Syroezha

Gdzie i gdy piły rosną żebra?

Gdzie i gdy piły rosną żebra?

Syrozhka - jedne z najczęstszych grzybów. Rosną w Europie, Rosji, Azji i Ameryce: od arktyki do tropików, ale w przytłaczającej większości są mieszkańców średnich szerokości. Niektóre gatunki są nawet w Afryce.

Symbodies żyją w symbiozie, t.MI. wzajemnie korzystny partnerstwo, z wieloma rodzajami drzew (w zależności od rodzaju grzybów) (dąb, buk, świerk, grab, brzoza, topola, lipa, sosna, olcha, osika), aw niektórych przypadkach z krzewów i roślin zielnych, Dlatego szeroko rozpowszechnione we wszystkich typach lasów: iglastych, liściastych, mieszanych. Różne gatunki wolą różne gleby: nawilżone, piaszczyste, mokradła. Grzyby są owoce z wiosny do jesieni, ale główny sezon sera sprawia - sierpień-wrzesień, od tego czasu pojawiają się najbardziej aktywnie.

RAW: Opis

Kapelusz

Ciało owoców serników składa się z kapelusza i nóg. Kształt kapelusza zmienia się, gdy rosną i rozwinęli się. W młodych surowcach zdarza się, że półkolisty, prawie sferyczny, półdysk, a następnie staje się wypukłą lub wypukłą, a stare grzyby są płaskie z wklęsłym środkiem lub lejkiem.

Krawędzie kapeluszy w różnych typach serów mogą być szczenione, faliste zakrzywione, tuberculle lub gładkie, zmieniające się z wiekiem. Jeden gatunek krawędzi jest bezpośredni, inni - obniżony lub podniesiony. Rozmiary nasadek wahają się od 2 do 15 cm.

Skóra obejmująca kapelusz, nawet w grzybach jednego typu może być:

 • albo gładki, zwilżony i klej;
 • albo suche, matowe, delikatnie aksamitne.

Powierzchnia kleju z czasem można wypełnić, a czasami początkowo jest suche.

Skóra od słodkiej czapki opóźnia się na różne sposoby:

 • Łatwy (w żuciu brzozy (LAT. RussulaBetularum);
 • do połowy (w surowej słonecznej (lat. RussulaSolaris);
 • Tylko wokół krawędzi (w surowym złotym (Lat. RussulaAurea).

Kolor surowego kapelusza obejmuje prawie wszystkie odcienie widma solarnego: czerwony, żółty, zielony, fioletowy, niebieskawy, brązowy. Kolor nie zawsze jest monophoniczny: czasami jest z nierównymi plamami i różnymi przejściami kolorów, jakby płonąca w słońcu.

GimentOform

RAW: Opis

Hymenoform surowego lub dolnej powierzchni kapelusza, składa się z szerokich lub wąsko zaskoczonych płyt o innej długości, grubości, częstotliwości i koloru. Płyty upraw mogą być białe, jasnożółte, lekkie śmietanki, lekko różowawy, ochry, cytryna żółta.

Noga

Częściej są surowce z cylindrycznymi, prawidłowymi nogami, rzadziej - z Erosenovoidami (oliwkowa zmięty (lat. R.Olivacea), Mauladovoid (złoty surowy (lat. R. Aurea), cylindryczny, ale zwężony do bazy (surowe jedzenie lub jadalne (lat. R. Vesca). Noga przymocowana do środka kapelusza. Jej ciało zmienia się z wiekiem, można wykonać młode grzyby, t. MI. luźny, appaturowany lub gęsty. Jak się zgadza, pojawiają się w nim ubytki, staje się gąbczastym i kruchym. Kolor nogi zdarza się zarówno światło: biały, żółtawy, kremowy, różowawy i ciemny: szary lub brązowy. W fundamencie mogą być obecne zardzewiałe plamy, takie jak zielone żucie (Lat. R.aeruginę). Nogi powierzchniowe gładkie, nago, jedwabiste lub aksamitne, z wiekiem mogą być lekko pomarszczone.

Mocka czapek, głównie biały lub bardzo lekki cień, gruby lub cienki - nie ma zapachu lub słaby aromat i inny smak. Wraz ze złamaniem zbiorników owocowych upraw, mleczny sok nie wyróżnia się.

Płyty, ciało i nogi surowców są bardzo kruche. Kruchość i kruchość tych grzybów dają sferyokistów - specjalne grupy komórek bąbelkowych, które są w ciele owocowym.

Powder spore

RÓŻNY KOLOR I SPORE Proszek surowców: Whiteish, Cream, Light Cream, Yellow, Light-Ocher.

Jadalne typy serów

Serniki jadalne ponumerowane kilkadziesiąt. Nie wszyscy rosną w Rosji, niektórzy są rzadkie. Większość topów jest malowana w odcieniach szaro-zielonych, żółtych lub niebieskich.

Żywność

Jadalne typy serów

Ser spożywczy - jedna z najbardziej pysznych odmian. Rośnie z półkolistą końcówką, która jest następnie wyrównana, w centrum jest pobłażliwość. Kolor brązowy z różnymi odcieniami: szary, liliowy, beżowy, zielony, - są białe grzyby. Skóra usunięta na pół. Pod kapeluszem częste płytki lekkie są wyraźnie widoczne, w których dojrzewa spory w kształcie mężczyzn lub w kształcie jaja.

Noga - gładki cylinder, bez pogruba. Dolna część jest żółto-sucha lub taka sama jak kapelusz. Średnie ciasne, chrupiące, ze słabym smakiem.

Kolekcja rozpoczyna się w środku lata i kończy się we wrześniu. Grzyby znajdują się w lesie z drzewami iglastymi lub liściastymi. W pobliżu często rośnie związana różnorodność szare.

Wściekły

Niejawne cheesegings

Scheering Water ma duży kapelusz o średnicy do 10 cm. Stopniowo zmienia się w płaski i w kształcie lejka. Widoczna jest skóra Buray, purpurowe plamki są widoczne. Kiedy na stoczni sucha, matowa, w deszczu staje się aksamitna lub błyszcząca, łatwo jest oczyścić. Płyty są jazda na nodze.

Noga przypomina kubar lub maczugę, posiada cień czerwonej karmin. Na warstwie staje się dronem, stąd i nazwa grzyba. Środkowy czysty, nabywa żółtawy ton po wycięciu. Po wysuszeniu wyraźny zapach krewetek. Grzyb jest w symbiozie z sosenami i choinkami.

Bolotnaya

Jak zbierać uprawy

Ser Bolotnaya - jeden z najbardziej pysznych odmian. W przeciwieństwie do innych jadalnych odmian, ma czerwony odcień kapelusza, który starzy ciała stają się pomarańczowe. Najlepsze mięso i wypukłe. Płyty są częste, są rozgałęzione, rosną do nogi. Są brązowe lub kremowe żółte.

Noga ma około 10 cm, średnia grubość, przypomina wrzeciono lub maczuce. Wewnątrz pusty, górna pomalowana w różowym kolorze. Młode pieczarki serowe mają gęsty obowiązek, który z czasem staje się luźny. Czas intensywnej oferty znajduje się pod koniec lata i pierwszych tygodni jesieni. Widok rośnie w lasach liściastych i mieszanych. Grzybnia rośnie z systemem korzeniowym dębu, świerku, sosny, brzozy.

Wilshaw

Jak rozróżnić przed bladym liściem

Dziko ser ma kapelusz w kształcie lejka, 5-12 cm. Jest namalowany w różnych odcieniach brązu, czasem szarości, żółtego lub zielonkawego, z oliwkowym speckiem w środku. Płyty rosną grube i opuścił się, mają krem, zielony i żółty, z małymi brązowymi maskami. Skóra jest sucha z góry, usunięta tylko na krawędziach.

Noga zwęża książkę, silna. Po deszczu powstają na nim żółte plamki. Średnia jest gęsta, skorupy, na warstwie lekko żółtym. Rośnie obok drzew liściastych, dojrzewają bliżej jesieni, grzyby idą do małych zespołów.

Buro-Violet

Pierwsza pomoc dla zatrucia grzybów

Surowy fioletowy surowy ma kapelusz z polaru z falistymi krawędziami, kształtem leja. Kolor fioletowy z brązowym odcieniem, czasami Burgundii. Skóra w środku kleju staje się sucha, z brokatem matowym. Płyty branted i rosną do nogi. Najpierw są mlecznymi białymi, ponieważ argumenty pasuje do ciemni.

Nogi mają pogrubienie w środku, podstawa jest wąska, z żółtawym odcieniem. Środek luźnych, łatwo łamie. Grzybnia wchodzi do symbiozy z brzozami i choinkami. Zbieraj doradztwo na początku jesieni: wtedy grzyb rośnie przez grupę.

Niebieski

Korzystne cechy

Lazorous lub niebieski jadalny, wesoły ma kolor przypominający ametyst. Czasami widoczne są oliwkowe, fioletowe odcienie. Ma gęsty i gruby kapelusz, skóra jest łatwa usunięta, pokryta dziobkiem pająka sizzy. Płytki są grube, u podstawy są rozgałęzione.

Noga surowego zagęszczonego, alternatywna powyżej, biała, struktura różni się od gęstej do gąbczasty. Młode grzyby są pokryte aksamitem. Środek jest łatwy do złamania, słodzik, bez smaku. Gatunek ten znajduje się pod choinkami w sierpniu i września.

Biały

Metody gotowania

Russule White Syroezhka lub krymski, ma środkowy szczyt brudnego białego koloru. W środku jest wklęsły, krawędzie są trochę faliste lub proste. Dolne talerze są małe i częste, mają zielonkawy odcień. Noga jest krótka i pogrubiona, środek jest gęsty. Surowce tego gatunku przypominają freak, ale po cięciu sok z mleka nie pojawia się. Smak grzyba z musztardą. Różnorodność rośnie wśród mieszanych drzew, są gromadzone do początku października.

Girlowy

Właściwości lecznicze

RUBULYA Surowy Surowy ma cienkie kapelusz, płaskie lub z małym skupionym dentem, krawędzie z rowkami. Z góry grzyb ma cegły lub brown-liliowy, z czasem zanika. Płytki rosną grubo, najpierw są białe, z czasem stają się beżowym, rozgałęzionym w pobliżu nóg i są wrzasnione. Skóra jest dobrze usunięta, w deszczu staje się brudna.

Noga ma formę wrzeciona lub cylindra, grube, na cięcie znajdzie brudny żółty kolor. Zapadnij nogi gąbczaste lub gęste. Ciało jest kruche, żółknięcie po uszkodzeniu. Smak tego smaku jest słodki, nie ma smaku. Rośnie pod choinkami, sosnami, uderzeniami, dębami, jodłą.

Czarny

Tamming i przeciwwskazania

Priary Black, Lub czarno-wolna odmiana, odnosi się do warunkowego jadalnego grupy. Pulp ma lekką musztardę, ale nie trujące. Kapelusz wykonany z wypukłości zamienia się w mieszkanie, z centralnym wcięciem. Brązowy kolor, a następnie prawie czarny, w środku intensywniejszy. W starzeniu się grzybów pęknięcia pojawiają się na powierzchni. Skóra z wysoką wilgotnością lepką, na śmieciach, igieł, opadłych liści.

Gymentofor różowy brązowy, czasami czarny. Płomienie zagęszczone i rzadkie. Noga jest wydłużona i cylindryczna, pierwsza biała, a następnie brązowa. Na cięciu ciało staje się różowe. Widok rośnie w lasach zachodniej Syberii, Karelii i w Europie Zachodniej.

Zielonkawe lub łuszcząca się

Syroezha

Zielonkawe lub łuskowate na początku życia ma półkolistą końcówkę, a następnie w środku pojawia się złapany, krawędzie się okazują. Kolor zielony lub szaro-zielony. Skóra na pęknięciach peryferii, ma małe skale z góry, łatwo jest oczyścić. Płyty są rzadkie, w młodych kopiach są białe, w starych paletach.

Noga jest mięso i gęste, w formie cylindra. Ciało ma oryginalny smak orzechowy. Jest uważany za jeden z najbardziej smacznych, pasujących do smażenia, gaśniczego, maciąt. We września pojawia się jesienna odmiana, rośnie w lesie liściastym, preferuje glebę kwasową.

Śmierdzący lub jelenie

Syroezha

Śmierdzący, Vyty, wieprzowina lub Tolfolnik, jest uważany za warunkowy jadalny grzyb, ma musztardę. Połowa pierwszego półgłoszenia, a następnie prostuje. Kolor kapelusza dzieje się z fioletowymi, fioletowymi, brązowymi, oliwnymi odcieniami. Top skóry pokryty śluzem, szorstki. Płyty są brudne i białe, ciemne sok na białym tle podczas uszkodzenia.

Zagęszczona noga, gęsta, z czerwonawym odcieniem, który w starych grzybach staje się szary. Środek mięsa staje się brązowy na cięcie. Nazwa otrzymana z powodu ciekawego zapachu. Ktoś porównuje go z śledziem, ktoś pachnący przypomina migdały lub interpretację. Tak że świnie nie są z dumne, są wcześniej namoczone, a następnie suszone w kilku wodach. Nadają się do solania i marynacji.

Złoty

Syroezha

Rzadka złota odmiana występuje w lasach szerokości. Kapelusz z półkolisty stopniowo zamienia się w mieszkanie z lekkim wcięciem w centrum. Kolor w kolorze czerwono-żółtym, pomarańczowym i ceglanym przypominającym złoto. Rzadkie płyty, z rozgałęzieniem, kolory.

Noga jest gęsta, pustki pojawiają się w starych grzybach. Powierzchnia szorstka, łusalna. Biały Cień, stopniowo szalejący. Środek pierwszego silnego, ale z miękkiem w wieku. Nie ma zapachu, smak miękkiego, słodzonego.

Migdałowe lub Lavrovishnevaya

Syroezha

Migdał lub Lavirovnee ma wypukłą czapkę, która w młodości jest wklęsła. Kolor najpierw przypomina żółty OKHru, a następnie staje się brązowy. Płytki są częste, z ostrymi krawędziami, w starym wieku zdobywają zardzewiały kolor.

Cylindryczna noga, utonięta, mięsista. Ten ser jest mały płonący smak, ma wyraźny zapach migdałowy, z którego nazywany jest migdałem. Widok rośnie w lasach liściastych lub mieszanych, grzybnia tworzy symbiozę z dębami i uderzeniami.

Niejawne cheesegings

W serowym serowie i istnieją praktycznie naprawdę trujące grzyby. Niektóre gatunki gromadzą niewielką ilość toksyn, które mogą powodować zaburzenie żołądka, podrażnienie błony śluzowej lub ostrego zapalenia żołądka. Ale śmiertelne zatrucie tych grzybów nie są naprawione.

Niezadliwe odmiany są gorzki, czasami palący smak, dlatego nie nadają się do zbierania i gotowania. Większość jasnych czerwonych kapelusza ma różowy cień na cięcie. Ale są wyjątki.

Kruchy

Syroezha

Syroda kruchy mały rozmiar, jego kapelusz ma około 6 cm średnicy, ma płaski kształt ze słabym wcięciem. Kolor polivo-fioletowy z czerwonym, brązowym zielonym i szarym zanieczyszczeniami. Mucosa skóry, łatwa do czyszczenia. Rzadkie talerze, wolne, z nacięciem wzdłuż krawędzi.

Noga w postaci brwiu lub cylindra, pierwszy biały kolor, a następnie żółty. Środek jest gęsty, a wiek staje się luźny. Kruche ciało, jej kolor jest biały lub żółtawy. Aromat jest słodki, smak jest gorzki, to grzyb jest uważany za niejadalny.

Różowy

Róża surowa jest uważana za warunkową i jadalną. Występuje przypomina odległe rod - jadalny higroform. Ma gorzki smak, ale znika po sodowingu i długiej gotowaniu. Półgłoszony kapelusz bez wgniecenia. Kolor z ciemnoczerwonego do jasnoróżowego. Sucha skóra, śluz pojawia się tylko w wilgotnej pogodzie. Płytki są ściśle przylegające do siebie, mają różowy cień.

Noga jest solidna, ma formę cylindra. Środek jest gęsty, ale łatwo się rozpadnie. Te grzyby znajdują się w lądowaniach iglastych. Aby pozbyć się nieprzyjemnego smaku, makijaż sera około 5 godzin dumping w wodzie. Potem konieczne jest przerwanie 1,5-2 godziny, 1-2 razy osuszona woda.

Czerwony

Czerwony ser lub krwawy czerwony, nazwany tak z powodu jasnych kolorów kapeluszy. Jest pogrubiony, z słabo wymienną skórą. Czasami zyskuje fioletowe, fioletowe odcienie, w starym wieku zanika. Płytki są częste, rozgałęzione, idź do nogi, najpierw wybielanie, a następnie nabyć kremowy odcień.

Noga w postaci cylindra, z różowym lub czerwonawym kolorem, na dnie żółt. Na pół. Średnia jest gęsta, pod tym różowym skórą. Smak gorzki i kaustyczny, ma smak owocowy. Jeśli takie słodycze są surowe, łatwo jest uzyskać poważne zaburzenie żołądka.

Maer

Syroezha

Ser maira lub miód, rośnie w wielu krajach europejskich, znajduje się w lasach bukowych. Kapelusz nie jestem pierwszym krwawym czerwonym, staje się różowy. Kształt kulisty, a następnie staje się wypukły, z lekkim ciśnieniem w środku. Częste płyty białawy w młodych grzybach i kremu - stary.

Cylindryczna noga z lekkim różowym odcieniem, u podstawy brązowo-żółtego. Średnia jest gęsta, czerwonawy na warstwie, ma zapach owoców miodu. Smak sera tego rodzaju jest żrący, gorzki i płonący. Jest uważany za trujący, w surowej formie powoduje zaburzenie żołądka.

Kel

Ser Celle ma purpurowy purpurowy, fioletowy lub fioletowy kapelusz, czasem zielonkawe wokół krawędzi. Po pierwsze, rośnie przez półkolę, a następnie staje się płaski, a po wyborze krawędzi krawędzie są zgięte. Płyty są białe, a wiek stają się brudno-szary lub krem, rozwijają się szeroko i rosną do nogi. SKAR jest bardzo usuwany, tylko wokół krawędzi.

Noga w kształcie cylindra pomalowana w intensywny kolor różowy purpurowy. Z góry gładkie, z lekką krawędzią, wewnętrzna część jest gęsta. Ciało jest suche i kruche, pod purpurą skóry, żółknięcie na warstwie. Zapach słaby, z lekkich nut owocowych. Smak gorzki i kaustyczny. Nead Mushroom, ale uderzając w naczynia, psuje wszystkie grzyby.

Zhgguovaya

Syroezha

Syroezhka Zhghead spotyka się w lasach wszystkich typów. Nie jest czerwonym kapeluszem, w młodości półkolu, staje się płaski. Białe talerze, w starym wieku żółtym. Skóra jest dobrze rozdzielona. Noga ma słaby różowy cień, kształt cylindryczny. Smak gorzki i płonący.

Rodzaj jest uważany za słaby trujący. Grzyb zawiera małe dawki muszki. Zgony po wykorzystaniu tego gatunku nie jest rejestrowane, ale jest w stanie spowodować poważne problemy z żołądkiem.

Jak zbierać uprawy

Syroezhka - jadalna krucha grzyb, łama łatwo. Konieczne jest zebranie go w koszyku, nie narzucaj zbyt wiele na siebie. Znalezienie grzybów powinno być pod drzewem, młode okazy ukrywają się w miocie, jest starannie szybko, aby nie uszkodzić kapelusza. Noga jest cięta ostrym nożem. Koniecznie spojrzeć na podstawę, aby nie mylić z trujących grzybami. Przed wprowadzeniem znajduje się w koszyku, sprawdzane jest na obecność robaków. Jeśli istnieje wiele z nich, grzyb lepiej wyrzucić: zainfekuje resztę.

Jak rozróżnić przed bladym liściem

Najbardziej trujący grzyb w naszych lasach jest bladą opieką. Wygląda jak surowy.

Opis i cechy wyróżniające liścia:

 • Młoda grzyb ma kształt jajnika, stary kapelusz jest płaski, bez wgniecenia.
 • Kolor zielonkawy, jasnożółty, żółty, żółto-zielony.
 • Noga wynosi 3-5 cm, pomalowana jak kapelusz, tylko lżejszy, w starych kopiach Hollow.
 • Na dole występuje charakterystyczna torba w kształcie jaja.
 • Pod czapką można zobaczyć gęsty pierścień.
 • Pulp nie pachnie, nigdy nie jest widoczny na cięcie, tak że będzie się krunąć lub żółto.

Oto kilka funkcji, które powinny być wypłacane do zróżnicowania 2 gatunków:

 • Grzyb jadalny nie ma pierścienia na nodze
 • Noga jest zawsze grubsza niż blado muchomor i w stosunku do kapelusza, najbardziej jadalne gatunki jest białe lub lekko żółtawe, zdarza się różowy z czerwonymi kapeluszami.
 • Na dnie nigdy nie ma pogrubienia.
 • Worms blade ser nie jedzą - zawsze jest całością.

Trujące są nie tylko zbiorniki owocowe z liści, ale także spory. Jeśli drzewo rośnie pod drzewem, a wesoły rosnące, jadalne grzyby nie może zbierać. Spory trujące, a on staje się niebezpieczny. Unikaj także zbierania jagód, które sięgają bliskie.

Pierwsza pomoc dla zatrucia grzybów

Syroezha

Chociaż, jak już napisaliśmy, chegegings nie stanowią silnego zagrożenia dla zdrowia ludzkiego, jednak nawet z łagodnym zatruciem, toksyczny grzyb będzie wymagał pilnej pomocy. W przypadku surowców wymagane będą płukanie jamy ustnej, ewentualnie dzwoniąc do wymiotów i mycia żołądka. W przypadku poważnego zatrucia, trujące grzyby mogą być pokonane przez przewód pokarmowy, układ sercowo-naczyniowy, CNS, wątrobę i nerki. Ważne jest, aby pomóc przy pierwszych objawach zatrucia.

Ponieważ na przykład leczenie zmian spowodowanych przez blady handlujący, prowadzony w drugim dniu, już będzie na próżno. Różne trujące grzyby powodują specjalne konsekwencje, gdy są używane do wewnątrz, ale będzie biegunka, wymioty, ból brzucha. Pierwsze oznaki zatrucia mogą manifestować się w różnych czasach, w zależności od zjadanego grzyba. Tak więc, na przykład, jasne zatrucie w rafinacji objawi się w ciągu 8-18 godzin, linie - po 6-10 godzinach, kubki - po 30 minutach, 2-6 godzinach, fałszywych kłopotów - po 1-6 godzinach. Zdejmij truciznę z ciała za pomocą wymiotów.

Jest to spowodowane piciem szklanki ciepłej wody z 1 łyżką soli lub 1 łyżeczką musztardy. Możesz także prowokować wymiotę, picie dużej ilości chłodnej wody, a następnie nacisnąć dwoma palcami do korzenia języka. Pamiętaj, aby umyć żołądek. Po zabiegu osoba musi używać węgla aktywnego (1-2 tabletki na 1 kg wagi). Jak widać, odmiany sera. Niestety nie zawsze jest łatwo odróżnić ser jadalny i nienarodowy. Czasami nie będzie w stanie pomóc nawet takiej cechom jak kolor, zapachu i smaku. Pamiętaj: W przypadku najmniejszych wątpliwości, dobre grzyby lub trujące, lepiej się go pozbyć.

Korzystne cechy

Jeśli konieczne jest sprzątanie ciała nieszkodliwie, najlepiej jest użyć surowców do tego, co, w przeciwieństwie do narkotyków, nie tylko zostaną odjęte tylko, ale także pomagają ukryć przy użytecznych substancji. Są niezbędne dla osób z chorobami przewodu pokarmowego. Mała zawartość kalorii na pewno zachwyca siedzi na diecie i nieustannie po ich kobiecej postaci. Grzyby są pożywne, mogą być szybko nasycone, ale jednocześnie nie prowadzą do otyłości i nie tworzą dyskomfortu w żołądku. Ponadto przydatność sera sprawia, że ​​treści w nich Lecitin - substancja ta jest bardzo dobrze dotknięta przez organizm człowieka, z tego powodu cholesterol maleje i odpowiednio ryzyko uzyskania choroby. Nie tak dawno temu skromne piękno kolorowe stało się popularne wśród surowych jedzenia. Naukowcy odkryli, że zawiera bardzo ważny enzym Rasulul - Jest bezcenny, ponieważ pomaga płakać mlekiem.

Metody gotowania

Syroezha

Jest kilka sposobów gotowania i wkładania sera w zimie. Są złapane, marynują, zamrożone, smażyć i gasić. Billet nie zajmuje dużo czasu, ponieważ te grzyby są łatwe do czyszczenia i prania.

Solony słony

Składniki:

 • Grzyby (surowe) - 1 kilogram;
 • Woda wynosi 1 litr;
 • Sól - 60 gramów;
 • Goździk - 5 sztuk;
 • Pachnące pieprzowe (polka dot) - 10 sztuk;
 • Liść zatoki - 5 sztuk.

Metoda gotowania:

 1. Wyczyść pieczarki, pozostawić w zimnej wodzie przez dwie godziny, a następnie dobrze spłukać.
 2. We wrzącej wodzie umieścić sól, przyprawy i grzyby.
 3. Po upadku grzybów na dole patelni należy usunąć z ognia, rozkłada się na banki, wlać solankę i zamknąć z plastikowymi pokrywkami.

Marynowany ser

Składniki:

 • Grzyby (surowe) - 1 kilogram;
 • Woda - 0,5 litra;
 • Sól - 1 łyżka;
 • Cukier - 1 łyżeczka;
 • Kwas octowy - 1 łyżeczka;
 • Goździk - 5 sztuk;
 • Pieprz czarny (polka dot) - 10 sztuk;
 • Blacha zatoki - 5 sztuk;
 • Nasiona Dille - 1 łyżeczka.

Metoda gotowania:

 1. Przynieś wodę do wrzenia, dodaj sól, cukier, przyprawy i umieść grzyby.
 2. Grzyby rzetelne przez 20 minut, musisz je rozkładać je na sterylizowanych bankach, nalew marynatę i zatykają z plastikowymi pokrywkami.

Przechowuj grzyby w lodówce lub piwnicy. Produkty w puszkach są gotowe do jedzenia dziesięć dni po gotowaniu. Z nich można przygotować szeroką gamę potraw.

Właściwości lecznicze

Syroezha

Przedstawiciele tego gatunku zawierają witaminy kompozycyjne B1, B2, PP, E i C. Niektóre gatunki mają właściwości antybakteryjne, pomagają poradzić sobie z chorobami skóry. Syrozhka jest bardzo pożywny ze względu na wysoką zawartość białka, a jednocześnie niskiej kalorii, która pozwala im stosować w przygotowaniu potraw dietowych podczas radzenia sobie z nadmierną masą ciała.

Przydatne dla chorób przewodu pokarmowego. Zawierają lecytynę, zapobiegając asymilacji cholesterolu. Przyczynić się do oczyszczenia ciała. Te grzyby są bogate w potas, magnez i fosforu, w ich kompozycji są wapń i żelazo.

Te grzyby uzyskały ich nazwę ze względu na fakt, że mogą być używane w surowej formie. W rzeczywistości jest to, ale nadal nie jest warte ryzyka, zwłaszcza od momentu gotowania sera sprawia - sprawa jest całkowicie wyrażona.

Tamming i przeciwwskazania

Surowa miękka struktura. Ze względu na fakt, że są kruchy, są bardzo trudne do przekazania domu całości, a rozproszone kawałki plasterków są niewygodne i oczyszczone.

Pomimo faktu, że te grzyby nie tworzą poczucia ciężkości, są one wchłaniane długie, a ich użycie powinno być ograniczone do osób, które mają problemy z chorobą żołądka i serca. Nie są również zalecane, aby mieć ten produkt w dowolnej formie. Pożądany jest dorosły, aby ograniczyć się do części nieprzekraczających 150 gramów.

Bardzo ważne jest, aby być bardzo ostrożnym podczas zbierania grzybów, ponieważ wyglądają bardzo podobnie do "odległej krewnych" - niektórych trujących grzybów. Szczególnie surowy z białym kapeluszem przypominają niebezpieczne blade palce.