Tygrysy zębate sabel mogą żyć w stadach

Wiele nowoczesnych dużych kotów, pchany paleontolodzy do założenia, że ​​tygrysy szabli-zębate mieszkali w stadach. Dowodem potwierdzające te teorię są oznaki starości i chorób przewlekłych w większości kopii skamieniałości Smilodon. Jest mało prawdopodobne, że pacjenci i starzy ludzie będą mogli przetrwać w dzikiej przyrody bez pomocy lub przynajmniej chroniąc innych członków opakowania.

osiem. Rancho La Breya - najbogatsze źródło skamieniałości pozostałości tygrysów szabli

Tygrys zębatym szablą

Większość pozostałości kopalnych dinozaurów i prehistorycznych zwierząt stwierdzono w zdalnych zakątkach planety, ale tysiące próbek tygrysa zębatym odrestaurowano od pozostałości znalezionych w jeziorach bitumicznych (Smolyny doły) na terytorium Rancho La Braya, Los Angeles. Najprawdopodobniej prehistoryczne koty przyciągnęły inne ssaki utknęły w żywice, które uważali za lekki obiad.

dziewięć. Tygrys Savera zębatkowy miał bardziej autonomiczny ciało niż nowoczesne big koty

Oprócz długich kłów w kształcie szabli, istnieje inny sposób na odróżnienie Tiger Sabre-Toad z nowoczesnych dużych kotów. Mieli grubszą szyję, szerokie piersi i krótkie muskularne nogi. Korpus Korpus odpowiadał dobrze swojemu stylu życia, ponieważ nie musieli realizować swoją zdobycz przez niekończące się łąki, ale tylko porzucić na nią z dolnych gałęzi drzew.

dziesięć. Egzinty tygrysa zębatego szabla 10 000 lat temu
Dlaczego tygrysy zębate zębate zniknęły z twarzy ziemi pod koniec ostatniego okresu lodowcowego? Jest mało prawdopodobne, że prymitywni ludzie mają bezpośredni szacunek. Najprawdopodobniej połączenie zmian klimatycznych doprowadziło do ich wyginięcia i stopniowego zniknięcia dużych ssaków, którzy służyli dla nich. Zakłada się, że nienaruszone próbki DNA mogą być używane do klonowania tygrysa Sabre`a w ramach programu naukowego znanego jako DE Liczba.