Porcini

Gdzie rośnie biały grzyb?

Gdzie rośnie biały grzyb?

Białe grzyby są szeroko rozpowszechnione prawie na całym świecie, nawet w gorącej Afryce. Tak więc Dark Bronze Borovik znajduje się w dębu i buk, raburze i lasach kasztanowych w Europie, Ameryce Północnej i Afryce. W naszym kraju Boroviki preferuje Transcaucasia od czerwca do września.

Niektóre gatunki bezpośrednio wskazują ich siedlisko. Więc brzoza rośnie wyłącznie pod brzozą, zarówno w lasach, jak i gajach, a wzdłuż dróg w całej Rosji od czerwca do października. Sosna rośnie odpowiednio, w lasach sosnowych, mniej powszechnie występują w lasach świerkowych i liściastych północnych regionów europejskiej części Rosji i Syberii. Dąb wygodnie poczuć się w Dubravah na terytorium Kaukazu i na terytorium Primorsky, a także w środkowym pasku Federacji Rosyjskiej oraz w południowych regionach, i świerku - preferują jodły i lasy jodły, gdzie pojawiają się w czerwcu i owoce spaść.

Jak wiesz, mają nietrwałowy cykl wzrostu, który zależy od warunków klimatycznych i miejsc wzrostu. W regionach z ciepłym klimatem pojawiają się w czerwcu i owoce do listopada. W północnych regionach ich żniwa mogą być zbierane w czerwcu - wrzesień, podczas gdy są miękko wyglądają tylko w sierpniu. Przedstawiciele Rodarastut przez całe rodziny lub kolonie. Należy wiedzieć, że wszyscy szybko tracą swoje przydatne właściwości po cięciu. Dlatego konieczne jest tak szybko, jak to możliwe po zbiorze przeprowadzenia przetwarzania w celu utrzymania maksymalnej liczby mikro i makroelementów.

Białe grzyby można znaleźć prawie na wszystkich kontynentach, z wyjątkiem Antarktyki i Australii. Rosną w lasach liściastych, iglastych i siatkowych (rysunek 3). Najczęściej można je znaleźć pod dębami, brzżeniech, buk, chwytakami, wypalnikami, sosnami, jodłami, a także na mchu i porostach.

W tundrze i stepy leśne są niezwykle rzadkie, a nie ma w stepie. Są one dobrze radzą sobie z różnymi rodzajami gleby, z wyłączeniem bagien i torfowisk, gdzie ziemia została zwilżona. Kocham miejsca dobrze oświetlone przez słońce, chociaż mogą rosnąć na pół, ale w niskich temperaturach dziennych, ich wzrost spowalnia.

Dlaczego biały grzyb nazywa się białym?

Nazwa "White Mushroom" ma głęboką historię, która zaczyna się w starożytności. Faktem jest, że nasi odległy przodkowie, którzy żyli wieków temu grzyby częściej suszyli, raczej smażyć lub rozciągały się. Zauważyli też, że podczas jazdy, ta grzyb nadal jest biała, stąd jego imię. Jest inna wersja, ocena przez białego grzyba, dzięki opozycji z mniej pysznym "czarnym" Obabamem, którego ciało ma własność, aby przyciemnić na cięcie.

Biała grzyb - opis

Dlaczego biały grzyb nazywa się białym?

Kapelusz

Wszystkie grzyby Rodzaj Borovik mają uderzająco cienki zapach i pikantny smak.
Brązowawy dojrzały biały kapelusz biały grzybowy rośnie średnicy do 7-30 centymetrów. Ale w oddzielnych szerokościach szerokiej, pod warunkiem, że obfite deszcze i miękki reżim temperaturowy wyglądają również białe grzyby o średnicy 50 centymetrów.

Określ wiek grzyba jest dość prosty: młoda biała grzyb ma kapelusz ma niemal artystycznie wypukły wypukły jednolity, przytłoczone grzyby są bardziej płaskie, czasami nawet prostaty. Powierzchnia białej czapki grzybowej w większości przypadków ma przyjemny dotyk, lekko aksamitną teksturę, górna skóra jest szczelnie związana z ciałem, więc trudno jest od nią oddzielić. W suchej i wietrznej pogodzie kapelusz jest pokryty siatką małych, ale głębokich zmarszczek lub pęknięć, co prowadzi do uszkodzenia wewnętrznych porów grzyby. W deszczowej pogodzie na szczycie czapek można zauważyć cienką folię śluzową. Kolor białych kapeluszy grzybowych może być zróżnicowany - z czerwonawego brązowego do prawie mlecznej białej. Starszy grzyb, ciemniejszy i ciasny staje się kapeluszem, a skórka nabywa charakterystyczną szorstkość.

Ciało

Mocka zawieszonego białego grzyba jest gęsta, soczysty i przeważnie mięsisty, atrakcyjny biały. W starych grzybach przechodzi w strukturę włóknistą, odcień pulpy nabywa lekko żółty lub lekki beżowy ton.

Noga

Wysokość nóg białego grzyba jest średnio, średnio 12 centymetrów sięga, ale można spotkać więcej przedstawicieli "włącznie", których noga osiąga 25 centymetrów do wysokości. Średnica nogi 7 cm, rzadziej - 10 cm. Charakterystyczną cechą białego grzyba jest kształt jego nóg: jest lufą podobną do w kształcie pinu, z czasem stare grzyby stają się cylindryczne, lekko rozciągnięte w środku i Tołstoju u podstawy i kapeluszy. Jego kolor różni się od białego do nasyconego brązu, czasami z ciemnymi czerwonymi plamami. Są białe grzyby, których czapki i nogi są prawie całkowicie identyczne. Często u podstawy nogi czapki ma siatkę jasnych precyzyjnych strumieni, czasami prawie nie do odróżnienia na tle głównego szaty.

Pokrywa i spór proszę

Odpoczynek pokryte białym grzybem nie są obserwowane - podstawa nogi jest idealnie czysta.
Spore proszek soczysta oliwkowo-brązowy cień, spory białych grzybów w kształcie przypominają zarodniki, wymiary są niesamowicie małe: 15,5 x 5,5 μm. Światło warstwy rurowej, a następnie żółknięcie, nabywanie oliwek zielony cień.

Rodzaje białych grzybów

Wśród białych grzybów najbardziej znany jest uważany za następujące odmiany:

 • Biała siatka grzybowa (siatka borovik) (lat. BorowikRetikulatus ) Jadalny grzyb. Zewnętrznie podobny do Mokhovika, ma drona lub kapelusz ohloque, czasami z pomarańczowym odcieniem, znajduje się na krótkiej nodze kształtu cylindrycznego. Siatka na nodze grzyba ma biała lub brązowa. Kapelusz ma średnicę 6-30 cm. Białe ciało. Jest biała siatka grzybowa w buk, dębu, raburze, lasach kasztanowych w Europie, Ameryce Północnej i Afryce, w Transcaucasuasia. Spotyka się w czerwcu-wrześniu, ale nie zbyt często.

Biała grzyb - opis

 • Biała grzybowa ciemna brąz (miedź, Grabovy) (Borozovy Borovik) (Lat. Borowik aereus) Jadalny widok białego grzyba, wyróżnia się bardzo ciemnobrązowymi kolorami i nogami - czasami mają prawie czarny kolor. Na nodze jest pierwsza biała siatka, a następnie orzecha włoskiego. Noga ma kształt cylindryczny. Ciało Brązu Biała Grzyb jest biały, nie zmienia koloru na cięcie, gęstej, z przyjemnym zapachem i smakiem. Ciemny Brązowy Biały Grzyb można znaleźć w lesie dębowym, bukowym, dub-rabusia od lipca do października, jest dystrybuowany w krajach Europy Zachodniej i Południowej, często znajdującej się w Stanach Zjednoczonych.
 • Biała brzoza grzyb (miarka) (lat. Borowik betulicolA ) Cechą gatunku jest bardzo jasne, prawie białe kapelusze, które osiąga średnicę 5-15 cm. Rzadziej jej kolorystyka ma lekko kremowy lub jasny żółty odcień. Noga grzyba jest w kształcie lufy, biało-brązowa, ma białą siatkę na górze. Na ciętym grzybie nie niebieskie, grzyb bólu jest biały. Brzoza białe grzyby rosną pod brzozy, znajduje się w całym siedlisku, gdzie są brzozy i gaje, wzdłuż dróg i na krawędziach. Owoce od czerwca do października śpiewają lub grupy. Często rośnie w całej Rosji, a także w Europie Zachodniej.

Rodzaje białych grzybów

 • Biała sosna grzybowa (Borovy, sosna-nudna śruba) (Lat. Borowik Pinophilus) Widok białego grzyba z dużym ciemnym kolorem kapeluszem, czasami ma purpurowy cień. Kapelusz ma średnicę 6-30 cm. Ciało grzyba pod cienką czapką skórą ma brązowo-czerwone kolory, w nodze jest białe, nie świeci na cięcie. Nogi grzyba jest grube, krótkie, białe lub brązowe, ma siatkę jasnobrązowego lub czerwonawego cienia. Biała sosna grzyb rośnie w zbiornikach sosnowych na glebach piaszczystych, w górach, rzadziej w lesie smażem i liściastym, spotyka się wszędzie: w Europie, Ameryce Środkowej, Rosji (w północnych regionach Europy, na Syberii).
 • Biały grzyb dębowy (lat. Borowik edulis F. Quercicola) Grzyb z dronem kapeluszem, ale nie z brązowawym, ale z szarym odcieniem, czasami na czapce "Rozproszone" światła. Ciało tego typu jest luźne i mniej gęste niż inne gatunki bieli. Dąb Biały Grzyb można znaleźć na terytorium Kaukazie i Primorsky Dubrava, często występuje na środkowym pasie Rosji i na jego południowych terytoriach.

Fałszywa biała grzyb: opis

 • Biały pieczarka jodła (lat. Borowik Edulis F. edulis) Widok najczęstszego białego grzyba. Noga jest wydłużona i pogrubiła na dole. Siatka osiąga trzecią lub pół nogi. Kapelusz ma brązowy, czerwonawo lub kasztanowy kolor. Świerkowy biały grzyb rośnie w lesie jodłowym i jodłowym w Rosji i Europie, z wyjątkiem Islandii. W czerwcu i owocach pojawia się biała grzyb.

Fałszywa biała grzyb: opis

Grzyba żółciowa

Zatrucie fałszywą białą grzyb

Najczęściej, Boroviki jest zdezorientowany z grzybem byka. Gorzkie grzyby z rodzaju tilopyl i rodziny podeszwy, o których mowa ludzi Gorkushkoy, wąsów lub zabawy zająca. Zewnętrznie Gorchak przypomina biały grzyb.

Średnica jego nasadki może osiągnąć 15 cm, ale średnio wynosi około 4-10 cm. Kapelusz początkowo ma kształt półkuli, a następnie rozszerza się i staje się bardziej płaski, prostaty. Kolor kapeluszy różni się z żółtego brązu do ciemnobrązowego, są kopie z szarym kapeluszem. Z wilgotną pogodą staje się lepki.

Mocna i ciężka noga grzyba żółciowa z białą pulą rośnie do 1,5-3 cm grubości i wysokości 3-12,5 cm. Charakteryzuje się obrzękniętą podstawą włóknistą, formą w postaci brwi lub cylindra i różniących kolorów z kremu do brązowo-żółtego. Na górze zauważalny wyraźnie rysowane ciemno lub kremowej żółtej siatki.

Ciało, kwitnące na cięcie, nie jest uszkodzone przez robaki, ma słaby zapach i gorzki smak. Rurowa warstwa składająca się z białych rur, płynnie poruszających się na różowe i różowawe odcienie szare, jest przymocowany do stóp grzybów.

Zarodniki fałszywych białych grzybów elipsyed, bezbarwny (od czasu do czasu - różowawo-szary) i gładki, zarodnikowy proszek - różowy brązowy lub jasnoróżowy.

Nawet po gotowaniu lub smażem smaku grzyba nie zmienia się na lepsze, ale przeciwnie, staje się jeszcze bardziej gorzkie, więc obciążenia należą do niejadalnych grzybów.

Fałszywe i białe grzyby są zwykle występujące w lasach z drzewami iglastymi, na jasnym bębnie lub kwaśnych żyznych glebach, piaskowcach. Czasami Gorkushka rośnie na półrocznym kciuku lub fundamentach drzew. Spełnia wszędzie, na dowolnym kontynencie, w Rosji zwykle rośnie na środkowym pasie.

Fałszywe białe grzyby, owocujące od początku lata we wrześniu-październiku, tworzą małe pasy lub rosną oddzielnie. Młody Gorkuski są nie tylko na Boroviki, ale także na borowiku.

Szatańska grzyb

Białe grzyby - użycie, właściwości, witaminy, minerały

Ma aksamitny lub gładki kapelusz o średnicy 8-30 cm, rośnie w postaci półkuli i stopniowo zamieniając się w płaski kapelusz. Można go pomalować w różnych kolorach - od wybielania do oliwnej szarości, czasami z rozwodami żółtko-różowymi lub zielonymi.

Żółtawa lub biała miazga podczas cięcia rumieńca lub niebieskiego, bardziej dojrzałych grzybów powoduje ostry nieprzyjemny zapach.

Noga szatańskiego grzyba, ozdobiona wzorem siatki z zaokrąglonymi związkami, osiąga 3-10 cm grubości i 5-15 cm wysokości. Kształt nogi na początku przypomina piłkę lub jajko, a następnie staje się rzekomą, beczką lub bulwem. Na szczycie stóp grzybów pomalowanych na czerwono i żółty, ankieta - w czerwono-pomarańczowym i poniżej - w żółto-brązowy. Żółtawy żółtawy, po żółto-zielony.

Zarodniki gładkie, żółte, zarodnikowe proszek lub oliwkowy brązowy lub oliwkowy. Szatańska grzyb rośnie w przestronnych lasach liściastych z dębami, wapnem, rampą, błędem, liściem. Od czerwca do września owoce w południowej części Primorye, na Kaukazie, europejskiej części Rosji, na Bliskim Wschodzie.

Zatrucie fałszywą białą grzyb

 1. Zatrucie szatańskie grzyby. Zatrucie tego fałszywego grzyba przechodzi w zwykłej formie: biegunka, wymioty, zawroty głowy i objawia się po pół godzinę po jedzeniu. Śmierci zatrucia szatańskiego grzyba bardzo rzadkie.
 2. Bral zatrucie grzyb. Aby zatrucić grzybę zając, musisz najpierw jeść, co jest nie do zniesionalnego gorzkiego smaku, zakupionego po przetwarzaniu termicznym. Ponadto, jeśli umieścimy kawałek tego grzyba do języka, zacznie się zatem zapamiętać. Ale możliwe jest wybranie Gorkushkoya, jeśli na przykład jest wybredne z prawdziwymi borami w jednym banku, ponieważ gorzki smak nie będzie zauważalny ze względu na ocgar lub przyprawy. Jeśli jesz kilka fałszywych białych grzybów, następujące objawy zatrucia zostaną obserwowane:
 • Słaba strona. Dzień później głowa zaczyna się kręcić, ogólna słabość jest odczuwana, która wkrótce zniknie. Więc zachowaj toksyny, ssące do krwi.
 • Naruszenia wątroby. Kilka tygodni później toksyny, negatywnie wpływające na komórki wątroby, będą kolidować z normalnym separą żółciową. Jeśli grzyby są dużo spożywane, wynik może się okazać, aby była bardziej wdrożona - marskość wątroby.

Białe grzyby - użycie, właściwości, witaminy, minerały

Przydatne właściwości białego grzybów

Biała grzyb ma dużą zawartość minerałów, co czyni go jednym z najbardziej przydatnych grzybów, więc te same użyteczne białe grzyby?

 • W ciele białego grzyby znajduje się niezwykle przydatna selenium substancji, pomagając leczyć choroby onkologiczne we wczesnych etapach.
 • Również w białej grzybie istnieje kwas askorbinowy niezbędny do normalnego życia narządów ludzkich.
 • Jest wapń, istotne dla ludzkiego ciała (zwłaszcza kości) w ciele białego grzyba.
 • Riboflavin w składzie białego grzyba poprawia wzrost włosów i paznokcie, a także przyczynia się do regulacji robotów tarczycy.
 • Witaminy grupy B, również obecne w białych grzybach mają pozytywny wpływ na układ nerwowy, działanie pamięci i mózgu jako całości, przyczyniają się do silnego snu, dobry nastrój, apetyt.
 • Lecytyna, istniejąca w białej grzybie jest przydatna w miażdżycy i niedokrwistości, ponieważ pomaga oczyszczać naczynia cholesterolowe.

Ponadto białe grzyb ma niską kaloryczność, może być suszona, smażyć, gulasz i wyjść na zimę. Smak białego grzyba jest po prostu doskonały, chociaż sam jest dość ciężki dla trawienia.

Przydatne jest wiedzieć: wszelkiego rodzaju gotujących białych grzybów, jest grzybami w suszonej formie najlepiej ze wszystkich trawionych przez osobę, przy użyciu suszonych grzybów w ciele przypada do 80% białych białek grzybowych. Żaden sportowy dietetyści radzą, że suszone białe grzyby.

Przydatne właściwości białego grzybów

Białe grzyby mają szereg przydatnych cech. Biała grzyb z wyjątkiem jakości smaku słynie ze swojej zdolności do stymulowania wydzielania soków trawiennych, przewyższając w tym zakresie bulion mięsnych.

Dzięki zawartości dużej ilości siarki i polisacharydów, białe grzyby pomagają radzić sobie z chorobami onkologicznymi. Ma również właściwości antykonfekcyjne, nieprawidłowe, przeciwnowotworowe i toniczne.

Przychodzące białe grzyby eterowe lecytyna, zapobiega osadom cholesterolu na ścianach naczyń, co czyni go przydatnym w miażdżycy i niedokrwistości. I zawierają w grzybach aminokwas Ergotioneine obsługuje procesy odnawiania komórek, a zatem szczególnie przydatne dla oczu, nerków, wątroby i szpiku kostnego.

Również w białych grzybach zawierają wiele β-glukan. Ten nieabsorbowany węglowodan jest silnym przeciwutleniaczem i ma najsilniejszy wpływ na układ odpornościowy, tworząc ochronę przed wirusami, bakteriami, grzybami i rakami. Ponadto kompozycja białych grzybów zawiera szereg enzymów, które przyczyniają się do rozszczepienia włókien, tłuszczów i glikogenu.

Pieczarki są doskonałym źródłem przydatnych białek, ale chityna zawarta w świeżo przygotowanych grzybach komplikuje proces ich asymilacji. W związku z tym zaleca się stosowanie wstępnie wysuszonych grzybów w żywności, w którym to przypadku do 80% białek zawartych w nich są wchłonięte.

Rosnące białe grzyby w domu na działce

Rosnące białe grzyby w domu na działce

Roślina i rozwijają białe grzyby w domu w ogrodzie marzeń wielu właścicieli. Cóż, jest całkiem możliwe do wdrożenia w rzeczywistości. Technologia rosnąca białe grzyby w domu nie jest tak skomplikowane. Chociaż będzie wymagać doskonałości, cierpliwości i maksymalnej dokładności. Ale pamiętaj, że białe grzyby jest obywatelem leśnym, który nie może żyć bez symbiozy z drzewa, więc będzie idealny, jeśli twój letni domek jest przylegający do lasu. Jeśli się nie przylega, powinno być kilka drzew, takich jak sosna, brzoza, dąb lub świerk.

Ogólnie rzecz biorąc, istnieją dwa główne sposoby uprawiania grzybów w kraju w kraju: rosnące z grzybni i rosnącej z sporu, które są w kapeluszu grzybów. Poniżej opisujemy je szczegółowo.

Rosnące białe grzyby z grzybni

Przede wszystkim musisz kupić grzybnię białego grzyba w specjalnym sklepie. Następnie możesz wziąć na przygotowanie obszaru do lądowania grzybów. Sam przygotowanie jest najlepsze w maju, ale nie później niż wrześniu.

 • Wokół drzewa (dąb, brzoza, sosna, świerk), konieczne jest, aby targować glebę, usuwając od niego 15-20 cm górnej warstwy, tworząc w ten sposób koło o średnicy 1-1,5 metra. Gleba powinna zostać zapisana w kolejnych schronach.
 • Torf jest ułożony na gotowej działce lub dobrze przytłaczonym kompostu.
 • Gleba przygotowana w ten sposób ułożona kawałki nabytej grzybni, jest pożądane, aby rozpowszechniać je w kolejności checker w odległości 30-35 cm.
 • Następnie konieczne jest zakrycie sadzonej warstwy grzybnej gleby, którą początkowo usunięto. Wtedy cała rzecz musi być starannie wylewając (2-3 wiadra na drzewie, ale tylko tak, aby nie rozmycie gleby).
 • Działka z grzbietów może być pokryta warstwą słomy, która pozwoli na utrzymanie niezbędnej wilgotności i nie pozwoli na odpowietrznik grzybni.
 • Przed wystąpieniem zimowych mrozów fabuła musi być pokryta mchem lasu, aby stworzyć ochronną "narzuty" z mrozów. Wczesna wiosna jest "narzuta", konieczne będzie ostrożnie usunąć prowizję.

Pierwsza uprawa doskonałych białych grzybów będzie w ciągu roku, a jeśli zrobisz wszystko w porządku, to twoje domowe grzyby będą owoce 3-5 lat.

Białe kapelusze białe grzyby

Najpierw będzie to konieczne, aby wygenerować kapelusze z grzybów lasów i koniecznie dojrzałe, a nawet lepiej przytłoczeni. Średnica czapek powinna wynosić co najmniej 10-15 cm. Pamiętaj również, pod tym, jakie drzewa rosły grzyby, których kapelusze, które zostały złamane, potem będą musieli wylądować pod tymi samymi drzewami.

 • Zebrane czapki są starannie oddzielone od nóg, nasączone wodą przez 24 godziny. (Możesz dodać alkohol, 3-5 łyżki na 10 litrach w wodzie).
 • Po pewnym dniu konieczne jest ostrożnie zatrzymywanie czapek grzybów z powodu stanu jednorodnej masy, a następnie odcedzić go przez warstwę gazową, oddzielając wodny roztwór z zarodnikami grzybów z tkaniny grzybowej.
 • Miejsce do lądowania białych grzybów, aby przygotować się identycznie już opisane przez nas w pierwszej wersji.
 • Następnie woda z sporami musi być rzucająca na żyzową poduszkę, po okresowo mieszając roztwór wodny.

Pielęgnacja rozliczeń grzybów jest ich chociaż nie jest częste, ale regularne i obfite nawadnianie.

Zastosowanie w medycynie ludowej

Zastosowanie w medycynie ludowej

Białe grzyby są przydatne w małej klasie, miażdżycy, tak że istnieje lecytyna i aminokwas Ergotionen, który przyczyniają się do czyszczenia naczyń z płytek cholesterolowych. Promuj odnowę komórek i przydatne dla nerków, serc, widok, szpik kostny.

A Boroviki jest bardzo bogaty w przeciwutleniaczy, wzmacniają układ odpornościowy.

Białe grzyby są zalecane do osłabienia, niedokrwistości, choroby serca, rozpad sił, zaburzeń metabolicznych. Poprawić stan gruźlicy, bolesna. Demisje są traktowane choroby skóry, odmrożenie.

Bogate Grzyby Witamina D i Kali. Przydatne dla chorób serca, wzmocnienie kości i ogólnego stanu ciała, w celu zwiększenia hemoglobiny.

Biały, podobnie jak inne grzyby, bardzo silnie wchłaniają szkodliwe substancje i metale ciężkie. Niemożliwe jest zbieranie grzybów w pobliżu dróg, autostrad, przedsiębiorstw przemysłowych, dróg kolejowych. W przeciwnym razie ryzykujesz zbieranie całej tabeli MendeleEV!

Jak ugotować białą grzyb?

Smażone białe grzyby

Jak ugotować białą grzyb?

To jest twoje ulubione danie w upadku w grzybie. Pierwsze, białe grzyby moje i oczyścić nogi. Grzyby nie gotują się, ale od razu przecinam patelnię, więc są smaczniejsze i pachnące. Tylko ty musisz mieć pewność, że wszystkie twoje grzyby są jadalne!

Wycinam plasterki na patelni z masłem. Tam kradną pod pokrywą na średnim ogniu przez 20 minut. W grzybach dużo wody i okazuje się, że kradną w naszym własnym soku, nie dodam wody specjalnie.

Następnie otwórz pokrywę i 10 minut smażyć grzyby, aby nadwyżka. I natychmiast dodaj jedną małą żarówkę (drobno ciętej), sól do smaku. Następnie dodaj słomę ziemniaków. Zwykle 5-6 średnie ziemniaków.

Szybciej ziemniaki, grzyby są mocowane szybciej, przesuwam gotowe grzyby na pół patelni, dodaj trochę oleju i układać połowę ziemniaków. Następnie przesuwam grzyby na warstwie ziemniaczanej, uwalniając drugą połowę patelni, dodam trochę oleju ponownie i układać drugą połowę ziemniaków.

Grzyby są równomiernie na dystrybucji i zamknięciu pokrywy. Smażenie na średnim upale, bliżej silnym. Więc ziemniaki szybko przygotowują się, okazuje się skorupą i grzybami nie palą.

Po 8-10 minutach mieszaj ziemniaki i zostaw kolejne 5 minut w ogniu. Następnie wyłącz i dawaj stać 10 minut. Teraz możesz cieszyć się pysznymi pachnącymi ziemniakami z białymi grzybami!

Biała zupa grzybowa - tylko i smaczna

Porcini

Zupa z bielowych grzybów spawanych, a na aromacie tylko Vyazoviki może konkurować, ale rosną wiosną i wczesnym latem.

Pogarszać:

 • Białe grzyby - 300-500 gr.
 • Woda 1,5 litra,
 • Big Lukovka,
 • 1 środkowa marchewka,
 • 3-4 ziemniaków,
 • 2 łyżeczki Mokey,
 • Pieprz, zol,
 • Zieleń,
 • olej do smażenia
 • Kwaśna śmietana do smaku

Musisz się dobrze spłukać, oczyścić grzyby, aby nic zbędnego spadło do zupy. Grzyby cięte na małe kawałki, aby spokojnie umieścić w łyżce. Teraz wypełnij je wodą i wkładaj rondel.

Podczas gotowania, wycinają drobno cebulę i w świetnej drodze.

Gdy pieczarki zaczynają się gotować, pojawi się wiele pianki - czyścimy go stale z łyżką, aż utworzy się pianka. Gotuj grzyby 10 minut. Następnie dodaj ziemniaki, w tym czasie pianka zwykle już nie. Zróbmy uchwyt na piękny kolor naszej zupy. Najpierw przed przejrzystością przymocujemy cebulę, a następnie marchewki do złotego koloru. Umieścić w zupie.

Teraz musisz gotować naszą białą zupę grzybową przez 40 minut, aby dobrze przyjąć dobrze. 5 minut do końca Dodaj 2 godziny.Manuse Spoon. Da zupę trochę środka, ale praktycznie nie jest tam widoczna. Dodaj sól, pieprz do smaku.

Podczas stosowania można posypać talerz świeżym koperkiem i położył łyżkę kwaśnej śmietany. Zupa jest bardzo smaczna - wrzenia na zdrowie!

Marynować

Gotować białe grzyby na tej przepisie jest bardzo proste i szybkie. Robię wszystko prawie "na oku", więc natychmiast przepraszam za przybliżenie w przepisie.

Białe grzyby kopalni, czyste, cięte o tych samych kawałkach i położyć gotowanie w wodzie do silnego ognia. Woda słonecznika. Po gotowaniu usuwamy pianę i gotujemy, jest około godziny przed całkowitą gotowością grzybów. Powinni spaść do wody na dole. Najpierw całkowicie płyną na powierzchni. W tym czasie moje i sterylizuj puszki i zagotuj czyste pokrowce.

Solanka gotowania: Po prostu wykonuję bardzo słoną wodę, aby smak był bardzo słony. Dodaj groszek papryki, pachnące pieprz, goździk, liść zatoki. Niech wszystko zostawi trochę.

Gotowe grzyby łączą się przez durszlak, położyć na bankach. Banki muszą robić niekompletne - około pół litra grzybów w siedemset gram.

Natychmiast wlać solankę, podczas gdy musisz przesunąć grzyby z łyżką, tak że powietrze i solanka wyszła równomiernie w słoiku. Następnie dodaj łyżeczkę esencji octowej siedemset grama może i zwiń pokrywę cyny. Natychmiast włączam pokrywę i ugryzienie. Wstrzymaj się do całkowitego chłodzenia pod schroniskiem - zwykle 2 dni.

W ten sposób każde pieczarki morskie, ale lepiej robić wszystko oddzielnie. Każdy widok twojego słoika. Stań bardzo dobrze w scenach przez całą zimę.

Sushim

Porcini

Do suszenia weź dowolne białe grzyby. Nie można ich umyć. Oczyścić do czyszczenia nożem lub szmatką i pokroić na duże kawałki. Małe grzyby nie wycinają. Dobrze suszone w piecu, ale możesz i w piekarniku.

Trzeba wysuszyć na małym ogniu dwustronnym drzwiami, aby wilgoć była lepsza. Pamiętaj, aby naśladować, aby grzyby były spalone. Pierwsze śluzowanie w temperaturze 40-50 ° C przed suszeniem.

Gdy grzyby przestają być lepkie, można dodać temperaturę do 65-70 ° C, ale nie więcej! W czasach nie można powiedzieć dokładnie, ile procesu suszenia zajmie. W zwykłym piekarniku z ogrzewaniem, chłodzeniem, wentylacyjnym puszką i dwa dni na wyjazd. Ale dostaniesz pyszne, pachnące przydatne grzyby. Są znacznie lepsze i pożywne niż świeże.

Zamrażać

Wszystko jest tutaj bardzo proste. Jeśli masz miejsce w zamrażarce, pamiętaj, aby zamrozić grzyby na zimę. Możesz je zagotować aż do gotowej wody, jak kiedy marynowany. Następnie fajnie i włóż zamrażarkę, dzieląc się na części części. Do zimy na raz torbę patelni lub zupy zniknął.

I możesz zamrozić pieczarki - więc nadal są smaczniejsze i bardziej pachnące niż po prostu gotowane. Możesz zamrozić świeże grzyby, ale zajmują dużo miejsca.

Na pewno teraz nie pomywasz białego grzyba z innymi, ponieważ jego zdjęcie i opis, jak wiesz, a jak go teraz gotować.