Pomarańczowy

Gdzie rosną pomarańcze?

Gdzie rosną pomarańcze?

Orange Motherland - Azja Południowo-Wschodnia (Chiny), w XVI wieku, egzotyczne owoce dostały się do Europy, a następnie do Afryki i USA. Obecnie pomarańcza jest szeroko uprawiana w wielu regionach tropikalnych i subtropikalnych pasów klimatycznych, a Brazylia, Chiny i Stany Zjednoczone są szeroko uprawiane. Hiszpania, Włochy, Indie, Pakistan, Argentyna, Maroko, Syria, Grecja, Egipt i Iran.

Pomarańczowy - opis i cechy

Roślina pomarańczy jest wystarczającym potężnym drzewem zimozielonym, której wysokość zależy od odmiany: Grób pomarańczowe odmiany dorastają do 12 m wysokości, kształty krasnoluda mają wysokość około 4-6 m, drzewa do rosnącego pokoju osiągnąć 2-2,5 m wysokości. Najbardziej kompaktowe pomarańczowe drzewa rosną do 60-80 cm.

Pomarańczowe liście

Pomarańczowe drzewo wyróżnia się gęstą grubą koroną wokół formy okrągłej lub piramidalnej, a kolce do 8-10 cm długości chwyciły na pędy. Pomarańczowy liście ciemnozielony, gęsty, owalny kształt z ostrą końcówką, rośnie do 15 cm o szerokości około 10 cm. Krawędź arkusza może być falistym, a na powierzchni samego arkusza znajdują się specjalne gruczoły zawierające olej aromatyczny. Jeden arkusz mieszka przez około 2 lata, a jednocześnie stare i młode liście wykonujące różne funkcje rosną na pomarańczowym drzewie. Młode pomarańczowe liście są odpowiedzialne za fotosyntezę, z ich pomocy oddychania drzewem, ze starymi liśćmi są zbiornikami dla składników odżywczych. Okres intensywnych liści liści (około 25%) spada w lutym i marcu, kolejna dzielnica starych liści pomarańczowych traci się przez cały rok.

Korzenie

Korzenie pomarańczy, w przeciwieństwie do innych drzew owocowych, nie mają korzeni włosów wymaganych do pochłaniania wilgoci i odżywiania z gleby. Ale na korzeniach znajdują się specjalne kapsułki z kolonami specjalnych grzybów grzywy tworzących Mikuriza z korzeniami pomarańczy. Pomarańczowy materiał aminokwasowy i grzyby węglowodanów, aw zamian pobiera wilgoć i minerały, które są wyposażone w łatwo strawne dla rośliny. Urodzona grzybów grzybni nie wytrzymuje suszy, obniżając temperaturę gleby i okrążenie korzeni, na których rośnie, więc pomarańcze są bardzo wymagające wilgoci, ciepła i silnie cierpią podczas transplantacji bez ziemi.

Kwiaty

Orange ma duże różowe kwiaty białego lub różowego koloru, o średnicy do 5 cm, samotnej lub rosnącej w kwiatostanach 6 sztuk. Bookmark Florled Nerney występuje wczesną wiosną, kwiaty mogą być około miesiąca w etapie stoiska, a następnie otworzyć w temperaturze 16-18 stopni i kwitnie około 2-3 dni.

Owoc

Owoc pomarańczy nazywa się pomarańczą. Różni się w formie zaokrąglonej lub owalnej i ma strukturę typową dla innych typów cytrusów. Taki owoc, który pochodzi z górnego włókna nazywany jest Hesperidium (jedna z odmian płodu jagodowego). Tak więc owoc pomarańczy jest owoce i jagoda.

Ciało pomarańczy składa się z 9-13 rozbieżności objętych cienkim folią. Każdy kawałek zawiera wiele worków sokowych wypełnionych sokiem, które są utworzone z wewnętrznej naskórki bezowocności. Smak pomarańczowej pulpy może być słodki, kwaśny lub gorzki.

Niektóre owoce nie tworzą nasiona, ale większość pomarańczy nadal zawiera wiele nasion znajdujących się w slisher nad sobą.

Obierać

Gładka lub porowata skórka pomarańczowa ma grubość do 5 mm, jego górna warstwa, flanedo (skórka), zawiera wiele zaokrąglonych platform wypełnionych olejkiem eterycznym. Biała warstwa gąbkowa obejmująca skórkę od wewnątrz nazywa się Albedo. Dzięki swojej luźnej strukturze, ciało pomarańczy jest dość łatwe opóźnienie za skórą. Zgodnie z różnorodnością i etapem dojrzałości skórka pomarańczowa waha się od 17 do 42% całkowitej masy płodu. Pomarańczowy kolor peel może być zielonkawy, jasnożółty, jasny pomarańczowy i pomarańczowy.

Czas dojrzewania

Orange - Jest to wymienna roślina zdolna do powtarzającego się wiązania kwitnienia i płodu, więc pomarańczowe drzewo może jednocześnie zawierać pąki, kwiaty i owoce w różnych rodzajach dojrzałości. Dojrzewanie pomarańczy trwa około 8-9 miesięcy, a dojrzewanie owoców może pozostać na gałęziach przez długi czas, a na wiosnę jest ponownie greasoma, a charakterystyczny pomarańczowy kolor jest nabywany przez jesienią. Nasiona owoców dojrzewających na 2 sezony, lepiej, ale ciało traci smak i korzystne właściwości.

Fabuła

Pomarańczowy - opis i cechy

Miejsce narodzin pomarańczy jest Azja Południowo-Wschodnia i Chiny, gdzie te drzewa były uprawiane w ciągu dwóch i pół tysięcy wcześniej. MI. Zakłada się, że pierwsze drzewa owocowe tego gatunku były wynikiem przekraczania mandarynek i. W Europie pomarańcze natknął się na Hiszpanię około 1100, a następnie, z początkiem podboju nowego świata, był "przesiedlony" (wprowadzony) do Ameryki. Wiadomo, że przez 1579, pomarańczowe drzewa były owocne w St. Augustine - na wybrzeżu Atlantyku na północno-wschodniej Florydzie. Około 1870 roku w USA, pomarańcze, które wcześniej mnożone przez kultywowanie nasion, zaczęły być uprawiane przy pomocy porcia (szczepienia oczu).

Pozwoliło to zmniejszyć stopień zmienności potomstwa, aby osiągnąć bardziej stabilną tożsamość odmianą, a z koncentrowaną ekspansją różnorodności gatunków, dała możliwość stosowania tych typów typów cytrusowych jako kombinacji, które były lepiej dostosowane do lokalnego Warunki: klimat, gleba, choroby. USA i w naszych czasach zajmuje się drugą po Brazylii na wielkości pomarańczowych zbiorów, a pierwsze miejsce pod względem produkcji soku. Chiny, Meksyk, Egipt, Turcja, Pakistan, Indie, Hiszpania, Włochy, Iran gra znaczącą rolę w uprawie i eksport pomarańczy. W objętościach przemysłowych, owoce są również gromadzone w Grecji i RPA.

Obecnie położenie pomarańczowych plantacji zależy, przede wszystkim z odpowiednich warunków klimatycznych. Jednak pod koniec XVI wieku, z wyglądem mody na pomarańczy w Najwyższym Towarzystwie Francji, aby zachować i rozwijać kochać ciepło pomarańcze "dla piękna", konstrukcja została zbudowana, która otrzymała swoją nazwę od francuskiego Słowo "pomarańczowy", który w języku francuskim oznacza "pomarańczowy", - orangeery. Orangers zdobył popularność i zaczęli ozdobić bogate domy nie tylko na południu Europy, ale także w więcej krajach północnych. W Związku Radzieckim pomarańcze rozpoczęły się stosunkowo szeroko pojawiające się na licznikach podczas panowania Nikita Chruszczowej.

A następnie wyeksportowany, najlepiej jedną, izraelską różnorodność Jaffy, nazwane tak na starej nazwie miasta miasta, z którego później Tel Awiw. Popularna klasa podjęła korzeń w innych krajach, ale w ZSRR został podjęty wyłącznie z Izraela, dzięki. Khrushcheva "Orange Transakcja". Istotą było to, że nieruchomość, która była niegdyś własnością Imperium Rosyjskiego, a następnie należąca do Imperium Rosyjskiego, a następnie zdecydowano się sprzedać w Chruszczach. Ilość transakcji wynosiła około 4 milionów. Dolary, znaczna część, której Związek Radziecki otrzymał w postaci okopów pomarańczowych. Dziś niektóre odmiany, utrzymując swój smak, zagubione znaczenie gospodarcze dla gospodarek producentów. Tak się wydarzyło z różnorodnością Jaffy, która ze względu na wysokie koszty zatrzymane eksportowane. Ale zmiana innych odmian pomarańczowych przybyła, aby go zastąpić, łączna liczba w różnych źródłach różni się od kilku dziesiątek do kilkuset.

Rodzaje i odmiany pomarańczy

Z prędkością dojrzewania odmian pomarańczy podzielono na:

 • Wczesny;
 • Średni;
 • Późno.

W zależności od wielkości, formy, smaku, kolory płodu i pulpy pomarańczowych są podzielone na 2 główne grupy:

 1. Lekkie pomarańcze (z pomarańczowym ciałem);
 • Zwykłe (owalne) pomarańcze;
 • Pomarańcze tapicerowane;
 1. Pomarańcze koroloiczne (z czerwonawym pulpiem).

Bardziej szczegółowy opis tej klasyfikacji jest pokazany poniżej:

Zwykłe lub owalne pomarańcze

Fabuła

Obszerna grupa wysokich odmian, które wyróżniają się okrągłym lub owalnym kształtem owoców i smacznych, kwaśnej słodkiej pulpy jasnożółtego koloru zawierającego różne nasiona. Wielkość pomarańczy z medium do dużych, a skórka jest cienka, blado pomarańczowa lub żółta, dobrze uprawiana z ciałem. Najbardziej znane odmiany zwykłych pomarańczy:

 • Hamlin (Hamlin)- surowa różnorodność pomarańczy z małymi lub średnimi owocami okrągłym lub lekko spłaszczonym kształtem i delikatną, gładką żółtą skórą. Jest hodowany głównie w Brazylii i Stanach Zjednoczonych, ma doskonałą transportową i jest utrzymywany przez długi czas, jest aktywnie stosowany w kwitnienia sypialni;
 • Verna (Verna)- Późna różnorodność pomarańczy pochodzenia hiszpańskiego, z małym lub średniej wielkości przez małe owoce wydłużonej formy, zawierające słodkie, smaczne ciało;
 • Salustiana (Salustiana)- piękna różnorodność pomarańczy, o wysokim znaczeniu ekonomicznym w Hiszpanii i Maroku. W przypadku owoców charakteryzuje się owal-kulistą lub lekko elastyczny kształt i żółto-pomarańczowy obraz cienki, łatwo oczyszczoną skórkę. Soczyste plastry są pozbawione kości i posiadać słodki, tłusty smak.

Pomarańcze pępowinowe (przyniosły)

Rodzaje i odmiany pomarańczy

Grupa odmian, na drzewach, których kolce nie rosną, a owoce mają charakterystyczny macierzyński pępek, zmniejszony płód. Podstawowe pomarańcze są największą, średnia masa owoców wynosi około 200-250 g, a indywidualne kopie mają dużo do 600 g. Charakterystyczna cecha większości odmian jest również niegrzeczna, łatwo przerwać skórę i wyjątkowe cechy konsumentów: soczyste, pomarańczowe ciało, słodki smak z lekkim kwaśnym i wykwintnym zapachem cytrusowym.

Najpopularniejsze odmiany pomarańczy pępek:

 • Pępek waszyngton (pępek waszyngton)- Klasa jasnych pomarańczowych pomarańczy ważnej świata wartości ekonomicznej, znana z XVII wieku, a także jedna z niewielu pomarańczy, pomyślnie owocujących w warunkach Transcaucasia. Środkowe i duże owoce pomarańczy mają okrągły lub lekko wydłużony kształt i masę od 170 do 300 g. Ciało pomarańczy jasny pomarańczowy, słodki z lekkim kwaśnym i niskim kości. Pomarańczowy Waszyngton przyniósł - jeden z najpopularniejszych odmian do rozcieńczenia domu;
 • Pępek późno (pępek późno)- spóźniona różnorodność pomarańczy, bardzo podobna do Waszyngtonu odmiany, ale charakteryzują się bardziej delikatną miąższą i zwiększonymi maskami;
 • Pępek Thomson (pępek Thomson) - Grade okrągłe lub owalne pomarańcze z charakterystycznym małym pępkiem i stosunkowo cienką, lekką pomarańczową skórą z małymi porów. Ciało owoców w porównaniu do Waszyngtonu przyniósł, bardziej włóknisty i nie tak soczysty;
 • Dźvelina (Dźvelina) - Najwcześniejsza klasa małych i średnich pomarańczy z małym pępkiem. Owoce zaokrąglone lub w kształcie jaja mają cienką, delikatną skórkę pomarańczowego koloru i luźnej, słodkiej miazgi.
 • Szczególnie warto zauważyć różnorodność pomarańczyKara-Kara (Cara Cara Maval Orange), Która jest mutacją odmiany Waszyngtona, która została znaleziona w Wenezueli w 1976 roku. Kara-Kara odziedziczyła większość cech różnorodności Źródło: pępek, pomarańczowy kolor dobrze rozładowania i wyjątkowego smaku soczystej miazgi. Ale jego główną różnicą jest ciało rubinowego cienia, porównywalne z kolorem masy celulą ciemniejszych grejpfrutów. Ciekawą cechą odmiany jest możliwość zapewnienia pewnej ilości pęd podróżowania, które następnie rozwijają owoce w paski.

Bloody Orange, Korolki Orange lub Orange-Koroles to grupa odmian, które mają antocian w swoim składzie, pigmenty, które dają owoce i ich czerwony kolor pulpy. Krwawa pomarańcza nazywana jest również Sycylijską Orange, ponieważ pierwsze lądowania pojawiły się na Sycylii. Corolok Orange jest naturalną mutacją zwykłej pomarańczy. Drzewa tej grupy odmianej wyróżnia się długimi czasem dojrzewania, niskiego wzrostu i wydłużonej korony. Dla owocu krwawej pomarańczowej charakterystyki rundy, mały żebrowany kształt i słabo przerwał skórkę brązowy, czerwony lub ciemny pomarańczowy. Maszyna pulpy rozróżnia kolor czerwony, pomarańczowy, bordowy lub czerwony paski, a owoce są szczególnie cenione dla wykwintnego kwaśnego smaku i doskonałego zapachu. Według historyków krwawe pomarańcze są uprawiane na Sycylii z wieków IX-X. Obecnie są uprawiane w całym Włoszech, w Hiszpanii, Maroko i USA Florida i California.

Wyróżnia się 3 główne odmiany krwawymi pomarańczy:

 • Orange Moro (Moro) - Ładna młoda odmiana, wywodząca się na początku XIX wieku na Sycylii w prowincji Syrakuzy. Krwawą skórkę pomarańczową ma pomarańczowy lub czerwonawo-pomarańczowy kolor, a ciało zdarza się pomarańczowy z krwawymi smugami, jasnym maliną lub prawie czarnym. Średnica owoców od 5 do 8 cm. Waga 170-210 grama. Moro pomarańcze mają silny zapach cytrusowy z notatką Malinylub jagody leśne i gorzki smak.

Pomarańczowe hybrydy

 • Orange Sanguinello (Sanguinello) Po prawej stronie Hiszpanii, podobna do pomarańczowego Moro i uprawiana na półkuli północnej. Owoce pomarańczowe krwi wyróżniają się pomarańczową skórką z czerwonawym piaskiem, słodki czerwony miąższ z czerwonymi plamami, które zawiera kilka kości. Owoce dojrzewają od lutego do marca.
 • Tarocco Orange (Tarocco Jest uważany za jedną z najpopularniejszych odmian włoskich i prawdopodobnie, jest produktem mutacji naturalnej pomarańczowy sanguinello. Pomarańcze Tarokko są średniej wielkości, różnią się w cienkiej pomarańczowo-czerwonej skórce i nie mają wyraźnej czerwonej pigmentacji ciała, tzw. "Half-ras". Ze względu na soczystość, słodki smak, brak kości i podwyższonej zawartości witaminy C Czerwone pomarańcze Tarocco jest rozpatrywane wśród najbardziej poszukiwanych odmian na świecie. Uprawiany na żyznych glebach w pobliżu wulkanu ethny.

Pomarańczowe hybrydy

Jak rosnąć pomarańczowe drzewo w domu i pielęgnacji roślin

Przejście pomarańczowe z innymi rodzajami owoców cytrusowych dał życie szereg ciekawych form hybrydowych:

 • CitTrange (Lat. Citroncirus Webberi)- hybryda słodkiej pomarańczowej i uzdrowiska procesu, cel tworzenia odpornej na zimno pomarańczowy. Karczeliznik niesie zmniejszenie temperatury powietrza do -10 stopni, ale jego owoce mają gorzki smak. Cittanza jest zwykle stosowana w przygotowywaniu napojów, marmolady lub Jama.
 • Citranzcvat (lat. Citroncirus Citrangequat)- Gybrid produkcji i Kumquate, jest kompaktowym Kościołem, czasami z małymi kolcami, dając okrągłe lub owalne owoce z wydłużoną szyją. Jest używany w świeżej formie lub używany do robienia marmolady i lemoniady.
 • Tomasville (Ang. Thomasville Citrangequat)- jeden z rodzajów cytranzcvat, hybrydowy pomarańczy, margarita i uzgodnień trirytowych. Owoce żółtego lub żółto-pomarańczowego koloru, średniej wielkości, owalny lub gruszki. Skórka jest cienka i gorzka, miąższ z małą liczbą nasion, w niedojrzaleźszym, jest bardzo kwaśna, z pełnym dojrzewaniem staje się dość jadalne.
 • Clementine (Lat. Cytrus Clementina)- Hybrydowa mandarynka i pomarańczowa kolka. Owoce hybrydowe są wizualnie podobne do mandarynki, ale różnią się bardziej solidną skórą, nasyconym słodkim smakiem i soczystym ciałem. Druga różnorodność Clementine jest hybrydą mandarynki i Gorky Sewilla Orange, wywodząca się w Algierii w 1902 roku. Owoce małe, pomarańczowe, z hardheart.

Clementiny są akceptowane przez trzy typy:

 1. Corsican Clementine - jego najbardziej średniej wielkości owoce pokryte pomarańczowo-czerwoną skórą, delikatną miąższą, nie ma w nim nasion;
 2. hiszpański Clementine może mieć zarówno małe, jak i większe owoce o jasnym pomarańczowym ciele kwaśnego smaku. Owoce są zawarte od dwóch do dziesięciu nasion;
 3. Montreal Clementine - rzadki rodzaj cytrusów z owocami kwasowymi zawierającymi 10-12 nasion.

Stosować w medycynie

 • Santina (Ang. Suntina)- Clementine i Orlando Hybrid. Jasne pomarańczowe owoce średniego lub dużego rozmiaru, z cienką skórą, wyróżnia się słodkim smakiem i silnym aromatem. Okres dojrzewania - od końca listopada do marca.
 • Tangor (Ang. Tangor, Temple Orange) - Wynik przekraczania słodkiej pomarańczy i mandarynki. Średniej lub duże owoce mogą osiągnąć średnicę 15 cm. Fetal postać lekko błyszcząca, grubość siatki, porowato, żółty lub nasycony pomarańczowy. Obecność nasion zależy od gatunku Tangory. Mocka Tangory jest bardzo pachnąca, pomarańczowa, ma kwaśny lub kwaśny smak.
 • Allendale (ang. Ellendale Tangor) - Hybrid cytrusowy, rodzaj tangory, uzyskany podczas przekraczania mandarynki, mandarynki i pomarańczy. Ojczyzna Citrus to Australia. Owoce średniej lub dużej wielkości, soczyste, z czerwonawo-pomarańczowym odcieniem skórki i bardzo słodki, pachnących ciało ciemnej pomarańczy. Skórka jest cienka, gładka, łatwa do czyszczenia. Nasiona mogą się różnić w ilości lub nieobecności.
 • Orangelo (ang. Orangelo) lub Chironia (Iz. Chironja) Przypuszczalnie uważany za naturalną hybrydę grejpfruta i pomarańczy. Owoce ojczyzny jest Puerto Rico. Owoce są duże, rozmiar grejpfruta, mają lekko wydłużoną albo w kształcie gruszki. Skórka podczas dojrzewania jasnożółta, cienka i gładka, dość łatwo oddzielona od pulpy. Małe nasiona. Pomarańczowy pomarańczowy odcień mięso, delikatny, soczysty. Smak jest bardziej słodki, wygląda jak pomarańczowy i pozbawiony grejpfruta.
 • Agli-owoce lub Ageli (Ang. Owoce UGLI) - Jest to wynik przekraczania mandarynki, grejpfruta (lub pomelo) i pomarańczy. Owoce Ageli rosną na Jamajce, nie są zbyt piękne na zewnątrz z powodu szorstkiej i pomarszczonej skórki. Średnica owoców wynosi od 10 do 15 cm. Kolor owoców różni się od zieleni, na żółto-zielony i pomarańczowy. Pomimo pewnej nieatrakcyjności, miazga owoców Agley jest bardzo smaczna i nie różni się grejpfruta. Okres owocowania od grudnia do kwietnia.
 • Grejpfrutowy (lat. Citrus Paradisi) Przy założeniu naukowców jest naturalna hybryda pomarańczy i pomelo. Owoce są duże, średnicy od 10 do 15 cm, z soczystym kwaśnym słodkim miąższem z małą musztardą. Kolor pulpy w zależności od odmiany może być prawie biały, jasnoróżowy, żółty lub czerwonawy. Skórny żółty lub czerwonawy.
 • Cytryna Maitera (Lat. Citrus Meyeri) - Przypuszczalnie wynikiem hybrydyzacji cytrynowej z pomarańczową lub mandarynką. Duże owoce mają zaokrąglony kształt, odcień żółto-pomarańczowy jest nabywany w dojrzałej formie. Miąższ z ciemnego żółtego koloru, soczysty i nie tak kwaśny, jak zwykła cytryna, zawiera nasiona.
 • Natsudaidai (Natsuman, Amanatsu) (Ang. Amanatsu, natsumikan)- Naturalna hybrydowa pomarańczowa i pomelo (lub grejpfrut). Po raz pierwszy zakład został znaleziony w Japonii w XVII wieku. Owoce ma dość grubą skórkę koloru żółtopranowego, jest spożywany w świeżej formie, ale smak jego soczystych ciało jest dość kwaśne. W owocach zawiera wiele nasion.

Jak rosnąć pomarańczowe drzewo w domu i pielęgnacji roślin

W medycynie ludowej

Orange do warunków uprawy jest bardzo wymagający, jest to raczej kapryśna roślina, a bez wystarczających doświadczenia, nie jest tak łatsz do osiągnięcia jego owocowania w pokoju.

Pokoje pomarańczy są stosunkowo nieco małe, ale wszystkie dają wspaniałe owoce, różnorodność oszustów smakowych, kolorystyki i rozmiarów. Najczęstsze i dobrze ugruntowane przez stałą solidną pępek Waszyngton, wniesiony do Rosji na końcu XIX wieku z Kalifornii. Odnosi się do tak zwanych pomarańczy "pępowinowych". Górne pomarańcze są zazwyczaj największe i słodkie. Mają na dnie śladów płodu nieznacznie wystające z skórki drugiego niedostatecznego rozwinięcia płodu.

Podczas rozwijania pomarańczy w domu należy pamiętać o cytrytrusach początkującego, o tym, że pochodzi z nasion dowolnej różnorodności i rozwijając od niego drzewo owocujące, będzie musiał czekać na zbiór przez bardzo długi czas - najczęściej 10-15. Uzyskane owoce mogą być niską jakość, ponieważ w tym przypadku odmiany zwykle nie są dziedziczone. Dlatego nie jest zalecane, reprodukcja pomarańczy nie jest zalecana.

Domowa opieka pomarańczowa nie różni się zbytna od opieki nad tradycyjną cytryną. Ale pomarańcza jest bardziej fajna i lekka. Tylko okna orientacji południowej nadają się do jego treści - jest zasadniczo ważna, ponieważ na północnej stronie wioski rozwija się wolniej i daje kilka owoców kwaśnego smaku. Pomarańcze uwielbia proste promienie słońca, zwłaszcza podczas dojrzewania owoców - z wystarczającym ciepłem i światłem stają się słodsze.

Tak więc pomarańczowy - oświetlona roślina smarowa, wymagająca ogrzania (20-25 ° C) pomieszczeń. Jeśli mieszkanie nie ma światła, będzie rozwinąć się słabo i zły.

Latem pożądane jest pomarańczowe drzewo, aby wyjść na otwarte powietrze - zapewni mu najlepszą wysokość i rozwój. Ale w pierwszych dniach, zwłaszcza w południe, należy zdiagnozować z gazą lub subtelnymi pożyczkami, dzięki czemu liście nie są ranne z oparzenia słonecznego.

Zimą temperatura powinna być nie mniejsza niż 10-12 ° C. W zimie, gdy światło nie wystarcza, a dzień światła jest krótki, po wyjściu w domu pomarańcze kryte muszą być ogrzewane, zwiększając długość dnia do 10-12 godzin. W tym okresie, jeśli istnieje taka szansa, pomarańcza jest lepsza, aby utrzymać niską temperaturę powietrza, co jest korzystne na kwiatku wiosennym.

W zimie pomarańczowy jest w stanie odpoczynku, ma podgrzane procesy wzrostu, a odpowiednio potrzebuje mniej wody. Dlatego należy zwiększyć odstępy między podlewaniem pomarańczowym roślinnym w domu w domu. Od października i do końca lutego nawozy paszowe nie więcej niż 1 raz w ciągu 1,5-2 miesięcy.

Pozostawiając pomarańczową w domu, młode rośliny powinny być odpowiedzialni rocznie, pod koniec zimy - dorośli - po 3-4 latach metoda przeładunku. Podłoże z ziemi i lądu liści, wilgotnego i piasku (2: 1: 1: 1).

Pomarańczowe drzewo może być utworzone do ich smaku, chociaż bez interwencji często tworzy całkiem piękną koronę.

Stosować w medycynie

W badaniach naukowych

Mówiąc o stosowaniu masy celulozowej i soku pomarańczy w medycynie, zazwyczaj oznacza produkt wytwarzany przez produkt, lekki efekt przeczyszczający, moczopędny i gilenarski, efekt anty-manipulowany, wraz z spadkiem przepuszczalności ścian naczyń i ich wzmocnienie. Ponadto, szereg innych korzystnych właściwości produktu są również instalowane liczne badania medyczne.

 • Akcja przeciwutleniająca. Antocianne - zawarte, pracujące jako przeciwutleniacze, zmniejszają ryzyko wielu chorób związanych z wiekiem, w tym sercowo-naczyniową i zaćmą. Wśród wszystkich badanych roślin, rodzina rutyny precyzyjnie w pomarańczowych właściwościach przeciwutleniających jest wymawiana najbardziej jasna. Pomiędzy innymi zapobiega również rozwojowi niedotlenienia w komórkach. Podobne właściwości przeciwutleniające są charakterystyczne nie tylko dla ciała, ale także do skórki tego owocu.
 • Tłumienie aktywności rzędu bakterii. Funkcja antybakteryjna powstaje ze względu na fakt, że sok pomarańczowy jest w stanie stymulować aktywność makrofagów.
 • Leczenie chorób neurodegeneracyjnych. Gorąca infuzja skorupy pomarańczowej pokazała nieruchomość hamują biturilolesterazę i Mao. I to z kolei otwiera perspektywy stosowania w leczeniu chorób neurodegeneracyjnych.
 • Poprawa stanu z cukrzycą. W cukrzycy ekstrakt skorupowy alkoholowy może zapobiec rozwojowi nefropatów, a także poprawić regenerację skóry u pacjentów z cukrzycą.
 • Wpływ na układ sercowo-naczyniowy. W zapobieganiu chorobom serca i statków flawonoidy soków pomarańczowych są przydatne, ponieważ mają wpływ przeciwutleniaczowy, hipoglikemiczny i hipololipidemiczny. Sok również "zatrzymuje" reakcję zapalną płynącej do układu naczyniowego ze względu na stosowanie oleistego jedzenia. Prawdopodobna przyczyna tego jest zmniejszenie peroksydowania lipidowego spowodowanego antyoksydantami sokami.
 • Obniżenie ciśnienia krwi. Sok pomarańczowy, dodatkowo wzbogacony kompleks witaminowy, jest w stanie zmniejszyć presję.
 • Zalecany jest także ciało pomarańczowych owoców w programach dietycznych Jedzenie z awitaminozą i niedokrwistością.

W medycynie ludowej

Starożytna medycyna ludowa używana sok pomarańczowy, zmieszany z cukrem, dla "wygnania żółci" i "spokojnej krwi ostrej". Standard uzdrawiania wyznaczonego soku z "gorącym kaszlem" i po klastrze w płucach "Phlegm". Aby zwiększyć nastrój, pozbycie się wymiotów i nudności, konieczne było mieszanie z wodą 5 gramów szydełkowych skorupów pomarańczy i napojów. Nowoczesna tradycyjna medycyna różnych narodów wyróżnia się specyfiką regionalną. Tak więc, na przykład, w Bułgarii jako środka uspokajającego, wlew pomarańczowych liści drzew z obliczania 3-4 gramów liści na szklankę wody. We Włoszech pomarańczowa woda jest zalecana jako środek hemostatyczny i siła. Odwarnięcie niezazminowanych owoców kobiet preferujących metody ludowe, na własne ryzyko i ryzyko, może być stosowany w krwawieniu macicy. Na wschodzie suszona skórka owoców była również tradycyjnie stosowana z obfitych zwolnień w okresie miesiączki, a także przepisana podczas gorączki. Na kolorach pomarańczowego drzewa i skorupa zrobiła gorące napary, które były uważane za dobre uspokajające. Te same infuzje, według tradycji, pomogły poprawić apetyt, który częściowo odbijają nowoczesne wyniki dietetyków.

W badaniach naukowych

Stosować w dietyologii

Naukowcy aktywnie badają pomarańczowe owoce, ponieważ mają dużą liczbę przydatnych elementów. Tak więc na przykład te owoce cytrusowe przyczyniają się do poprawy stanu wątroby. Badania wykazały zdolność soku pomarańczowego, aby zapobiec tłuszczowi rozwojem i wątroby hamulcowej. Naukowcy uważają, że pomarańcze są przydatne i podczas leczenia astmy.

AntiaStmatyczny wpływ wykazał się w badaniu eksperymentalnym w soku Hesperidin i Narinenin. Ponadto ekstrakty alkoholowe skorupy pomarańczowej w eksperymencie wykazały uciskany wpływ na słynną bakterię Helicobacter Pylori. Oprócz tego, bakteriobójczy efekt ekstraktu skorupiaka ma zarówno mikroorganizmy, jak Klebsiella pneumonia, Escherichia Coli, Staphylococcus Aureus, Shigella Flexneri i Dr.

Numer ten obejmuje również mikroby patogeniczne jamy ustnej. Ekstrakty wodne pomarańczy są zdolne do hamowania acetylocholinezy, co czyni je możliwym stosowaniem terapeutycznym podczas choroby Alzheimera. Kontrolowane placebo Studio wykazały poprawę funkcji poznawczych u osób starszych z długotrwałym adhemem soku pomarańczowego.

Stosować w dietyologii

Ludzie istnieją opinię, że pomarańczowe "spalają tłuszcze", dzięki czemu można szybko schudnąć. W rzeczywistości ten mechanizm jest pośredniczony i przejawia się poprzez działanie substancji o nazwie "Narygin". Jak wyjaśniają dietetycy, gdy uderzając naringin w wątrobie osoby fuzji, wystrzelono sygnał, mówienie, że jest głodny i napełnienia energii, musi zacząć płonąć tłuszcze. Jednakże, ta sama dietetycy ostrzegają, że te pomarańczowe odchudzanie może prowadzić do namacalnych wyników, tylko wtedy, gdy natychmiast jesz kilkadziesiąt owoców, co jest trudne i niebezpieczne jak każde nadużycie. Niemniej jednak na podstawie pomarańczy niektórzy dietetycy rozwijają dietę swojej autora.

Tak więc, na przykład, Margarita Korolev, znany w mediach jako odżywianie "gwiazd" (od wśród swoich klientów, Valery, Anita Tsoi, Nikolay Basłowa), stworzył krótkotrwałą "pomarańczową dietę", co pozwala zmniejszyć wagę do 5 % źródła. Program Odchudzający jest przeznaczony dla 2 (maksymalnie 3) dni. W tym czasie istnieją tylko pomarańcze i białko jajków gotowanych, a recepcja powinna być wykonana co godzinę. W takim rytmie pomysł aktywowania procesów metabolicznych, które pomagają schudnąć.

Ważne jest, aby kiedy przychodzi w odżywianiu i medycynie o soku pomarańczy, zawsze ma na myśli świeżo ściśnięty sok. Jeśli w przypadku porównania do podjęcia świeżego soku, produkt sklepowy w postaci przywróconego soku i nektaru, a następnie 100 gramów przede wszystkim witaminy C będzie w świeżo ściskającym soku (70,9 mg), a drugie miejsce wystąpi odtworzone (57,3 mg ).

Nektar okaże się w trzecim miejscu z 53,2 mg witaminy, ale zaległości z drugiego miejsca będzie nieistotne. Termin "przywrócony" do soku pomarańczowego stosuje się do produktu wytwarzanego ze stężonego soku przez rozcieńczenie. Czasami sok ma tylko przechodzą tylko w tym formularzu (bez rozcieńczenia z koncentratu) jest dostarczany do liczników. W tym przypadku opakowanie zostanie oznaczone: Skrót: "NFC" i / lub całkowite napis "nie z koncentratu" ("Nie ze koncentratu"). Ale taki sok zawsze przebiega obróbkę termiczną. W przypadku produkcji przemysłowych soków, zarówno drogie odmiany stosowane w związku z wielkością i wyglądem, oraz specjalne odmiany o zmniejszonych właściwościach konsumentów - od tych, którzy są słabo czystych, mają mały rozmiar i brzydkie gatunki (na przykład, bardzo soczysta odmiana Saloustian, aktywnie kultywowanie w Walencji).

Innymi słowy, sam sok jest często wykonany z tych samych pomarańczy, które w formie całego płodu leżą w pobliżu licznika. A ograniczenia diety i diety występują nie tyle z powodu większości surowców, ile ze względu na metodę gotowania soku na zakupy, który jest zawsze dodany dużo cukru. Pomarańczowy nektar dla tego parametru jest najbardziej szkodliwym opcjami soków. Jest około 11,8 mg cukru, w przywróceniu - około 11 mg, a świeżo ściśnięci - 8,9 mg cukru na 100 gramów.

Używać w gotowaniu

Używać w gotowaniu

W zwykłej diecie (nie-diety) pomarańcza jest wliczona w liczne dania z różnych kuchni świata. Owoce to tradycyjnie połączone z warzywami, rybami, mięsem drobiowym. Na przykład, gdy przygotowując kaczkę z pomarańczowym sosem w świeżo wyciśniętym soku, drobno posiekanej papryki chili, szczypta cukru i soli. Następnie ta kompozycja jest doprowadzana do wrzenia. I wykonać wytwarzanie sosu korzystnej spójności i gęstości w mieszaninie cienkiego strumienia dla lekko wylany rozcieńczoną skrobą wodną.

Przepisy sałatek są często stosowane zarówno ciało, jak i Zitrusa. Ale zakres wykorzystania pomarańczy jest znacznie szerszy. Z nich - dokładniej, od skorupów pomarańczy - nawet musztarda, znana we Włoszech jako tradycyjna przyprawa do mięsa. Skorupy doprowadzają do fabryki w słonej wodzie (konserwant), a po praniu, strawione w syropie. Aby zachować smak i smak skórki, cukier dodaj trochę - tylko po to, by pochłaniać słodycz. Wiele smaków pomaga figomatom, gruszkom i brzoskwiniom. Pachnący pomarańczowy olej otrzymuje się z ogrodu. Nawet dzikie gorzkie pomarańcze nie wyrzucają. Z nich przygotowuje konkretny dżem z pikantnym smakiem.

Istnieją dwie podstawowe techniki kulinarne, które umożliwiają uproszczenie niezależnego przygotowania pomarańczy:

 1. Aby łatwiej było oddzielić skórkę z pulpy, szefowie kuchni dokonują specjalnych cięć. Jeśli przeprowadzasz analogię z kulą ziemską i akceptowaną terminologię z geografami, wtedy "Czapki" są odcięte zarówno na "Polakach" owoców, a następnie na "Meridians" wykonują 5-6 Słońca.
 2. Aby łatwiej było wycisnąć sok z ciała, owoce są cięte na pół i połóż pół minuty w kuchence mikrofalowej (około 500 W mocy). Pozwala to zniszczyć membrany oddzielające i ułatwić przepływ soku.

Używaj kosmetologów

Używaj kosmetologów

Korzyści z domu stosujące maski na twarz wykonane z dusznego ogrodu, znalazły pośrednie potwierdzenie w dziełach badawczych kosmetologów. Według naukowców skórka pomarańczowa może zapobiec napięciu oksydacyjnym i zapobiegać reakcji zapalnych w komórkach skórnych sprowokowanych przez wpływ ultrafioletu. Tylko w tym celu wybrane substancje powinny komponować inne składniki w kremu. Korzyści kosmetologiczne odkryto również w soku pomarańczowym. Okazało się, że w nim procesy fermentacji drożdżowej nie tylko nie ograniczają treści substancji biologicznie aktywnych, ale przeciwnie - zwiększyć zawartość flawononów, karotenoidów i melatoniny. Heeperdine sok pomarańczowy może hamować trypsynę trypsynę i enzymów, a także przyczynia się do tworzenia melaniny w skórze. Ze względu na obfitość witamin i karotenoidów, stosowanie soku pomarańczowego zmniejsza szkodliwe skutki, które stosowanie alkoholu na komórkach skóry.

Jak wybrać i przechowywać

Jak wybrać i przechowywać

Wybierając pomarańczową w sklepie i na rynku, pierwszą rzeczą jest zwrócenie uwagi na jego różnorodność: różne rodzaje pomarańczy różnią się od siebie i wielkości i solidości oraz kwasowości. Nawet jeśli określona jest konkretna różnorodność i nie powiedzie się, zawsze możesz dokonać wyboru między zwykłym, pępowiną lub pomarańczową królem.

Musisz zwracać uwagę na rozmiar wagi i płodu. Z reguły niż pomarańczowy cięższy, będzie słodszy. Ale jednocześnie niż więcej, tym mniej smaczne będzie. Dlatego konieczne jest wybór pomarańczy, małych rozmiarów, ale z dużą wagą. Dojrzałe owoce zawsze będą pachnące.

Zalecamy kupowanie pomarańczy zebranych od listopada do grudnia. Dowiedz się, kiedy zebrano owoce, w niektórych przypadkach jest możliwe dla sprzedawcy na rynku. Pomarańcze przywiezione z krajów Morza Śródziemnego są uważane za najbardziej smaczne. Pomarańcze przywiezione z Peru lub Republiki Południowej Afryki są często znikane przez nierozsądne i już śpią w procesie transportu - często wpływa na smak.

Jeśli chodzi o skórkę, nie wpływa na smak pomarańczy. Owoce z grubą i cienką skórą mogą być równie pyszne. Jedyną różnicą jest to, że skórka tłuszczu jest znacznie łatwiejsza do czyszczenia. Jeśli chodzi o kolor skórki i pulpy pomarańczy, nie jest w tej chwili warta, gdy wybierasz. Po pierwsze, różne odmiany mają inny kolor skórki i pulpy. Ponadto, aby uzyskać kolor pomarańczowy płodu, niestety możliwe jest wykorzystanie różnych chemikaliów.

Możliwe jest przechowywanie pomarańczy w domu zarówno w lodówce, jak i na zewnątrz. W temperaturze + 5-10 ° C w dobrze wentylowanym krytym pomarańcze obracają się do dwóch tygodni.

Jeśli konieczne jest utrzymanie pomarańczy przez długi czas (do 6 miesięcy), a następnie owinąć każde owoce do papierowej serwetki i umieścić w piwnicy lub innym ciemnym i fajnym pokoju. Uważaj na wilgotność powietrza, powinno wynosić 80-90%. Nadaje się do długotrwałego przechowywania, jest pomarańczowy z zielonym odcieniem.