Pieczarka

Siedlisko

Siedlisko

Shampignon zwykły kocha żyzne gleby, rośnie w pobliżu tępości. Preferowany dla niego jest górski. Nie występuje rzadko w lasach lub step. Odmiany stepowe są mniej powszechne. Ludzie dowiedzieli się, jak rosnąć duże i smaczne pieczarki na Champignon w letnich domkach. Istnieją pełne gospodarstwa, w których piwiasty są uprawiane na hydroponii.

Opis

Shampignon Las (Agaricus Silvaticus), Rodzina grzybów Champignon, Nazywane są również, że ludzie: Drogi, Czapka. Struktura ciała owocowego naprawdę przypomina zaokrągloną czapkę, posadzone na długiej nodze.

Wygląda bardziej szczegółowo w następujący sposób:

 • Kapelusz Najpierw pierwiastek jest następnie parsujący, staje się płaską, osiągając około 15 cm średnicy, zachowuje centralny guzek, promieniowo pokryty małymi brązowo-brązowymi skalami, naskórka jest najczęściej malowana w różowawym szarym, jest warianty brązowienia i koloru żółtko-brązowego;
 • Drobne mięsiste ciało białe, szybko rumieniąc się na przerwę, ma przyjemny zapach grzybów;
 • Często znajdują się płyty, wolne, pierwsze białe lub jasnoszare, stają się czekoladowym brązem;
 • Spory kształtu elipsoida, jasnobrązowy;
 • Cylindryczna długość nogi od 5 do 10 cm, grubość 0,5-1,5 cm, z małym spieleniem do podstawy, staje się pustym, brudnym i białym, później - jasnobrązowy, z białym komórkowym pierścieniem wiszący w procesie wzrostu. Wagi włókniste mogą być obecne na nodze.

Odmiany Shampignon

Istnieje kilka klasyfikacji:

 • Jeśli rozmawiamy o obecności pierścieni, Champignon wyróżnia się DVKoltseva i jeden testowany;
 • Jeśli mówimy o siedlisku, a następniedziesz ogród szampinonowy, las i łąkę (Gerobil). Ostatnia grupa obejmuje białe grzyby, transfer na pieczarki, rosnące w pobliżu buk lub jodły.

Każdy rodzaj pieczarków ma niewielkie różnice zewnętrzne i specjalny smak. Istnieją również różnice w strukturze i koloru ciała.

Wszystkie powyższe odmiany są jadalne. Ale występuje w naturze niejadalnych i trujących pieczarków, że grzyb powinien być w stanie odróżnić od jadalnego. Istnieją również bliźniacze grzyby lub fałszywe pieczarki, które są podobne do opisu zwykłego szampin. Jeśli uważnie wyglądasz, łatwo jest znaleźć różnice.

Wspólne typy pieczarków

Champignon zwykły (lat. Agaricus Campestris)

Opis

W ludziach nazywany jest również prezentem (214) lub Pecher. Ten rodzaj pieczarki nie zaznacza soku, ma przyjemny zapach. Możesz jeść w dowolnej formie: smażony, gotowany marynowany. Nie traci smaku podczas suszenia lub solania. Champignon rośnie prawdziwy, z reguły, duże grupy na dobre zapłodnione ziemię, na łąkach bogatych w Humus, w pobliżu gospodarstw wodnych, na bogów w pobliżu mieszkania. SHAMPIGNON Zwykły, owoce zaczynają wiosną i kończy późno jesienią.

Pole shampignon (lat. Agaricus arvensis)

Odmiany Shampignon

W oddzielnej grupie tego rodzaju pieczarki przydzielono profesor botanik jacob Schaffer w 1762 roku. "Horsepo Mushroom" - zadzwoń do niego Brytyjczyków ze względu na siedlisko w miejscach, w których gleba jest bogata w oborniku koni. Dlatego można go zobaczyć w pobliżu stajni, na pastwiskach, trawnikach. Spotyka się również na lesie Glades.

Pole Shampignon ma doskonały smak. Możesz zebrać od końca maja do listopada. Pole Shampignon nadaje się we wszystkich rodzajach.

Pole Shampignon nieco różni się od ich "faceta". Kapelusz może osiągnąć średnicę do 15 cm. Do dotyku, jedwabista, z pozostałymi pozostałościami narzutu. Początkowo ma kształt dzwonka z owiniętymi krawędziami. Z biegiem czasu staje się prosperowany, do starości - obniżenie.

Białe ciało, gęste, w miejscach, zmienia żółty, ma przyjemny zapach i słodki smak. Noga jest napięta w młodym wieku, ale z czasem staje się pustym. Włóknisty, malowany w większości przypadków w kolorze, który ma kapelusz. Z kapelusza jest łatwo oddzielony. Dobrze widoczny dwuwarstwowy pierścień. Wysokość wynosi zwykle 5-12 cm. Tego rodzaju szampinion, zbieraj cię bardzo ostrożnie.

Pole Champignon ma duże podobieństwo do bladego muchomora (zwane ludźmi z białym księżycem), który jest bardzo trujący. Były przypadki śmiertelnego zatrucia rafineryjnego.

Ich różnica w płytach dolnej części kapelusza. Kolor Shampignon Różowe płyty, blady i biały - biały. Ponadto, na nodze białej wstążki w dojrzałym wieku dwa pierścienie, góry i dół.

Las Champignon (Lat. Agaricus silvaticus)

Wspólne typy pieczarków

Ludzie nazywają się grzybem wilka. Znany również pod nazwą dealera i czapki. Cieszy się mniej popularnością wśród grzybów ze względu na jego czerwony stop. Możesz jeść we wszystkich rodzajach, nawet surowych. Otrzymałem moje imię z powodu mojego "rezydencji". Ma przyjemny zapach i doskonały smak. Głównie rośnie w świerku, lasach iglastych. Rzadziej w lesie mieszanym. Woli rosnąć w pobliżu manitarnych i ścisłych przypadków na ich szczycie.

Urlop lub zakrzywiona noga. Młode grzyby są solidne, z czasem stając się pustym. Pogrubienie na dnie nogi przechodzi do cienkiego bliżej kapelusza. Wysokość 5-10 cm. Kolorowe nogi brudne szare. Na górze ma cienki pierścień. W procesie dojrzewania pierścień znika.

Młody las Champignon Hat Ophid-Blood, kolor waha się od jasnoszarego do brązowo-brązowego w dorosłości. W tym wieku kapelusz nabywa wyciągniętą formę. Rozmiary kapelusza 5-10 cm, często i do 15. Kapelusz pokryty dużymi brązowymi skalami. Ciało, w przeciwieństwie do większości pieczarków Champignon, dość cienkie, światło. Kiedy czerwony.

Avgustovsky Champignon (Lat. Agaricus Augustus)

Podobne poglądy i jak odróżnić od nich

Wszystkich rodzajów pieczarków - to największy grzyb. Otrzymał nazwę z terminów jego wyglądu i dojrzewania. Możesz go znaleźć od połowy sierpnia i do końca września, połowy października. Ulubione siedliska to lasy iglastych i liściastych. Nie możesz rzadko spotykać się w pobliżu manitarnych ani bezpośrednio na nich. Rosnące grupy. Ale to nie jest wspólny grzyb. Spotyka się tak często.

Łatwy rozpoznawalny grzyb. Kapelusz jasnożółty z brown skal. W przeciwieństwie do swojego faceta z rodziny lasu, na którym wygląda, Champignon Augustus ma podstawę kapelusza, a nie złoty i brązowo-brązowy.

Kapelusz jest dość duży, do 15 cm średnicy. Może osiągnąć 20 cm. Jest w kolorze ciemno pomarańczowym lub ciemnym brązowym. Chudy. Młode grzyby mają zamknięty, półwężny kapelusz. Ze staremowanym kapeluszem, aby stać się prostaty. Krawędzie bramczem kapelusza duże wiszące narzuty. Charakterystyczną cechą tego grzyba to brązowe płatki zakrywające kapelusz.

Płyty Skimmpy, Free. Wraz z wiekiem zmień kolor z delikatnie różowego w młodości, na brązowawo-czarny w starym wieku.

Długa noga, silna. Na pół. Pokryte płatkami płatków żółto-brązowych. Na nodze, duże wiszące, składany pierścień, pod którym znajdują się łuski. Kolor biały żółty.

Ciało Szampinionu Augusta, ma przyjemny, migdałowy zapach, mięsisty. Na wycięciu kolorów zmienia się z żółtego do brązu. Podobnie jak wszystkie grzyby tego gatunku są bogate w fosforu i zawartości potasu, witaminy A, B, C, RR, pogłębienie na patogenach tajfoid.

Champignon Augustus odnoszą się do trzeciej kategorii grzybów do swojej wartości żywności. Bardzo smaczne. Użyj go, z reguły, świeże, ale nadaje się również do marinacji i suszenia. Ale nie nadużywaj ich ze względu na zdolność gromadzenia się w organizmie takiej szkodliwej substancji jako kadmu.

Garden Champignon (Lat. Agaricus bisporus)

Środki ostrożności

Wspólne nazwy tego gatunku - Champignon Cultural, Pickanton Double-Apartments, Champignon uprawiany.

Ten typ szampinów znajduje się dość rzadki w przyrodzie. Kaszą duże grupy w tarczy przydrożnych, na kompostowanych stosach, ogrodach i polach. Jednak szampinion ogród uprawiany w warunkach przemysłowych w ponad 70 krajach. Jest to najczęściej kultywowany grzyb.

Jego podobieństwo z Champignon zwykłym dał naukowcom założenie, że ten gatunek jest rodzajem zwykłym szampinem. Jednak w trakcie szczegółowego badania w 1906 r. Naukowcy znaleźli znaczące różnice w tych gatunkach, które pozwoliły im wyciągnąć wnioski, porównując różnice, które doprowadziły do ​​faktu, że Dwuczęściowy Champignon został złożony jako niezależny widok.

Kapelusz szampinonowy ogrodowy osiąga średnicę 4-8 cm, zaokrąglone krawędzie wygięte. Na końcu krawędzi, pozostałości bawełny, podarte narzuty. Powierzchnia kapelusza w środku gładka do połysku, wzdłuż krawędzi jest płynna i gładka. Champignon ma trzy odmiany: białe, kremowe i brązowe, z których białe i brązowe znajdują się w przyrodzie i kremu tylko kultury. Miałe kapelusze soczyste i gęste. Kiedy cięcie różowo lub rumieni.

Różowe młode płyty szampinonowe. Z czasem zmienia kolor ciemnobrązowy. Noga prowadzi dobrze wyraźny pierścień. Wysokość sięga 4-10 cm. Ma kształt cylindryczny. Zdarza się zarówno wypełniona, jak i prawie połowa. Najczęściej biały, dzieje się z brązowymi plamami. Kolor biały kolor. Ma charakterystyczny zapach grzybowy i kwaśny smak.

Ze względu na swój smak zdobyty wielką popularność. Dlatego uprawiany w bardzo dużych ilościach w wielu krajach świata, a także w indywidualnej gospodarce.

Champignon wyraźnie guzek (Lat. Agaricus Abrupulbus)

Przydatne właściwości Pechurch

Inne imiona tego grzyba: migdał, szampinion migdał, szampinion biały, szampinion kulturowy, szampinion wyraźnie guzek.

Habitat Champignon Curve - Iglaste Lasy. Uwielbia osiedlić się na karmieniu jodłowym. Wydaje się dość wcześnie w czerwcu. I pojawia się w małych grupach lub samotnych osób. Bliżej jesiennej krzywej Champignon "łączy się" w więcej licznych rodzin, numeracja 10-15, a czasami do 30 szt.

Kapelusz w swojej średnicy osiąga 8-12cm (czasami są grzyby do 20 cm). W młodym wieku ma zaokrąglony, w kształcie jaja, zamknięty, pokryty wewnątrz krawędzi. Czysty biały kolor. Z czasem kapelusz jest ujawniony i staje się otwarty, zmieniając swój kolor na jasnoróżowy, czasami z fioletowym odcieniem. Ma jedwabistą powierzchnię. Ciało nie jest mięsiste, cienkie. Po naciśnięciu lekko żółty.

Talerze w krzywej Champignon są częste, wolne, nie dotknięte nogami. Młody starzejący się biały. Z biegiem czasu zmienia się kolor na czerwono-brązowy, aw wieku dorosłym staje się czarny i brązowy.

Ładna noga duża. Długości osiąga 8-12cm. Forma cylindryczna. U podstawy noga rozszerza się i zwęża się bliżej kapelusza. Podstawa ma charakterystyczny zakręt. Po wydrążaniu się nogi zginania. W górnej części jego części noga ma szeroki, falisty pierścień wiszący. Pierścień jednowarstwowy, cienki. Od wewnątrz małego łuskowatego, z gładkim. Pulp nogi włóknisty, gęsty i mięsisty. Na plasterku biały, z czasem lekko żółtym.

W swojej wartości żywnościowa krzywa Champignon odnosi się do trzeciej kategorii. Pyszny, jadalny grzyb. W gotowaniu można stosować w pierwszej i drugiej daniach. Ma również doskonały smak w zbieraniu i sali. Możesz zebrać od czerwca i do października.

Champignon Dvkoltseva (Lat. Agaricus bitorquis)

Przeciwwskazania do korzystania z pieczarków

W ludziach nazywany jest także brukiem grzybowym, jadalnym, miejski. To najbardziej bezpretensjonalny grzyb swojej rodziny. Nie można go mylić z innymi grzybami ze względu na jego kształt, t.do. Jego noga jest jeszcze dwa razy, stąd nazwa tego grzyba).

Ten typ Champignon odnosi się do drugiej kategorii o wartości odżywczej. Grzyb jadalny. Rośnie w szerokich leśnych lasach bogatych w wilgotnych gleb. Oprócz masyw leśnych Champignon, Dvkoltseva, można spotkać się wszędzie w obszarze miejskim, z boku dróg, łóżek kwiatu, stosy śmieci, parki, ogrody i ogrody. Biorąc pod uwagę bezpretensjonalne warunki uprawy, Shampignon Dvkoltseva otrzymała popularność uprawy w warunkach przemysłowych oraz na działkach gospodarstw domowych i dachas.

"Uwielbia" ciepły klimat. W swoim smaku grzyb pyszny. Może być używany do picia, smażenia lub suszy.

Kapelusz grzybowy osiąga średnicę 12-15 cm. W młodym wieku jest sferyczna, spłaszczona, krawędzie wygięte w środku. Z wiekiem staje się otwarty, z oddanym środkiem. Gruby i gęsty. Gładki. Ma wiele kolorowych odcieni od brudnych i białych, aby utonąć, a nawet brązowy.

Bardzo subtelne, częste i wąskie płyty. Wolny lub słabo zaskoczony. W młodości są brudnymi różami. Z czasem zostań ciemnobrązowym lub brązowym brązowym. Ciemnobrązowe spory. Na cięciu ciało powoli różowe.

Stopy mięsiste, gęste. Nogi wysokości 3-7 cm. Grubość 1,5-4 cm. Cylindryczna noga, gładka, czasami nieco zwężona u podstawy. W dużych przypadkach kolor jest taki sam jak jastrząb.

Owoce Shampignon Dvkoltseva zaczyna się od końca maja i kończy się w listopadzie, wraz z pojawieniem się pierwszego mrozu. Podobnie jak wszystkie grzyby, Shampignon Dvukoltseva ma własność gromadzenia szkodliwych substancji, więc zbieranie go w miastach i drogich, uważaj przy przetwarzaniu i użytkowaniu w żywności.

Champignon Dark Red (Lat. Agaricus Haemorridarius)

Zastosowanie w medycynie

Ten typ Szampinionu rośnie, z reguły w lasach liściastych. To jest rzadkie. Rosnące małe grupy. Można go znaleźć pod opadłych gałęzi i drzew. Dojrzewający sezon - średnie lato, jesień (od czerwca do października).

Grzyb jest stosunkowo duży. Kapelusz osiąga średnicę 10-12 cm. W młodym wieku dzwonnica, z głupim szczytem. Z czasem ujawnia i staje się prostaty. Kolorowe kapelusze brązowe brązowe.

W dorosłości, pęknięcia skóry i zamienia się w skale włóknistą. Pulp ma miękki smak, biały. Na śniadanie szybko staje się czerwony. Ma słabe kwaśne.

Częste, luźne talerze, jasnoróżowy w młodych grzybach i brązowo-czarny w starym wieku. Charakterystyczna cecha - po dotknięciu płytki rumieniec.

Stopy grzyba jest brudnym białym kolorem, puste osiąga 8-10 cm wysokości. U podstawy zauważalnie pogrubienie. Niesie szeroki, luźno wiszący pierścień, brązowy. Poniżej pierścieni nogi łusal. Podobnie jak kapelusz i płytki, że noga ciemnego czerwonego szampinionu szybko się rumieni się po naciśnięciu lub przerwie.

Champignon Dark Red - To jest grzyb jadalny. Ma miękki smak.

Na skali przemysłowej nie jest uprawiany. Jedzenie jest używane prawie w dowolnej formie. Może być małżeństwo, gulasz, smażyć, suche.

Serwis Shampignon (Lat. Agaricus Macrosporus)

Cechy rosnącego domu Peteritz

To dość wspólny grzyb. Siedliska tego typu Szampinion są dość zróżnicowane. Można go znaleźć w prawie wszystkich krajach europejskich. Rośnie również w Anglii, Azji, republikach Transcaucasus. Rośnie szampinion z sieci głównie na glebach łąkowych bogatych w organicznie. Grzyb jest duży.

Luźny kapelusz, biały. W młodym wieku, włóknisty, z czasem pęknięcia na szerokich płytach lub skalach. Krawędzie czapek, gdy dojrzewanie grzybów stają się aksamitne. Osiąga średnicę 25 cm. Na białym dmuchanym, w krótkim czasie rumieni.

Płyty na szalcu Personal Champignon. Znajduje się bardzo często. Po młodym wieku jasnoróżowego lub szarości. Z czasem płytki stają się brązowe.

Wypełniona stopa, gęsta. Wysokość sięga 6-10 cm. U zagęszczonej bazy. Dzieje się biały lub brudny biały. W kształcie kręgosłupa, czasami pokryta płatkami. Boli pojedynczy gruby pierścień, który jest pokryty skalami na spodzie. Biała miazga, w czasie słabo rumieni. W dorosłym grzybie na slingach zapachu migdałowego, zamieniając się w zapach alkoholu amoniaku.

Szampinion LargeProorny w swojej wartości odżywczych odnosi się do grzybów pierwszej kategorii, która mówi o swoich korzystnych właściwościach poprawy i leczenia naszego ciała. Posiada dobry smak.

Steam Champignon (Lat. Agaricus Vaporarius)

Trwałość

Jest to kolejny przedstawiciel grzybów jadalnych genus Champignon. Spotyka się często w Rosji. Ten typ Champignon jest rozpowszechniony w całej Europie. Rośnie w mieszanych lasach, na pastwiskach, na łąkach iw ogrodach. Jak wszyscy jego krewni, preferuje dobrze gotowane, bogata gleba organiczna. Czuje się dobrze w zacienionych miejscach, gdzie proste promienie słońca nie spadają na nią.

Kapelusz z tego grzyba osiąga 7-10 cm średnicy. W młodym wieku ma formę zaokrągloną, dzwonek. Z czasem kapelusz zmienia swój kształt i stać się prawie płaskim. Pokryte rzadką wagą. Na krawędziach czapek są widoczne dla pozostałości narzutu. Kolor - czerwonawo brązowy. Białe ciało. Lekko rumieni się na przerwę.

Pod kapeluszem często są cienkie płytki. Płyty są bezpłatne. W młodym wieku istnieją jasnoróżowy kolor, stare grzyby - brązowy.

Noga pary Szampinion głęboko trafia do gleby. Zagęszczono w podstawie. Jej włóknista powierzchnia stopniowo trafia gładka. Długości osiąga 7-10 cm. Na górze jego części niesie cienkie, z uzwojenia krawędzi, pojedynczy pierścień. Ciasne ciało, mięsiste. Na białym śniadaniu, z czasem rumieniąc się trochę. Ma zapach cykorii.

Pary Champignon w swojej wartości żywności Traktuj grzyby trzeciej kategorii. Możesz zebrać ten grzyb we wrześniu - listopad.

Jak również inne rodzaje jadalnych pieczarków w żywności mogą być używane w dowolnej formie. Pyszny grzyb.

Shampignon mały kształt (lat. Agaricus beesii)

Pieczarka

To jest masywny grzyb. Powierzchnia kapelusza w procesie dojrzewania pęknie do małych wag. Stąd nazwa tego grzyba. Rośnie zarówno w lasach drzewnych, jak iw lasach liściastych. Możesz także spotkać się na krawędziach lasów, cięcia lasu. Ale jest to rzadki przedstawiciel rodziny Champignon.

Ten typ Champignon ma gruby i mięsisty kapelusz. Średnicy osiąga od 5-9 cm (występują do 13-15 cm). W młodym wieku półkolisty, białawy. Z biegiem czasu staje się spłaszczony, prostaty, z głupim, szerokim tuberculkiem i brązowawym kolorem.

Częste, wolne, blade różowe pierwsze i brązowe w dorosłości.

Biała noga, gęsta, cylindryczna. Na górze jego części niesie cienkie, opadające pierścień. Nad powierzchnią pierścieniową nagi, różowy kolor. Pod pierścieniem noga jest pokryta nieprawidłowymi rzędami dość dużych płatków, białawo lub brązowawego koloru.

Pulpa jest gęsta, w miejscach cięcia jest biały, ale szybko blues. W użyciu żywności, z reguły, w świeżej formie. Występuje w lecie i jesieni. Shampignon Small-Haul jest uważany za pyszne i jadalne grzyby.

Bernard shampignon (lat. Agaricus Bernardii)

Pieczarka

Jest to rzadkie gatunki pieczarni, odnosi się do grzybów, które mają ograniczony zakres ich rosnących. Jest inna nazwa dla tego grzyba - step. Ostatnio został odkryty w stepach Mongolii, ale jego główna lokalizacja znajduje się na pustyniach i półsłonności Azji Środkowej. Rośnie na pustynnych glebach pokrytych grubą gęstą skorupą. Ale to nie przeszkadza mu przed włamaniem. Spotyka się również na bardzo soli fizjologicznej. Kraty, jako reguła, grupy. Bardzo podobny do Champignona zwykłego. Wyróżnia się niestabilnym podwójnym pierścieniem na nodze i bardziej łuszcząca się kapelusz.

Hat Bernade Champignon Hat Barnade. Osiąga średnicę 6-8 cm (wystąpić do 10-12 cm). Gamut kolorów waha się od białego na brudny biały z różowym lub brązowawym odcieniem. Z czasem kapelusz staje się otwarty lub wypukły. Mięsne kapelusze grube, miękkie i mięsiste.

Pod naprawdę płytkami. W młodym wieku są różowe, z czasem brudny różowy, a następnie zdobyć brązowawo i wreszcie stać się ciemnobrązowym.

Noga tego grzyba ma niestabilny cienki pierścień. Z reguły kolor kapeluszy i nóg są takie same. Wysokość osiąga 4-6 cm, czasami 8-9 cm. Wewnątrz gęstych, mięsistych. Delikatny. Pulp jest przyjemny dla smaku i zapachu. Z białym cięciem, z czasem zaczyna odpoczywać.

Podobne poglądy i jak odróżnić od nich

Najbliższa rodzina lasu Champignon - pojawiająca się na końcu lata Agaricus Augustus, grzyb jadalny, który jest częścią trzeciej kategorii.

Wraz z podobieństwem wielkości i konturów korpusu owocowego różnice są następujące:

 • bardziej nasycony, oleisty skórki kolorów;
 • Obecność białego, gładka, z żółtawymi płatkami pierścieniami na nodze;
 • mięso gęstej konsystencji.

Znajduje się w lasach iglastych, gdzie często tworzy osiedli w pobliżu mani i owoców od sierpnia do listopada.

Inny jadalny podwójny - Shampignon Lange lub Shampignon Big Forest (Agaricus Langei). Ma większy rozmiar, bardziej mięsistych ciało, intensywniej intensywnie bluesa.

Te bliźniaki lasu Champignon są grzybami z dobrym smakiem, a ty możesz je zebrać bez obaw. Czasami z lasu Champignon można mylić przez Meleler Champignon (Agaricus Moelleri). Grzyb jest uważany za słabo, a poszczególne źródła nazywane nawet go warunkowo jadalne.

Ale biorąc pod uwagę różną indywidualną podatność osoby do toksyn zawartych w tych grzybach, warto poznać następujące różnice:

 • Popiołu-szaro kapelusz jest pokryty dymiącego szarym, mniej często brązowym skalami, przyciemniającym do centrum;
 • Miąższ na cięciu staje się brązowy, zapach jest nieprzyjemny;
 • Lekkie różowe płyty kolorów w młodych grzybach.

Środki ostrożności

Pieczarka

Z reguły, Champignon jest łatwo rozpoznawalny między innymi odmian, ponieważ jego niebezpieczne bliźniaki są bardzo rzadkie, praktycznie nie znaleziono w naszych szerokościach szerokiej. Ale mimo to musisz poznać absolutnie wszystko o nich uniknąć problemów.

Dangerous Twin - Champignon False, zewnętrznie wygląda bardzo podobnie do jadalnego grzyba, ale może zauważyć ostreż żółtwienia masy celulkiej. Inną cechą False Champignon - znajduje się tylko w lesie, nie można go znaleźć na otwartych radach.

Nie możemy zapominać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, które odnoszą się do absolutnie wszystkich grzybów. Po pierwsze, nie możesz przyjmować tych grzybów, w których nie ma stu procentu zaufania, a po drugie, w żadnym wypadku nie powinieneś zrobić polowanie na grzybów w zanieczyszczonym terenie, w pobliżu cmentarzy, przedsiębiorstw przemysłowych, dróg.

Przydatne właściwości Pechurch

Petering jest bogaty w białko, dlatego może zastąpić mięso. Oprócz białka zawierają one aminokwasy niezbędne do normalnego działania organizmu, minerałów i węglowodanów. Zakup popularności i dietetycy. Ich wskaźniki KBJ (kaloryczność, stosunek białek, tłuszczów i węglowodanów) są następujące: Zawartość kaloryczna wynosi tylko 270 kcal na kg produktu, a wskaźnik glikemii jest równy 15 jednostkom. Z taką zawartością kalorii o wysokiej wartości energetycznej Pechera. Niewiele produktów w tabeli kalorii posiada taki niski wskaźnik i nie ma takiej wartości energetycznej.

Niska kaloria posiada świeże, gotowane i pieczone. Suszone pierciści zawierają 2-2,5 razy więcej kalorii.

Również pchaniacze są rekordowymi posiadaczami zawartości witamin grupowych. Medycyna wie o obecności właściwości przeciwutleniaczy w nich i kwas foliowy niezbędny dla zdrowia kobiet. Ponadto, piciści są bogate w błonnik i przydatni w podwyższonym poziomie cholesterolu.

Obecnie trwają się dyskusje na temat korzyści ze świeżych pektorów. Oczywiście świeży produkt zawiera znacznie bardziej przydatne substancje niż ten, który minął obróbkę termiczną. Ale organizm, z uprawą, której stosowano insektycydy, łatwo trucizna. Zakupione produkty lepiej się ogrzewa termicznie. Smak minionego obróbki termicznej Peteritz jest znacznie lepszy.

Gdy obróbka termiczna powinna być wycięta, a nie przygotować całkowicie, pomoże określić, czy ciało było jadalne. A następnie może być spawany, smażyć lub wyciągnięty. Pyszne są zamiatanie grzybów, t.MI. Pieczony na minimalnym ogniu w masie 5-7 minut. Gotowanie i hartowanie nie przekraczają 15 minut. Peter trawił przez długi czas, ponieważ nie warto ich używać na noc.

Przeciwwskazania do korzystania z pieczarków

Pieczarka

Z zapaleniem trzustki, dnącą i zapaleniem żołądka musi powstrzymać się od użycia PECtoris. Nie zalecane grzyby i wrzody żołądka. Jeśli te choroby nie są w etapie pogorszenia, stosowanie grzybów w niewielkiej wartości szkody nie powoduje ciała. Daj preferować naczynia, które są gotowane nie na oleju roślinnym, a na wodzie.

Wszelkie grzyby są alergenami, więc zaleca się stosowanie ich z umiarkowanymi dawkami. A alergie powinny być wstępnie dowiedzieć się, czy mają nietolerancję do grzybów. Przeciwwskazane Pecitoris i Laktacja.

Nie przeciwwskazane ich użycie i diabetyków. Nie ma znaczenia, jaki jest typ cukrzycy. Petering zużyty i rak. Jeśli rozmawiamy o ograniczeniach w wieku, wtedy grzyby nie są zalecane dla małych dzieci. Wpisz Peterus w diecie dzieci jest lepszy w wieku 4-6 lat. Wynika z faktu, że chitin w grzybach jest słabo wchłaniany przez ciało dzieci.

Zastosowanie w medycynie

Jeśli chodzi o lekarstwo, champignons są tutaj aktywnie używane. W szczególności mogą używać pacjentów z cukrzycą, ponieważ grzyby nie zawierają cukru. Są przydatne w leczeniu migreny, pomóż łagodzić zmęczenie, zwróć ton ciała. Ponadto substancje zawarte w grzybach niszczą płytki cholesterolowe i przyczyniają się do zapobiegania rozwojowi nowotworów. Korzystanie z grzybów w żywności zmniejsza prawdopodobieństwo ataku serca, a także zapobiega rozwojowi miażdżycy. Suszone grzyby są również przydatne, zwłaszcza z wrzodami żołądkowych i wątroby wątroby.

Te grzyby są aktywnie używane w kosmetologii. Uważa się, że grzyb poprawia stan skóry, zapobiegając wyglądowi zmarszczek. Dlatego często jest częścią masek kosmetycznych twarzy.

Champignon jest niesamowitym grzybem, który jest nie tylko wspaniały produkt odżywczy, ale ma również wiele innych nieruchomości, bardzo cenne dla osoby. Ważne jest, aby zebrać i przechowywać te prezenty natury, a także wiedzieć o możliwych chorobach Champignon, aby nie zaszkodzić zdrowiu. Jeśli musisz zastosować je w gotowaniu, kosmetologii i medycynie, możesz cieszyć się swoim smakiem i użytecznymi cechami.

Cechy rosnącego domu Peteritz

Pieczarka

W domu, pieczarki pozują na łóżko miesiąc po lądowaniu, ich wzrost jest bardzo szybki. Aby uprawiać różnorodność szampinów ogrodowych, odbędzie się na działce gospodarstwa domowego, materiału sadzenia i specjalnej gleby. Piotr iw piwnicy wyposażonej w zbiorniki gleby, sztuczny system oświetlenia i wentylacji. Rośnie się w piwnicy, uprawa będzie w stanie zebrać wszystkie 4 sezony.

Peter wolą zamknąć w szklarniach. Na otwartej glebie dobre żniwa jest trudne. Jeśli uprawiamy grzyby na glebie zewnętrznej, warunki muszą być jak najbliżej siedliska znajomego dla Pechurch.

Materiał docelowy i gleba

W domu okazuje się, że podniesienie nawet dużych rozmiarów Champignons. Długo pielęgnacja dla czyszczenia grzybów nie bierze. Petering Feed na substancjach ekstrahowanych z gleby. Jako materiał lądujący nie będą potrzebne nasiona, ale spory. Możesz je wyciągnąć z kapelusza, ale lepiej kupić specjalną grzybnię. Aby uzyskać spór grzybowy, musisz wybrać dobre, a nie stare czapki grzybów, spłukać je, zmiażdżyć i wkładaj w wodę przez kilka dni. Następnie napisza gazę. Reprodukcja Peteritsa będzie mogła podzielić grzyb.

Niezależnie od tego, czy piwitowcy w ogrodzie lub piwnicy są uprawiane, mieszanina odżywcza do grzybni powinna składać się z włókna oborkowego, słomy lub kokosowego i dodatków organicznych.

Łatwo jest ustalić i produkować na farmie grzybowej. Ale dużo pieniędzy pójdzie do jej aranżacji.

Odmiany Champignon o nazwie "Riddle", a także brazylijczyków, mini i pieczarni podwójnie posiadają dobrą wydajność.

Trwałość

Pieczarka

Life Shelf ma mały piersi. Po kilku dniach czarni i więdną. Krótko przedłuży okres przechowywania w lodówce lub piwnicy. Także grzyby mogą być zachowane na zimę. Sterylizowane pierciści są przechowywane do 24 miesięcy. Inna opcja na zimę - Mrożone Pectoris. Przed mroźnymi grzybami czyste. Czarne płyty są również pożądane do czyszczenia, pozostawiając tylko białą część. Następnie pieczarki muszą być myte pod bieżącym strumieniem wody przez 5-6 minut. Istnieją różne metody ochrony.

Naczynia wykonane z złego Pectorusa są absolutnie i mają słabo podniesionego zapachu grzybowego. Wygasły i przytłoczone grzyby z czarnymi talerzami nie są tego warte. Powodują naruszenie przewodu pokarmowego i może powodować zatrucie. Brakujący pectorus smak gorzki. Potrzeba zaniedbania robaka. Blisko Piotra całkowicie przerwanych pierwiazdcami. Przed gotowaniem grzybów należy dokładnie oczyścić z brudu nanile, usuń skórę kapeluszem. Małe grzyby w rozmiarze niekoniecznie czyste, ale warto je traktować z wrzącą wodą lub spłukać pod strumieniem gorącej wody.