Jagody

ogólny opis

Jagoda (w wartości krajowej) - małe soczyste lub mięsiste owoce, zwykle krzew lub rośliny zielne. Ta definicja nie jest w pełni zgodna z terminem botanicznym "Berry". Z punktu widzenia nauki, nerds termin "jagoda" oznacza pewny rodzaj płodu, z gęstą cienką skórą i soczystym środkiem. Wewnątrz jest zawsze nasiona.

ogólny opis

Berry rozwija się zarówno z górnej rany, jak i od dołu - w tym drugim przypadku niesie suszone atrochet na jego szczycie, na przykład na agrestu, porzeczkach. Jeśli oznakowanie jest wielokolorowe, wówczas jagoda wielowarstwowa, na przykład, dwustronna jagoda - w ziemniakach, Truster - w szparagach, cztery gniazda - w pobliżu zatłoczonych oczu, pięciogłowy - w Lonewell lub Mandchur. P. Ten rodzaj płodu jest charakterystyczny dla roślin bardzo wielu rodzin.

Jeśli nie tylko znakowanie, ale także inne części kwiatu (na przykład kwiat, podobnie jak truskawka, truskawki i róży), biorą udział w rozwoju płodu, podobny do jagody. Prawdziwe owoce (orzechy) mogą znajdować się na powierzchni fałszywej jagody (truskawki i truskawki), a wewnątrz niego (w róży) - bardzo owoce tych roślin jest bardziej poprawne, aby zadzwonić "Multirorek".

Owoc arbuza, melona, ​​ogórka, zwanego zatrzaskiem, jest morfologicznie homologiczna dla jagody, ale różni się od niego z dużą liczbą nasion i struktury ośmiornicy: Tawina jest zwykle charakteryzuje się soczystą warstwą wewnętrzną, mięsistą i stałe (czasami rustykalne) zewnętrzne.

Arbuz

Arbuz

Arbuza to roczna roślina ziołowa z rodziny dyni. Kwiaty w pierwszej połowie lata, duże, żółte, kwiaty w tej samej płci. Owoce dojrzewają w sierpniu-wrzesień. Może istnieć sferyczna, owalna, spłaszczona lub cylindryczna forma, w zależności od odmiany. Kolorystyka kory z białego i żółtego do ciemnozielonego z wzorem w postaci siatki, pasków, plam. Różowy ciało, czerwony, malinowy, rzadzisty - biały i żółty. Smak słodko, soczysty i delikatny

Miejsce narodzin arbuza uważa się za RPA (Brazylia i Paragwaj), nadal można znaleźć w dzikiej formie. Obecnie arbuz jest uprawiany w 96 krajach świata i ma ponad 1200 odmian. Jest najbardziej uprawiany w Chinach, Uzbekistan, Ameryce, Węgrzech, Bułgarii, Grecji, Jugosławii, Ukrainie i Rosji.

Najlepsze odmiany arbuzów są Astrakhan lub Bykovsky (White), klasztorny (zielony z białymi paskami iz czerwonymi lub szarymi nasionami), KamyShinsky (ten sam kolor), Kherson, Mozdok, Uryupinsky i inni.

Eksperci przydzielają główne użyteczne właściwości arbuza:

 1. Poprawia zdrowie skóry. Jeśli czujesz, jakbyś był w stanie wiecznej wojny za zdrowie skóry lub po prostu chcę trochę dodać jej blasku i świeżości, spróbuj wejść do arbuza w swojej diecie. Według badań witaminy A w arbuza przyspiesza przywrócenie tkanek i przyczynia się do najnowszej skóry całego ciała.
 2. Serce serce. Każdy, kto cierpi z powodu problemów z sercem lub doświadczyć bólu klatki piersiowej, w każdym przypadku należy skonsultować się z lekarzem. Ale eksperci są zjednoczeni, że Licopez zawarty w arbuzie wzmacnia mięśnie serca. Ponadto witamina C, karotenoidy i potas pomagają zmniejszyć poziom cholesterolu, a tym samym chronią serce przed stanami niebezpiecznymi.
 3. Poprawia stan nerków. Wydajność kamienia nerek może być twoim najbardziej bolesnym doświadczeniem, ponieważ nigdy nie zapomnij zająć się utrzymaniem zdrowia nerków. Naukowcy potwierdzają również, że konsumpcja arbuza poprawia oddawanie moczu bez stresu dla nerków.
 4. Poprawia zdrowie oczu. Dodawanie więcej arbuza do diety, możesz łatwo poprawić zdrowie oczu i zwiększyć ostrość wizualną. Witamina A, zawarta w arbuzach, będzie chronić przed zmianami związanymi z wiekiem w mięśniach oczu, a także uniemożliwia tak zwaną nocną ślepotę.
 5. Wpływa na zdrowie kości. Znaczenie zdrowia kości jest trudne do przeceny, zwłaszcza w wieku dorosłym. Na szczęście arbuzy zawierają likopen i wapń, wyłącznie przydatne do mocy kości i zapobiegania ich uszkodzeniom.
 6. Zmniejsza ciśnienie krwi. Wiele osób próbuje zmniejszyć ciśnienie krwi poprzez szkolenie i diety, a na pewno powinni zawierać arbuza w swojej diecie. Magnez i potas, które są zawarte w arbuzie, pomóż zmniejszyć ciśnienie krwi.
 7. Walki z astmą. Eksperci twierdzą, że wysoka zawartość w arbuzie witaminy C pomaga zmniejszyć ryzyko astmy. A ci, którzy już cierpią z powodu tej choroby, przydatne substancje zawarte w arbuzach pomogą poprawić ogólny stan płuc.

Kwaśnica

Kwaśnica

Należy do natury krzewu, mniej często drzew, rodziny berberysu. Są to spadające liście, nickerowane liście (liście częściowo spadają), zimozielone krzewy lub małe drzewa, z żebrowanymi błyszczącymi pęcherzykami, które są rozgałęzione pod ostrym kątem. Cora jest brązowo-szarym lub brązowo-szarym. Ma inną nazwę - drzewo karmelowe.

Powierzchnia rolna Barbaris rozciąga się niemal do wszystkich kontynentów, z wyjątkiem Antarktydy i Australii, choć głównie powszechnie w półkuli północnej, na jego górskich obszarach. Jest hodowany w ogrodach, a nielepkusja jest czasami występując w Europie Środkowej i Południowej, Kaukazie, Krymie, Wschodniej Syberii, Persji, Ameryce Północnej, w górach Zaeliy Alatau, które znajdują się w Kazachstanie.

Jak wybrać?

Możesz używać tylko dojrzałych owoców Barbaris, t.do. Owoce związane jest bardzo trujące. Dojrzałe owoce owocowe Barbaris powinny mieć wydłużony, eliptyczny kształt czerwonej lub czarnej jagody.

Przydatne właściwości Barbarisa

 • Na podstawie zawartych substancji jest bezpieczny, że roślina ta z właściwym użytkowaniem ma efekt leczenia. Oczyszczenie krwi zaczął być używany od dawnych czasów greckich.
 • Według Tybetańskiego mnichów Barbaris ma zdolność rozszerzenia młodzieży ciała.
 • Barbaris sok ma przeciwgrzybiczy, przeciwzapalny, efekt przeciwdrobnoustrojowy.
 • Wyświetla toksyny i trujące substancje z ciała.
 • Spowalnia starzenie ciała.
 • W Rosji, pacjenci otrzymali nalewkę na korzeniach tego krzewu. Ma korzystny wpływ na ciało, zapewniając pozytywny wynik w krwawieniach, procesach zapalnych lub przez przeziębienia. Ma korzystny wpływ na choroby przewodu wątrobowego i dolnego, ponieważ ma właściwość cholretyczną (ze względu na zawartość berberiny alkaloid).
 • Może być stosowany w reumatyzmie, naruszenia funkcjonowania systemu moczowego.
 • W medycynie ludowej Barbaris można znaleźć w leczeniu alkoholizmu i uzależnienia od nikotyny.
 • W leczeniu leiszmaniozy, gdy naukowcy rozważają Indie, jest bardzo przydatne.
 • Włochy naukowcy uważali za inne cele Barbaris. Uważaj, że prawie niezbędne ze wzrostem nerków u pacjentów z malarią.
 • W Chinach, z chorobą zapalną, oczy są używane przez kory rośliny i korzeń korzenia - jako środków stymulujących oddychania.

Winogrono

Winogrono

Jest to rodzaj roślin rodziny winogron, a także owoców takich roślin, w dojrzałej formie reprezentującej słodkie jagody. Jagody sferyczne lub w kształcie jaja zebrane w mniej lub bardziej luźne (rzadko gęste) pęczki. Kolor jagody zależy znacznie w zależności od odmiany (żółty, zielonkawy, ciemnoniebieski, fioletowy, czarny i innych. W sumie w Rosji i krajach CIS rośnie ponad 3000 odmian winogron.

Winogrona słyną z ludzi. Jest to chyba pierwsza kultura jagodowa, która jest człowiekiem wyśrodkowanym i, ewentualnie, ponieważ zaczęła prowadzić rozliczający sposób życia. W końcu, aby rosnąć i zbierać żniwa tych wspaniałych jagód, a następnie zrób winogronowe wino z nich. Konieczne było żyć w jednym miejscu przez długi czas i stale dbać o nasadzenia winogron. W Biblii, na przykład, mówi się, że winogrona była pierwszą rośliną, która pojawiła się na Ziemi i precyzyjnie winogrona były zjedzone głównie pierwsze osoby Ziemi - Adama i Ewa. Oprócz tych informacji, ważne jest również, aby fakt, że więcej o winogronach w Biblii jest wymieniony bardziej niż jakikolwiek inny zakład. Właściwie, zgodnie z najnowszymi znaleziskami archeologicznych naukowcy śmiało twierdzą, że wino było wykorzystywane przez ludzkość w Dawn o swoim istnieniu, ponad 7 tysięcy lat przed naszą erą.

Naukowcy są policzni, że każda osoba dorosła do uzyskania wymaganej liczby witamin i pierwiastków śladowych zawartych tylko w winogron powinny jeść 65-70 kilogramów w winogronach rocznie, ale w najlepszym razie jest tylko 30. I wszystko to ze względu na fakt, że winogrona są brane pod uwagę w naszych czasach raczej delikatność niż zwykły produkt spożywczy. Chociaż co roku obszar podwyższenia winogron, nie wystarczy spełniać rynek i dlatego uprawa winogron w gospodarstwiecy powinna zrekompensować tych brakujących kilogramów. W końcu z jednego krzewu można uzyskać średnio 25 kilogramów winogron.

Korzystne cechy

Jagody są przydatne do naszych mikroelementów organizmu i soli mineralnych. Ponad 60% wszystkich komponentów popiołu tworzą potas, co poprawia pracę nerków i serca. W 100 gramach soku znajduje się 6-98 miligantów manganu, 16-22 mg kobaltu, niklu, krzemu, aluminium, chromu, boru i cynku, 5-12 mg magnezu. Często działają z elementów strukturalnych hormonów, enzymów, białek, witamin i innych przydatnych kompleksów.

W winogronach wiele witamin potrzebnych przez ludzkie ciało. 100 gramów zawierają 1,2-1,3 mg Tocoferols, 0,1-0,2 mg karotenu, 2-15 mg askorbin, 0,02-0,05 mg ryboflawiny, ślady tiaminy, 0,06-0,07 mg ergokalcyferol.

wiśnia

wiśnia

Jest krzewem, zwykle z kilkoma pniami o wysokości 1,5-2,5 m, rzadko do 3 m i więcej. Ciemnozielone liście, owalne, obniżone, mocne faliste, ze wskazanym końcem. Białe kwiaty, białe z różowo (mniej różowe), o średnicy do 2,5 cm. Owoce - owalne busty, czerwony podczas dojrzewania, słodki (czasami z kwaśnością) smak, mniejszy niż zwykły wiśnia (0,8-1,5 cm średnicy), pokryte małym puchem. W zależności od regionu dojrzewają się z końca czerwca do końca lipca, a na jednym drzewie, prawie jednocześnie dobrze owoce, zwykle przez trzeci rok i do 15-20 lat rocznie.

Korzystne cechy

Cherry zawiera wiele przydatnych substancji: fruktozę i glukozę, witaminy E, C, RR, B1, B2, B9, karoten, kwas środkowy, kwasy organiczne, miedź, potas, wapń, magnez, sód, fosforu, jod, żelazo, pektyny , cynk, mangan, fluor. Cherry ma właściwości leczenia leczenia niedokrwistości, chorób płuc, nerki, podczas artrozy, zaparcia.

Pigment malowania antocyjskiego jest dobra w dobrym stanie, ponieważ jest dystrybuowany na pulpie płodu. Wiele w owocach wiśni i Kumarin - substancje, które zmniejszają krzepnięcie krwi. Ta cecha wiśni umożliwia wykorzystanie go do zapobiegania wielu komplikacjom tętnic miażdżycy i udanej kombinacji witamin C, B1, B6, żelaza, magnezu, kobaltu, pigmentów - do zapobiegania i leczenia Malokrovii.

Cherry zawiera elementy śladowe hematopoetyczne: żelazo, miedź, kobalt, który umożliwia korzystanie z niej. Substancje pektyczne przyczyniają się do wyeliminowania żużlów azotowych z organizmu. Mienie wiśniowe zawiera substancje bakteriobójcze. Sok z wiśni jest stosowany w chorobie psychicznej, zapaleniu stawów, jako lekki środek przeczyszczający, wykrztuszowy, wygaszanie pragnienia i wzrost apetytu. Cherry zawiera kwas emlasowy, który zapobiega rozwojowi nowotworów złośliwych, blokujących wzrost komórek nowotworowych. Obecność antocyjanidin w jagodach przyczynia się do zmniejszenia zawartości kwasu moczowego. Ponadto regularne włączenie wiśni w diecie zmniejsza ryzyko mocy wiele razy.

Truskawka

Truskawka

Wieloletnia roślina zielna rodzina Rose Tall do 20 cm. Kradze krótkie, ukośne, z licznym papierem brązowawym brązowym, cienkim korzeniem. Łodyga jest niewyczerpany, bezwładny, pokryty włosami. Liście na długich sztywnych, drzewach, na szczycie ciemnozielonej, z dolnej dolnej sovito - zielony, miękki. Z zatoków pieczonych liści rozwijają się kibice. Kwiaty od maja do lipca. Białe kwiaty, ułożone na długie kwiaty. Owoce - fałszywe, niepoprawnie zwane jagodami. Jest zmiażdżonym mięsistym, pachnącym, jasnym czerwonym kwiatem. Dojrzewa w lipcu - wrzesień.

Strawberry Forest szerokie w europejskiej części Rosji, zachodniej i wschodniej Syberii, na Kaukazie i Azji Środkowej. Rośnie na stokach solarnych, wzgórzach, leśnych radiadach, sadzonek, krawędziach i jasnych lasach. Często występuje w postaci zarośli. Hodowla wegetory.

Surowce narkotykowe służą dojrzały owoc i liście. Jagody zbierane są wcześnie rano, jeśli rosa spacza się, albo pod koniec dnia bez kubków i owoców, ponieważ zebrali w momencie czasu rosy, które szybko się pogarszają, a w ogniu jesteśmy z.

Dobrze suszone jagody powinny się kruszyć. Liście są montowane w czasie kwitnących roślin o długości cięcia, nie silniejszym 1 cm. Suszone natychmiast na zewnątrz w cieniu lub w wentylowanym pomieszczeniu, rozpraszając cienką warstwę i okresowo miesza. Liście przechowywane w torbach nie więcej niż 1 rok.

Korzystne cechy

Korzystne właściwości truskawek pozwalają jej używać do leczenia i zapobiegania różnym chorobom:

 • Jagody truskawki włącza się w diecie Wzmocnij wytrzymałość i wzmocnienie odporności, W końcu truskawki są magazynem witamin. Aby to zrobić, sezon "Berry" jest korzystnie codziennie korzystać z truskawek.
 • Witamina C, będąc przeciwutleniaczem, zmaga się z komórkami rakowymi, a także zaangażowany w tworzenie elastycznych włókien, które tworzą ramęNaczynia krwionośne.
 • Potas zawarty w jagody truskawek, uczestniczy w skurczu mięśni, w tym mięśni serca, to znaczy, jest odpowiedzialny zaPraca serca. Zdolność potasu do wymiany prowadzi sodu do zmniejszenia obrzęku, ponieważ nadmiar płynu pozostawia ciało wraz z sodem.
 • Truskawki -Naturalny antyseptyczny. Kompresy z Cashitz i Nasty Truskawki są traktowane do pola i zapalenia skóry.

Malina

Malina

Jest to pół-podstawka liściowa z wieloletnim kłączem, z której dwuletni łodygi naziemne rozwijają się do jednego i pół metra wysokości. Nawijanie kłącze, rustykalne, z wieloma widocznymi korzeniami tworząc potężny system rozgałęziony.

Łodygi piright. Owalne liście, na górze ciemnozielone, białe białe, są publikowane z małymi włosami. Białe kwiaty, około 1 cm średnicy, są gromadzone w małych kwiatostanach, znajdujących się na szczytach łodyg lub w zatokach liści. Owoce są małymi bonusami mieszkaniowymi, które wzrosły w kolorowych owocach. Owoce, z reguły, czerwone, są jednak odmiany żółtego, a nawet czarnego.

Malina Rodina - Europa Środkowa. Rośnie w cienistych lasach, wśród krzewów, krawędzi lasów, wylesiania, brzegów rzecznych, w wąwozach. Uprawiany w ogrodach.

Przydatne właściwości maliny

Owoce malinowe zawierają jabłko, wino, kapron, salicylowy, kwas mrówkowy, glukozę, fruktozę, sacharozę, substancje do garbowania, substancje pektyczne, azotu i barwiące, sole potasowe, miedź, chlorek cyjaninowy, acetoin, benzaldehyd, witamina C, karoten, witamina Ślady grupy w olejku eterycznym. Nasiona zawierają oleisty olej i fitosterina.

Oprócz właściwości przeciwgorączkowych malin, ma efekt hemostatyczny i antytoksyczny, poprawia apetyt. Malina musi jeść kobiety, ma korzystny wpływ na kolor tonu i skóry, ponieważ zawiera witaminy A, E, RR, C i grupę.

Malina zawiera dużą ilość miedzi, ten ostatni jest częścią najbardziej leków przeciwdepresyjnych. Dlatego maliny są przydatne dla ludzi, których dzieło lub życie są związane z dużym napięciem nerwowym.

Malina jest tradycyjnie stosowana w chorobach chłodnych, grypie, ostrych infekcjach oddechowych, zaostrzenie bólu w stawach, z rademitisem i innymi chorobami: dla zjawisk gorączki i neuralygicznych. Zwykle z malin przygotowuje sztywną herbatę. Potężne właściwości malin są przydatne dla choroby nadciśnienia chorego: z Następnie usunął znaczne ilości soli tabel, w wyniku czego zmniejsza się ciśnienie krwi, w tych przypadkach infuzja malin napiada pół szkła.

Bryzur

Bryzur

Ten krzew lub małe drzewo, osiągając wysokość trzech lub cztery metry z gałęziami pokrytymi małymi kolcami i zielonymi lekko wydłużonymi liśćmi.

Podłogi przez wiatr jest zapylany, kwitnie na późnej wiosny. Owoce małe (do 8-10 mm), pomarańczowo-żółty lub czerwono-pomarańczowy, owalny kształt. Nazwa tego zakładu "Morze Buckth" jest bardzo oznaczone, ponieważ jego jagody na bardzo krótkich owocach, siedząc na gałęziach bardzo blisko, jakby je utkwił. Jagody mają dość przyjemny kwaśny smak, a także rodzaj wyjątkowego aromatu, który jest dość zdalnie przypominający ananas. Dlatego buckthorn jest czasami nazywany północnym lub syberyjskim, ananasem.

Roślina ta ma raczej szeroki zakres dystrybucji: z zachodniej i wschodniej Syberii, aż do południowych regionów europejskiej części Rosji, Mołdawii, Kaukazu i Ukrainy. W czasie Chłodnicy starożytnej Grecji silne wywar z liści i gałęzi bryzury morskiej śpiewało konie. Zostało to zrobione, aby ich skóry były zdrowe i genialne.

Korzystne cechy

 1. W owocach bryzury morskiej i w gałęzi gałęziZawarta jest serotonina, która odgrywa ważną rolę w normalnej aktywności układu nerwowego.
 2. Olejik z buczorem morskim. Ma właściwości bakteriobójcze, dobrze leczy rany, uszkodzenia błon śluzowych i skóry, łagodzi ból. W kolorze czerwonym i pomarańczowym z charakterystycznym smakiem i węchem, zawiera karoten i karotenoidy (110 mg%), witaminy E (110 mg%), witaminy F, regulując metabolizm w skórze, sterole, minerały i mikroelementy (żelazo, miedź , srebrny, krzem, mangan, kobalt, nikiel, Vanad Idre.), jak również glicerydy oleinova, linolowe, palmitowe i stearynowe kwasy. Olej bryzurowy jest używany zewnętrznie i wewnątrz. Poprawia wymianę lipidów i zwiększa zawartość białka w wątrobie - stymuluje procesy rehabilitacyjne w uszkodzonych tkankach (w tym komórek wątroby po zatruciu alkoholu).
 3. Z ostrym i przewlekłym zapaleniem krtani lub zapalenia gardłowego, trzeba nasmarować błona śluzowa z bawełnianą wacikiem, zwilżonym z ropą kulturorną lub uczynić wdychania oleju dziennie przez 15 minut. Przebieg leczenia składa się z 10 procedur.
 4. W przypadku zapobiegania chorobom górnych dróg oddechowych zaleca się inhalacje z ropą bryzury morskiej.
 5. Owoce morza rokithorn- Jest to naturalny koncentrat multiwitaminowy, który w przymroziętej formie może być przechowywany do sprężyny. Z brakiem witamin i niedokrwistości, użyj infuzji jagód rokitnika. Beta-Sitosterin`s Sea Buckthorn zawarty w owocach ma działanie antysclerotyczne, więc bucktorn morski jest przydatny w zapobieganiu i leczeniu miażdżycy i zmian związanych z wiekiem u osób starszych.
 6. Buckthorn soku- Piękny agent przeciwbassiowy. Użyj go do tego celu z miodem.
 7. Herbata bryzurowa morskaWcześniej ludzie byli wykorzystywani w Qing: 5 g suchych liści bryzgowej bryzgowej 1 szklanki wrzącej wody. Tak, a teraz taka herbata jest zapobieganiem chorobom zakaźnym.

Korzystanie z jagód w kosmetologii

Maski jagodowe: Cuda naturalnych kosmetyków

Korzystanie z jagód w kosmetologii

Jak wyjaśnić cudowną transformację skóry twarzy pod działaniem masek z jagód, które sprawiają, że jest czystsze i młodszy? Cała rzecz w składzie chemicznym jagód:

 • Witaminy uczestniczą we wszystkich procesach występujących w komórkach skóry, aktywują je, zmuszając go na korzyść ze skóry;
 • Elementy śladowe mają właściwości ochronne i budowlane dla komórek;
 • Kwasy organiczne mają wpływ odmładzający na skórę;
 • flawonoidy, naturalne przeciwutleniacze, nie pozwalają na upadek komórek.
 • Ponadto maska ​​jagód dla skóry twarzy będzie miała wpływ z powodu tej jagody, na podstawie której jest wykonane:
 • Truskawki eliminują pigmentację i odcienia skóry;
 • Maliny wybielniki i odświeża;
 • Czarna porzeczka nawilża i odżywia;
 • Blackberry i czerwona porzeczka są dokręcone przez przedłużone pory;
 • Agrest pomaga aktualizować komórki;
 • Jagoda spowalnia procesy starzenia się skóry.

Wybór pożądanej jagody, polegać na świadectwie i przeciwwskazaniu gotowania z jej masek, aby pożądany wynik był naprawdę zadowolony, a nie rozczarowany.

Maski do twarzy Face: Wskazania i przeciwwskazania

Przydatne i pożywne, maski jagodowe można wybrać dla każdej skóry twarzy:

 • Dla tłustych, masek z truskawek, jeżyn, porzeczki czerwonej, malin, żurawiny są odpowiednie;
 • Do suchych - od czarnej porzeczki, agrestu, wiśni, języków;
 • Do pigmentowania - z truskawek, agrestych, malin, róży;
 • Do zanikania - od jagód, bryzury morskiej, jarzębiny.

Jeśli chodzi o przeciwwskazania, główną rzeczą jest brak reakcji alergicznych na jeden rok lub inny. Dlatego nie zapominaj, że jakichkolwiek masek jagód twarzy musi być testowany na nadgarstku.

Najlepsze przepisy Maski do włosów

 1. Aby wzmocnić włosy, nawilżający połysk, możesz użyć słodkich, soczystych truskawek lub truskawek. Berry - naturalny dostawca witamin i mikroelementów, które są niezbędne do zdrowego wzrostu. Maska truskawkowa nadaje się do wszystkich rodzajów włosów. Aby go ugotować, po prostu wymieszać 15 dużych burz truskawek lub kieliszek truskawek z rosemaryjnymi i miętowymi olejkami eterycznymi (5 kropli) lub 3 łyżki Kefir. Truskawkowy Cashitz wcieraj korzenie włosów, a następnie rozpowszechniaj całą całą długość. Po 20 minutach umyć pachnącą maskę ciepłą wodą.

Jeśli, po malowaniu loki straciły blask życia, będziesz przydatny do maski winogronowej. Naciśnij sok z wiązek winogron dowolnej różnorodności. Wymieszać pół-stół wynikający z 1 łyżki oleju lnianego i 2 łyżki miodu. Nałóż mieszaninę na włosy, owinąć głowę z polietylenem i pozostawić przez 20 minut. Dobrze płukać włosy szamponem.

W celu Maski Z przegrupowanej jagody było wystarczająco grubą konsystencję do równomiernie stosowania ich na włosy, po prostu dodać kilka łyżek ciepłej grubej manny do przygotowanej kompozycji gotowanej na wodzie.

 1. Z pachnącej maliny otrzymuje się nie tylko dżem terapeutyczny, ale także maskę włosów odżywczych. Wymieszać 150 g dojrzałych malin, 50 g gliceryny i 50 g oleju roślinnego, przełam całe składniki do jednorodnej masy. Pachnąca kasjer - wspaniała maska ​​dla martwych, nudnych, suchych włosów po fryzowaniu chemicznym. Szczególna uwaga po zastosowaniu do korzeni zapalenia masekluzy i skórę głowy. Zmyć się w 30 minut.
 2. Maska luzu lub morza może spowolnić wypadanie włosów, stymulują ich wzrost. Szlifuj marchewki na drodze, dodaj jedną trzecią szklanki soku z jagód Cocki lub Buckthorn morski i 1-2 łyżki oleju rycynowego. Mieszanka i równomiernie Masowanie ruchy mają zastosowanie na skalpie głowy. Weź głowę z polietylenem i dużym ręcznikiem i pozostaw maskę przez 2 godziny. Płukać włosy wodą z szamponem.

Najlepsze przepisy Berry Maski do skóry

Wybór maski jagodowej zależy od rodzaju skóry i obecności tych lub innych składników.

Dla tłustej skóry

 1. Truskawka. Strawberry Pulp (łyżka) Mix z białą gliną kosmetyczną (łyżeczką).
 2. Malinovaya. Koło pasowe do malin (łyżka) mieszanka z wiewiórką jaj i sokiem z cytryny (łyżeczka).

Dla suchej skóry

 1. Z czarnej porzeczki. Mieszanka z czarnej porzeczki z kwaśną śmietaną (na łyżce), dodaj oliwę z oliwek (łyżeczka).
 2. Brusan. W równych proporcjach mieszaj mięso pojemników, mąki ziemniaczanej i oliwy z oliwek.

Do pigmentowanej skóry

 1. Z agrestu. Buttermander Puffer (2 łyżki) Wlewaj mleko (pół kubka), nalegaj 15 minut, dodaj oliwę z oliwek (1 łyżeczka).
 2. Z Ryshovnik. Jagody róży wolne od kości i skórki, wlej wrząkną wodę, dziobać przez 10 minut. Uzyskane ciało jagodowe (1 łyżka) mieszanka z serem (łyżki) i oliwy z oliwek (łyżeczka).

Za blaknięcie skóry

Outpiece. Miąższ z jagody z buforii morza (łyżki) miesza się z twarogiem (łyżki) i ciepłym mlekiem (2 łyżki).

Teraz wiesz, jak i jaki rodzaj gotowania maski jagodowej dla twojej skóry, aby świeciła piękno i młodzież.